Jixick Boys vecht maar één helft in Hoek AMATEURVOETBAL Katwijk ziet de ernst inNoordwijk niet er Leede wint ook niet van nummer laatst isse is de luizigste S5 maandag 2~J oktober 2003 Willem Spierdijk 5<k - Je pakt eens punten en je verliest eens punten in de ste minuut. In Hoek leek Quick Boys zaterdag - na de minute-overwinning van een week daarvoor op Kat- - op weg naar de tweede 'smerige zege' op rij. Dat ging niet door. Hoek caramboleerde in blessuretijd de kmaker in het Katwijkse doel: 2-2. t de wedstrijd was duidelijk dat het voor Quick Boys moeilijke klus zou worden in Hoek. De Zeeuwen, die ompetitie zo aardig waren begonnen, hadden drie trijden op rij verloren. En dat betekent in Zeeland latisch dat er een strop komt om het hoofd van de Belg, lohan Ballegeer, moet zich zijn rentree bij de anders hebben voorgesteld. In 1995 greep hij in rijn te jaar bij Hoek meteen de titel. „Met dit materiaal A ipelle met eigen wapens verslagen Anton Died rich word ik op zeker kampioen", had hij toen de voorzitter beloofd. En Ballegeer hield woord. Daarna maakte Balle geer naam in België. „Hij bracht Maldegem van de derde provinciale naar de derde nationale", klonk het met veel respect in de bestuurskamer. Ballegeer was niet van plan om zich gemakkelijk bij de te genslag van afgelopen weken neer te leggen. In de Provin ciale Zeeuwse Courant had hij de inzet van rijn spelers ter discussie gesteld. „Het kan best rijn dat er spelers rijn die moeite hebben met mijn aanpak, maar ik ben geen begin nend trainertj e. Het is al zo veel keer gebleken dat het de beste aanpak is", liet hij optekenen. Hij kondigde boven dien aan spelers op te stellen die 'bereid rijn om voor de club en voor mij door het vuur te gaan'. Deze voortekenen voor een lastige middag waren ook tot in Katwijk doorgedrongen, vertelde Quick-Boystrainer Gert Aandewiel. Maar aan het spel van de Katwijkers was dat niet af te lezen. Quick Boys kampt al sinds het begin van het seizoen met een gebrek aan vorm. Wanneer de ploeg dat niet compenseert met strijdlust, is Quick Boys niet meer dan een modale hoofdklasser. Dat was zaterdag de eerste helft het geval. Quick Boys werd op alle plaatsen op het veld voorbijgelopen, maar stond na 45 minuten 'slechts' met 1-0 achter door een treffer van Mare Min- naert. Tekenend was dat de Katwijkers ondanks de wind in de rug er niet in slaagden ook maar één gericht schot op doel te lossen. Gevaar voor Hoek ontstond er pas aan het einde van de eerste helft met een paar scrimmages na hoge bal len voor het doel. Aandewiel was boos geworden in de rust, in de kleedka mer. Hij had de inzet van zijn spelers gehekeld. „Als je op een slappe manier aan de wedstrijd bent begonnen, is het moeilijk om dat nog om te keren. Maar dat lukte ons wel", concludeerde de trainer terecht. Het resulteerde geen moment in goed spel. „Maar dat kan ook niet op dit veld", vond Aandewiel. Het leidde wel tot twee doelpunten. Die kwamen tot stand met medewerking van Hoek-doelman Jurgen Bel- paire. Eerst liet hij een vrije trap van Maarten Bak zomaar in de verre hoek draaien, even later reageerde hij laat op een geplaatst schotje van Hendrik van Beelen. De Hoek- doelman was de hele week geblesseerd, maar had zelf aangegeven te kunnen spelen. „Dat is rijn verantwoorde lijkheid", vond Ballegeer. De twee fouten van de keeper leverden Quick Boys geen drie punten op. Scheidsrechter Breebaart had zich aan het einde van de wedstrijd opgewerkt tot de slechtste man van het veld; een hele prestatie gezien de kwaliteit van het door de spelers gebodene. Om niets gaf hij in de derde minuut van de blessuretijd op achttien meter van het doel een vrije trap aan