Alleen Alecto kan LOHC nog volgen SPORT Forescate neemt dé rode lantaarn over Eindsprint Katwijk net op tijd SI Roomburg helpt een handje De Zijl-LGB/Vivax zinkt langzaam af Ramses Bekkenk verrast de favoriet Tim Brouwer de Koning wint Clingendaelcross DIOK simpc ronde verder HDC988 maandag 3 november 2003 door Peter Klein mannenhockey - Alecto bleef met de 4-1 overwinning in de eerste klasse op titelpretendent Forward uit Tilburg in het spoor van koploper LOHC. De Leider dorpers staan als enige op een puntje afstand van de Leids- /Oegstgeestse formatie, die zelf een tweede concurrent, Asvion, in een rechtstreeks duel in Schie dam met 4-2 voorbleef. Bij Alecto werd het treffen met Forward met enige zorg tege moet gezien. „Zij zijn toch de degradant uit de overgangsklas se", lichtte Sander Rottier de lichte twijfel over de goede af loop toe. „En ze willen zo snel mogelijk terug naar dit niveau. Achteraf moet je zeggen, dat ze de afgelopen weken niet voor niets punten hebben laten lig gen. We kwamen na vijf minu ten met 1-0 achter. Dat hebben we goed opgepakt en na de ge lijkmaker hebben we het spel gedirigeerd." Binnen vijf minu ten herstelde Evert Nater het evenwicht. Roderick van der Graaf, Jos Douwma en Thomas Beekman zorgden in het ver volg van de wedstrijd voor de 4- 1 eindstand. „De eerste helft was ongeloof lijk", vertelde LOHC-coach Pe ter van der Meer over de be langrijke zege op concurrent Asvion. „Dat niveau heb ik dit seizoen bij ons nog niet gezien. De combinaties liepen allemaal en we scoorden liefst viermaal. Asvion kwam helemaal niet in zijn spel. In de rust heb ik de ploeg er op gewezen, dat As vion alles of niets zou spelen. We zouden de nul proberen te handhaven." De eerste twee doelpunten van LOHC kwamen op naam van Fenno Petit. De 18-jarige ex-Al junior toonde zich een echte spits door scherp te kijken en scherp te schieten. Derk van Viersen Trip en Oswald Mat- theussens zetten de ongekende 4-0 ruststand op het scorebord „Drie spitsen en vier treffers", sloot Van der Meer af. „Dat noem ik rendement in de voor hoede." LOHC staat nu een punt los van Alecto en twee punten van Shinty. Roomburg hielp zijn zuster- clubs een handje door titelkan didaat Qui Vive een nederlaag te bezorgen: 3-1. „Als ik heel eerlijk ben een geflatteerde uit slag", zei coach Erik Kruijsmul- der. Qui Vive had zeker in de tweede helft een hele reeks heel goede kansen. Meer dan tien corners en vier keer een een- op-eensituatie met de keeper. Op de een of andere manier slaagden ze er niet in de bal in het doel te krijgen. Meer nog dan Jasper Staal, die alle goals maakte, werd keeper Amo Bos man de 'man of the match'. Hij was niet te passeren." Staal bracht de kemphanen vijf minuten voor de pauze weer op gelijke voet uit een strafbal. In de tweede helft was de spits ef ficiënt bij twee van de drie bruikbare comers. De beide Leidse tweedeklassers verloren met 2-1. Forescate leek in Nieuwerkerk het gelijk spel tegen IJssel in handen te hebben, toen Jasper Visser vier Leidse Studs verlaat degradatiezone Jasper Staal van Roomburg had met drie goals een belangrijke inbreng in de overwinning op Qui Vive. Foto: Eric Taal minuten voor tijd de 1-1 liet aantekenen. In de slotminuut herhaalde de gastheren hun kunsttstukje uit de eerste helft. Scoren uit een op het oog onge vaarlijke comer. Leidse Studs kwam op eigen grond tekort te gen Hoeksche Waard en is