'OP voldoet aan verwachtingen SPORT cylla 2 na forse nederlaag nog dieper in de problemen Katwijk wint aan de lopende band pmars LZ afgebroken MSV in slotseconden uit de beker gestoten Koploper verslaat RDC Leython ziet nog kansen S9 ÏU 'P Leiden verliest voor eigen publiek van Fluks Triton niet in actie na ongeval Buit Foreholte snel binnen maandag X] november 2003 ,Ron Hoogendam (tennis - De reserves van a begonnen als debutant joe v lig in de eerste divisie, maar iireci en steeds verder weg. Na •enaltorse nederlaa8 t1'9) ei" )men huis tegen BIT mo8en de enaars zich twee ronden ie aa ^et einde van de competi- e lot Pma^en voor een terugkeer n een lager plan. De achter- de ro °P concurrent Hemax uit sen llen is 0P8eloPen tot negen en en die inhaalrace - met v 5 tegen Hotak'68 en Bran- stad, de nummers een en i be twee voor de boeg - is schier onmogelijk geworden. Aan de Brahms laan wist alleen Pim Mosterd een partij te winnen. Thijs Langeveld en Simon Goessens bleven met lege han den. In de tweede divisie kan Avanti het kampioenschap niet meer ontgaan. De Rijnwoudse ploeg speelde zich na de 7-3 winst op Pecos nog steviger aan kop en heeft volgende week bij het Eindhovense Renata aan zes punten genoeg om de titel bin nen te halen. Voor de Oegst- geester ploeg, die nu 36 punten heeft uit acht duels, namen de zorgen na de nederlaag toe. Sa men met Renata (36), Scylla 3 (37) en SVE (33) gaat Pecos uit maken welke twee ploegen af dalen. Martin Groenewold was drie keer meedogenloos tegen het Pecostrio Friso Reitsma, Ron Schipaanboord en Michel van den Oord. Samen met Jaap Schilperoort (die alleen van Reitsma verloor) en Rakunac (winst op van den Oord) pakte de winst fors uit. Scylla 3 deed slechte zaken door thuis met 6- 4 te verliezen van SVE, net als in de heenwedstrijd in Utrecht. Jesse Bremmer (2x), Gerhard Kray en de dubbel leverden de vier punten op tegen SVE. SVE gaat volgende week op bezoek bij Pecos. Docos stevent in de derde divi sie af op het kampioenschap. De Morsclub denderde met 8-2 over SVE 2 heen en koestert een voorsprong van acht punten op Twenty one-up, en tegen dat team bindt Docos de komende week de strijd aan in Rotter dam. Kish Prashad was de grote man bij de Leidse ploeg, goed gevolgd door Steven van den Berg (ook in de dubbel) en Ba- sim al Hussainy, die beiden twee Utrechters aan de zegekar bonden. Vrouwen Zo goed als het de mannelijke collega's vergaat, zo matig is het gesteld met de vouwen van Docos. Hoewel de 7-3 neder laag tegen gedeeld koploper Torenstad geen echte verras sing was, mag de stand op de ranglijst, een voorlaatste (de gradatie-) plaats, wel zorgwek kend genoemd worden. Met duels bij Maasbree en thuis te gen het met drie punten beter genoteerde FFTC voor de boeg kan degradatie nog wel voorko men worden. Tegen de Zut- phense bezoeksters deed alleen Dianne van der Meer met twee zeges van zich spreken. Zij was ook succesvol in de dubbel. Pecos gaat afdalen, maar dat was al een tijdje bekend. Tegen Brandersstad 2 ging de ploeg met 9-1 onderuit. In Schiedam noteerde Pecos, zonder Iris Sjaardema in de gelederen, in de persoon van Miranda Kars- dorp één winstpartij. ïelft. riers Hag e de uit.1 T >rd no ledigi en ki maa eind lasst Michel van Cent •al - Met een kampioen- ip als doelstelling begon TOP 33 aan de n'euwe zaa'- r; let'itie. De hoge inzet bracht