Eerste thuiszege Rijnsburgse Boys AMATEURVOETBAL Ter Leede morst deze keer punten bij Excelsior M. ASWH steelt overwinning in Lisse ^4 S5 Het zit ARC en Toxopeus niet mee in Scheveningen Noordwijk komt er niet aan te pas op Middelmors: 3-1 Gekneusde rib en long voor Van der Veldt maandag 20 oktober 2003 door Chris Hartman jCHEVENINGEN - Er blijft Da- \id Toxopeus de laatste we ten weinig bespaard. In de met 5-0 verloren wedstrijd i legen Noordwijk passeerde de ARC'er tweemaal zijn ei- jen keeper. Een week later, -bij Kloetinge, veroorzaakte i een strafschop en ook jaterdag ging het weer mis. Een terugspeelbal van Toxo peus stelde tegenstander cheveningen in staat de wedstrijd met 2-1 te win- len. Het gebeurde in de 87ste j ninuut. Een fase in de wed strijd, waarin - dat weet ie dere voetballer - risico's ver- neden moeten worden, feel spelers doen in de slot- ise niet moeilijk. Of de bal aat met een verre trap naar oren of ze kiezen voor een /s legel over de hekken. Zo liet de op de bank begon- l len Toxopeus. Hij besloot 1 im onduidelijke redenen in en ongevaarlijke situatie ot een terugspeelbal, die eel te zacht uitpakte. Rem- tfito Tuinenburg moest ver ijn doel uitkomen om de pal weg te werken, maar erslikte zich in de attent eagerende Steven Kenepa. a lie kon met een leeg doel oor zich gemakkelijk sco- j en. ,rn [et was niet de eerste te- »nslag die ARC in deze edstrijd te verwerken reeg. Al na vijf minuten ïoest de ploeg met tien lan verder, omdat arbiter e an Gijzen Roland Verlaan iod gaf. De verdediger van ua RC tikte op de rand van et strafschopgebied de aorgebroken Danny Vos- i aan. Tot overmaat van p scoorde Scheveningen Ie toegekende vrije trap. schot van Hendrik ünholz kon Tuinenburg ag keren, op de rebound in Patrick Stapert moest het antwoord schuldig )nJjven. \n was ARC na deze vroe de kluts kwijt, daar- herstelde de ploeg zich orbeeldig. ARC-trainer ennis van den IJssel: „We bben het met tien man otastisch gedaan. De spe- die overbleven hebben itzettend veel arbeid ver in We kregen ook nog de ste kansen. Als er een Ai; leg had moeten winnen, ifl ii was het ARC. Die tegen- j al vlak voor tijd was na- Hurlijk een enorme dom- r. Vooral omdat het niet '61 dig was. Aan de andere ot denk ik dat dit een van beste wedstrijden in competitie was. Dit is een prestatie waarop ikunnen voortborduren." de 17de minuut lukte de achterstand weg werken. Robin Kant troef- na een passje van Stefan k haafsma directe tegen- nder Sander Klapwijk af maakte vrij voor Maurice Dgstraat geen fout. Via de aden van de keeper ver een de bal in het Scheve- igse doel. Het slap spe- D ide Scheveningen ant- ordde met doelpogingen i Grünholz en Matthijs Iberger. De eerste stuitte 3g Tuinenburg, de tweede plo loot over. Op slag van en it had Kant de stand op 1- an moeten brengen. Het lot van de Alphenaar, in iringspositie gemanoeu- v erd door Schaafsma, ein- let d« op de vuisten van ni igstraat. was idanks de numerieke ot erderheid kon Scheve iet 8ei1 °°k in de tweede (17 ft geen moment zijn ;rl mpel op de wedstrijd ikken. He elftal van trai- lohn Blok viel plichtma- aan, maar creëerde nau- P® kansen. ARC was 1 gevaarlijker. Maurice Va! dels schoot de bal na een irzet van Wouter Verheij en