nu hekkensluiter. Alphen besliste de Rijnstreek derby in de derde klasse tegen medemiddenmoter Woerden met 3-1 in zijn voordeel. Sander van der Boon uit een corner en Arthur Glorie zetten de Alphe- naren verdiend op voorsprong. Maurice Boonen bouwde de 2- 1 ruststand tot de 3-1 eindstand uit. Catwijck kwam in Helle- voetsluis tegen Voome niet lek ker in de wedstrijd en verloor met 4-3. Wouter de Mol, Mike Boudewijns en Maarten Plug verzorgden de productie. De Bollenstreekderby in de vierde klasse tussen Hisalis en Noordwijk werd een eclatant succes voor de thuisploeg: 8-0. „Een agressief duel, dat nooit een derby werd", vatte topsco rer Guus van de Padbosch de ontmoeting samen. „Thuis be schikken we namelijk over vol doende spelers en hebben we een behoorlijk sterk team. Ons probleem is de uitwedstrijden, die door een deel van onze se lectie om allerlei redenen niet kunnen worden gespeeld. Mis schien moeten we een paar spelers van Noordwijk lenen, die beschikken over achttien man." Spits Van de Padbosch zorgde hoogstpersoonlijk voor de 2-0 ruststand. Na de pauze scoorde hij nog eens drie maal en namen Duncan Meeder, Paul van Velde en Maarten Gie- telink de resterende productie voor hun rekening. In dezelfde afdeling stuntte Voorhout met een 3-1 zege in en tegen Spijkenisse, de num mer 2 van de ranglijst. Door keihard werken slaagden de Bollenstrekers erin een 1-0 ach terstand bij rust tot de opmer kelijke eindstand om te buigen. Rolf den Blanken (2x) en Bart Wehkamp kregen de treffers achter hun naam. Alkemade versloeg het bezoekende Forcial met 1-0. Peter Aardema maakte het enige doelpunt. door Peter Klein vrouwenhockey - Met de 4-1 zege op Voorne droeg LOHC de rode lantaarn in de eerste klas se over aan streekgenoot Fores cate. De Voorschotense forma tie stond in Delft binnen twintig minuten al met 3-0 achter en verloor uiteindelijk met 4-0 van Dopie. De verschillen in de eerste klas se A zijn nog klein. De drie pun ten tegen Voome waren voor LOHC voldoende om zich vanaf de laatste plek in de midden moot van de ranglijst te spelen. De overwinning kwam gisteren nooit in gevaar. Binnen tien mi nuten opende Wietske Hermes uit een comer de score. Jacobien Veenhoven verdub belde de stand tien minuten la ter, andermaal uit een corner. Nog voor rust maakte Vanessa Liem de 3-0 en was de wed strijd gelopen. Na de pauze ontaardde het duel in een ui terst matte vertoning. Marjolein Damen zorgde eerst nog voor 4-0, voordat Voome door Leids concentratiegebrek de nul kon wegwerken. In de eerste klasse B is Room burg koploper af. Het Leidse team leed in Driebergen een te rechte 2-0 nederlaag tegen een beduidend gretiger Shinty. De duels tegen de twee top- teams in de overgangsklasse hebben Alecto geen punten op geleverd. Na het 2-5 verlies vo rige week tegen de nummer twee van de ranglijst, Pinoké, volgde gisteren in Bilthoven een 3-0 nederlaag tegen koplo per SCHC. Ondanks opnieuw een marge van drie treffers was er een groot verschil tussen bei de ontmoetingen. Vorige week ging Alecto strijdend ten onder, gisteren bleef de formatie van coach Maurits Eikenhout ver onder de maat. Het was aan keepster Christine Brauckmann te danken, dat de achterstand tot ver in de tweede helft tot 1-0 door Wim Siera eindhoven - De Zijl-LGB/Vïvax kijkt met gemengde gevoelens terug op het eerste gedeelte van de competitie. De ploeg van trainer Jacob Spijker begon