K Hoop van De Treffers blijkt ijdel: 0-7 SPORT :r Ongekende weelde voor BV Leiderdorp: tweede plaats Titel is voor Avanti slechts kwestie van tijd LSG verrassend aan kop in meesterklasse Oegstgeest'80 gaat nipt onderuit Foreholte slaat aanval op koppositie af Slordig RDC wint nipt Dringen aan kop in toernooi op Curasao S9 5!» 'emini speeltverontrustend SI maandag 3 NOVEMBER 2OO3 13dc ing. ten 1 sti ar v Jer ielpi tillel erei >ren volleybal - De vrouwen van Jemini konden in Arnhem ;en goede eerste set tegen Rivera geen vervolg geven. )e ploeg van trainer Peter ran Vliet kwam zelfs niet neer in de buurt van etwinst: 22-25, 25-15, 25-12, £5-19. 'an Vliet noemde het spel ran zijn ploeg 'verontrus- end'. „Van de tien speelsters laaiden maar drie een vol- loende. In zo'n wedstrijd loen tactiek of strategie er liet toe. Onze foutenlast was 'e coach vond dat zijn team ngstig speelde. „Er waren peelsters die liever niet de wilden hebben dan wel. ik weet niet waarom. We unnen immers onbevangen pelen, want onze doelstel- ing is om negende te wor den in de tweede divisie." Leython (mannen) hield te genstander HW uit Hattem de eerste twee sets aardig bij. Na die speldelen keken de Leiderdorpers wel tegen een 2-0 achterstand aan. Na een desastreuze derde set (25-10) zette coach Hans Broere zichzelf als spelverdeler in. Dat hielp wel, maar niet vol doende (25-21). Aspasia klimt naar de mid denmoot na een 3-1 over winning op Cito. Coach Re- né Leeflang was opgetogen. „Als we zo spelen, blijven we gemakkelijk in deze derde divisie." Aan Hazerswoudse zijde was het vooral Eric de Muinck die voor veel punten zorgde. „Maar dat kon ook omdat onze middenaanval lers het blok aan zich bon den", vond Leeflang. door Menno Schraven basketbal - BV Leiderdorp blijft het goed doen. De ploeg staat door de derde overwinning van dit seizoen (79-74 tegen Perik Jumpers) zelfs op de gedeelde tweede plaats na vier wedstrijden. Coach Joris Zandbergen: „Het leek weer ergens op. We speelden goede snelle aanvallen, hielden het tempo hoog en matten de tegenstander daar mee - zeker in het vierde kwart - af." Positief was ook de terugkeer van center Lonneke Bransz die na vijf maanden blessureleed in vijftien minuten direct al tot negen punten kwam. Leiderdorp bleef vrijwel de gehele wedstrijd op voorsprong (24-23 en 44-41 na het eerste en tweede kwart), maar zag in het derde deel de be zoeksters toch eventjes langszij komen. Dat was slechts van korte duur. Verdedigend was er een hoofdrol voor de Duitse Claudia Leitner die een van de bepalende speel sters van de tegenstander aan banden legde. Lei derdorp profiteerde daarvan. De zoneverdedi ging werd daarbij volledig kapot gespeeld. De ploeg van Zandbergen liep zelfs uit naar elf punten voorsprong en gaf de zege daama niet meer uit handen. Topscorers: LeCuyer 26. Wilhite 22. Leitner 11. Gibo Groep/Grasshoppers kwam net wat tijd te kort om de in de eerste helft opgelopen achter stand op BV Lely nog verder goed te maken. Het werd in Amsterdam 73-67, na een 42-29 tussen stand halverwege. Het begin van de wedstrijd verliep voor de Kat- wijksen vooral aanvallend niet best met scores van 15-4 en 26-15 aan het einde van het eerste kwart. De ploeg van René Mulder had bovendien in de verdediging enorme moeite met het afstop pen van de Amerikaanse guard van Lely, Molly McDowell, die in de eerste helft twintig van haar 35 punten maakte. Toch was er in de rust geen sprake van paniek bij Grasshoppers. Wellicht daardoor lukte