Tiental Ajax ontmaskert zwak ADO inouar Hamdi neemt Ter Leede bij de hand Amsterdammers winnen met 1-4 Wereldkampioene Mirjam de Kleijn heeft nog dromen genoeg SPORT maandag 10 NOVEMBER 2003 lob de Jong Itijgt boven ichzelf uit pinggeval volleybal oro - De internationale ybalfederatie FIVB heeft ren voor het eerst in haar hiedenis een dopingstraf Nuris Arias Done, speelster van de Domini- ise Republiek, had tijdens toernooi om de World Cup pan, de twijfelachtige eer. rias Done werden bij de role na het duel met China november sporen van het iole steroid methandienon ;etroffen. Omdat een twee- introle, twee dagen later na luel met Brazilië, eenzelfde taat opleverde vroeg de deiding van de Domini- se Republiek geen contra- rtise meer aan. De speel- s twee jaar geschorst. n Scheppingen nt challenger hal - Dennis van Schep- »n heeft gisteren de chal- Berin het Duitse Eckental op ïaam geschreven. In de fi- vas de tennisser te sterk le Zweed Joachim Johans- n Bratislava ging John van m in de eindstrijd onder en de Zwitser Mare Ros- steren in Eckental greep sson de eerste set met 7- rolgens kwam Van Schep- n terug met winst van de e met 6-3. De beslissende set werd beslist in de tie- Van Scheppingen gunde reed daarin maar drie en. John van Lottum miste odzege in Bratislava. De erse routinier Mare Ros- 3 jaar, bleek in drie sets te 6-3, 3-6, 0-6. pkballers VS naar Spelen l-stad - Het honkbal- jvan de Verenigde Staten, van olympisch goud in zal volgend jaar die pres- Iet kunnen herhalen in ie. De ploeg is vrijdag- in Panama uitgeschakeld [olympisch kwalificatie- li. Mexico versloeg de anse kampioensploeg [kwartfinales met 2-1. Luis sloeg in de negende in- in beslissende homerun. iade van de Verenigde kwam als een volslagen issing. Het team had de voorgaande duels moeite- gewonnen en nog geen te- lunt geïncasseerd. Mexico entegen had met de hak- iver de sloot de laatste acht kt. door Peter van Duyl den haag - Er werd een heet middagje verwacht, maar het vuur in het Zuiderpark leek gis teren nog het meest op een straalkacheltje. ADO Den Haag sputterde weliswaar 45 minuten tegen, maar uiteindelijk kostte het Ajax geen enkele moeite om de Hagenaars hun plaats te wij zen. Met 1-4 kwam de thuisploeg er nog genadig vanaf. Nu eenderde van de competitie erop zit, ligt Ajax cijfermatig ge zien perfect op koers. Van de elf duels wonnen de Amsterdam mers er negen, tegen PSV werd het 2-2, alleen door NAC werd Ajax afgedroogd. De ploeg van Ronald Koeman maakte tot nog toe 33 goals, een gemiddelde van precies drie per wedstrijd. Ajax staat bovenaan in de eredi visie, drie punten voor op AZ en zelfs vier op PSV. En toch is er in de Arena niet al leen maar reden voor uitbundig feest. Écht overtuigen doet Ajax maar zelden, zelfs het kwali teitsarme ADO Den Haag legde gisteren af en toe de verdedi gende zwakte van de lijstaan voerder bloot. De thuisploeg fungeerde een kwartier lang als speelbal voor de Amsterdam mers, maar bij de eerste de bes te plaagstoot was het raak. Ce- dric van der Gun mocht onge hinderd voorzetten, Roy Stroe ve werd door niemand lastig gevallen toen hij inschoot: 1-0. Daarmee kwam Ajax voor de vierde achtereenvolgende wed strijd op achterstand. Illustratief voor het optreden van Ajax was de rol van John Heitinga. De jonge Ajacied krijgt van zijn trainer een paar weken de kans zich te bewijzen als centrale verdediger. Heitin ga maakte indruk met zijn loep zuivere passing, nam