ECONOMIE Schrappen feestdag levert nauwelijks iets op Kinderen en een baan: moeilijke combinatie? Hagemeyer in gesprek met kapitaalverschaffer Amsterdam wil deel belang in Schiphol kwijt 'Groter deel pensioenrisico bij werknemer' Ivoren toren Zzp'ers in de knel srtrouwen stijgt Ij ondernemers lissEt- Het ondernemersver- .iwen in de twaalf eurolan- is in oktober voor de derde envolgende maand geste- Het bevindt zich nu op het gste niveau in 2,5 jaar. De opese Commissie heeft dat eren gemeld op basis van landelijks onderzoek. Onder in ers zijn gevraagd naai' de pds en verwachtingen in iductie, voorraden en export, ders dan de producenten de consumenten niet posi- /er geworden over de econo- ss en hun eigen geld. Hun trouwen is voor de tweede i and op rij gelijk gebleven, na stijging in het voorjaar. erlies bij Fiat "irs teruggebracht ijn - Fiat heeft in het derde irtaal zijn nettoverlies ver- nd door het afstoten van be- ifsonderdelen en een succes je introductie van nieuwe jomodellen, zoals een nieu- Fiat Panda. Het nettoverlies het Italiaanse concern liep opzichte van dezelfde pe- 'e van 2002 terug van 413 84 miljoen euro. Het nega- re bedrijfsresultaat zakte van miljoen euro naar 285 mil- ijn euro. De autodivisie boek en operationeel verlies van miljoen euro tegen 340 mil- •n euro in dezelfde drie panden vorig jaar. In die tak sfcte de omzet van 4,66 naar q|5 miljard euro. 13L DreamWorks in jjinden Vivendi' 1 vork - De muziekafdeling Steven Spielbergs Dream- •rks SKG gaat waarschijnlijk :r in handen van Vivendi universal. De Amerikaanse 8nint The Wall Street Journal ïpldde gisteren dat het Franse diaconglomeraat de afdeling ir 100 miljoen dollar koopt. ïamWorks Records is onder- 1 van het in 1994 door Ste- Spielberg, Jeffrey Katzen- en David Geffen opgezette usementsbedrijf. De tak ft nooit cd's uitgebracht die krakers werden. Haar be- igrijkste sterren zijn country westernzanger Toby Keith de alternatieve rockband AFI 25Ipopzangeres Nelly Furtado. 43k bedrijf heeft veel last van JJjpiraterij. >k India stapt in jalileo-project ssel - Ook India wil mee- :n met het Europese satel- tsysteem Galileo. Eurocom- isaris De Palacio verwacht India 300 miljoen euro be- ikbaar stelt. China tekende i|Peking een overeenkomst :t de EU en steekt er 230 mil- in euro in. De gratis dienst [int in 2008 als tegenhanger het Amerikaanse gps en het issische glonass. Via 30 satel- }2jten in een baan om de aarde inen mensen tot op de me- nauwkeurig bepalen waar ze :h bevinden. Het systeem is :baar voor de lucht- en 42iheepvaart, maar ook voor idelaars. Galileo kost meer 3 miljard euro en is het iotste project dat de Europe- Unie ooit heeft opgezet. Ne- irland is bij het project be- ikken via ruimtevaartcentrum tec in Noordwijk. O Zaken tegen diefstal' muziek ASHiNGTON - De Amerikaanse atenindustrie is nog eens chtig rechtszaken begonnen gen mensen die via internet egaal muziekbestanden heb- in uitgewisseld. Ze komen bo- !7,fenop de 261 rechtszaken die 'j1 irder al tegen illegale down- io! aders werden aangespannen. 7' in de eerste groep gingen 156 j lensen akkoord met een schik- 7, ng, die gelijkstaat aan de be- ding van een schadevergoe- voor het 'gestolen goed', e meeste schadevergoedingen ariëren van 2500 tot 7500 dol- r. De koepel van platenprodu- inten RIAA zegt nog honder en en misschien zelfs duizen- :n aanklachten in te dienen. asmunt Tsjechië andaag ongeldig kAAG - Tsjechië beperkt de 2 oeveelheid kleingeld. Met in- 2, mg van vandaag zijn munten in 10 en 20 halier ongeldig. De einste munt heeft dan een aarde van 50 halier; een halve :oon, de Tsjechische munt- •nheid (waarde ruim 3 euro- :nt). Om te voorkomen dat het edrijfsleven de prijzen massaal gierhoogd naar een halve of hele roon is bepaald dat alle pro- li ucten met een prijs die eindigt