Hoek. Via het lichaam van een ploegge noot stuiterde het schot van Leon van den Ouden langs Peter Kromhout: 2-2. Ille - FC Lisse kreeg zater- jtwee punten te veel in Ca- S%. Ook al is trainer Ruud >l^ing het daar niet mee eens. en bagger (eerste helft) en ferhoudend (tweede helft) I won Lisse met 0-1, door prachtige vrije trap van Janssen. En dat juist in 'wedstrijd waarin Capelle loonde wel degelijk aanval- te kunnen spelen. iloeg uit Capelle staat niet <<nd als offensief ingesteld. ';endeel, meerdere ploegen e 'rijke' Bollenstreek beten bet verleden hun tanden stuk Ie Muur van Capelle. Maar e thuiswedstrijd tegen FC H lieten de Capellenaren dat het ook anders kan. Na bij een stand van 0-0, liet René Vermunt rijn zelfs Berry Janssen: doelpunt. Archieffoto: Taco van der Eb he te voor ize andere jnfillers te en, of Lverdijk gewoon niet goed n spel kwam door de strak- ïkking, maakt niet uit. Het taat was een leukere wed- met inderdaad meer te voor aanvallen van Lisse de andere kant een ge- Ijker Capelle. oos voor lopers voorin, in s van Averdijk", zei ng na afloop. Met het oog, d zei hij dat er niet bij, op lunter. „We weten dat Ca- O sorry dat ik het zeg, een luizig speelt. Dat hebben ti ook gedaan. Mikken op ne kansje. En de luizigste heeft gewonnen. fn waren zeldzaam. In de helft kreeg Lisse er twee, één. Maar groot waren ansen niet en voor de toe- jj^wers viel er weinig te ge- Passes kwamen niet e^le Lissenaren waren voor- j^rig met korte balletjes pikken, de Capellenaren et \Lh met ballen verliezen en weer te- rugveroveren. De strafschopge bieden lagen er onaangeroerd bij, terwijl het midden van het veld grondig werd omgeploegd. In de tweede helft kwamen pas ses aan weerskanten wel aan, maar nog steeds stonden beide verdedigingen fier overeind. Met het duo Janssen/Kevin Winter heeft Lisse centraal ach terin één brok rust en kwaliteit. Zonder Averdijk voorin aan de andere kant echter weinig tan den. De ingevallen Kee Hoei Tan zakte terug naar het mid denveld, zodat Orson Naaren- dorp, die tot dat moment elke linie had aangevuld wanneer dat nodig was, nog vaker ach terin was te vinden. Als Jeffrey Winter eens doorbrak - enkele keren goed weggestuurd door Tan en Rob Opdam - kwam aansluiting te laat om gevaarlijk te worden. Capelle speel de met de snelle, behen dige Mike Lo pes op rechts, de grote, ster ke Arne van Gelder in het centrum, met Henk Roeland en daar kwam de onbereken bare Rodney van Engel op links ook nog eens bij. Een mooie voor hoede, maar tegen het lui zige Lisse zon der geluk. Acht minuten voor het einde kreeg Lisse de vrije trap, een meter of twin tig van het doel. Janssen stiftte hem bijna over het ze- venmansmuurtje, met net ge noeg effect om aan de goede kant van de paal langs de kee per te draaien. In een duel met zo weinig kansen bleek dat ene doelpunt doorslaggevend. „Capelle is een van de sterkere ploegen in onze klasse", ver klaarde Bröring. „Kijk maar naar de resultaten. Ze verliezen zelden. Als je hier in een uit wedstrijd wint, doe je het goed. Dit is een beetje een Cham- pionsleague-overwinning: niks weggeven en op het juiste mo ment toeslaan. Ik wist niet dat we dat konden. Als we vorige week niet van een paar punten waren bestolen, hadden we ge woon bovenaan gestaan." Dan ziet de trainer hoe Opdam en Roel de Goede een buik schuiver maken richting sup porters. „Kijk dan, kijk dan! Da's toch mooi? Volgens mij gaat er hier wat leven." Met de klok mee: Katwijkse vreugde na de 2-0 van Mohamed Bougrine (midden), Ronald Pronk feliciteert Sander Molenaar met de 1-0, Molenaar in duel met Jelle Korbee en Er- win Verkuijlen die de 3-0 van Molenaar met de doelpuntenmaker