Oranje spelen in avonduren SPORT Willy Carbo: 'Die goal van Van der Vaart is veel mooier' 'Champions Trophy is opnieuw begonnen' Duitsland en Profclubs accepteren harde sancties KNVB Boogerd opnieuw wielrenner van het jaar AZC-doelman Ronald Sol nieuw in waterpoloselectie De nieuwe bondscoach la-Ajax gaal tdoor dinsdac 2 DECEMBER 2003 ade - Roda JC-Ajax gaat fe niet door vanwege het den van Theo Pickée (65), irzitter van Roda. Hij was lime tijd ziek. „Een heel verlies", sprak vanoch- tiedebestuurslid Nol Hen die vanaf 1981 samen- met de Limburger. Pic- lakelaar en projectont- laar van beroep, was van- 0 bestuurlijk betrokken JC. Hij fungeerde ruim ar als voorzitter. Pickée ht vorige maand nog de fijd van het Nederlands Schotland. igenboom wint 4iid Holland jMG - Lars Hoogenboom cplarendsveen is zondag- nbij de marathonschaat- impioen van Zuid-Hol- eworden. In een wed- jver 65 ronden op De Uit- Haag bleef hij Zoe- idenaar Martij n van Es apost Juffermans uit iwijk eindigde op de der- Ralf en Jens Zwitser finishten als vierde en de vrouwen (30 de eerste plaats 2^nda Verdouw uit Oude- aiDe Leidse Sabine van der igde beslag op de zesde a Amy de Graaf uit Hoog- L^von de wedstrijd bij de junioren. (tappen niet Jaguar lag - Jos Verstappen kan tpar bij één Formule 1- en 'stoeltje' voor het ko- seizoen proberen te Jordan. De Nederland- reur was lange tijd in om bij Jaguar te gaan rij- eiaar die renstal maakte eihtend bekend een con- iet de Oostenrijker Chris- 'nien gesloten te hebben éde rijder naast de Au- Mark Webber. iters niet r Spelen urne - Kim Clijsters deel aan het olym- jennistoernooi. De Belgi- ummer twee van de we ft van de spelen af uit tegenover haar kle- onsor Fila. Tijdens de zou de Vlaamse in kle- n Adidas moeten lopen, isor waarmee het Bel- ympisch comité een enis heeft afgesloten. ragscode voor van Heracles - Het bestuur van Hera- nelo stelt een gedragsco- oor de eigen supporters, eten het schriftelijke re- t tekenen voordat ze ogen naar uitwedstrij- it bestuur van de Alme- ïtbalclub neemt deze gel naar aanleiding van jortersrellen op 22 no- in Rotterdam, vooraf- aan het duel met Spar- enschede - De onwaarschijnlijke hak- bal van Ajacied Rafael van der Vaart afgelopen zondag in de klassieker te gen Feyenoord bracht herinneringen aan WUly Carbo boven. Op een woensdagavond in 1984 scoorde hij voor FC Twente op even fabuleuze wijze. „Die goal van Van der Vaart is veel mooier." -De telefoon stond zeker roodgloeiend de afgelopen dagen „Ik kreeg 's middags al de eerste reac tie. En dat ging zondag en gisteren ei genlijk gewoon door. Erg leuk hoor." -Na bijna twintig jaar wordt opnieuw tijdens een wedstrijd in de Hollandse eredivisie met een 'vliegende hakbal' gescoord en direct duikt de naam Wil ly Carbo weer op. „Dat is wel mooi. Zo'n goal blijft je achtervolgen, maar dan wel in posi tieve zin. Ongelooflijk eigenlijk als je bedenkt dat het al twintig jaar gele den is dat ik op soortgelijke wijze een doelpunt maakte. Tegen wie speel den we toen, ik meen Go Ahead Eag les. De voorzet kwam van Jerry Co oke. Een slechte bovendien, want de bal kwam achter mij." -Vergelijkbaar met de voorzet van Mi- tea op Van der Vaart. „Klopt, al vind ik zijn goal mooier. Wat voor mij dat doelpunt bijzonder der maakt is het moment van scoren: in de beginfase van de wedstrijd bij een stand van 0-0. Mijn