SPORT Seedorf dwingt uitverkiezing voor Oranje at De Vries is op zijn plaats in Schotland Schaatsers wachten met acties Finland moet Litmanen missen BV Veendam hoopt op de jackpot van 8 miljoen Te laat Groen licht voor nieuwe dopetest Clijsters wint ïnale Masters Valentino Rossi. Foto: AFP/Miguel Riopa Rossi rijdt volgend seizoen Yamaha monza - Motorcoureur Valenti no Rossi rijdt volgend seizoen op een Yamaha in de WK weg race. De Japanse motorfabri kant maakte gisteren bekend dat de Italiaanse wereldkampi oen voor twee jaar heeft gete kend. Rossi won de afgelopen drie jaar de wereldtitel in de MotoGP, de zwaarste motor- klasse, op een Honda. McGuthrie weg bij Astronauts Amsterdam - Basketballer Chris McGuthrie verlaat na zes jaar de Nederlandse competitie om zijn loopbaan voort te zetten in Spanje. De Amerikaanse spel verdeler van Demon Astronauts heeft een contract getekend bij Forum Valladolid. McGuthrie speelde de afgelopen vijf sei zoenen voor Astronauts en won vier keer met deze ploeg de landstitel. De 1,74 meter lange speler werd twee keer uitgeroe pen tot beste basketballer van het jaar. Astronauts heeft de Amerikaan Kenny Atkinson als vervanger aangetrokken. Fenerbahce in de herkansing Istanbul - Pierre van Hooij- donk krijgt met zijn club Fener bahce een herkansing tegen Ri- zespor. De topclub uit Istanbul speelde zaterdag met 1-1 gelijk tegen de bescheiden ploeg, maar de Turkse voetbalbond besliste twee dagen later dat dat resultaat ongeldig is. Reden is een fout van scheidsrechter Ali Aydin, die Rizespor-speler Vic toria tweemaal de gele kaart gaf maar vergat hem van het veld te sturen. Naderhand zei de arbi ter dat zijn schrijfblok door de regen doorweekt was geraakt en zijn aantekeningen daardoor onleesbaar. Het duel moet wor den overgespeeld. Nominaties voor Gouden Bal parus - Het toonaangevende voetbaltijdschrift France Foot ball heeft drie Nederlandse aanvallers genomineerd voor de Gouden Bal, de onderschei ding voor de beste voetballer in Europa Het zijn Ruud van Ni- stelrooij (Manchester United), Roy Makaay (Bayem München) en Patrick Kluivert (Barcelona). Uit de Nederlandse competitie hebben de Zweed Zlatan Ibra- himovic (Ajax) en de Tunesiër Hatem Trabelsi (Ajax) eveneens een nominatie ontvangen. De lijst van France Football telt vijftig spelers. Eind december wordt de winnaar bekendge maakt. Rozendaal maakt debuut in Erfurt hoogland - Marathonschaatser Miel Rozendaal maakt komend weekeinde in Erfurt zijn debuut in de wereldbeker langebaan. De commissie topsport van de KNSB wees Rozendaal gisteren officieel aan voor de 10 kilome ter in de Duitse plaats. Leonardo bijna jaar aan de kant rotterdam/waalwuk - Leonar do van Feyenoord is negen tot twaalf maanden uitgeschakeld. De Braziliaan verdraaide zon dag in de wedstrijd tegen Vo- lendam zijn linkerknie. Daarbij zijn de kruisbanden afge scheurd en is een binnenband ingescheurd. Voor doelman WUco de Vogt van RKC Waal wijk is het voetbalseizoen ook afgelopen. Onderzoek wees gis teren uit dat de keeper zondag in de uitwedstrijd bij FC Utrecht de voorste kruisband van de linkerknie heeft afge scheurd. In het beste geval is De Vogt in mei of juni 2004 her steld. Leeds ontslaat coach Peter Reid leeds - Het bestuur van het noodlijdende Leeds United heeft gisteren trainer Peter Reid ontslagen. De coach moet ver trekken wegens de slechte re sultaten. Leeds, dat een zware schuldenlast heeft, verloor za terdag met 6-1 bij Portsmouth. De roemrijke voetbalclub zakte daardoor naar de laatste plaats in de Premier League. 