viert. Foto's: Cees van Hoogdalem door Gertjan van Geen katwijk - Een van de ernst van de situatie doordrongen Kat wijk sloeg zaterdag de handen ineen in een eerste poging de onderste regionen van de hoofdklasse A te verlaten en Noordwijk was zo vriendelijk een handje mee te helpen aan de wederopbouw van de buur man. Katwijk was op De Krom opvallend trefzeker (4-0), waar Noordwijk een wanprestatie op de mat legde. Bij Noordwijk is het dit seizoen veelal alles of niets. Zaterdag was het echt niets en dat speel de Katwijk in de kaart. De oran jehemden hebben het moeilijk en kunnen alle meevallertjes gebruiken, zeker in een periode dat de hoofdtrainer ziek thuis zit. John Eelman is voorlopig uitgeschakeld met hoofdpro blemen. Onderzoeken in het ziekenhuis hebben nog niets uitgewezen over de oorzaak er van. Freek Rienks, de trainer van het tweede, zat en rit de komende weken als verant woordelijke man op de bank. Niet dat de Katwijkers als een soort eerbetoon aan Eelman de mouwen opstroopten. Ze had den inmiddels zelf wel door dat het de verkeerde kant op ging deze jaargang. De meesten hebben de degradatiewedstrijd tegen ONS Sneek van anderhalf seizoen geleden nog vers op het netvlies staan en willen niet weer door een dergelijke hel gaan. Spits Sander Molenaar: „Het was vijf voor twaalf. De scherpte en de power waren er vandaag. Het ging ook nog re genen en daardoor werd het een vechtwedstrijd." Dat laatste was zeker in Kat- wijks voordeel en omdat de thuisploeg meer wilde dan Noordwijk dwong ze ook meer af. Waar simpele passes over tien meter bij de bezoekers mislukten, speelde Katwijk ge passioneerd. Het was niet alle maal even mooi, maar dat is in deze fase niet belangrijk. De passie was, ondanks de omzet ting vanwege blessures bij Mare Helder, Martin Cruijff en Toine l'Ami. Noordwijk was alleen door de vorige week opgelopen blessure van keeper Sander van der Veldt gedwongen zich aan te passen. Robert Spaan, na twee jaar FC Utrecht en een seizoen bij het Rotterdamse Neptunus teruggekeerd op het oude nest, stond voor het eerst dit seizoen tussen de palen. Hij deelde in de malaise door bij het eerste doelpunt niet attent rijn doel uit te komen - Sander Mole naar kon bij de eerste paal een vrije trap van Mohamed Bou grine ongehinderd verlengen - en even later een schot van Er- win Verkuijlen los te laten, waardoor Bougrine de 2-0 kon aantekenen. Molenaar begint zich steeds meer te profileren als belangrij ke man bij Katwijk. Zijn niveau is constant goed en dat is wel eens anders geweest. „Ik ben pas 23 jaar, maar ik word ook ouder. Het was bij mij altijd veel te wisselvallig, maar nu merk ik dat ik zes, zeven wed strijden achter elkaar goed kan spelen", aldus Molenaar, die in de tweede helft tekende voor de mooiste treffer va de middag. Noordwijk had, dit keer in de persoon van Leonard van Utrecht, weer eens knullig bal verlies geleden. Tim Kluivers speelde de bal diep op Mole naar die Spaan verschalkte met een wonderschone lob. Mole naar: „Ik voelde me lekker. Ik keek al naar de keeper toen ik de bal kreeg en op het moment dat ik 'm raakte, wist ik al dat het een doelpunt zou worden." Om het publiek nog even extra te vermaken, deed Verkuijlen er een schepje bovenop. Hij draai de als rechtsbuiten naar binnen en schoot de bal snoeihard dia gonaal via de binnenkant van de paal binnen: 4-0. Het zou onzinnig rijn om te de Verwoerd tv VPheim - Ter Leede is niet zf koploper. De Sassenhei- dikwamen zaterdag voor de i keer op rij niet tot winst, ekrmatie van trainer Arie La- laijk liet tegen Kloetinge bij nrl voorsprong een aantal kansen onbenut en dat mie roodgelen lelijk op. Een van invaller Pieter de bezorgde