Feyenoord hoeft zich niet te schamen SPORT Licht gaat snel uit bij FC Utrecht Hockeybond gaat vreemd istralië en Spanje in evenwicht Uitgeschakelde Rotterdammers dicht bij stuntje in Tsjechië Oranje-invasie in Portugal Bdenkt aan 03 -rokersvak r«k)e stadions in het be- ■woetbal krijgen in de na- ikomst mogelijk een ==kersvak. De voetbalbond peeft een verzoek daar- rgespeeld naar de clubs ondirecties. De KNVB okt dat een wettelijke ior een rookverbod niet 1 maar dat het aantal T cers in Nederland stijgt. T$ wil de clubs onder bij de eventuele inven- onder de seizoenkaart - over de behoefte aan unevak zonder tabaks- vrijdag 28 november 2003 itn. ;e doet nbers voorstel - IOC-voorzitter Jacques ïeeft sprinter Dwain ers strafvermindering in ruitzicht gesteld indien ewerking verleent in de gen de nieuwe designd- G. De 25-jarige Britse at- d kortgeleden voor twee chorst, nadat hij betrapt het gebruik van THG. anceerde het voorstel in Athene bij een werk- aan het olympisch orga- :omité van de zomerspe- 104. „Wij hopen dat ers verstandig genoeg om ons van de gevraag- matie te voorzien", al- Bgen jaar 1 atleet Officier van justitie heeft negen jaar cel- iist tegen de atleet Neals jit Baam voor zijn aan- tie smokkel van cocaïne r ^Tegen zijn vader en trai- ;n S S. werd 18 maanden senile officier ziet Neals S. van de vier leiders van minele organisatie die pegin 2000 en januari Lj nminste 110 küo cocaïne Ttemala en zeker vier In partij xtc naar Thai- lokkelde. De atleet ont- i begin 2001 nog betrok- iijn geweest. nominatie nel de Nooijer - Hockey-intematio- a de Nooijer is opnieuw ineerd voor de uitverkie- Speler van het Jaar. De ker van Bloemendaal en behoort vrijwel elk jaar ndidaatwinnaars, maar j de onderscheiding van [nationale hockeyfedera- J) nog nooit. Floris Evers jen Taeke Taekema 1 zijn door een vakjury Iragen voor de trofee jmeestbelovende Speler ljaar. Op 5 december is ley, waar zaterdag de ions Trophy voor vrou- 'nt, is de prijsuitreiking. in kan titel verdedigen - De Canadese schaats- ty Klassen zal begin fe- p Hamar haar wereldti- Eb und niet kunnen verde- Oassen is niet op tijd aihej Van een operatie aan 1 B&hterarm die noodzake- van nadat ze bij een val tij de hn training in Calgary )arkpe vleeswond had opge- flassen richt zich nu op ne aan de wereldbeker- eind februari in Hee- •istein wint ,lik" de rechtbank s dat Claudia Pechstein is in jf Ja31oor de rechtbank in het oor Weid in de zaak tegen aet sponsor. Het Zwitserse 1 nofMebio AG, producent -n- idingssupplementen, Voej pechstein te dwingen {o te dragen tijdens de lekeiwedstrijden in Er- orst-Heerenveen, op straffe >ubb| dwangsom van 250.000 tchstein ging daarop 'ee fymcjat ze de overeen- net ingang van 6 februa- ïrs> had opgezegd. ;nsei) door Marcel van der Kraan teplice - Het wonder van Teplice bleef uit. Voor de derde keer in vier seizoenen is Feyenoord voor de winterstop al uitgeschakeld in Europa. Maar de Rotterdam mers, die in Tsjechië niet verder kwamen dan een gelijkspel (i-i), hoefden zich nu eens niet te schamen. Niet het