SERVICE Cheesecake met sinaasappels te! DONDERDAG 20 NOVEMBil CD VAN DE DAG Genre: rock/pop The Beatles Let It Be...Naked Apple/EMI 07243 595714 2 3 In januari 1969 slaagden The Beatles er tijdens dagenlange sessies in de Londense Twickenham Film Studios moeizaam in het jon- gensclub-gevoel uit hun beginjaren te hervinden. De meeste van de songs die ze opnamen zouden hun weg vinden naar Let It Be (mei 1970, hun laatste studioalbum, in feite eerder opgenomen dan Abbey Road). Nadat technicus Glyn Johns een kans had gekre gen, werden de opnamen 'gered' door de legendarische producer Phil Spector, die vooral McCartney's The Long And Winding Road, Lennon's Across The Universe en Harrison's IMe Mine onder een dubbele deken van wollig klinkende strijkers stopte. Bijna 34 jaar na dato hebben de overgebleven bandleden (George stemde er voor zijn dood mee in) kans gezien die vernislaag van de oor spronkelijke opnamen te krabben. Opvallend genoeg komen voor al matige stukken als het gospeleske I've Got A Feeling, For Your Blue en Two of Us uiterst fris uit de nieuwe mix tevoorschijn. Nog beter zijn George's solopartij in Let It Be en Lennons rauwe voca len in Don't Let Me Down. Beter dan het 'origineel'. BOEK VAN DE DAG Onderwerp: zuurkool Wim Meij Zuurkool! Uitg. Tirion Prijs: 9,98 Zuurkoolhaters believen het alleen als een onder appelmoes be dolven winterse stamppot, met veel pieper en zo min mogelijk kool. Zuurkoolliefhebbers daarentegen eten het als het kan het he le jaar door, desnoods rauw. Maar of je het zure draderige goedje nou wel of niet lust, feit is dat 's werelds oudste geconserveerde le vensmiddel al eeuwenlang z'n waarde bewijst als overvloedige bron van vitamine C - en daarmee probaat middel tegen zeelie denziektes als scheurbuik. Wim Meij verzamelde onder de noemer 'Ouderwetsch Lekker' pagina's vol zuurkoolfeiten en een stort vloed aan zuurkoolrecepten uit alle windstreken. Van salades, via soepen en streekschotels tot zuurkooltaarten- en pasteien, gerech ten met wild en gevogelte en diverse vegetarische varianten: zelfs geharde zuurkool-anti's die hun pro-zuurkool partner willen ver rassen, vinden hier een acceptabel compromis. Fazanten met Rieslingzuurkool vanavond, schat? KOKKERELLEN Voor springvorm met doorsnede van 24-26 cm Het zijn vooral de Amerika nen geweest die de Cheese cake populair hebben ge maakt. Er zijn in de loop der jaren honderden re cepten voor de Cheese cake ontwikkeld. Het betreft uitsluitend de zoete Cheesecakes want dat er ook hartige Cheesecakes bestaan is minder bekend. De cheesecake met sinaas appels is er een uit Califor- nië waar men graag gebak en verse vruchten met elkaar com bineert. Ingrediënten 6 plakjes roomboter-blader- deeg, diepgevroren: ca. 1 eetl. bloem, gezeefd: 250 gram verse roomkaas (Mon Chou), op ka mertemperatuur; 5 eieren, ge splitst; 1.5 dl crème fraïche; 120 gram witte basterdsuiker; 1 eetl. geraspte sinaasappelschil; 1 theel. geraspte limoen- of ci troenschil; 2 grote (hand) si naasappels; poedersuiker. Bereiding Laat het deeg ontdooien (ca. 8 minuten). Leg de plakjes op el kaar en rol ze op een met bloem bestoven werkvlak uit tot een ronde lap met een door snede van ca. 36 cm. Bekleed bodem en wand van de reeds beboterde springvorm ermee. Prik met vork gaatjes in de