SPORT Thuis de vader, bij KZ de coach Er treedt nivellering op in de korfbaltop Leiderdorp is favoriet Erik en Christel van Lunteren privé en in de zaal nauw met elkaar verbonden BALLETJE MET Enige onvrede L Auto nodig? HULTIRENT! 071-5310j Dwaze hockeyvaders Springen naar de lat HDC992 donderdag 13 NOVEMBER leiden - De regionale korfbaltoppers zijn komend zaal seizoen slechts één klasse van elkaar verwijderd. Dat is het gevolg van de degradaties van TOP en Sporting Tri- gon uit de hoofd- en overgangsklasse en de promoties van Pernix en Tempo naar de eerste klasse. TOP werpt zich nadrukkelijk op als kandidaat voor een kampioen schap, de overige drie clubs stellen zich bescheidener op. Voor TOP, op het veld nog wel hoofdklasser, is herove ring van een plaats in de hoofdklasse het doel. „Voor velen zijn we de uitgesproken favoriet", stelt trainer Gert-Jan Kraaijeveld. De selectie van de overgangsklas- ser uit Sassenheim bleef nagenoeg ongewijzigd, alleen heeft Bregtje van Drongelen de plaats ingenomen van Marijk», van den Berg. Ook Sporting Trigon maakte vorig seizoen een degra datie mee, maar de Leidse eersteklasser bestempelt zich een klasse lager niet automatisch als titelkandi daat. Trainer Robin Sommeling vindt dat zijn ploeg sterk kan verdedigen, maar aanvallend nog te weinig slagvaardig is. Ook zijn achttal onderging slechts één wijziging, want Meta Kleer, bezig aan haar eerste jaar bij de senioren, heeft Liselotte van den Berg uit de ba sis verdrongen. Zowel Pernix als Tempo maakt zijn rentree in de eer ste klasse. Beide clubs stellen behoud van hun nieuwe status centraal. Coach Perry Venema van Pernix heeft Saar Pera en Dimitri IJzerman (ex-Sporting Trigon) op gesteld in plaats van Saar Karstens en Frans Treur om het Leidse achttal nieuwe impulsen te geven. „Wij zit ten in een lastige poule, maar dat biedt het voordeel dat iedereen van iedereen kan winnen", stelt Aat van Rijthoven van Tempo. De oefenmeester, bezig aan zijn vierde en laatste jaar in Alphen, zoekt nog een vervang ster voor Maaike van Rijswijk, die vanwege een knie blessure nog zeker vijf weken is uitgeschakeld. De enige regionale tweedeklassers, Fiks en De Danaï den, verwachten zich te handhaven. De Oegstgeeste- naren hebben één nieuweling in de basis, want Michiel Dam bleek in de oefencampagne beter te voldoen dan Jelle Hooimeijer en Arjan Wildschut. De Leidenaars hebben twee wijzigingen, aangezien Kim van Nood en Aart Tholens de voorkeur kregen boven Sacha van Nood en Ed Dubbeldeman. Bij de derdeklassers is zaterdagclub Fluks voor het eerst in de zaalhistorie ingedeeld in een zondag-afde ling, met Crescendo en KZ Leiden. De drie streekgeno ten kunnen zeker aanspraken maken op het kampi oenschap. KZ Leiden en Fluks spelen zaterdag meteen de eerste derby in deze poule, the alvast een eerste in dicatie van de krachtsverhoudingen kan geven. Mad- joe en Velocitas zijn ook in één en dezelfde afdeling ondergebracht. De ploegen uit Rijnsburg en Leider dorp lijken niet zo kansrijk voor de eerste plaats, om dat het Voorburgse VEO de gedoodverfde favoriet is. Bovendien raakte Madjoe met Erwin Kellner (dienst) en Klaas Star (werk) twee belangrijke schutters kwijt. door Peter van der Hulst leiden - Erik en Christel van Lun teren zijn met KZ Leiden ver groeid. Erik (47) is trainer van het eerste team en is behoudens een uitstapje als speler naar HKV zijn hele sportieve leven al actief voor de club. „Ik ga dan ook ze ker geen andere vereniging trai nen." Eén van zijn speelsters is dochter Christel (19). Een over gang is voor haar nog wel be spreekbaar, al hangt dat volledig af van de club en het korfbal dat er wordt gespeeld. Haar wortels verliest zij nooit uit het oog. „Ik ben bij KZ opgegroeid." Een dia loog tussen vader en dochter, coach en speelster. Christel: „Mijn vader heeft mij al heel wat jaren gecoacht Toen