Feyenoord is nu een echte counterploeg SPORT 3 'Als Stevens niet gaat, gaan wij' AZ klaart klus tegen FC Utrecht binnen vijf minuten Chelsea-keeper helpt Arsenal Donkere wolken boven Celta de Vigo Rotterdammers spelen gelijk bij Roda JC jebrand vist 885 minuten - Timo Hildebrand 885 minuten Bundesli- etbal weer een bal uit het oeten halen. De doelman jB Stuttgart werd in de [minuut van het duel met |er Bremen verslagen. De llreffer, die op naam kwam L Griek Angelos Chariste- jd de goedkeuring overi- et mogen verdienen. De Fabian Ernst voorgaf iter de doellijn geweest, rand hield zijn doel sinds 17 mei. DeVfB- nam onlangs het Duitse over van Oliver Kahn. tpost van Bayern kreeg zoen 802 minuten lang oelpunt tegen. r ontslaat ler Cuper I- Internazionale heeft itdaan van trainer Hector De Argentijnse coach verantwoordelijk gehou- ior de matige resultaten dub uit Milaan. Cuper opgevolgd door Alberto eroni, ex-coach van AC nLazio. Na de 3-1 ne- g tegen stadgenoot AC twee weken geleden, lorzitter Massimo Moratti ch al een waarschuwing :n, Verdere misstappen nniet getolereerd. Na het pel tegen Brescia, zater- in Cuper zijn koffers in- l Ook zijn Argentijnse nt en fitnesstrainer moe- trekken. Bommel naar Athene - Trainer Guus Hid- nPSVkan morgen tij- uitwedstrijd in de lions League tegen AEK geen beroep doen op m Bommel. De aanvoer- It te veel last van een ssure en moet rust hou- reist ook niet mee met De middenvelder (ver pijn tussen buik en (o's in het ziekenhuis niets vreemds kunnen iren. „Maar Mark blijft iden", aldus Hiddink. ft waarschijnlijk iets Want als er iemand al- gwil spelen, is het wel nmel.PSV kan in de hoofstad ook geen be en op de lang gebles- Kasper Bogelund en :aber. dspelers fló en switchen ar0 longe spelers met een (J bpr— iki van FIFA jnil paspoort mogen bin- ^Vjvan landenploeg wisse- ;A heeft dat dit week- leen congres in Doha De maatregel is met fdoeld voor voetballers I a,Azië, Oceanië of de i, die hun jeugd of een ivan in een Europees de iben doorgebracht. Ze aldt inde toekomst terugke- iun oorspronkelijke ze eerder al voor hun vaderland hebben ge- We eenmaal ergens in net male A-kader is uitge- d{ kan niet meer swit- edi dui l looijdonk Fenerbahce Piene van Hooijdonk tweede nederlaag van mo hce in de Turkse com- nv oorkomen. De Neder- b anvalsleider redde te- laaggeklasseerde Bursa- raai ttwee treffers een punt 1 de iclub: 2-2. Fenerbahce vas. gen duels nog wel twee- lan ranglijst, maar de ach- dat lop Besiktas (1-0 winst ede bakirspor) groeide tot >ezi en. De tweede treffer iet Hooijdonk viel twee ijn. ivoor tijd. ^rfse titel Djurgarden tl M - D urgarden is gis- nieuw Zweeds voetbal- en( n geworden. De titel- tülerwon op de voorlaat- ag met 3-2 van enig overgeble- :ent Malmö verloor *'j^ ran IFK Göteborg en aan hterstand op de kop- j,e[ leien tot zeven punten. 100 eonder 19 gelijk eet' ooi ft* ner De Het Nederlands eral jftal onder 19 jaar heeft n Chisinau in de twee- alificatiewedstrijd te- ië gelijkgespeeld ploeg van bonds- it is daarmee nog ief uitgeschakeld 'voor spelers tot 19 ij IJsland, dat met 2- 3nlVan Israël' Oran- n(]5 nkans om in de twee- icatieronde te komen, 'landers moeten nu zjj[; ran Israël winnen om raken. De eerste wed- Jj, Oranje was ook al in !t]( 3Pel geëindigd. Tegen erdhet 1-1. maandag 20 oktober 2003 EREDIVISIE RKC Waalwijk - Vitesse 2-2 (1-0). 