onoverkomelijke druk met mee, want de Sassenheimse 11 iallers wonnen hun eerste J rtrijd uiteindelijk betrekke- 'Jc envoudig, met 17-13 van idenschaar(H). sene k edsl ietgcj kon /inde mag ging nog wel onwennig start. De ploeg van trainer j Jan Kraaijeveld stond in de ™e helft langdurig één doel- achter. Na rust (10-9) trok van te'Pretendent het initiatief jer Dg naar zich toe, door beter istiger de kansen uit te spe- Dat resulteerde in doelpun- van Stanley Lardé (2), e van Drongelen, Marijke den Berg (ingevallen voor ieke Marion Broekhuizen), er Harmzen en Arnoud (16-11). Bovendien bleek "J egenstander conditioneel espeeld, wat zich uitte in nissen van een strafworp le 111 /an it he van de drie dent niet OKv ly Gr n S] lit 3 de jetitie 4akar|... 2), 1 Van 54.1.' steldjei leur., van gevor hel fan >eg imetfi ze 9 op H won int. D reed llend en rint imng dit p il zoen af te per nipt EERSTE KLASSE derde kwartier leek Per wedstrijd tegen Swift(M) zijn hand te gaan zetten. Homberg, Sanne Pera, Piket en invaller Frans f brachten hun club name- an 9-9 op 10-13, maar deze iprong werd even snel 4 ingeleverd (13-13). „Wij |(:n moeilijke kansen pak ken moeilijke ballen gooi- verklaarde coach Perry Ve- de terugval. Toch wist aeg zich tijdig te herstel- n greep door Ewoud van ooij en Mark Piket alsnog irwinning: 14-15. 10 verloor met 19-14 bij maal Zes, omdat de ploeg bij vlagen goed draaide, h Üphenaren speelden met 11e Boot voor Maaike van ,e8 0 ijk, die met een kniebles- weggevallen. Tempo een zwakke opening (4- vie led te boven (6-5 rust), dag P begon ook het tweede ge zegd' moeizaam (9-6). Deze 0 heb rstand was niet meer in te t heti l Erik Holthausen en Mar- t toe aagsman, normaliter goed heb j hot, hadden hun dag niet ras w ireeerden vaak, waardoor "net l ak snel balverlies werd ge- Manon Oosting en René Spaanderman van Fluks zetten een blok en houden Sharon Vonk en Steven Kalkman van KZ Leiden (midden) van de bal af. Foto: Taco van der Eb leden. Holthausen was samen met Elmer Veenman wel top scorer met vier doelpunten. TWEEDE KLASSE De aanval van Fiks toonde zich in de eerste helft bijzonder ge dreven en scherp tegen Kios. Matthijs de Visser (6), Michiel Dam (5) en Michiel Vreeken (3) maakten goed gebruik van het sterke ondersteunen van de vrouwen, goed voor 14-8 bij rust. De ploeg van Theo Vree ken verkrampte echter door de heropstanding van de oppo nent en raakte zelfs even 16-17 en 19-20 achter. Na 20-20 (Fe- nno van den Berg) maakte De Visser 21-20 uit een strafworp, toegekend wegens twee keer te vroeg inlopen. De tegenstan ders raakten hierdoor zo van de kook, dat drie spelers een gele kaart voor protest kregen. Be langrijker voor Fiks: na het tu mult bleven goals uit. Gebrek aan lengte en kracht werd De Danaïden fataal tegen Roda, want qua spel was er niet zoveel verschil. De blauwwitten hadden door deze tekortkomin gen alle moeite om een vrije schotkans te creëren en om veel afvang te veroveren. Aart Tholens (2), Liesbeth Kalthoff, Stephan van Nierop, Leon van Paridon en Mark Rietbergen lie ten tot 6-8 de score redelijk ge lijk opgaan. Daarna had enkel de eerstgenoemde schutter in de resterende 24 minuten nog eens succes: 7-11 verlies. DERDE KLASSE KZ Leiden en Fluks konden door tegenslagen in hun onder ling duel hun titelaspiraties niet met sterk spel onderstrepen. De thuisploeg miste