optreden in Teplice maar de thuiswedstrijd met tien man (0-2) deed hen de das om. Wat Feyenoord gisteravond te gen de dit seizoen op alle fron ten stuntende Tsjechen liet zien, bood perspectief voor de toekomst. De opgave om in een internationale uitwedstrijd drie doelpunten te maken, was een loodzware. Toch deden Kuijt Co in het volgepakte stadion van FK Teplice een manmoedi ge poging de derde ronde van het UEFA Cup-toemooi te ha len. Paal en lat stonden uiteindelijk een verrassing in de weg. Hal verwege de tweede helft had Feyenoord de tegenstander bij de strot en in die fase miste men het laatste stukje kwaliteit en routine om keihard toe te slaan. Shinji Ono, die pijnvrij eindelijk weer als een strateeg op het middenveld opereerde, zag een schot via een Tsje chisch been over het doel ver dwijnen. Vervolgens schoot Thomas Buffel alleen voor de keeper op de lat, waar hij nor maal gesproken met de ogen dicht scoort. In dezelfde mi nuut mikte Anthony Lurling van dichtbij op de paal. Het gebeurde allemaal in een tijdsbestek van vijf minuten. Het waren 'honderd procent kansen', stelde Bert van Mar wijk na afloop spijtig vast. „Buf fel had ook nog een mogelijk heid toen hij een voorzet mis te." In totaal creëerde Feyen oord genoeg kansen om het duel te beslissen. Het was ook het enige dat de coach zijn spe lers kon verwijten, want verder liet het dit seizoen behoorlijk omgebouwde elftal zich van zijn beste kant zien. Van Marwijk genoot als trainer van Feme Snoyl, die met zijn 18 jaar de jongste speler op het veld was en een moeizame start kende. „Ik zat zelfs te dubben of ik hem na zijn gele kaart moest wisselen. Hij had het moeilijk. Maar hij herstelde zich fantastisch." Snoyl, die net uit de jeugdopleiding komt, was niet onder de indruk van de vijandige ambiance en durf de ondanks het gevaar van een tweede bekeuring vol gas te ge ven. Na een half uur leverde hij daardoor in aanvallend opzicht de grootste bijdrage van de avond. Snoyl stoomde naar voren, kreeg van Dirk Kuijt de bal op de punt van het strafschopge bied en ramde de bal tot verba zing van iedereen stijf in de bo venhoek: 0-1. Het was zijn eer ste doelpunt in dienst van Fey enoord. Die voorsprong kwam voor in het ideale scenario van de Uefa Cup-winnaar in 2002. Een doelpuntje in de eerste helft, doordrukken na rust en als de tegenstander met zijn rug tegen de muur zou staan moest de gendadeklap komen. Maar twee minuten na de wonder schone treffer tekende de Kore- aan Chong-gug Song voor een heel ander scenario. De strafschop die hij veroor zaakte (benut door Pavel Hor- vath) was de enige fout die de hele Rotterdamse defensie in 90 minuten maakte. Achterin had Feyenoord zijn zaakjes ondanks de matige Song aardig voor el kaar. De terugkeer van Kees van Wonderen in het hart van de defensie doet het duo Schreu- der/Ono goed. De oud-speler van NAC en de Japanner groei den uit tot de beste spelers. Schreuder zegt dat het interna tionaal weinig ervaren elftal van Feyenoord veel baat heeft bij de coaching van Van Wonderen. „Hij is ongelooflijk