11. Redan 1-0, 76. Rojer 1-1, 80. Rojer 1- 2, 81. Oost 2-2. Scheidsrechter: Jol. Toeschouwers: 5100. Gele kaart: Van Hintum (RKC). PSV - Heerenveen 2-0 (1-0). 40. Rob ben 1-0, 75. Kezman 2-0. Scheidsrech ter: Haverkort. Toeschouwers: 32.500. Gele kaart: Van Hoving (Heerenveen). RBC Roosendaal - Willem II 0-0. Scheidsrechter: Oskam. Toeschouwers: 4975. Gele kaart: Van Nieuwstadt, Sek- tioui, Victoria (Willem II). Roda JC - Feyenoord 1-1 (1-1). 3. Kuijt 0-1, 34. Sergio 1-1. Scheidsrechter: Luinge. Toeschouwers: 13.000. FC Twente - FC Groningen 5-3 (3-2). 2. John 1-0, 29. N'Kufo 2-0, 38. John 3- 0, 41. Tuhuteru 3-1, 44. Pinas 3-2, 76. John 4-2, 82. Van der Weerden 5- 2, 89. Salmon 5-3. Scheidsrechter: Wegereef. Toeschouwers: 13.200. Gele kaart: N'Kufo (FC Twente). FC Zwolle - ADO Den Haag 1-2 (1-1). 11. Hofstede 0-1, 45. Hristov 1-1, 75. Hofstede 1-2. Scheidsrechter: Bossen. Toeschouwers: 6000. Gele kaart: Hris tov (FC Zwolle), Van der Gun, Van Boxel (ADO Den Haag). NEC - NAC Breda 0-3 (0-2). 4. Seedorf 0-1, 7. Elmander 0-2, 64. Engelaar 0-3 (strafschop). Scheidsrechter: Koopman. Toeschouwers: 12.000. Gele kaart: Slot, Elmander (NAC Breda). FC Utrecht - AZ 0-3 (0-3). 2. Elkhattabi 0-1, 4. Elkhattabi 0-2, 6. Perez 0-3 Scheidsrechter: Vink. Toeschouwers: 17.400. Gele kaart: Zwaanswijk (FC Utrecht), Fortes Rodriguez (AZ). Topscorers: 1. Kezman (PSV) 9, 2. Re dan (RKC), John (FC Twente), Elkhatta bi (AZ) 6, 5. Ibrahimovic (Ajax), Sonck (Ajax), Elmander (NAC) 4, 8. Youssouf (RBC), Kuijt (Feyenoord), Sibon (Hee renveen), Knopper (Heerenveen), Rom- medahl (PSV), Seedorf (NAC), Salmon (FC Groningen), Hofstede (ADO Den Haag), Tuyp (Volendam), Buys (Volen- dam), Buffel (Feyenoord), Hristov (FC Zwolle), N'Kufo (FC Twente) 3. Programma, 24 oktober: Volendam - Roda JC, 25 oktober: ADO - NAC, AZ - FC Zwolle, FC Groningen - Vitesse, Hee renveen - NEC, RKC - RBC, 26 oktober: Feyenoord - Willem II, PSV - Ajax, FC Twente - FC Utrecht. Ajax 8 7 0 1 21 24- 8 PSV 8 6 1 1 19 21- 6 AZ 8 6 1 1 19 16- 5 Fleerenveen 8 5 0 3 15 8- 7 Feyenoord 8 4 2 2 14 13- 9 RKC 8 4 1 3 13 13- 9 FC Twente 8 4 0 4 12 16-18 Roda JC 8 2 5 1 11 9- 7 Willem II 8 3 2 3 11 7-16 NAC 8 3 1 4 10 12-10 RBC 8 2 3 3 9 7- 9 NEC 8 3 0 5 9 9-15 Groningen 8 2 2 4 8 8-13 FC Utrecht 8 2 2 4 8 7-12 ADO 8 2 2 4 8 7-13 Vitesse 8 1 3 4 6 12-16 Volendam 8 1 3 4 6 10-16 FC Zwolle 8 0 2 6 2 4-14 Topscorers: 1. Huntelaar (AGOW) 8, 2. Dijkhuizen (TOP Oss), Jansen (FC Den Bosch), Jans (VW) 7, 5. Van den Bergh (Sparta), Koevermans (Sparta), Slory (Stormvogels Telstar), El Hamdaoui (Ex celsior), Hamming (Veendam), Rose (Heracles) 6. Programma, 24 oktober: Haarlem - AGOW, Sparta - VW, Helmond Sport - Dordrecht, Fortuna - Emmen, FC Den Bosch - Stormvogels Telstar, Cambuur - Excelsior, Veendam - Heracles, De Graafschap - TOP Oss, MW - GA Eag les. BERLiJN/GPD - Hij was zaterdag de eenzaamste man in het Ber- lijnse Olympiastadion. Nadat