Bianca Wïtte- veen (nek) en Joost Kwestro (teenblessure), terwijl de bezoe kers al na twaalf minuten Alexandra Braun met een knie blessure kwijtraakten. Suzanne Zwanenburg, nog maar 15 jaar, mocht zo haar debuut in de hoofdmacht maken. KZ Leiden opende goed met goals van Sharon Vonk, René Arnoldus (2) en Jordy Lepelaar (5-2), maar bleef na 7-5 liefst 22 mi nuten zonder doelpunten. In deze periode werd een straf worp van Arnoldus afgekeurd, wegens lopen. Fluks profiteerde via goals van Frank van Meijgaarden (2), Ni cole Bierens, Manon Oosting, Erik Caspers en Arno van Haar lem (7-7 rust, 7-11). Op die tus- sensprint moest KZ het ant woord schuldig blijven. „Wij lieten ons maar opjagen, we za ten nooit lekker in de wed strijd", moest verliezend coach Erik van Lunteren vaststellen. De eindstand was 12-17. „Wij gingen met meer concentratie en rust spelen en strak verdedi gen op de ballijnen. Dat heeft perfect gewerkt", glunderde Pe ter Bierens na afloop. Voor de trainer van Fluks had de zege een speciaal tintje, omdat hij voor zijn periode in Noordwijk bij KZ Leiden werkte. Madjoe had weinig in te bren gen tegen de torenhoge titelfa- voriet VEO en verloor afgete kend met 7-15. „Wij konden eerst nog aardig meekomen, maar toen zij na rust meer gas gaven, was het over", oordeelde trainer Ron van den Berg. Zijn ploeg opende sterk met 2-0, maar raakte na 2-4 definitief op achterstand. Marco Ravensber- gen (2), Arenda en Wendy Heemskerk, Marloes Schone- veld, Andrew van Duijvenbode en Jan Pieter Sip scoorden. De verdedigers van Velocitas toonden zich bij Valto hard leers, want zij maakten regel matig dezelfde fouten. Zij gaven te gemakkelijk schotruimte weg en kregen wegens 'aantikken' tal van strafworpen tegen, waaronder ook de fatale 15-14, twee minuten voor tijd. Janneke Oldenkamp (3), Marjan Snater- sen, Lisette Vesseur, Emanuel Vlagsma (2) en André van Wal- linga zorgen na 2-2 voor een maximale voorsprong van 9-12, maar in het slotkwartier ging er weinig meer goed. Crescendo kende in de opening van de tweede helft tegen GKV (H) zijn sterkste periode. Jasper de Jong, Michel Wijnen (2) en Ben Baak zetten in krap tien minuten tijd de 7-6 ruststand om in 8-11. In de resterende tijd ontbraken de felheid en de schotvaardigheid om deze voorsprong vast te houden, zo dat er met 15-13 teleurstellend werd verloren. De eerste zaalwedstrijd van Sporting Trigon is gisteren niet gespeeld, nadat een deel van het Leidse korfbalteam betrokken was bij een onge val op de Rotterdamse ring weg. Niemand raakte ge wond, maar door de schade aan een van de auto's liep Trigon zo veel vertraging op, dat het duel met PSV na overleg met de korfbalbond werd afgelast. - De opmars van LZ is afgebroken door HZ/Zi- Leidse hoofdklasser had een aantal goede resulta- het zwakke optreden van irrent ZPB uitzicht op een '•ij de eerste drie ploegen hoofdklasse A. Maar LZ 14d inide zich thuis in een 1 20sti 'positie te manoeuvreren. Tian won met 6-5 oeg van trainer Michel van feeuw had de nederlaag achzelf te wijten. Slechts van de twaalf overtalsitua- verden een doelpunt op. I in de slotfase miste LZ HZ/Zian bleef in de de- gemakkelijk overeind en Di' feo Schrama onder vuur. iridse doelman was ook beste Haagse aanvaller mij nan moeilijk te verschal- 10o 9e Leidenaars keken na le dri Periodes wel tegen een 4-2 stand aan. Het geluk was