REGIO Zoeterwoude wil 'hinderlijk huis' optillen :venhonderd mensen in 1 rij voor woontorens itwijkse raadsleden betreuren plotselinge vertrek van wethouder Post Imi S°r 'JN STUDIE EN BEROEP Bewoners blij: toch zebrapad Hoge Rijndijk R5 Lawaai rond Huys te Warmont BEZOEK DE BEURS!!! mishandeld ijorschoten en - Een tienjarige lit Voorschoten is cfins- QPjandeld door twee jon- NQ ongeveer dertien jaar. !QQn fietste aan het einde üiddag over de Konink- inelaan, toen de twee hem iets toeriepen. De door, waarna één ree passanten een ^en zijn hoofd gooide, itoffer is opgevangen vrouw die zijn ver in opmerkte. De poli- :oek naar deze voorbij- 3 ^1 naar eventuele getui- :t vide mishandeling. je (11) gewond jnrijding hip - Een elfjarige fiets leiderdorp is gisteroch- tond geraakt bij een g met een auto die rituurd door een 56-jari- lirster uit Zoeterwoude. je reed in haar woon- er de Acacialaan. Toen ^delaan naderde en de stak botste ze tegen de slachtoffer is met on- ^hoofdletsel naar het ^Ziekenhuis vervoerd. -* per had vermoedelijk lichting. zame bouw igstgeest |st - Oegstgeest gaat l milieubewust huizen W volgens de Duurzaam W 'Plus'-standaard. Wel I de gemeenteraad op f van Leefbaar Oegst- vrijheid om per project RÊJorm af te wijken. Dat idere belangrijke as- als de betaalbaar- let geding komen. Al- is fel tegenstander 'Plus'. De partij vindt ringen, gezien de fi- iroblemen van ge- groot. De investering j 2.700 tot 7.000 euro jng. Deze kosten ver gemeente op termijn «ijk terug. I I (advertentie) vrijdag 28 november 2003 KUNSTSTOF KOZIJNEN MET VKG-KEURMERK? IJII.IM.I.IÜ.UIF.HIMI END IN KUNSTSTOF RELIËF KOZIJNEN warmond - Het is voorlopig gedaan met de rust in Huys te Warmont. Het geromk van kettingzagen en het oor verdovende lawaai van zware kneus- en verspaanmachi- nes is niet te vermijden, aldus terreinbeheerder Maarten Laming. Het Zuid-Hollands Landschap werkt aan de ka rakteristieke lanen op het landgoed. Strakke stammen- galerijen en doorkijkjes die de afgelopen decennia gelei delijk verdwenen, worden weer hersteld. Laming belooft dat het lawaai bij de aanvang van de broedtijd komend voorjaar, verstomt. Publiciteitsfoto op Leiderdorpse appartementen leke Dijke rp - Zo'n 700 mensen lülzich bij vastgoedont- r Vesteda gemeld voor krtement aan de Laan MÉerzorg in Leiderdorp, ^pneeste van hen zal het teleurstelling uitlopen, g^le vier woontorens ko- totaal 96 appartemen- bouw van de eerste 3ntorens begint in fe- maart. De laatste flat 006 klaar. éïnteresseerden heb- nog niet officieel inge- Eind december ont- p een informatiepakket jeda, waarin staat wat I In doen om in aanmer- imen voor een appar- let uitzicht op park De ip, of, op een hoge eta- uitzicht over Leider- imgeving. De woonto- Itaan uit een onder eet daarboven twaalf jgen. De bovenste ap- titen beslaan ook een !n de dertiende verdie- Imwonenden hebben 5 geprotesteerd, omdat ts te groot vinden. Tot (lebben zij bij de ge in de rechter geen ge- onden. is groot dat één van de (jn geheel wordt toege in Vereniging De Ou derzorg, meldde Rob van de Loo gisteravond. Hij is namens de gemeente de projectleider voor de omgeving van de park promenade, de boulevard waarin de Laan van Ouderzorg over een paar jaar omgetoverd moet zijn. Vereniging De Ou derzorg heeft een oogje op de derde flat, gezien vanaf winkel centrum