p maximaal 25 haller, goedko- - er moeten worden. Prijzen die indigen op 50 tot 75 haller loeten ook verlaagd worden, roducten waarbij achter de omma tussen 25 en 50, of leer dan 75 haller staat mogen uurder worden. Er worden cir- a 1,2 miljard munten uit om- top gehaald. Tot 31 oktober •004 kunnen ze nog bij de bank torden ingeleverd. zaterdag 1 NOVEMBER 2003 Waar is het einde? Schaffen we bij de volgende economische crisis Kerstmis af?' door James McConigal den haag - Als één van de acht nationale feestdagen zou wor den geschrapt en vervangen door een gewone werkdag, le vert dat in theorie één miljard euro aan extra productie op. Dat betekent voor de overheid per jaar 280 miljoen euro extra in komsten uit sociale premies en ongeveer 120 miljoen euro extra inkomsten uit loonbelasting. Dat lijkt mooi meegenomen in barre tijden. Maar in de praktijk zijn de financiële resultaten van zo'n omwisseling van een vrije dag naar een werkdag bedroevend. Toevallig heeft het Centraal Planbureau net uitgerekend wat enkele extra werkdagen voor de Nederlandse economie in 2004 zouden opleveren. Het komend jaar is een schrikkel jaar en Kerstmis valt in een weekeinde: liefst drie extra werkdagen, maar toch geen kassa voor de nationale econo mie. Een schrikkeldag levert wel een extra productie- en consump tiedag op, maar een 'kerst- werkdag' praktisch niet. Hele sectoren, zoals de bouw, liggen in die periode toch al plat. Dat wordt dus een 'normale' vrije dag. Andere sectoren geven hun werknemers eveneens massaal kerstvakantie. Extra werkdagen zijn eigenlijk alleen goed voor de economie wanneer deze erg gespannen is. Als bedrijven met een extra werkdag kunnen voldoen aan vraag van klanten die anders open blijft staan, levert dat iets op. Maar als extra productie al leen maar voor de voorraad is, gebeurt dat gewoon niet, aldus het CPB. Vandaar dat het CPB de drie ex tra werkdagen voor volgend jaar inschat op een positief eco nomisch effect van hooguit 0,1 procent van het bruto binnen lands product (de optelsom van alle goederen en diensten in amsterdam/gpd - Het Amster damse stadsbestuur wil, in na volging van het rijk, een deel van zijn aandelen Schiphol ver kopen. WD-wethouder Van der Horst verwacht dat ook het rijk een groot deel van de op brengst investeert in de regio. „Het geld is hier verdiend, het moet ook hier terugkomen." De verkoop van aandelen Schiphol kan de stad honder den miljoenen euro's opleve ren. Van der Horst pleit ervoor dat geld te investeren in onder meer de ondertunneling van de ringweg AIO bij de Zuidas, de Tweede Zeesluis in IJmuiden en het doortrekken van de Noord- Zuidlijn van Amsterdam naar Schiphol. Amsterdam bezit bijna 22 pro cent van de aandelen Schiphol, Rotterdam 2,5 procent en het rijk de rest. Het eerste kabinet- Balkenende heeft besloten dat maximaal 49 procent van de aaridelen op de markt gebracht mag worden. Balkenende-2 heeft die afspraak overgeno men. De luchthaven dringt al jaren aan op een snelle privati sering. Nederland). En dat effect wordt vooral veroorzaakt doordat de schrikkeldag zich ook voordoet in Duitsland, onze belangrijkste handelspartner. Als je écht wat met feestdagen wilt doen om de economie te stimuleren, aldus het CPB, dan moet je ze flexibel maken. Nu kan een feestdag vallen in een periode dat het loeidruk is of dat het buitenland gewoon doorwerkt. Kan met die dagen worden geschoven, dan levert dat wel wat op. Het is bijvoorbeeld heel onpret tig voor het bedrijfsleven dat Nederland op 30 april dicht is en Europa niet en dat we op 1 mei (Dag van de Arbeid) weer aan het werk gaan als de rest van Europa vrij is. Maar plei dooien om Koninginnedag en de dag van de arbeid te combi neren zijn in Nederland niet populair. Het klinkt natuurlijk gek, een verschuifbare nationale feest dag. Toch