hij vorig jaar trainer van het eerste kon worden, vroeg hij mij of ik het niet erg vond. Ik heb er geen problemen mee." Erik: „Thuis ben ik de vader, bij KZ Leiden de coach. Ik vind het soms wel lastig om Christel te trainen. Ik weet hoe ze is. Ze is niet altijd gediend van de cor recties die ik nodig vind." Christel: „Je corrigeert soms ook overdreven." Erik: „Ik probeer niet kritischer te zijn op Christel dan op ande ren. Er zijn altijd situaties waar in je beschuldigd kan worden van voortrekken, maar wat de buitenwacht ervan vindt, leg ik naast me neer. Bovendien is er niemand die haar positie in het eerste team ter discussie stelt. We hebben overigens weinig discussies binnen het team en ik ben vaak de eerste om te er kennen dat dingen misschien handiger konden worden opge lost" Christel: „Als wij vinden dat het niet goed gaat, wil hij daar naar luisteren. Hij is geen 'schreeuwtrainer', maar soms hebben mensen wel moeite met zijn manier van doen. Zijn communicatieve vaardigheden ten opzichte van de spelers zijn niet altijd even goed. Hij is soms te duidelijk." Erik: „Voor mij is dat een com pliment. Waar ligt de grens? Ik probeer mensen niet te bescha digen, maar ze juist te verbete ren. Zachte heelmeesters ma ken nu eenmaal stinkende Christel en Erik van Lunteren tijdens de training van KZ Leiden in de Vijf Meihal.Foto: Taco van der Eb wonden. En als ik iets vertel, krijgen ze van mij twee weken de tijd om daar op terug te ko men. Ik houd niet van praat groepen. Ik probeer dingen in harmonie te regelen, maar als dingen mij niet bevallen dan zeg ik dat" Christel: „Je benadert mensen soms te veel vanuit het negatie ve in plaats van het positieve. Spelers krijgen dan soms het idee dat jij ze niet goed genoeg vindt." Erik: „Dat is niet de bedoeling, maar ik wist vroeger als speler wel wanneer ik het goed en wanneer ik het slecht had ge daan. Ik geef meestal compli mentjes aan spelers die het moeilijk hebben. Zeg ik niets dan is het goed." Christel: „Wij zijn beiden over tuigd van ons gelijk. We hebben wel eens onze twijfels, maar la ten dat niet onmiddellijk aan de buitenwereld zien." Erilc „Onze karakters komen overeen. Christel gaat onvoor waardelijk de duels en de strijd aan. Technisch valt er nog wel wat te verbeteren. Ik ben een type van geen woorden, maar daden. In de wedstrijd of de training heeft het geen zin om te relativeren. Je moet de duels winnen. Als ik hoor dat het maar een spelletje is ben je bij mij zo uit de selectie. Nee, er is nog niemand verwijderd." Christel: „Ik wil dit seizoen graag kampioen worden. De kwaliteit in de ploeg is er. Erik: „We spelen in de zaal wel in een zware afdeling. Haarlem is de te kloppen ploeg. Daar naast zijn in mijn ogen ook Olympiek, Crescendo en Fluks kampioenskandidaat. Christel: „Natuurlijk zijn het goede teams, maar het is moge lijk en dan moeten we ook voor het kampioenschap gaan." Erik: „Het is belangrijk dat we zoveel tegenstand hebben in de derde klasse. Er is best wel een niveauverschil met de tweede klasse en een zware poule maakt een overstap alleen maar gemakkelijker." Christel: „We kunnen slecht te gen ons verlies. Ik kom pas een half uur na de wedstrijd bij. De dag ema baal ik nog. Het ergste is beter zijn en toch verliezen. Hoe ambitieus wij zijn? KZ is geen vereniging die honderd procent voor de sport gaat. Ge zelligheid vinden de mensen ook belangrijk, maar de tweede klasse moet toch een keer haal baar zijn." Erik: „Ik denk dat we als ver eniging op langere termijn kun nen doorgroeien. Het allerbe langrijkste is dat we in de twee de klasse komen en daar ook in blijven. We zijn vorig seizoen op een andere manier gaan korfballen. KZ speelde een sta tisch schaakspel. Het was wel functioneel, maar wil je vanuit de combinatie tot een schot ko men dan is er beweging en ruimte nodig. De groep pakte het gemakkelijker