belangrijk voor de ploeg. Daardoor voet ballen we een stuk makkelij ker", aldus Schreuder, die zich niet zoveel zorgen maakt over de toekomst van Feyenoord. Feyenoorder Chong-Gug Song op de knieën na de uitschakeling door Teplice. Foto: ANP/Ed Oudenaarden Ook Van Marwijk doet dat niet. „Ik vind dat we goed hebben gespeeld. Als je tegen zo'n ploeg, die alleen maar wacht op de counter, zulke grote kansen creëert, doe je het in een Euro pese uitwedstrijd prima. Wat we misten was een stukje indi viduele kwaliteit en een beetje internationale ervaring." Het neemt niet weg dat Feyen oord in een week een paar tik ken kan oplopen. Zondag wacht Ajax al weer in de ArenA en de achterstand op de koplo per in de competitie kan voor de winterstop nog oplopen tot meer dan tien punten. Maar belangrijke pionnen als Dirk Kuijt en de individualist Robin van Persie hebben de smaak te pakken. Van Persie laat bij vla gen prachtige dingen zien, Kuijt gaat dag en nacht voorop in de strijd. Er moet een moment ko men, zo denken ze in Rotter dam-Zuid, dat daarvoor een be loning komt. TEPLICE: Kolar, Dolezal, Rada, Hunal en Leitner; Verbir, Horvath, Lengyel en Vorisek (89. Tesarik); Beneik (90. Ska- la) en Rezek (75. Divecky). FEYENOORD: Lodewijks; Song, Van Wonderen, Paauwe en Snoijl; Lurling (73. Bombarda), Ono, Schreuder en Van Persie (80. Smolarek); Buffel en Kuijt. lissabon/gpd - Als de voorteke nen niet bedriegen, dan komt er in juni een ware volksverhui zing op gang van Nederland richting Portugal. De EK-orga- nisatie heeft al duizenden aan vragen uit Nederland voor kaartjes binnengekregen. Veel supporters nemen een gok, want pas na de loting van zon dag is duidelijk waar en wan neer Nederland tijdens het EK speelt. De Portugezen zien Nederland graag komen. Ze rekenen zelfs op een ware invasie vanaf 12 ju ni, wanneer Portugal de ope ningswedstrijd van het toernooi speelt. In ieder geval is de kaartenjacht in Nederland al lang en breed geopend. Al enige maanden kunnen via het internet (ww- w.euro2004.com) tickets voor de in totaal 31 wedstrijden wor den besteld. De grootste bulk kaarten voor de duels van Oranje komt even wel na de loting op de markt. Bij ieder duel is twintig procent van de stadioncapaciteit be schikbaar voor de fans van de landen die op dat moment te gen elkaar spelen. Zeven van de tien EK-stadions hebben de mi nimale capaciteit van 30.000 toeschouwers, zodat er altijd 6000 kaarten voor Oranje-fans zijn. De twee stadions in Lissa bon en een in Porto hebben veel meer plaatsen (52.000 tot 65.000), dus wanneer Neder land daar speelt, kan het Oran je-continent oplopen tot wel 13.000 supporters. Deze kaarten zullen overigens door de KNVB worden toege wezen. Het merendeel zal naar leden van de Supportersclub Oranje gaan, een niet onaan zienlijk deel is bestemd voor sponsors en anderen. De loting begint zondag om 13.00 uur Nederlandse tijd. De zestien deelnemers zijn voor de loting ingedeeld naar sterkte. Portugal, Frankrijk, Zweden en Tsjechië vormen pot 1. In pot 2 zitten Italië, Spanje, Engeland en