SPORT Trigon 'om te dreinen' LOHC laat kans op koppositie liggen Jong Scylla kruip uit degradatiezo! RDC met moeite langs hekkensluit AZC heeft bij terugkeer opvallend veel moe Duel met koploper dreunt bij The Bassets na week nog na Oranje bij TOP Verkeerde pagina hdcdss gft V dinsdag 21 oktober 2003 Door een fout In de drukkerij is gisteren een verkeerde pagina In het sportkatem geplaatst, waardoor enkele berichten dubbel In de krant stonden en andere berichten ontbraken. Onze excuses daarvoor. De pa gina die u gisteren miste, treft u hierbij aan. op weg naar Oegstgeest be trokken was geraakt. LOHC startte goed, combina ties liepen redelijk, maar het vizier stond bij de doelpogin gen niet op scherp. Een mi nuut voor de pauze verander de dat. Oswald Mattheussens scoorde. „In de rust heb ik ze ingepeperd te blijven werken", aldus coach Peter van der Meer. „We moesten tegen de ze agressieve tegenstander niet verzanden in individuele ac ties. De weerstand van Nieu- wegein bleef echter. Als het dan even tegen zit, zakt een aantal van mijn spelers be hoorlijk weg." Nieuwegein gaf LOHC na rust een gevoelig lesje strijdlust. Met drie doelpunten werd de kelder van de eerste klasse voorlopig verlaten. Van dei- Meer: „Dit zijn de potten die je moet winnen. Als je aan het eind van het seizoen de titel moet veroveren in een recht streeks duel met je naaste con current, dan doe je het ge woon niet goed. Er blijft maar een conclusie mogelijk, mijn jonge ploeg met een gemiddel de leeftijd van 21 jaar is zeker nog niet rijp voor een hoger niveau." De vrouwen van Leidse Studs verloren op eigen veld het in- haalduel van Castricum: 5-3: Na een 4-0 achterstand brach ten Tessa van de Boomen (2) en Carolien Wmk hun ploeg terug in de race voordat Cas tricum definitief afstand nam. door Peter Klein hockey - LOHC heeft een rian te mogelijkheid verprutst om de koppositie in de eerste klas se te veroveren. De matig spe lende Leids/Oegstgeestse for matie was met 3-1 de mindere van Nieuwegein. De wedstrijd was indertijd uitgesteld van wege een auto-ongeval, waar bij een van de tegenstanders door Wim Siera waterpolo - AZC was weer eens in Nederland te bewonde ren, na twee Europacup-reizen. De landskampioen won de eer ste competitiewedstrijd in eigen huis met 8-6 van ZPB. De zege kwam niet zonder slag of stoot tot stand. Het eerste gaatje sloeg AZC pas in de derde pe riode nadat de Barendrechtse waterpoloërs de thuisploeg tot 4-4 konden bijbenen. Een 7-4 voorsprong was nog geen garantie voor de zege. Be halve met ZPB kreeg de ploeg van trainer Eric Noordegraaf het ook aan de stok met de scheidsrechters die de felle per soonlijke duels lankmoedig be oordeelden. Onder aanvoering van Pim Vïsscher en Pieter Boot trok AZC in de laatste periode de winst naar zich toe. Een mi nuut voor tijd kwam uit de han den van Visscher de bevrijden de treffer, hij scoorde eerder driemaal. Andere doelpunten kwamen van Pieter Boot (2), Kimmo Thomas en Tjerk Kra mer. De startgemeenschap De Zijl- LGB/ATvax sloot een serie uit wedstrijden af met een 7-7 re mise tegen Brandenburg. De regioclub begon de competitie met drie wedstrijden achtereen op vreemde bodem. Met een overwinning op de Robben, een nederlaag tegen Polar Bears en een gelijkspel tegen Branden burg is trainer Jacob Spijker niet ontevreden over de presta ties van zijn jonge team. We liggen op koers. Alleen tsgen Brandenburg had er wel iets meer ingezeten. Zo hadden we eenvoudig op een 4-1 voor sprong kunnen komen maar achteraf mag je nog blij zijn dat we de gelijkmaker scoorden". Dé Zijl-LGB/Vïvax begon sterk aan het treffen (3-1), maar zag tegenstander sterk terugkomen. Vlak voor tijd kon de ploeg van de Leiderdorpse trainer