REGIO Weer brand in Alphen onze Wegens succes verlengd: BedrijfsautoRAI-aanbiedingen Natuurkundestudenten zijn helde Leidenaar krijgt werk- en leerstraf voor mishandeling van vriendin 'Prins Bolleboos' lanceert in Noordwijk één 'Mabel-grap' M^nm*tiel de Bijenkorf ALPHEN A/D RIJN: AUTOBEDRIJF BOOT B.V., ZAAGMOLENWEG 4, TEL. 0172 - 441689 KATWIJK: BLOM'S AUTOBEDRIJF C.V., HEERENWEG 12, TEL. 071 - 4056300 NOORDWIJK: BOOT RIALT0 NOORDWIJK, VAN BERCKELWEG 34, TEL. 071 - 3640040 Tweede grote klus in korte tijd voor brandweer Nieuw Leiderdorp Prins Johan Friso spant zich tot het uiterste in bij een blaastest; een van de testjes tijdens het Physics on Stage-festival in Noordwijk dat gisteren werd geopend.Foto: Michel Antonisse/ANP vervolg van voorpagina noordwijk - Het Physics on Stage festival is opgezet om vakken als natuurkunde en na tuurwetenschappen aantrekkelijker te ma ken voor leerlingen en studenten. Vierhon derd docenten en onderwijsdeskundigen uit 22 landen wisselen de komende week ideeën uit en laten praktische tests en onderzoekjes zien waarmee hun vak beter in de markt ge zet kan worden. De docent natuurkunde die op de meest vernieuwendewijze zijn vak geeft, wordt aan het eind van het festival onderscheiden met de European Science Teaching Award. Het festival heeft op maandag in Johan Fri so een goede gevonden om het startschot te geven. Hij weet als geen ander hoe leuk de exacte wetenschappen kunnen zijn. De man die volgens de planning op 24 april gaat trouwen met Mabel Wisse Smit volgde in de Verenigde Staten een technische op leiding. In Nederland studeerde hij verder; hij rondde binnen zes jaar twee universitai re studies af: lucht- en ruimtevaarttechniek in Delft en bedrijfseconomie in Rotterdam. Het leverde hem de bijnamen als 'de bril jante prins' en 'prins Bolleboos' op. Toch hebben vakken als natuurkunde en natuurwetenschappen een matig imago. Dat dat vooral in Nederland het geval is, stemt minister Van der Hoeven zorgelijk. „Het beeld van de natuurkundestudenten klopt niet. Ze worden gezien als nerds met puistjes en roos. Dat is niet terecht, het zijn helden! Neem bijvoorbeeld André Kuipers, de Nederlandse astronaut die volgend jaar de ruimte in gaat of de Nederlandse stu denten die in Australië wereldkampioen zijn geworden met hun zonne-energiewa- gen." Na de woorden van de minister is het tijd voor Johan Friso om het festival officieel te openen. Omdat te doen moet hij een raket- je de lucht inschieten, die daarvoor door oud-astronaut Wubbo Ockels van energie is voorzien. Ockels doet dat door met e fietspomp lucht in de raketaandrijving pompen. De aandacht voor diens enigszins kom sche actie valt weg als Johan Friso naai raketje loopt. Alle cameraogen zijn wee kwatta gericht. Het verleidt de prins toi zichtbaar geïrriteerd hoofdschudden. komt pas weer een lach op zijn gezicht hij en Ockels worden bedolven onder snippers die de gelanceerde raket losla Het festival in Noordwijk zou wel eens laatste officiële optreden van prins Joh Friso kunnen zijn. Als hij zijn trouwph nen met Mabel Wisse Smit doorzet en toestemming aan het parlement vraag komt er een einde aan zijn lidmaatsch van het Koninklijk Huis. Misschien is I wel de gedachte daaraan die hem verl tot een grapje. Bij zijn vertrek uit Nooi vraagt een verslaggeefster naar zijn cij voor natuurkunde. 'Vraagt u dat maar Charlie da Silva'. En weg is de prins. ESSENZA UNITED COLORS OF BENETTON. De Bijenkorf zet de toon. Fiat Scudo. Nu met heel veel voordelige actiepakketten. Fiat Ducato. Speciaal financieringsaanbod. Fiat Doblö Cargo. Nu nog aantrekkelijker. 