Bestuurscrisis bij Moslim Omroep MEDIA Mannenblad zoekt ideale heten De sponsor loterij trap: 'Geinig wel, hè?' 'Iedereen weet nu waar ik woon' i Sinterklaas begint in België 'Radio 1 het liefsC uit één studio' Limburgse tv via satelliet Maastricht - De Limburgse re gionale televisiezender LI-TV is vanaf december ook via de sa telliet te ontvangen in heel Eu ropa. Het gaat om een proef van twee maanden. LI voert de proef uit in samenwerking met het satel- lietbedrijf Astra. Dat bedrijf kwam met het initiatief om re gionale omroepen op proef door te geven via de satelliet. Dat is mogelijk sinds een aan passing van de Mediawet. LI is naar eigen zeggen de eerste re gionale omroep die via de satel liet te ontvangen is in het bui tenland. Sander de Kramer naar Soeterbeeck Hilversum - Hij was Rotterdam mer van het jaar 2001, hij is nog even hoofdredacteur van het Straat Magazine en vanaf nu ook de speciale verslaggever van het RKK televisieprogram ma Soeterbeeck: Sander de Kra mer. „Vanuit zo'n prachtige locatie in de serre van het voormalige klooster Soeterbeeck lijkt het ie dere dinsdagmiddag makkelijk praten over onderwerpen uit de soms harde realiteit. We zoch ten naar een schakel tussen de serene schoonheid van het klooster en de rauwe werkelijk heid. En dat is Sander op straat", zegt eindredacteur Lae- titia van der Lans. Kinderprogramma bij muziekzender Hilversum - Muziekzender The Box gaat onder de naam Clip Club vanaf zondagochtend mu ziekclips uitzenden, gericht op kinderen van zes tot en met twaalf jaar. De jeugdige kijkers kunnen van zes tot negen uur hun favoriete clips aanvragen. The Box begint met clips van onder andere K3, Ateens, Jim en Atomic Kitten. „Met Clip Club willen we nu ook de allerkleinsten in de gele genheid stellen hun favoriete clip aan te vragen tegen een niet-commercieel tarief', aldus Rachel Gómez Y Maseland, ma- naging director The BOX. Hilversum/anp - De Nederland se Moslimraad (NMR) heeft het bestuur van de Nederlandse Moslim Omroep (NMO) per i no vember na zijn zittingstermijn van twee jaar naar huis ge stuurd. De NMR, die de zend machtiging voor de moslimge meenschap beheert, vindt dat het omroepbestuur zich slecht van zijn taak heeft gekweten. Dat heeft voorzitter D. Maddoe van de NMR gisteren gezegd. Secretaris A. Mohamedajoeb van de NMO beweert echter dat het NMO-bestuur zelf geen tweede zittingstermijn wil uit onvrede over het „eigengereide en autoritaire" functioneren van directeur F. William. Die zou taken die het bestuur hem had opgedragen, niet hebben uitgevoerd en meermalen heb ben geweigerd het bestuur te informeren. William weigert volgens het be stuur sinds 16 juni de bestuurs vergaderingen bij te wonen. Ook zou hij onder meer nagela ten hebben het jaarverslag 2002 en het programmabeleid 2002- 2003 ter besluitvorming voor te leggen. Verder zou de directeur verzuimd hebben het bestuur te informeren over belangrijke ontwikkelingen binnen het be drijf, zoals diverse onderzoeks rapporten van KPMG, de be sluitvorming van het vorige be stuur rond het stoppen van Turks- en Arabischtalige radio programma's en de klacht van een imam in Den Haag die pro testeerde over een uitzending waarbij een koranrecitatie ver gezeld ging van muziek. Volgens Maddoe heeft het NMO-bestuur „absoluut geen beleid gevoerd". Het heeft niets terecht gebracht van tien be leidspunten die het van de NMR had meegekregen. „Het bestuur heeft in twee jaar tijd zelfs geen programmaraad kun nen oprichten." Andere be leidspunten zijn meer program ma's voor jongeren, het inspe len op de actualiteit in de pro gramma's en het gebruik van nieuwe media. Maddoe zegt nooit eerder sig nalen te hebben gekregen dat het bestuur ontevreden was over William. Ook in de