kent Engeland er drie, de zogenaamde Bank Ho lidays. Ieder jaar maakt de over heid bekend wanneer die in voorjaar en zomer vallen. Bij deze discussie komt ook nog het gegeven dat Nederlanders meestal niet kampen met een tekort aan vrije dagen. We zijn steeds meer een land van 'ver lofstuwmeren': hoe komen we door onze vrije dagen heen? Een nationale feestdag vervan gen door een werkdag betekent hooguit dat er een emmertje minder in het stuwmeer zit. Maar extra belastingen en pre mies, dat is toch goed nieuws voor de armlastige overheid? Jawel, maar ook die extra op brengst valt zwaar tegen. Van een dag extra werk beklijven maar weinig sociale premies. Veel premies kennen een maxi mumbedrag per jaar en een groot aantal werknemers zit al aan die grens. Extra opbrengst in de praktijk: nul. Dat geldt ook voor de belastin gen. De 'loonheffing' bestaat uit de premies en de loonbelasting. Dat is voor veel mensen een voorschot op de inkomstenbe lasting. Het uiteindelijke effect De meubelzaak is op tweede pinksterdag erg populair bij Nederlanders die op hun vrije dag willen winkelen. Foto: CPD/Cees Zorn moet worden verrekend met bij voorbeeld de hypotheekaftrek. Netto-opbrengst: hooguit ge ring. Zouden we het Franse plan moeten volgen om de tweede pinksterdag af te schaffen En zo een signaal te geven? Alsjeblieft niet, reageren vakbeweging en werkgevers in een hartgrondig gezamenlijk neen. „Waar is het einde? Schaffen we bij de vol gende economische crisis Kerstmis af', aldus de FNV. „We zetten in op loonmatiging, dat is een veel krachtiger mid del om de economie te stimule ren, en die discussie is al lastig genoeg." Ook de werkgevers hebben geen trek in een vervelend ge sprek over het afschaffen van feestdagen, 'waarvan we er, Eu ropees gezien, niet zo veel heb ben'. De werkgevers vinden eveneens dat loonmatiging de komende jaren alle aandacht moet hebben. In de Tweede Ka mer is in het verleden wel eens gesproken over het afschaffen van tweede pinksterdag, maar dan om in te ruilen tegen een andere nationale feestdag. Groenlinks en de SP vinden dat Nederland toe is aan een isla mitische feestdag, zoals het sui kerfeest. D66 wil van bevrij dingsdag een jaarlijkse vrije dag maken. De christelijke partijen in het parlement hebben deze inruil van tweede pinksterdag steeds geblokkeerd. Sommige internationaal opere rende bedrijven in Nederland hebben overigens tweede pink sterdag al afgeschaft, sterker nog: alle feestdagen die wel op de Nederlandse, maar niet op de internationale kalender voorkomen. Dit om te voorko men dat hun handelsactivitei ten over de grens in de verdruk king komen. Euronext, de sa menwerkende effectenbeurzen van Amsterdam, Brussel, Parijs en Lissabon, is daar een voor beeld van. „Wij werken al jaren op Nederlandse vrije dagen. Dat hebben we intern afgespro ken en niemand doet daar moeilijk over", aldus een woordvoerder. Bovendien wordt zo'n dag later gecompen seerd. den haag/anp - Werknemers en gepensioneerden moeten meer dan tot nu toe zelf het ri sico van hun pensioenen dra gen. Die oplossing draagt werk geversorganisatie VNO-NCW aan in een nota om de financië le problemen bij de pensioen fondsen op te lossen. „We moe ten af van het automatisme dat de werkgever tekorten aanvult", aldus pensioendeskundige Ver- heij. De werkgeversclub wil een fun damentele herziening van het huidige pensioenstelsel. Verde re kostenbeheersing is onont koombaar, evenals een andere risicoverdeling. Ook wordt ge pleit voor meer regelingen op basis van beschikbare premies. Het risico ligt dan geheel bij de werknemer. VNO-NCW bepleit geen rigoureuze omschakeling, maar vindt wel dat er meer van deze regelingen moeten ko men. VNO-NCW onderscheidt drie gevaren die de pensioenen be dreigen. De grootste is de infla tie die vooral de eindloonrege