Ontslag dreigt voor Tatum en Jennifer terug personeel Rijnmond °Ptv a^s brutale moeders MEDIA NPS brengt popquiz met Matthijs van Nieuwkerk Reclamelawaai ster stopt Top 2000 is een rage cr i BNN Studio Sport en Baantjer breken records Gestruikeld over Paul de Leeuw HOC648 £gfe ÊÊk mm tm dinsdag 28 OKTOBER 2003 F Brutale moeders Jennifer de Jong (links) en Tatum Dagelet: „Voor de titel Omroepvrouwen van het japgt zijn we ook weer beschikbaar." Foto: GPD/Roland J. Reinders 00 Dierenprogramma voor kinderen Hilversum - Kinderen en dieren hebben vaak een speciale band met elkaar. Hoe zij elkaar bein- vloeden staat centraal in het programma Kids for animals tv, dat vanaf zondag bij YorKiddin' van start gaat. Lieke van Lex- mond (GTST) presenteert dit nieuwe kinderprogramma we kelijks vanuit Ouwehands Die renpark in Rhenen. Lieke geeft de kinderen op speelse wijze al lerlei informatie over dieren en er komen diverse acties voorbij waarbij kinderen zich kunnen inzetten voor dieren. Clamourblad krijgt vervolg Hilversum - Het glamourtijd schrift Glamazine, waar ooit een eerste uitgave van werd ge lanceerd, krijgt in december een vervolg in de vorm van een maandblad. Het blad wordt ge maakt door het artiestenplat form Glamago, met de steun en kracht van de Imca Media Groep. Artiesten werken zelf mee aan de opzet van glamago op internet en deze werkwijze vormt de ruggengraat van Gla mazine. Ellemieke Vermolen, Ivo Chundro verlenen hun me dewerking aan het blad. Victo ria Koblenko en Sebastiaan La- brie worden vaste columnisten. Discussie over Radio 4 bij NCRV Hilversum - De NCRV wil we ten hoe luisteraars denken over Radio 4 en start daarom een discussie op de site van het programma A4. Aanleiding is een uitspraak van Arend Jan Heemia van Voss, hoofdredac teur VPRO-radio, in onder meer deze krant: „Radio 4 is tijdens vergaderingen de aangewezen kneus geworden. De VPRO wil het aanbod echter breed hou den op die zender." Program maleider Rob Heukels van NPS radio wil ook het huidige aan bod houden, mogelijk in com binatie met de Concertzender. Luisteraars kunnen reageren via de rubriek Praatpaal op www.ncrv.nl/a4. Nieuwjaarsconcert gaat over mama Hilversum - De VARA en het Nederlands Blazers Ensemble roepen kinderen en jongeren tussen zeven en zeventien jaar op een compositie te maken voor het nieuwjaarsconcert. Dit jaar is het thema mama. Jonge componisten kunnen een mu ziekstuk, lied of rap over hun eigen moeder insturen. Infor matie hierover staat op de web site nieuwjaarsconcert.vara.nl. De winnaars spelen op 1 janua ri hun eigen compositie mee in het Concertgebouw in Amster dam. De VARA zendt het nieuwjaarsconcert live uit op Nederland 3 en Radio 4. Praatjesmakers verschijnt op dvd Hilversum - Van het familie- programma Praatjesmakers is gisteren een speciale editie op dvd verschenen. Op het schijfje staan drie nieuwe programma's met de meest hilarische uit spraken van kinderen die nooit werden uitgezonden op tv. De dvd wordt uitgegeven door Strengholt in samenwerking met de NCRV, die het program ma sinds drie jaar uitzendt Op 25 december wordt een kerst- special uitgezonden en ook op 1 januari is er een aflevering te zien. Vanaf 9 januari volgt een serie van twaalf nieuwe afleve ringen. De serie zal een aantal vernieuwingen ondergaan. Vervolg van voorpagina Op 1 maart 2004 moet blijken of BNN nog steeds voldoende leden heeft. Dan pas