relatie met de directeur maakt Mad doe het bestuur verwijten. „Het heeft in twee jaar niet één func tioneringsgesprek met William gevoerd." Ook William zegt geen weet te hebben van de onvrede bij het bestuur. „Ik heb nog nooit klachten gehad, integendeel. Ik ben de hemel in geprezen." Dat het bestuur uit eigen beweging is opgestapt, lijkt hem vreemd. „Als je als bestuur niet met de directeur kunt samenwerken, stap je niet op maar stuur je de directeur weg." Het bestuur zegt zich gedwon gen te voelen om zelf op te stappen, aangezien het NMR- bestuur het functioneren van William niet ter discussie wilde stellen. door onze mediaredactie Hilversum - De Belgische tele visie heeft vanmiddag reeds uit gebreid aandacht besteed aan de intocht van Sint Nicolaas. Via de Vlaamse publieke jeugd zender Ketnet was te zien hoe sinterkklaas de Haven van Oostende binnenvoer. Na de ontvangst door Bart Peeters reisde de sint, alias Jan Decleir, per helikopter door naar Sint- Niklaas voor het commerciële gedeelte van de huldiging. Daartoe werken de publieke omroep VRT en het commerci ële station VTM samen. Het is voor het eerst dat de in tocht van Sinterklaas groots op het scherm wordt gebracht. Een jaar of acht geleden is het ook al eens geprobeerd bij onze zui derburen, maar die uitzending werd niet echt een succes. Vol gens Ketnet-producer Kristin Verboven is het de bedoeling dat de jaarlijkse tv-intocht ook in België een traditie wordt. „Ketnet bestaat nu een jaar of zes, en we vonden het leuk om de intocht van Sinterklaas ook eens op te pakken. We hebben niet echt een traditie van in tochten, bij ons wordt het feest dan ook iets anders gevierd dan bij jullie in Nederland. We ho pen dat het toch aanslaat. Het is logisch dat de Sint eerder in België aankomt trouwens, want wij liggen iets dichter bij Span je." Bovendien hebben de Bel gen vandaag een vrije dag, van wege de herdenking van de wa penstilstand in de Eerste We reldoorlog. In België kennen kinderen niet de pakjesavond zoals we dat in Nederland vie ren. Bij de zuiderburen zetten kinderen op 5 december hun schoen. De volgende ochtend is die gevuld met kadootjes. Ver boven: „Sinterklaas is bij ons dus minder zichtbaar." Omdat het commerciële station VTM ook plannen had met een Sinterklaas-intocht hebben de twee partijen hun programme ring op elkaar afgestemd. Ket net verzorgde het gedeelte in Oostende, VTM deed dat in in Sint-Niklaas. De omroepen hebben De fototgraaf van het mannenblad Men's Healt geeft aanwijzingen aan één van de fotogenieke heren die allemaal covermodel willen zij Foto: GPD door Mischa de Bruijn Hilversum - Ook mannen kijken graag naar mooie mannen, weet de redactie van het mannentijdschrift Men's Health. Het blad heeft audities gehouden voor een nieuw covermodel. Tachtig gespierde en iets min der gespierde kandidaten kwamen opdra ven in een Amstelveense sporthal. De mannen moesten om beurten poseren en hun bovenlijf ontbloten voor de foto graaf en de vierkoppige jury. De selectie was streng. Hoofdredacteur Pim Christi- aans van Men's Health, tevens jurylid, mo tiveerde buiten gehoorafstand van de kan didaten de keuzes van de jury. „Deze jon gen is toch iets te dik. De definitie van de spieren is niet goed genoeg", zei hij bij voorbeeld. Of: „Deze heeft niet het geschik te hoofd, het is te karakteristiek, met een te grote neus." En: „Op zich is deze goed, maar hij ziet er te jong uit. We moeten ie mand hebben met een echte hetero-uit straling. Het moet niet schandknaapjes- achtig worden." Christiaans legde uit dat de jury zich liet leiden door wat mannen aantrekkelijk vinden aan mannen. De vrou welijke smaak werd buiten beschouwing gelaten. „Uit onderzoek blijkt dat mannen gemiddeld een paar kilo