Santhorst. Mocht de deal worden gesloten, dan huurt de vereniging alle appar tementen uit deze flat voor haar leden, zodat er een soort groepswoning ontstaat. In het ledenbestand staan zo'n hon derd Leiderdorpers. Vanaf Santhorst gezien worden de ap partementen in de eerste en vierde torenflat verkocht. De tweede toren wordt verhuurd door Vesteda. De huurprijs voor de vierka- merappartementen komt rond de 1.000 euro per maand te lig gen. De koopflats kosten waar schijnlijk rond de drie ton. Voor beide categorieën krijgen Lei derdorpers voorrang. Wie zich aanmeldt als geïnteresseerde, krijgt eind dit jaar uitgebreidere informatie over de voorwaar den. Extra kans maken mensen die minstens 55 jaar oud zijn. Als ze een eengezinswoning achterlaten, stijgt hun plek op de lijst nog verder. De gemeen te vindt het belangrijk om de doorstroming in het dorp te be vorderen. Zodra de eerste flat in 2005 klaar is, begint de herinrichting van de omgeving. Volgend jaar al wil de gemeente met bewo ners rond de tafel, zodat zij hun ideeën kunnen spuien. De bin nenterreinen van de flats moe ten zo groen mogelijk worden ingericht, omdat ze een een heid moeten vormen met het nabijgelegen park De Hout kamp. De Laan van Ouderzorg, die nu nog een barrière is, wordt straks een wandel- en fietspad langs het water in het park. Mogelijk komt er een har de kademuur langs, om nog meer het idee van een boule vard te creeëren. De woontorens horen bij het centrumplan, waarmee het ge meentebestuur het dorp een le vendig hart wil geven. Nadat het een tijdje stil was geweest rond dit plan, wordt het nieuw leven ingeblazen. De oude pro jectleider, Willem van Winters wijk, is met de vut en is opge volgd door een nieuwe mana ger, Evert Boer. Op 10 decem ber is er om 19.30 uur een in formatiebijeenkomst in De Mu- zenhof, zodat belangstellenden kunnen worden bijgepraat over het centrumplan. Boer: „We willen mensen niet overvallen, maar erbij betrekken. We zijn niet de arrogante overheid die zegt hoe het eruit gaat zien." I :-\\ >V 1 door Judy Nihof zoeterwoude - De gemeente Zoeterwoude gaat kijken of het haalbaar is om een huis aan de Noordbuurtseweg op te tillen en een stukje verderop, in de rich ting van de Grote Polder, te ver plaatsen. Het gaat om nummer 33b. Raadsleden reageerden gis teravond tijdens een commissie vergadering enthousiast op de plannen voor het nieuwe wijkje aan de Noordbuurtseweg. In de plannen voor een nieuw woonwijkje nabij de gemeente- werf en op de zogeheten TiZo- locatie neemt dit huis een cru ciale plek in. Als de woning blijft staan, kunnen er minder huizen komen en moet er een tweede uitvalsweg worden aan gelegd. Wethouder Ates heeft de bewoners gistermiddag ge vraagd over een eventuele ver plaatsing na te denken. De be woners waren vanochtend niet bereikbaar voor commentaar. Het wijkje aan de Noordbuurt seweg, waar volgens adviesbu reau RBOI plek is voor tenmin ste vijftig woningen, moet van wege zijn ligging bij de toegang tot Zoeterwoude 'het visite kaartje' worden van het dorp. Er komen zowel appartemen ten in twee of drie lagen als eengezinswoningen. Daarnaast wordt gedacht aan enkele twee onder- eenkappers. PW-raadslid Ooijendijk vroeg zich af of de gemeentewerf niet verplaatst kon worden, zodat nog meer ruimte ontstaat. Ates voelt daar niets voor. Volgens haar is dat een kostbare