hand van de thuisploeg, (e 'lachtige schoten van reg en Spros werden tot lad g<11111 gepromoveerd. Tot aeten en van HZ/Zian kreeg het mijr zelfs nog een spannend den." zette aan> maar ook de de6 overtalsituatie leverde riet-a DP- voor LZ scoorden Mir- t)oschfuldweg (2x), Mathieu Martij n Laurense en Lu it oc aardingerhrink. de l-LGBATivax zette een be- ergeei staP om zich te plaat- op d11) de drie beste ploegen ;geesl °ofdklasse B. De Zijl won ™gend met 9-4 van Bran denburg. De thuisploeg haalde de angel uit het aanvalspel van Brandenburg. De zoneverdedi ging op midvoor Havekotte wierp vruchten af. De 36-jarige aanvalsleider kwam er niet aan te pas. In de derde periode draaide ook de aanval van De Zijl op volle toeren. Onder aan voering van Ivo Dietz verdub belden de Leidenaars de pro ductie (van 3-3 naar 6-3). Doel man Robert van Berkel deed in de laatste periode nog een duit in het zakje door een strafworp te stoppen. Voor De Zijl scoor den Roeland Spijker en Joa chim de Ruysscher (2x), Joost Wielaard, Dietz, Koen Plasmey- er, Jurjan Menagie en Niels Plasmeyer. AZC verstevigde de koppositie in de hoofdklasse A door twee wedstrijden te winnen. Zater dag versloegen de Alphenaren ZPB Barendrecht met 8-5. Een dag later was de overwinning op Alliance overtuigend. De formatie uit Zaandam kreeg met maar liefst 24-4 klop. De landskampioen liet Alliance alle hoeken van het bad zien. De 9- 1 voorsprong aan het einde van de eerste periode was veelzeg gend. Via de tussenstanden 15- 2 en 20-4 eindigde het duel in 24-4. Tjerk Kramer doelpuntte zevenmaal. Een dag eerder had ZPB meer tegenstand geboden. Toen legden de Alphenaren in de derde periode de basis voor de zege. De ploeg liep daarin uit naar 7-3. Waterpoloërs Sassenheim kunnen eindelijk weer eens lachen door Wim Siera waterpolo - Katwijk draait goed mee in de top van de tweede klasse. Zaterdag won de waterpoloformatie van trainer Ruud Wormgoor voor de zesde maal dit seizoen. Oceanus dolf in eigen huis met 7-5 het on derspit, In de eerste periode had de ploeg uit Aals meer nog een overwicht. Doelman Leo Vooys hield zijn ploeg echter in de wed strijd met enkele prima reddingen (1-1). In de tweede rondgang kwam Katwijk, met debutant Rogier de Vries in de gelederen, op stoom. De bezoekers benutten een aantal overtalsituaties en namen een 4-1 voorsprong. Vooral Mark Kuyt onder scheidde zich in die fase. In de slotfase was de concentratie ver te zoeken bij Kat wijk en kon Oceanus de schade beperken. De doelpunten kwamen van Alex Sieval en Kuyt (2x), Dirk Haasnoot, Kjeld Boonstop pel en Hans van Duyn. Bij Sassenheim viel er eindelijk weer eens te lachen. De tweedeklasser had een zwak ke serie neergezet, maar was zaterdag te sterk voor Aquafit. De ploeg uit Beverwijk werd met 10-2 opgerold. Een opsteker voor de ploeg van trainer Arjan Meirink, die nog maar één overwinning boekte dit seizoen. Sassenheim liet er in het eigen bad De Wasbeek geen twijfel over bestaan wie de sterkste was. De voorsprong uit de eerste periode (3-0) kwam niet in gevaar, hoewel de door Aquafit gehanteerde zon everdediging Sassenheim nog voor enige problemen stelde. In de laatste periode werkte de thuisclub aan het zelfvertrou wen (van 5-2 naar 10-2). Voor Sassenheim scoorden Jerry Lepel (3x) en Remco de Bruin (2x). Koudekerk kwam in Hoofd dorp tegen het gepromoveerde ZPCH niet