Prijzenslag supermarkt nog heviger 106 1.78 0.88 Justitie laat vermeende terroristen vrij AH stunt opnieuw, Lauras volgt Leiden, zoals het was: futuristisch beeld van transferium Bebouwing Wassenaars groen is van de baan HEAO BACHEL0R0PLEIDINGEN ZATERDAG 15 29 NOVEMBER We hebben de smaak te pakken. SUPER DE BOER Wapentuig ontploft op Katwijkse strand Leidsch Dagblad woensdag 29 oktober 2003 Oenise Mulder wereldkampioen aan de paal Duncan Smith kon crisis Labour niet Mitbuiten De Waal: Wie nee zegt moet barricade op 'Integratie begint Dp islamitische basisscholen' centen van nbo over hun rdige jongens' >MMENTAAR DE WAAL lac Leidsch OPGERICHT 1 MAART 1860 internet: www.leidschdagblad.nl Dagblad nr. 43373 los nr. 43373 losse nummers 1,15 zaterdag 1,60 den haag/gpd - De prijzenslag tussen supermarktketens gaat vandaag de volgende ronde in. Marktleider Albert Heijn, dat de oorlog vorige week ontketende, verlaagt driehonderd artikelen in prijs. Super de Boer en Konmar, beide behorend tot het Laurus- concern, volgen met ruim hon derd producten. Volgens woordvoerders van de supermarkten gaat het om arti kelen die 'tot de dagelijkse boodschappen' behoren. De nieuwe prijsverlaging betreft ook producten waarvan de prijs vorige week al was geredu ceerd. „Een kratje Heineken- bier gaat bijvoorbeeld naar 9,59 euro. Vorige week is de prijs al verlaagd van 10,97 naar 9,99 euro", laat een woordvoerder van Albert Heijn weten. Super de Boer en Konmar vragen het zelfde bedrag. Met de nieuwe prijsverlagingen geven de concerns aan dat er nog geen einde komt aan de prijzenslag, waarvan de luxe su permarkten AH en Super de Boer voorlopig de winnaars lij ken te zijn. Uit gisteren gepubli ceerde cijfers van het onder zoeksbureau GfK blijkt dat AH, dat vorige week de prijzen van duizend artikelen verlaagde, 80.000 extra klanten over de vloer heeft gekregen. Prijsstun- ters als Lidl hebben ingeleverd. Andere onderzoeken bevesti gen deze cijfers. Het bureau Motivaction meldde gisteren dat één op de tien Nederlan ders vorige week van super markt is gewisseld. Normaal ge sproken doet 4 procent van de consumenten vanwege aanbie dingen boodschappen bij een andere supermarkt dan de ge bruikelijke. GfK berekende dat de geza menlijke omzet van de super markten vorige week steeg met 4,8 procent. Tevens is het aan tal kassabonnen met 1,5 pro cent toegenomen. Gemiddeld gaf de consument bij zijn be zoek aan een supermarkt meer uit: 19,62 euro tegen 19,05 in de week voorafgaande aan de prij zenoorlog. Volgens Motivaction hebben klanten vooral voordelig koffie, frisdrank, vlees, wasmiddelen en zuivel ingeslagen. Zij koch ten ook andere producten en meer dan normaal. De media campagne heeft gewerkt. Maar liefst 95 procent van alle Neder landers weet dat vorige week een aantal supermarkten de prijzen heeft verlaagd, aldus Motivaction. leiden - De mooiste foto voor de Leidse Kalender 2004 is gemaakt door Mare den Har- togh uit Amsterdam. Hij stuurde een opname in van de voetgangersbrug over het transferium bij de A44. De kalender werd gisteren voor de zevende keer uitgegeven en dit keer overhandigd aan burgemeester Henri Lenferink. Tientallen fotografen probe ren elk jaar een plekje op de kalender te krijgen, maar slechts de twaalf beste inzendin gen worden uitverkoren. Zoals gebruikelijk was het thema voor de fotowedstrijd 'Lei den, zoals het is.' De fotografen werden