SPORT Ook zo geërgerd? ■HB MacDick maandag 17 november 20(b SI LINKS BUITEN Klap in gezicht goed voor swing mobile - Een nieuwe truc om beter golf te spelen is uitgevon den door de Amerikaanse top- speelster Dorothy Delasin: de caddie een draai om zijn oren verkopen. Tijdens de derde ronde van het LPGA Tour Championship gaf zij haar tas- sendrager Clint Begay een klap in het gezicht. Prompt ging zij veel beter spelen, maakte zij weer birdies en heroverde zij de leiding in dit zwaar gedoteerde afsluitende toernooi van het Amerikaanse profcircuit voor vrouwen. Bij het begin van de derde ronde deelde Delasin de koppositie met de Zuid-Kore- aanse Hee-Won Han. De eerste negen holes speelde zij middel matig, raakte zij achter en zag zij andere speelsters dichterbij komen in het klassement. Zij legde de schuld bij de caddie en betaalde met een oorvijg. Direct daarna kwam ze opnieuw aan de kop door drie birdies op rij en sloot zij de derde dag af met een voorsprong van één slag op Han na een rondje in 68 slagen. Cadie Begay bleef haar na de klap assisteren. Porno voor de wedstrijd 1 windhoek - Het Namibisch vrouwenelftal is in opspraak ge raakt. De voetbalsters bekeken in de nacht voor de olympische kwalificatiewedstrijd tegen en in Zuid-Afrika zes pornofilms. Zij verloren de wedstrijd met 13-0. Een dagblad uit Wind hoek berichtte donderdag over de nachtelijke escapades van de dames. De krant had de hand weten te leggen op de hotelre kening. Het debacle kostte bondscoach Shipanga zijn baan. De return in Namibië eindigde in 1-13 voor Zuid-Afri ka. In de aanloop naar die wed strijd waren de televisies uit de hotelkamers van de speelsters uit voorzorg verwijderd. Champenoise voor Europacup boskoop - De vrouwen van wa- terpolovereniging Van Uden- De Gouwe gaan mousserende wijn (champenoise) verkopen om hun Europacuptrip naar Madrid te kunnen bekostigen. In maart 2004 wordt in Madrid de eerste ronde van de LEN- Trophy afgewerkt. „Die reis kost ongeveer 1100 euro per persoon", laat een woordvoer der weten. „We proberen met diverse acties de kosten voor onze spelers zo laag mogelijk te houden. De verkoop van de wijn is daar één van." Een fles kost 10 euro. „We moeten dus heel wat flessen verkopen." Van Uden-De Gouwe eindigde vorig jaar als vierde in de Nederland se competitie. Naast de Bos- koopse vereniging komen nog twee Nederlandse ploegen uit in de LEN-Trophy. DE KWESTIE Schotland - Nederland i-o. Weer ging bij het Nederlands elftal meer fout dan goed. Steeds meer verhalen verschijnen over 'verwende vedettes' en het falen van bondscoach Dick Advocaat. Het Ne derlandse volk zou het helemaal gehad hebben met Oranje. Was het zaterdag echt zo ergerlijk? Jack van Gelder, deed verslag van de wedstrijd op Radio I: „Ik heb me niet geërgerd aan het spel, want ik vond dat er genoeg inzet was. Het resultaat is teleurstellend. Ik vind wel dat nu lang genoeg bewezen is dat Van Nistelrooij en Kluivert achter el kaar geen meerwaarde voor het team zijn. Zet ze dan met ze tweeën naast elkaar of een op de bank. Verder is het grootste probleem, dat het Neder lands elftal geen waterdragers meer heeft. De waterdragers van een paar jaar geleden zijn ook vedettes gewor den. Alleen Stam weet nog wat hij moet doen voor het elftal. Dit team is al veel te lang bij elkaar. De kwaliteit is er nog wel, al wordt dat ook minder naarmate je ouder wordt, maar de chemie is weg. Voor woensdag heb ik dan ook weinig hoop. Iedereen zegt dat het op het laatste moment wel goed komt, maar dat gevoel ben ik een beetje kwijt." Noordwijker Willem Oranje: „Ik heb me aardig zitten ergeren. Ik vind dat het Nederlands