ling duur maakt. Naast het be leggingsrisico dat de afgelopen jaren een groot deel van de ver mogens van pensioenfondsen heeft aangetast wijst VNO-NCW op het lang-levenrisico. „Men sen worden steeds ouder. Ze zullen langer een pensioenuit kering nodig hebben. Daarmee is in het verleden geen rekening gehouden", aldus pensioendes kundige Verheij. De andere risicoverdeling waar op VNO-NCW aanstuurt, vloeit voort uit de noodzaak tot kos tenbeheersing. Premies verho gen tot kostprijsniveau en min der snel de uitkeringen voor ge pensioneerden aanpassen aan de prijs- of loonontwikkeling, moeten de kosten eveneens in de hand houden. Ook wijzen de werkgevers op de mogelijkheid de pensioenre gelingen te versoberen. Verder moeten werknemers langer aan de slag blijven. Deze maatrege len zijn nodig om de kern van het pensioenstelsel overeind te houden, aldus VNO-NCW. De aanbevelingen staan in een nota die op de website van VNO-NCW is gebubliceerd. ECONOMIE WIJZER den haag - Zelfstandigen zonder personeel (zzp'ers) komen vaak in de knel omdat hun status onduidelijk is. Zijn zij ondernemer of werk nemer? In de praktijk krijgen deze éénmanswinkeltjes dikwijls te maken met hoge naheffingen, omdat de regelgeving onduidelijk is. Er loopt een proefproces, maar om minister De Geus (sociale zaken) van de ernst van de situatie te overtuigen, voeren VNO-NCW (werk gevers), TLN (branche-organisatie transport) en PZO (platform van zelfstandige ondernemers) in november een handtekeningenactie. Op 2 december worden ze aangeboden aan de Kamer. Gisteren zet ten de voorzitters van de organisaties (op de foto VNO-voorzitter Schraven) symbolisch hun handtekening. Met de fiscus zijn meestal wel afspraken te maken, maar volgens het platform weigert het UWV vooraf iemand als ondernemer te erkennen. Bij controle van administraties achteraf wordt een zzp'er vaak alsnog tot werknemer verklaard en ontvangen hij en zijn opdrachtgever naheffingen van soms vele duizenden euro's. Foto: GPD/Harmen de Jong naarden/anp - Handelshuis Hagemeyer is nog in onderhan delingen om zijn financiën op orde te krijgen. Een mogelijke investering door een derde par tij is in een gevorderd stadium. Het bedrijf heeft nog geen be sluit genomen over de moge lijkheden, zo deelde het in Naarden gevestigde bedrijf gis teren mee. De handel in het fonds was gis teren opgeschort in afwachting van de mededeling van Hage meyer, aldus beursbedrijf Euro next. Hagemeyer vond het noodzakelijk zijn visie op de si tuatie te geven nadat Het Fi- nancieele Dagblad had gemeld dat de Amerikaanse durfkapita- list Clayton Dubilier Rice (CDR) een belang zou willen nemen in het noodlijdende handelshuis. Directeur R. Hin van Hagemey er wilde de naam CDR niet be vestigen en wil ook niet zeggen of er nog meer gegadigden voor een deelname in Hagemeyer zijn. Hij houdt alle mogelijkhe den open. Hin wilde evenmin ingaan op het besluit van J. Kalff om zijn commissarisfunctie bij ABN Amro op te geven en te kiezen voor het voorzitterschap van de commissarissen Hagemeyer. ABN Amro is de huisbankier van Hagemeyer en Kalff wil elke schijn van belangenverstrenge ling voorkomen. Volgens analist D. Muusers van FBS-bankiers is het voor Hage meyer goed dat Kalff niet voor ABN Amro heeft gekozen. „Dat zou een verkeerd signaal zijn geweest: Hagemeyer als zin kend schip." Muusers wijst er overigens op dat met een kapitaalinjectie van een derde partij de aandelen net zo goecj verwateren. „Daar bij komt nog dat de aandeel houder ook zijn zeggenschap ziet afnemen. Want een inves teerder eist vergaande invloed. Het voordeel voor Hagemeyer is dat er een zeker bedrag bin nenkomt. En hoeveel dat wordt bij het uitgeven van nieuwe aandelen is onduidelijk." Het bedrag dat een financier betaalt zal volgens Muusers overigens aanzienlijk minder