Duitsland. Nederland heeft in pot 3 gezelschap van Kroatië, Rusland en Denemarken. In pot 4 zitten de zwakke broeders Bulgarije, Zwitserland, Grieken land en Letland. auxerre/gpd - Op een avond die op veel vragen pijnlijke ant woorden gaf, heeft FC Utrecht het Europese toneel hoofd schuddend verlaten. Tussen niets te verliezen en een neder laag van 4-0 gaapte gisteravond in Auxerre een afschrikwekkend gat dat weinig ruimte liet voor mooie bespiegelingen. Slechts dat FC Utrecht lering moet trekken uit een wijze les op Franse bodem. In een wedstrijd waar FC Utrecht geschiedenis had kun nen schrijven door voor het eerst in zijn bestaan de derde ronde te behalen leed de num mer 10 van de eredivisie de grootste Europese nederlaag uit de historie. Waar Foeke Booy stiekem hoopte op een stunt, werd FC Utrecht door elf darte le Fransen geslachtofferd. Als Booy vandaag of morgen de vi deoband terugkijkt moet hij zich achter de oren krabben. FC Utrecht kreeg in de eerste helft, en bij 0-0, een paar prima kan sen. Illustratief voor de Utrecht se oppositie waren de bezoe kers in kansrijke positie steevast door zenuwen overmand. De vijftigste Europese wedstrijd uit de geschiedenis van DOS en FC Utrecht samen leerde de be zoekers dat enthousiasme aan doenlijk kan zijn, maar nimmer voldoende om een team als Auxerre te elimineren. Guy Roux heeft in de Bourgogne een elftal gesmeed dat als geen an der het tempo kan bepalen. Van temporiseren naar versnel len en andersom. Auxerre zocht gisteravond haarfijn en met raf finement zijn momenten, FC Utrecht in vertwijfeling achter latend. Waar Booy een stormloop van Auxerre verwachtte, keken de Fransen aanvankelijk de kat uit de boom. Het zorgde voor een onwezenlijk en vooral vermake lijk eerste kwartier. Als na 15 minuten een stand van 2-2 op het scorebord had gestaan had niemand raar opgekeken. Stef- aan Tanghe (lat) en Michael La- mey (kopbal) konden een pri ma openingsfase van FC Utrecht niet bekronen. Auxerre liet zich met kansen voor Djibril Cissé en gangmaker Bonaven- ture Kalou evenmin onbetuigd. René Ponk redde twee keer knap. Kort daarop was het wel raak. Cissé knalde bal in het dak van het doel. Nummer twee volgde niet veel later. Dave van den Bergh blesseerde zich en zag Kalou er met de bal van door gaan. De voormalige aan valler van Feyenoord bediende Olivier Kapo: 2-0. Binnen een uur hadden Cissé en Kalou, na een foutje van Ponk, FC Utrecht echt helemaal op de knieën: 4- 0. Dat Auxerre de 'nul' hield mocht evenwel opmerkelijk worden genoemd. Doelman Fa- bien Cool ontpopte zich in de fase voor en na de eerste twee treffers tot uitblinker. Hij redde op volleys van Dave van den Bergh en in een één-op-één te gen Fujita, die voor het eerst Australiër Walsh eerste buitenlandse bondscoach Pascal Bosschaart (rechts) en Kanga Gauthier Akale van Auxerre tes ten de sterkte van eikaars shirt. Foto: AP/Michel Euler sinds 26 oktober in Enschede tegen FC Twente een basis plaats werd gegund. De Japan ner werd zichtbaar aangetikt, maar had niettemin eerder zijn verantwoordelijk moeten