Langstraat aan. Mar- Redjosetiko liet het neens afweten in de af- king. Kant zette hem |Jte keer alleen voor Lang- aat, maar de 1-2 bleef iterwege. Een kopbal van te topeus leverde niets op dat Langstraat in de weg iolti "d. aaivoor de fatale terug- 8-3 elbal van Toxopeus r0o> nde Tuinenburg nog een der zijn kwaliteiten. De ilman stopte in een reflex 1 van dichtbij afgevuurd Verlot van Kenepa. Het bleek van executie, want n, 1Q later was de spits (van- al ii komende zaterdag voor ad weken geschorst) als- t ja >het middelpunt van een 'evenings feestje. door Nick Verwoerd maassluis - Ter Leede verspeelde zaterdag bij Ex celsior Maassluis twee kostbare punten. De naar hun vorm zoekende Sassenheimers verzuimden voor rust de wedstrijd te beslissen en kregen daarvoor na de doelwisseling de rekening gepre senteerd. In een matig duel kwam de koploper niet verder dan 1-1. Alhoewel het als tweede genoteerde Hoek ver loor, zag Ter Leede de concurrentie wel degelijk naderen. Quick Boys en Rijnsburgse Boys brach ten hun achterstand op de roodgelen terug tot slechts één punt. Trainer Arie Lagendijk: „We missen nu even het zelfvertrouwen. Twee neder lagen op rij gaan je niet in de koude kleren zit ten." Op sportpark Dijkspolder liet Ter Leede de mo gelijkheid onbenut om het vertrouwen in eigen kunnen op te vijzelen. De bezoekers startten voortvarend en namen al in de negende minuut de leiding. Rogier Koordes, de beste Sassenhei- mer, bediende de in het strafschopgebied vrij staande Florencio Cornelia die op zijn beurt de opgerukte Bas Lensink aanspeelde. Tegen diens knal was de Maassluise goalie Rob Grauwmeijer niet opgewassen: 0-1. Excelsior-coach Richard Grootscholten: „Cornelia en Lensink kregen bei den volop ruimte. We waren niet scherp ge noeg." Ter Leede drukte na de vlotte openings goal niet door. Integendeel. Naarmate de eerste helft vorderde, gaf de lijstaanvoerder steeds meer het heft uit handen. Lagendijk: „De opbouw van achteruit was bij ons slecht verzorgd. Daardoor raakten wij het initiatief kwijt." Het veldoverwicht van de zonder elan acterende thuisclub sorteerde echter geen effect, mede om dat Ter Leede zijn zaakjes defensief goed voor el kaar had. In aanvallend opzicht was dat niet het geval. De flankspelers Robin Koers en Patrick Kalkema waren bijna onzichtbaar en de te egoïs tische centrumspits Cornelia stond duidelijk niet op scherp. Van de Sassenheimse middenlinie maakte alleen Koordes indruk. Hicham Rbii en Mark Jansen werkten hard, maar konden in of fensief opzicht geen potten breken. Toch kreeg Ter Leede in de eerste helft diverse kansen om de drie punten veilig te stellen. Na een pass van Koordes schoot Cornelia zelf vanaf twintig meter in plaats van mee te geven aan de opstomende Kalkema en rond de vijfendertigste minuut lieten de gasten zelfs drie scoringsmoge- lijkheden liggen. Koers en Cornelia - tot twee maal toe - rondden zwak af. Lagendijk: „Ook daaraan kun je zien dat we de vorm en het ver trouwen op dit moment niet hebben." Ook de beste Sassenheimer Rogier Koordes kon Ter Leede niet aan de zege helpen. Archieffoto: Hielco Kuipers In de slotminuut vond Davy Vermaas aan de an dere zijde wel het net. Hij nam een vrije trap heel snel, terwijl arbiter Boot zich