uitgedaagd Leiden in al haar glorie op de ge voelige plaat vast te leggen. De jury had niets dan lof voor de winnende foto, één van de 85 inzendingen. „De kleur van de ondergaande zon en de scherpe schaduwwerking geven een futuristisch beeld van de voetgangersbrug over de weg bij het transferium. De jury is buitengewoon onder de indruk van de beeldcompositie en vlakverdeling. Een verrassende blik op moderne architectuur langs de snelweg", staat in het rapport. De winnaar ontvangt naast een bokaal een prijs van 1.250 euro, de nummer twee 750 euro en nummer drie 500 euro. De kalender is het product van een jaarlijkse fotowedstrijd georganiseerd door de VW Holland Rijnland in samenwerking met de accountants van Ernst Young in Leiden. Foto: Mark den Hartogh zijn bange dagen voor Lode- de Waal, de voorzitter van f Oakcentrale FNV. Namens 1,2 oen vakbondsleden sloot hij e weken geleden met werk- ïrs en kabinet een 'historisch oord', maar zijn achterban er niets van te moeten heb- Uit het referendum dat nu er de FNV-leden wordt ge- 9den, zal blijken of De Waal 'jin krijgt voor het behaalde iltaat. rop gesteld moet worden dat iet het bereikte loonakkoord s mis is. Loonmatiging is na n van stijging van de koop- I :ht van werknemers dé re- lie voor economisch herstel. 3tijdelijke pas op de plaats is 1 ramp en altijd beter dan verliezen van je baan. In ruil r loonmatiging worden bo- dien mensen met een uitke- enigszins ontzien. De on- LP 1 andelaars van FNV en CNV den met dit akkoord - hoe J;er ook - thuis komen. tisch heeft De Waal wel ver- :de inschattingen gemaakt. FNV-top heeft zijn gestaalde ers, voorafgaand aan het So- 1 Overleg, de straat op ge- 8, ird om acties te voeren die er de gewone leden en het liek weinig steun kregen, was de eerste tegenvaller, nog grotere teleurstelling het onderhandelingsresul- waarmee De Waal terug st naar zijn door acties ver- achterban. y/cFNV-voorzitter heeft zich in lastig parket gemanoeu- ^nrd. Hij heeft ingestemd met 5 akkoord, waarvan hij weet 'het de beste garantie biedt r economisch herstel, maar r veel oppositie tegen is. Hij ft verder twijfel gezaaid over letekenis van de ledenraad- -p frig die nu wordt gehouden. minder dan 100.000 reac- 0,zou hij de uitslag naast zich willen leggen. Vaal blinkt niet uit in duide- leid. Verdedigt hij zijn on- tandelingsresultaat nu, of Als hij zijn geloofwaardig- I als onderhandelaar wil be den, moet hij zijn lot verbin- aan het 'historisch akkoord' I dronder ook zijn handteke- staat. Een man een man, woord een woord! Schneider ruswiik/anp - Justitie heeft vandaag de vier mannen vrijgelaten die vorige week met veel tamtam zijn opgepakt op ver denking van het beramen van een terro ristische aanslag. Dat lieten twee advo caten van de verdachten weten. Justitie geeft in een reactie aan dat er onvoldoende bewijs was om de mannen nog langer vast te houden. Tot nu toe is zelfs niet gebleken dat een mogelijke aanslag is voorkomen, aldus het lande lijk parket van het OM. Volgens justitie blijven de vier wel verdacht. Het OM maakte vorige week nog bekend dat het wel dacht met de aanhoudingen van deze vier een bomaanslag te hebben voorkomen. De verdachten zouden deel hebben uitgemaakt van een radicaal moslimnetwerk. Het was toen nog niet duidelijk wat het doelwit van de mogelijke aanslag zou zijn geweest en of dat doelwit in Neder land lag. De zaak kwam aan het rollen door een