verder dan een 7-7 gelijkspel. De ploeg van Mare Kimpel begon zwak aan het duel (3-0), maar kwam in het vervolg wel goed voor de dag. In de laatste minuut kwam de derdeklasser door een doelpunt van Jorrit Wulffers zelfs nog langszij. Hij trof nog tweemaal doel. De andere treffers kwa men van Rob Westgeest (2x), Pim Spill en Michael van der Berg. NZPC wacht nog steeds op zijn eerste overwinning. Zaterdag verloor de debu tant uit Noordwijk met 8-5 van het spijker harde ZDHC. De Haagse waterpolovereni- ging had het voorzien op de ledematen van de Noordwijkers. In de vierde periode was NZPC van de schrik bekomen en haalde het de 7-2 achterstand nog aardig op. Voor NZPC scoorden Jelle Deurman (2x), Rutger Smeltink, Arjan van der Ploeg en Jaap van der Bent. De vrouwen van LZ 1886 behaalden de eerste zege in de bekercompetitie. In Hen gelo was de Leidse waterpolohoofdklasser met 9-7 te sterk voor fusieclub Twente. De start van LZ was voortvarend. Halverwege de tweede periode keek de thuisclub al te gen een 7-2 achterstand aan. Vooral aan- valster Lorette Velting was in die fase sterk op dreef. In het tweede gedeelte van het duel legde Twente de bezoekers het vuur nog flink na aan de schenen (7-5). LZ overleefde ondanks de magere reserve bank het Twentse slotoffensief. De doel punten kwamen van Lorette Velting (4x), Biurakh Hakverdian en Yvonne van der Velde (beiden 2x) en Natasja Sierag. De competitie is nog in een pril stadium, maar nu al hebben de vrouwen van De Zijl-LGB/Vivax goede papieren om zich volgend jaar bij de twaalf beste ploegen van Nederland, te scharen. De Leidse vrouwen verloren nog maar een enkele keer en ook zaterdag viel er weer een klinkklare winst te begroeten. In Haarlem werd naaste concurrent NVA/HHC met 8- 6 teruggewezen. Een overwinning die pas in de slotfase gestalte kreeg. De Haarlemse vrouwen waren in de vierde periode net op gelijke hoogte gekomen (6-6), maar moesten daarna lijdzaam toezien dat de klasserijke Iefke van Belkum weer eens wegdraaide van haar belager en haar team weer op voorsprong zette (7-6). De doel punten van De Zijl-LGB/Vivax kwamen van Iefke van Belkum (4x), Ingrid van Veen (2x) Aukje van Belkum en Ester Re- degeld. De vrouwen van Alkemade komen maar niet van de laatste plaats af. In het uitduel tegen Vlaardingen was de tweedeklasser met 5-3 weer de mindere. Toch kon de formatie uit Roelofarendsveen terugkijken op een goede wedstrijd. Vooral in de eer ste periodes waren beide ploegen aan el kaar gewaagd (1-1 en 2-2). Doelvrouwe Odette van der Geest keepte goed. In de derde periode verloor Alkemade de slag. De midvoor van Vlaardingen was de de fensie van de bezoekers tweemaal te snel af. De doelpunten van Alkemade kwamen van Yvonne Sterenberg (2x) en Eefke van der Star. basketbal - MSV is in de twee de ronde van de nationale be kercompetitie uitgeschakeld. Vorig jaar reikten de Noord wijkers nog tot de kwartfinale. Na winst in de derde ronde op Groene Uilen, was Omniworid te sterk. Zaterdag nam Groene Uilen revanche voor die ne derlaag, al was de overwin ning nipt: 74-72. Tegen de studentenploeg uit Groningen nam MSV in de eerste helft een voorsprong van acht punten, 35-43. De verdediging liep niet helemaal naar wens, maar de Noord- wijkse ploeg gaf vooral veel aanvallende rebounds weg, nota bene aan de kleinere spelers van de tegenpartij. Bo