op dan ver wacht. Ik probeer ze intelligent te laten korfballen. Christel: „We spelen wel an ders, maar toch verandert er niet zo veel. Je blijft vanuit de organisatie korfballen, alleen is het een andere organisatie. Of dit lekkerder is? Ik weet het niet Je hebt meer variatie, maar je moet zelf meer denken?" Erik: „Ze moeten de zwakste verdediger zoeken en niet schieten als er twee vangers on der korf staan. In het korfbal is de rebound belangrijk, maar uiteindelijk blijft het toch het zelfde spel. Je speelt één tegen één. Dat verandert niet." SPORT EN SPEL BILJARTEN DAMMEN JL De Plas gaat na acht ronden in de nationale ka- De Hoomse Damclub (HDC) uit Alphen aan den VOOl* K^)H1 "1^1 C(^illT dercompetitie aan de leiding. Het Langeraarse Rijn speelde met 8-8 gelijk tegen het sterke RDC T team won met 4-2 van BV Aalsmeer. De En- Rijnsburg. Koploper Samen Sterk versterkte zijn gel/v.d. Aart uit Lisse meldde zich, door een goe- positie in de regionale hoofdklasse met een ecla- de 5-1 zege op middenmoter Honky Tonk, ook tante 14-2 zege op de Katwijkse Damclub (KDC). door Jan Bey DZP te spelen. En hoe. Hij aan kop. André van der Aart en Louis Opstal Het Leids Damgenootschap hield met een 8-8 boekte een belangrijke over wonnen en Cas Juffermans speelde gelijk. Het gelijkspel tegen DEZ Reewijk zijn kansen op een schaken - Het talentvolle winning op de sterke Voorscho- andere Langeraarse team, Verdel Orchideeën, plaats in de play-offs levend. schaakteam van Leiderdorp tense kopman Symon Algera. werkte zich via een 4-2 zege naar de subtop. De stand aan kop: 1. Samen Sterk 5-10; 2. Damlust 5-6; 3. RDC heeft zich door een zege op LSG Voorschoten 2 ging mede daar- Sport uit Weteringbrug bleef door een 4-2 zege 5_6'-4- KDC 5-5; 5. LDG 5-5. 5 kandidaat gesteld voor het door nipt met 4,5-3,5 onderuit vierde. Onderaan ging Sportrust/Van Diemen te- DARTS kampioenschap van de Leidse tegen DZP. Gezien het verloop gen hekkensluiter Visprox met 6-0 onderuit. De Schaakbond. In de tweede ron- van deze wedstrijd kregen de Sassenheimers zijn nu voorlaatste. In de eerste in de nationale superleague heeft het Leidse HJ de van de promotieklasse zak- Voorschotense reserves daar- divisie driebanden groot verloor Jumbo War- United ook het derde duel in de hoofdklasse ver- ten de titelkandidaten LSG 5 en mee iets te weinig. Uit de remi- mond met 6-2 van De Zwaantjes uit Bakel. Rob loren. Bestdarts uit Kessel was met 7-3 te sterk. Voorschoten 2 opnieuw door separtijen met materiaalvoor- Lamboo won als enige speler zijn partij. Ondanks HJ United is hekkensluiter. In de overgangsklasse het |is- ^1 moeten hun progno- deel, van Leo Kuiper en Erwin de nederlaag staat het team nog op de derde WOn The Rippers (Leiden) met 8-2 van Zero Darts se bijstellen. Casareno hadden zij meer plaats. VGD uit Hellevoetsluis. The Rippers staat hier- De Leiderdorpse jongeren mo- moeten halen. Maar nadat San- door op de gedeelde vierde plaats. gen Juist aan het kampioen- der Hilarius en Algera m de tijd- schap denken, omdat zij de noodfase met goede stellingen SCHAKEN aanvankelijke titelfavorieten al het spoor bijster waren geraakt, t hebben verslagen. In de eerste was de nederlaag een feit BVUV Intermodular na de derde speeldag weer De Leidse grootmeester Erik van den Doel deelde ronde won Leiderdorp van Oegstgeest'80 2 (met de gerou- een plaatsje gestegen in de nationale eredivisie h« 25ste Chrysantentoemooi te Heerhugo- Voorschoten 2 en nu bond het tineerde schakets Wilfried Bm- trioleague. Van Hemert gooide met haar team waard de derde plaats met onder anderen de na- LSG 5 aan de zegekar. Aan de nendijk, Sjaak Kamps en de zelfs eln 700-serie (233 gemiddeld). BVUV won tionale topspelers Timman, Van Wely en Tiviak- topborden sloeg de balans door nieuwe aanwinst Evert Leeu- vijf van de zeven duels en de regerende lands- °v- Zij