5 actiepakketten tot wel 900,- voordeel en 650,- extra inruilpremie U rijdt de Fiat Ducato al vanaf 17,32 eurocent per kilometer (full operational lease) bij een looptijd van 60 mnd. en 30.000 km per jaar. Doblö Cargo Luxury Edition. Nu vanaf 10.468,- 3! of Comfort-JTD-pakket van 548,- voor 410,- of Veiligheidspakket van 917,- voor 685,- Niet op de BedrijfsautoRAI geweest? Kom nu bij ons langs en wij vertellen u alles over de vele mogelijkheden en het voordeel. De Fiat-Bedrijfswagendealer weet wat ondernemers willen. Prijzen zijn exclusief BTW, kosten rijklaar maken en verwijderingsbijdrage Aanbiedingen zijn geldig tot en met 31 december 2003. Fiat Scudo- en Dóblo Cargo-aanbiedingen gelden alleen voor modeljaar 2003. www.fiat-bedrijfswagens.nl utuuu\ bedrijfswagens 1 Brandoefening raad Leiderdorp leiderdorp - Burgemeester Zonnevylle heeft zijn rol als be waker van de Leiderdorpse vei ligheid met verve gespeeld. Gis teren hield hij een onaangekon digde brandoefening met de gemeenteraad. Nadat er witte rook was opgestegen op de pu blieke tribune en het alarm was afgegaan, verlieten alle raadsle den en gasten de zaal. Uit de oefening bleek dat veel raadsle den zich niet aan- of afmelden als ze het gemeentehuis bin nenkomen of verlaten. Ook bleek dat gasten op de publieke tribune niet geregistreerd staan, waardoor niet duidelijk is of er iemand is achtergebleven in het gemeentehuis. Deze ontdek king stemde Zonnevylle tevre den, want „van elke oefening moet je iets kunnen leren." Alarminstallaties voor scholen leiderdorp - Alle Leiderdorpse scholen en een aantal welzijns gebouwen krijgen binnenkort een alarminstallatie. De ge meenteraad trok gisteren 430.000 euro uit voor ontrui mingsalarmen. De alarmen gaan af bij rook, als er een in breker binnenkomt of als een daartoe aangewezen persoon het alarm met de hand aanzet. De vernieuwing is nodig omdat verzekeringen en brandweer dat eisen. Wethouder Roest on derzoekt of zulke installaties in de Kastanjelaanschool en ge bouw Sjelter nog kunnen wach ten, omdat deze gebouwen over enige tijd gesloopt worden. Gezond blijven als je ouder wordt warmond - Stichting Welzijn Ouderen Teyiingen geeft don derdag 20 november voorlich ting met als thema: gezond blij ven als je ouder wordt. Huisarts Froeling en apotheker Zuring gaan in op lichamelijke klach ten en psychosociale verande ringen die optreden bij het ou der worden. Froeling geeft tips over gezond blijven en gaat in op nieuwe ontwikkelingen in de huisartsenpraktijk. In de toe komst komen er ook meer zelf zorgmedicijnen. De apotheker gaat aan den hand van dia's in op verantwoord medicijnge bruik. De voorlichtingsmiddag begint om 14.30 uur in het So ciaal Cultureel Centrum Het Trefpunt in Warmond. Onderzoek brand Alphen gestart alphen aan den rijn - De tech- nische recherche is vanochtend een onderzoek gestart naar de brand die afgelopen zondag morgen een bedrijvencomplex aan de Alphense Gnephoek in de as legde. Het is nog ondui delijk wat de oorzaak van de brand is geweest. Gistermiddag is de brandweer gestopt met nablussen, maar afgelopen nacht moest een team brand weerlieden weer naar de plek des onheils omdat het vuur licht was opgelaaid. Een woord voerder van de gemeente ver wacht dat dat nog wel een paar keer gebeurt „Dat is bij zulke grote branden gebruikelijk." den hjlag/alphen - Omdat hij zijn Alphense vriendin bijna wurgde, haar door een ruit smeet en drie tanden uit haar mond sloeg, heeft een 38-jarige Leidenaar gisteren bij de Haag se rechtbank diverse straffen opgelegd gekregen. Het pakket bestond uit een werkstraf van 240 uur, een voorwaardelijke celstraf van negen maanden en een leerstraf van een kleine week. Die leerstraf gaat over al cohol en delinquentie. Want al cohol vormde een leidmotief in de gepleegde misdrijven. De man 'potte zijn emoties op', zo heette het in een reclasse- ringsrapport. Het drankpro bleem kwam daar volgens de deskundige nog eens bij. Er was tijdens de mishandelingen tel kens