persoon lijk de gelijkmaker voor zijn re kening, maar kreeg na een urn- spelen wel zijn tweede gele kaart, en dus rood, omdat hij Peter Hofstede licht toucheer de. Juist dat soort momenten ge bruikt Koeman als ijkpunten voor de ontwikkeling van zijn elftal. „Hij krijgt twee keer geel en twee keer begint het bij hemzelf, brengt hij zichzelf in de problemen", analyseerde Koeman na afloop. „Je maakt een keuze en dan hoop je dat een speler zich ontwikkelt. Op het hoogste niveau zijn dit fou ten die je niet mag maken. Maar dit is een goede leer school, hier wordt hij weer be ter van." Schuldbewust erkende Heitinga dat hij zich wel heel simpel van het veld had laten sturen. „Maar ik vond die tweede gele kaart niet terecht. Ik heb in de kleedkamer gelijk naar huis ge beld om te vragen of het terecht was. Daar zeiden ze ook van niet, toen ben ik wel even te keer gegaan." Op het moment dat Heitinga werd weggestuurd, was ADO Den Haag-Ajax eigenlijk al ge speeld. De ploeg van Rinus Is rael kon andermaal niet ver bloemen, dat ze tot de zwakke re broeders in de eredivisie be hoort, maar op basis van een tomeloze inzet kon ADO zijn te genstander toch een helft lang bijbenen. De Haagse tank was na 45 mi nuten echter tot op de bodem geleegd. De tweede helft was nog geen negentig tellen oud, toen Wesley Sneijder na een ar tistiek hakje van Zlatan Ibra- himovic voor 1-2 zorgde. Heel even gloorde er een sprankje hoop in het Zuiderpark, toen Heitinga door de uitstekende scheidsrechter Vink van het veld werd gestuurd. Een doel- Zlatan Ibrahimovic maakt in de 62ste minuut de derde treffer voor Ajax. Foto: GPD/Evert-Jan Daniëls punt van de ijzersterke Ibra himovic, een intikkertje na een vrije trap van Sneijder, smoorde de hernieuwde Haagse daden drang echter in de kiem. Na de treffer van de Zweed volgde een onthutsende ont maskering van ADO Den Haag, dat zich net als vorige maand tegen PSV absoluut geen raad wist met zijn numerieke meer derheid. Met tien man was Ajax soms minutenlang in balbezit, elke Amsterdamse aanval be helsde weer de dreiging van een doelpunt. Toch smaakte alleen invaller Victor Sikora, op aange ven van opnieuw uitblinker Sneijder, nog het genoegen van een goal: 1-4. In een stadion dat werd omge ven door honderden ME'ers, maar waarin excessen tijdens de wedstrijd uitbleven, was Jari Litmanen voor het eerst dit sei zoen basisspeler. De blessure- gevoelige Ajax-aanvoerder, her steld van een pijnlijke achilles pees, maakte het uur vol, maar stapte onder de douche toen hij de hamstring van zijn rechter been voelde opspelen. „Fysiek was er verder geen probleem, ik ben weer een stapje verder", oordeelde de Fin na afloop. ADO DEN HAAG: Jansen; Rijaard (57. Ros), Mensah, Van As en Carrilho; Bodde (78. Van der Laan), Stroeve, Van der Gun en Van der Leegte; Caste- len en Cales (57. Hofstede). AJAX: Lobont; Grygera, Heitinga, Es- cudé en Maxwell; Litmanen (58. De Jong), Galasek en Sneijder; Sonck, Ibrahimovic (62. Pasanen) en Mitea (69. Sikora). Toetertjes tegen spreekkoren In Den Haag den haag/gpd - ADO Den Haag bond gisteriniddag tij dens de thuiswedstrijd tegen Ajax op ludieke wijze de strijd aan met spreekkoren onder de twee supportersgroepen. Elke keer als een van de partijen verbaal over de schreef ging, werden de spreekkoren over stemd door een geluidsband. „Op een positieve manier uw club steunen, dat zien we graag in Den Haag. Dus gebruik die toeter," schal de de populaire 