de thuisclub van jewelste: 2-2. nederlagen op rij (te- njSWH en Noordwijk) volg- Sassenheim de tweede Ivolgende remise voor Ter n i Vorige week werd het bij Rcior Maassluis immers 1-1. ^ede heeft de door een [■opstart - vijf duels, vijfmaal - bereikte koppositie nu afstaan aan Rijnsburgse N#r zag het tegen Kloetinge tweede helft niet naar uit. lassenheimers verslikten zich echter in het slotakkoord van de Zeeuwen, dat net zo sterk was als hun openingsfase. De bezoekers, die hun vier pun ten in de laatste twee duels bin nenhaalden, toonden op sport park Roodemolen zelfvertrou wen en kozen vanaf het begin voor de aanval. Door de Sas- senheimse verdedigers bij bal bezit meteen onder druk te zet ten, smoorden rij de opbouw van de gastheren veelal in de kiem. Gevolg was dat de hekkenslui ter het eerste half uur domi neerde. Vooral als spits Wilco de Valk en flankspeler Ferry Alf- ons aan de bal kwamen, was het oppassen geblazen voor Ter Leede. De Valk bezorgde voor stopper Bob Hoogkamer een lastig middagje en Alfons on derscheidde zich met een aan tal fraaie solo's. In de tiende minuut leek De Valk het openingsoffensief van de ploeg van coach Karl Ver gouwen al met een treffer te be kronen, maar Hoogkamer voor kwam dat glijdend ternauwer nood. Even later was het wel raak. Alfons passeerde op de vleugel een paar tegenstanders alsof zij er niet stonden en be diende vervolgens De Valk op maat: 0-1. Anouar Hamdi was vlak daarna dicht bij de gelijkmaker. Zijn schot schampte de paal. Het was de enige speldenprik van Ter Leede in de eerste dertig minuten. Halverwege de eerste helft behoedde Thomas Waas dorp rijn ploeg voor een grotere achterstand door de vrij voor hem opgedoken Alfons van een doelpunt af te houden. Pas in het laatste deel van de eerste helft, toen de krachten- verslindende speelwijze van Kloetinge - het voortdurend ja gen op de bal - zijn tol ging ei sen, trokken de Sassenheimers het initiatief naar zich toe. Ro gier Koordes had zich op dat moment al met een boven beenblessure moeten laten ver vangen door Robin Koers. De toegenomen dadendrang van de lijstaanvoerder leidde na een prachtige aanval tot een uitge lezen scoringsmogelijkheid voor Florencio Cornelia. De topscorer schoot evenwel naast. Vlak na rust had Ter Leede ge luk. De Valk troefde Hoogkamer af en schoot tegen de paal. Daarna voerde roodgeel de druk op. Dat sorteerde vrij vlot effect. De actieve Cornelia brak op links door en bereikte Hi cham Rbii, die overzicht toonde en Hamdi in stelling bracht: 1- 1. Nadat bij een Zeeuwse uitval Ronald Zuijdwegt in kansrijke positie naast had geschoten, kwam het nu bij vlagen goed combinerende team van Lagen dijk twintig minuten voor tijd op voorsprong. Hamdi speelde zich vrij en zijn voorzet bereikte via het lichaam van Kloetinge- verdediger Arno Melaard de vlak voor het doel staande Cor nelia: 2-1. In het restant van het duel le verden fraaie Sassenheimse aanvallen dotten van kansen op voor Rbii (tweemaal), Cornelia en Patrick Kalkema. Doelpun ten bleven uit. Zodoende kon De Graaff, die in blessuretijd de bal met de borst aannam en uit de draai prachtig de beneden hoek vond, Ter Leede een poets bakken: 2-2. Logisch dat Lagendijk baalde: „Dit is erg zuur, maar we moe ten de hand in eigen boezem steken. We hadden de wedstrijd moeten beslissen. Positief is wel dat we een goede tweede helft hebben gespeeld en dat we een aantal kansen hebben gecre- eerd. Dat schenkt vertrouwen." Dat zullen de Sassenheimers volgende week nodig hebben. Dan wacht hen de nieuwe kop loper: Rijnsburgse Boys. HOOFDKLASSE A Capelle - FC Lisse 0-1 (0-0). 