het ook om in het derde kwart 'volgens afspraak' tot on der de tien punten verschil te komen. Het werd in deze periode 52-47 met kansen op meer. Door onervarenheid en te gehaast spel lukte het de Katwijkse ploeg evenwel niet om nog dichterbij te komen. Een noodschot van McDowell in de zoemer bracht het verschil tien minuten voor tijd zelfs weer op tien, 59-49. Grasshoppers leek gebroken en kwam binnen vier minuten op grote achterstand, 71-51. Op nieuw de geweldige knokkersmentaliteit, gehol pen door het feit dat McDowell op dat moment haar eerste minuten rust op de bank pakte, bracht Grasshoppers met een 2-16 run terug tot 73-67 in de slotseconden. Topscorers: Tanya Bröring 16, De Zwart 12 (12 rebounds), De Jong 10. Promotiedivisionist MSV verwachtte vooraf veel tegenstand van het jonge en energieke Astro nauts, maar de overwinning viel met 67-83 ruim uit in het voordeel van de Noordwijkers. De Amsterdammers probeerden veel druk uit te oefenen, maar hielden de intensieve start niet vol. MSV nam gaandeweg het initiatief over en had bij de rust een voorsprong van 36-43 geno men. Direct na de hervatting werd MSV opnieuw lichtelijk overrompeld en werd het verschil weer teniet gedaan. MSV trok daarop de verdediging strakker aan en raakte nauwelijks meer in de pro blemen. In de aanval werd de open man steeds eenvoudiger gevonden, waardoor diverse spelers konden bijdragen aan de score. De Noordwijkers speelde de wedstrijd hierdoor uit met een ruim verschil van zestien punten. Topscorers: Engelhart 21, Van Leeuwen 19, Van den Broek 17, Reitsema 12, Gilliot 11. BS Leiden scoorde zelf een hoog aantal punten (91), maar een zwakke eerste helft en de honderd punten van Tonego betekenden de vierde neder laag voor de Leidse eerstedivisionist dit seizoen. De tegenstander uit Haaksbergen leidde na het eerste en tweede kwart met respectievelijk 18-24 en 36-50. Coach Martin Hoekstra liet zijn team in de tweede helft in een zone verdedigen om daar mee de aanvalsdrang van Tonego in te dammen. Leiden kwam daarop even terug tot 59-65, maar gaf op een paar belangrijke momenten te veel aanvalsrebounds weg, waaruit Tonego kon sco ren. Met nog tien minuten te gaan was het ver schil daardoor opgelopen naar 62-78. De ploeg gaf niet op en kwam terug tot 73-80 en 86-89, met nog minder dan twee minuten te gaan. Dichter bij kwmen de Leidenaars niet. Hoekstra: „Op zulke momenten missen we toch wat erva ring. Een hoop spelers komt pas net kijken op dit niveau. Dit is wel goed voor hun leerproces, maar de wedstrijd win je uiteindelijk niet. Van de paar ervaren spelers die ik heb, Jerome Hoste en Tim Bakker, verwacht ik daarom meer een voor trekkersrol. Zij moeten wat vocaler worden, in het veld, maar ook zouden zij zich tijdens de trai ningen meer met de jongere spelers moeten be moeien." Topscorers: Van Dorp 25, Schelvisl6, Hoste 12, Dekker 11, Moinat 10. mcr»r Ron Hoogendam [eerh ndiglOFARENDSVEEN De ver_ er Tjhtingen waren hooggespan- iars^ maar De Treffers bleek in de e P'kte ronde van de play-offs to- k 'M kansloos tegen Feyenoord. s Pi])oe|0farendsveen werd het 7- lijkskor de regerend landskampi- rvolg nnelfet op de resultaten van de e v%bije weken leek De Treffers ce Hr voor de eindronde. Veel dstajiieke belangstelling zorgde >rd\% een goede ambiance aan 'Hd iLucas van Leij denlaan. Er 'oor I een speciaal programma- 1 ge'lkje gemaakt met daarin de Pasl van de spelers. Daarin ;e dcjid ook de erelijst van Feyen- d, die er met zes landstitels om