'Radio 538- stem' dan met vele decibellen door het stadion. Alle 9420 bezoekers hadden bij de ingang een toeter en een brief gekregen. Daarin werden ze opgeroepen zich niet, zoals eerder tegen PSV wél gebeur de, te buiten te gaan aan kwet sende spreekkoren. De toeter werd echter nauwelijks ge bruikt. De bekende riedel ver wensingen, ziektes en scheld woorden werd vrolijk uitge stort over de voetballers en supporters van de tegenpartij. We gaan op jodenjacht,' dans te de Aad Mansveld-tribune herhaaldelijk. En: 'Harnas, Ha rnas, joden aan het gas.' Om later te vervolgen: 'Wesley (Snijder, red.), je moeder is een hoer.' De Ajax-aanhang reageerde onmiddellijk. Wes ley, Wesley, we worden kampi oen.' En met 'Haagse bluf, Haagse bluf, Haagse bluf toen duidelijk was dat de overwin ning de Amsterdammers niet meer kon ontgaan. Maar door steeds tijdig de ge luidsband aan te zetten, liepen de spreekkoren niet uit de hand. sassenheim/rotterdam - Vierenhalve minuut stond ze in het veld. En bijna had Mirjam de Kleijn haar WK-finale opgeluisterd met een doelpunt. De bal stuiterde net van de rand van de mand af. Toch is de Sassenheimse (22) dolblij met het behalen van het wereldkampi oenschap. Hoe heb je de filiale beleefd? „Het is natuurlijk heel mooi om mee te maken. Ik ben nog niet lang bij het Ne derlands team, dan is het een kwestie van geluk hebben dat er een wereldkam pioenschap wordt gehouden." Je had nog bijna gescoord ook. „Ik geloof dat iedereen al een keer had gescoord. Daarom denk ik dat ik wat ex tra ballen toegespeeld kreeg. Hij ging er net niet in. Da's jammer, maar het feest is er niet minder om." Twee jaar geleden won je de grote zaalfi nale in Ahoy, met je nieuwe club Die Ha- ghe. Dat was je eerste grote droom. Is dit de tweede? „Tuurlijk. Hoewel, de tweede droom was al dat ik bij de selectie kwam." Wist je van tevoren dat je nog in zou val len? „Nee, dat niet. Mady Tims kreeg een knal, daarom moest ik warmlopen. En eerst kwamen nog de publiekswissels van Dennis Voshart en Taco Poelstra, die ermee ophouden. Maar goed, uitein delijk werd wel duidelijk dat de bonds coach mij ook nog een paar speelminu ten wilde geven." Je zit al een tijdje bij de selectie. Voel je je nu echt een vaste waarde voor Oranje? „Dat durf ik nooit te zeggen. Ik blijf er gewoon voor gaan. Er stoppen nu twee geroutineerde mannen, maar de oudste vrouw in het team, Heieen van der Wilt, is pas 29. Die kan nog wel even mee. Het is gewoon zo, dat ik speel als ik beter ben en als de bondscoach vindt dat ik goed kan combineren met de anderen in een vak." Blijft er nu nog wel een korfbaldroom over? „Ja hoor. Ik wil een keer bij een WK in de basis starten. En ik wil een keer sa men met mijn vriend André Kuipers, die speelt bij DOS '46, in hetzelfde team Ahoy winnen. Er zijn nog dingen genoeg in het korfbal die ik wil bereiken. Ik sta pas aan het begin van mijn carrière." S8: Korfbal jaagt vergeefs erkenning na Loman Leef mans enheim - Dat had Jack sbeek zich heel anders ;esteld. Het bezoek van de back van FC Lisse aan de waar hij afgelopen voor- afscheid nam, werd een de- Ter Leede, hernieuwd oper, won de enerverende nderby met 5-3 van de pe- ikampioen. „Toch moet ie- en met Lisse rekening blij- houden", hield Honsbeek stoer. iet begon nog zo goed voor se verdediger. Uitgerekend leep er in de 13de minuut •gemerkt tussenuit op de tflank. Zijn strakke voorzet door zijn voormalige Mark Jansen in het doel van