82. Jans sen 0-1. Scheidsrechter: Van Leeuwen. Toeschouwers: 350. Heemskerk Dekker Janssen K. Winter Honsbeek Opdam De Goede 7 Naarendorp 7 J. Winter 8 80. Steinrath 7 Averdijk 8 46. Tan 7 Schaap 7 66. Rios Hoek - Quick Boys 2-2 (1-0). 21. Min- naert 1-0, 53. Bak 1-1, 81. Van Beelen 1-2. 90 (+2). Van den Ouden 2-2. Scheidsrechter: Breebaart. Toeschou wers: 800. Kromhout Van Duijn Hoek Den Turk Van Rijn 6 Timmermans 6 Flaton 7 70. Schaap 6 Torken 6 83. Guijt 6 Van Beelen 45. Van der Gun 7 Bak ARC - Rijnsburgse Boys 0-3 (0-0). 52. Charité 0-1. 63. Charité 0-2, 67. Zinha- gel 0-3. Scheidsrechter: Van den Berg. Toeschouwers: 400. 7 Van Meggelen 6 Schaafsma 7 Verheij 7 Graanoogst 6 Aksoy 6 Rijnsburgse Boys: 7 Schnater 8 69. Den Haan 7 Kolder 8 Zinhagel 8 Charité 7 65. Ketting - Redel Ter Leede - Kloetinge 2-2 (0-1). 15. De Valk 0-1, 56. Hamdi 1-1, 69. Cornelia 2- 1, 90 (+2). De Graaff 2-2. Scheidsrech ter: Schaap. Toeschouwers: 500. 7 Koordes 7 32. Koers 7 Kalkema 6 Cornelia 6 Hamdi 7 72. De Louw 7 Katwijk - Noordwijk 4-0 (2-0). 30. Mole naar 1-0, 34. Bougrine 2-0, 70. Mole naar 3-0, 72. Verkuijlen 4-0. Scheids rechter: Vos. Toeschouwers: 800. 7 Verkuijlen 7 77. De Bie 7 Bougrine 7 Molenaar 8 Kluivers 7 84. Vd Maarel Hermes 5 Van der Kolk 6 78. Ruitenberg 7 Van Wetten 6 56. Leonard 5 Herpers 7 Pitti 5 Scheveningen - Excelsior Maassluis 1-1 (0-1). 5. De Vreede 0-1, 67. Escalona 1- 1. Scheidsrechter: Kroon. Toeschouwers: 800. ASWH - Achilles Veen 3-1 (1-1). 23. Pa- gie 0-1, 44. Doeland 1-1, 47. Van Kleef 2-1, 76. Van Kleef 3-1. Scheidsrechter: Van Koolwijk. Toeschouwers: 800. stellen dat Katwijk uit de pena rie is met deze zege, maar in ie der geval toont het de mentali teit die vereist is om het gevaar te bezweren. Van Noordwijk valt dat nog te bezien. De ploeg vertrouwt te veel op haar kwali teiten. Als die aan de opper vlakte komen leidt dat tot leuke dingen - zie de overwinningen op Kloetinge, ARC en Ter Leede - maar de realiteit is dat Noord wijk de rode streep angstvallig snel nadert, doordat het te vaak niet bij de les is. De ploeg van Andries Wendt en Geert Jan Bakker is dan ook de enige van de zeven regionale hoofdklas sers die de laatste jaren niets te vrezen heeft gehad. Katwijk, Quick Boys, FC Lisse, Ter Leede, ARC en iets langer gele den Rijnsburgse Boys: allemaal roken ze aan degradatie of daalden daadwerkelijk af na een iets minder jaar. Als dat be sef bij Noordwijk niet snel komt, gaat het nog angstige momenten beleven. Rijnsb. B. ASWH Ter Leede Quick Boys FC Lisse Hoek Schevening. Capelle Excelsior M. ARC Noordwijk Katwijk Kloetinge Achilles V 1 18 2 17 2 17 1 16 2 14 3 14 4 13 3 12 2 11 4 11 5 10 5 7 6 5 6 5 19-10 20-14 15- 9 19-12 17- 9 17-14 15-17 14-13 9-10 17-23 19-17 15-18 15-28 5-22 Topscorers hoofdklasse: 1. Cornelia (Ter Leede) 8 doelpunten, 2. Verbaan (AS WH) 7 doelp., 3. Molenaar (Katwijk), Torken (Quick Boys), De Valk en Van den Ouden (Hoek) 6 doelp., 7. J. Winter (FC Lisse), Schaap (FC Lisse) Van Gelder (Capelle) en Voskuil (Scheveningen) 5 doelp. Programma volgende week: Excelsior M. - Hoek, FC Lisse - ARC, Rijnsburgse Boys - Ter Leede, Kloetinge - Katwijk, Noord wijk - ASWH, Achilles Veen - Schevenin gen, Quick Boys - Capelle. HOOFDKLASSE B IJsselmeervogels - Spakenburg 0-2, Mar ken - DeltaSport 3-2, GVW - Zwart Wit '28 1-2, SHO - Heerjansd. 3-2, Ajax - Bennekom 2-2, TOGR - Huizen 1-4, Sparta Nijkerk - D0V0 1-7. HOOFDKLASSE C Be Quick '28 - Nunspeet 2-0, Genemui- den - Urk 2 -1, Harkemase Boys - ACV 1- 3, Oranje Nassau - SDC Putten 0-2, Dronten - WOG 1-2, WHC - CSV 3-0, Flevo Boys - DOS Kampen 2-2 Anouar Hamdi maakte de eerste treffer voor Ter Leede. Archieffoto: Hielco Kuipers

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 21