opera tie en bovendien is er geen nieuwe plek voorhanden. Ooij endijk pleitte er ook voor om de appartementen die zijn ge pland, in blokjes te bouwen. „Het moet geen muur wor den." Noordbuurtseweg-bewoner A. Rozenboom drukte de raadsle den op het hart om het grasveld bij het gebouw van de scouting toch vooral te behouden. In de schetsen van bureau RBOI blijft het gebouw weliswaar staan, maar is het aangrenzende gras veld parkeerterrein geworden. ,,'s Zomers zitten de scouts niet in het gebouw, maar buiten. Dan wordt het grasveld inten sief gebruikt." Volgens Ates is het de bedoeling om in elk ge val een stuk van het grasveld te behouden. (advertentie) tf 'ai Bezoek de beurs voor informatie over; Studie, opleidingen en cursussen Werk, honderden banen, direct solliciteren Lezingen en workshops Reïntegratie Kortom de mogelijkheden die de eigen regio biedt m.b.t onderwijs, werk, reïntegratie onder 1 dakl Info: bel 040-2979494 ROC* Leiden Car«^ar« idcojlege w«llantcoll«g« Eén van de vier woontorens die langs de Laan van Ouderzorg worden gebouwd. Aan de linkerkant van de flat schemert door de bomen heen de bestaande bebouwing. Illustratie: Vesteda zoeterwoude - Tot tevreden heid van een groep omwonen den komt er toch een zebrapad over de Hoge Rijndijk, ter hoog te van de Rijnegommerstraat. Het Zoeterwoudse gemeente bestuur ging gisteravond tij dens een commissievergade ring overstag, na een vurig plei dooi van Hoge Rijndijk-bewo ner Van der Vaart. „Er wonen veel mensen met kleine kinderen", zei de bewo ner. „Zonder zebrapad blijft oversteken toch een soort Rus sische roulette. En bevalt het zebrapad niet, dan haal je de strepen toch weer weg?" De gemeente Zoeterwoude kondigde onlangs aan dat het voetgangerstunneltje ter hoogte van de Rijnegommerstraat defi nitief dichtgaat. Om toch een veilige oversteek te houden, stelde de gemeente voor om op de Hoge Rijndijk een stukje middenberm te maken. Voet gangers kunnen de weg dan in twee delen oversteken. Geen zebrapad, maar 'kanalisatie- strepen' moesten de oversteek markeren. Volgens de gemeente zou een zebrapad slechts schijnveilig heid bieden, omdat veel auto mobilisten gewoon doorrijden. Dat argument vond bewoner Van der Vaart niet zo sterk. „Als je ervan uitgaat dat niemand zich aan de verkeersregels houdt, dan hoef je ook geen stoplichten meer neer te zetten. De meeste automobilisten min deren toch vaart als ze een ze brapad zien." De Zoeterwoudse politici waren het roerend met hem eens. „Er zijn idioten die toch doorrijden, maar bij bijna iedereen gaat er toch een lamp je branden als er een zebrapad komt. Bij kanalisatiestrepen niet", aldus WD-raadslid Dan- tuma. Wethouder Van der Kooi ver wacht dat het ongeveer een jaar duurt voor het zebrapad en de middenberm er komen. Dat heeft volgens hem te maken met tijdrovende procedures voor verkeersmaat^elen. ert: 'Als je maar lang genoeg wacht, woon ik vanzelf in Katwijk' an voorpagina j- In de Katwijkse politiek is met pittfc en teleurstelling gereageerd op Cudeling van Jan Post, dat hij opstapt j oiuder. Er gaat een goed bestuurder "uolrinden de raadsleden. Het college 3roe|en gedreven, intelligente collega, [emeester Wienen. Bovendien knj- ...Jr iemand voor terug die de Kat- ■U/nenleving niet kent, zeggen PvdA n SEfek van Post betekent een verzwak- de coalitie, vindt WD-voorman ^^ink. In deze financieel moeilijke left Katwijk een specialist nodig, die oplossingen weet aan te dragen en thuis is in de materie. „Post heeft die com petenties. Met iemand van buiten is het nog de vraag of die het ook kan. Vooral om dat het iemand van buiten de Katwijkse sa menleving is." PvdA-leider Haasnoot spreek van een 'nare verrassing voor Katwijk'. De financiële pro blemen vragen juist om stabiliteit binnen het gemeentebestuur. Voor hem is het een reden nu snel een rekenkamer van raadsle den in te stellen, die het financiële beleid op de voet volgt en controleert. „Wij zijn niet zo blij met deze keuze. We hadden lie ver iemand gehad die financiën én Katwijk kent." Posts opvolger Gerard Mostert denkt dat hij met veertien jaar ervaring in de gemeente politiek binnen enkele maanden in Katwijk is ingewerkt. In zijn huidige takenpakket in Rijnsburg - openbare werken, sociale za ken, volksgezondheid en herindeling - be moeit hij zich ook met financiën. „Want het meeste geld gaat in mijn portefeuille om. Na zoveel jaren, ook als eenmansfrac tie voor de GPV, weet ik hoe je met een be groting omgaat." Vanwege de fusie werkt hij bovendien al twee jaar nauw samen met de Katwijkse bestuurders. „Er is nauwelijks sprake van een cultuurverschil, we zijn al aan elkaar gewend." Volgens Mostert speelt het 'Katwijk versus Rijnsburg-gevoel' geen rol van betekenis. Hij is niet bang dat de Rijnsburgse kiezers zich benadeeld voelen nu een Rijnsburgs bestuurder naar Katwijk vertrekt. Door bij de laatste verkiezingen op een (onverkies bare) vierde plaats te staan, gaf hij het sig naal af wel wethouder te willen zijn, maar geen raadslid. „Ik heb geen beloftes voor vier jaar aan de Rijnsburgse kiezers gedaan. Er zijn best een paar mensen die nog iets hebben met de oude tegenstelling tussen Katwijk en Rijnsburg. Maar ik denk dat het gros blij is dat ze vast een vertegenwoordi ger in Katwijk hebben." Burgemeester Wienen is dat met hem eens. Hij kent Mostert als een uitstekend be stuurder en is blij met de gevonden oplos sing. Hij betreurt het vertrek van Post. „We hebben in het college een hele hechte sa menwerking. Jan Post is gedreven en intel ligent, we voeren scherpe discussies, maar de sfeer is erg goed. Voor dit team is het jammer dat er iemand wegvalt." Ook de coalitiepartijen vinden het jammer dat Post vertrekt, net nu hij goed is inge werkt. Maar er is vertrouwen in de kwalitei ten en de motivatie van Mostert, zeggen CDA-leider Van Duijn en fractievoorzitter Bol van Gemeentebelangen. Bol had alleen verwacht dat de Christenunie iemand uit de eigen fractie of achterban naar voren had geschoven. „Ik denk dat de doorsnee Katwijker denkt: hebben wij dan niemand die geschikt is?" Volgens de Katwijkse fractieleider Ten Ho ve hoeft niemand bang te zijn dat een Rijnsburger de plaats van een Katwijker in neemt. „We hadden met Jan al een gebo ren Rijnsburger in huis en dat is al die tijd goed gegaan. Een Rijnsburger zal dus een Rijnsburger opvolgen." Ook Mostert maakte er een grapje van. „Als je maar lang genoeg wacht (tot de fusie) woon ik vanzelf in Katwijk." Hoewel wet houders normaal gesproken verplicht zijn om binnen de grenzen van hun gemeente te wonen, is daar voor gemeenten die aan het fuseren zijn een uitzondering voor.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 15