elftal moet worden ververst. De oude spelers, zo als Patrick Kluivert, Clarence Seedorf en Phillip Cocu moeten eruit. Zet er jongens in die nog staan te trappelen en niet alleen voor hun geld voetbal len. Geef Dirk Kuijt en andere jonge gasten een kans. Nee, ik heb niet overwogen om mijn achternaam maar te veranderen. Onze naam staat dichter bij het koningshuis dan bij het Nederlands elftal. We hebben hem ooit als beloning gekregen. Een van mijn voorvaderen was zeeman en die heeft tijdens een tocht ooit Willem van Oranje uit het water gered." Ruud Bröring, trainer van FC Lisse: „Ze moeten gewoon drie mannetjes achterin zetten, een ruitje op het mid denveld, twee echte buitenspelers die een paar meter van de zijlijn spelen en die lange Van Hooijdonk in de spits. Dat is ook handig voor de vrije trappen. Ik ben verbaasd dat Advo caat gelukkig Robben heeft geselec teerd. Die moet erin, net als Van der Meyde. En er moet een steekpass-spe cialist in. Liever nog Sneijder dan Van der Vaart. Robben en Van der Meyde krijgen dubbele dekking, op Sneijder moet een mannetje, Van Hooijdonk krijgt bewaking, dus hebben ze verder niemand over. Daardoor kunnen ze alleen maar lange likken naar voren geven en daarom hebben wij achterin alleen een paar hardlopers nodig. De Boer moet er daarom uit en ook met Seedorf is het over en sluiten. Die ver dedigt niet mee. Het is een kwestie van zo gauw mogelijk de achterlijn halen en niet meer door het centrum de spitsen aan te spelen - ook al blijft Advocaat daarin volharden - want daar is het te vol. Je moet wel geduld blijven houden, maar met het publiek erachter valt die goal toch wel. Dan ben je klaar en rol je ze op en dan gaan we na afloop lekker dansen met die Schotten en mogen ze nog drie keer het volkslied zingen. Want dat is natuurlijk wel prachtig." De Leidse TOP Oss-speler en voor malig Marokkaans jeugdintematio- nal Houssin Bezzai: „Een wanvertoning, ik werd er treurig van. Nu ik een trainerscursus volg, vallen me steeds meer dingen op waar ik vroeger niet op lette. De onrust bij Edgar Davids bijvoorbeeld. Alleen maar bezig zijn eigen fouten te her stellen. Ik zou hem wisselen voor Van der Vaart. En als je ziet tegenover wie Kluivert staat, dan moet hij toch meer brengen. Het gaat toch om het halen van het EK? Het is een mentale kwes tie. Dat valt me op als ik weer met mijn voetballersoog kijk. Nou, tot woensdag en succes." Willem van Zuijlen, Rijnsburg, ver slaggever van RTV West: „Ja, ik heb me geërgerd. Aan het feit dat er weer werd gekozen voor de combinatie Kluivert en Van Nistelrooij en dat dat ten koste gaat van Van der Vaart. Die moet erin. Daar gaat veel gevaar en dreiging vanuit. Kluivert en Van Nistelrooij gaan niet samen, het is maar één van de tien keer een beetje gelukt. Tegen Schotland kregen ze ook weinig bruikbare ballen. Woensdag zou ik Robben erin zetten. En Van Hooijdonk. Ik begreep dat hij een na tuurlijke leider is in de groep en hij gaat voorop in de strijd. Dat is nodig in deze selectie. Bovendien krijgen we woensdag ongetwijfeld een paar vrije trappen rond het zestienmetergebied. Dan is Van Hooijdonk ook wel han- Stephan Stokkermans, directeur van Huis ter Duin in Noordwijk waar de spelers van het Nederlands elftal zich voorbereiden op de wedstrijd van woensdag: „Nee, ik heb mij niet geërgerd. Mijns inziens was de juiste instelling er na melijk wel. Ik heb vol bewondering zitten kijken hoe de Schotten boven zichzelf uitstegen. Ze scoorden een heel mooi doelpunt, maar dat doen ze maar een keer in vijftig wedstrijden. Ik heb er het volste vertrouwen in dat woensdag alles goed komt. Sinds Ad vocaat bondscoach