nog met de muur bemoeide. Boot kende geen treffer toe en liet de vrije trap opnieuw nemen. Barry de Vreede ken de daarbij minder succes. Na de pauze verander de het wedstrijdbeeld niet, al speelde de thuis ploeg nu met meer bezieling. De dadendrang van de roodwitblauwen leverde in de 55ste minuut de gelijkmaker op. Uit een hoekschop van Marcel Karlas scoorde Hans Jörgen Nicolaï in de re bound, nadat Lensink een inzet van Fabian Keer- veld nog van de lijn wist te halen. Met het inzetten van de behendige Anouar Ham- di als vervanger van Koers trachtte Lagendijk het tij te keren. Dat lukte bijna. Hamdi zorgde voor nieuwe impulsen, maar aan een doelpunt kwam Ter Leede niet meer toe. Al was Cornelia er na voorzetten van Hamdi en Lensink wel tweemaal dichtbij. Ondanks het puntenverlies was Lagen dijk niet ontevreden: „We hebben niet verloren en het was zeker beter dan vorige week tegen Noordwijk. Ik zie de toekomst echt wel met ver trouwen tegemoet." door Anton Diedrich rijnsburg - Je zou het niet zeg gen. Per slot van rekening staat Rijnsburgse Boys tweede op de ranglijst en heeft de ploeg dit seizoen nog maar één keer verlo ren. Maar de 3-1 tegen Noord wijk was pas de eerste thuisze ge. Een overwinning waar niets op viel af te dingen, maar wel eentje met een donkergrijs rand je. Aanvoerder Berry Charité, maker van de openingstreffer, kreeg last van zijn oude hielbles- sure en is wellicht weer voor lan gere tijd uitgeschakeld. Charité is belangrijk voor Rijns burgse Boys. Trainer Ted Ver- donkschot wist dat al, voordat hij dit seizoen aan de Rijns burgse klus begon. En als hij het nog niet wist, dan had de aanvaller hem dat zaterdag wel duidelijk gemaakt. Onvermoei baar was de aanvoerder in het opjagen van de Noordwijkse verdedigers en het aanjagen van zijn eigen ploeg. Hij scoor de de openingstreffer in de 33ste minuut op aangeven van de doorgebroken Joost Kuhl- mann en vlak voordat hij na 63 minuten geblesseerd uitviel, was hij dicht bij de 2-0. De mooie lob van Charité ging net langs de paal. Noordwijk liet aanvallend veel minder zien dan de thuisclub. De bezoekers leken met Jeroen van Wetten een aanwinst voor de hoofdklasse te hebben bin nengehaald, maar de spits kwam weer niet in de wedstrijd. Dat was ook de verdienste van de Rijnsburgse verdediging, waar Robbert van Wijk een dijk van een wedstrijd speelde. De creatieve middenvelders van de Noordwijkers, Bram Meurs en Patrick van Dam, kregen door de strakke dekking van de Rijnsburgers geen kans om een aanval op te zetten. Wouter van der Kolk liep te stofzuigen op het middenveld, maar hij mist de finesse van de andere twee. Dan kwam de middelste linie van Rijnsburgse Boys een stuk beter voor de dag. Peter Freke, Nick Schnater en Raymond Kolder oogden fitter dan hun opponenten en gaven geen ruimte weg. Te vaak werd Noordwijk gedwongen tot een lange pass naar voren. Dat is niet het geprefereerde spelletje van de Noordwijkers. Na de 1-0 van Charité - Kuhl- mann ontsnapte voor het eerst aan mandekker Jelle Korbee en 'schoof af - bleef Rijnsburgse rijnsburg - Noordwijk-doelman Sander van der Veldt (rechts) moest na een botsing met Joost Kuhlmann (midden, liggend) het veld verlaten. De keeper weerhield de spits van Rijnsburgse Boys