zijn dan wanneer een branche genoot Hagemeyer zou overne men. Het moment om aan kinderen te begin nen wordt in Nederland steeds meer vooruit geschoven. Niet zo verwonderlijk, want met de start van een gezin moeten heel wat praktische en financiële hobbels worden genomen. Wie gaat er minder werken of juist meer? Wat betekent dat voor het gezinsinkomen? Wie zorgt er voor de kinderen? De levensloopregeling zou kunnen helpen bij het beantwoorden van deze vragen. Maar daar is het laatste woord nog niet over gesproken. „Nederland is eigenlijk behoorlijk kind onvriendelijk," concludeert de Neder landse Gezinsraad (NGR) in zijn rappor tage 'Tussen partners, Gezamenlijke keuzen tijdens de levensloop'. Van een heel consistent en betrouwbaar over heidsbeleid om arbeid en zorg te kun nen combineren is volgens de NGR nooit sprake geweest. Weliswaar zijn vrouwen de afgelopen decennia massaal de arbeidsmarkt opgegaan, maar zodra een eerste kind zich aandient is het in heel veel gevallen onmogelijk om beide banen op hetzelfde niveau te handha ven. Stellen die een ge zin willen vormen, zor gen er nu eerst voor dat ze allebei een goede baan hebben en een fi nanciële buffer hebben opgebouwd. Het gebrek aan voorzie ningen heeft er aan bij gedragen dat Neder land 'wereldkampioen parttime werken' is ge worden. De man werkt - fulltime, de vrouw heeft een parttime baan en neemt het grootste deel van de zorg voor haar rekening. Zo wordt in een groot deel van de gezinnen de taken ver deeld. Uit onderzoek van de NGR blijkt dat partners over deze scheve taakver deling 'best tevreden' zijn. In elk geval binnen de huidige omstandigheden. Maar, zo geven de vrouwen uit het on derzoek aan, als de omstandigheden an ders waren, zouden zij best méér willen werken. In landen waar meer voorzie ningen zijn om werk en kinderen te combineren, werken vrouwen ook meer en krijgen zij eerder kinderen. EIGEN BEURS Brenda van Dam Inmiddels heeft de over heid ook wel begrepen dat er wat moet gebeuren. Zo is het aantal kinderop vangplaatsen de laatste ja ren sterk uitgebreid. En het kabinet kondigde een levensloopregeling aan, waarmee werknemers tijd of geld kunnen sparen om een periode van onbe taald verlof tijdens hun loopbaan te financieren: om voor kinderen te zor gen, om zieke ouders bij te staan, om te studeren of als sabbatical. Of een levensloopregeling de ideale oplossing is, valt nog te bezien. De regeling zou op 1 januari 2004 ingaan, maar in het Najaarsoverleg is afgesproken dat de regeling wordt meegenomen in de plan nen rond een nieuw fiscaal stelsel voor VUT en prepensioen. Dat stelsel zou in 2006 moeten worden ingevoerd. Tot die tijd moeten we het dus doen met de huidige regelingen binnen de Wet ar beid en zorg. Je zou bijna vergeten welke mogelijkheden er nu nog zijn. Ze volgen hierna in zeer beknopte vorm. Zwangerschaps- en bevallingsverlof Vrouwen hebben rond de bevalling recht op 16 weken verlof met behoud van salaris. De partner heeft recht op twee werkdagen betaald kraamverlof. Ouderschapsverlof Ouders die ten minste één jaar in dienst zijn bij hun werkgever hebben recht op onbetaald verlof van 13 maal de arbeids uren per week voor opvoeding en ver zorging van kinderen tot acht jaar. Calamiteiten- en kort verzuimverlof Kort, veelal betaald verlof voor het tref fen van maatregelen bij onvoorziene si tuaties zoals het overlijden van familie leden. Ook in verband met bevalling van partner. Kan gecombineerd worden met twee werkdagen kraamverlof. Kortdurend zorgverlof Het recht op maximaal tien dagen ge deeltelijk betaald zorgverlof per jaar voor de noodzakelijke verzorging van zieke kinderen, partner of ouders. Fiscaal verlofsparen Als de werkgever een verlofspaarregeling aanbiedt, kunnen werknemers met steun van de fiscus geld of tijd sparen voor maximaal