Timmer start erg explosief SPORT Carl Verheijen wint titanenstrijd Het wordt puzzelen voor Dick Advocaat Van Velde sprintkampioen Niemann maakt rentree met weer een Duitse titel edi Paolo Maldini ecordhouder jlaan - Paolo Maldini wordt idaag recordhouder bij AC Milan als hij met zijn club aan treedt in de topper tegen Juven ilis. De 35-jarige speler zal dan yoor de 720e keer zijn opwach- ing in een officiële wedstrijd iaken en verbetert daarmee iet record van Franco Baresi ie 719 keer voor AC Milan uit- 'am. Maldini won met de te enstander van Ajax in de Champions League zes keer de lationale titel. Hij is ook al Itali- ns recordinternational met !26 duels, maar heeft zijn inter landloopbaan in 2002 beëin- ligd. zaterdag 1 NOVEMBER 2003 (nap herstel van Roda JC erkrade - Met een ruime zege ADO Den Haag (5-1) heeft oda JC zich hersteld van de lijnlijke nederlaag vorige week lij nieuwkomer Volendam (2-1) De Nieuw-Zeelander Ivan Vi- ;elich scoorde drie keer voor de luisploeg, die klom naar de en.jgeflatteerde zesde plaats op de ie- ranglijst. Sonko en Kone waren I bijleveneens succesvol voor de i H|Umburgers. Voor ADO Den aag, dat op de zestiende posi- e bleef hangen, trof Cales doel aerttie biet ge-Fl-l). lOUi Thia hialf haalt ïs logo uit ijs en. id heerenveen - Ijsstadion Thialf lin Heerenveen heeft gisteren n bpalsoverkop haar eigen logo uit :keïpet ijs van de wedstrijdbaan ge- i (haald. Dat is gebeurd op drin- i- jgend verzoek van de NOS. De igeipniroep zou geen beelden van val|de Nederlandse afstandskampi oenschappen mogen uitzenden ar- met een zichtbaar logo, omdat e (het volgens de regels van het n Commissariaat van de Media Co-sluikreclame is. Om een boete eeljte voorkomen besloot directeur eldiJ. Nieweg van Thialf het logo - ivoor vrijdagavond te laten ver- a Iwijderen. «Nieuwe plannen WK schaatsen iar heerenveen - Als het aan de iet Duitse schaatsbond ligt, wordt tijdens de wereldkampioen- ichappen schaatsen in 2005 iok de 100 meter en ploegen- achtervolging toegevoegd aan Ihet programma. Dat verklaarde (Günther Schumacher, tech nisch directeur van de Duitse (schaatsbond, gisteren. Volgens Schumacher heeft hij de afgelo pen tijd een lobby gevoerd bin nen de technische commissie van de ISU en bestaat er „een ede kans" dat beide discipli nes in 2005 op de WK afstanden in Inzeil worden afgewerkt. \thene vreest terrorisme [athene - Het Griekse ministerie i Defensie steekt 70 miljoen [euro in een beveiligingssysteem jdat Athene tijdens de Olympi- jche Spelen volgend jaar moet leschermen tegen eventuele (jerroristische aanslagen met Jiemische of biologische wa- lens. Het geld zal onder meer Worden besteed aan technische apparatuur om zo'n aanval te voorkomen of tijdig te ontdek ken. Italiaanse clubs kwistig met euro rome - De clubs in de hoogste raivisie van het Italiaanse be haald voetbal hebben vorig sei zoen kwistiger dan ooit geld j uitgegeven. De vijf grootste ver- enigingen uit de Serie A - Ju- ventuSj AC Milan, Internaziona- le, AS Roma en Lazio Roma - spendeerden een recordbedrag len van 1,2 miljard euro. De helft wai daarvan bestond uit spelerssa- a .larissen. De cijfers werden ge- :ko publiceerd in de krant La Re- nis: pubblica. Freeman steekt fakkel aan athene - De adete die