i Porno-ster met zendingsdrang Ex-Jehova Kim Holland voelt zich vrij Biografie las de Wachttoren, kanten in je en jkte bloemetjes, SS Jt bij vergaderingen zS%endatvede 'Geloof me, vrouwen X, _n liefde en seks scheiden ZATERDAG 15 NOVEMBER 2003 iPS Als Jehova-getuige leerde ze 'hoe je een moeilijke boodschap goed kunt '1 vertellen'. Nu doet porno-ster Kim Holland (34) dat met seks. De „*'1 zendingsdrang is niet verdwenen, want o wat zitten mensen vast in hun r J eigen lichaam, hun eigen frustraties. Soms voelt ze zich een halve psycholoog. „Seks is een uitnodiging om gelukkig te zijn." door Dick Hofland zijn seksueel heel vrij geworden, maar de man moet de vrijheid weer opbouwen. Eerst moest de man de baby verschonen, hij moest kunnen koken en ook nog een hoog salaris heb ben. Een week later moet-ie ineens een beest in bed zijn en zwaar behaard. Vrouwen hebben hele waslijsten, ter wijl voor mannen alles gelijk is gebleven; de meiden in de Playboy zijn nog exact hetzelfde als twintig jaar gele den. Mannen zijn makkelijker, vrouwen zijn veel fanta sierijker en kunnen daardoor bijna nooit vinden wat ze allemaal op die verlanglijstjes hebben staan. Dat ver klaart de trend dat meer vrouwen vreemd gaan. Daar komt nog bij dat meisjes op hun dertiende alles weten. In de meidenbladen staat alles, terwijl dat soort bladen voor jongens er niet of nauwelijks zijn. Die hebben dus een enorme achterstand. Er zijn momenteel ongeveer twee miljoen vrijgezellen die elkaar niet kunnen vinden. Ergens ontbreekt er een schakel. Ik heb gelukkig een heel mooi leven, ik mis niets. Ook geen kinderen. Mijn vriend heeft drie heerlijke pubers uit een vorige relatie en die kinderen beschouw ik als de mijne. Ze weten wat ik doe, ze weten hoe onze relatie in elkaar zit en daar hebben ze geen problemen mee. Maar verder houden we ze overal buiten. Ik ben gek op kinderen, maar ik verlang er zelf niet naar. Nee, die keuze heeft niets met mijn manier van leven te maken. Daar zou ik me ook tegenover mijn kinderen ab soluut niet voor schamen. Ik vrees dat ik eenvoudig geen goede moeder zou zijn. Ik zou veel te veel spelen. Ik ben als een kind, ik kan overal van genieten. Ach, eigenlijk ben ik nog altijd gewoon een leuk, lief meis je." Ik ben schaamteloos, brutaal, speels. Ik ken geen gêne, omdat ik vrij ben, los van alles. Ik vind niets raar. Wat is nou raar in het leven? Ik heb nooit het gevoel dat ik me ergens voor moet verontschuldigen. Tegen nieuwe buren zeg ik al tijd: 'Ik ben die en die en ik heb geen alledaags werk'. Dan weten ze het. Kunnen ze ermee doen wat ze willen. Blijkbaar waarderen mensen het dat ik overal open en eerlijk voor uitkom, want ik krijg altijd leuke reacties. Ik ga in sexy kleren over straat en naar de supermarkt en ik heb daar nog nooit vervelende opmerkingen over gekre gen. Nou ja, ze roepen wel eens: 'Hé Kim, lekkere seks gehad?'. En dan roep ik terug: 'Ja, jij ook?'. Of ze vragen om een handtekening. Maar tegen een goede vriendin die dezelfde gewaagde kleren draagt, roepen ze op straat steevast: 'Zo, ga je weer naar je werk?'. Gek hè, dat ik daar nooit last van heb. jPI Ik heb het geluk dat ik overkom zoals ik ben. Een open I boek. Op de een of andere manier kunnen mensen niet boos op mij worden. Dat is gewoon mazzel, het is niet erTl een of andere pose. Misschien merk ik het ook niet, dat zou kunnen. Ik ben een dromertje, ik zie alleen het leuke g aj en het positieve. Als ik bijvoorbeeld ergens ga eten en te en.! genover me zit een chagrijnig stel of een stel dat ruzie maakt, dan zie ik dat niet. Ik heb alleen oog voor mensen enl die lol hebben, die hand in hand zitten, die met elkaar fer™| knuffelen. Afgunst, ik zie het niet. Ik maak elke dag op- fo| nieuw de keuze om plezier te hebben. Als je inziet dat het een keuze is die je zelf in de hand hebt, dan kan dat. Zo simpel zie ik het leven. Ik ben het zonnetje in huis. Ik heb altijd mijn eigen koers bepaald, ben altijd baas over mijzelf geweest. Als je dingen doet voor een ander word je heel onzeker. Als je vrij bent, als je seksueel vrij bent, en in mijn geval ook nog iets van zendingsdrang hebt, y dan wil je dat ook aan anderen laten zien. Ik weet wat genieten is en ik vind het geweldig als anderen dat ook kunnen ervaren. 