Schaatsers en bond ruziën over geld en logo's SPORT Nederlander dé Formule 1-hoop van China Scheuring dreigt in het marathonpeloton Jong Ajax zonder problemen in achtste finales Merkenteams voelen zich niet serieus genomen door KNSB Aanklager onderzoekt alleen zaak Van Bommel Martin Verkerk bereikt in Parijs de derde ronde ponsor neemt ce-ploegover rid - De toekomst van de lanse wielerploeg Once is ig gesteld. Ploegleider Ma- Saiz heeft voor de komen- ijf jaar een nieuwe hoofd- Ear gevonden. Het gaat om n oorsprong Noord-Ame- se verzekeringsbedrijf Li- ïty Seguros. Toonaangeven- mrenners als Igor Gonzalez de ■dcano, Isidro Nozal en Mar- 9 Serrano hebben al een con- irt bij de nieuwe ploeg gete- (id. Saiz hoopt ook Joseba |oki te strikken voor een trstap naar Liberty Seguros. trdinand in staat in beschuldiging nden - De tuchtcommissie a de Engelse voetbalbond FA _eft de club Manchester Uni- I en speler Rio Ferdinand gis pen in staat van beschuldiging E fteld voor het missen van een Ibingtest. De controleurs 'ldden zich voor hem bij een jning van Manchester United 1de trainingsaccommodatie frington. Ferdinand ver inde, leverde 36 uur later wel i plas in, maar bleef in over ijling. Club en speler hebben -twee weken de tijd om ver ier te voeren. Dormalig PSV'er eijkers overleden ohoven - Oud-PSVer Genie Ijkers is gisteren op 56-jarige Rijd overleden na een hart mand. Hij speelde in de pe- de 1973-1979 170wedstrij- I voor de Eindhovense club laakte daarin 35 doelpun- l In het seizoen '77-78 was lubtopscorer met achttien ïrs. Deijkers stond daar onder contract bij NAC en sm II. allicht dopetest elen Salt Lake iNne - Het Internationaal ipisch Comité onderzoekt urinemonsters die van :ers zijn afgenomen bij de ïpische Winterspelen in Lake City 2002 nog een keer len worden getest op de lerne steroïde tetrahydroge- ion (THG). Het IOC heeft jde (bevroren) urinemon- ts uit 2002, hoewel de regle- fiten voorschrijven dat ver- ihte monsters niet langer I negentig dagen mogen fden bewaard. Negatieve fc maar dertig dagen. Het bekijkt of het juridisch kan de monsters op THG wor- I onderzocht. jnolegende art terug jn - Kanovaarster Birgit Fi- zevenvoudig olympisch kpioene, keert op 41-jarige pjd terug in de kanosport, ïitse, tevens 27-voudig ddkampioene, maakte gis- i haar rentree bekend en ügde aan dat ze op de npische Spelen van Athene 004 opnieuw wil schitteren, ther, «lie drie jaar geleden >te, is een legende in de ka- port. In 1980 won ze als ttienjarige op de Spelen van skou al goud in de kajak. instschaatser goedin stopt ikou - Zijn scheve heup laat riervoudige axel niet meer Om die reden zet de Russi- e kunstschaatser Aleksej Ja- din (23) een punt achter zijn ière als wedstrijdrijder. De npisch kampioen van Salt e City 2002 maakte zijn be- t gisteren bekend Jagoedin, !ns viervoudig wereldkam- fn, liet zich in mei opereren, ir die ingreep bracht geen ichting. >k Alkmaar hoger beroep maar - De gemeente Alk- ir gaat in hoger beroep in de stie-Kooimeerplaza. Vorige k maakte voetbalclub AZ al end naar de Raad van State lappen vanwege de schor- jvan de bouwvergunning r stadioncomplex Kooi- trplaza, die de rechtbank Ier deze maand uitsprak. De itbank keurde de bouwver- ning af omdat er afspraken laan over de 