drank in het spel. In janu ari sloeg de amateur-bokser en bodybuilder in Leiden op straat drie tanden uit de mond van zijn vriendin nadat ze samen uit de kroeg waren gekomen. Ze maakten soms ruzie om niets, zoals op 1 maart in de woning van de Alphense. Toen zou de man zijn handen om haar keel hebben geschroefd na een ruzie over boodschappen. De man zegt zich daarvan niets meer te kunnen herinneren, waar schijnlijk door de drank. Wel wist hij nog dat hij zijn vriendin door een ruit duwde. Ze hield daaraan een snee over. Dat wondje is weer genezen. De tanden zijn echter nooit meer teruggeplaatst: de vrouw draagt nu een zogeheten plaatje met neptanden. Zij was trouwens een tijdje terug ook al mishan deld door haar vriend. Die zaak werd toen geschikt met de be taling van een boete. Maar niemand moet denken dat het nu welletjes is met de relatie. Het stel is in relatiethe rapie. De aanklager had tijdens de behandeling van de straf zaak naast de voorwaardelijke celstraf en de leerstraf een werkstraf van 200 uur geëist. alphen jlan den rijn - In de be drijfshal van het bedrijf Ten Berge Coatings aan de Antonie van Leeuwenhoekweg in Al phen aan den Rijn heeft gister middag een middelgrote brand gewoed. Rond twaalf uur vatte een lading metaalpoeder vlam. Vrijwel direct verlieten de acht tien aanwezige werknemers van Ten Berge het gebouw en werd de brandweer gealarmeerd. Die doofde vervolgens het vuur door het te bedekken met ce ment, omdat brandend metaal- poeder niet met water kan wor den geblust. Rook van zulk materiaal is schadelijk, maar vermoedelijk is alle schadelijke rook binnen de hal gebleven. Toch werd het terrein rond de hal gedurende enkele uren afgesloten. „Ge vaarlijk is de situatie niet ge weest", zei brandweercomman dant Zuidijk nadat de brand ge blust was. „Maar je moet het zekere voor het onzekere ne men." Een brandweerman voegde daar aan toe: „Je weet nooit zeker wat voor spul er in zo'n hal ligt. Daarom zijn dit soort branden altijd een beetje eng." Voor de brandweer in Alphen was het de tweede grote klus in korte tijd: de brand aan de Gnephoek, die zaterdagnacht uitbrak, hield diverse collega's gistermiddag nog volop bezig. „Het is een bizar weekendje", aldus één van de brandweerlie den die naar Ten Berge waren gestuurd. „Ik geloof niet dat ik zoiets eerder heb meegemaakt. En hier moest het ook maar bij blijven." De oorzaak van de brand ligt in het bedrijfsproces. Wat is mis gegaan, wordt nog uitgezocht. Over de schade die de brand heeft toegebracht, is nog niets bekend. (advertentie) leiderdorp - Wie regelmatig met de auto staat te wachten voor ^e verkeerslichten op de kruising van de Persant Snoepweg en de pro vinciale weg N446 bij Leiderdorp, begrijpt steeds beter hoe het knooppunt van wegen er gaat uitzien. De zandbanen voor HSL en A4 nemen steeds vastere vormen aan. Doordat de afrit van de A4 voor verkeer uit de richting van Amsterdam naar het noorden wordt ver legd, komt tussen de wegen grond vrij. De gemeente Leiderdorp wil dat daar het nieuw bedrijventerrein Bospoort komt. Een klein deel hiervan ligt nu nog in de gemeente Alkemade. Gisteravond stemde de gemeenteraad van Leiderdorp ermee in dat dat deel Leiderdorps grondgebied wordt. Alkemade krijgt 15.000 euro van de buurg meente als tegemoetkoming in de misgelopen ozb-inkomsten Leiderdorpse raad besloot bovendien om voorbereidingen te t voor de verplaatsing van de zeven woonwagens langs de Pers Snoepweg naar een andere hoek van het knooppunt. Deze Leii pers verhuizen naar het voormalige zesde voetbalveld van RG plek waar ze nu wonen is straks omgeven door wegen. Boveni kan het bedrijventerrein Bospoort een stukje groter worden al woonwagens er niet staan. Foto: Henk Bouwman (advertentie)

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 16