ne men. FC Utrecht claimde een strafschop, maar de Tsjechi sche leidsman Karei Vidlak wuifde de protesten weg. Waar Fujita treuzelde met de bal aan de voet, daar lieten de goud haantjes van Auxerre fijntjes zien wat onder de schijnwer pers van de Europese podium wordt gevraagd. door Edwin Alblas utrecht - De hockeybond heeft voor het eerst in de historie een buitenlandse bondscoach aan gesteld voor de nationale man- nenploeg. De Australiër Terry Walsh is voor acht maanden gecontracteerd. Walsh krijgt twee opdrachten mee: plaatsing voor de Olympische Spelen in Athene en daar goud winnen. Walsh volgt Joost Bellaart op als bondscoach. Bellaart stapte een aantal weken terug op, omdat hij door een opstand van zes ervaren internationals te veel was beschadigd. Michel van den Heuvel blijft assistent- coach en Ties Kruize heeft het aanbod om manager te worden nog in beraad. Hij weet ook pas sinds eergisteren met wie hij zou moeten samenwerken. Walsh had gisteren een eerste onderhoud met Bellaart en er volgen de komende dagen nog meer gesprekken. „Hij heeft na tuurlijk veel informatie waar ik wat aan heb", aldus de 50-jari- ge Australiër, die met Australië brons won bij de Olympische Spelen van Sydney. Australië werd in dat toernooi in de halve finales - via strafballen door Nederland - uitgeschakeld. Walsh verdween daarna van het hockeytoneel en werkte de voorbije drie jaar voor een be drijf, dat is gespecialiseerd in UITSLAGEN Terry Walsh. Foto: ANP/Koen Suyk videoanalyses van sportwed strijden. Het hockey volgde hij slechts vanaf de zijlijn. Eerdere ervaringen als hockeycoach deed hij op in Maleisië (1990- 1993) en bij Australische junio- renploegen. André Bolhuis, voorzitter van de hockeybond, kent Walsh vooral als speler van het Austra lisch team. „Ik heb zelf regel matig tegen hem gespeeld. Een imposante midvoor cüe nergens voor terugdeinsde. Dat zal hij ook wel overbrengen op de ploeg." Bolhuis kreeg al een voorproef je van hoe Walsh te werk gaat. „De ploeg speelt in februari een testserie in India. Terry wil daar op slechte velden spelen. Kan hij zien welke spelers daarover beginnen te zeiken. Nou, als hij daarop selecteert dan hebben we straks op de Olympische Spelen maar vijf spelers", kon Bolhuis het niet nalaten om de internationals nog een sneer te geven. De KNHB-voorzitter is het ver leden nog niet vergeten. Het zit hem nog altijd hoog dat enkele gezaghebbende spelers met modder gooiden naar Bellaart, die daardoor gedwongen werd de eer aan zichzelf te houden. Bolhuis consulteerde in zijn zoektocht naar een nieuwe coach wel de internationals, „maar iedereen kwam met zijn eigen clubcoach aanzetten. Toen ben ik daar mee gestopt." Hij legde ook zijn oor te luister bij clubtrainers en -voorzitters. Toen hij begreep dat een neu trale coach was gewenst, werd de keuze voor een buitenlander een stuk makkelijker. „De inter nationalisering van de Neder landse clubcompetitie is al ver doorgevoerd, dus waarom nu niet bij het nationale team." Werken in Nederland, het land dat het hockey 'denkt te heb ben