'thematisering' 20.000 vierkante meter win- üimte bij het nieuwe stadi- De gemeente acht die uit- lak aanvechtbaar en wil I duidelijkheid. irgouwen kan ar Nijmegen iegen - De kans is groot dat tarts Peter Vergouwen een iw op te richten Topsport ïrtisecentrum opent in het tifunctionele sportcomplex iendracht bij het NEC-sta- in Nijmegen. Gisteren 1 bekend dat voedingsmul- tional Numico de deuren de afdeling topsportge- skunde van Vergouwen - te anderhalf jaar geleden geopend had - sluit. donderdag 30 oktober 2oo3 door Cijs van Oosten heerenveen - De samenwer kingsovereenkomst tussen de schaatsbond KNSB en merken teams is van de baan. De com merciële ploegen weigeren het contract te tekenen, bevestigde gistermiddag Henk Spaan, secre taris van de Vereniging Profes sioneel Schaatsen (VPS). Er bestaat bij de start van het schaatsseizoen grote irritatie bij de merkenteams over de starre houding van de KNSB. De ploe gen (Sponsorbingoloterij, TVM, DPA en DSB) voelen zich ach tergesteld en hebben het idee dat ze niet serieus worden ge nomen. Een van de punten waarover de merkenteams geen overeen stemming kunnen bereiken met de KNSB is de honorering van de schaatsers die uitkomen op internationale kampioen schappen. Voor de wereldbe kers, de Europese- en wereld kampioenschappen, is een to tale prijzenpot van 300.000 eu ro beschikbaar. De schaatsers vinden dat, gemeten naar de prestatie en de publiciteit, veel te weinig. Bondsvoorzitter Jacob Reitsma sprak gisteren tijdens een debat in Heerenveen over de maat schappelijke verantwoordelijk heid van de sportsponsor, opti mistisch de verwachting uit dat over twee weken de samenwer kingsovereenkomst zou worden getekend. Reitsma werd gisteren door de actualiteit achterhaald, want la ter op de dag deelde Henk Spaan officieel namens de mer kenteams mee dat de samen werkingsovereenkomst onder geen beding zal worden onder tekend. In de bewuste overeen komst, waar al jaren over wordt onderhandeld, dienen basisaf spraken te staan over de werkrelatie tussen bond en teams tot de Olympische Spe len van 2006. Het gaat in het contract om een totaalpakket: de reclame-uitin gen (logo's) op het schaatspak, de verdeling van sponsorkaar ten bij wedstrijden, de oplei dingsvergoeding voor jonge schaatsers en de honorering van de schaatsers bij deelname aan de internationale kampi oenschappen. Op de internationale kampi oenschappen krijgen de mer kenteams tot hun ongenoegen slechts twee van de zes logo's op het bondspak. De overige zijn voor de bondssponsors Ae- gon en Deloitte Touche. De merkenteams willen er ten minste een logo bij, maar dat is onbespreekbaar volgens de KNSB. De starre houding van de schaatsbond heeft tot de breuk geleid die voor veel onrust zorgt onder de schaatsers en de ploe gen. Het gevaar dreigt dat de schaatsers zich, zoals Uytde- haage gisteren al liet doorsche meren, tegen de bond gaan ke ren. Het conflict heeft geleid tot een crisis in het bestuur van de Ver- alkmaar/gpd - Er dreigt een scheuring te ontstaan in het pe loton als de marathonschaat sers eind februari over de grens trekken. De rijdersraad mengt zich daarom nu in de discussie die is ontstaan rond de wed strijden in Finland en Canada, die gelijktijdig worden gehou den. De grote