maakt de toezichthouder, het Commissa riaat voor de Media, de balans op. Het Commissariaat bekijkt dan ook of alle nieuwe leden op de juiste manier zijn geworven. BNN heeft ongeveer tiendui zend nieuwe leden die niet zelf hun contributie betalen, maar dat laten doen door een paar bedrijven. Volgens BNN mag dat, het Commissariaat twijfelt daar over. BNN boekte mogelijk nog een overwinning gisteravond. Pvda- leider Wouter Bos en WD- Tweede Kamerlid Frank de Gra ve toonden zich voorstander van het loslaten van de ledeneis voor publieke omroepen. In plaats daarvan zou volgens Bos bekeken moeten worden of omroepen de juiste mensen be reiken. „Ledenaantallen zijn niet meer van deze tijd. De PvdA heeft zestigduizend leden. Dat zegt ook niets over het be lang van de PvdA", aldus Bos. Beide politici zegden toe zich in de Kamer hard te maken voor de noodzakelijke wetswijziging. Met name voor BNN komt dat goed uit, want elke vijf jaar toetst het Commissariaat of omroepen nog voldoende leden hebben. rotterdam/anp - Bij de regiona le omroep RTV Rijnmond dreigt een kwart van de medewerkers zijn baan te verliezen. Dat bleek maandag tijdens een omroepde- bat in Rotterdam over de toe komst van de zender en de Zuid- Hollandse evenknie RTV West. Afgelopen week kregen 42 men sen van RTV West al de wacht aangezegd wegens tekorten en de situatie bij Rijnmond is niet veel beter, bevestigde hoofdre dacteur C. van der Wel. Bij de zender die over Rotter dam en omgeving bericht, drei gen tussen de twintig en veertig ontslagen te vallen op 140 men sen. Het modemiseringsplan voor de radio is stopgezet en tussen twaalf uur 's nachts en zes uur 's ochtends is geen nieuws meer te horen. Bij de tv- uitzendingen zijn overdag drie tot vijf minuten van het nieuws geschrapt. RTV Rijnmond maakt geen gebruik meer van freelancers en verlengt tijdelijke contracten niet. De zenders probeerden maan- „Ik interesseer me voor de idea len die het materiële ontstijgen en die mensen binden. Ik ge loof erg in de eenvoud, het ge wone. Televisie staat, nog meer dan radio, de echtheid, de au thenticiteit van mensen in de weg. Televisie is vaak zo over rompelend en oppervlakkig. Daar goed mee omgaan, vereist een enorm vakmanschap en in zicht." Dat zei Harry Hemink enkele jaren terug toen hij 25 jaar in dienst was van de NCRV. Gisteren overleed de voormali ge directeur op 55-jarige leeftijd aan de gevolgen van kanker. Hij laat een vrouw en vier kinderen achter. Hilversummer Harry Hemink was vanaf 1 september 1976 aan de NCRV verbonden. Van beleidsmedewerker op de afde ling Secretariaat, Planning en Onderzoek klom hij op tot alge meen directeur. Van 1982 tot 1989 was Hemink hoofd Film zaken. Beroemde series als Hill Street Blues, The Cosby Show en Cheers werden door hem aangekocht. Als hoofd drama was hij ook verantwoordelijk voor de veelgeprezen serie Zwarte Sneeuw. Vanaf 1996 vormde hij samen met Martin Veenendaal de directie van de NCRV. Na het overlijden van Veenendaal, eind 1997, nam hij het algemeen directeurschap Hilversum - NPS brengt vanaf volgende week vrijdag zeven weken lang een popquiz op Ne derland 3. Matthijs van Nieuw- kerk presenteert deze Popquiz a Go-Go, een afgeleide van het vorig jaar zo succesvolle Top 2000 a Go-Go. Ook dat pro- hilversum - Nog geen uur na dat zanger Boudewijn de Groot gisteren met het oplaten van tweeduizend ballonnen het startsein had