van scoren ten koste van een blessure. In de kleedkamer gaf Van der Veldt bloed op en had hij moeite met ademhalen. Na onderzoek in het ziekenhuis blijkt de doelman een gekneusde rib en een longkneuzing te hebben opgelopen. Hij heeft ook last van een schouderblessure. Hoe lang het herstel gaat duren, is nog niet duidelijk. Ook Kuhlmann moest enkele minuten na de botsing het veld trekkebenend verlaten. De lange spits rekent erop volgende week weer inzetbaar te zijn. Foto: Mark Lamers Boys gevaarlijker dan Noord wijk. Frank Zinhagel ging schijnbaar moeiteloos een, twee of drie man voorbij. Zijn acties leverden weinig rende ment op, al moest Noordwijk daarvoor alle zeilen bijzetten. Toch kregen de bezoekers op slag van rust een uitgelezen kans op de gelijkmaker. Korbee kopte helemaal vrij op de krui sing. Na een krap uur ketste een schot van Charité af op Korbee, vijf minuten later plaatste hij zijn lob net mis en vervolgens zeeg hij op het middenveld in elkaar. Met tranen op de wan gen moest hij door de verzorger van het veld worden geholpen. Ook Verdonkschot hield het niet helemaal droog. „Het is zo'n klassejongen", zei de trai ner na afloop. „Hij is gek van het spelletje, hij is een fantasti sche aanvoerder, en hij wil zó graag spelen. Als hij er dan zo af moet, is dat een emotionele tik." Ook zonder Charité bleef Rijns burgse Boys beter. Noordwijk had in het eerste kwartier na rust een opleving, maar kon dat hoge tempo niet vasthouden. Van de drie spitsen Rocky Pitti, Vincent Herpers en Van Wetten ging te weinig dreiging uit, ook al probeerden de bezoekers Rijnsburgse Boys terug te drin gen. Uit een snelle tegenaanval scoorde invaller Jasper Ketting 2-0 langs invaller-keeper San- der van der Niet. Hij had vlak daarvoor Sander van der Veldt vervangen, die na een botsing met Kuhlmann niet meer ver der kon. Even later schoot Peter Freke de 3-0 in de kruising. Drie minuten in blessuretijd scoorde Meurs nog tegen. door Gertjan van Geen lisse - Woest waren ze aan Lis- se-kant na de 3-2-nederlaag te gen ASWH en wellicht was dat terecht. Spelers en trainer wa ren ervan overtuigd dat spits John Verbaan in de aanloop naar de winnende treffer zijn hand had gebruikt. Scheids rechter Beudeker en de dienst doende assistent hadden niets gezien. Omdat ASWH bij het eerste doelpunt al hulp had ge kregen van de andere assistent met vlag, waren de rapen gaar op Ter Specke. FC Lisse had zo maar de virtu ele koploper in de hoofdklasse A kunnen zijn. Met het inhaal- duel tegen Katwijk voor de boeg was geelblauw bij winst koplo per Ter Leede tot op twee pun ten genaderd. Maar het verma kelijke duel kreeg een heel an dere uitkomst en leverde flink Bröring c.s. hekelen het arbitrale trio wat gefrustreerde Lissenaren op. Trainer Ruud Bröring, nor maal gesproken niet te beroerd voor een uitgebreide toelich ting, was na afloop niet in de stemming. „Vandaag ben ik even kort van stof. Als je nou je streken thuis krijgt, dan vind ik het best. Maar wij proberen sportief te voetballen. Dan kan ik hierover alleen maar kwaad en teleurgesteld zijn." De woede was begrijpelijk, ook al had verdediger Kevin Winter twee minuten voor tijd de bal ook weg kunnen roeien met Verbaan in zijn kielzog. Dan was het duel