ploegen, waarvan de geldschieters zijn verbonden aan de Vereniging voor Mara thon Sponsors (VMS), bepaal den middels dat laatste orgaan onlangs hun keuze voor Fin land. Als de verwachting was dat ook de niet aan de VMS ge bonden rijders zich aan dat be sluit zouden conformeren, ko men zij nu bedrogen uit. De kleinere ploegen en individuele rijders blijken de laatste dagen steeds meer een voorkeur te hebben voor het evenement van Evert van Benthem in Ca nada. Zoals het er nu uitziet, staan op 28 februari 44 A-rij- ders aan de start in Kuopio en rijdt de rest van het peloton mogelijk op Sylvan Lake. En dat is exact de situatie die iedereen wilde voorkomen. De rijdersraad wil bemiddelen. „Wij gaan praten met alle par tijen: de VMS en de organisaties van de wedstrijden in Canada, Finland en Oostenrijk. Als rij dersraad willen we duidelijk maken dat dit nooit meer zo mag gebeuren, en dat wij in vloed willen hebben op de volg orde waarin wedstrijden op de kalender komen", aldus René Ruitenberg van de rijdersraad, eindhoven/gpd - Na Rafael van der Vaart dreigt ook Mark van Bommel een schorsing op te lo pen naar aanleiding van de wedstrijd PSV-Ajax. De KNVB is gisteren een vooronderzoek be gonnen naar de manier waarop Van Bommel kort voor de rust Rafael van der Vaart stuitte. Diezelfde Van der Vaart ging gisteren akkoord met het schik kingsvoorstel van vier wedstrij den schorsing waarvan één voorwaardelijk. De KNVB-aanklager signaleert op grond van televisiebeelden dat Van Bommel 'een armbe weging zou hebben gemaakt richting Rafael van der Vaart.' De aanklager heeft het niet over een elleboogstoot, waarvan Van der Vaart de PSV-aanvoerder na de wedstrijd beschuldigde. Om klaarheid in de zaak te krij gen gaat de aanklager verklarin gen van betrokkenen inwinnen. Als hij van mening is dat Van Bommel iets te verwijten valt, zal de aanklager hem een schik kingsvoorstel voorleggen. Hij kan de kwestie ook seponeren, als de verklaringen daar aanlei ding toe geven. Opvallend is dat de aanklager geen enkel ander voorval uit de tumultueuze eerste helft nader onder de loep wil nemen. De KNVB liet weten dat de inci denten van Jan Vennegoor of Hesselink, die Bogdan Lobont van Ajax met een elleboog bles seerde, en Zlatan Ibrahimovic, die Kevin Hofland met een elle boog een lichte hersenschud ding bezorgde, tijdens de wed strijd al door scheidsrechter Er ic Braamhaar zijn waargeno men en beoordeeld. „Dit bete kent dat de aanklager betaald voetbal geen bevoegdheid meer heeft om een vooronderzoek in te stellen en eventueel een schikkingsvoorstel voor te leg gen", aldus de KNVB. Robin Muller van Moppes snelt langs FC Den Bosch-verdediger Jan Burg en brengt Jong Ajax na acht minuten op voorsprong. Foto: ANP/Robert Vos. den bosch/anp - Jong Ajax heeft gisteren vrij gemakkelijk de achtste finales bereikt van het toernooi om de Amstel Cup. De ploeg van de coaches Van 't Schip en Van Basten won uit bij FC Den Bosch met 2-0. De doelpunten kwamen op naam van Ro bin Muller van Moppes, die de score al na acht minuten opende, en de Roemeen Mi- tea. Bij Ajax 2 deden zes spelers mee die ook geregeld in de hoofdmacht aantreden. Be halve Mitea waren dat doelman Stekelen burg, Obodai, Sikora, De Jong en Litmanen. De Fin hield het ruim een