dit seizoen met een overwinning op De Robben maar is door drie nederlagen gezakt op de ranglijst. Zaterdag verloren de Leidenaars met 7-5 van PSV uit Eindhoven. Door het punten verlies zal De Zijl-LGB/Vivax in het restant van de competitie alle zeilen moeten bijzetten om een klassering bij de drie beste waterpoloclubs in hoofdklasse B te bereiken. De fusieclub heeft daarbij alles, met nog vier thuiswedstrijden voor de boeg, nog wel eigen hand. Coach Jacob Spijker was teleur gesteld na het verlies tegen PSV, maar leek er verder niet mee in zijn maag te zitten. „Die neder laag hadden we aan het begin van het seizoen al ingecalcu leerd", aldus de vijfdejaars oe- fenmeester. „Eigenlijk moeten we ons niet blind staren op een positie bij de eerste drie. Ik wil in de middenmoot eindigen en dat kan ook in het tweede ge deelte van de competitie." Een slechte eerste periode brak De Zijl-LGB/Vivax op. De Eindho- venaren waren een stuk beter bij de les dan de Leidse ploeg. De gasten schrokken pas wak ker bij een 3-0 achterstand en zetten een inhaalrace in, die in de vierde periode nog bijna succesvol was (6-5). PSV maak te het af via een overtalsituatie. Voor De Zijl-LGB/Vivax scoor den Twan Martijn, Ivo Dietz (beiden 2x) en Niels Joor. LZ 1886 was na het sterke ge lijkspel tegen AZC/Alphen ge brand op een grote overwin ning tegen het dit jaar verzwak te De Ham. De Leidse formatie was twee weken geleden al veel te sterk voor de ploeg uit Wormverveer en had ook giste ren het voornemen De Ham in eigen huis een flink pak rammel te geven. Ondanks alle goede bedoelingen slaagde LZ 1886 er niet in het overwicht in cijfers uit te drukken. De waterpolo- formatie van trainer Michel van der Zeeuw won wel, maar deed dat bescheiden met 11-8. LZ 1886 schoot nog wel sterk uit de startblokken. Frans Lan- gerhorst lag de gehele week ziek op bed maar dat was, voor de routinier geen beletsel om in de eerste periode drie treffers voor zijn rekening te nemen (2-4). Niets leek een grote zege in de weg te staan, want ook in de tweede periode was LZ 1886 duidelijk de betere ploeg. Met een 7-3 voorsprong namen de Leidenaars alvast een voorschot op de twee punten. Een onver klaarbare inzinking van LZ bracht de spanning terug (4-7, 5-7 en 6-7). Een doelpunt van Mirco Zuidweg gaf de Leide naars lucht en uiteindelijk ook de zege. Voor LZ 1886 scoorden Frans Langerhorst (4x), Joeri Klein, Lucas Vlaardingerbroek en Mirco Zuidweg (allen 2x) en Jan Langerhorst. door Hans Verloop noordwijk - Ramses Bekkenk, de voorma lig steepleloper en protégé van Leiden-Atle- tiek-trainer Bram Wassenaar, zocht enkele jaren terug zijn heil op de mountainbike. Littekenweefsel op de achillespees maakte een verdere carrière in de baanatletiek voor hem onmogelijk. Met slechts één keer per week joggen, zoals hij het zelf noemt, houdt de docent Lichamelijk Opvoeding feeling met de loopsport. Het was voldoen de om gisteren in Noordwijk met over macht de Rabo Beach Duathlon (acht kilo meter lopen, 16 kilometer mountainbike, vier kilometer lopen) te winnen. Bekkenk wilde bij het eerste looponderdeel zo lang mogelijk bij Armand van der Smis sen, de winnaar van vorig jaar, blijven. Na een tempoversnelling in de laatste twee ki lometer sloeg Van der Smissen een gaatje van 20 seconden. Bekkenk: „Tegen de wind in kon ik al naar hem toe rijden, ik heb de kop overgenomen en ben zo hard mogelijk doorgereden