SPORT Kortekaas buigt voor de Haleakala haalt halve stunt uit tegen gehandicapt AZC Pernix doet bijna niets goed e Treffers bereikt playoffs door winst op zwak TTCV ei Werkrugby levert DIOK zege op S9 maandag 27 oktober 2003 Lisserbroeker eindigt tijdens WK offfoad triatlon teleurstellend als 35ste lyce Kortekaas als 35ste over de finish komt, wacht hem toch i bloemenkrans. Foto: Jim Safford door Marcia Jansen wailea - De ambiance in het luxe vakantieresort Wailea was prachtig, de sfeer uniek. Eerder in de week snorkelde Royce Kor tekaas, op uitnodiging van de Amerikaanse televisie, nog tus sen de reuzenschildpadden, maar zondag kon de idyllische omgeving van Maui (Hawaii) hem even helemaal gestolen worden. Wat het hoogtepunt van het seizoen moest worden, liep uit op een fiasco. De triat leet uit Lisserbroek eindigde tij dens het wereldkampioenschap offroad triatlon, daar waar hij hoopte op een toptien-notering, op een teleurstellende 35ste plaats. „Hier zien ze mij niet meer terug." Het zwemmen, anderhalve ki lometer in de Stille Oceaan, ging volgens hem nog 'super'. Kortekaas spoelde als 24ste aan land en zat, na een snelle wis sel, als twintigste op de moun tainbike. Het leek een veelbelo vend uitgangspunt voor een mooie uitslag. Zijn droom om op Maui bij de eerste tien te eindigen, spatte echter op de hellingen van de Haleakala (Huis van de Zon) vulkaan al vroeg uit elkaar. ,,Na een aan loop op het asfalt zat ik al snel bij de eerste vijftien, maar al in de eerste serieuze afdaling wist ik dat ik op dit parkoers te kort ging komen. De mannen die ik even daarvoor in de klim had ingehaald, kwamen me in de afdaling als een gek voorbij. Heel frustrerend." Kortekaas maakte op Maui ken nis met een parkoers dat hij nog niet eerder in Europa was tegengekomen: lange klimmen en afdalingen bezaaid met su- perscherpe lavastenen. „Voor dat ik hier naartoe kwam, dacht ik dat ik aardig kon mountain- biken, maar dit is toch andere koek. Zelfs omhoog had ik moeilijkheden om grip te krij gen en moest ik af en toe van m'n fiets af." De winnaar van de Europese Xterra Tour reali seerde zich al snel dat hij zijn ambitieuze doelstelling dras tisch moest bijstellen. „Toen kreeg ik wel even een flinke mentale klap te verwerken en dat werd er niet beter op toen de eerste twee vrouwen in de wedstrijd me in een afdaling in haalden. Het liefst wil je dan af stappen, maar als je zo'n eind van huis bent en je zes weken lang intensief op een wedstrijd hebt voorbereid, doe je dat toch ook niet zo snel." Kortekaas besloot door te fiet sen. „Ik wilde graag heelhuids beneden komen en heb verder geen risico's genomen. Ik ben dan ook niet gevallen, maar ben wel een paar keer in de bosjes terechtgekomen omdat ik door al die stenen de macht over het stuur verloor." Ook de hitte speelde hem parten. „Het was 32 graden en dat is voor deze tijd van het jaar ook hier wel uitzonderlijk. Bovendien was er een erg hoge luchtvochtig- heidsgraad. Toen ik bergop aan het fietsen was, leek het wel of mijn lichaam uit elkaar plofte." Na dertig zware fïetskilometers begon Kortekaas uiteindelijk op een 42ste plaats aan de afslui tende elf kilometer lopen. „Het loopparkoers viel me in verge lijking met de Europese wed strijden eigenlijk weer mee. We liepen een stuk over het strand, rpolo - LZ 1886 zorgde zaterdag in Ijf Meibad voor een surprise. Veel- lig landskampioen AZC uit Alphen len Rijn werd op 8-8 gehouden. Een ig waar vooraf heel LZ voor zou n getekend, maar die achteraf nog discussie in het Leidse kamp gaf. 186 had zeker winstkansen. In de uïtfcse nam de Leidse ploeg telkens het iuw en AZC werd in de achtervol- gedwongen. Kimmo Thomas t de titelhouder pas in de laatste ut naast de Leidenaars. AZC kon aanvoeren dat de ziekenboeg lat: Niels Zuidweg en Pim Visscher tstlen niet spelen. 