hij wegens wangedrag van het veld was gestuurd, zag Huub Stevens, de 49-jarige Neder landse trainer van Bundesliga- club Hertha BSC, zijn ploeg vanaf de in aanbouw zijnde hoofdtribune opnieuw verlie zen. Ditmaal tegen Bayer Lever- kusen, eindstand 1-4. Stevens stond daar met z'n ar men over elkaar, het hoofd in z'n dikke beige winterjack ge bogen en uiteindelijk stamp voetend van ergernis want de Nederlander realiseerde zich dat dit zijn laatste wedstrijd voor de club uit de Duitse hoofdstad was. Vandaag komt het management in crisisbe raad bijeen, volgens Duitse me dia alleen nog om te bepalen wie Stevens zal opvolgen. Hertha, de club die zichzelf graag ziet als titelkandidaat, staat na negen wedstrijden op een troosteloze laatste plaats in de Bundesliga. Als enige van de achttien ploegen, waaronder kleintjes als Hansa Rostock en Eintracht Frankfurt, heeft Her tha dit seizoen onder Stevens nog geen wedstrijd gewonnen. Tot overmaat van ramp werd Hertha de afgelopen week door een onbeduidende Poolse club, Groclin Grodzisk, uitgeschakeld in de eerste ronde van de UEFA Cup. 'Stevens raus', klonk het al voor aftrap van de wedstrijd tegen Bayer. De donkere Nederlander met de naar achteren geplakte haren, die successen vierde bij Schalke '04, heeft nooit goed gelegen bij de Hertha-fans. Ste vens, die vorig seizoen de over stap naar Berlijn maakte, heeft volgens de hoofdstedelijke aan hang te weinig glamour en te weinig humor, hij is te provin ciaal en zijn Duits klinkt na al die jaren nog steeds te Lim burgs. 'Het is tijd om op te stappen, Huub', stond op een spandoek en andere fans dreig den de club: 'Als Stevens niet gaat, gaan wij'. Dat de situatie onhoudbaar is, realiseert ook manager Dieter Hoeness zich. Hoeness, die Ste vens telkens de hand boven het hoofd hield, gaf te kennen dat hij de druk van de aanhang niet langer kan weerstaan. „De situ atie is zeer, zeer moeilijk. Na deze middag moet ik eerst maar eens nadenken". De leiding van Hertha had moeten aanhoren hoe de fans zaterdag tot puur cynisme vervielen: 'Ein Tag, so wunderschön wie heute', had het treiterend van de tribunes geklonken. Huub Stevens heeft een con tract tot juni 2005. Hij zegt er trots op te zijn als trainer nooit te zijn weggestuurd. „En ook nu zal ik doorvechten", aldus de Nederlander. „Dat heb ik immers altijd gedaan". Maar de Berliner Morgenpost geeft Ste vens geen enkele kans. De trai ner is 'am Ende'. Stevens was weliswaar aanwezig bij de pers conferentie na het verlies tegen Leverkusen, 'maar hij was al ge schiedenis'. Mogelijk wordt Stevens afgelost door Klaus Topmöller, de voor malige succescoach van Bayer Leverkusen, die vorig seizeon echter de weg kwijtraakte en het veld moest ruimen. Er zijn andere kandidaten, onder wie de Noor Kjetil Rekdal van Vale- renga Oslo. Maar het kan ook zijn dat uit de huidige trainers staf Michael Preetz en Andreas Thorn de taken van Stevens overnemen. Thierry Henry heeft geprofiteerd van de blunder van Chelsea-doelman Carlo Cudicini. Arsenal komt op - een 2-1 voorsprong. Foto: AFP/Jim Watson londen/gpd - Een zak met geld kan niet voorko men dat er menselijke