gegeven, raakte de internetsite waarop de luiste raars van Radio 2 kunnen stem men op hun favoriete nummer voor de Top 2000 al voor korte tijd overbelast. De langste hitlijst van Neder land, in 1999 begonnen als een eenmalig iets wegens het na kende einde van het millenni um, is bij de vijfde editie uitge groeid tot een ware rage. Vorig jaar luisterden tussen kerst en oud en nieuw al zo'n vijf mil joen mensen op enig moment naar wat Radio 2-zendercoördi- nator Kees Toering 'dé lijst van Nederland' noemt. De Top 2000 wordt door de luisteraars zelf samengesteld - vorig jaar brachten zo'n 275.000 mensen hun stem uit - en wordt in zes etmalen, van 26 tot 31 december, achter elkaar uit gezonden. De lijst is in de woorden van Toering 'een col lectieve vaderlandse geschiede nis in muziek' geworden. Het succes leverde Radio 2 eerder deze maand een Marconi Award op voor het beste amu sementsprogramma van het jaar. „Veel mensen vinden de Top 2000 de perfecte eindejaarser- varing", zegt Toering. „We heb ben het officieel laten onder zoeken, en één op de zeven Ne derlanders blijkt zijn leven in de week van uitzending aan te passen. Mensen slapen zelfs dag aan de provincie Zuid-Hol land, de subsidieverstrekker, en andere belangstellenden duide lijk te maken dat hun behoud van groot belang is. Als regiona le nieuwsverschaffer, als ram penzender en als podium voor debat en integratie. „Het brengt grote schade aan de sociale in frastructuur als we zouden ver dwijnen", vond E. Post van RTV Rijnmond. Zijn zender is een campagne begonnen onder het motto 'niet te missen'. Dat leverde de afgelopen weken 6000 adhesie betuigingen op. Op een bevol king van 1,4 miljoen mensen trekt Rijnmond wekelijks 800.000 kijkers en een half mil joen luisteraars. RTV West heeft eveneens een breed publiek. Ook onder de allochtonen, zo blijkt uit onderzoek. De regionale zenders kregen maandag geen toezeggingen van de Zuid-Hollandse Staten leden. Zij willen eerst de resul taten afwachten van een onaf hankelijk onderzoek naar de oorzaak van de financiële pro- IN MEMORIAM Harry Hemink 1948-2003 op zich. Begin dit jaar kwam Hemink bij de NCRV in buitengewoon roe rig vaarwater terecht. Dat had alles te maken met Paul de Leeuw, die voor de NCRV (on der andere) het programma Herberg de Leeuw maakte. Daarin werden onder andere zangeres Anneke Grönloh en medicus professor Bob Smal- hout gaparodieerd. Die paro dieën schootten bij veel leden van de NCRV in het verkeerde keelgat. Er kwamen woedende gramma keert dit jaar in de laatste week van het jaar zes da gen achtereen terug op de buis, opnieuw met Van Nieuwkerk. Beide programma's komen voort uit de Top 2000 van Radio 2, de door luisteraars samenge stelde en immens populaire korter om maar zo veel moge lijk te kunnen horen. Het is een gekte, maar wel een mooie. De liefde voor muziek brengt men sen samen." De Top 2000 werd vorig jaar in de week van uitzending al aan gevuld door het programma Top 2000 a Go-Go op de tv. „Dat zorgde op de radio voor een miljoen luisteraars extra", aldus Toering. „En het wordt steeds meer multimediaal. Drie jaar geleden kwam internet er bij, en daar boekten we vorig jaar met 400.000 unieke bezoe ken een omroeprecord. Het is niet ons doel om almaar groter te worden, maar het gebeurt gewoon. De Top 2000 is een hy pe geworden." Direct nadat kort voor twaalf uur in de oudejaarsnacht de nummer 1 van dit jaar