1 J. kelen, want dan heel ongecom pliceerd. Zo sta ik in het leven, alles is een mooi spel. En mensen zien aan mijn ogen dat ik dat meen. Toch was het voor mij heel lang alleen maar belangrijk om lief te worden gevonden. Dat komt voor een belang rijk deel doordat mijn moeder al op haar 33e overleed, terwijl ik amper tien jaar was. Dat maakt je als kind kwetsbaarder, afhankelijker van anderen. Het gebeurde zomaar ineens, tijdens een vakantie, iets in haar hoofd. Ik bleef alleen achter met mijn vader en mijn broer. Een paar jaar later kwamen er Jehova's Getuigen langs de deur met het verhaal dat ik mijn moeder weer zou kun nen zien als ik hen volgde. Nou, dat was aantrekkelijk. Dus ik werd Jehova. Mijn vader is nog bij mijn doop ge weest. Hij had het er vermoedelijk moeilijk mee, maar zijn houding was altijd: als jij gelukkig bent, ben ik het ook. Mijn vader zag dat ik er niet slechter van werd. Ster ker nog, ik was gelukkig. Ik heb het er elke dag onwijs naar mijn zin gehad. Ik ging langs de deuren en gaf bij- Leven is behoorlijk seks hoor. Ik kan zonder een prima tijd hebben als het moet, door ziekte of wat dan ook, maar seks is een uitnodiging om gelukkig te zijn. Ik kan me geen geweldige relatie voorstellen zonder seks. Ne gen van de tien goede relaties zijn goed omdat de seks goed is. Als je het op dat gebied naar je zin hebt, heb je het op alle gebieden naar je zin. Moet je zien wat een le venslust mensen er uit putten. Noem mij een man die na heerlijke seks nee zegt als zijn vrouw of vriendin vraagt of-ie de afwas even wil doen of de vuilcontainer buiten wil zetten. Als het een normaal, essentieel onder deel van het leven is en dat je daarvoor mag uitkomen, dan zou dat veel narigheid schelen. Helaas ik zie de laatste tijd juist vooral vertrutting en be tutteling. Met dank aan de overheid. De vrijheden die we hebben opgebouwd, vooral voor vrouwen, worden van alle kanten weer teruggedrongen. De gemeente Den Haag kijkt met grote argwaan naar mijn Club Live in Scheveningen, wat toch gewoon een nachtclub is zonder heftige dingen. Ik wilde eerst wel een club met heftige shows, maar daar kreeg ik geen vergunning voor. Nu dreigen ze weer met sluiting omdat er wordt gepaal- danst. Paaldansen in disco's is ook verboden en ik be grijp echt niet waarom. Er wordt vreselijk moeilijk ge daan over seks op tv; ineens schaffen de omroepen het af. Mensen ergeren zich echt niet aan seks, want alles wat je doet heeft met seks te maken, maar het is irritant als je er ongevraagd mee wordt geconfronteerd, tussen series, films en nieuws. Ik zou zeggen: maak een zender alleen voor seks en gooi het niet allemaal door elkaar. Dan is die irrita- seksstation sen- kunnen heel goed sationeel zullen - Vooral vrouwen Geboren: 1969 in Gouda Woont samen met Ruud. 1982-1991 Jehova-getuige. 1995: Eerste pornofilm. 2001: Opening Club Live in Scheveningen, een nachtclub waar ze ook cursussen striptease en paaldansen geeft. 2003- Internetactie tegen de ChristenUnie vanwege het initi atief 'Stop de porno'. 