liegt. Toch dichtte de on^sploeg zich kansen toe te- se PI de Rotterdammers. „Als de de vorm van de laatste we- rrzzr kan worden doorgezet is 4-3 overwinning heel goed gelijk", liet Jan Willem Ves- optekenen. ir de werkelijkheid was dat Treffers in het drieënhalf durende duel met beide be- 1 op de grond werd gezet. De terdamse ploeg was veel te k, al was een aantal partijen roijtje boord. „Heel ffustre- jybetl", vond de Veense kopman vanrijn de Bruin. „Voor dit soort 'n distrijden train ik altijd wat edstja, omdat je dan misschien net meer kans maakt. Maar je t ook wat geluk nodig. En Bro; had ik vandaag duidelijk aan!" oefiet eerste duel van de mid- tie I moest international Barry certc^rs tot het uiterste gaan om co Vier games Sau te bedwin- ensti Toriola won vrij eenvoudig iks Pj) van de jonge Bosman, net speléDe Boer in de laatste partij I). De Boer zegevierde op 1 Mq beurt ook niet onfortuinlijk en gta De Bruin. Omdat de dub- it hbok al nipt verloren ging (9- De Ivijfde game) was het ver- ontitl bij de pauze al ondubbel- n plfoig blootgelegd, en ^strijd tussen de bevriende e anfcanen Sau en Toriola ein- cwarfle in 1-3, als ook de voor oor ste tussen De Bruin en Wij bal ij De ogen waren daama ge- reeglt op talent Jelle Bosman die mmje slotpartij weliswaar met 0- frloor van De Boer, maar wel open driemaal 9-11. „Wij gaan :tie ij veel plezier aan Jelle bele- iïet f', zei topsportcoördinator defjlvan Oostenrijk, rslag 3g- peler ïrheii edij ordi 1 b| de -J Sau en De Bruin slaagden er ook als dubbel niet in om Feyenoord een puntje af te snoepen. Foto: Eric Taal tafeltennis - Terwijl het vlaggenschip van Scylla zich opmaakt voor de degra datiestrijd tegen Torenstad, deden de re serves van de Leidse ploeg goede zaken door hekkensluiter SKF met 7-3 te be dwingen. De afstand tot de veilige zone bedraagt nog altijd drie punten. Aan de Brahmslaan heerste Thijs Langeveld in al zijn partijen. Pim Mosterd was te sterk voor Andriessen en Van Well. Simon Goessens kwam tot 'slechts een zege en wel op Van Well. In de tweede divisie is het kampioen schap van Avanti een kwestie van tijd. De confrontatie met nummer twee Vriendenschaar eindigde voor de Rijn- woudse equipe in 5-5. Het mooiste duel was dat tussen de kopmannen Martin Groenewold en Marco van der Meijden. De laatste won in vijf games. Ronald Peeters en Jaap Schilperoort noteerden in Gouda één overwinning achter hun naam, kopman Groenewold twee. In dezelfde klasse sloot Scylla 3 de derby met Pecos af in een nipte zege (6-4). Waar het Leidse team redelijk veilig in de middenmoot staat moet Pecos vol gende week afrekenen met collega-de gradatiekandidaat Renata uit Eindho ven. Friso Reitsma hield de Oegstgeester ploeg ouderwets overeind met drie over winningen, Michel van den Oord deed met winst op Martij n van Leeuwen een belangrijke duit in het zakje. Van Leeu wen, die zijn maatjes Gerhard Kray en Jesse Bremmer twee keer zag winnen, won met de hakken over de sloot in de vijfde game van invaller Jurgen Massink. Docos haalde in de derde divisie flink uit met een 9-1 winst op Vice Versa'51 en gaat stevig aan kop. Het enige verlies kwam op naam van Basim al Hussainy. VROUWEN Docos en Pecos waren in de return van het tweede divisieduel aan elkaar ge waagd (5-5). Dat was een verrassende uitslag, gelet op het feit dat de heenwed strijd nog met 9-1 in Leids voordeel ein digde. Miranda Karsdorp had namens Pecos een off-day. Iris Sjaardema en An na van Beuningen waren beiden twee