Ruud Plouvier bogen op een minima le voorsprong: 7-6. De gasten gingen toch nog met een punt huiswaarts. Dertig seconden voor tijd scoorde Niels Plas- meyer uit een overtalsituatie zijn eerste officiële treffer voor de startgemeenschap. Andere doelpunten kwamen van Niels Joor (2), Koen Plasmeyer, Joost Wielaard, Joachim de Ruys- scher en Roeland Spijker. LZ 1886, de ploeg van trainer Michel van der Zeeuw, was lan ge tijd gelijkwaardig aan 'run ner up' HZ/Zian. LZ 1886 ver loor pas in de slotfase, met 8-5. De aanval van LZ 1886 opereer de in het Zuiderparkbad te ma tig, om de defensie van HZ/Zian te verontrusten. De thuisploeg hanteerde dan ook een zon everdediging om de angel in de aanval LZ 1886 Martijn Lauren- se weg te nemen. Laurense kwam dan ook maar een keer aan scoren toe. Toch hield LZ 1886 lange tijd gelijke tred met de thuisploeg (2-1, 3-2 en 4-4). Daarbij leunde de Leidse hoofdklasser vooral op de sterk opererende defensie. Doelman Jan Schrama hield zijn ploeg lange tijd op de been. In de laatste periode profiteerde HZ- /Zian van drie overtalsituaties op rij. Voor LZ 1886 scoorden Frans Langerhorst (2), Jan Lan- gerhorst, Wouter Naber en Martijn Laurense. Katwijk won met 9-5 van Sas- se nheim. Invaller Ronald Heemrood lag aan de basis van de overwinning. Beide ploegen waren lange tijd aan elkaar ge waagd maar een uitval van de lange aanvaller dwong Sassen- heim op de knieën. Voor Sas- senheim scoorden Jerry Lepel, Leon Bakker, Martijn Odems, Thomas van der Nouland en Ferry van Bergen Henegouwen. De doelpuntenmakers van Kat wijk waren Alex Sieval (3), Ro nald Heemrood (2), Mare Kuyt, Pieter van Duyvenbode en Hans van Duyn. Alkemade blijft ongeslagen na de 6-1 winst op debutant NZPC. In het thuisbad van de Noordwijkers, het Aquamar in Katwijk, was vooral de defensie van Alkemade sterk Het enige tegendoelpunt kwam op naam van Noordwijk-speler Niels Tis- sing. De start van Koudekerk is wat minder. De ploeg van trai ner Mare Kimpel dolf met 8-13 het onderspit tegen ZDHC. De zege van de ploeg uit Den Haag was geflatteerd. Voor Koude kerk scoorden Jorrit Wulffers (3) Rob Westgeest (2), Niels Mar tha, Lars Bergsma en Rene Overes. Vrouwen LZ 1886 kon ondanks een goe de start het niet bolwerken te gen Nereus. De waterpolofor- matie uit Zaandam won met 12-8. LZ 1886 schoot de startblokken en n< een aantal sterke acties tasja Sierag een 5-3 voo Daarmee was de koek der leiding van oud-in nal Ingrid Leyendekker reus langzaam het naar zich toe en bou een beslissende voorsj )t 7 en 8-10). Vooral in rondgang profiteerden^ ten optimaal van de f<je bij LZ 1886 (14 per), fouten). Iri de aanval wo ki Klein node gemist, scoorster van vorig wegens Oranje-verpl niet uitkomen voor L de bekercompetitie, van Schaik en Simone Velde maakten hun D| voor de hoofdmacht 1886. Voor LZ 1886 Yvonne van der Velde sja Sierag (3), Biurakn dian en Bianca Huyger Ir De Zijl-LGB/Vïvax mra sterke rentree in de et se. De waterpoloploe ti kersverse trainer Andai vliet vloerde Trivia i% cijfers: 13-6. Aukje en Belkum hadden opni groot aandeel in de tenproductie: beiden Ester Redegeld, Ellen grid van Veen en Pami dijk scoorden ook. Tr puntte ook nog een k gen doel. Alkemade incasseer!