11 NOVEMBER 2OO3L door Henri van der Steen Zeist - Clarence Seedorf keert, zoals verwacht, terug in de se lectie van het Nederlands elftal en waarschijnlijk meteen ook in de basis. Dick Advocaat ver wacht Seedorf en negentien an deren morgen in Noordwijk, waar Oranje zich vanaf die dag voorbereidt op de beslissende EK-dubbel tegen Schotland, za terdag in Glasgow, de woensdag erna in Amsterdam. Advocaat wijdde in het persbe richt van de KNVB één zin aan de herverkiezing van Seedorf „Gezien zijn goede spel bij AC Milan de laatste weken heeft hij de uitverkiezing afgedwongen." Tot de 20 geselecteerden be hoort niet Arjen Robben, die is gepasseerd ten opzichte van de laatste interland, tegen Molda vië. Ruud van Nistelrooij (die disciplinair was geschorst) en Edgar Davids (die was ge schorst na rood tegen Tsjechië) zijn terug bij Oranje. De verkiezing van Seedorf komt niet als een verrassing. De mid denvelder - drie interlands lang gepasseerd - speelt de laatste weken bij AC Milan als een vorst. Het gesprek dat Advocaat onlangs met hem had in Italië versterkte de indruk dat een rentree aanstaande was; wel licht kwam het Advocaat om publicitaire redenen zelfs goed uit, dat heel Nederland wist dat hij nog eens bij Seedorf op de koffie ging om uit te leggen waarom de kleine middenvel der na België-Nederland in au gustus (even) werd bedankt Seedorf zal zaterdag naar alle waarschijnlijkheid de vacature- Van Bommel invullen. De aan voerder van PSV is geblesseerd en dus niet selecteerbaar. See dorf werd na België uit de se lectie gezet, omdat Advocaat hem niet langer 'hangend' op rechts wilde zien spelen, terwijl de speler zelf ook altijd zijn voorkeur had voor een positie centraal op het middenveld. Verrassingen telt de selectie van Advocaat niet Frank de Boer is er met zijn 106 interlands ook weer gewoon bij, ondanks een desastreuze wedstrijd met Ga- latasaray, woensdag, in de Champions League. De Boer blunderde drie keer, wat twee tegengoals kostte. Advocaat is sowieso geen coach voor een revolutie. In zijn eerste periode als bondscoach liet hij Clarence Seedorf (en Van Hooijdonk) de buteren tijdens zijn afscheids- wedstrijd in december 1994 - even voordat hij bij PSV begon. Nederland speelde thuis tegen Luxemburg, een mooie gele genheid voor het ene of andere debuut. De achttienjarige Seedorf was op dat moment uitblinker bij Ajax, als middenvelder maar ook regelmatig in de defensie spelend. Hij werd zomaar over geheveld vanuit de UEFA- jeugd, waar hij aanvoerder was. Na rust kwam hij tegen Luxem burg in het veld voor Youri Mulder. Hij ging rechtshalf spe len en deed dat behoorlijk. 'Seedorf startte hakkelend, maar sloot de speelhelft goed af, schreef een krant. In de 90ste minuut maakte Seedorf de 5-0. Hijzelf was dik tevreden. 'Ik voelde me thuis. Niets was vreemd. Ik kende Advocaat al, de medische staf en de meeste spelers. En ik heb gedaan wat bij mijn debuut bij Ajax niet heb gedaan: scoren. Het is waanzinnig.' Zijn hele carrière was waanzin nig. Seedorf maakte zijn debuut in het eerste van Ajax op zes tienjarige leeftijd, als jongste nieuweling aller tijden. Hij ver trok als negentienjarige al naar het buitenland, Sampdoria, omdat hij het regime in Am sterdam niet langer pikte. 