maal succesvol, ook samen in de dub bel. Bij Docos wonnen Dianne van der Meer en Yu Ling Wu beiden twee partij en en Sheila Tol eenmaal. lispl het :n. I frs tiDEN - Het Leidsch Schaakgenoot- w1chap (LSG) behaalde een 'verwach- overwinning op Het Witte Paard 1 L& ^as van ^ent (6-5"3-5)> maar dat e J ing niet zo soepel als iedereen voor- |P f had gedacht. Hierdoor zijn LSG en e otterdam verrassend de enige ploe- ê1 en in de Meesterklasse zonder tatchpuntverlies. I. Het ging heel moeizaam", aldus f. g aptain Stefan van Blitterswijk. „We karnen op sommige borden serieus ma^i de problemen. Het verschil zat 'm ,re" it keer in de lagere borden, daar Tadden we meer routine in de strijd sc ,egen die jonge talentvolle Vlamin- aiQjen. Daarnaast komt LSG als het er cht op aan komt in de tweede fase ^rJan de wedstrijd meestal goed te- )e nieuwe Leidse aanwinsten, Jeroen lokhuis en Ralf Gommers, waren Wee van de spelers die al snel in de V?P roblemen kwamen. Blokhuis ver- oor een pion en werd regelmatig van et bord gedrukt en Gommers kwam 1 1 het Koningsgambiet een toren v lchter, maar vocht zich ten koste van nerg nog meer materiaal terug in de partij en won alsnog. Dat was een meeval ler, maar na de remise van Edwin van Haastert kwamen de Leidenaars op achterstand doordat Leon Konings' pionoffer niet het verwachte rende ment opleverde. Hij verloor. Na de door Van Blitterswijk al gememoreer de 'tweede fase van de wedstrijd' werden door de overige LSG'ers vier degelijke winstpartijen geboekt. Tom Middelburg overspeelde na een goe de opening z'n tegenstander, Michiel Bosman had een pion gewonnen en drukte zijn opponent vervolgens rou tinematig van het bord. Martin Roo- bol toonde in een Hollandse opening over meer routine te beschikken en Mark van der Werf bracht z'n positio nele voordeel op een imposante ma nier naar de zege. De winst had nog groter kunnen en moeten uitvallen, want Rudy van Wessel vergiste zich in zijn winnende afwikkeling en Van Blitterwijks kunst- en vliegwerk tegen de Schotse grootmeester Paul Mot- wani leverde net geen winst op, zodat beiden in remise moesten berusten. Reserves van LSG verliezen van Groningen schaken - Het met drie invallers ver zwakte Oegstgeest'80 ging met 5.5- 4.5 onderuit tegen Zukertort Amstel veen 2, ondanks het feit dat Robert Straver zijn team al na een half uur op een 1-0 voorsprong bracht. Een simpele 'vork' bezorgde Straver materiaalwinst. Na enige remises zag Eric van 't Hof zijn stukoffers niet het mat opleveren en was de stand al weer in evenwicht. In de tijdnoodfa se kwamen daar enige benauwde puntdelingen bij van Pieter Pouw en Nebojsa Nikolic. Heel even leken de Oegstgeestena- ren de winst te pakken, omdat Joop Piket in een riante stelling mat in twee kon geven en er opnieuw een 4.5-3.5 voorsprong op het scorefor mulier kwam. De invallers Evert Leeuwenburgh en Sjaak Kamps kon den beiden hun stellingen met een minuspion echter niet remise hou den. De LSG-reserves leden opnieuw een 6-4 nederlaag. Na Leeuwarden bleek nu Groningen te sterk. Aan de top- borden viel het naast de twee verlies- partijen nog wel mee, want Eelco Kuipers hield meester Gert Ligterink op remise en Sven Bakker hield met een minuspion zijn ,partij tegen de vrouwengrootmeester Tea Bos- boom-Lanchava remise. Raoul van Ketel, Joost Mellegers en Henk van Putten scoorden voor LSG, maar aan de lagere borden wist een drietal Groningse jeugdtalenten naar harte lust te scoren. Tweedeklasser LSG 3 speelde met 4- 4 