^ Nereus 2 de derde van het seizoen: 6-2. kemade scoorden Tili. ten en Manon Hogen! DIOK moet aanvoerder minimaal maand missen door Pieter van der Vliet rugby - The Bassets is er niet in geslaagd om de positieve lijn van de afgelopen we ken voort te zetten. In Den Haag bleken de reserves van HRC met 14-10 net iets ster ker. „Jammer", zei coach Michiel Snijders na afloop. „Dit was een tienpuntenwedstrijd. In de eerste klasse is er een grote groep in de middenmoot waarbij wij ons willen aan sluiten en HRC staat onder ons. We móés ten hier winnen, maar helaas." De onwaarschijnlijke 31-31, vorige week te gen koploper USRS, bleek zijn tol te heb ben geëist. „Na afloop bleek dat drie van mijn basisspelers dusdanig geblesseerd wa ren dat ze vandaag niet konden meedoen. Dat is zuur. Dan vraag ik me af wat de waarde van die uitslag is. Ik had liever hier gewonnen en een stap voorwaarts ge maakt." The Bassets pakte de draad snel op. Met goed gecontroleerd rugby werd HRC op ei gen helft geduwd. Het afmaken van de kan sen was het probleem. Ook niet door routi nier Rob van der Heiden. Hij had zijn vizier bij het schopwerk niet op scherp staan. Hoewel Patrick van Dorp voor de Sassen- heimers een vijfpunter scoorde, was dat niet genoeg om de eerste helft met voor sprong af te sluiten. „We konden aanvankelijk nog open spel spelen om vanuit de ruck met een snelle loopactie te scoren. Zo wil ik het ook graag, maar met het inpassen van routiniers als gevolg van blessures, stagneerde de op gaande lijn en daar baal ik van. Volgens mij was er teveel respect voor HRC, terwijl dat helemaal niet nodig is. Tegen deze ploeg moet je gewoon voluit gaan." In de tweede rondgang was het veldover- wicht in handen van The Bassets. Kleine foutjes en een gebrek aan mobiliteit deden de Sassenheimers uiteindelijk de das om. Ruud Vos scoorde een try, maar dat was niet genoeg. „Dit zijn hele dure verliespun- ten als je omhoog wil kijken. Volgende week is er weer zo'n wedstrijd tegen Eem- land. Misschien is die overwinning nog wel veel belangrijker", aldus Snijders. DIOK pakte in Roosendaal in de slotfase de winst. Met 22-6 werd de plaatselijke com mando combinatie verslagen. In een rom melige wedstrijd, waarin coach Robert Broers zijn ploeg op veel plaatsen had ge wijzigd, kwamen de Leidenaars maar moei lijk in hun spel. De tegenstanders waren daar zeker debet aan. Een mix van jonge spelers aangevuld met enkele oud-gedien- den maakte van Roosendaal een lastige horde. Met name flyhalf Cyril Breinburg deed lange tijd de Leidse defensie pijn. „Ik denk dat ik me heb vergist in het aantal omzettingen", zei Broers. „Dat was mis schien wel te veel van het goede, maar ja, ik werk met een selectie van 22 spelers en die wil ik toch ook eens zien spelen. Alleen op deze manier word ik er niet wijzer van. Ik miste sturing in het team." Voor DIOK scoorden WUco Kunnen, Frank van Die pen, Matthew Calitz en Tim Gorter de vijf punters. Karl Heinz Hellmann converteer de eenmaal. Wilnus Versteijen is zeker vier weken uitge schakeld. Bij de onfortuinlijke DIOK-aan- DIOK moet het de komende weken doen zonder aanvoerder Wilnus Versteijen. Archieffoto: Hielco Kuipers voerder is een scheur in de knieschijf ge constateerd, waarschijnlijk twee weken ge leden al opgelopen in de wedstrijd tegen Rotterdam. Voor DIOK is het wegvallen van Versteijnen een aderlating nu de vierde plaats op de ranglijst belangrijk wordt voor deelname aan de play-offs. De vrouwen van DIOK zorgden voor een stunt door in eigen huis lijstaanvoerder The Wasps uit Nijmegen met 34-14 te ver slaan. De Nijmeegsen kwamen vooral in de driekwarten snelheid tekort en verzuimden de zorgvuldig geplaatste DIOK-aanvallen te pareren. Slecht tacklewerk luidde al vroeg het verlies in. Voor DIOK waren Evelien Wachter (2x), Lucie Savelberg (plus 2x con versie), Yvette Makarawung, Annelies Dan- ton en Femke Bakker succesvol. door Ron Hoogendam tafeltennis De mannen van Scylla 2, uitkomend op het een na hoogste niveau, hebben te gen het sterke Brandersstad uit stekende zaken gedaan. In de Schiemdam behaalden de Leid se reserves een prima 6-4 over winning. Brandersstad, dat na vier speelronden een punt voorstaat op het Leidse