deegbodem. Plaats de vorm daarna tot verder gebruik in de koelkast. Klop in een vetvrij gemaakte kom de eiwitten stijf. Leg verse roomkaas, crème fraïche, witte basterdsuiker en geraspte schil len van de citrusvruchten in een tweede kom. Klop en roer alles zolang tot een vrij gladde massa is verkre gen. Klop er een voor een de eierdooiers door. Voeg een volgen de eierdooier pas toe wanneer het voorgaan de volledig in de massa is opgenomen. Schep de massa op de eiwitten. Spatel alles zo luchtig mo gelijk door elkaar. Doe de massa over in de met het bladerdeeg beklede springvorm. Duw, met de vingers, het deeg dat boven de vulling uitsteekt naar beneden tot iets boven het niveau van de vulling. Strijk het oppervlak van de vulling met de bolle kant van een lepel glad af. Bestrijk de deegrand met een kwastje met melk. Plaats de vorm op het rooster dat iets onder het midden in de tot 200 o C. voorverwarmde oven is geschoven. Bak de cheesecake in 35 - 40 minuten goudbruin en gaar. Neem pas 15 minuten nadat de vorm uit de oven is genomen de rand van de vorm voorzichtig weg. Schil de sinaasappels zo dik af waardoor ook de witte onder huid wordt weggenomen. Snijd de partjes tussen de vliezen uit Verwijder eventueel aanwezige pitten. Laat de partjes op een stuk keukenpapier uitlekken. Presentatie Stuif een dikke laag poedersui ker over de taart. Schik de si naasappelpartjes in een aan trekkelijk patroon op de taart. Snijd de taart aan tafel in het gewenste aantal punten. De taart kan warm, lauwwarm of koud worden opgediend. Hans Belterman VERKEERSCONTROLES De verkeerspolitie controleert in het hele land of de automobilis ten zich houden aan de voorgeschreven maximum-snelheden. Een aantal controles wordt dagelijks uitgevoerd: A50 tussen Oss en knooppunt Grijsoord en A58 tussen knooppunt Batadorp en knooppunt De Baars. Tevens zal extra worden gecontroleerd op de A27 ter hoogte van omgeving Meerkerk en op de A67 ter hoogte van Bladel. Horizontaal: 1. Deel van de hals; 5. uitroep van berusting; 7. van t vastgesteld; 10. rund; 12. mier; 14. achter; 15. korrel! c 17. palmsoort; 19. aan zee; 20. nachtspiegel; 21. lich 200 23. ijkmeester; 25. soort slee; 26. voorzetsel; 28. syn rda nium; 31. schoonmaakgerei; 33. poos; 34. mengsel. (advertentie) Verticaal: 2. Landbouwwerktuig; 3. steen; 4. vochtig koud; 5.1 woord; 6. compact disc; 8. balsport; 9. deel van een |e 11. muzieknoot; 12. ferment; 13. vloerkleed; 14. dee aiip Franse ontkenning; 16. wiel; 18. kledingstuk; 22. oni lie mingsraad; 24. boom; 27. echtgenoot; 29. bitter voel tig 1 30. mannetjesvis; 31. file; 32. Chinese afstandsmaat. Wil jij de Zonnebloem in 2003 helpen om ruim 6400 langdurig zieken en (zwaar) lichamelijk gehandicap ten een onvergetelijke vakantie te bezorgen? Sluit je dan aan bij ons team van meer dan6700vrijwilligers He,kostje ZOnnCblOCm' Postbus 2100 4800 CC Breda Postbank 1098510 E-mail mfoffzonnebloem/il Internet www zonnebloem nl ATIONALE V een weekje van je vrije tijd. maar je krijgt er dan ook heel wat voor terug Oplossing van woensdag: Horizontaal: 4. Bartype; 5. randmeer; 7. alla; 9. bits; 10. hengsten. Verticaal: 1. Basaal; 2. stadia; 3. opperbest; 6. rotten; 8. loef. Uw gte st er on2 heb mdc kr rde die i

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 14