het olym pisch vuur aanstak in Sydney 2000, mag ook de toorts ontste ken voor de Spelen van Athene. De Australische Cathy Free- njan, de winnares van de 400 meter in Sydney, zal volgend jaar mei de fakkel in het oude Olympia met behulp van zon nestralen in brand steken. Daarna rent ze het eerste stuk in de langste estafette in de olympische historie. FIFA onderzoekt terugkeer Pardo Rotterdam - De wereldvoetbal- bond FIFA is op verzoek van Peyenoord en de KNVB een on derzoek begonnen naar de re den voor de verlate terugkeer van Sebastidn Pardo. De Chi leen miste het duel in UEFA- 1 beker met het Oostenrijkse FC Karnten omdat hij te laat terug kwam van de interland onder 123 jaar tegen Paraguay. Volgens de regels van de FIFA had de Chileense bond ervoor moeten zorgen dat Pardo binnen 48 uur terug was, maar slaagde daar niet in. heerenveen/gpd/anp - Drie kilo lichter dan vorig jaar en met meer kracht in de benen is Mari anne Timmer explosief begon nen aan een nieuw seizoen. De Groningse schaatste tijdens de tweede 500 meter van het NK- afstanden in Heerenveen harder dan ze ooit eerder deed over de eerste honderd meter: 10,34. Timmer, die haar nationale titel met succes verdedigde, kwam in die rappe tweede 500 meter tot 38,55 seconden. Zo snel was ze nog nooit op Nederlands ijs. Meer intervaltrainingen, explo sievere sessies in het kracht honk, dat is haar verklaring van die razendsnelle start. Alleen daar boekte ze winst. Het volle rondje was gisteravond niet bij zonder te noemen. Het vertrouwen in Jac Orie, de coach waar ze vorig seizoen nog aan moest wennen, is groot bij Timmer. „Hij werkt heel in dividueel met de schaatsers en dat is goed voor me. Mijn ope ning moest beter, daar hebben we ook hard aan gewerkt." Het werpt meteen vruchten af. De start van Timmer in Heeren veen was zelfs sneller dan die van Andrea Nuyt toen ze vorig jaar tijdens de Olympische Spe len in Salt Lake City haar Ne derlands record (37,54) vestig de. Timmer zit goed in haar vel, zegt ze. De echtscheiding van ex-coach Peter Mueller, de rechtszaak met Wopke de Vegt als opponent, ze heeft het naar de achtergrond verdrongen. „Dit seizoen richt ik me volle dig op schaatsen. Randzaken leg ik naast me neer." Voor Andrea Nuyt blijven er ook na het NK-afstanden grote vraagtekens. De Leusdense wil revanche na een kwakkelsei zoen vol dieptepunten, maar in een rechtstreeks duel op de tweede 500 meter gaf ze ruim zes tiende van een seconde toe op de scherpe tijd van Timmer. Met Timmer en Nuyt, die uiter aard wel tweede werd, plaats ten ook Yvonne Leever, Marieke Wijsman en Frouke Oonk zich voor de worldcups van volgen de maand in Calgary en Salt La ke City. Geraid van Velde is voor het eerst met klapschaatsen natio naal kampioen op de 500 meter geworden. Tot twee keer tot versloeg hij op de sprint Erben Wennemars, de grote kampi oen van vorig seizoen. De Zwol lenaar had pech als vanouds. Twee wereldtitels (1000/1500 m) pakte Wennemars vorig sei zoen, drie keer zelfs (+1500) was hij nationaal de sterkste. Op de kortste afstand zat pro longatie er niet in. „Ik had last van buik, maag, rug en keel. Of ik morgen nog start is twijfel achtig. Ik ben echt doodziek." De griepaanvallen teisteren Wennemars al ruim een week. Tot overmaat