zonder achterom te kijken." Dat was ook niet meer nodig want de voor sprong van Bekkenk werd alleen maar gro ter, zodat hij na 1.08.23 uur als eerste het fi- nishdoek passeerde. Ondanks de storm achtige zuidwestenwind was hij ruim an derhalve minuut sneller dan in de editie van 2001, die hij ook won. Tilburger Van der Smissen, de winnaar van het Timex Duathlon Circuit en zilverenme daillewinnaar op het NK, moest genoegen nemen met een tweede plaats in 1.09.55 uur. „Vooral op de fiets heb ik het laten lig gen. Op Ramses stond vandaag geen maat, hij reed gewoon veel harder." Bij de dames begon Michelle Fangmann als eerste aan het fietsen. De 20-jarige triatlete behaalde eind september een vierde plaats door Wim Siera waterpolo - De terugkeer in de tweede klasse bevalt Katwijk goed. De Katwijkers incasseer den slechts een enkele neder laag en boekten zaterdag op De Dolfijn alweer de vierde over winning van het seizoen. In het eigen thuisbad Aquamar trok ken de Katwijkers met 9-8 aan het langste eind. De ploeg nam het aanvankelijk te makkelijk op tegen de laaggeklasseerde Amsterdammers. De Dolfijn kwam na een 4-4 tussenstand in de laatste periode zelfs op een 7-5 voorsprong. Katwijk werd gered door de derde per soonlijke fout van een tegen stander. De ploeg profiteerde optimaal van de overtalsituatie. Veertig seconden voor tijd maakte Alex Sieval de winnen de treffer. Met vijf doelpunten was de topscorer van Katwijk toch al op dreef. Andere doel punten kwamen van Kjeld Boonstoppel, Dirk Haasnoot, Wim Schaap en Ferry Spros. De start van Sassenheim is dit seizoen heel wat minder voort varend. Met twee punten uit vijf wedstrijden is de hoge klasse ring van vorig jaar, de vierde plaats, nog ver buiten bereik. Zaterdag hadden de Sassenhei- mers weinig in de melk te brok ken tegen Vlaardingen. De kop loper van de tweede klasse is nog steeds ongeslagen en won ook het duel tegen Sassenheim vrij eenvoudig: 7-3. De ploeg van trainer Aarjan Meirink mis te stootkracht om de thuisploeg in verlegenheid te brengen. Toch waren beide ploegen lan ge tijd aan elkaar gewaagd (1-1 en 2-2). Vlaardingen besliste het duel in het derde part (5-2) .De treffers van Sassenheim kwamen van Robert Kloos, Re- né de Bruin en Jelle Miedema. De mannenploeg van Alkema de is na vijf speelrondes in de derde klasse nog steeds onge slagen. De 6-5 overwinning op ZPCH kwam zaterdag moei zaam tot stand. De waterpo- loërs van Frank van den Akker misten in de openingsfase te veel kansen om direct al af stand te nemen van de ploeg uit Hoofddorp. In de derde pe riode kwam Alkemade voor het eerst aan de leiding. Frank de Hey nam met een afstands schot de 4-3 voor zijn rekening. De doelpunten kwamen van- Frank de Hey, Ivo Scholz en Daan Elstgeest (2x). Koudekerk sleepte zaterdag een 5-5 remise uit het vuur tegen VZV. Koudekerk scoorde drie minuten voor tijd nog wel de 5- 5, maar liet daarna nog tal van kansen onbenut. Pim Speel, Niels Martha, Jurrit Wulffers, Lars Bergsma en Werner Stolk namen de doelpunten voor hun rekening. NZPC wacht nog steeds op de eerste overwinning. Zaterdag verloor de debutant in de derde klasse met 10-4 van Westland. De Noordwijkers konden het tempo aanvankelijk best bijbe nen. NZPC nam in de eerste pe riode zelfs een 1-0 voorsprong. In de tweede periode werd de ploeg volledig onder de voet ge lopen. Westland scoorde maar liefs viermaal op rij. In het res tant