uitgevonden', ziet Walsh niet als een extra handicap. „Nergens ook is hockey zo po pulair als in Nederland. Ik voel me dus meer vereerd dan bang, omdat ze hier niet graag een buitenlander zien komen." kbei iden| eeft ie na! rne/anp/rtr - Australië nje staan gelijk (1-1) na yj0; tiingsdag van de finale jj.Daviscup in Melbourne, ise: i>spl°eg kwam op voor door een zwaar bevoch te- van de uitgeruste Lley- •t ik f^tt op Juan Carlos Fer- 6 6-3 3-6 7-6 6-2. Carlos racht daarna Spanje op m_ hoogte door een over weg op Mark Philippoussis 1 ha-ets: 6-4 4-6 7-6. ja yflstrijd op de grasbaan keer or§en verder met het r éértPel tussen Arthurs- lat wfrïS^e (Aus) en Corretja- 2n ga Zondag valt de beslis- it de duels Philippoussis d en Hewitt - Moya. eizoèe van he Daviscup be- Ikwr1 een re'- Tijdens de verdsceremon*e werd een ld ee gehore gebracht dat in t me ;e verte niet leek op het Spaanse volkslied. De I minister van Sportza- badminton ken, Juan Antonio-Angulo, ver liet daarop boos de tribune. Hij eiste eerst excuses van de Au stralische organisatoren voor dat de finale kon beginnen. Na de verontschuldigingen van de toernooileiding was de ge tergde Spaanse bewindvoerder nog niet tevreden. Hij wil dat zaterdag voor het begin van het dubbelspel alsnog het juiste volkslied wordt gespeeld. Bo vendien gaf de minister de Spaanse ambassadeur opdracht een onderzoek aan te vragen bij de Australische overheid, om uit te vinden hoe deze blunder in het protocol kon ontstaan. Na alle commotie knokte Lley- ton Hewitt zich in de openings- partij langs Juan Carlos Ferrero. In tropische omstandigheden (ruim 30 graden Celsius) bleek de thuisspeler over de langste adem en over de meeste vecht lust te beschikken. Hewitt kwam twee keer terug van een achterstand in sets, mede dank zij een ijzersterke tiebreak (7-0) in de vierde set. Daarna won hij de vijfde en beslissende set als nog resoluut: 3-6 6-3 3-6 7-6 6- 2. „Het was hard werken in deze zware omstandigheden", zei de topfitte Australiër na afloop. „Ik heb acht weken lang naar deze partij toegeleefd, zowel mentaal als fysiek Ik wilde Australië een perfecte start geven in de finale. Dat is gelukt." Carlos Moya voorkwam in de tweede partij een vrijwel on overbrugbare achterstand voor Spanje. Met degelijk spel trok hij de eerste twee sets naar zich toe (6-4 6-4). Philippoussis stribbelde in de derde set nog wel tegen (4-6), maar via de tiebreak (7-4) in de vierde set drukte Moya door. Dankzij hem is de finale niet vroegtijdig beslist in Melbour ne. Blackpool. Oefeninterland Engeland - Nederland 3-2. Hallam - Meulen- dijks 11-9 4-11 11-6, Archer/Kellogg - Bruil- /Bruil 12-15 16-17, South - Bruijstens 15-10 15-10, Tripp/Wright - Audina/Bruil 9-15 15-8 11-15, Clark/Robertson - Creemers/Wouters 15-4 15-4. basketbal NBA: Indiana Pacers - New York Knicks 93- 70, Los Angeles Clippers - New Jersey Nets 96-102. dammen Zoutelande. WK i Vierde ronde: Seppa (Est) - Kamyshleeva (Ned) 0-2, Doumesh (Ned) - Chub (Ned) 1-1, Hoek man (Ned) - Goloebeva (Lit) 1-1, Baltazhy (Oek) - Valioekevitsj (Lit) 2-0, Pasjkevitsj (WRu) - Teterina (Rus) 1-1, Platonova (Rus) - Tanzykkoetsjina (Rus) 1-1, Pakuckiene (Lit) - Milsjina (Rus) 1-1. Stand: 1. Tanzykkoetsjina. Kamyshleeva 4-7, 3. Goloebeva, Hoekman. Teterina. Baltazhy 4- 5. 