gelijk tegen Fischer Z en kreeg daarmee te weinig. Tijdens de wed strijd kwam LSG telkens op voor sprong door winstpartijen van Arjen van Benthem, Chris Roosendaal en Albert Termeulen. Joyce Fongers (verlies) en Eric van der Marei (remi se) kregen echter te weinig uit hun partijen. In de derde klasse E gaan Philidor Leiden en Voorschoten blijkbaar het titelgevecht aan. Philidor morste hier en daar weliswaar enige halve bord- punten, maar won door twee winst- partijen (Chris Braga en Nico Kuijf) en zes remises met 5-3 van het Haagse DD 2. Voorschoten greep met een 4.5-3.5 zege op het sterke RSR Ivoren Toren 2 de koppositie. De Voorschotense winst kwam geen moment in gevaar, onder andere door twee duidelijke winstpartijen van de Voorschotense kopmannen Frits Fritschy en Peter Wilschut. Bij een 4-3 stand bracht Frank den Herder het winnende halfje binnen. Leithen heeft zijn eerste overwin ning in de KNSB te pakken. Met maar liefst 6.5-1.5 walsten de Leithe- naren over Haeghe Ooievaar heen. Nadat Dirk Gruijters de eerste Leithen-winstpartij in de landelijke competitie had gescoord, regende het bordpunten: André Mes, Mark Thiele, Gert-Michiel de Niet, Jan Bey en Jan Brandt wonnen hun partij en pas bij 6-0 nam Leithen wat gas te rug. Ook Katwijk revancheerde zich voor de smadelijke nederlaag uit de eerste ronde door met maar liefst 7-1 te winnen van het zeker niet zwakke HWP Haarlem. De enige Katwijker die verloor was Arnold Janssen en die stond nota bene met een toren meer ook nog gewonnen. In de derde Idasse D won de Alphen- se Schaakclub (ASC) met de alles zeggende cijfers 2.5-5.5 van Caissa 2 in Amsterdam. Het vierde team van LSG was met 6-2 een maatje te groot voor de kweekvijver van het Leidse Philidor 2. Alleen het 13-jarige Phili- dor-talent Yme Gorter kwam (op nieuw) tot een zege. Piet Zwetsloot en Huub Roeterink maakten remise. Eerste duel Rijnstreek duurt te lang handbal - Foreholte heeft de eerste serieuze aanval op de koppositie afgeslagen. De Voor- houtse handbalsters wonnen zaterdagavond de lastige uit wedstrijd tegen Swift Arnhem met 21-15. Door de groot uitge vallen zege gaat Foreholte, met Ventura en VHC, ongeslagen aan de leiding in de hoofdklas se B. Het venijn zat hem voor de Voorhoutse ploeg in het begin. Swift, vorig seizoen gedegra deerd uit de eerste divisie, vond meteen de zwakke plek van Fo reholte. De thuisclub overdon derde de koploper en dwong Foreholte te schieten. Dat lukte aanvankelijk van geen kant, waardoor Swift naar een 7-3 voorsprong uitliep. Door om zettingen van de trainsters Elly Spreeuw en Nicole Donners en een goede invalbeurt van op- bouwspeelster Daphne Hoek was de stand bij rust weer ge lijk: 7-7. Na die inhaalrace verzuimde Foreholte in de tweede helft snel door te drukken. Pas in de zestiende minuut kwamen de gasten voor het eerst op voor sprong uit een penalty van Hoek: 12-11. Daama knakte er iets bij de Arnhemse wouwen, die maar over één wisselspeel ster beschikten. Foreholte liep, mede door een geslaagde inval beurt van Lindsay Willemer (4 treffers), uit naar 21-15. De ner veuze wisselspeelster verving Peggy van Drongelen, die last had van een achillespeesbles sure. Behalve Willemer was ook uitblinkster Kim Geerlings tref zeker. Hoewel Swift haar geen centimeter ruimte gunde, scoorde zij vijf keer. „De zege was wat geflatteerd", zei train- ster Donners. „Misschien schrikt het grote verschil vol gende tegenstanders wel af." Een klasse lager, in de regio klasse C, begonnen de