'Ajax heeft een gedachte, een filoso fie, waarin alles wat de clubcul tuur voorschrijft wet is. Ik ben onderdeel van een generatie die heel andera is dan de vorige. In deze generatie zitten veel jon gens die durven te zeggen wat ze denken, die niet vatbaar zijn voor wat er bij Ajax wordt ge creëerd. Jongens met vrije ge dachten die ze ook durven ui ten.' Seedorf maakte naam door als clubvoetballer alles te winnen wat er te winnen is én door bij Oranje voortdurend twijfel te zaaien over zijn kwaliteiten. Na 66 interlands bestaat de vraag nog altijd of hij geschikt is voor de nationale ploeg. 5 zou er rustig onder moeten ven, gezien zijn credo: aDf voorbestemd. Dc selectie: Van der Sar (Fulhj jaar - 76 interlands), Ronald Wad (PSV, 33 - 6); Frank de Boer (Gi ray, 33 - 106), Giovanni van Bi horst (Barcelona, 28 - 31), j er (PSV, 29 - 11), Michael (Barcelona, 30 - 64), Jaap Stam Roma, 31 - 56), Boudewijn Z (Middlesbrough, 27 - 47); Paul B (Manchester City, 33-19), Phfll cu (Barcelona, 33 - 72), Edgar I (Juvenilis, 30 - 57), Clarence Si (AC Milan, 27 - 66), Wesley Sn (Ajax, 19 - 2), Rafael van da (Ajax, 20 - 11); Pierre van Hon (Fenerbahce, 33 - 34), Patricks (Barcelona, 27 - 73), Roy Makaaj em Munchen, 28 - 25), Andy va Meijde (Intemazionale, 24 - 6), van Nistelrooij (Manchester Unii - 27), Marc Overmars (Barcelona 78). utrecht/gpd - De Nederlandse schaatsers wachten nog met ac ties tegen de nationale schaats bond KNSB. Zij hadden maat regelen aangekondigd als het overleg tussen de KNSB en de commerciële teams zou mis lukken. Dat gebeurde zondag avond. „Het is voor ons nog te vroeg om iets te doen", zegt Carl Ver- heijen, na een vlucht uit het Noorse Hamar alweer onder weg naar het Duitse Erfurt voor de volgende wereldbekerwed strijd. „Eerst moeten we weten wat precies is besproken. Dat we in Erfiirt de koppen bij el kaar steken, lijkt me logisch. Maar daar kan ik nu nog niets over zeggen, omdat ik te weinig weet. We moeten eerst maar eens goed worden geïnfor meerd." De verdeling van logo's én het uitkeren van winstpremies zijn de grootste struikelblokken voor de schaatsers. Ook Jochem Uytdehaage maakte zich er de voorbije weken al druk over. „Wat er nu gaat gebeuren weet ik ook niet", stelt de Utrechter. „Maar als het aan mij ligt hoeft het in Erfurt nog niet tot acties te komen. Ik wil me op het schaatsen concentreren. Bovendien moet ik ook eerst weten wat zondagavond alle maal precies is besproken." veendam/gpd - Een ieder die de eeratedïvisieclub Veendam een warm hart toedraagt, zal met ingehouden adem naar de Staatsloterijshow op televisie kijken. Vanavond vindt de trek king plaats van de jackpot van 8 miljoen euro en BV Veendam dingt met liefst 310 staatsloten mee naar die hoofdprijs. In de afgelopen weken hebben honderden mensen gehoor ge geven aan de oproep van de noodlijdende voetbalclub om mee te doen aan de staatsloten actie. „Tot kinderen aan toe die hun zakgeld hebben overge maakt aan de club", zegt mede organisator Greetje Reisigi „Uit heel Groningen doen sen mee. Ook heel veel Sta en dat is hartstikke leuk. BI Veendam kan op veel sym| thie rekenen." In totaal werd ruim 4200 e ingezameld. Goed voor 31 