2001-heden: Produceert met haar vriend jaarlijks vier tot zes pornofilms waarin ze zelf op treedt met zowel mannen als vrouwen. Distributie vindt plaats via hun bedrijf Adult Vi deo Netherlands. Produceert di verse Nederlandstalige en En gelstalige pornosites op Inter net, waarin ze eveneens zelf op treedt. Verder: Column in week blad Aktueel, waarvoor ze ook af en toe fotoreportages maakt, schrijfster erotische verhalen voor diverse seksbladen, werkt aan boek met verhalen over het seksueel zelfvertrouwen van vrouwen. De naam Kim Holland is overi gens een pseudoniem. Foto's: GPD/Harmen de Jong mijn beslissing geweest. Ik realiseerde me dat ik een tweede kans kreeg met iemand die heel erg lief is. Dat zijn momenten waarop je er achter komt dat je zelf het beste weet wat je met je leven wil. Op een dag weet je het: ik word geen conducteur. Ik vond het spannend om naar seksfilms te kijken. Maar ik vond het allemaal wel heel erg nep. Ik zei: dat kan ik beter. Wij een cameraatje gekocht, thuis een filmpje ge maakt. Vond ik heel opwindend. Ik zette advertenties in de krant om die bandjes te verkopen, met mijn telefoon nummer erbij, en sprak op het station af met mensen die ze wilden kopen. Dronken we gezellig nog een kopje koffie. Daarna ben ik gaan adverteren om mensen te zoeken die met mij in een film wilden spelen. Tot de dag van vandaag wil ik alleen maar amateurs. Ik heb een he kel aan die harde commerciële bedoening. Dat zie je ook aan al die films af: je komt binnen, geeft elkaar een hand, doet een standje en op weg naar huis weet je niet eens de naam van die ander. Ik wil alleen maar films maken waaraan je kunt zien dat de mensen die er in zit ten er plezier aan beleven. Ik ook, ik vind het nog altijd heerlijk, opwindend en spannend. Bij mij is het geen handje-standje, maar veel meer het gevoel van een one- night-stand. Ik vind seks nog gaver als er een camera bij is. Dat ze je zien is kicken. Ik vind het opwindend als mensen naar me kijken. Mijn vriend vindt het geweldig, hij is heel trots op mij. Het leven dat wij leiden kan natuurlijk al leen maar als er van beide kanten geen spoortje van ja loezie is. Tot de dag van vandaag is dat er niet. We zijn niet voor niets al bijna tien jaar samen. Ik kan liefde en seks scheiden. Geloof me, dat kunnen vrouwen ook heel goed, dat is beslist niet het alleenvertoningsrecht van mannen. Het is maar net wat je in je hoofd hebt. Maar vrijen met mijn vriend is iets totaal anders. Seks is net als eten, drinken en verzorging. Het is een es sentieel onderdeel van je leven. Als je daar ongecompli ceerd mee kunt omgaan, net als met eten, is dat ideaal. Maar je lievelingsgerecht blijft je lievelingsgerecht. In de seks is dat mijn vriend. Als wij seksen is het nog altijd het mooiste van het mooiste en het heerlijkste van het heer lijkste. Als ik niet de sekskant op was gegaan, had ik iets in de psychologie gedaan, maar dan niet op de manier die gangbaar is. Ik geloof niet dat je in het verleden moet graven. Je moet denken: wat er ook is gebeurd, dat is jammer, erg, verschrikkelijk, maar dat mag nooit je mor gen verknallen. Wat je ook hebt meegemaakt - bij mij is dat het overlijden van mijn ouders, voor een ander is dat misschien de dood van de kat - je hebt altijd de macht om een nieuw leven te beginnen. Daar ben ik van over tuigd. Misschien niet voor iedereen, maar toch wel voor heel veel mensen. Ik geef lessen in striptease en samen met mijn vriendin Denise Mulder ook paaldansen. Zij is daar kort geleden wereldkampioen in geworden. Ik leer mensen vertrouwd te raken met hun eigen lichaam, blij te zijn met zichzelf. Ik wil geen mooie meiden, maar meiden die het gevoel uitstralen dat ze er van genieten. De houding van: 'zo ben ik, het kan me niet schelen wat anderen er van vin den'. Dat is power. Pas was er een meisje dat nog nooit haar eigen lichaam had gevoeld. Niks seks, gewoon je ei gen armen en benen aanraken, strelen, wat zeker voor meisjes heel vanzelfsprekend is. Dank zij mij deed ze dat voor het eerst en daarna barstte ze in huilen uit. Nu is ze een stuk zelfverzekerder, heeft meer uitstraling, meer kracht. Dat vind ik