van ramp botste hij enkele dagen voor de sei zoensopening ook nog eens op de training (letterlijk) met ploegmaat Simon Kuipers. Het was nog niet gedaan met de te genslag. Bij de eerste rit vrijdag in Thialf werd hij bij de wissel gehinderd door Lars Elgersma. „Wat die wilde kon helemaal niet. Ik heb het nog netjes op gelost." Wennemars verschool zich niet achter het incident „Ik had vandaag in geen geval van Van Velde gewonnen. Daarvoor ben ik nog lang niet fit genoeg. Op dit moment zit er gewoon niet meer in. Het is nu even wachten tot ik weer volle dig ben hersteld en weer een flink kan trainen. Dan zien we weerverder." Achter Wennemars schaatste Jan Bos naar het brons. Net als zo vaak in het vorige seizoen moest de Hierdenaar een gaatje laten naar de top twee. Bos, naar eigen zeggen op zoek naar zichzelf en het goede gevoel, heeft dus nog wat werk te doen. Naast het supertrio op de sprint mogen ook Beorn Nijenhuis en Oltrop naar Calgary en Salt La ke City. Rentree mopperende Ritsma met dertiende plaats door Gijs van Oosten heerenveen - Het belooft deze winter een fel gevecht te wor den onder de Nederlandse all- rounders. De opening van het seizoen ontaardde gisteravond op de vijf kilometer op het NK afstanden in een titanenstrijd met Carl Verheijen als winnaar. Hij bleef met 6 minuten 26,56 seconden, Jochem Uytdehaage (6.27,55) en Bob de Jong (6.28,16) net voor. Verheijen ontwikkelde voor dit seizoen een nieuwe wedstrijd tactiek waardoor hij harder vooruit komt dan in het verle den. Wat die tactiek precies is, hield hij gisteren geheim, maar met de overwinning bevestigde hij vooralsnog zijn optimisme. Zijn krachttrainer Jim McCar thy voorspelde al dat het huidi ge seizoen het 'jaar van Verheij en' zou worden. Dat zou hem goed uitkomen, want hij moet bij TVM een nieuw contract verdienen. Verheijen is in de voorbije zo mer afgestudeerd als arts en ook dat is voor hem een hele geruststelling. Rust doet ook Jo chem Uytdehaage goed. Vorig jaar zocht hij als gevierd olym pisch kampioen vruchteloos naar de structuur die hij dit sei zoen wel heeft gevonden. Hij opende gisteravond het seizoen met een knappe vijf kilometer op het NK afstanden. „Ik ben nu lekker met mijn sport bezig. Het is niet meer zo verkrampt als vorig jaar", zei Uytdehaage opgelucht. Met Verheijen, Uytdehaage en De Jong, plaatsten ook de num mers vier en vijf Mark Tuitert (6.32,68) en Gianni Romme (6.33,39) zich voor de 5000 me ter op de wereldbekerwedstrij den van de komende weken in Hamar en Erfurt. Rintje Ritsma had andere ver wachtingen van zijn test op wedstrijdijs. De 33-jarige Fries nam tien weken na zijn kite- surf-ongeluk, waarbij hij een kuitbeen brak, deel aan de vijf kilometer om er een 'goed ge voel aan over te houden'. Hij eindigde als dertiende in 6.47,57. Zijn gemopper over het slechte ijs was enigszins voor spelbaar. „Eerder in de week reed ik hier fluitend rond. Nu kom ik van een koude kermis thuis. Ligt het nou aan mij of aan het ijs?" Henk Angenent eindigde nog achter Ritsma. De marathonman uit Wou- brugge moest erkennen dat hij misschien wel niets te zoeken heeft op de vijf kilometer, die hij voltooide in 6.55,74. Morgen hoopt de Elfstedenwinnaar van 1997 op de tien kilometer zijn titel met succes