spiermassa meer wel leuk vinden. Als het aan de vrouwen ligt, mag het iets magerder zijn." De kandidaten zeiden het niet erg te vin den deze strenge keuring te moeten onder gaan, want Men's Health bood hun in grote kansen. De uitverkorene maakt i veJ gens Christiaans kans dat hij niet allef de Nederlandse cover komt, maar ook internationale carrière tegemoet gaat van oorsprong Amerikaanse blad, dat fitness-tips bevat, verschijnt in 27 lani ope De 28-jarige Tony Helskens uit het Vlaal Assenede had wel oren naar een loopl ie als fotomodel. „Ik ben nu monteur in chemisch bedrijf. Pompen herstellen 6.1 in volcontinudienst, zeven dagen op ven af. Dat is wel zwaar." Helskens b de met negen anderen tot de kandida Sp die door mogen naar de volgende ron april maakt Men's Health bekend wie axs het nieuwe covermodel mag noemen aalsmeer - SBS 6 begint van avond met een nieuwe spel show, gepresenteerd door Vic tor Reinier. Het programma heet De Sponsor Loterij Trap en heeft ouderwets glunderende kandidaten met juichende fans op de tribune plus een show ballet. Een Verslaggever van de ze krant nam plaats tussen het publiek en belandde naast Wil- ma uit Kudelstaart. „Ga lekker zitten. Neem een kussentje." Helemaal bovenin de publiekstribune van Studio 1 in Aalsmeer wordt de laatkomer warm verwelkomd door een uitgelaten vrouw met licht ge bogen schouders en een Freek de Jonge-bril. Ze heet Wilma en komt uit het nabijgelegen Ku delstaart, zegt ze, en je hoeft haar niets meer te vertellen over tv-opnamen. Wilma: „Ik kom hier al jaren. Ik ben bij de Soundmix Show geweest, dat was fantastisch, en die quiz met Harmen Siezen (ze kijkt vies)." Presentator Victor Reinier op de trap. Foto: GPD/KIPPA/PR Ook van het nieuwe program ma met Victor Reinier kent Wil ma al alle ins en outs. Ze figu reerde afgelopen dagen bij de repetities als kandidaat. „Ik woon toch dichtbij, in Kudel staart. En moet je horen, je krijgt hier alles. Veertig euro per dag, en voor vanavond, om in het publiek te zitten, vijftien eu ro. En je kunt gratis eten en drinken. Laatst hadden we hutspot, en vandaag pasta. Ja ren geleden met Wie ben Ik hebben we ook zo lekker gege ten, Chinees. Mij hoor je niet klagen. Maar je hebt er altijd wel zeikerds tussen zitten." Ze zet een zeurstemmetje op: „Het éten is niet lekker, ze hebben bóter op de broodjes gedaan, er zit spék tussen." Wilma en een groep andere fi guranten werden ingeschakeld om het decor uit te testen, een grote trap, onderbroken door enorme lichtgevende cijfers. Het idee achter de trap: kandi daten beginnen bovenaan, en dalen door vragen goed te be antwoorden steeds een tree la ger. Onderaan wacht een grote geldprijs, te besteden aan een goed doel.Als je bovenaan staat word je echt zeeziek", weet Wilma. „En kijk daar, tus sen drie en vier, daar struikelde ik vanmiddag en ging ik op m'n plaat. Ik nam een stuk van het decor mee. Wat was die opna meleider kwaad!" Ze stoot haar buurman enthousiast aan, en wijst naar beneden, naar een man met walkietalkie op de stu- diovloer. „Kijk daar heb je 'm, de opnameleider." Vledder Of ze presentator Victor Reinier kent? „Ja, dat is Vledder, uit Baantjer! Ik heb met 'm onder aan de trap gestaan. Heel vrien delijk is-ie. Iedereen zegt dat-ie uit z'n bek stinkt, maar daar had ik geen last van." Veront waardigd: Als je daar al op gaat letten!" Het vrolijke intro deuntje van de show schalt door de studio. Wilma schiet onmiddellijk overeind en probeert de danse ressen van het showballet na te bootsen, schommelend met de heupen en wild maaiend met haar armen. Ze ploft weer terug als het spel begint. „Zakkuh!, zakkuh!", sist ze driftig naar feestende aanhangers van één van de kandidaten, die een spandoek voor haar neus hou