'straatjes' staatsloten. „led een is welkom om de trel live op de televisie te volg het stadion van Veendam"| dus Reisiger. Twee jaar geleden v van Fortuna Sittard via d me aan de Staatsloterij e drag van 500.000 euro v club. UITSLAGEN BASKETBAL NewYorfc. NBA. Cleveland Cavaliers - New York Knicks 94-80, Memphis Grizzlies - Los Angeles Lakers 105- 95, Denver Nuggets - Chicago Bulls 105-95, San Antonio Spurs - Utah Jazz 87-78, Phoenix Suns - Golden State Warriors 99-96. BRIDGE j. WK, in Kwartfinales: Nederland - Duitsland 232-195. China - Zweden 266-187, Verenigde Staten I - Taiwan 271,5-205, Verenigde Staten II - Ca nada 234-175. Halve finales: Nederland - Chi na, Verenigde Staten I - Verenigde Staten II. D A MM EN Brummen. NK dammen. Zevende ronde: Poepjes - Alink 2-0. Chub - Wanders 1-1, Doumesh - Hoekman 0-2, Graas - Kamyshleeva 0-2, Van der Stelt - Fung 0-2. Stand: 1Kamyshleeva 13, 2. Hoekman 12,3. Chub 9, 4. Doumesh 8, 5. Wanders 7, 6. Fung, Van der Stelt 6, 8. Alink, Graas, Poepjes 3. PAARDENSPORT Wenen. CSI (springconcours). Grote Prijs. Na barrage: 1. Sloothaak (Dui) Sheila'73 0- 38,48, 2. Francois jr. (Bel) Calmero 0-39,85, 3. Simon (Oos) ET 4-36,05, 4 Ahlmann (Dui) Sinclaire 4-36,50, 5. Nicolas (Fra) Modesto 4- 39,95, 6. Roelof Bril (Ned) Billy Orange 8- 35,73, 25. Houtzager (Ned) Jacomar 8-61,99. Alkmaar. Draverij. Eerste koers, 2060 m: 1. Roxy Music (Valen- tijn, M.M.) 1.21,1. 2. Rocky Star VS. 3. Rose ACKtion. Toto: winnend 9,70; plaats 2,00 3,704,40; duo 164,90; trio 1098,50. Tweede koers, 2060 m: 1. Silverstone (Pools, R.L.) 1.22,9, 2. Sweet Seventeen, 3. Sammy N. Toto: winnend 9,40; plaats 2,90 2,10 2,90; duo 16,40; trio 106,80; dubbel win nend 62,80. Derde koers, 2060 irt 1. Rolandrie (Schuring, Mw. K.H.W.) 1.22,7, 2. Rhiannon, 3. Ressayo H. Toto: winnend 4,20; plaats 1,60 1,60 I,20; duo 13,80; trio 58,70. Vierde koers, 2060 m: 1Stanley Victory (Wes ter, R.) 1.213.2. Penny Lane. 3. Toto: wirmend 4,7D; plaats 1,60 1, duo 39,60; trio 341,20. Vijfde koers, 1100 m: 1 Millions gram, Mw. LD.) 1,61,0. 2. PaxPi Wik. Toto: winnend 730; plaats 2,30; duo 15,80; trio 18630. Zesde koers, 1720 m: 1. Pegasusl (Bakker, Mw. P.) 1.18,7, 2. Prow 3. Precious Boko. Toto: winnend 8 1,70 1.90 2,70; duo 6,10; trio 184, Zevende koers, 2400 nt 1 (Hendrickx, Mw. G.) 131,9, 2. Out Normandie. Toto: winnend 3.20; 1.00 1,10; duo 6.20; trio 13.40. Achtste koers, 2060 m: 1. Piccolmol R.L.) 1.19.7, 2. Nobles du SoleiL Trotting. Toto: winnend 1,80; 1,50 110; duo 20,00; trio 74,50. Negende koers, 2060 ra: 1. Our meijer, D.) 1.19,1. 2. Polaris, 3. Toto: winnend 2,70; plaats 130 1) duo 4,60-, trio 81,30. Tiende koers, 2060 nt 1. Patsy Lad stra, Mw, H.F.) 130,5, 2. Poco Loco, cy Wielinga, 4. Oxbow Transs R. Toto 7,60; plaats 2,60 1,40 1,40; die kwartet 964,00. Totalisatoromzet 3B.957.00. PRIJSVRAGEN Lucky Day 3249. 