is, bereidt de ploeg zich bij ons voor op thuiswed strijden en in die tijd hebben ze er nog geen enkele verloren. Zelfs maar één gelijkspel, en dat was tegen Tsje chië. Dus laten we hopen dat Huis ter Duin een goed voorteken blijft. Ook nog na woensdag." Quick Boys - Ter Leede. Katwijk, november 2003. Foto: Cees van Hoogdalem 5chotland kent de échte Advocaat niet! Dit verzin ik niet zelf. Het stond in deze krant. Deze krant verrichtte vorige week al de af trap van al weer de volgende wedstrijd van de eeuw. De vorige wedstrijd van de eeuw van deze eeuw was die tegen Tsjechië (1-3) en de voorlaat ste wedstrijd van de eeuw van deze eeuw die te gen de Ieren (0-1). De somber stemmende gedachte borrelde in ons op dat deze beide wedstrijden van de eeuw uit liepen op een deceptie en dan heb ik nog niet het nationale penaltytrauma van Euro 2000 in her innering gebracht. nóg een verloren wedstrijd van de eeuw van deze eeuw. Wij zijn daar kennelijk niet goed in, in wedstrij den van de eeuw. Gelukkig dachten wij nog doet Seedorf weer mee, dat ver hoogt onze kansen. Dat schijnt dus echt zo te zijn. Volgens het Nederlands Museum van Voetbal Statistiek en Overige Volstrekt Niet Relevante Voetbal wetenswaardigheden, bezorgt Clarence Seedorf het Nederlands elftal een mantra van onoverwin nelijkheid. Wedstrijden van de eeuw van Oranje waarin Seedorf stond opgesteld, waren nog nooit op verlies uitgedraaid. Opstellen dus, die man. 'je hebt kans dat de Schotten niet eens aan de wedstrijd beginnen, als ze door hebben dat Seedorf werke lijk door Advocaat is gerehabili teerd', dachten wij nog: ,,Als het zó moet, spelen wij niet hoor. Met Hem erbij hebben wij toch geen kans. Maar zelfs voordat Seedorf met AC Milan het ar me Parma met 0-0 kleineerde, vorige week dus, gaf deze krant mij al het rustgevende gevoel dat wij met 1-0 voorstonden: „Schotland kent de échte Advocaat niet. Wat niet wil zeggen dat wij Advocaat wél ken nen, maar dat doet er even niet toe. De Schotten kennen hem evenmin. En zitten daarmee. Gek is dat, hoe zoiets werkt. Je leest de kopregel boven die halve pagina-Advocaat en je staat al met één been in deAlgarve. De tweede kopregel (sub-kop geheten) bezorgt je helemaal een goed humeur. „Bondscoach zal als ex-trainer Rangers-nieLwordérfuitgejoeld op Hampden Park. "Mooi, ook die steken we in on ze zak: 2-0. Als dat niet genoeg is? Dan hebben we altijd See dorf nog. Je hoopt vervolgens dat we voor één keer de rijen in de aanloop naar de wedstrijd in Glasgow ge sloten kunnen houden. Cruijjfis op vakantie, dus dat is geregeld. Ronald de Boer zwijgt in het belang van zijn broer. Van Ricksen niks te vre zen. Die wordt in Nederland nog een beetje, maar in Schotland helemaal niet serieus geno men. Voor Numan sta ik in, bovendien is hij van de week nog op de fiets in Wijk aan Zee gesigna leerd. Je bidt dat je geen enkele zwakke schakel over het hoofd hebt gezien en verder vertrouw je op het burgermansfatsoen van iedere Nederlander. Alsjeblieft, geen landverraad dit keer! Zij kennen onze Dick niet. Weten niet wat ze aan hem hebben. Schotland is een land in nood en de whiskyvoonaden slinken snel. Houden zo! Helaas, niet gelukt. Je slaat woensdag 'de Volkskrant' open en de koude rillingen slaan je onmiddellijk om het hart: „Konterman loopt in boulevard pers leeg over Advocaat. Konterman, helemaal vergeten. Als één Nederlandse voetballer het schoolvoorbeeld is van een voor ons vergetelijke Schotse carrière, is dingetje het wel. In de Schotse krant 'Daily Express' doet Konter- dinges een boekje open over Advocaat. Hij ont hult dat Advocaat in Nederland wel de 'Kleine Generaal' wordt