Ter Leede ge- rul t. „Ik dacht nog, dat wordt leuk middagje", bekende sbeek na afloop. Het werd drama, vooral voor zijn me- aal rdedigers die om beurten art 'Ut in gingen en daardoor nJ Leede in het zadel hielpen, t uinst benijdenswaardige in lissese achterhoede was Dekker die de bewaking Ter Leedes linksbuiten •ar Hamdi tot taak had. kwam weinig van terecht, •ud-speler van NAC 2 rende met regelmaat vrij en le- e ook nog een aantal puike zetten af die doeltreffend den worden afgerond. In Antrum van de Lisse-de- le schutterde Berry Janssen paar keer opzichtig en ook tèr Kenny Heemskerk mag zich aanrekenen dat vier Uitblinker Bas Lensink (links) in duel met FC-Lisse speler Rob Opdam. Foto: Cees van Hoogdalem van de vijf Sassenheimse goals met het hoofd en van binnen het vijfmetergebied werden ge scoord. Robin Koers was de enige bij de Sassenheimers die met zijn voet het doel trof, op aangeven van wie anders dan Hamdi. „Ik vond mezelf nog erg slordig spelen, veel balverlies", beken de de uitblinker van Marok kaanse afkomst. „Gelukkig was de eindpass vaak goed en dat is toch het belangrijkste." De reeks van defensieve mis sers van FC Lisse deed zich pas na een uur voor. Tot die tijd konden de bezoekers goed meekomen. Kalkema had nog voor rust Ter Leede op gelijke hoogte gebracht (op aangeven van Hamdi), maar niet lang na de pauze leidde de ploeg van trainer Ruud Bröring opnieuw door een treffer van Jeffrey Winter. Hij zorgde samen met de actieve spits Olaf Schaap en daarachter gesteund door Or son Naarendorp en Kee Hoei Tan regelmatig voor gevaar. Pascal Averdijk kreeg tien mi nuten na rust een enorme kans om FC Lisse aan een marge van twee treffers te helpen. Hij schoot ver over en twee minu ten later en honderd meter ver derop werd het 2-2. „Het breek punt", noemde Bröring de mis ser gevolgd door de tegengoal van Bas Lensink. Die laatste troefde de veel langere Janssen in de lucht af, op aangeven, het wordt eentonig, van Hamdi. „Ik moet nog zien, als Pascal dat doelpunt had gemaakt, of Ter Leede dan ook zo machtig was teruggekomen", aldus Bröring. Ter Leede-trainer Arie Lagen dijk beaamde dat. „Na onze tweede goal zag ik een vonk overspringen die ik in de eerste helft nog miste. Ik vind het te ver gaan om te zeggen dat we nu weer op de goede weg zijn. Het ging vorige week ook al goed." In het laatste halfuur gooide Ter Leede alle remmen los, ging bij Hamdi de turbo erop en raakte de Lisse-defensie het spoor bijster. Binnen twintig minuten scoorden de Sassen heimers nog drie keer waarvan twee door de mee opgekomen laatste man Carlo van Zeist. Dat stak Honsbeek nog het meest en het oordeel over zijn mede spelers in het hart van de de fensie was weinig diplomatiek. „Er zijn duidelijk afspraken ge maakt over wat er moet gebeu ren als Van Zeist opkomt. Als die niet worden nagekomen, hoeven we voortaan ook geen voorbespreking meer te hou den." Op het moment dat de Ter Leede-storm even voor het ein de wat ging liggen, scoorde Tan de derde voor FC Lisse. Bröring oordeelde beduidend milder dan Honsbeek. „Wij missen nog wat geloof in eigen kunnen en zij zijn wat verder in hun ontwikkeling. Een typisch geval van de slag" verloren, maar nog niet de oorlog. We weten nu waar we staan, maar nog niet waar we eindigen." TER LEEDE: Waasdorp; Faerber Van Zeist Jansen, Lensink; Van de Nieu- wendijk (60. Hoogkamer), Koordes Koers; Kalkema, (82. El Said), Cornelia (58. Blom), Hamdi. FC LISSE: Heemskerk; Dekker, Jans sen, K. Winter, Honsbeek; Tan, Aver dijk (75. Steinrath), Naarendorp; Op dam, (46. Rios), J. Wmter, Schaap. De materiaalhokken liggen vol, de schoenen staan in het vet, de kantine is dicht. Het weekeinde is voorbij, maar nog niet vergeten. Jan Siemerink, die met Ruud Bröring en Henk Angenent wekelijks op het sportweekeinde terugblikt, zet de Masters Cup in de herhaling. Terwijl de meeste tennisprofs in hun blote bassie op het strand hun welverdiende va kantie vieren, maken de beste acht van het seizoen zich op voor de Masters Cup in Hous ton. Dit officieuze wereldkampi oenschap wordt voor het eerst sinds 1974 (destijds in Mel bourne) weer buiten gespeeld. Op het Amerikaanse hardcourt zullen ook de beste acht dub- belteams deze week spectacu laire partijen afwerken. Als Todd Woodbridge met Jonas Björkman de titel pakt, is Tom Okker zijn record met meeste dubbelspeltitels kivijt aan de Au straliër. Wel leuk zo'n record, maar toch zul len alle ogen ge richt zijn op de 21-jarige Andy Roddick en de 33-jarige Andre Agassi. De in Las Vegas woonachtige showman speelt praktisch een thuiswedstrijd, maar zal zonder de aanwezigheid van vrouw lief Steffi Graf m oeten spelen. Zij heeft haar handen vol aan hun tweejarige zoon Jade en hun op 3 oktober geboren dochtertje Jaz. Zij blijft dus thuis en Andre, die toch al moeilijk van huis kan zijn, zal met zijn helikopter veel heen en weer pendelen. Ik ben benieuwd waar zijn prioriteiten liggen. Roddick daarentegen is er he lemaal klaar voor. De regerend US Open kampioen hoiuit van alle aandacht, getuige zijn tv- optreden deze week in het po pulaire Saturday Night Live. Daarnaast kwam ook nog het nieuws dat hij volgend jaar zijn eigen realityshow krijgt. Een filmploeg gaat van mei tot september zijn leven op de tour registreren. Wie de show gaat uitzenden is nog niet be kend, maar één ding is wel ze ker. „De producers mogen het hele circus volgen en alles fil men, behalve in de slaapka mer!" vertelt hij verheerlijkt. Vriendin Mandy Moore, een 19-jarige zangeres-actrice, zou hiertegen bezwaar hebben ge maakt, want als het aan Andy ligt is hij dag en nacht op TV. Maar is dat wel verstandig in deze fase van zijn carrière op vrij jonge leeftijd? Boris Becker liet deze week we ten dat hij gedurende zijn car rière verslaafd raakte aan pil len en alcohol. In een voorpu blicatie van zijn autobiografie 'Augenblick, verweile doch' onthult hij dat vrouwen, slaap pillen en whisky helpen tegen stress, eenzaam heid en een over volle kalender. Ook John McEn roe en Pat Cash lieten in hun au tobiografieën we ten met sex, drugs and rock 'n roll te maken hebben ge had. Niks nieuws onder de zon, zou ik zeggen. Gelukkig geldt dit 4iet voor al le tennisprofs, maar de les is wel dat veel aandacht en de daarbij komende druk nogal wat problemen veroorzaakt. Daarom is de thuissituatie zo enorm belangrijk. Of dat part ner, ouders of naaste familie zijn, doet niet ter zake. Maar je op een normale manier kun nen onttrekken aan het hecti sche leven is essentieel in deze gestresste maatschappij. Ik vind het dan ook niet verstan dig van de mensen om Rod dick heen om met deze reality show in te stemmen. Ook al vindt hij van zichzelf dat hij vrij nuchter is. Maar dat heb ik Patty Brard ook wel eens horen zeggen. Jan Siemerink uit Noordwijk was vorig jaar nog actief in het internationale proftennis.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 17