is ge draaid, komt er nog een noviteit op de buis: Top 2000 in Con cert, een eerder op te nemen optreden van Nederlandse ar tiesten die in de lijst staan. Ze brengen een eigen nummer en een song van iemand die ze be wonderen. Zo zal Frank Boeijen voor het eerst in het Engels te horen zijn met een lied van Bob Dylan, en doet Boudewijn de Groot Oh Carol van Neil Seda- ka. De Top 2000 is verder binnen kort ook in de winkel terug te vinden in de vorm van een kaartspel met popweetjes en het boek Het beste uit de Radio 2 Top 2000. Het popspel is vol gende week verkrijgbaar, het boek volgende maand. blemen. De Statenleden onder schreven het nut van de zen ders, maar hadden ook kritiek. Volgens A. van Dijk (SGP/Chris tenunie) willen de zenders te veel en geven ze daardoor te veel geld uit. Ook PvdA'er Huls vond dat ze een te grote broek aantrekken. Hij vroeg zich af of Rijnmond wel over Feyenoord moet berichten. Kan dat niet aan de landelijke zenders wor den overgelaten? Het leverde hem hoongelach op van de Rotterdamse verslaggevers. De geplaagde zenders gaven wel toe dat het financieel uit de hand is gelopen. Dat kwam vooral door de ingezakte recla me-inkomsten, zei E. Wehr- meijer, de nieuwe directeur van RTV Rijnmond. En regionale ra dio of tv is in zijn ogen hele maal niet zo duur. Een pro gramma maken in Hilversum kost per uur nog altijd zes keer zo veel en dikbetaalde presen tatoren heeft RTV West of Rijn mond niet. „In Hilversum heb ben ze het over negen ton voor een dj. Dat is een beetje zuur." reacties binnen en honderden leden zegden hun lidmaatschap op. Dat leidde weer tot over en weer juridisch getouwtrek. Ook binnen de NCRV ontstond commotie. Medewerkers van de omroep brachten naar bui ten, dat Hemink volgens hen 'te slap' had gereageerd op de af faire rond De Leeuw. De NCRV gaf later een verkla ring uit waarin werd toegege ven dat het 'verkeerd' was frag menten uit te zenden waarin Smalhouts beeltenis verander de in Hitier. Ook gaf de NCRV toe dat de persiflage op Grön loh - als notoire drinkster - niet door de beugel kon. Begin januari dit jaar werd He mink, volgens eigen zeggen, ge heel onverwacht aan de kant gezet. „Ik ben verbijsterd. Tot op het bot," liet hij deze krant weten. „Ik begrijp er helemaal niets van." De NCRV gaf in een verklaring uit, dat er een ver trouwensbreuk was ontstaan tussen hem en de directie. NCRV-voorzitter Kees Klop vond dat hij onvoldoende was ingelicht in de periode dat de affaire De Leeuw speelde. „Ik ben er nogmaals kapot van en ik vind het onbegrijpelijk," rea geerde Hemink daags na zijn ontslag. Jan van Stipriaan Luïscius hitlijst die dit jaar voor de vijfde keer tussen tweede kerstdag en oud en nieuw wordt uitgezon den. Top 2000 a Go-Go, waarin Van Nieuwkerk met musici en fans praat en naar muziek uit die lijst kijkt en luistert, bleek vorig De Brutale meiden zijn vijfjaar na dato terug op de buis. Als Brutale moeders proberen ze wanhopig voet aan de grond te krijgen in tv-land. Of ze het nu leuk vinden of niet, ze zijn tot el kaar veroordeeld. „Zo'n kind helpt je hele carrière naar de klo te." Jawel, Tatum en Jennifer zijn weer als vanouds aanwezig. door Berrit de Lange Hilversum - Eens een Brutale meid altijd een brutale meid. Tatum Dagelet (28) en Jennifer de Jong (27) zijn pienter genoeg om een succesvol imago niet zomaar naar de prullenbak te verwijzen. Vijf jaar geleden wa ren ze