2.5.7.8.9.10.11.15.16.1736.36.43 54.55.56.64.67. (Onder voorbehoud van typefouten). TENNIS Los Angeles. Vrouwen, WTA Ch»>i 2,7 miljoen euro. Finale: Clijsters e Mauresmo (Fra/4) 6-2 6-0. Houston. Mannen, ATP Masters Cup, joen euro. Blauwe groep: Federer Agassi (VSt/5) 6-7 6-3 7-6. Dubbelspa ii groep: Knowles/Nestor (Bah/Can/4) - driquez (Arg/8) 6-2 6-1, Bhupathi/1,1 Ie /WRu/2) - Arthurs/Hanley (Aus/5) 6-4 f Engeland. Premier League. Blackburn Rovers - E verton 2-1 (2-01 bel 1-0,13. Yorke 2-0,49. Radzinsb ACHTERLIJN Wij van RCL El hebben een aantal regels. Bijvoor beeld: we willen graag dat de voetbalschoenen zijn gepoetst en dat we douchen na afloop van een wedstrijd of training. (Bij hockey doen ze dat laatste weer niet, terwijl dat toch veel nettere mensen zijn). Ook zo'n 'voetbalregel' is dat we op tijd komen voor de wed strijdbespreking. Op te laat ko men staat in de voetbalwereld maar één sanctie: een plek op de reservebank. Die regel geldt bij F-pupillen, maar ook in het betaalde voetbal AZ-voetballer Barry Opdam vertelde vorige week nog in de ze krant, dat hij maar net op tijd was voor de bespreking voor de wedstrijd tegen Ajax. Zijn vrienden hadden zijn au to 'ingepakt' en het kostte nog al wat tijd om het ding (als je deze razendsnelle bolide even zo mag noemen) startklaar te krijgen. Dat had Barry toch maar mooi z'n basisplek kun nen kosten. Dit voorbeeld geef maar eens aan wat een bizarre 'regel' dit is. Een ploeg die om miljoenen euro's speelt (want geloof me, AZ loert op die tweede Cham pions-Leagueplaats), zou in een belangrijke wedstrijd één van zijn beste spelers op de bank zetten, omdat hij door één of andere vorm van over macht het begin van de wed strijdbespreking mist Bedenk een creatieve straf, zou ik zeg- elc en, gen, en niet eentje waanmn niet alleen de speler de eigen organisatie treft In deze regio weet ik /wéat] voorbeeld bij Rijnsburgse Speler Frank Zinhagel wa ilij kele weken geleden te laai roe de voorbereiding voor de strijd tegen Quick Boys. Ti n, gel was in een file terecht^ vo men op de A44, toen deM nd afgesloten. Ik denk dat speler een geldig excuus om te laat te komen. He es ren ellenlange files, me> un 'kwartiertje eerder van had hij het niet gered. Trainer Ted Verdonkschc is Rijnsburgse Boys héb ik g ilj avond nog gevraagd wa sti de voetbalwereld die rigide hanteert in dit tuaties. Verdonkschot (ét niet op een paar minuui ht kijken) denkt dat het t g( noodzaak is. Als hij niets e i optreedt in dit geval, i lei binnen de kortste keren 'i ha vijf die te laat op appÜ schijnen. Ik denk dat die vrees onii i v; is. RCL El speelde afgt h anderhalf jaar vijftig weate den en nog nooit kwam speler te laat Voetbalwereld, laat die l en tionele, achterhaalde rq oc vallen. Zonder te doi in. draaien die hockeyers toó ed mee in de wereldtop. Willem Spierdijk amsterdam/anp - Ajacied Jari Litmanen heeft zich afgemeld voor de oefentrip van de Finse voetbalselectie naar Midden- Amerika. De 32-jarige middenvelder heeft last van een dijbeenbles sure. Hij werd zondag in het duel met ADO Den Haag (4-1) na een uur vervangen. Zijn ploeggenoten Pasanen (Fin) en Ibrahimovic (Zwe) meldden zich al eerder af bij hun nationale bond. Zij willen uitrusten van de zware inspan ningen van de afgelopen weken om optimaal te beginnen aan de komende reeks tegen SC Heerenveen, AC Milan en Fey enoord. londen/rtr/anp - Het doping- laboratorium in Parijs heeft groen licht gekregen om vier honderd urines talen van de we reldkampioenschappen atletiek opnieuw te onderzoeken op de aanwezigheid van de moderne steroïde THG (tetrahydrogestri- non). Atletiekbazen hebben dat het lab in de Franse hoofdstad medegedeeld. THG heeft de sportwereld de afgelopen weken volledig op zijn kop gezet. Het middel is onlangs in de Verenigde