7. Pasjkevitsj 4-4, 8. Milsjina. Platonova 3- 3. 10. Pakuckine, Chub 4-3, 12. Doumesh 4- 2, 13 Seppa. Valioekevitsj 4-1 prijsvragen Onder voorbehoud van typefouten tafeltennis Kirchberg. Olympisch kwalificatietoernooi. Mannen, groep B: Keen (Ned) - Truksa (Slw) 4- 0(11-3 11-5 11-5 11-7), Levsjin (Oek) - Kei- Ier (Zwi) 4-1 (11-9 11-9 11-9 8-11 11-8), Keen - Levsjin 4-0 (11-5 11-4 11-4 11-6), Torres (Spa) - Truksa 4-1 (5-1111-8 11-9 11- 8 11-8). Eindstand: 1. Keen 4-8 (16-2), 2. Torres (Spa) 4-7 (14-5), 3. Truksa 4-6 (9-9), 4. Levsjin 4-5 (4-13), 5. Keiler 4-4 (2-16). tennis Melbourne. Daviscup, finale Australië - Spanje 1-1. Hewitt - Ferrero 3-6 6- 3 3-6 7-6 6-2, Philippoussis - Moya 4-6 4-6 6- 4 6-7. voetbal Lucky Day 1.2 4 6.15.20.23.33.44 48.52 53.56.58.62.64.66.67.72.78 UEFA Cup, tweede ronde, tweede wedstrijd Auxerre - FC Utrecht 4-0 (2-0). 22. Cissé 1-0, 29. Kapo 2-0, 49. Cissé 3-0, 57. Kalou 4-0. Scheidsrechter: Vidlak (Tsj). Toeschouwers 18.000 Gele kaart Radet, Kalou (Auxerre). Shew-Atjon, Keiler (FC Utrecht). Teplice (Tsj) - Feyenoord (Ned) 1-1 (1-1). 38. Snoijl 0-1. 40. Horvath (strafschop) 1-1. Scheidsrechter: Layec (Fra). Toeschouwers 16.900. Gele kaart: Horvath. Leitner (Teplice). Snoijl, Schreuder (Feyenoord). Eerste wed strijd: 2-0 Teplice: Kolar; Dolezal, Rada, Hunal en Leit ner; Verbir, Horvath, Lengyel en Vorisek (89. Tesarik); Beneik (90. Skala) en Rezek (75. Di vecky). Levski Sofia (Bul) - Slavia Praag (Tsj) 0-0. Scheidsrechter: Vollquartz (Den). Gele kaart: Boekarev (Levski), Kratochvil (Slavia). Eerste wedstri|d: 2-2. Groclin Grodzisk (Pol) - Manchester City (Eng) 0-0. Scheidsrechter: Fröjdfeldt (Zwe). Gele kaart: Koziol, Rasiak, Pawlak (Groclin), Fowler, Dunne (Manchester) Eerste wedstrijd: 1-1 Debrecen (Hon) - PAOK Saloniki (Gri) 0-0. Scheidsrechter: Yetet (Isr) Gele kaart: Vange- lis, Yiannitsanakis (PAOK). Eerste wedstrijd: 1-1. Dnipro Dnepropetrovsk (Oek) - Dinamo Zagreb (Kro) 1-1 (0-0). 62. Sedloski 0-1, 64. Venchlinskij 1-1. Scheidsrechter: Szabo(Hon) Gele kaart. Venchlinskij (Dnjpropetrovsk). Sarlija, Mijatovic. Bartolovic, Sedloski (Dina mo). Eerste wedstrijd: 2-0. Torpedo Moskou (Rus) - Villarreal (Spa) 1-0 (0- 0). 71. Semsjov 1-0. Scheidsrechter: Ingvars- son (Zwe) Gele kaart: Semsjov. Kormiltsev. Oper (Torpedo), José Mari. Belletti. Reina (Vil larreal). Eerste wedstrijd: 0-2. AC Parma (Ita) - Austria Salzburg (Oos) 5-0 (3- 0). 1. Carbone 1-0, 7. Carbone 2-0, 43. Filip- pini 3-0, 47. Sorrentino 4-0, 86. Sorrentino 5- 0. Scheidsrechter: Ivanov (Rus). Gele kaart Winkler. Teber (Salzburg). Eerste wedstrijd: 4- 0. Lens (Fra) - Gaziantepspor (Tur) 1-3 (0-1). 40. Bülent Bölükbasi 0-1, 55. Namli 0-2, 74. Bouazizi 1-2 (e.d.), 85. Lazarov 1-3 (straf schop). Scheidsrechter: Messner (Oos). Rode kaart. 