een jaar verlof. Meer informatie: www.verlofwijzer.s- zw.nl of www.ngr.nl Oud-minister Hans Wijers (D66) verwees onlangs een paar keer naar mij als 'professor jeans'. De nieuwe topman van Akzo Nobel deed dat in een be toog waarin hij mijn populisme vergeleek met dat van wijlen boer Koekkoek (Boerenpartij). Populisme versus de weten schappelijkheid van één van Wijers' voormalige collega's bij adviesbureau BCG. Deze weinig respectvolle flau witeiten en gemakkelijke be schuldigingen van een voorzit ter van een raad van bestuur staan symbool voor het geslo ten karakter van het topmana gement. Recent wetenschappe lijk onderzoek heeft aange toond dat ma nagementteams in de top van het bedrijfsleven te lijden hebben onder wat 'soci ale reproductie' wordt genoemd, ofwel: kloonvor- ming. Topmanagers worden gere kruteerd uit de rangen der ge- lijksoortigen. Zittende topma nagers die afwij ken van de ge ijkte kenmerken moeten het veld ruimen. Het gevolg is dat veel raden van be stuur en raden van commissa rissen worden volgestopt met oudere, grijzende mannen in maatkostuums, met een be- drijfs- en corpsverleden, hier en daar aangevuld met gelijkge stemde buitenlanders. Vreemde eenden in de bijt ver storen de rust met afwijkend gedrag en dito opinies. In Ne derland laat de discussie over de mankerende multiculturele samenleving zien dat omgang met diversiteit geen sinecure is. Geen wonder dat in de lucratie ve wereld van bedrijfsbobo's nauwelijks vrouwen, etnische minderheden of professoren in spijkerbroek zijn te vinden. Want onder gelijkgezinden is het prettig toeven. Meningsver schillen zijn onwaarschijnlijker, de interne communicatie ver loopt efficiënt, sluimerende conflicten worden gemakkelij ker in de kiem gesmoord en machtsposities eenvoudiger ge consolideerd. Daartegenover staat dat een groep van klonen weinig crea tief is, bij voorkeur gebaande paden bewandelt, blind is voor ontwikkelingen in de buitenwe reld en hardnekkig vasthoudt aan stereotype voorkeuren. Een klassiek voorbeeld is het groepsdenken dat de regering van de Amerikaanse president John F. Kennedy in zijn greep hield tijdens de Cuba-crisis, be ginjaren zestig. Vergelijkbaar groepsdenken houdt de net werkwerelden van topmanagers en hun adviseurs en commissa rissen prettig harmonieus. Als het team van .dóen heeft met routinematige taken in een stabiele omgeving, gaat eenvor migheid gepaard met hogere prestaties. Als homogene ma nagementteams lekker efficiënt en conflictarm door het leven gaan, is het scheppen van waarde voor de aandeel houder mis schien veel eenvoudiger. Dat gelijkge zinden elkaar topbeloningen toeschuiven, is in dat geval al leen maar rechtvaardig: voor wat hoort wat. Het tegendeel is echter het geval onder dyna mische omstandigheden, waar in verandering en onzekerheid schering en inslag zijn. Juist dan is adequate besluitvorming gebaat bij diversiteit. Immers: een gezelschap met andersden kenden is veel alerter en crea tiever. Daarom zouden topmanagers die met grote gretigheid verwij zen naar de moderne tijd van hyperconcurrentie en wereld turbulentie, diversiteit in raden van bestuur en raden van com missarissen moeten bevorde ren. Maar helaas gaat kloonvor- ming ook hand in hand met misplaatste arrogantie, blind dédain voor andersdenkenden en ongevoeligheid voor veran deringen in de buitenwereld. Het optreden van Hans Wijers is daarvan een fraaie illustratie; daar kan boer Koekkoek zaliger nog een punt aan zuigen. Ook de financiële schandalen bij de Enrons en Aholds van deze we reld stemmen niet optimistisch. Het lijkt alsof topmanagers de plaats van wetenschappers hebben overgenomen in de spreekwoordelijke ivoren toren. Arjen van Witteloostuijn hoogleraar economie Rijksuniversiteit Groningen

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 7