Staten ontdekt na een tip van een trai ner. Het door het Internatio naal Olympisch Comité goed gekeurde laboratorium in Los Angeles slaagde er in een me thode te ontwikkelen om het middel te traceren. Vooral Amerikaanse topspor ters zouden THG gebruikt heb ben om de dopingwetgeving te ontlopen. In Europa werd de Britse atleet Dwain Chambers op gebruik van het middel ge pakt De Europees kampioen op de 100 meter is voorlopig geschorst Om alle stalen van de in augus tus gehouden WK atletiek in Parijs opnieuw te onderzoeken, moest dè internationale atle- tiekfederatie IAAF eerst enkele juridische obstakels uit de weg ruimen. Daar is de IAAF klaar mee, gaf een woordvoerder gis teren aan. Eerder verklaarde de internatio nale zwembond FINA al 312 urinestalen van de WK in Bar celona opnieuw te laten onder zoeken. Ook andere bonden hebben aangegeven eerdere controles bij evenementen op nieuw te laten uitvoeren. los angeles - Kim Clijsters (foto) heeft op indruk wekkende wijze de finale van de WTA Masters ge wonnen. De Belgische versloeg vannacht in Los An geles gedecideerd de Francaise Amélie Mauresmo in twee sets: 6-2 6-o. De partij duurde 52 minuten. Clijsters verdiende met haar zege in het officieuze wereldkampioenschap voor vrouwen 1 miljoen dol lar. Ze bracht daarmee haar totale prijzengeld dit jaar boven de 4 miljoen dollar: een record in het professionele vrouwentennis. De Vlaamse heeft dit jaar stevig aan haar palmares gewerkt. Ze won, inclusief Los Angeles, negen van de twintig toernooien waar ze op de baan ver scheen. Negentien keer bereikte ze ten minste de halve finale. Toch heeft ze twee smetjes op haar glorieuze sei zoen. Ze slaagde er niet in een grand slam te win nen en eindigt mede daardoor het tennisjaar niet als beste van de wereld. Die eer gaat naar haar landgenote Justine Henin-Hardenne, die Clijsters de baas was in de finale van Roland Garros en de US Open. „Ik bekijk het positief', zei Clijsters in LA: „Ik heb de finale van twee grand slams bereikt." Foto: AP/Kevork Djansezian edinburgh/anp - Twee jaar ge leden verdween Mark de Vries (28) vrij geruisloos uit het Ne derlandse voetbaL Hij had een goed jaar gehad met Dordrecht '90 waarin hij zestien keer scoorde voor de eeratedivisio- nist Met zijn goals trok hij de aandacht van het Schotse Hearts. Vier doelpunten in zijn eerste wedstrijd maakten hem een held. „Dat was gewoon een 'gelukkie'. Daarmee heb ik me hier meteen in de picture ge speeld." Als Nederlander in een elftal vol Schotten is De Vries de laatste weken, met het oog op de play- offduels tussen Schotland en Nederland, vaak het onderwerp van kleedkamerspoL „Maar ook andersom hoor. Als ik in een trainingspartijtje scoor tegen een van onze centrale verdedi gers, die ook voor Schotland speelt, roep ik altijd 'nu ben ik het nog maar, straks sta je tegen Kluivert'." Het centrale duo van Hearts, Steven Pressley en Andrew Webster, vormt mogelijk ook tegen Oranje het hart van de Schotse defensie. „Lastige voet ballers. Ik ben blij dat ze bij mij in het team spelen. Webster doet mij denken aan Tony Adams, die raak je echt niet kwijt Elvis, zo noemen we Pressley altijd, is een heel lasti ge taaie gozer. Als je die op de training een schop geeft, kijkt ie je alleen maar aan. Het lijkt wel of hij geen pijn voelt." De enorme passie van de ge middelde