de grof gebekte, alom te genwoordige schrik van bekend Nederland, daarna probeerden ze het ieder zonder veel succes op eigen kracht. Helemaal stil rond het duo is het nooit geworden, er werd in de bladen volop gespeculeerd over slaande ruzies en asociaal gedrag. Ook de privélevens van de meiden werden breed uitge meten. Het zal vrijwel niemand zijn ontgaan dat beiden inmid dels getrouwd en moeder zijn. Openhartigheid zijn tegen de 'gezellige' pers levert op z'n minst een compleet ingerichte kinderkamer op. Jennifer beviel in februari 2001 van dochter Mila Dana, Tatum kreeg met echtgenoot Ruud de WUd in ja nuari van dit jaar een dochter, Toy Travis. Ingrediënten te over voor een hernieuwde samenwerking, be sloten 'Taat en Jen' eerder dit jaar. Als brutale meiden stapten ze ongegeneerd en volstrekt willekeurig af op alles en ieder een. Die tijd is voorbij. Als bru tale moeders schikken ze zich naar een heus script. Rode draad in de nieuwe dertiendeli ge serie is de poging weer voet aan de grond te krijgen in tv- land. Hun onderlinge ruzie is geëscaleerd, aan het moeder zijn blijkt geen vleugje glamour te kleven en de anonimiteit drijft beiden tot wanhoop. Maar samenwerken? De 'ex- cuus-allochtoon die het bed heeft gedeeld met alle omroep bazen' en de 'vette zeekoe' moeten er niet aan denken. Hoogzwanger Bij toeval lopen de meiden el kaar in de eerste aflevering weer tegen het lijf. Jennifer is net moeder geworden, Tatum is hoogzwanger. Dat ook Tatum ten tijde van de opnames afge lopen zomer al bevallen was en de bolle buik simpelweg wordt veroorzaakt door een kussen onder de trui, dient met het oog jaar een voltreffer. Dagelijks ke ken rond een miljoen mensen. Een van de onderdelen was een korte quiz waarin de muziek- kennis van twee bekende lief hebbers werd getest. Bij de NPS werd al langer nage dacht over een serieuze pop- op buien van hysterische razer nij wel even vermeld te worden. Hoewel het lang niet meteen koek en ei is, zijn de dames er al gauw van doordrongen dat ze elkaar nodig hebben om de roem van weleer te evenaren. Met een pilot voor een tv-pro- gramma leuren ze langs om roepbazen. Ze laten zich advi seren door populaire collega's, oriënteren zich op de botox- markt, volgen braaf een presen tatiecursus, mengen zich gewil lig onder de sterren en zijn zelfs bereid hun kind te exploiteren. En is hun sex-appeal nog wel quiz, en daarom is dit onder deel uitgebouwd tot een zelf standig programma. De Pop quiz a Go-Go zal gaan tussen veertien teams van twee men sen, die voortkomen uit het 'popquizcircuit' in Nederlandse cafés. Hilversum - Niet eerder dit jaar keken zoveel mensen naar NOS Studio Sport dan afgelopen zondag. Naar deze vroege editie keken tussen 19.00 uur en 19.53 uur gemiddeld 3.750.000 men sen. In de uitzending van zondag avond was onder meer de klas sieker Ajax-PSV te zien. De piek van de uitzending lag rond 19.20 uur, toen ruim 4 miljoen Nederlanders hetslot van de wedstrijd bekeken. De uitzen ding haalde een marktaandeel van 55 procent. Dat betekent dat meer dan de helft van de te levisiekijkers keek naar Neder land 2. Ook bij de RTL 4-politieserie Baantjer sneuvelde een kijkcij ferrecord. Naar de aflevering van afgelopen vrijdag keken maar liefst 3.144.000 kijkers van 6 jaar en ouder. In deze aflevering, 'De Cock En De Moord Op Elvis'speelden 'Idol' Jim Bakkum, De Dijk-zan- ger Huub van der Lubbe en Ge