missers worden gemaakt. Roman Abramovitsj, sinds de zomer eigenaar en voorzitter van Chelsea, kocht voor ruim 150 mil joen euro aan nieuwe spelers, maar zijn ploeg verloor zaterdag door een persoonlijke fout. Doelman Carlo Cudicini dook in de derby tegen Arsenal een kwartier voor tijd over de bal heen, waarna Thierry Henry de winnende treffer bin nenliep: 2-1. Het was de eerste competitienederlaag van Chel sea, dat daardoor van de eerste naar de derde plaats zakte. Ook Manchester United, dat bij Leeds United won (0-1) door een laat doelpunt van aanvoerder Roy Keane, wipte over de miljoe nenformatie heen. Voor Cudicini was het al de derde blunder in dit seizoen. De Italiaan, vorig seizoen nog uitverko zen tot beste speler van Chelsea en door insiders beschouwd als beste doelman in de Premiership, ging eerder opzichtig in de fout tegen Blackburn Rovers en, in de Champions League, tegen Besik tas. De winnende treffer van Arsenal werd ingeleid door Dennis Bergkamp. De Nederlander, slechts invaller op het volgepakte Highbury, zag dat de defensie van Chelsea stond te slapen en nam snel een vrije trap. De voorzet van Robert Pires leek een eenvoudige prooi voor Cudicini, maar de bal ging op onverklaarbare wijze door zijn be nen. De winst van Arsenal was gelukkig, gaf ook ma nager Arsene Wenger na afloop toe. Zijn ploeg kwam al na vijf minuten met het nodige fortuin op voorsprong. Edu raakte met een harde vrije trap het been van zijn teamgenoot van Ray Par lour en daardoor was Cudicini kansloos: 1-0. Drie minuten later zorgde Hernan Crespo met een geplaatst schot in de kruising voor de gelijk maker. Bij Chelsea speelde Mario Melchiot de gehele wedstrijd als centrale verdediger. De Nederlan der, vanwege de overvolle selectie tegenwoordig vaak bankzitter of tribuneklant, moest aan de bak door blessure van de Franse internationals Mar cel Desailly en William Gallas en de Engelse in ternational John Terry. Hij speelde een prima wedstrijd. Jerrel Hasselbaink kwam in de slotfase als invaller in het veld. Hij viel alleen op door een schandalige schop op de heup van Arsenal-doel- man Jens Lehmann en mocht zijn handen dicht knijpen met de gele kaart die hij kreeg voor de onbesuisde actie. door Peter van Ouyl viGO/DEN haag - Voor het eerst sinds Celta de Vigo serieus aan de weg timmert, pakken donke re wolken zich samen boven het knusse Estadio Balaidos. De nederlaag tegen Real Madrid van afgelopen zaterdag (0-2) veroordeelt de volgende tegen stander van Ajax in de Cham pions League tot een plek, ake lig dicht in de buurt van de ro de streep. Het is in Vigo een even onbe haaglijk als onbekend gevoel. Celta promoveerde in 1992 naar de Primera Division, sinds een jaar of vijf behoort het tot de betere clubs van het Iberisch schiereiland. Vanaf 1998 ein digde de ploeg nooit lager dan de zevende plaats, de vierde stek van vorig seizoen was min of meer een logisch uitvloeisel van die sterke serie. Celta mag dit seizoen in de Champions League debuteren, omdat het zich in de voorronde van Slavia Praag ontdeed. Celta de Vigo geldt als één van de meest aantrekkelijke ploe gen van Spanje. De