61 Moreira (Lens) Gele kaart: Song, Keita (Lens), Toraman, K09 (Gaziantep) Eer ste wedstrijd: 0-3. Bröndby IF (Den) - Schalke 04 (Dui) 2-1 n.v. (1-0). 16. Jakobsson 1-0 (strafschop), 55. Ag- ali 1-1, 71. Jonson 2-1. Scheidsrechter: Be- nes (Tsj). Gele kaart: Retov, Weighorst. Niel sen, Foldgast (Bröndby), Matellan. Pinto, Han- ke (Schalke). Eerste wedstrijd: 1-2. Bröndby wint na strafschoppen (3-1). Rode Ster Belgrado (Ser) - Rosenborg (Noo) 0- 1 (0-0). 51. Brattbakk 0-1. Scheidsrechter: Gomes Costa (Por). Gele kaart: Djordjevic, Sa- rac, Zigic (Rode Ster), Hoftun, Basma (Rosen borg). Eerste wedstri|d: 0-0. Dinamo Boekarest (Roe) - Spartak Moskou (Rus) 3-1 (1-0). 30. Danciulescu 1-0, 59. lordache 2-0, 74. Danciulescu 3-0 (straf schop), 85. Parfionov 3-1 (strafschop). Scheidsrechter: Kapitanis (Cyp). Rode kaart 88. Barcauan (Dinamo) Gele kaart. Danciules cu (Dinamo), Kebe, Torbinski|, Kalimtsjenko, Pjanovic (Spartak). Eerste wedstrijd: 0-4. Aris Saloniki (Gri) - Perugia (Ita) 1-1 (0-1). 28. Margiotta 0-1, 90. Nikolaos Papadopoulos 1- 1. Scheidsrechter: Leuba (Zwi) Gele kaart Fusam (Perugia) Eerste wedstrijd: 0-2. Molde (Den) - Benfica (Por) 0-2 (0-2). 35. Tia- go 0-1, 43. Tiago 0-2. Scheidsrechter: D'Urso (Eng). Gele kaart Hoset (Molde). Ricardo Ro- cha (Benfica). Eerste wedstrijd: 1-3. Wisla Krakow (Pol) - Valenrenga (Noo) 0-0 n.v. Scheidsrechter: Almeida Costa (Por) Rode kaart: 119 Jalland (Vaierenga) 2x geel Gele kaart Paszulewics. Dubicki (Wisla). Waehler. Bolthof (VSIenrenga) Eerste wedstrijd: 0-0 Vèleranga wint na strafschoppen: 4-3 Newcastle United (Eng) - FC Basel (Zwi) 1-0 (1-0). 14. Smiljanic 0-1 (e.d.). Scheidsrech ter: Fisker (Den) Gele kaart: Shearer (New castle), Cantaluppi (Basel). Eerste wedstri|d: 3-2. Hearts of Midlothian (Sch) - Girondins Bor deaux (Fra) 0-2 (0-1). 8. R*» 0-1, 66. Pascal 0-2. Scheidsrechter: GiWrski (Pol) Gele kaart: Simmons. De Vries, Kisnorbo. McKenna (Hearts), Marco Caneira, Ramé (Bordeaux). Eerste wedstrijd: 1-0 Sochaux (Fra) - Borussia Dortmund 4-0 (1-0). 6. Frau 1-0 (strafschop), 67. Santos 2-0, 76. Oruma 3-0, 89. Mathieu 4-0. Scheidsrechter: Baskakov (Rus). Rode kaart: 6. Gambino (Dort mund). Gele kaart: Wörns (Dortmund). Eerste wedstrijd. 2-2. Hajduk Split (Kro) - AS Roma (Ita) 1-1 (1-0). 33. Bule 1-0, 85. Cassano 1-1. Scheidsrech ter: Dougal (Sch). Gele kaart: Bule. Neretljak, Miladin (Hajduk), Samuel, Zebina. Tommasi (Roma) Eerste wedstrijd 0-1 Real Mallorca (Spa) - FC Kopenhagen 1-0 (O- 0). 67. Campano l-O. Scheidsrechter: Wack (Dui). Gele kaart Christiansen (Kopenhagen). Eerste wedstrijd: 2-1 Liverpool (Eng) - Steaua Boekarest (Roe) 1-0 (0-0). 49. Kewell 1-0. Scheidsrechter: Meyer (Dui). Gele kaart Rachita. Mutica (Steaua) Geplaatst voor derde ronde: Auxerre, Teplice. Levski Sofia, Groclin. Debrecen, Djnepropetro- vsk. Villarreal. Parma, Gaziantepspor. Brönd by, Rosenborg, Spartak Moskou. Perugia. Ben fica. Vaierenga. Newcastle. Bordeaux. So chaux. Roma. Mallorca. Liverpool Beloftencompetitie, eredivisie: Heerenveen-Ajax 0-3, Volendam-Vitesse 4 - 0

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 19