25- ploeggenoten begonnen nog wel tvarend. De zone van LZ was nog goed afgesteld en Björn Boom profi teerde. Hierna nam LZ het initiatief over en kwam de ploeg al snel aan de goede kant van de score. Coach Michel van der Zeeuw vond dat zijn spelers de opdrach ten goed hadden uitgevoerd. „Onze zo ne sloot goed. We gaven AZC weinig kans en dwongen ze van afstand te schieten. Ook onze man-meer was pri ma, in tegenstelling tot een dag eerder tegen De Ham. Wij hadden een goede dag en AZC een mindere." Halverwege stond er 4-4 op het score bord. LZ leek in de derde periode een beslissend gat te slaan. De Leidenaars kwamen op 6-4. AZC leek rijp voor een nederlaag. Het pleit voor de Alphenaren dat ze het hoofd niet in de schoot leg den. In de'vierde periode kwam AZC dan ook weer langszij (6-6). In een spannende slotfase met veel uit sluitingen over en weer bleven de partij en in evenwicht. Periodestanden: 2-2, 4-4, 6-5 en 8-8. Goals LZ 1886: Jan Langerhorst 2, Joeri Klein, Arnold Spros, Frans Langerhorst, Mirco Zuidweg, Wou ter Naber en Mathieu Spros. Goals AZC: Björn Boom 2, Kjell Boom 2, Tjerk Kramer 2 en Kimmo Thomas 2. De Zijl-LGB/Vivax kon AZPC lang goed partij geven. Tot 5-6 na drie perioden bleef de ploeg van coach Jacob Spijker in het kielzog van de tegenstander. In de laatste periode kwam De Zijl wat kracht tekort en verloor met 6-9. Spijker was zeker niet ontevreden. „We hebben goed gepeeld. In de eerste twee perioden ging het gelijk op. AZPC is ze ker de beste ploeg waartegen wij tot nu igerhorst van LZ duelleert met AZC'er Tjerk Kramer (op de rug gezien). Foto: Dick Hogewoning on Hoogendam oeljNNls - De Treffers mag zich op- ?evoor de kampioensplayoffs. De F(lit Roelofarendsveen walste op de dj met 7-0 over degradatiekandi- sPTCVheen. jhelse ploeg kon niet beschikken et bpman Jos Verhulst die een knie- 10 Ie heeft ondergaan. Het meespe el Treffers-kopman Sau Ayemoyu- ïebfc twijfelachtig omdat er proble- stafaren op de Nigeriaanse luchtha- ^ijuja, waardoor Sau vertraging had vlucht naar Nederland. allemaal geen invloed, want TT- 2 zo zwak dat het maximale resul- 0 Enaald kon worden. De vermoeide j^ebest tegen Gert-Jan van der Braak eehet uiterste gaan: 11 - 9 in de vijf- Merijn de Bruin (tegen Van der in invaller Paul van Berkel) en Jel- (Van Kempen en Van Berkel) n hun partijen vrij eenvoudig, dafj wacht de eerste wedstrijd thuis rehlandskampioen Feijenoord, de gG|aarna volgt de return in Rotter- geliid. „We hebben ons doel bereikt 4 play-offs", klonk coach Marcel iPrdam tevreden. „En we zijn niet kansloos tegen Feijenoord, maar veel hangt af van de vorm en natuurlijk van ons sterke dubbel, want dat is een be langrijk punt." Scyila, dat na de 5-2 zege op Torenstad zesde is geworden, is veroordeeld tot het spelen van degradatiewedstrijden, die over twee weken beginnen. Samen met De Toekomst, TTCV en Torenstad moet degradatie voorkomen worden. TTCV is veruit de zwakste ploeg en dus hoeft Scyila zich alleen maar te bekommeren om de zesde, veilige plaats. Gisteren tegen de verrassende debutant Torenstad kende Scyila een moeiiljke openingsfase, waarin Mark Heemskerk het op vastheid moest afleggen tegen Jurgen Pastoors. Samen met de sterk in de singles opererende Gerard Bakker moest Heemskerk ook het loodje leggen in de dubbel, dat dit seizoen niet één keer winst opleverde. De ruststand was 2-2, maar daarna liepen de Leidenaars vlot uit naar 5-2. „Het was wat twijfelachtig", vond Scyl- la-kopman Edgar Malchasian (die zelf zeven van de veertien partijen won) van het optreden van zijn ploeg. „We heb ben tegen sommige ploegen onnodig punten laten liggen en dat is zonde." Het jonge Scyila 2 is in de eerste divisie in de problemen