uur vol. Hij maakte net niet meer mee dat Uneken van de thuisclub rood kreeg; eerst geel wegens een overtreding, en direct er een overheen wegens protesteren. Willem II zegevierde met 2-0 bij FC Eind hoven, voor slechts 830 toeschouwers. Dat was verdiend. Caluwé besliste de wedstrijd na rust met twee treffers in zes minuten tijd. FC Twente had een kwartier verlenging no dig om zich te ontdoen van Cambuur. Het werd in Leeuwarden 1-3. Voor rust scoor den Van Zundert namens de thuisclkub en N'Kufo. Sibum tekende in de 96ste minuut voor de 'zilveren goal'. Christensen, die in de basis mocht beginnen, voegde er even later nog een aan toe. Door dat resultaat kwam het aantal eredivi sieclub bij de laatste zestien op twaalf. Hoek, de enige overgebleven amateurclub, en Ajax 2, al vaker een echte cupfighter ge bleken, zijn de buitenbeentjes. Uit de eer ste divisie zijn alleen Heracles Almelo en Sparta over. eniging Professioneel Schaat sen (VPS) dat namens de mer kenteams met de KNVSB on derhandelde. Twee van de drie bestuursleden van de VPS kon den zich wel vinden in de con ceptovereenkomst van de KNSB. Nadat de merkenteams het VPS-bestuur daarop terugflo ten, trok de oud-zwemmer Cees Vervoorn zich terug als be stuurslid. De ander, oud-minis ter Relus ter Beek, overweegt een zelfde stap. parijs/anp - Het Nederlandse toptennis boekte wisselend succes in de negende en laatste Masters Series van het seizoen. Martin Verkerk sloeg zich giste ren, mede door vijftien aces, naar de derde ronde in Parijs. Sjeng Schalken kreeg klop van de Franse qualifier Gregory Carraz en sloeg woedend zijn racket kapot. Martin Verkerk, dertiende ge plaatst, versloeg in de tweede ronde de Slowaak Dominik Hr- baty, een 'lucky loser' uit het kwalificatietoernooi die in de eerste ronde had verrast met winst op de Amerikaan Vince Spadea. De 24-jarige Alphense tennisser, terugkomend uit een vormcrisis sinds zijn succes op Roland Garros, had al eens eer der van hem gewonnen en had voortdurend een overwicht. Zijn opslag functioneerde weer uitstekend. Einduitslag 7-6 6-4. In de derde ronde komt Verkerk uit tegen Wimbledonkampioen Roger Federer die eerder op de dag won van de Franse qualifier Thierry Ascione. Eén keer eer der stond hij tegenover de ta lentvolle Zwitser. In Basel vorig jaar verloor hij met tweemaal 3- 6. Federer verkeert nog steeds in topvorm. Hij kan via Parijs en een goede uitslag in de Mas ters Finale te Houston de eerste plaats op de wereldranglijst nog veroveren. Sjeng Schalken, vorig jaar nog in de kwartfinale te Parijs, werd gisteren in de tweede ronde uit geschakeld door een andere Franse qualifier, Gregory Car raz: 4-6 6-2 3-6. Carraz sloeg zestien aces maar maakte ook vijftien dubbele fouten met zijn opslag. Toch kon de elfde ge plaatste Limburger de partij niet naar zich toetrekken. Schalken gaf na afloop ver moeidheid op als reden voor zijn zeer matige optreden, dat hem wellicht enkele plaatsen op de wereldranglijst zal kos ten. UITSLAGEN Ho-Pin Tung uit Velp is nu al een volksheld BADMINTON door Ivo Op den Camp den haag - In Nederland kent vrijwel niemand hem, maar in China is hij voorpaginanieuws. Ho-Pin Tung uit Velp moet de eerste Chinese Formule 1-cou- reur worden. Gebruikmakend van zijn talent en zijn