te verdedigen, maar het is niet waarschijnlijk dat de specialisten (Uytde haage, Romme, De Jong en Ver heijen) zich net als vorig jaar la ten verrassen. erfurt/anp/dpa - Gunda Nie mann- Stirnemann heeft haar forse erelijst gisteren weer uit gebreid met een nieuwe natio nale titel. Na een rustpauze van bijna 1000 dagen won de Duitse in Erfurt bij haar rentree de 5000 meter bij de afstandskam pioenschappen. Voor de 37-ja- rige Niemann was het haar 34e nationale titel. Niemann zegevierde in 7 minu ten en 9,13 seconden. De win nende tijd van Niemann lag maar negenhonderdste boven het baanrecord van Claudia Pechstein. Anni Friesinger en Claudia Pechstein lieten de af stand schieten. Met haar winst verzekerde Niemann zich van een start op de 5000 meter tij dens de wereldbekerwedstrij den in Heerenveen op 22 no vember. Overigens reden maar twee vrouwen de langste af stand. Niemann reed haar laatste wedstrijd op 4 maart 2001. In middels is de Duitse record kampioene moeder van een dochter. „Het is sensationeel goed verlo pen", kraaide Niemann na het succes. „Ik kon me ronde na ronde verbeteren. Het verbaast me dat ik al in zo'n goede vorm steek. Dat had ik niet verwacht. Ik ben supertevreden." Haar rentree werd nog even uitge steld, omdat de stroom uitviel in de Erfjirtse hal. Het opont houd duurde 20 minuten. Mor gen komt Niemann opnieuw in actie. Dan rijdt ze de 3000 me ter. Anni Friesinger liet op de sprint zien al vroeg in het seizoen in vorm te zijn. Ze veroverde ver rassend de titel op de 500 me ter. Friesinger raffelde de eerste 500 meter af in 38,72 seconden. Ze rekende af met concurrente Sabine Völker, die weliswaar de tweede 500 meter won, maar de achterstand op Friesinger niet kon goedmaken. Anni Friesinger, Claudia Pechs tein en Gunda Niemann-Stirne mann liggen overigens met de Duitse schaatsbond overhoop over het portretrecht. Het drie tal weigert vooralsnog de atle ten-overeenkomst te onderte kenen. Daardoor lopen ze het risico de eerste wereldbeker wedstrijd volgende week in Ha- mar te moeten missen. Bondcoach kampt met veel problemen voor dubbel tegen Schotland UITSLAGEN door Jaap van Essen Zeist - Over precies twee weken wacht Oranje 'de hel van Hampden Park', wanneer het elftal aantreedt voor de eerste van twee wedstrijden tegen Schotland. Er is weinig reden de dubbel voor EK-kwalfficatie met groot optimisme tegemoet te zien. Oranje kampt immers met veel problemen. Dick Advocaat is niet te benij den. Uitgerekend nu de belang rijkste twee wedstrijden van de afgelopen twee jaar voor de deur staan, nu er wordt beslist over wel of geen EK, zal de bondscoach moeten puzzelen om een fatsoenlijke selectie bij elkaar te krijgen. Tal van spelers kampen met blessures, een vormcrisis dan wel problemen van een geheel andere aard. Achter meer dan de helft van de voetballers die door Advocaat tot de vaste kern worden gere kend, moet een vraagteken worden gezet. De problemen op een rijtje. VERDEDIGING - Jaap Stam. De enige echte verdediger van Oranje kampt met een dijbeenblessure. Dit weekeinde zal hij niet actie ko men voor Lazio. De vraag of hij op tijd fit is voor Schotland kan nog niet beantwoord worden. - Fernando Ricksen. Hij speelt bij Glasgow Rangers meestal wel mee, maar hij ligt toch