scoorden allen vijf punten uit zeven ron- m Leids voordeel, want de Lei- wenburgh m de gelederen) kamniopn pooide een teamgemiddelde van 210 den- Door een nederlaag in de slotronde ver- derdorpse kopmannen Onno boekte een nuttige 5,5-2,5 ze- Van Hemert^t daar me^^4Hete^ioven. speelde Van den Doel de eerste plaats in het ra- Verbaken en Arjen van Splun,er ge op subtopper Alphense pidtoemooi die ging naar de Oezbeek Rustam verloren. Maar na emge remises Schaakclub 2. Hierdoor blijven BRIDGE Kasimdzjanov en Maarten Solleveld met 5.5 pun- zorgden de Leiderdorpse winst- de Oegstgeestse reserves als ten. John van der Wiel werd met 4.5 punten ge- partijen van Joost Vermeend, enige ploeg in het spoor van Het Leidse bridgeteam Crash 5 gaat na vijf ron- deeld negende en Dennis De Vreugt (Lisse) deel- Biaina Geragousian en Luuk Leiderdorp. In het duel van de den in de landelijke tweede divisie verrassend de met vier punten de twaalfde positie. van Rijn voor de matchwinst. middenmoters, LSG 6 tegen het aan de leiding. De Leidenaars wonnen met 20-10 De kampioen van vorig seizoen, derde team van Oegstgeest '80, van Coenstad 1 en met 24-6 van WBC 1. Crash 5 SNOOKER De Zwarte Pion (DZP) uit Lisse, trokken de Oegstgeestenaren wordt op de hielen gezeten door drie andere re- zag van promotie af naar de met 5,5.-2,5 aan het langste gioteams. De Sleutels 1 (won met 25-1 van BOC Jumbo/Van der Kamp verloor met 5-4 van HOB landelijke competitie, omdat emd. Opvallend detail m deze 3), Crash 3 (kegelde LBC 1 met 19-11 van de uit Nijmegen. In dit duel voor de landelijke eredi- een aantal sterke spelers naar wedstrijd was de collectieve tweede plaats) en de Leiderdorpse BC 1 (15-15 v^^ won ^een Rogier van der Kamp twee par- andere KNSB-clubs vertrok. In keuze voor het Hollands van de gelijkspel tegen BOC 2) zijn de subtoppers tijen. Leon Alewijnse en Florian Moederscheim de eerste wedstrijd van de Lis- Oegstgeestse zwartspelers. Me- stand aan kop: 1. Crash v 109 vips; 2. Bodegraven 88; 3. scoorden beiden een punt. Het Warmondse sese ploeg blijkt kopman Peter de hierdoor gingen de LSG-ers BOC IV 85; 4. De Sleutels 84; 5. Crash m 78. team blijft hierdoor wel derde. Pijpers toch 'gewoon' weer voor roemloos ten onder. (bii)zaken in de sport 397 HC-Text Ui (ou 16:33 UOETBALUEREHIGING Leidsche Boys Handige manier om met je le den te communiceren, tele tekst van de lokale omroep Holland Centraal. Veel sport clubs hebben er een pagina om een wedstrijdprogramma aan de leden door te geven of een andere mededeling te doen. Aandacht vandaag voor pagi na 397 van de Leidse voetbal club Leidsche Boys. Op sub pagina 7 kunnen we lezen 'dat dit klote bestuur volgend jaar lekker gaat varen en vis sen'. Dit vraagt om een toe lichting. Secretaris Michel van der Laan van Leidsche Boys weet van niks. Hij heeft geen tele tekst, z'n computer doet het niet en heeft bovendien geen idee wie er binnen zijn club verantwoordelijk is voor het bijhouden van teletekst. Na Wist u dat Dat leidsche boys het uolgende seil een nieuu bestuur heeft. Dat het klote bestuur het neer dan i s Dat de beste bestuursleden langs d zijlijn staan. Dat het klote bestuur dat heel f ij u i nd i Dat zij alles beter ueten en kunne. Dat US procent uan de leden dit ja nog geen contributie heeft betaald Dat dit klote bestuur uolgend seiz lekker gaat uaren en uissen. enig speurwerk blijkt dit pen ningmeester Van der Hoogt te zijn. Mevrouw Van der Hoogt laat ons weten dat haar man geen commentaar wil geven op de boodschap. „Die is er trouwens van afgehaald." Via de internetsite www.holla centraal.nl was de mededi ling gisteravond nog te lez Wij van Balletje Met zijn gi onderzoeksjournalisten m volgens ons is hier sprake 'enige onvrede'. Hockeyclub Hisalis won vorige week de derby tegen Noord- wijk op overtuigende wijze: 8-0. „Maar het was dan ook een thuis wedstrijd", merkte