den. De deelnemers op de trap krij gen een fragment met een blooper te zien en moeten ra den hoe het afloopt. Wilma kent bijna alle clipjes al van de repetities. Proestend vertelt ze het verloop van het filmpje, op hetzelfde moment dat het op de monitor wordt vertoond. Geërgerd roept ze naar deelne mers die de afloop verkeerd voorspellen: „Stommelingen!" Dan, meelevend: „Moetje kij ken hoeveel kandidaten er af vallen." Als de eindtune klinkt, klimt Wilma nog een tree hoger op de tribune, en gaat voor de laatste keer helemaal uit haar dak. Dan is het afgelopen; de studiovloer is in no-time leeg. „Hoe vond je het nou? Geinig wel hè?", vraagt Wilma. Mischa de Bruijn De Sponsor Loterij Trap, van avond bij SBS 6, 20.30 uur Frans Bauer over het hoogtepunt van zijn succes Frans Bauer, de volksjongen uit het Brabantse Fijnaart, is door de media definitief ontdekt als na tionale knuffelbeer. Bauer is de populairste Nederlandse artiest van het moment. Oktober 2003 is, met tien uitverkochte concer ten in Ahoy1 en het succes van de reality soap De Bauers, voor hem de voorlopige mijlpaal in zijn carrière. „Het is de kroon op mijn werk, het is niet meer nor maal", aldus Frans Bauer. door René van der Velden breda - „Het was een reeks van mooie gebeurtenissen. Onvoor stelbaar. De eerste show was gi gantisch, de laatste was heel emotioneel", zegt Frans Bauer over zijn uitverkochte concer treeks eind oktober in Ahoy. „Het indrukwekkendste vond ik dat Aad van Toor, Adriaan van Bassie en Adriaan, er was. Die man maakt een moeilijke tijd door, maar kwam toch kijken. Lee Towers, die vijftig shows in Ahoy1 gaf, zei me trots te zijn dat ik zijn fakkel heb overgeno men. Dat doet me wel iets hoor." Frans Bauer is de vleesgewor den gewoonheid. Nuchter, rea listisch maar vooral gewoon. Over alle heisa rond zijn per soon, zegt hij: „Wij merken er weinig van hoor. Wij leven ge woon zoals we leefden. Het was vroeger bij ons thuis ook al druk, met veel visite. Vooral in de weekends is het druk. Veel mensen komen naar ons huis kijken. Ik denk wel dat ik in de drukste straat van Brabant woon. Maar voor mij is het niet drukker dan anders. Ik doe het zelfde als wat ik de afgelopen zeven jaar gedaan heb. Ik ben nu eenmaal een hardwerkende artiest. Ik kom uit een familie die van werken houdt." Die gewoonheid, het jezelf blij ven, lijkt je grootste kracht te zijn. „Ik ben daar niet mee bezig. Ik doe dat niet om aardig gevon den te worden. Ik vind het gek als anderen dat niet doen. Ik probeer respect te hebben voor anderen. Dat heb ik van thuis meegekregen. Normen en waarden. Als iemand je groet, groet je terug. Het gebeurt zo weinig. Mensen weten soms niet eens hoe de buurman heet." Waar komt al dat succes toch vandaan? „Ik weet het niet. Als mens wil ik daar niet te veel mee bezig zijn. Je moet het over je heen laten komen. Ik kan het zelf niet verklaren, omdat ik er midden in zit. Ik weet niet wat er allemaal leeft, ik zie wel wat er allemaal gebeurt. Ik besef nu pas dat er afgelopen maand meer dan 75.000 mensen naar mijn con certen zijn geweest. Bij mij duurt dat even voor het tot me doordringt. Het is allemaal net een sprookjesfilm." Waarom blijf je er die bedrijfs feesten en bruiloften nog bij doen? „Je kunt alles financieel bena deren, maar als artiest heb ik die optredens nodig. De kunst zit hem in het optreden zelf. Het gaat niet om de grootte van de zaal, het gaat om het zingen. Het is moeilijker om succesvol te zijn voor twee of voor hon derd mensen. Ddar gebeurt het. Het gaat mij niet om geld of roem, het gaat mij om het zin gen. Die blije koppies wil ik zien. Ik vind mensen prachtig. Ik houd van babbelen en kles- sebessen. Misschien ben ik wel een vreemde eend hoor, haha- ha." In hoeverre