on der vuur. Ricksen was de laatste maanden betrokken bij een aantal incidenten en heeft zich zelf (op aanraden van de club) een spreekverbod opgelegd. Bij Oranje werd hij geschorst door Advocaat, wegens het in dron ken toestand intrappen van een hoteldeur, na de interland in Wit-Rusland. Sindsdien werd Ricksen niet meer geselecteerd. Bovendien is Advocaat boos dat de speler de schorsing tegen al le afspraken in naar buiten bracht. - André Ooijer. De PSV'er stond tegen Moldavië zowaar in de basis en deed het helemaal niet slecht. Maar tegen Ajax raakte Ooijer geblesseerd aan zijn schouder en de vraag is of hij op tijd is hersteld. - Frank de Boer. De aanvoerder is aan zijn laatste reis met Oranje bezig. Na het EK stopt hij zeker. Bij Galatasaray, waar hij naar toe ging omdat Barce lona hem niet goed genoeg meer vond, kan hij nog niet echt overtuigen. Ook bij Oranje is hij niet meer de onaantastba re pion van weleer. Na de uit wedstrijd tegen Tsjechië uitte hij kritiek op Ooijer en Advo caat, wat hem niet in dank werd afgenomen. Tegen Moldavië werd hij wel geselecteerd, maar besloot De Boer in samen spraak met de bondscoach niet te spelen, omdat hij met een gele kaart 'op scherp' stond. MIDDENVELD - Mark van Bommel. De aan voerder van PSV, vaste keus in Oranje, kampt met een liesbles sure, waaraan hij deze week werd geopereerd. De midden velder zal zeker niet spelen te gen Schotland. - Ronald de Boer. Maakt nog steeds deel uit van de groep van circa 25 spelers waaruit Advo caat zijn selectie samenstelt. De middenvelder van Glasgow Rangers raakte eerder dit sei zoen geblesseerd aan zijn knie en onderging een operatie. Tij dens de revalidatie kreeg hij een terugslag. Hij is niet be schikbaar voor Oranje. - Clarence Seedorf. De speler van AC Milan werd sinds de vriendschappelijke interland te gen de Belgen niet meer gese lecteerd. Advocaat verwijt hem dat hij zich niet kan opofferen als rechtshalf. Seedorf bestrijdt dat en voelt zich hevig ge krenkt. De speler eist een ge sprek met de bondscoach voor hij zich weer beschikbaar stelt, maar Advocaat, die een derge lijk gesprek toezegde, heeft sinds half augustus blijkbaar nog geen tijd gevonden om even op en neer te vliegen naar Milaan. Seedorf lijkt daardoor ook niet beschikbaar. - Wesley Sneijder. De jonge Ajacied wordt door velen nu al onmisbaar geacht voor Oranje. Ietwat voorbarig, Sneijder heeft nog niet eens een basisplaats bij Ajax. In de maand oktober speelde hij anderhalf duel in de Champions League en welge teld eenmaal in de competitie. Dat was tegen PSV, een wed strijd waarin Sneijder het hoofd met name in de eerste helft vol ledig verloor. - Rafael van der Vaart. De mid denvelder van Ajax maakt dit seizoen bij zijn club geen beste indruk Bovendien, in Gronin gen ontsnapte hij aan een rode kaart toen hij Paul Matthijs schopte en sloeg. Bij PSV kreeg hij wel rood wegens natrappen tegen De Jong. Dat leverde hem een schorsing van drie duels op, zodat hij in de drie weken voorafgaande aan het duel Schotland hooguit één wed strijd (in de Champions League tegen Celta de Vigo) kan spelen. - Paul Bosvelt. De dertiger ver huisde dit seizoen van Feyen- oord naar Manchester City, maar is daar nog zeker geen vaste waarde. In de laatste