hakbal was de vierde goal van FC Twente. Dan kun je zoiets nog wel eens proberen, is het niet erg wanneer het misgaat. Maar in de vierde minuut? Stel dat een ploegmaat er veel beter voor stond?" -Daarom was het volgens Van der Vaart een bewuste beweging. Maar kan dat eigenlijk wel? „Zeker, ik heb ook geoefend op die hakbal. Het gaat lang niet altijd goed, maar soms wel. Ik geloof Van der Vaart direct, hij is wel zo'n speler die daarvoor de kwaliteiten heeft." -Ondertussen is je hakbal nog steeds te zien op diverse internetsites. „Ik kreeg onlangs een linkje van ie mand. Nee, ik heb de site niet onder mijn favorieten gezet. Ik heb de goal op band staan, maar kijk daar nooit meer naar." Volg je het voetbal nog wel? „Ik hou het een beetje bij via de krant. Het contact met FC Twente is verwaterd. Op tv kijk ik af en toe naar een wedstrijd uit de Champions Lea gue, meer niet. Zondagavond Studio Sport is bij ons thuis geen vaste prik Interesseert het je niet meer? „Ik vind het niet meer belangrijk. Ik ben dtp'er bij een grafisch bedrijf. De voetbaltijd is geweest." Hockeysters boeken na twee nederlagen eerste overwinning sydney/anp - De Nederlandse hockeysters hebben bij de Champions Trophy in Sydney het eerste succesje behaald. In een enerverende wedstrijd, met veel dubieuze beslissingen van de arbitrage, was Oranje met 4- 3 te sterk voor Zuid-Korea. Eer der verloor de Europese kampi oen teleurstellend van China (0-1) en Australië (1-2). De ploeg van bondscoach Mare Lammers maakte vandaag na de rust (1-1) twee keer een ach terstand ongedaan. Acht minu ten voor tijd bracht Macha van der Vaart de beslissende treffer op haar naam met een fraai schot. De andere treffers van Nederland kwamen op naam van Ageeth Boomgaardt (straf- comer), Sylvia Karres en Chan- tal de Bruijn (strafcorner). „We hebben gedaan wat we moesten doen. Winnen was de enige optie", sprak aanvoerder Mijntje Donners. „Het was ze ker na de rust niet geweldig om te zien. Maar we hebben kei hard gewerkt voor deze over winning. Ik heb goede hoop dat het goede hockey en het geluk nu vanzelf terugkeren. Het eer ste stapje is in elk geval gezet." Volgens Donners was de sfeer binnen de Nederlandse ploeg na de twee nederlagen nog niet al te beroerd. „Het duel met China was te slecht voor woor den", blikte de recordinterna tional terug. „Maar tegen Au stralië hebben we revanche op onszelf genomen. Zo'n wed strijd kun je altijd een keer ver liezen. Het duel met Australië gaf ons wel weer het gevoel en het vertrouwen dat we hier in Sydney nog iets te zoeken had den." Nederland was vandaag goed opgewassen tegen de snelheid, Lieve van Kessel wordt belaagd door Hee Joo Yoo en Sung Mi Han. Foto: EPA/Dean Lewins de hardheid en de behendig heid van Zuid-Korea, dat vorig jaar bij het wereldkampioen schap in Perth als zesde eindig de. Oranje beet fel van zich af, met onder meer een gele kaart voor Miek van Geenhuizen in de 26ste minuut. Bij Zuid-Korea moesten twee speelsters met een boeking voor langere tijd naar de kant. Nederland scoor de twee keer uit zeven strafcor- ners, na in de duels met China en Australië nog negen korte hoekslagen te hebben gemist. Orahje, dat vrijwel is uitgescha keld voor een plaats in de fina le, speelt donderdag tegen En geland. „We hopen nergens meer op", gaf Donners aan. .Alleen de eerstvolgende wed strijd telt. Aan