team, trad weliswaar aan zonder zijn kopman Nermin Smajic, maar is met Arjan Karbaat, Jeroen Bastiaanse en René Waterreus toch een team van formaat. Scylla had de zege keihard no dig, want de jonge ploeg staat na vier duels in de sterke eerste divisie voorlaatste. Grote man bij de Leidenaars was Thijs Langeveld die zich met drie overwinningen en een groot aandeel in de dubbel m mon Goessenc onderschi Goessens (15) bleef in dei spelen steken op één zegi als Pim Mosterd. De clubgenoten van Scj acterend in de tweede hadden tegen degradatiel daat SVE een zware dobl gingen met 6-4 onderuit partijen gingen in de game verloren voor het I team dat in Utrecht nie beschikken over de zieke tijn van Leeuwen. SVE zijn kopman. In het span en tijdrovende duel w Jesse Bremmer en Gerhai twee wedstrijden, j^ars brood stelde enigszins met een nul achter zijn „We zullen ons wel hand daar gaan we vanuit", Gerhard Kray. Samen Sterk klopt RDC-reserve door Jan Bey dammen - De Rijnsburgse Damclub (RDC) kwam nipt met 9-11 langs hekkensluiter Dammers uit Oost 2 (Vor- den). „Op de een of andere manier komen we elk sei zoen maar moeizaam op gang, we verliezen ook altijd de eerste wedstrijd", zei aan voerder Cor van Dusseldorp. „Ook dit team hadden we met grote cijfers moeten kloppen, zeker als je de am bitie hebt bovenin mee te draaien." Van Dusseldorp gaf zelf al na twee speeluren, samen met invaller Fons van der Plas, het goede voor beeld door snelle winstpar tijen. Na de remises van Ri chard Meijer en Richard Kr omhout kwam de stand plot seling weer in evenwicht door nederlagen van Eric Hogewoning en Eric-Jan van Reenen, die in een goede stelling door zijn vlag ging. Hans Tangelder en Arjan Hogewoning kwamen on danks scherpe openingen niet verder dan puntendelin- gen. Marc Bremer stelde met een langzame, maar degelij ke winstpartij een match- punt veilig. Ten slotte blun derde Arjen de Mooij in de tijdnoodfase een schijf weg, maar z'n tegenstander gaf onverwijld de schijf terug en bood niet lang daarna remi se aan. Het Leids Damgenootschap herstelde goed van de onge lukkige nederlaag uit de vori ge ronde en boekte een ecla tante 4-16 uitzege op het Haagse RDG/DIO 2. Eén Ha genaar arriveerde pas minuten voor de tijdcont v achter zijn bord. Hij br u wel als eerste een rei binnen tegen LDG'er Ai -t van Beelen. Maar hierna len de winstpartijen Leidse zijde als rijpe app van een boom: Hans Krej. Fred Ong, invaller Mal' Meijer en Henk Meesteri Slingerland bracht de t nende bordpunten bin f hij snoerde de lange vie i van z'n opponent volled g waarna deze bezweek o de druk. Na een aantal r ses tikte Evert Bronstrinj i eindelijk het zesde punt' binnen. De RDC-reserves kregeiri Hazerswoudse Samen op bezoek en verloren n 14. Halverwege de n stond het nog 4-4 en lee r niet op een grote Ha 5 woudse zege uit te dra c Toen Jo Fijen op het bord, tegen de geroutini RDC'er Rinus Kromhoi de tijdnoodfase winnei reinvoordeel behaalde, de Rijnsburgse weer opeens gebroken. Allee )i no Kooloos en Cees vaiji Bosch scoorden na grol ji wikkelingen voor RDC Si tweetal remises. De Si b Sterkers Martijn van de en Hans Stolwijk wojB beiden in een rechteri r partij van de RDC-vro Mariëlle Kromhout en jam Hol en Leidenaar de Gelder won nadat een klassieke partij de ling van Rijnsburger Schoneveld liet vastlopéj door Michel van Gent korfbal - Sporting Trigon zag zijn titelkansen behoorlijk slin ken door een 9-9 gelijkspel te gen DKC. De eersteklasser uit Leiden raakte zodoende drie punten achter op Ready, waarte gen vorige week de eerste ne derlaag werd geleden. „Het was om te dreinen. Het leek wel der de-klasseniveau", mopperde coach Robin Sommeling na af loop. Trigon, met Rosaline van den Berg