gekomen. Dit na de 9-1 nederlaag tegen titelfavoriet Hotak'68. Halverwege de competitie staat Scyila voorlaatste met negentien punten, ze ven verwijderd van de veilige zone waar Remax bivakkeert. De slimheid en door tastendheid van de Brabanders gaf de doorslag, al had met name Thijs Lange- veld goede kansen tegen Toine Jansen. Ook had Langeveld, die wel Ton Voge laar aan de kant schoof, mogelijkheden om de dubbel samen met Simon Goes- sens te verzilveren. In de tweede divisie lijkt de 42-jarige Fri- so Reitsma bij Pecos aan zijn tweede jeugd bezig. De Oegstgeestse kopman zegevierde tegen nummer twee Vrien denschaar driemaal en door de even eens sterke inbreng van Michel van den Oord (hij moest alleen ex-Oegstgeest speler Marco van der Meijden voorla ten) kon er een remise worden bewerk stelligd. Pecos staat na vijf duels drie punten voor op Renata en vier op SVE. SVE had geen schijn van kans tegen koploper Avanti dat met 9-1 won. Alleen Ronald Peeters liet een steekje vallen, te gen Thijs Groeneveld. De Rijnwoudse ploeg stevent ogenschijnlijk moeiteloos af op het kampioenschap. Scyila 3 ver loor met 6-4 van Renata en dat was niet best van de Leidenaars die alleen in Ger hard Kray een sterspeler in de gelederen hadden. Kray bereikte het afgelopen weekeinde ook de halve finale van de B- meerkampen samen met maatje Groe neveld. Docos verstevigde in de derde divisie zijn koppositie door bij hekkensluiter Quick'32 in Hilversum een flink resul taat (1-9) neer te zetten. De voorsprong op de achtervolgers Twenty one-up en SVE bedraagt zes punten. Vrouwen Voor Pecos valt er in de tweede divisie weinig eer te behalen. Halverwege be draagt het puntentotaal slechts elf en dat is inclusief de score van het met 7-3 verloren duel thuis tegen Maasbree 2. Iris Sjaardema, Anna van Beuningen en Miranda van der Kooy wonnen ieder een partij tegen de Limburgse be zoeksters. Docos, dat niet actie kwam, is de vol gende tegenstander. De Leidse ploeg won eerder al met 8-2 van de collega's uit Oegstgeest. door het bos, over rotsen en een flink stuk zelfs over het as falt. Het lopen ging gelukkig wel weer goed. Ik heb nog een stuk of zeven mensen ingehaald." Direct na zijn finish, ruim ach ter de Spaanse winnaar Eneko Llanos, liep Kortekaas racedi- rector Dave Nicholas tegen het lijf. „Hij vroeg me hoe ik het had gevonden. Ik heb hem meteen verteld dat dit fietspar- koers niet op mijn lijf is ge schreven en dat ik hier waar schijnlijk niet meer terugkom. Dat vond hij natuurlijk niet zo leuk om te horen. Maar ik zie het niet zo zitten om weer een keer mee te doen. Om hier fat soenlijk naar beneden te rijden, moet je volgens mij een hersen cel missen. Maar serieus, ik ga me volgend jaar richten op de vijf Europese wedstrijden. Die zijn dichter bij huis en die par koersen liggen mij beter. Mijn grote doel is nu om de Xterra- wedstrijd in Kijkduin te win nen. Na twee tweede plaatsen wordt het wel eens tijd voor een overwinning." Kijk voor de complete uitsla gen op wwwjrterraplanet.com luioitilt 1 Op het looponderdeel kon Kortekaas op Hawaii wel goed uit de voe ten. Steve Scott toe in het water gelegen hebben. In de laatste periode komen we met name fy siek te kort. AZPC maakte de kansen net wat makkelijker af dan wij en dat maakt het verschil." In de laatste periode liep AZPC ondanks het goede keeperswerk van Robert van Berkel uit naar 6-9. Periodestanden: 1-1, 3-4, 5-6 en 6-9. Doelpun ten Zijl-LGB/Vivax; Niels Joor 3, Roeland Spijker, Juriaan Menagie en Joost Wielaard. De vrouwen van LZ 1886 speelden afge lopen weekeinde tweemaal. Zaterdag was Polar Bears met 16-5 veel te sterk en gisteren werd eveneens verloren, van ZWV/Nereus. De Zaansen wonnen met 11-8. Door deze nederlagen zijn de LZ- vrouwen in de poule