Schot voor het voet bal is volgens De Vries een an der potentieel gevaar voor het Nederlands elftal. „Ik denk dat Nederland de Schotten niet zal onderschatten, daarvoor zit er Mark de Vries aan de bal, vorige week in de UEFA Cup tegen Bordeaux: „Ik denk wel eens aan Jerrel Has- selbaink. Niet dat ik zijn kwaliteiten heb, maar zijn loopbaan is natuurlijk prachtig." Foto: AFP/Derrick Ceyrac te veel kennis over het Schotse voetbal bij Oranje. Maar een Schot ademt voetbaL Alleen al als ze nadenken over een wed strijd, worden ze zenuwachtig. Ze voetballen ook het beste vanuit een underdogpositie. Nederland zal echt vanaf het begin scherp moeten zijn, an ders kunnen ze nog best wel eens tegen 'ongeluJdde' aanlo pen." Mark de Vries, geboren in Para maribo, groot geworden in Den Helder, kende in Nederland een anonieme carrière. Hij voetbal de in Volendam en Dordrecht en was na een Frans avontuur bij Niort zelfs zes maanden werkloos. „Ik denk wel eens aan Jerrel Hasselbaink. Niet dat ik zijn kwaliteiten heb, maar zijn loopbaan is natuurlijk prachtig. Het zou mooi zijn als ik ook nog een stapje hogerop zou kunnen komen. Dan heb ik me voor mijn gevoel helemaal bewezen." Het fysieke voetbal dat in Groot-Brittannië wordt ge speeld, is hem op het lijf ge schreven. „Ik ben 1.92, fysiek sterk en kan ook nog aardig voetballen. Ik heb het hier heel goed naar mijn zin. Het voetbal vind ik fantastisch. Ik zie mezelf dan ook niet terugkeren in Ne derland. Ik denk dat er geen club is die mij gaat kopen. Want transfervrij laten ze me hier niet meer vertrekken." „Ik denk dat de Schotse compe titie wordt onderschat in Ne derland. Maar er spelen hier natuurlijk niet voor niets zoveel wereldsterren. Vorig seizoen, vlak na het wereldkampioen schap, stond ik een poosje bo venaan de topscorerslijst Dat was best gek, om jezelf ineens boven een aanvaller als Larssoli te zien staan, die net op het WK had gespeeld." In de periode dat De Vries in Schotland voetbalt, is hij lang zaam uitgegroeid tot een be kende speler. „Maar niet verve lend hoor. Er is hier veel res pect. In Schotland zal een spe ler ook niet snel uitgescholden worden. Zo'n verhaal dat Silvie Meijs, het vriendinnetje van Ra fael van der Vaart, in stadions wordt uitgescholden voor hoer, zou hier nooit voorkomen. Er zouden wel grapjes over wor den gemaakt, maar verder blijft dat heel onschuldig." Af en toe mist hij het voetbal in Nederland: „Het niveau van de rondo is hier veel minder. Af en toe verlang ik echt naar een ou derwetse Hollandse rondo. Heerlijk was dat. Daarnaast mis ook mijn dochter Zoë. Ze woont in Nederland bij haar moeder, mijn ex-vriendin. Het is moeilijk om haar zo weinig te zien. Maar gelukkig begint ze nu een beetje te praten, zodat we af en toe kunnen bellen." Het doel van De Vries ligt ech ter niet meer in Nederland: „Ik wil hier zoveel mogelijk laten zien en misschien kan ik nog wel een stapje hogerop. Ik ben niet op zoek, maar wel ambiti eus. Ik zou wel in Engeland wil len voetballen. Ik weet ook wel dat ik niet bij een Engelse topclub terecht zal komen. Voor mezelf heb ik al een hoop bewezen, maar stel dat het me lukt om me ook in de Premier League te laten gel den. Ik denk dat heel wat men sen zich dan over hun bolletje zullen krabben."

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 20