vendien leed MSV te vaak bal verlies (22 keer in totaal), waardoor Groene Uilen kans zag om al snel in de tweede helft de achterstand goed te maken. Hierna bleven beide ploegen aan elkaar gewaagd, zelfs tot twintig seconden voor tijd. Speler/coach Roberto van den Broek trok met nog zeven se conden te spelen de score ge lijk (72-72) waarmee de wed strijd een verlenging leek in te gaan. Een persoonlijke fout van Zeeger van Leeuwen doorkruiste dit vervolg. Groe ne Uilen benutte beide vrije worpen en pakte daarmee de overwinning. MSV kan zich nu volledig richten op de compe titie en mag het dan nog twee keer proberen tegen Groene Uilen. Scores MSV: Van den Broek 22, En gelhart 22 (14 rebounds) Van Leeu wen 13. door Jan Bey dammen - In de hoofdklasse van de landelijke KNDB-com- petitie bleek lijstaanvoerder PWG 's-Gravenpolder met 12-8 te sterk voor de Rijnsburgse Damclub (RDC). Invaller Fons van der Plas verving de zieke Marc Bremer en ging als eerste onderuit. Na remises van Eric- Jan van Reenen en van captain Cor van Dusseldorp („mijn te genstander wilde niet spelen, hij ruilde alles risicoloos naar voren af') zorgde Arjen de Mooij door schijfwinst voor de gelijkmaker. Op de resterende zes borden raakten vervolgens Hans Tangelder en Arjan Hoge- woning het spoor volledig bijs ter en verloren. Hogewoning miste zelfs in een merkwaardi ge 'kromme' aanval de winst. Op de borden van Eric Hoge woning, Richard Kromhout, Dick van Dijk en Richard Meijer kwam RDC vervolgens niet ver der dan puntdelingen. In de tweede klasse blijken de ploegen volledig aan elkaar ge waagd. Hierdoor lijkt het een loterij te worden welke vier ploegen naar de extra te vor men eerste klasse promoveren. Het Leids Damgenootschap deed slechte zaken door met 9- 11 de winst weg te geven aan de verrassende koploper Zaan streek 2. Een uitspraak van de Zaanse eerstebordspeler, Taco Plantinga, was veelzeggend: ,Als je ons voor de competitie had gezegd, dat we na vijf ron den aan kop stonden, had ik je gek laten verklaren." Plantinga werd overigens hardhandig van het bord geschoven door LDG- captain André van de Kwartel, waarmee de stand weer enigs zins in evenwicht kwam na ne derlagen van Henk Meester en Arend van Beelen. Na een paar remises verloor door een fou tieve voortzetting plotseling Dick den Ouden en was Leiden in last. Het leek allemaal toch nog goed te komen met LDG, want op de borden van Fred Ong, Evert Bronstring en Jan Slingerland stond LDG voor treffelijk. Bronstring en Ong wonnen inderdaad hun partij en, maar Slingerland gaf, in de gedachte een winnende zet uit te voeren, daarmee ook nog de remise weg en de dit seizoen extra belangrijke matchpunten. Samen Sterk uit Hazerswoude handhaafde zich aan kop van de ranglijst door een 11-9 zege op Heemstede. De wedstrijd ging lange tijd gelijkop. Martijn van der Klis verloor door een surplus aan dreigingen en Je roen Stolwijk verloor, ondanks een dam, door een chronisch gebrek aan materiaal. Cees de Gelder bouwde een winnend bruggetje en Martin de Jong won materiaal in een slagen wisseling. Na enige over machtsremises (3:1), bij de stand van 9-9, was alleen nog Linda Schnieders bezig - in he vige tijdnood - haar stelling met meer materiaal te winnen. Toen het haar lukte de tijdcontrole te halen, gaf haar opponent ein delijk de partij op. RDC 2 won, na lange tijd droog te hebben