van de onderste zes in de hoofdklasse beland. door Michel van Gent korfbal - Pernix heeft door een 8-5 nederlaag tegen IJs- selvogels een goede gelegen heid laten liggen om ruimer afstand te nemen van de on derste regionen. „Het was een troosteloze middag. Er werd zó slecht gespeeld met zo veel knullige fouten", bromde trainer Perry Venema over het optreden van zijn selectie. Al na dertig seconden opende Matthijs Groeneveld de score, maar dat bleek het enige hoogtepunt voor rust (2-1). De Leidse eersteklasser gros sierde in plaatsfouten en aan vallen met één schot en miste ook nog eens twee strafwor- pen. Ewoud van der Kooij (2), Irene van der Burg en nog maals Groeneveld hielden tot 6-5 de hoop op een punt in leven, maar daarna was het over. Ook invallers Sanne Pe- ra, Pauline Vlug en Gijs Burg- meijer konden het spel niet meer opkrikken. Madjoe is herfstkampioen van de derde klasse A na de 15-13 zege op VZOD. Aan voerder Marco Ravensbergen was afwezig omdat hij een dag eerder vader was gewor den. Hij werd vervangen door junior Stefan Grootswagers. Madjoe kon moeilijk afstand nemen, mede doordat de ploeg drie strafworpen miste. Na rust liepen de Rijnsbur gers van 6-5 door naar 10-6, om daarna dit verschil be kwaam vast te houden. Dat gebeurde in hoofdzaak door sterk afvangen, waarbij met name Marloes Schoneveld goed werk verrichtte. Arenda Heemskerk, Erwin Kellner en Klaas Star waren topscorers met elk drie doelpunten. Fluks maakte aan het begin van de tweede helft een inzin king door tegen DS0(A), waarbij de 7-4 voorsprong in rook opging (7-7). De forma tie van Peter Bierens herstel de zich goed door de aanval len in hoger tempo en ruimer op te zetten. Bovendien ging de verdediging beter op de balüjnen spelen, zodat meni ge bal onderschept werd. Ni cole Bierens, Arno van Haar lem (3), Alexandra Braun en Erik Caspers voerden in de resterende 24 minuten de score dan ook op naar 15-8. Tijdens de eerste helft had KZ Leiden moeite met het spel van Nieuw Flora, dat erg op de doorloopbal speelde. De Leidenaars, die het zonder Steven Kalkman en Rik Noor- dervliet moesten stellen, be paalden wel het scoreverloop maar stonden lange tijd slechts twee punten voor. KZ Leiden wist na rust (6-8) met achterverdedigen het grootste gevaar uit de tegenaanvallen te halen. Bovendien bleek de ploeg aanvallend veel bewe- gelijker op het slechte veld, wat uiteindelijk meer doel punten opleverde. René Ar- noldus (4), Christel van Lun- teren, Bianca Witteveen, Joost Kwestro, Mark Zierikzee en invaller Frank van Heyningen brachten na 7-9 hun club naar 13-18 winst. De Danaïden speelde aan vankelijk net zo zwak als hek kensluiter Aurora, zodat het na 22 minuten slechts 2-2 stond. Trainer Enrico Mud gaf bij de thee opdracht om eenvoudiger aan te vallen met een hoge aangeef en meer be weging zonder bal. Dat bleek een goede tip. Stephan van Nierop (2), Kim van Nood, Chantal de Vries en Michel Schrama (vervanger van de zieke Ed Dubbeldeman) had den slechts zeventien minu ten nodig om de voorsprong van 3-5 (rust) naar 4-10 op te voeren. Nadien mochten Si- mone van Poelgeest, Maaike de Vries en Ramos de Ruiter ervaring in het eerste team opdoen, waarbij de laatste met een doelpunt bijdroeg aan de 9-14 overwinning. gg The Bassets verslaat hooggeklasseerd Eemland door Pieter van der Vliet rugby - Dankzij een 14-11 over winning op Ascrum en een ne derlaag van naaste concurrent 't Gooi is DIOK opgeklommen naar de derde plaats op de ranglijst. Het gejuich van de DIOK-spe- lers na afloop van het gewon nen duel was daarom niet al leen van vreugde, maar zeker ook van opluchting. De Leide naars hadden met hard werken de overwinning op de Amster dammers binnengesleept. De wedstrijd verdiende niet de schoonheidsprijs. DIOK