dubbele nationaliteit heeft de 20-jarige coureur uit Gelderland alvast een testrit afgedwongen bij Wil- liams-BMW. Bernie Ecclestone roept het al jaren: wat de Formule 1 mist is een Chinese coureur. Met een beetje geluk wordt de goeroe van het snelheidscircus binnen afzienbare tijd op zijn wenken bediend. Ho-Pin Tung voldoet immers aan bijna alle voor waarden voor een entree in de Formule 1: talent, een goede uitstraling en - uiterst belang rijk - een commercieel en fi nancieel vrijwel onuitputtelijke achtergrond. Dat laatste is de belangrijkste reden dat Ho-Pin Tung weinig gebruik maakt van zijn Neder landse afkomst. Geldschieters staan niet in de rij voor Neder lands autosporttalent, zo ervoer Tung begin vorig jaar. In 2001 werd hij door de autosport bond KNAF nog tot Nederlands meestbelovende autosportta lent uitgeroepen. Hij mocht een jaar Formule Ford rijden, deed dat verdienstelijk, maar spon sors leverde het niet op. Tung en zijn Nederlandse ma nager Bert Winkler kregen daar op een briljant idee. De Neder landse licentie van Tung werd verruild voor een Chinese. Het tweetal bestookte de Chinese markt. In het land der blinden, blijkt eenoog koning. Tung gold meteen als het grootste Chinese autosporttalent en hij vond een Ho-Pin Tung: „Als ik Kees de Vries had geheten waren geldschieters niet met me in zee gegaan. Foto: GPD/Publiciteitsfoto gewillig oor bij sponsors. „Als ik Kees de Vries had geheten wa ren geldschieters niet met me in zee gegaan, maar ik moest natuurlijk wel presteren", wist Tung. Met tien overwinningen in veertien races bij het Azia tisch kampioenschap Formule BMW bewees hij zijn talent. Het enthousiasme was groot en na de uitnodiging van Williams- BMW voor een testrit is in Chi na de Formule 1-gekte rond Tung uitgebroken. „Hij heeft twee dagen van 's morgens tot 's avonds interviews gegeven", zegt Winkler over de hysterie in China. „De media-aandacht is ongelooflijk. De voorpagina's van alle grote kranten brachten het nieuws van de testrit op de ^)orpagina. Bijna honderd websites hebben het nieuws verspreid. Ho-Pin is in China nu al een volksheld." Met meer dan een miljard in woners is China een giganti sche, maar nog onontgonnen geldbron voor de Formule 1. Een eerste aanzet om daar ver andering in aan te brengen is de organisatie van een Grand Prix. Na jaren soebatten is het in 2004 zover: de internationale autosportbond FIA heeft de GP van China op de Formule 1-ka lender gezet. In Shanghai wordt de laatste hand gelegd aan een prachtig ogend circuit. Alleen al het vooruitzicht van een For mule 1-race binnen de lands grenzen heeft in China tot een hausse geleid. Wat het effect ven een eigen coureur zal zijn, durft nog niemand te voorspel len. „Chinese journalisten den ken aan complete volkshysterie. In elk geval toestanden die wij in Europa niet kunnen bevat ten", zegt Winkler. Het kan bijna niet anders of Tung wordt die eerste Chinese Formule 1-coureur. Hij heeft niet of nauwelijks concurrentie te dulden in China en won dit" jaar met grote overmacht het Aziatisch kampioenschap For mule BMW. Die titel heeft hem de test opgeleverd bij het aan BMW gelieerde Formule 1-team van Williams. „Ik ben er spra keloos van", was de eerste reac tie van Tung nadat hij de uitno diging