gestaan, eindelijk weer eens een competitiewed strijd. De Haarlemse Damclub (HDC) werd met 11-9 verslagen en daarmee doen de Rijnsburg se reserves de laatste plaats over aan het Amsterdamse Gandhi. Met winstpartijen van Arie Schoneveld, Rinus Krom hout en Casper Vroegop werd telkens een voorsprong geno men. Na de remises van Jan Schijff en Piet van Egmond zorgde Arno Kooloos voor de beslissende winstpartij. handbal - Foreholte groeit in zijn rol als koploper. De Voor- houtse handbalsters hadden gisteren geen enkele moeite met Internos: 20-10. Door de overwinning in de eigen Gaas- bak gaat Foreholte na vijf wed strijden zonder puntverlies op kop in de hoofdklasse B. De start van de Voorhoutse ploeg was voortvarend. Pas in de twintigste minuut scoorden de gasten voor het eerst: 7-1. Foreholte benutte het duel te gen de verzwakte middenmoter - Internos trad aan met vijf jeugdspeelsters - om ook bank- speelsters in te zetten. Zo kon den ook de jonge zussen Marlè- ne en Annabel Arroyo het eigen publiek hun kunnen tonen. Van de elf speelsters die de trainsters Elly Spreeuw en Ni cole Donners inzetten, scoor den er negen. De ervaren Ellen Warmerdam, doorgaans wissel speelster, behoorde ook tot de doelpuntenmakers. Bovendien kreeg de thuisploeg door haar toedoen drie strafworpen, die Esther Hoek feilloos benutte. Hoek was met vier doelpunten topscorer. Rijnstreek heeft zich in eigen hal met 29-18 laten afslachten. Tegen Wings, eerder in de veld- competitie nog een prooi voor de handballers uit Alphen aan den Rijn, hadden gisteren na een kwartier de overwinning al op zak. Rijnstreek staat na drie wedstrijden puntloos onderaan in de regioklasse C. Hoe teleurgesteld trainer Alexander Milenkovic ook was, hij ziet voor het vervolg van de competitie nog lichtpuntjes. „Allereerst maak ik Joris Klein een compliment", zegt Milenk ovic. „Hij kan als enige rustig slapen." Ook de voorzichtige rentree van oudgediende Comé van Jaarsveld, die in de tweede helft zijn opwachting maakte, biedt Rijnstreek perspectief. „Als hij wat meer heeft ge traind, kunnen wij hem goed gebruiken." volleybal - De mannen van Leython hadden een roerige week achter de rug met enkele crisisgesprekken na de slechte resultaten van de laatste weken. Tot een beter resultaat leidde het nog niet. Tegen Rijnmond 2 leed de ploeg van trainer Hans Broere een 1-3 nederlaag. Toch was Broere niet ontevreden over de prestatie van zijn ploeg. „We hebben hard gewerkt en waren in de derde set zelfs dicht bij winst van een tweede set." Leython staat laatste op de ranglijst, maar Broere wan hoopt nog niet. „De achter stand is nog te overzien." De nederlaag van de vrouwen van Gemini bij Dinto (3-1) kwam niet onverwacht. „Na vijf nederlagen op rij was is het de kunst om iedereen fris aan de start te krijgen. Dat is aardig ge lukt", vond trainer Peter van Vliet. De eerste set ging met 17- 25 naar Gemini. „We speelden goed, maar het heeft misschien ook te maken met mindere scherpte van de tegenstander." Daarna bleef Gemini goed par tij bieden zonder tot setwinst te komen. De vierde set was de Voorschotense ploeg daar het dichtste bij: 26-24. Gemini speelt tot half januari nog drie wedstrijden, twee daarvan - te gen de concurrenten in de on derste regionen van de ranglijst - moeten worden gewonnen.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 21