voor Brenda Venema (schouderblessure), miste over tuiging en schotkracht om de hekkensluiter uit Delft van zich af te schudden. Maarten van Vliet (4), Sander de Haas, Misja IJzerman en Bart Niesing kon den het verschil nooit groter maken dan twee punten tussen 3-1 en 7-5. Daama namen de bezoekers steeds brutaalweg de leiding. Maarten van Vliet moest twee minuten voor tijd het ene punt redden door een strafworp af te maken, die Auk je van Rijn had afgedwongen. TWEEDE KtASSE Lijstaanvoerder Tempo behaal de een bescheiden 7-10 over- sassenheim - TOP ontvangt komende vrijdag het Neder lands team voor een oefen wedstrijd in Sassenheim. Bondscoach Jan Sjouke van de Bosch komt met de com plete selectie, inclusief voor malig TOP-speelster Mirjam de Kleijn die tegenwoordig bij Die Haghe korfbalt. Het duel maakt deel uit van de voorbereiding van Oranje op het wereldkampioenschap in eigen land, dat op 27 oktober start. De wedstrijd begint om 20.15 uur in sporthal de Wasbeek. winning tegen degradatiekandi daat ZKC'31. Coach Aat van Rijthoven moest door de vakan tie van Barbara van Rijswijk, Marcel Haagsman en Erik Hol- thausen drie invallers in de tweede aanval opstellen, die dan ook onwennig speelde. De Alphenaren kwamen pas na rust (4-6) drie punten los door Paul Henderson en invaller Jas per van Doom (5-8). Daama hielden zij met lange aanvallen veel balbezit, zodat de tegen stander nauwelijks kans kreeg naderbij te komen. Suzanne Zeilstra en Elmer Veenman scoorden als enigen twee keer. De aanval van Fiks opereerde voor rust vaak te statisch tegen DKV(IJ), wat de zuiverheid na delig beïnvloedde. Dit resul teerde in een grillig scorever loop (3-1, 3-4, 7-5 en 8-7 rust). De oranjeblauwen schroefden in het tweede deel het tempo op en scoorden toen wel regel matig, soms uit knappe combi naties. Henrik Hooimeijer, goed voor vier goals, Fenno van den Berg (2), Maaike van der Kraan, Dominique Roest en Arjan Wildschut zorgden alsnog voor een 17-11 overwinning. Velocitas werd door de 10-17 nederlaag tegen VEO vaster op de laatste plaats gedrukt. De Leiderdorpers hadden moeite hun aanvallen op te zetten, om dat hun aangeef aanzienlijk werd gehinderd. Zij raakten in het eerste kwartier 0-3 achter en kwamen nooit meer op gelij ke hoogte. Emanuel Vlagsma (3), André van Wallinga (2), Wendy Plijter, Bart van Doorn maal en Arjan van Meeteren hielden hun club tot 8-11 aar dig in de race, maar in het slot- kwartier liep het verschil flink op. DERDE KLASSE KZ Leiden behaalde een 10-16 zege op GKV(H). De formatie van trainer Erik van Lunteren liet een 5-8 voorsprong geheel uit handen glippen (8-8), maar herstelde zich door sterk verde digen. Zij hoefde namelijk door een dubbele dekking en scherp afvangen in de laatste 27 minu ten geen enkele tegengoal meer te incasseren. Na 10-T0 toon den Joost Kwestro (2), Vïviane Klein, René Amoldus en inval lers Sharon Vonk en Mark Zie- rikzee zich voor de andere paal wel trefzeker. Vooral de een- handige doorloopbal van Ar- Sander de Haas (rechts) verliest een sprongduel van zijn DKC-verdediger. Foto: Eric Taal noldus was het aanzien waard. Crescendo gebruikte de ont moeting met Hoger Op om nieuwe combinaties bij de mannen uit te proberen. Michel Wijnen en Ben Baak waren in de eerste aanval geposteerd, terwijl Thierry Amoldus en Jas per de Jong in de verdediging begonnen. Coach Martin Ver- horik was ondanks de afgete kende 15-5 zege niet helemaal tevreden: „Het waren iets te weinig doelpunten naar mijn zin, gelet op het aantal kan sen." Jasper de Jong (4), Natha lie Brouwer, Thierry Amoldus, Michel Wijnen (2) en Loes Driessen brachten na 4-3 de score pas goed op gang.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 20