kicken, mensen vrij maken, minder gefrustreerd, dingen bespreekbaar maken. In de cursussen die ik geef, de brievenrubrieken in bla den en in mails op internet krijg ik geregeld reacties van: 'Dank zij jou ben ik er achter gekomen wat ik wil in mijn leven'. Als streng Jehova's Getuige heb ik geleerd hoe je een moeilijke boodschap moet vertellen, en seks is ook nog altijd een moeilijke boodschap. Seks alleen om de seks vind ik niet genoeg, ik wil ook laten zien hoe be langrijk het is als je je daar goed over voelt, als je geen frustraties hebt. En die hebben we bijna allemaal. We zitten zo vast aan tradities, aan onze opvoeding, aan on ze omgeving, waarin we hebben geleerd dat seks niet goed is, dat het in het duister moet blijven. Vergis je niet hoe ellendig mensen zich daardoor kunnen voelen. belles bij mensen. Héél erg naïef. Zat ik op de bank bij vier jongens bijbelstudie te geven. Die leken heel erg ge ïnteresseerd. Ik las alleen Jehova-boekjes als de Wacht toren, plukte bloemetjes, zat bij vergaderingen. Mijn va der vroeg een keer of ik wel in jongetjes geïnteresseerd was. Je wordt afgesneden van de buitenwereld, de Jeho va's zijn je nieuwe familie. En tijdens bijeenkomsten mocht ik meestal het woord doen. Zat ik te vertellen hoe ik als klein meisje tot het geloof was gekomen. Die men sen vonden dat prachtig en ik vond dat natuurlijk zeer interessant. „Het mooie van een geloof is dat je je nergens zorgen over hoeft te maken. God lost alles op. Tenminste, zo lang je het als zoete koek kunt slikken. Als je gaat naden ken is het toch een ander verhaal. Bij mij begon de twij fel toen op mijn eenentwintigste ook mijn vader over leed. Hij was mijn allerliefste bezit, ik heb vreselijk veel van hem gehouden en ik begon me langzaam te realise ren dat God niet had kunnen voor komen dat hij overleed, dat wij van elkaar werden gescheiden. Ik had zó veel van God gehouden en dan dit... Is die God eigenlijk wel zo lief als ik altijd had geloofd? Wij waren Gods kinderen en ik dacht: Als je zelf kin deren zou hebben, dan zou je er toch alles aan doen om zoiets tegen te houden. Ik heb toen de keuze ge maakt een ander leven te gaan lei den. Dat heeft wel een jaar geduurd hoor. Zoiets gaat niet van de ene op de an dere dag. Al die tijd heb ik die twij fels voor mezelf gehouden, aan nie mand verteld. Normaal deel je zoiets met je familie, maar in dit geval kon dat niet, want daar mocht ik van de Jehova's geen contact meer mee hebben. Alleen met mijn broer heb ik er over gesproken en hij was heel blij dat ik er mee wilde stoppen. „Je mocht van het geloof geen seks hebben voor het huwelijk en ik had geen zin daar heel lang op te gaan zitten wachten. Ik ben op mijn acht tiende getrouwd met een man die ook Jehova was. Ik vond het heel ro mantisch. Als hij thee dronk, dronk ik ook thee. Ik volgde hem in alles. Maar naarmate ik volwassener werd, zijn we uit elkaar gegroeid. Ik heb een keuze gemaakt en ben er achter gekomen wat het is om van seks te genieten. Mede door mijn nieuwe vriend heb ik gezien dat het ook heel anders kan. Bij hem ben ik voor de eerste keer echt klaargekomen en dat was zó overweldigend. Met hem kwam ik ook voor het eerst van mijn leven in een disco. Op mijn 23ste stond ik te springen en te schreeu wen als een puber. Dat zegt veel over mijn eerste relatie, maar toch vooral veel over mijzelf. Ik ben nogal onderdanig van nature. Zeker in die Jehova-tijd deed ik heel veel voor een ander. Dat geloof leert dat de vrouw ondergeschikt is aan de man en ik had daar geen moeite mee. Mijn houding was: als ik luis ter, ben ik een lief meisje en zijn ze blij met me. Ik zeg ook dat niemand schuldig is aan het einde van die re latie en het is ook niemands schuld dat ik geen Jehova meer ben. Het is

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 3