gewoon in een ge lijkspel geëindigd en hadden beide ploegen tevreden kunnen zijn. Want Lisse mocht dan te gen de opvallend mat spelende ploeg uit Hendrik-Ido-Ambacht zeventig minuten lang de bo venliggende partij zijn geweest, in de laatste twintig minuten was ASWH veel gevaarlijker dan de thuisploeg in het eerste deel. Lisse drong de bezoekers terug, maar betaalde voor het krachtenverslindende spel in de slotfase de tol. De succesvolste hoofdklasse club van de laatste drie jaar met twee kampioenschappen en een derde plaats begon in de Lissese thuishaven zoals het de competitie was begonnen: ui termate zwak. Terwijl iedereen loerde naar de passief buiten spel staande Pascal Averdijk, vond Jeffrey Winter een gaatje in de afweer. Na een minuut en negen seconden schoof hij het openingsdoelpunt onberispelijk binnen. Hij zou het 36 minuten later herhalen na een identieke situatie met Averdijk en de ver dedigers. Ironisch genoeg wa ren de twee momenten dat Averdijk buitenspel stond zijn twee beste acties van de dag. De lange ex-prof deed verder niets dan ballen verspelen. Tussen de twee Lissese doel punten door kwam ASWH goedkoop en curieus aan de ge lijkmaker. Een schot werd ge blokkeerd en belandde bij de tweede paal voor het hoofd van Johan Sturrus. De Ambachter, al dan niet buitenspel, kopte in. Keeper Kenny Heemskerk ging gestrekt naar de hoek en leek redding te brengen. De assis tent-scheidsrechter oordeelde anders. Bal achter de lijn en dus een doelpunt. De tweede gelijk maker was het gevolg van de enige keer dat de thuisploeg echt niet goed oplette. Rob Dekker ging op de achterlijn in HOOFDKLASSE A Quick Boys - Katwijk 2-1 (0-1). 1. Mole naar 0-1, 53. Torken 1-1 (strafschop), 90+2. Bak 2-1. Scheidsrechter: Zwaard. Toeschouwers: 6075. Quick Boys: Kromhout 7 46. Van der Gun 7 Van Duijn 7 90. Schaap Hoek 6 Van Beelen 7 Flaton 8 Mussche 7 Van Rijn 7 Torken 7 Den Turk 7 82. Van der Plas - Timmermans 7 Bak 7 Katwijk: De Jong 7 71. Meeuwsse Helder 6 Bougrine 7 Robbers 7 90. Van der Marei - Buijs 8 Verkade 7 De Vreugd 6 Molenaar 8 Pronk 7 Hajji 6 Kluivers 7 46. Groen 7 Excelsior Maassluis - Ter Leede 1-1 (0-1) 9. Lensink 0-1, 55. Nicolaï 1-1. Scheidsrechter: Boot. Toeschouwers: 1000. Waasdorp 7 Koordes 8 Faerber 7 80. Nieuwendijk - Van Zeist 7 Kalkema 5 Hoogkamer 7 Cornelia 5 Lensink 7 85. Blom Jansen 6 Koers 5 Rbii 6 65. Hamdi 7 FC Lisse - ASWH 2-3 (2-1). 2. Jeffrey Winter 1-0, 32. Sturrus 1-1, 34. Jeffrey Winter 2-1, 68. Verbaan 2-2, 89. Ver baan 2-3. Scheidsrechter: Beudeker. Toeschouwers: 800. Heemskerk 6 Emanuelson 7 Dekker 6 86. Rahou Janssen 7 Averdijk 5 K. Winter 6 71. Rios Honsbeek 7 Naarendorp 6 Opdam 7 Schaap 6 J. Winter 8 Rijnsburgse Boys - Noordwijk 3-1 (1-0). 33. Charité 1-0, 84. Ketting 2-0, 89. Freke 3-0, 90+3. Meurs 3-1. Scheids rechter: Van der Perk. Toeschouwers: 650. Rijnsburgse Boys: Hegie 7 81. Star Groot 7 Kolder 7 Onderwaater 7 Kuhlmann 8 Van Wijk 8 74. Ketting Van Lochem 7 Charité 9 Freke 8 63. Redel 7 Schnater 8 Zinhagel 7 Noordwijk: Van der Veldt 7 Van Dam 6 82. S. vd Niet - 77. Van Utrecht - Scholten 6 Van der Kolk 7 Korbee 7 Herpers 6 Van der Laan 6 Van Wetten 6 R. van der Niet 6 86. Leonard Meurs 8 Pitti 7 Scheveningen-ARC 2-1 (1-1). 