competitieduels werd hij zelfs buiten het elftal gelaten. Afgelo pen woensdag mocht hij weer eens meedoen, in het bekerduel met Queens Park Rangers. - Edgar Davids. In de laatste in terland tegen Moldavië ontbrak Davids wegens een schorsing, als gevolg van zijn twee gele kaarten in Tsjechië. Bij Juven- tus speelt Davids dan weer wel en dan weer niet. Er is geen peil op te trekken. De vraag is ook of Advocaat het onvoorspelbare vaatje buskruit durft op te stel len in alweer een wedstrijd op het scherpst van de snede. AANVAL - Patrick Kluivert. De spits zit niet lekker in zijn vel. Bij Barce lona pruimt de aanhang -hem niet meer en zijn trainer Frank Rijkaard laat hem nauwelijks meer spelen. Voor zijn club scoorde de spits dit seizoen welgeteld éénmaal, in de Uefa Cup. Daarnaast kampt Kluivert privé met de nodige proble men. Bij Oranje is Kluivert de laatste tijd overigens wel pro ductief. - Ruud van Nistelrooij. De aan valler van Manchester United heeft het omgekeerde probleem van Kluivert. Van Nistelrooij doet het goed bij zijn club, maar bakt er in Oranje weinig van. Bovendien misdroeg de spits zich na zijn wissel tegen Tsjechië door de bondscoach voor lafaard uit te schelden. Het was voor Advocaat reden hem te schorsen voor het duel met Moldavië. - Mare Overmars. Bij Barcelona begint het een treurig verhaal tw worden met de voormalige roadrunner. Hij behoort de laatste weken rtiet eens meer tot de reserves. Zelf vermoedt de peperdure aankoop (35 mil joen euro) een groot pokerspel in verband met een transfer, maar waarschijnlijk vindt oud- bondscoach Rijkaard hem niet goed genoeg meer. Lena. Möbelringencup, rr Nederland - Denemarken 12-35 (5-20), Noor wegen - Hongarije 31-31 (15-16). Hoofdklasse mannen: Hurley-Bloemendaal 1- 3, SCHC-Den Bosch 0-4, Oranje Zwart-EMHC 5-1, Kampong-Laren 3-3, HGC-Amsterdam 2- 3, Pinoké-KI.Zwitserland 4-5 KI. Zwits Oranje Zw. Amsterdam BI.'daal Pinoke Laren Den Bosch Kampong SCHC HGC Hurley EMHC 1 15 21- 6 1 15 18-11 0 14 31-15 1 13 23-13 1 11 17-14 2 10 16-17 3 9 16-14 3 7 15-14 3 5 9-15 5 3 14-18 5 1 7-24 6 0 10-36 As, Rijaard, Van der Gun (ADO Den Haag). Ajax 9 7 1 1 22 26-10 AZ 9 7 1 1 22 20- 5 PSV 9 6 2 1 '20 23- 8 Feyenoord 9 5 2 2 17 15-10 Heerenveen 9 5 0 4 15 9- 9 Roda JC 10 3 5 2 14 15-10 RKC 9 4 1 4 13 14-11 FC Twente 9 4 1 4 13 18-20 RBC 9 3 3 3 12 9-10 NEC 9 4 0 5 12 11-16 NAC 9 3 2 4 11 13-11 Groningen 9 3 2 4 11 10-14 Willem II 9 3 2 4 11 8-18 Volendam 9 2 3 4 9 12-17 FC Utrecht 9 2 3 4 9 9-14 ADODenHaag 10 2 3' 5 9 9-19 Vitesse 9 1 3 5 6 13-18 FC Zwolle 9 0 2 7 2 4-18 PRIJSVRAGEN Lucky Day 3241, d.d. 31.10.2003 8.12.13.17.20.23.24.35.38.44. 48.49.53.54.58.66.68.76.78.79 Onder voorbehoud van typefouten SCHAATSEN Heerenveen. NK afstanden. Mannen, eerste 500 m: 1. Van Velde 35,40, 2. Wennemars 35,53, 3. Oltrop 35,88, 4. Bos 35,91, 5. Nijenhuis 36,00. Tweede 500 meter: 1. Van Velde 35,47, 2. Wennemars 35,62, 3. Bos 35,72, 4. Nijenhuis 35,79, 5. De Ko ning 36,10. Eindstand: 1. Van Velde 70,870, 2. Wennemars 71,150, 3. Bos 71,630, 4. Nijenhuis 71,790, 5. De Koning 72,130,6. Oltrop 72,190. 