het eind van de week kijken we dan wel waar we staan. Natuurlijk hoop je nog op een plaats in de finale, maar dan moeten er wel heel veel uitslagen in ons voordeel uitpakken. Voor ons is de Champions Trophy vandaag opnieuw begonnen. Dat is na die twee nederlagen voor ons voorlopig al mooi genoeg." Trofee - Tobo ere voorzitters nte en Vitesse i/enschede - Kees Bak- e nieuwe voorzitter van De 60-jarige Bakker was oe korpschef van de po- derland-Midden. Joop irman wordt per 1 janu- zitter van FC Twente. ;t Herman Wessels op. irman (52) is werkzaam cteur bij Wegener. Cruijff-schaal in de ArenA )e strijd om de Johan schaal wordt ook voor- el aan volgend seizoen in sterdam ArenA afge- Dit jaar was er discussie s plaats van handeling de supportersgroepen lieUtrecht en PSV - de aüfoe om de JC-schaal stre- m-mtevreden waren over ting van kaarten en het e- kvan de combiregeling. 1 dis directeur betaald voet- nk Kesler mogen er voor s zfters van de clubs geen tigtsbeperkingen zijn. Akkoord over nieuw licentiesysteem De prijswinnaars (van links naar rechts): Bart Brentjens, Michael Boogerd, Leontien Zijlaard-Van Moorsel en Thomas Dekker. Foto:,GPD/Ad van Hasselt den bosch/anp - Michael Boogerd is voor de vier de keer in zijn loopbaan gekozen tot wielrenner van het jaar. De renner van Rabobank ontving gisteren tijdens een gala in Den Bosch de bijbe horende Gerrit Schulte Trofee/Gouden' Spaak. Bij de vrouwen ging de titel naar Leontien Zijlaard- Van Moorsel. Boogerd en Van Moorsel werden verkozen door de lezers van Wieier Revue, de oud-renners van de Club 48 en de leden van de wielervakbond WBW. Thomas Dekker ontving de Toboga Be ker/Zilveren Spaak als grootste belofte van Ne derland. In de categorie mountainbiken/veldrij- UITSLAGEN den won Bart Brentjens zijn vijfde Zilveren Spaak. Boogerd haalde het voor Servais Knaven en Ger- ben Löwik. De Hagenaar won dit jaar de Bra bantse Pijl en werd tweede in de wereldbeker. Van Moorsel klopte bij de vrouwen (om de Keetie van Oosten-Hage Trofee/Zilveren Spaak) Mirjam Melchers en Chantal Beltman. Van Moorsel werd dit jaar wereldkampioene op de individuele ach tervolging op de baan, verbrak het werelduurre cord bij de vrouwen en won de eerste KNWU- topcompetitie voor vrouwen. Het was alweer haar negende uitverkiezing. zeist/gpd - Voetbalclubs krijgen vanaf volgend seizoen een li centie voor onbepaalde tijd, die tevens geldt als een UEFA-li- centie. De KNVB gaat de be taald-voetbalorganisaties niet meer per jaar een licentie ver strekken om deel te kunnen ne men aan de competities in de ere- en eerste divisie. De clubs zijn er blij mee, maar hebben tegelijkertijd geaccepteerd dat ze tussentijds tegen keiharde straffen kunnen aanlopen als ze hun financiële huishouding niet op orde hebben. De meest in het oog springende sanctie voor clubs, die in finan ciële problemen raken, is de af trek van punten in de competi tie. Daarmee volgt Nederland het voorbeeld van Duitsland, dat al eerder overging tot harde maatregelen in de Bundesliga. Maar ook zware geldboetes zul len worden uitgedeeld aan de BVO's, als de voetbalbond van mening is dat er niet meer aan de strenge voorwaarden wordt voldaan. De KNVB heeft de afgelopen maanden achter de schermen hard gewerkt aan de voltooiing van het nieuwe licentiesysteem. In mei van dit jaar gaven de DAMMEN 31%. WK vrouwen. eb^de: Kamyshleeva (Ned) - Valioek- 1-1, Doumesh (Ned) - Hoekman Platonova (Rus) - Chub (Ned) 0-2, (Let) - Baltatsji (Oek) 1-1, Teterina lilsjma (Rus) 1-1, Tansykkoetsjina rasjkevitsj (Lit) 1-1, Seppa (Est) - ine <Wru)0-2. j dllfKamyshleeva 11 punten, 2. Balta- ,Ojrkkoetsjina 9, 4 Chub, Goloebjeva, Teterina, Paskevitsj 8, 9. Hoekman ova, Pakoeckiene 6,12. Seppa 4, i, Valioekevic 3. S, t HOCKEY is Trophy, vrouwen k Nederland - Zuid-Korea 4-3 _aardt 1-0 (sc), 33. Seong Eun 3. Kwong Min Fo 1-2, 39. Karres 2- I Seong Lee 2-3, 48. De Bruijn 3-3 [Van der Vaart 4-3. Gele kaart: 26 puizen (Ned), 27. Mi Seon Kim (ZKo) jgEun Kim (ZKo) PAARDENSPORT Wolvega, 15 november. Eerste koers, 2060 m: 1. Roxy Music (Valen- tijn, M.M.) 1.20,5, 2. Royal Pluto R 3. Rugby Sycamore Toto: winnend 4,80; plaats 1,70 1,70 3,00; koppel 12,40, trio 39,60. Tweede koers, 1100 m: 1 Prejudice (Kooy- man, T.H. 1.15,6, 2. Mister Diamond 3. Pa- risienne DB Niet gestart: Reboelje. Toto: win nend 1,60; plaats 0,00 0,00 0,00; koppel 3,00; trio 5,00; dubbel winnend 9,50 Derde koers, 2060 m: 1. Profiler (Diest, C.J. van 1.19,7, 2. Nancy Winner W 3. Lybrock Grolloo. Toto: v/innend 13,40; plaats 2,70 1.90 2,50; koppel 130,30; trio 759,10 Vierde koers, 2060 m: 1 Mart Buitenzorg (Blonk F.W van der 1.19.8. 2. Olympic Ri- cardo. 3. Nearly Jewel Toto: winnend 22,20; plaats 5.60 1,60 1,70; koppel 38,70; trio 538.70; Trio 533,70. Vijfde koers, 2060 m: 1. Silverstone (Pools, R.L.1.23,1, 2. Sonia Demon, 3. Sasja Lady Toto: winnend 2,20; plaats 2,10 1,40 1,70; koppel 15,90; trio 95,30. Zesde koers, 2060 m: 1 Only Ricardo (Mol. Mw. M H. 1.22,0, 2. Ofelia Dear, 3. Libido Toto: winnend 1,60; plaats 1,10 1.80 1,20; koppel 18,60; trio 104,30. Zevende koers, 2060 m: 1 Panschow (Mar tens, Mw C.E.) 1.18,8, 2 Nutcracker3. Per fect Nobo Niet gestart; Kwier BuitenzorgPer fect on time. Toto: winnend 2,30; plaats 1,30 1,30 1,10; koppel 5,10; trio 9,60. Achtste koers, 2060 m: 1. Perfect on Time (Ronald de Beer) 2. Olga Dakota 1.19,6, 3. Pegasus Medo. Toto: winnend 3,00; plaats 2,00 2,40 1,30; koppel 48,20; trio 300,70; kwartet. Negende koers, 2060 m: 1 Nancy Wielinga (Reus, W de) 2. Poco Loco 1.20,7, 3. Price Yellowstar 4. Otanaskeh Naomi. Toto: win nend 7,00; plaats 3,60 2.10 1.90; koppel 68,20; kwartet 1660,40 Totalisatoromzet: 37832.5. PRIJSVRAGEN Lucky Day, 1 december 3, 5, 16, 21, 28, 29, 31, 32, 36, 41, 44. 46, 50.51,52.54.64,68.75.80. (Onder voorbehoud van typefouten) VOLLEYBAL Eerste divisie A: SVS - Reflex 0-3. WATERPOLO Los Angeles. Oefenwedstrijden vrouwen. Eerste wedstrijd: Verenigde Staten - Nederland 8-5 (3-2 1-1 3-1 1-1). Doelpunten Nederland: Sijbring 2, Wekdam, Rodenhuis, Van den Berg. Tweede wedstrijd: Verenigde Staten - Neder land 6-4 (1-1 2-1 3-1 0-1). Doelpunten Ne derland: Guichelaar. Klein. Kappen. Van den Berg. Derde wedstrijd: Verenigde Staten - Nederland 9-6(2-13-2 2-3 2-0). Doelpunten Nederland: Kappen 2, Guichelaar, Kuipers, Sijbring, Rodenhuis. Bijzonderheid: oefenwedstrijden waren voorbe reiding op toernooi om Holiday Cup dat morgen in LA begint. zeist/anp - Doelman Ronald Sol van AZC Alphen is de enige nieuweling in de waterpolose lectie. Bondscoach Ron de Vo gel heeft achttien spelers opge roepen die zich vanaf volgende week dagelijks in Zeist gaan voorbereiden op het olympisch kwalificatietoernooi van eind januari in Rio de Janeiro. Sol