rard Cox gastrollen. Het vorige record werd in het achtste seizoen bereikt, op 22 november van het vorig jaar. Toen zagen 3.014.000 kijkers hoe de moord op de dode dui venmelker (Rene Froger) werd opgelost. Op vrijdag 7 november aan staande zendt RTL 4 de hon derdste aflevering van 'Baan tjer' uit, 'De Cock en de moord op de clown'. intact, zijn hun relaties nog wel berekend op een bestaan als BN-er, zijn ze soms beter op hun plaats in de film- of musi calwereld? De twaalf afleverin gen durende zoektocht moet in de dertiende episode uiteinde lijk leiden tot dé ultieme come back. Natuurlijk kruisen ook talloze showbizz-coryfeeën weer het pad van de moederen de meiden. De rollen zijn nu echter veelal omgedraaid: de amechtig om aandacht bede lende Brutale moeders zijn nu zelf middelpunt van spot en hoon. Brutale moeders is geen ge-piie makzuchtige remake van Bnau le meiden, maar een uitgek^Rl te mix van fictie en werkelijk" heid. Tatum en Jennifer lijkte k maar al te goed te beseffen 21 er meer nodig is dan een af/®s stoft succes om de kijker de,be verleiden. „We gaan voor ANac demy Awards in de categorPas drama, comedy en reporta^a3u. En voor de titel Omroepvroiten wen van het jaar zijn we oofag weer beschikbaar." Brutale moeders, vanavond^ Yorin, 21.30 uur e w ihlai 511 uiiucsciiu/McniiDtnAmr Aan F)p hplancrriiWfp rnmmpr Onder het oog van Radio 2-hond Decibello gaven Frits Spits en Bou dewijn de Groot het startsein voor de Top 2000. De zanger liet een ballonnetje of tien los, achter hem gingen er 2000 de lucht in. Er hing een kaartje aan waarmee de vinder zijn stem voor de lijst kan uitbrengen en een cd kan winnen. Foto: Ton Kastermans hilversum/mediaredactie - Aan een van de grootste ergernissen van televisiekijkers komt bin nenkort een einde: reclamela waai. Volgende maand komt er een geluiddemper op de pu blieke zenders, die grote volu mewisselingen moet voorko men. eric Die 1 45 22 De belangrijkste commeq'3. zenders hebben dit apparar 0 in huis. Negentig procen#er de kijkers zou zich eraan ren. Voor veertig procent lawaai zelfs reden om w zappen. Al eerder bleek d< min uit artikelen in De Got Eemlander. KI JKCI JFERS Top 10 meest bekeken programma's 1. Studio Sport NOS 3.75 2. Kopspijkersr VARA 3.24 3. Baantjer RTL 4 3.14 4. Ajax-Celta de Vigo NOS 2.76 5. AEK Athene-PSV NOS 2.34 6. Goede tijden slechte tijden RTL 4 2.34 7. Journaal (zo, 20u) NOS 2.13 8. De bachelor RTL 4 2.02 9. Studio Sport zaterdag NOS 1.91 10. Bauers RTL 4 1.87 Top 10 meest bekeken kinderprogramma's 1. Jeugdjournaal NOS 30 2. Ernst, Bobbie en de rest Fox Kids 26 3. Klokhuis NPS 22 4. Villa Achterwerk VPRO 21 5. Blauw bloed VPRO 2C 6. Rocket power N'deon 19 7. Grabbit the rabbit VPRO 19ake 8. Ffukkie slim VPRO 19 9. Bassie en Adriaan N'deon 18 10. Braceface Fox Kids 18 Marktaandelen in Nederland 1 11,0 (11,0) +/- Nederland 2 19,4 (18,5) Nederland 3 7,8 (7,2) RTL 4 19,0 (19,1) - RTL 5 3,7 (4,4) Yorin 5,5 (5,8) SBS 6 10,4 (9,8) NET 5 5,9 (5,9) +/- Veronica 3,5 (4,0) - >wi et riti Dt 23 INC Dord irogr; ,00 T nact adio 'Ml De weekcijfers zijn afkomstig van de afdeling Kijk- en Lui» De onderzoek van de Publieke Omroep. Het aantal kijkers x T stei De lijst met meest bekeken kinderprogramma's bestaat utf nac kers van 3 tot en met 12 jaar. Tussen haakjes staan de mi PLI aandelen van vorige week. euw; Opik;

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 20