tip van de Algemene Inlichtin gen- en Veiligheidsdienst (AIVD). De in formatie over de 'terroristische actie' die op handen zou zijn had de AIVD uit een doorlopend onderzoek naar extremisti sche moslims. De arrestanten komen uit Amsterdam (2), Amersfoort, Den Haag en Schiedam. Een vijfde verdachte uit Amersfoort werd al snel vrijgelaten omdat er onvol doende verdenking tegen hem bleek te zijn. De anderen werden verdacht van het voorbereiden van een ontploffing en deelneming aan een criminele organisa tie. Volgens een van de advocaten, B. Nooit - gedagt, is het terecht dat de mannen niet langer in hechtenis worden gehou den. „Er was alleen informatie van de AIVD. Die concludeerde op basis van af geluisterde telefoongesprekken dat er mogelijk sprake was van een terroristi sche actie", stelt de raadsman. Woordvoerder V. van Steen van de AIVD benadrukt dat zijn dienst wel degelijk „serieuze aanwijzingen" had gekregen dat er een aanslag werd voorbereid. „Die moest worden voorkomen", stelt hij vast. Hij wijst er op dat het in dit soort gevallen dan ook alleen de taak van de AIVD is om terroristische acties te voor komen. Niet om ze strafrechtelijk te be wijzen. Minister Donner van Justitie sluit niet uit dat er aan de ene kant een aanslag is voorkomen door de aanhoudingen, maar dat er aan de andere kant onvol doende bewijs is om de verdachten vast te houden. De PvdA vindt het een kwalijke zaak dat verdachten mogelijk te makkelijk wor den opgepakt, aldus Tweede-Kamerlid Wolfsen. Zijn fractie vreest dat onder de nieuwe terrorismewet mensen nog eer der dan nu verdacht en opgepakt wor den, zonder dat er gedegen bewijs is. Pagina Binnenland 1: Broddelwerk of slimme tactiek Geen draagvlak bij bevolking en raad door Nienke Ledegang wassenaar - Het plan om in Wassenaar vijftig open, meest groene ruimtes in het dorp te bebouwen, is van de baan. Dat lieten burgemeester en wethou ders gisteren weten tijdens een drukbezochte raadsvergadering over het omstreden voorstel. Het draagvlak onder de bevol king en in de raad is te klein om met het plan verder te gaan, al dus burgemeester Van den Muijsenberg. Hij spreekt van een inschattingsfout van het college. De verkoop van het groen was bedoeld om 20 miljoen euro binnen te halen. Deze manier van boekhouden schoot de (advertentie) WIBAUTSTRAAT 84 10.00-13.00 UUR WWW.HESASD.NL SUCCES BEGINT AAN DE HES HOGESCHOOL VOOR ECONOMISCHE STUDIES AMSTERDAM Alweer meer dan 100 prijsverlagingen. Enkele voorbeelden: Coca-Cola diverse soorten Res 1.5 liter Nu Douwe Egberts Senseo diverse soorten zak 18 tabs Nu Lay's chips diverse soorten zak 200 gram Nu katwijk - In een wolk van zand en rook werden gister middag op het Noorderstrand van Katwijk 28 'antieke' brisantgranaten tot ontploffing ge bracht. Het wapen tuig werd vorige week aangetroffen bij werkzaamheden in de Oegstgeestse nieuwbouwwijk Poelgeest. Het stille gedeelte van het strand werd door de Explosieven Oprui mingsdienst (EOD) uitverkoren om de granaten onschade- Ujk te maken. Niet voor iedereen was direct duidelijk wat er zich op het strand afspeelde. Bij de strandafgangen ging aanvankelijk het gerucht dat er een mijn was aan gespoeld. Het was gisteren een mooie dag voor een wan deling langs de zee en prima weer om de hond uit te laten. Maar vanaf onge veer 11 uur hield de politie iedereen te gen en rond het middaguur werd de rast verstoord döor een doffe