had ontvangen. „Het was mijn droom om ooit in een J^rmule 1-auto te rijden. Nu is het al zover. Ik kan het nog steeds niet geloven en kan niet wachten tot het zover is." De test is eind november of begin december in Spanje. Ho-Pin Tung werd op 4 decem ber 1982 geboren in Velp. Zijn ouders, moeder Ai-Lian en va der His-Hua, verhuisden een kwart eeuw geleden naar Ne derland. Het boerenleven op het platteland van China werd verruild voor een Chinees res taurant in Gelderland. De twee hadden het echter zo druk dat de opvoeding van de kleine Ho- Pin en zijn jongere broertje er bij inschoot. De buren, een kin derloos Nederlands echtpaar, brachten uitkomst. Zij ontferm den zich over de twee en sinds dien spreekt Ho-Pin Tung over 'mijn vier ouders'. Ho-Pin is van meet af aan een ambitieus kereltje. Hij wil over al de beste in zijn en blijkt een goed student. Als jonge tiener ontdekt hij de racerij na een avondje op een indoorkart- baan. Hij heeft talent en kan zich al snel meten met de beste karters van Nederland. Maar vooral zijn dubbele nationaliteit blijkt goud waard. „Met een Nederlands paspoort is het veel makkelijker reizen", legt Wink ler uit. „Bovendien kent Ho-Pin de Europese mentaliteit. Dat is belangrijk in de Formule 1, die beheerst wordt door Europea nen. En hij spreekt perfect En gels, wat voor Chinezen niet vanzelfsprekend is. Al is hij wel op Chinese les gegaan om die taal wat bij te schaven." Ho-Pin woont afwisselend in Velp en Shanghai, waar hij een appartementje heeft. Van daar uit speelt hij een belangrijke rol bij de popularisering van de Formule 1 in China. De beste reclame - en het uiteindelijke doel - is zelf Formule 1-coureur te-worden. Hongkong Open. Mannen, eerste ronde: Lopez (Phi) - Tan (Ned) 15-12 8-15 15-11. Vrouwen, eerste ronde: Youn (ZKo) - De Wit (Ned) 11-7 11-0, Meulendijks (Ned) - Shima- da (Jap) 11-5 11-2, Audina (Ned) - Weckström (Fin) 11-3 11-1, Yao Jie (Ned) - Popat (Ina) 11-2 13-11. Dubbel, eerste ronde: Bruil/Audina (Ned) - Muggeridge/Gallup (Wal) walk-over. BASKETBAL Amerikaanse profcompetitie (NBA) Boston Celtics - Miami Heat 98-75, New York Knicks - Orlando Magic 83-85. New Orleans Hornets - Atlanta Hawks 88-83, Toronto Rap tors - New Jersey Nets 90-87, Detroit Pistons - Indiana Pacers 87-89, Minnesota Timberwol- ves - Milwaukee Bucks 95-89, Chicago Bulls - Washington Wizards 74-99. Denver Nuggets - San Antonio Spurs 80-72, Utah Jazz - Portland Trailblazers 99-92, Golden State Warriors - Dallas Mavericks 87-95, Sacramento Kings - Cleveland Cavaliers 106-92 HANDBAL Vrouwen, eredivisie: V en L - Quintus 22-20. KORFBAL Goes. WK, voorronde. Groep I: Groot-Brittanmé - India 19-12 (8-3) Eindstand: 1 Groot-Brittanmé 2-4 (36-24), 2. Hongarije 2-2 (33-30), 3 India 2-0 (25-40). Groot-Brittanniè geplaatst voor A-kampioen schap. Groep II: Cataloniè - Portugal 13-20 (9-11). Eindstand: 1. Portugal 2-4 (42-24), 2. Catalo niè 2-2 (28-34), 3 Zuid-Afrika 2-0 (25-37). Portugal geplaatst voor A-kampioenschap. PRIJSVRAGEN Lucky Day, 29 oktober 1. 6. 12. 25, 28, 29, 30, 35. 36. 39. 