word jij op het mo ment geleefd? „Ik heb het zelf in de hand. Ik doe dit graag. Ik doe niets liever dan zingen en op het podium staan. Dit is mijn leven." Waar haal je de energie van daan? „Ik eet altijd mijn bordje avondeten op, ik train een beet je, kom niet veel op feestjes en ik drink niet. Zelfs na de Ahoy'- week kon ik niet zeggen dat ik echt moe was. Het heeft te ma ken met een goede thuisbasis, sfeer, je happy voelen. Ik heb 285 liedjes en ik ken al mijn tek sten." Wat kunnen we komend jaar van je verivachten? „We zijn nu al bezig met de voorbereidingen voor een thea tertournee. Dat moet ook een imposant megaspektakel wor den. We starten in oktober, no vember volgend jaar. Als het aan mij ligt, begint daarmee een nieuw tijdperk in de Neder landse muziekgeschiedenis." Voorlopig reist Frans Bauer zich een slag in de rondte om op te treden en duiken te pas en te onpas camera's op voor de populairste reality-soap van Frans Bauer: „Het is allemaal net een sprookjesfilm". Foto: ANP Nederland, De Bauers. „Heel Nederland weet nu waar Bra bant ligt", lacht Frans. Voor die gigantische kijkcijfers (vorige week ruim 2,1 miljoen) heeft Frans Bauer een hele mooie wc-tegelverklaring: „Zoals het is, is het en misschien is het juist dat wel." De Bauers, elke donderdag bij RTL 4, 21.00 uur. Het Ahoy'-concert wordt op 24 november uitgezonden Top 10 meest bekeken kinderprogramma' 1. Club van sinterklaas Fox Kids 2. Jeugdjournaal NOS 3. Totally spies! Fox Kids 4. Kinderen voor kinderen VARA 5. Buurman en buurman VPRO 6. Kookvanjou NPS 7. White cowboy VPRO 8. Braceface Fox Kids 2 9. Blauw bloed VPRO 2 10. Klokhuis NPS 2 Marktaandelen in Nederland 1 10,8 (11,2) Nederland 2 21,4 (15,5) Nederland 3 7,3 (8,2) RTL 4 18,4 (19,1) RTL 5 4,0 (4,3) Yorin 5,7 (6,1) SBS 6 9,6 (10,5) NET 5 5,7 (6,7) Veronica 3,6 (3,9) De weekcijfers zijn afkomstig van de afdeling Kijk- en Lu onderzoek van de Publieke Omroep. Het aantal kijkers x De lijst met meest bekeken kinderprogramma's bestaat u je kers van 3 tot en met 12 jaar. Tussen haakjes staan de be aandelen van vorige week. Hilversum/ANP - Eén studio van waaruit alle programma's van Radio 1 worden uitgezon den biedt de beste oplossing voor een adequate nieuwsvoor ziening op deze zender. Dat concludeert de werkgroep 'Breaking News Radio 1', waar in diverse prominente omroep medewerkers de afgelopen maanden de toekomst van Ra dio 1 onder de loep namen. Als programma's uit één studio komen dan kan de zender snel ler inspelen op opkomend nieuws en zijn er ook meer waarborgen dat de diverse pro gramma's beter op elkaar in spelen, legt zendercoördinator J. Westerhof van Radio 1 uit. Maar of het ook tot zo'n enkele studio komt is nog niet zeker. De verschillende omroepen vinden namelijk dat aan het plan ook bezwaren 1; Door uit eigen studio's oi zenden zou de identitei R een omroep beter voo voetlicht komen. De omrc jeu ding neemt ook om een i hm reden nog geen beslissin au het plan. Diverse werkgi zijn namelijk in Hilversun weer om de gevolgen v Hei omroepbezuinigingen in te brengen. De werkgroepen moeten ,ig verse (on)mogelijkheden; Mc volg van de besparingen; rijtje zetten. Deze groepe yer porteren in december. 1 17 men de Radio 1-prograif01 nog uit meerdere studio één uitzendstudio goedki 40 dan het behouden van m 04. re locaties, dan lijkt We dat het plan om tot één te komen zeer levensvatb wc j «9 KIJKCIJFERS Top 10 meest bekeken programma's 1. Studio Sport NOS 2. Baantjer RTL 4 3. Kopspijkers VARA 4. Celta de Vigo-Ajax NOS b. PSV-AEK Athene NOS 6. Journaal (zo, 20u) NOS 7. Goede tijden slechte tijden RTL 4 8. De Bauers RTL 4 9. Feyenoord-T eplice NOS 10. Studio sport zaterdag NOS

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 18