knal. De explosieven die de EOD opruimt zijn in de meeste gevallen afkomstig uit de Tweede Wereldoorlog. „Maar dit is echt oud spul, van i burgers van Wassenaar massaal in het verkeerde keelgat. Zij or ganiseerden demonstraties en hingen in het dorp 200 span doeken op. In de raadsvergade ring van vorige week meldden zich 58 insprekers en zeker 300 toehoorders. Gisteravond was het weer druk in de Kikkertuin in Duinrell, waarnaar was uit geweken om iedereen te kun nen bergen. De honderden in woners reageerden voortdu rend met luid boegeroep, ap plaus of een beschaafd 'bravo, bravo'. De raadsfracties wezen de plan nen unaniem van de hand. Ze noemden deze 'niet eerlijk' en 'regelrecht indruisen tegen het vastgestelde gemeentebeleid'. De fracties staken ook de hand in eigen boezem. „We hebben zelf om deze notitie gevraagd. Het is triest dat het zo fout is gelopen", meende CDA-fractie- voorzitter Stolk. Verantwoordelijk wethouder Van Dijk (WD) zei gisteren haar toevlucht te nemen tot be zuinigingen op personeel en projecten in het dorp om het huishoudboekje van de ge meente sluitend te maken. Ver der is een verhoging van de ozb wat haar betreft bespreekbaar. Pagina R4: 'Wij konden niets anders dan de plannen intrekken' Arbiter na topper bedreigd heerenveen - Scheidsrechter Eric Braamhaar is naar aanlei ding van zijn arbitrage bij PSV- Ajax vier keer telefonisch be dreigd. Op zowel zijn vaste als zijn mobiele nummer was Braamhaar het mikpunt van dreigementen die hij niet wil herhalen. „De teksten zijn niet relevant, maar ik vermoed dat de telefoontjes van boze Ajax- en PSV-supporters kwamen." Elf overlevenden uit Russische mijn moskou - Reddingswerkers in het Zuid-Russische Zapadnaja hebben vanmorgen in een mijnschacht twaalf mijnwer kers gevonden, die daar al zes dagen vastzaten. De mijnwer kers zaten sinds het ongeluk van donderdag opgesloten in een deels onder water staande schacht onder de grond. Pagina Buitenland Twee soldaten VS dood in Irak tikrit - Twee Amerikaanse sol daten zijn om het leven geko men toen de tank waarin ze za ten in de buurt van de Iraakse hoofdstad Bagdad werd getrof fen door een explosief. Een sol daat raakte gewond. Bij een aanval op een Oekraïense pa trouille in het zuiden van Irak raakten zeven soldaten ge wond. Pagina Buitenland De granaten werden in een wolk van zand tot ontploffing gebracht. Foto: Dick Hogewoning rond de vorige eeuwwisseling", vertelt sergeant-majoor Jan Lu cas van de EOD. Het lukte dan ook niet om alle granaten in één klap op te ruimen. Bij de wandelaars die bleven wachten in de hoop op een spectaculaire explosie, voldeed de operatie ook niet helemaal aan de ver wachtingen. Pagina R4: 'Nou, dit was de moeite niet waard' Ja, ik word abonnee en ontvang de krant eerst 2 NaamMD t 2 weken gratis. Cr Wq gaan zorgvuldig Ik neem een: maandabonnement automatische betaling 19,70 kwartaalabonnement automatische betaling 56,20 betaling per acceptgiro 56,70 Handtekening: mei persoonsgegevens In hel colofon van de krant tred u nadere rtoimatie aan Bij machtiging tot automatische betaling krijgt u bovendien een 1/5 Staatslot met Jackpot cadeau Bq automatsche betaling is irijn 712141 400114 V1 Stuur deze bon in een envelop, zonder postzegel, naar: Leidsch Dagblad, abonneeservice, Antwoordnummer 10050 2300 VB Leiden www.leidschdagblad.nl TT cft tJago

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 1