5000 meter: 1. Verheijen 6.26,56, 2. Uytdehaage 6.27,55, 3. De Jong 6.28,16, 4. Tuitert 6.32,68, 5. Romme 6.33,39, 6. Prinsen 6.40,13, 7. Van der Rijst 6.40,17, 8. Postma, Rozendaal 6.40,20, 10. Elsinga 6.42,54, 11. Brigt Rykkje 6.44,16, 12. Bakermans 6.44,23, 13. Ritsma 6.47,57, 14 Jan maat 6.48,54. Vrouwen, eerste 500m: 1. Timmer 39,05, 2. Nuyt 39,14, 3. Leever 39,79, 4. Wijsman 39,84, 5. Oonk 40,15. Tweede 500 m: 1. Timmer 38,55, 2. Nuyt 39,18, .3. Leever 39,55, 4. Wijs man 39,93, 5. Oonk 39,94. Eindstand: 1. Timmer 77,600, 2. Nuyt 78,320, 3. Leever 79,340, 4. Wijsman 79,770, 5. Oonk 80,090. TENNIS Parijs. Mannen, Masters, 2,45 miljoen euro. Kwartfinales: Pavel (Roe) - Schüttler (Dui/5) 2-6 6-3 6-2, Novak (Tsj/14) - Arazi (Mar) 6-2 6-1, Henman (GBr) - Fe- derer (Zwi/3) 7-6 6-1. Indeling halve fi nales: Roddick (VSt/2) - Henman, Pavel (Roe) - Novak (Tsj/14). VOETBAL Eredivisie Roda JC - ADO Den Haag 5-1 (2-1). 17. Vicelich 1-0, 21. Cales 1-1, 42. Vicelich 2-1, 71. Sonko 3-1, 82. Koné 4-1, 88. Vicelich 5-1. Scheidsrechter: Van Don gen. Toeschouwers: 13.068. Gele kaart: Sonko, Senden (Roda JC), Mensah, Van Eerste divisie Excelsior - BV Veendam 2-0 (1-0). 13. Buijs 1-0, 87. El Hamdaoui 2-0. Scheidsrechter: Nijhuis. Toeschouwers: 1268. Gele kaart: Buijs (Excelsior), Cijn- tje, Hellinga (BV Veendam). Heracles Almelo - De Graafschap 2-2 (1- 1). 10. Duits 0-1, 28. Buikema 1-1 (strafschop), 79. Loval 1-2, 88. Tamerus 2-2. Scheidsrechter: Luinge. Toeschou wers: 6250.. Rode kaart: 26. Bakens (De Graafschap). Gele kaart: Loval (De Graaf schap). FC Dordrecht - Go Ahead Eagles 2-3 (0- 1). 39. Van den Herik 0-1, 49. Supusepa 1-1, 53. Brack 1-2, 77 Yildirim 1-3, 84. Supusepa 2-3. Scheidsrechter.- Van Meenen. Toeschouwers: 1300. Gele kaart: Van der Pennen, Van der Meer, Rossen, Boogers (FC Dordrecht), Kruijer, Kahya (Go Ahead Eagles). VW-Venlo - Fortuna Sittard 7-0 (4-0). 26. Van Galen 1-0, 29. Van Galen 2-0, 42. Meeuwis 3-0, 45. Van Loenhout 4-0, 72. Van Galen 5-0, 82. Timmermans 6- 0, 85. Hofstede 7-0. Scheidsrechter: Vink. Toeschouwers: 4167. Gele kaart: Steegs, El Gaaouiri, Joosten (Fortuna Sit tard). Emmen - Helmond Sport 3-1 (0-1). 3. Hendriksen 0-1, 47. Blaauw 1-1, 54 Hese 2-1 (e.d.), 90. Cairo 3-1. Scheids rechter: Van Sichem. Toeschouwers: 6400. Rode kaart: 71. Prinsen (Emmen) 2x geel. Gele ka^t: Wolters, Derksen (Emmen), Van Es (Helmond Sport). AGOW Apeldoorn - Sparta 1-2 (1-1). 34 Lopes Monteiro 1-0, 45. De Fauw 1-1, 73. Van den Bergh 1-2. Scheidsrechter: 01de Olfhof. Toeschouwers: 2300. Gele kaart: Wegh (AGOW), Van den Bergh (Sparta). Helmond Sp. 12 9 2 1 29 28-11 Den Bosch 12 9 2 1 29 25-13 Excelsior 12 8 2 2 26 20- 9 Sparta 13 8 2 3 26 30-15 V W 12 6 2 4 20 26-15 GA Eagles 12 6 2 4 20 30-20 Graafschap 13 5 5 3. 20 21-21 Heracles 12 5 4 3 19 23-16 St.Telstar 11 5 3 3 18 20-16 Emmen 12 4 4 4 16 16-18 TOP 11 3 4 4 13 20-16 AGOW 12 3 3 6 12 16-19 Veendam 13 3 3 7 12 15-30 Dordrecht 12 2 4 6 10 13-19 Haarlem 12 2 4 6 10 13-19 Fortuna S. 12 1 6 5 9 13-25 Cambuur L. 12 2 3 7 9 9-24 Eindhoven 11 1 4 6 7 11-21 MW 12 1 3 8 6 10-32 België: Moeskroen Anderlecht 0-1, Lierse - Gent 0-0. Gerard van Velde op weg naar zijn eerste titel op de klapschaats. Foto: GPD/Jan de Vries Dick Advocaat praat op één van de laatste trainingen met één van de vele probleemgevallen: Mare Over mars. Foto: ANP/Marcel Antonisse

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 21