gaat met Gijs de Koek (ZPB Barendrecht) en Mare Nolting (AZ&PC) de strijd aan om de opengevallen plaats van Arie van de Bunt in te nemen. De re cordinternational (350 caps) haakte kortgeleden uit tijdge- Meer kaarten voor fans lissabon/anp/dpa - Oranje be gint het EK voetbal op 15 juni in Porto om kwart voor negen 's avonds. Het organisatiecomité heeft gisteren in Lissabon de aanvangsuren van de wedstrij den in groep D omgedraaid. Tsje chië - Letland gaat van 20.45 naar 18.00 uur, Nederland - Duitsland van 18.00 naar 20.45 Verder worden twee wedstrij den in groep B in andere stadi ons afgewerkt. Engeland - Kro atië gaat op 21 juni naar Estadio de Luz in Lissabon, Frankrijk - Zwitserland is op die dag in Coimbra. De KNVB heeft gisteren van de Letse voetbalbond te horen ge kregen dat Nederland 4000 tot 5000 kaarten extra krijgt voor het onderlinge EK-duel. De Let ten zullen niet alle 6000 be schikbare tickets kunnen ver handelen. Daardoor heeft de KNVB voor die wedstrijd niet 6000, maar waarschijnlijk min stens 10.000 kaarten. Voor de drie groepsduels van het Nederlands elftal in Portu gal had de KNVB in eerste in stantie ongeveer 23.000 kaarten te verdelen. Per wedstrijd heeft Oranje recht op 20 procent van het aantal beschikbare toe gangsbewijzen. Bij Duitsland - Nederland in het Dragao Stadion in Porto krijgt Oranje bijna 11.000 kaarten. De totale capaciteit van de voetbal tempel bedraagt 52.000 men sen. Voor het duel met Tsjechië (19 juni in Aveiro) zijn voorlo pig 6000 tickets beschikbaar. Mogelijk komen daar nog meer kaarten bij, indien ook Tsjechië niet alle toegangsbewijzen ver kocht krijgt. De Letse bond liet gisteren de KNVB al weten niet meer dan duizend tot 2000kaarten te kun nen gebruiken voor de wed strijd, die op 23 juni in Braga wordt afgewerkt. „En het toer- nooireglement schrijft voor dat teruggegeven kaarten eerst worden aangeboden aan de te genstander", weet KNVB-direc- teur Henk Kesler. Voor bezoek aan wedstrijden van het Nederlands elftal ko men alleen leden van de Sup portersclub Oranje in aanmer king. Tot 15 januari kunnen die inschrijven. Als de vraag groter is dan het aanbod, wordt bij de notaris een 'gewogen' loting uitgevoerd. Daarbij zijn de fre quentie van het wedstrijdbe- zoek en de duur van het lid maatschap van de leden bepa lend. De Nederlandse en Duitse voet balbond nemen donderdag een besluit over het doorgaan van de oefeninterland tussen beide landen op 18 februari in Rotter- dam.Volgens het Duitse pers bureau DPA willen de Duitsers in elk geval van het testduel af, maar moet daarover nog over eenstemming worden bereikt met de Nederlandse bond. Een woordvoerder van de KNVB liet gisteren weten dat beide bon den donderdag, een dag voor de loting van de WK-kwalifica- tie, in Frankfurt verder praten. Duitsland zou al op zoek zijn naar een representatieve ver vanger. Griekenland en Bulga rije, die allebei voor die datum nog geen oefenpartner hebben, zouden in de race zijn om Oranje te vervangen. In de aanloop naar Portugal spelen de Duitsers zeven oefen interlands. clubs eigenlijk al hun ja-woord aan de uitwerking van de plan nen. Gisteren kwamen de verte genwoordigers van alle betaal de clubs in Zeist tijdens de al gemene ledenvergadering bij een om het nieuwe licentiesys teem op te nemen in het regle ment betaald voetbal. Het nieuwe systeem is ook ge