mannen van Rijnstreek hun seizoen met een nederlaag. De ploeg uit Alphen aan den Rijn capituleer de gisteren in de eigen Rijn streekhal in de slotfase tegen DES '72 2: 26-28. Ondanks de nederlaag was de nieuwe trainer Alexander Mi- lenkovic tevreden over al zijn spelers. „Maar de wedstrijd duurde voor ons een kwartier te lang", zei de 41-jarige oud-spe ler, wiens ploeg halverwege nog met 16-12 leidde. „Ik beschik over een kleine groep. Daarom kon ik weinig wisselen. Zo moest ik onze topschutter Remco Pabst laten staan, hoe wel hij wel even rust had ver diend." Behalve Pabst blonk ook reser vedoelman John Blok uit. Dat DES desondanks won, weet Mi- lenkovic aan de klasse van de tegenstander. „Veel van hun spelers zijn zo'n dertig kilo zwaarder dan onze spelers en dat tikt aan. DES gaat hoog ein digen." dammen - De Rijnsburgse Damclub (RDC) ging opnieuw slordig om met de geboden kansen, maar won wel met 11-9 van RDG/DIO. Arjen de Mooij verloor weliswaar van de sterk ste Hagenaar, maar daar ston den in het begin van de wed strijd twee duidelijke en makke lijke, winstpartijen van Dick van Dijk en Mark Bremer tegenover. Halverwege de strijd verwissel de Richard Meijer twee zetten, waardoor hij verloor. Eric Ho- gewoning en Cor van Dussel- dorp deden ook een duit in het zakje door beiden heel onhan dig hun gewonnen staande par tijen in remise te laten belan den. Toen Hans Tangelder zijn partij onnodig spannend ging maken en verloor werd het even op passen. Ook Eric-Jan van Ree- nen trapte in een zetje en moest met remise genoegen nemen. Het was maar goed dat Richard Kromhout en Arjan Hogewoning vanuit de opening hun tegenstanders hadden overklast en beiden winstpartij en boekten, anders waren er zeer slordig matchpunten weg gegeven. RDC staat hierdoor wel weer 'gewoon' op een vier de plaats. Samen Sterk klom in de tweede klasse door een 15-5 zege op het Amsterdamse Gandhi naar de tweede plaats. De Hazers- woudenaren liepen snel uit naar een riante 10-2 voor sprong door degelijke winstpar tijen van Jan Vrolijk, Jo Fijen, Martin de Jong, Bram Doeves en Richard Treur die de Am sterdamse kopman Sakidin op de rechtervleugel het nakijken gaf. Alleen Jeroen Stolwijk ver loor door 'een zetje' twee schij ven en kon opgeven. Na drie re mises besloot Linda Schnieders het treffen met èen winstpartij. De RDC-reserves kwamen ook nu weer niet uit het staartclubje van de vier puntloze ploegen. Amstelland uit Amstelveen won met 14-6. Na een snelle winst partij van Cees van der Bosch ging de strijd lange tijd gelijkop. Rond de tijdcontrole ging er van alles mis aan Rijnsburgse zijde. Alleen Fons van der Plas, Amo Kooloos, Arie Schoneveld en Rinus Kromhout kwamen tot remise. willemstad/anp - Ameri kaans kampioen Shabalov is na een remise tegen de Duit ser Hübner met 4,5 punten uit vijf partijen koploper in het open schaaktoernooi van Willemstad op Curasao. Hij wordt op de hielen gezeten door vier man, onder wie Jan Timman en Karei van der Weide uit Nederland. Timman boekte zijn vierde overwinning, tegen de Vene zolaan Juan Rohl. Van der Weide bleef in het spoor door Martin Wördemann te verslaan. Ook Hübner en de Amerikaan Gulko staan met vier punten op de gedeelde tweede plaats. De jonge Nederlandse Bian- ca Muhren speelde remise tegen Blauert en bleef daar mee op vijftig procent. Het sterk bezette toernooi op het Caraïbische eiland telt 41 deelnemers. Het duurt tot en met 3 november.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 21