genoemd. Zo stond je nog met 2-0 voor, moeter zo nodig weer ééntje in eigen doel schieten. Het wordt nog 2-2 ook. In hetzelfde artikel wordt van Advocaat verklapt dat hij Kontermans na een nederlaag tegen Saint-Johnstone verweet het drukker te hebben met golfen en internet dan met goed voetballen. Zo hebben de Schotten op de valreep toch nog kennis gemaakt met de ware MacDick. Daar hielp geen Seedorf meer aan. Frank Snoeks UIT HET OOG Paul Belt (46) waterpolode twaalf jaar bij HZ/Zian in Den Haag. Daarna ging hij naar De Zijl/LGB. Met de Leidse club speelde hij in de hoofdklasse. Een jaar later haalde het team zelfs de Europacup. Belt stopte op zijn 32ste even helemaal met waterpolo. Maar inmiddels speelt hij weer, in het derde team van De Zijl/LGB/Vivax. „Het had allemaal te maken met mijn drukke leven. Ik stu deerde 's avonds, waardoor ik weinig tijd overhield om volle dig te trainen. Overdag werkte ik gewoon. In die tijd werd ik ook voor het eerst vader. Bo vendien had ik niet zo'n zin meer. Ik had de inspiratie niet meer om te gaan trainen. Om mee te kunnen blijven doen moest je wel trainen. Ik was ook realistisch. Als een ander het beter kan, moet die de kans krijgen. Ik ben toen helemaal gestopt met waterpolo. Een tijd lang ben ik gaan fitnessen om toch een beetje fit te blijven. Maar ik vond het niet zo leuk om in mijn eentje te sporten. Ik miste de teamsport en wilde toch weer wat. In een andere sport had ik geen zin, dus dan kom je toch weer bij het waterpolo uit. Een jaar lang heb ik WZK uit Wassenaar getraind. We speel den tweede klasse toen ik kwam en promoveerden direct dat jaar. Het bestuur van de vereniging nam het niet zo seri eus. Het wilde niet zoveel doen voor de spelers en de sport. Daarom ben ik weggegaan. Door mijn zoontje kwam ik weer terug bij De Zijl. Hij speel de bij de pupillen en omdat ik er toch was vroegen ze of ik zijn Paul Belt (met snor) in actie in 1992. team wilde trainen. Mijn zoon is inmiddels gestopt, maar ik waterpolo weer. In het derde met spelers die vroeger ook hoog hebben gespeeld, zoals Albert Spijker. We spelen reser ve eerste klasse en het gaat goed. Met een paar spelers zijn we vorig jaar met HZC de Robben uit Hilversum naar het Euro pees kamioenschap 'masters' geweest. Ieder jaar wordt er zo'n toernooi voor amateur teams gespeeld, een soort scha duw-EK. En het leek me leuk om mee te gaan. In 2002 was het in Split in Kroatië. De wed strijden vielen ons nog tegen. We jiadden wel een aardig team, maar de tegenstanders ook. Dit jaar was het in Slovenië. Omdat het net voor de vakantie Foto: Archief Leidsch Dagblad van mijn kinderen viel, ben ik niet mee gegaan. Het team werd uiteindelijk derde, beter dan het jaar ervoor. Volgend jaar wordt het gehouden in Ita lië. Dan ga ik zeker weer mee. Meer dan dat doe ik niet meer aan het waterpolo. Mijn werk en mijn vriendenkring nemen veel tijd in beslag. Ik werk nu bij TNO als controller. Daar ben je constant bezig met innovatie. Je staat midden in de wereld ontwikkeling. Je kunt bijvoor beeld zien wat de toekomst gaat brengen in de telefonie. Ik praat vaak met de onderzoekers die er echt verstand van hebben, en als zij het uitleggen kan ik als leek het zelfs begrijpen. Naast mijn werk is muziek nog altijd een grote passie van me. Ik speel zelf geen instrument, maar ik koop veel cd's en luis ter bijna constant naar muziek. En ik ga ook naar concerten toe. Mijn smaak is erg gevari eerd, van Bon Jovi tot Santana tot klassiek. Als je in mijn cd- kast kijkt, zie je hele harde mu ziek, echte hardrock, maar ook klassieke concerten. Als de mu ziek maar goed in elkaar zit, dan vind