aanvoerder Guus van de Padbosch in deze krant op. „Bij uitwed strijden is het lastig voldoende spelers bij elkaar te krijgen." Mirjam van der Borg, lid van de technische commissie van Hisa lis, verklaart waarom 'uit en thuis' een ver schil maakt van dag en nacht bij heren 1. „Twee spelers zijn langdurig geblesseerd en een paar mannen zijn gescheiden. Zij hebben eens per twee weken hun kinderen en kunnen dan niet hockeyen. Over hoeveel geschei den vaders in het elf tal hebben we het? ..Vijf" Vijf Dat komt toch hopelijk niet door het hockeyen bij Hisalis? „Nee, ze zijn juist na hun scheiding iveer gaan spelen omdat ze er weer tijd voor had den." En hoe wordt het eu vel bij de uitwedstrij den opgelost? „Dat is een probleem. Misschien dat naar aanleiding van dit stukje spelers zich aan melden. En we nemen aan dat ongehuwden de voor keur genieten. Ajax merkte vorige week dat de doelen te laag waren, doordat Wamberto bij de lat kon. Ook bij Meerburg zijn de doelen te laag. Dat merkten ze pas, doordat de wakkere verslaggever van Balletji i Met met een meetlint naar Zoetcfo, woude was getogen voor het Rondje langs de Velden. Hebben^1 ze daar dan geen kleine spelers i de selectie? Jawel, zegt PR-man Ger Vermond. „De kleinste, dat zou Joris-Pieter Neuteboom moi i ten zijn. Maar die heeft dus niei uitgeprobeerd of hij bij de lat ko |n „Ik denk dat hij met zijn hoofd de wedstrijd was, niet bij de hoo Jj te van het doel." Zondag staat vcj, het eerst sinds jaren weer de ech derby tegen SJZ op het program ma, de strijd om de heerschappi van Zoeterwoude. Zijn de doeleiu, dan weer hoog genoeg? „De ge meente onderhoudt de velden", zegt Vermond. „Ik neem toch aa dat er wel een belletje is gedaan om dat te regelen." Anders moetfi Neuteboom het toch maar eerst ja; even testen, raden wij aan. RONDJE LANGS DE VELDEN TS W Het clubgebouw van w Leiden. Foto: Henk Bouwman De sportredactie van deze krant beoordeelt nu eens niet de prestaties op het veld, maar bekijkt de omstandig heden langs het speelterrein. Sportparken worden op tien onderdelen getest. Vandaag de resultaten van een bezoek aan w Leiden. 1. Bewegwijzering en bereik baarheid: 4 Je zult er maar voor het eerst naartoe moeten. Voor niet- Leidenaars onvindbaar. 2. Parkeergelegenheid en en tree: 7 Voldoende, en het ooit uitge brande kassahokje is in ere hersteld. 3. Reclameborden: 6 We tellen er 23, een beetje schamel. 4. Velden: 8 Goed bespeelbaar en het nieuwe kunstgrasveld is ideaal voor trainingen. 5. Strafschopstip en doelen: 4 De eerste is compleet onvind baar. Elke week opnieuw elf meter uitzetten, vergroot de kans op fouten. Eén van de doelen is in het midden zes centimeter te laag. 6. Vuilnisbakken: 9 Om de twintig meter rond het hoofdveld staat er één. 7. Scorebord en klok: 8 8. Dugouts: 7 Niets bijzonders, maar zonder gebreken. 9. Clubgebouw binnen: 8 Groot, functioneel maar zon der franje. 10. Clubgebouw buiten: 6 Half vergane graffiti doet de aanblik weinig goed. Totaal: 6,7 De topdrie van: Jan Oudshoom, ze ventien seizoenen consul in de Leidse contreien. Daarom oordeelt hij louter over de terreinen in de stad. pe De beste: 1 FC Boshuizen („Daifc0, is al twintig jaar hetfeye beste veld van Leidend Onovertroffen, nl' nog.") 2. GHC („Zoals het nu na de fusie bijlig is het prima.") 3. Lugdunum. Klassement: 1. Lugdunum 7,7 2. SJZ 7,5 w Woubrugge 7,5 4.KRV 7,4 5. Valken '68 7,2 6. w Oegstgeest 7,1 Meerburg 7,1 8.TAW 7,0 Voorschoten '97 7,0 10. w Leiden 6,7 11. Docos 6,4 De slechtste: fc; 3. Docos („Geren veerd, maar nog altl niet best. Al twee ki afgelast dit seizoen. 2. FC Rijnland („D: fi loop ik al vijftien j: Ti rond en het is M Jj goed geweest.") 1. UVS („Zo'n prack ee accommodatie U dan zo'n veld. Ligt 99 aan UVS of aan e» Sportbedrijf? Ik 1 ich moed het laatste, i

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 18