accepteerd door de Europese voetbalbond. De UEFA heeft na inzage zijn goedkeuring eraan gegeven. Dat betekent dat Ne derlandse clubs die in het bezit zijn van een KNVB-licentie dus ook een UEFA-licentie hebben en gerechtigd zijn uit te komen in alle Europese competities. De KNVB heeft met het nieuwe licentiesysteem een einde wil len maken aan het gerommel bij de clubs, die de afgelopen jaren in staat waren een puin hoop van hun geldstromen te maken en op een handige ma nier toch beslag legden op een nieuwe licentie. Onder de clubs was bijvoor beeld veel weerstand tegen de handelwijze van FC Utrecht en Vitesse. Die clubs bezitten to renhoge schulden, maar kon den ongehinderd aan de com petitie deelnemen. brek af. Kimmo Thomas (AZC), Wouter Veer en Michael Bach (beiden Zian) hebben moeten bedanken voor Oranje. Ze kon den de trainingen niet combi neren met hun werk. Niels Zuidweg (AZC) keert terug in de selectie. Tegenvaller is dat de internatio nals van Olympique Nice (Ha- venga, Silvis, De Bruijn en mo gelijk Uri) alleen tussen kerst en nieuwjaar de centrale trainin gen in Zeist kunnen volgen. Ter compensatie slaat de selectie half december een trainings kamp op in Nice. TT enk Kesler is 'directeur be- ±1 taald voetbal' van de KNVB. Gisteren was hij uitge breid in het nieuws. Op de te levisie bleek dat hij alles wist over de kaarten die er voor Oranje-supporters beschikbaar zijn tijdens het Europees kam pioenschap voetbal, drie mi nuten later dook hij op als de KNVB-deskundige op het ge bied van de verstrekking van licenties aan profclubs. En gisteroch tend konden we in het dagblad Trouw lezen dat Kesler ook had be sloten dat we gewoon met Advocaat als bondscoach naar Portu gal gaan. Dat is niet zo'n goed idee. Advo caat heeft ge faald als bondscoach. Hij heeft ge faald omdat hij erbarme lijk voetbal speelde met zijn se lectie en geen enkele vernieu wing doorvoerde. Het Neder lands elftal leverde pas een topprestatie tegen Schotland toen het Nederlands publiek de opstelling had gemaakt. Het is triest dat Advocaat niet tot de conclusie kwam dat Oranje het niet zou redden met de 'ou we hap', omdat zijn voorgan ger Louis van Gaal dat tu>ee jaar geleden al concludeerde. Er zijn veel meer mensen die menen dat Oranje maar niet met Advocaat naar Portugal Ronald Koeman Foto: AFP moet gaan: publiek, pers en een aantal spelers. Maar ook degenen die menen dat Advocaat heeft voldaan, hoeven niet het standpunt te huldigen dat hij mee naar Portugal moet. Oranje gaat met een topselectie naar een toptoernooi, daar hoort een toptrainer bij. Iedereen zal het erover eens zijn dat Advocaat niet de best denkbare bonds coach is. In 1974 haalde Frantizek Fahdronc als bondscoach het WK. hij moest plaats maken voor Rinus Mi- chels. In 1978 dwong Jan Zwart kruis kwali ficatie voor het WK in Argentinië af en hij werd 3 vervaagen door Ernst Happel. Het waren twee succesvolle toernooien voor het Ne derlands elftal. Voor het EK in 2004 plaatste Nederland zich onder Dick Ad vocaat. Nee, hij mag het eind- toemooi niet doen. Wie die be slissing moet nemen bij de KNVB is mij een raadsel, want Henk Kesler weet meer van de kaartverkoop. Een nieuwe in- terim-bondscoach moet zich warmlopen. Wie? Ronald Koe man (assistenten Erwin Koe man en Ruud Gullit). Willem Spierdijk

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 19