moest de geblesseerde captain Wilnus Versteijnen missen, maar had in stand-in Fred Moerland een waardige vervanger. Het was het geslepen spel van de tegen stander dat DIOK eigenlijk noopte om de aanvallen vanuit de voorwaartsen te sturen. „Ik ben blij met de overwinning en de getoonde inzet", zei coach Robert Broers. „Nie mand heeft verzaakt. De enige kanttekening die ik wil maken is dat we te veel vanuit de ver dediging moesten spelen." Ascrum verstoorde telkens de Leidse aanvalsopbouw door snel op te lopen op en vaak over de rand van buitenspel. Te vaak kwamen de Amsterdam mers er mee weg en dat maakte (advertentie) Sunny Camp Obdam specialist in hockey, golf, tennis. De grootste sortering hockey- en tennisartikelen in de regio. De Kempenaerstraat 1D Oegstgeest. tel. 071 -5155872 van de Leidse aanvallen niet meer dan losse flodders. De voorwaartsen van DIOK speel den daarentegen gretig, vooral het samenspel tussen Moerland en scrumhalf Stefan Ong zorg de voor onrust in de Amster damse defensie. Met een penal ty van Mike de Koek kwamen de gasten op voorsprong, nadat Danny Evers voor de thuisploeg al had gemist. DIOK kwam op een 7-3 voorsprong door een fraaie loopactie van Chris de Wal en de conversie van Evers. Ascrum had toen al op 12 pun ten kunnen staan, maar koos bij penalty's steevast voor veld spel in plaats van de kick op de palen en dat leverde door de hechte Leidse defensie geen punten op. Pas aan het slot van de eerste helft besloot De Koek een driepunter te verzilveren voor de 7-6 ruststand. In de tweede rondgang speelde het spel zich hoofdzakelijk op het middenterrein af. De enkele keer dat beide ploegen diep op de aanvalshelft kwamen, ver zuimden ze te scoren. De Koek kreeg met nog een kwartier op de klok de kans om Ascrum op voorsprong te zetten. Maar recht voor de palen gleed het standbeen van de ongelukkige Amsterdammer bij zijn aanzet weg. Meer geluk had DIOK. Een snelle spelhervatting bracht Wilco Kunnen in stelling, die ie dereen te snel af was en een vijfpunter liet noteren voor 12- 6. Evers schopte er twee extra punten bij. Stephan Jansen van Vuren drukte nog een try voor de Amsterdammers, een mi nuut later floot referee Rolink het eindsignaal. In Sassenheim won The Bas sets met 38-25 van Eemland, dat in de eerste klasse de vierde plaats inneemt. Binnen tien mi nuten stond de teller al op 19-3 en niets leek een monsterscore in de weg te staan. Die bleef door teleurstellend spel van de thuisclub uit. Eemland keerde in de tweede helft het tij en nam een 19-20 voorsprong. Lang konden de Amersfoorters daar niet van genieten. The Bassets produceerde een forse eindsprint. Voor de Sassenhei- mers waren Eric Roor (2x), Gijs Overdevest (2x), Jim Berbee, Rogier van der Tas en Rob van der Heiden succesvol. De vrouwen van DIOK hebben de smaak te pakken. Na de overwinning van vorige week op de koploper, was nu Ele phant uit Eindhoven veel te zwak voor de ontketende Leid se rugbyvrouwen. In de lichtstad werd het 0-97. Vrouwencoach neemt ontslag leiden - Dirk Jan Verlinden is per direct opgestapt als coach van de DIOK-vrou- wen. Verlinden is het niet eens met het beleid van DIOK-bestuur wat betreft het vrouwenrueby. „Ik wil meer gelijkheiden behan deling tussen de stan daardteams zoals dat is af gesproken. Daar vind ik niets van terug. Er wordt van alles geroepen en niet waargemaakt en dat vind ik oneerlijk. Ik heb gepro beerd daar over te praten, maar zonder resultaat. Ik voel me in de steek gela ten." Verlinden schreef in 2001 geschiedenis bij de Leidse rugbyclub door voor het eerst in 17 jaar de landsti tel te winnen en in 2002 als runner-up te eindigen. Als vervanger voor Verlinden is Dominique Danton aan getrokken.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 25