van het duel hield Noord wijk mede door het goede kee perswerk van Kees Houwaart de schade binnen de perken. Voor NZPC scoorden Willem van Rijn, Arjan van der Ploeg, Rutger Smeltink en Jaap van der Bent. VROUWEN Startgemeenschap De Zijl/LGB/Vïvax behaalde een even knappe als nipte zege op de reserves van Polar Bears. In Ede was het Leidse waterpolo- gezelschap met 7-6 net even te sterk. Lange tijd leek Polar Bears het meest aanspraak te maken op de zege. De thuis ploeg nam in de vierde periode zelfs een 5-4 voorsprong. Net op tijd vond De Zijl/LGB/Vivax de weg naar het doel. Met drie doelpunten op rij stelden de gasten de overwinning alsnog veilig. Sanne Pool maakte haar debuut in de hoofdmacht. Voor De Zijl/LGB/Vivax scoorden Iefke van Belkum (5x), Ingrid van Veen en Aukje van Belkum. Alkemade leed de vierde neder laag van het seizoen. In Roelof- arendsveen was ROG met 4-1 te sterk. Tiüa van Ruiten nam in de laatste periode het enige doelpunt van Alkemade voor haar rekening. Ramses Bekkenk tijdens het looponderdeel in de duinen bij de Langevelderslag, met in zijn kielzog Armand van der Smissen. Foto: Taco van der Eb door Lukas van de Wetering atletiek - Tim Brouwer de Ko ning heeft gisterochtend in Wassenaar de Clingendaelcross op zijn naam geschreven. De atleet van Leiden Atletiek nam in de laatste ronde afstand van zijn Haagse concurrenten Ha rold van Eerde en Robert Rood- akker. De Leiderdorper legde de 7,2 kilometer af in 24.36 minu ten. Erik Bakker van de Lissese vereniging De Spartaan, net als Brouwer de Koning de veertig al gepasseerd, besloot de bosloop als vierde. Brouwer de Konings clubge noot René van Dijke eindigde diezelfde dag als achtste bij de sterkbezette Dotterbloemloop. Van Dijke legde de 15 kilometer rond Zoetermeer af in iets min der dan 50.30 minuten. Vorig jaar was Van Dijke nog tweede bij deze wedstrijd, maar zijn tijd was gisteren aanzienlijk beter dan in 2002. Bianca Vermond won zaterdag bij de Floracross in Boskoop de op het NK duathlon, maar stapte daarna niet meer op de fiets. Dat was koren op de molen van Stepahnie Kortekaas, die haar triathlonloopbaan, na talloze problemen met de bond had stop gezet. „Ik was meer bezig met randzaken, dan met sport en nu geniet ik sinds eind ju ni dit jaar volop als wielrenster", aldus de 22-jarige Kortekaas, die afgelopen zomer tot dag acht meereed in de Tour de France Féminin. Joke Keuning kwam er met fietsen ook bij en samen verschalkten ze Fangmann en gingen tegelijk het Pare Fermeé binnen. De laatste run was geen probleem voor de Haagse veterane Keuning. Ze liep bijna een minuut uit op Kortekaas en prolongeerde haar winst van vorig jaar in een tijd van 1.25.52 uur. Kortekaas werd tweede, ge volgd door Michelle Fangmann, die 1.27.30 uur klokte op de derde plaats. beperkt bleef. „Wij toonden onnodig veel r peet voor SCHC", meldde kenhout. „Wij maakten tevi? verkeerde keuzes en hadd zelden een goede oplossing, de eerste helft beschikten over een goede press en st( den wij onder druk. Maar v der bleven ook zij onder maat. Als hun tweede doelpi uitblijft, hoop je toch stillet op de 1-1." In het laatste kw tier kreeg Alecto de resteren twee doelpunten om de oren Een technische beter Alphj?' verloor in de tweede klasse n 3-2 bij Soest. De strijdlust alleen aan het eind van de e ste en aan het eind van tweede helft aanwezig. In periodes scoorden Lonne Speur en Shirley