41, 43, 47,51,55, 57,59,66, 67,75 (Onder voorbehoud van typefouten) 25.000 euro. Eerste ronde: Van Lottum (Ned/2) - Koenitsin (Rus) 6-3 4-6 7-6, Van Scheppingen (Ned/8) - Delgado (GBr) 6-4 6-0 Philadelphia. Vrouwen, 500.000 euro. Eerste ronde: Raymond (VSt) - Zvonareva (Rus/6) 6-3 2-6 6-2, Weingartner (Dui) - Hay- nes (VSt) 6-3 6-4, Petrova (Rus/7) - Frazier (VSt) 6-4 6-0, Shaughnessy (VSt/9) - Har- kleroad (VSt) 6-3 6-1 Tweede ronde: Ray mond (VSt) - Jankovic (Ser) 2-6 7-5 7-6. Quebec. Vrouwen, 145.000 euro. Eerste ronde: Drake (Can) - Reeves (VSt) 6-3 2-6 6-4, Jie Zheng (Chn) - Marois (Can) 6-2 6- 0. Arvidsson (Zwe) - Washington (VSt) 6-7 6-2 7-5 Tweede ronde: Granville (VSt/4) - Dulko (Arg) 7-6 6-3. Kurhajcova (Slw) - Grande (lta/9) 6-3 6-4, Jie Zheng (Chn) - Antonella Serra Zanetti (Ita) 6-3 6-2 Villanova (VSt). Vrouwen, 500.000 euro Eerste ronde: Petrova (Rus/7) - Frazier (VSt) 6- 4 6-0, Weingartner (Dui) - Haynes (VSt) 6-3 6- 4 Tweede ronde: Rubin (VSt/4) - Stevenson (VSt) 6-2 6-4, Shaughnessy (VSt/9) - Harkleroad (VSt) 6-3 6-1, Raymond (VSt) - Jankovic (SMo) 2-6 7-5 7-6. VOETBAL RUGBY Sydney. WK. Groep D: Canada - Tonga 24-7 (9-7). Stand: 1. Nieuw-Zeeland 3-15 (229-20), 2 Wales 3-13 (95-45), 3 Italië 4-8 (77-123), 4 Canada 4-5 (54-135), 5. Tonga 4-1 (46-178). TENNIS Parijs. Mannen, masters, 2,45 miljoen euro. Tweede ronde: Verkerk (Ned/13) - Hrbaty (Slw) 7-6 6-4, Carraz (Fra) - Schalken (Ned/11) 6-4 2-6 6-4, Federer (Zwi/3) - Ascione (Fra) 7-6 6- 1, Coria (Arg/4) - Lopez (Spa) 6-3 3-6 6-3, Schüttler (Dui/5) - Blake (VSt) 4-6 6-2 6-3, Henman (GBr) - Grosjean (Fra/7) 3-6 6-4 7-5, Novak (Tsj/14) - Santoro (Fra) 6-4 4-6 6-0, Pa vel (Roe) - Mantilla (Spa/15)7-5 7-6, Björk- man (Zwe) - Lapentti (Ecu) 6-4 6-1, Kuerten (Bra) - Philippoussis (Aus/9) 6-7 7-6 7-6. Niiingham (Eng). Mannen, challenger, Amstel Cup, derde ronde: FC Eindhoven - Willem II 0-2 (0-0). 58 Calu wé 0-1. 6 Caluwè 0-2 Scheidsrechter: Tem mink Toeschouwers: 830 FC Den Bosch - Jong Ajax 0-2 (0-1). 8. Muller van Moppes 0-1, 50 Mitea 0-2 Scheidsrech ter: Van Egmond. Toeschouwers: 2534 Rode kaart: 70 Uneken (Den Bosch) 2x geel Gele kaart: Beekmans, Kolk, Jansen. Biekman (Den Bosch), Krohn-Dehli (Ajax). Cambuur Leeuwarden - FC Twente 1-3 n.v. (1- 1/1-1). 32. Van Abdert 1-0, 45. N'Kufo 1-1, 96 Sibum 1-zr 100 Christensen 1-3. Scheidsrechter: Wiedemijer Toeschouwers: 2500. Gele kaart: Slager (Cambuur), Heubach (Twente). Omniworld - RKC 2-4 n.v. (1-1/0-1). 4. Bou- lahrouz 0-1, 75 Bonné 1-1, 85. Olfers 1-2, 88. Bakker 2-2, 96 Hoogendorp 2-3, 98. Hoogendorp 2-4 (strafschop). Scheidrechter: 01de Olthof Toeschouwers: 2500. Gele kaart: Verschraagen (Omniworld). De loting voor de achtste finales (16 en 17 de cember): SC Heerenveen - NEC, Sparta - RBC Roosendaal. Heracles Almelo - Hoek. Feyen- oord - Vitesse, Ajax - NAC Breda, FC Twente - Jong Ajax, PSV - Willem II, FC Utrecht - RKC Waalwijk. UEFA Cup Tweede ronde, eerste wedstrijd: Rosenborg (Noo) - Rode Ster Belgrado (Ser) 0- 0. Rode kaart: 57 örjan Berg (Rosenborg) 2x geel. Wedstrijd is vooruitgespeeld op verzoek van Rode Ster. Spanje Albacete - Villareal 2-0, Osasuna - Betis 2 - 0, Barcelona - Murcia 3-0, Deportivo - Mal- lorcaO-2, Santander - Espanyol 0-1, Bilbao - Malaga 2-1, Sevilla - Valladolid 1 - 1, Va lencia - Celta 2-2. Stand aan kop: Deportivo 9-21, Real Madrid 9- 20, Valencia 9-20, Osasuna 9-17, Barcelona 9-15.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 21