ik het leuk. Ik ga ook nog wel naar water- polowedstrijden kijken. Soms als ik niet om dezelfde tijd moet spelen, ga ik kijken bij het eer ste. Je traint naast die jongens, dus wil je ook zien hoe het met ze gaat in de wedstrijd. Afgelo pen weekeinde ben ik nog naar de wedstrijd van LZ 1886 tegen HZ/Zian geweest. Zian blijft ook een beetje mijn club, om dat ik er zo lang gespeeld heb. Maar de meeste tijd breng ik toch door bij De Zijl." UIT GESPROKE Oud-intematioü éRené van der Q over de Oranjq lectie, in Nieui Revu: „Als je Van Bronckhorst, Zn den en Reiziger in je pl0 hebt, mag je jezelf echt topland noemen. De Tsjech Antonin Paneal over zijn beroemde, bes£ sende gestifte penalty in EK-finale van 1976 teg (West-) Duitsland, in Chai pions: „Ik wist dat als ik zou miss onze communistische reg zou denken dat het een tiek gebaar was. Dan zou misschien eindigen in de nium-mijnen. Pierre van Hooijdonk Sportweek: Wij Nederlanders nog steeds dat we de mem van het voetbal zijn. Nou, waren we in '74 en daarna nooit meer." Opnieuw Pierre van Hoc donk: „Lazer toch op met je buik spelers, denk ik dan, als jt niet hebt of ze zijn niei vorm, dan wil ik dat wee niet eens hóren." Jimmy Calderwood, coa van het Schotse Dunfern ne, in Panorama: Maar mijn grote wens is eens om trainer van de gers te worden. Of coach het Schotse team. Wam vind het een schande dal nu een buitenlander is. 1 I 17.3 Martin Drent (FC Groi W gen) in Voetbal Interna! jjjj nal: m „Na de training ga ik stofi 6Hg gen, ramen lappen en zon m dat het eten op tafel staal mijn vriendin thuiskomt 1 verwachten mensen niet mij. Ronald de Boer over Ri tig van Nistelrooij, in Spc week: „Dat Ruud constant geslai jq offerd wordt, vind ik niet recht. Dat geeft je niet recht om met waterflessa gooien, dat valt te veel maar een stevige vloek nu h best laten klinken. Zeker afloop in de beslotenheid de kleedkamer. Itre ges: Juan Sebastian Veron, gentijn in dienst van G Yrj sea, over het imago vanv bailers in FourFourTwo: „Ik zeg niet dat we allen heiligen zijn, maar we ook geen duivels. Op geheel ^eigen wijze 1 klaart Johan CruijfF het brek aan goede Nederlai verdedigers, in Voetbal temational: „Een mislukte vleugelsf $tc was altijd een bruikbare h 2.1: Er wordt bijna niet meer vleugelspelers gespeeld, mislukken dus ook niet ma «30 Christian Vïeri (Inter MljËlL in Champions: fo,en „Ik zou heel graag cricmtor willen zijn. Vorige week st het nog tegen een vrieim zou het voetbal willen JË ven voor cricket, mits iafl zelfde contract kreeg.1 Arthur Numan (ex-Glaa Rangers) over het bijgtfl van de Schotten, in de Vo| krant: Onze Schotse speler IanË guson heeft eens de hele I naar een bekerfinale mei| handen zijn ogen schermd, alsof hij oogkleA droeg. Hij durfde niet buiten te kijken, uit atigsË hij een ekster zag. Eén &f brengt ongeluk, dan moM altijd een tweede zoeken'T Opnieuw Arthur Numan: I „En je moet altijd zeggen: f demorgen ekster, hoe gcwli vandaag?" Fins international Aki H lahti, in dienst van CiJ Palace, over de reacties zijn website, in FourFo wo: „Oh mijn God! Ik heb ii|enp dan tien huwelijksaamv- gehad. De meeste mensem ken duidelijk een grapje, if sommigen hebben de ke\ geboekt. Scheidend NOCNSF-vooj:,^ ter Hans Blankert ovei kritiek van zijn rivaal Ai Geesink, in De Telegraaf: „Ik ben echt boos gëwÊW toen wij het verwijt kreg ze financiën niet op on iffó hebben. Dat was beneden acht- peil. En dan dat gezeik oi< *°N statuten en die illegale oq satie. Dan denk ik aan de Taliban. Geesink heeft op een geweldige manier de Nederlandse sport beschadigd. 19.0 1U'

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 22