Goedemans. Leidse Studs verliet met de i overwinning op Loenen de gradatiezone van de derde se. Tessa van den Booi eenmaal voor en eenmaal rust, was per traditie de g< getter aan de zijde van de s| dentes. Het duel tussen de numme% en 2 van deze klasse, Heerh gowaard en Catwijck, eindig, in 2-2 onbeslist. Koploper Tm, riers, dat met 2-1 bij Maarssj^ won, liep daardoor twee pu't ten verder uit. „Natuurlijk is ij vervelend", zei coach Bas ster. „Maar met een gelijksjx in een gelijkopgaande weds^ bij de directe achtervolg moetje tevreden zijn." Annel^ Kornet opende de score vty een 1-0 ruststand. Alice Duin zorgde voor de eindstaju Bij Weesp tegen Noordv^ kwam dezelfde eindstand |p het scorebord. In het door thuisfluiters volledig lam gelfc de duel tekende Angela Pasj voor de twee Noordwijkse ddj( punten. h In de vierde klasse ging His^ op eigen grond met 3-0 ondl uit tegen het Amsterdamse FI d l< door Pieter van der Vliet korte cross. De atlete van Lei den Atletiek won in het matige veld met ruime voorsprong. Bij de sterker bezette mannenwed- strijd eindigde Pascal Noort op de vijfde plaats. Jaco Luijendijk, afgelopen zomer nog goed voor een bronzen medaille bij het NK op de steeple-chase, stapte op de lange cross uit. den haag - In de tweede rot van de nationale rugbybi won DIOK in Den Haag vanfij reserves van HRC. In een dis slagregen beheerste wedsua kwamen de Leidenaars met j 1 5 bovendrijven. jt DIOK-coach Robert Bro| hield enkele basisspelers aani' kant. Voor de Leidse oefot meester is de competitie I langrijker dan het bekertoèi nooi, hij wilde het risico yi blessures uitsluiten. Tegenstl der HRC2 had desondanks pj) blemen met een gretig spel® DIOK. h. Bij afwezigheid van Fred Mo 1 land en Wilnus Versteijnen gr dit keer Gerard Hulswit hio 'pack' voor in de strijd. De !v OK-hooker ging op avontijl tackelde goed en gaf zijn plijii ruimte bij het veroveren het balbezit. Maar aan de anfc re kant konden de driekwaifle deze keer, geplaagd door si aanhoudende regen, de bal ij I controleren. Daardoor kreeglt bekerwedstrijd een rommj karakter. Fullback Wilco Kunnen opei de score na een fraaie actie Karl Heinz Hellmann. Het mak waarmee de Haagse dei sie op snelheid werd verslaj was een lust voor het oog. de uitgejoelde ex-HRC-spelt Leidse dienst Thijs Verh< liet keer op keer de verdedi} zijn hielen zien en scoordt 10. Maar de wedstrijd bj slordig ondanks het harde ken van beide ploegen. De reserves van de thuispl bleken te onervaren om het OK echt lastig te maken, f voor de rust deed ook Piers L, son een duit in het zakje, w< c] na Hellmann de stand naai^ 19 converteerde. Slechts j, keer stootte HRC door de L^ se vesting. Een snelle spell^ vatting zorgde voor lichte c niek, waar de thuisclub gr e gebruik van maakte: 5-19. n In het tweede bedrijf lp Broers het wel gezien en liet a Roger Scheffer en Virgil B^, hout debuteren. Ook ma^ Andrew Chandler zijn renfc, in de Leidse hoofdmacht. VC, al Scheffer in de rol van scnu. half is een aanwinst als staniQ voor vaste kracht Stefan C c De Leidse beroepsmilitair deelde het spel snel, lancee^ de driekwarten en liet zich lerminst imponeren. Wj( Kunnen zorgde met nog el^ twee fraaie vijfpunters voor r ruime zege van DIOK. „Ik t blij dat ik andere jongens 1 e kunnen laten spelen", n Broers na afloop, „want voofc rest ging het helemaal nerg over." I

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 20