6. Stapert 1-0, 17. Kant 1-1, 87. Kenepa 2-1. Ro de kaart: 5. Verlaan (ARC). Scheidsrech ter: Van Gijzen. Toeschouwers: 500. Tuinenburg 7 Redjosetiko 6 Simons 8 Schaafsma 7 Van Dorp 5 Bartels 4 Van Schie 7 68. Toxopeus 5 Verlaan - Verheij 7 Van Meggelen 7 Kant 7 88. Strobbe Achilles Veen - Kloetinge 0-3 (0-1). 29. Zuijdwegt 0-1, 56. Alfons 0-2, 76. De Valk 0-3. Scheidsrechter: Klerks. Toe schouwers: 500. Hoek - Capelle 1-2 (0-2). 4. Lagendijk 0-1, 39. Roeland 0-2, 66. Van den Ou den 1-2. Scheidsrechter: Vos. Toeschou wers: 800. Ter Leede Quick Boys Rijnsb. B. ASWH Hoek Capelle Schevening Lisse ARC Noordwijk ExcelsiorM Achilles V Katwijk Kloetinge 2 16 1 15 1 15 1 1 3 11 4 10 2 10 5 5 5 4 6 4 13- 7 17-10 16-10 17-13 15-12 14-12 14-16 16- 9 17-20 19-13 8- 9 4-19 11-18 13-26 Derde periode: Capelle 2-6 Noordwijk 2-3 Rijnsburgse B 2-6 Scheveningen 2-3 Ter Leede 2-4 Quick Boys 2-3 ASWH 2-4 Kloetinge 2-3 NB: de wedstrijden van 31 augustus en 18 oktober zijn onderdeel van de derde periode. Topscorers: 1. Cornelia (Ter Leede) en Verbaan (ASWH) 7 doelp., 3. Torken (Quick Boys) 6 doelp., 4. De Valk (Kloe tinge), J. Winter (FC Lisse), Schaap (FC Lisse), Van Gelder (Capelle), Voskuil (Scheveningen) en Van den Ouden (Hoek) 5 doelp., 10. Van Wetten (Noord wijk), Molenaar (Katwijk), Freke (Rijns burgse Boys) en Roeland (Capelle) 4. Programma: ARC - Rijnsburgse Boys, Ca pelle - Lisse, Hoek - Quick Boys, Scheve ningen - Excelsior M., ASWH - Achilles Veen, Katwijk - Noordwijk, Ter Leede - Kloetinge. Hoofdklasse B: GWV - Marken 2-3, SHO - IJsselm.v. 1-4, Heerjansd. - Sparta N. 1-2, Zw.Wit'28 -TOGR 0-4, Delta Sport - Ajax 3-2, Spakenburg - Huizen 2-2, Bennekom - DOVO 2-4. de fout en de voorzet van Louis van Kleef werd van dichtbij simpel ingetikt door Verbaan. Het trucje vlak voor tijd van de listige spits dreef heel Lisse ver volgens tot wanhoop. De (vrou welijke) grensrechter moest het op niet echt beschaafde manier ontgelden. Bröring: „Die grens rechter aan onze kant zag wel dat het hands was, maar hij greep niet in." ASWH vierde intussen overdre ven feest om de 'gestolen' over winning, wat alleen maar meer zout in de wonde van Bröring c.s. strooide. „Het zal wel hoor", zei de trainer. „Maar als ik zo zou winnen, zou ik niet zo blij zijn. Ik zit anders in elkaar." ASWH-trainer Jack van den Berg over het handigheidje van zijn spits: „Ik heb niet gezien of hij hands maakte, maar Ver baan is er slim genoeg voor." Spakenburg DOVO IJsselm.v. Sparta N. Marken Heerjansd. TOGR Huizen SHO DeltaSport GWV Bennekom Ajax Zw.Wit'28 3 2 3 2 3 2 2 1 2 1 1 2 1 1 1 19 20-12 2 18 18-10 2 16 18- 5 3 12 11- 9 4 12 12-11 2 11 12-11 3 11 13- 9 3 11 11-14 4 10 13-17 4 7 4 7 4 5 5 4 12-18 10-11 12-18 4-12 5-14 Hoofdklasse C: Harkem. B - Genemuiden 2-2, Or. Nassau - BeQuick'28 1-6, Nun- speet - CSV 2-4, W0G - DOS Kampen 0- 0, SDC Putten - Flevo Boys 1-1, ACV - WHC 5-0, Urk - Dronten 1-2 Be Quick'28 ACV Harkem. B Genemuiden DOS Kampen SDC Putten WHC Nunspeet Dronten W0G Urk CSV Flevo Boys Or. Nassau 8 6 8 5 8 5 8 5 8 5 8 4 8 4 8 2 8 2 8 1 8 1 8 1 8 0 8 0 2 18 28-11 0 18 18- 6 1 17 22- 6 1 17 21-12 1 17 16- 9 2 14 14-12 3 13 11-16 4 8 13-16 4 8 10-18 8-14 12-18 12-20 7-12 5-27

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 21