Galiciërs voelen zich het meest op hun gemak op de helft van de tegen stander. Het elftal leunt op een brede basis van geroutineerde spelers, onder wie de Argentij nen Céceres en Gustavo Lopes, de Brazilianen Vagner en Silvin- ho, de Serviër Milosevic (geko men van Espanyol) en de Span jaarden Juanfran en Ignacio. Dé vedette van Celta de Vigo is echter de Rus Aleksandr Mosto- voj (35). De vormgever speelde in Portugal en Frankrijk, voor dat hij in 1996 bij Celta terecht kwam. Celta de Vigo zoekt wanhopig naar de vorm van vorig seizoen. Hoewel de oud-Ajacieden Mido en Benni McCarthy afgelopen zomer vertrokken, onderging het elftal geen mutaties van be lang. Desondanks heeft Celta in de eerste zeven competitieduels pas één zege geboeid:. Eind sep tember werd Real Valladolid moeizaam verslagen. Ook in de Champions League heeft Celta nog niet gewonnen. Op de eerste speeldag werd met 1-1 gelijkgespeeld bij Club Brugge. Het thuisdebuut op het allerhoogste Europese niveau leverde een slaapverwekkende 0-0 tegen AC Müan op. Celta de Vigo wordt getraind door Miguel Angel Lotina, die bezig is aan zijn tweede seizoen bij de Galiciërs. De Spanjaard kan woensdag in de ArenA geen beroep doen op de Brazilaan Edu (spierblessure) en José Ig nacio, die geschorst is. Jesoli, Vagner en Mostovoj waren ge blesseerd, maar maakten zater dag tegen Real Madrid allen hun rentree en lijken klaar voor de tweestrijd in de ArenA Ondanks de stand op de rang lijst is Lotina dit seizoen nog geen moment in paniek ge raakt. Ook tegen Real Madrid bleef Celta de Vigo zijn eigen uitgangspunten trouw. Met Ajax-trainer Ronald Koeman op de tribune streed Celta op voet van gelijkheid met het sterren ensemble uit Madrid. Uiteinde lijk werd Celta de Vigo echter bedolven onder de individuele klasse van de Madrilenen. Ronaldo tekende in de 25ste minuut voor de openingstref fer. Hij was het eindstation van een prachtige aanval, waarin Zidane en Luis Figo de hoofdrol speelden. Na de onderbreking zocht de thuisploeg vol vuur het doel van Iker Casillas, maar een mooie actie van Roberto Carlos bracht Real de zege. De back passeerde verdediger Velasco en schoot kogelhard raak. door Harry Arts utrecht/gpd - Hans van de Haar had er maar druk mee. Voor er gistermid dag vijf minuten gespeeld waren, had de spits van FC Utrecht al vier keer moeten aftrappen. De eerste keer deed hij dat nog vrolijk, vervolgens met een steeds langer gezicht. AZ scoorde in een tijdsbestek van 180 seconden drie maal: via Elkhattabi (2x) en Perez was de eindstand al bereikt voor de wed strijd goed en wel begonnen was: 0-3. Drie tegengoals in de eerste vierenhal ve minuut, het moet haast wel een re cord zijn. Als dat zo is, dat scherpte FC Utrecht gistermiddag hoogstwaar schijnlijk zijn eigen prestatie aan. Want nog niet zo lang geleden over kwam de ploeg uit de Domstad een soortgelijk malheur. Op 10 februari van het vorig jaar was het NEC dat de vis al in de openingsfase op het droge trok. De Nijmegenaren hadden toen dik zes minuten nodig om drie keer te scoren, het werd die middag 1-4. Wat AZ gistermiddag overkwam was bijzonder, maar past eigenlijk prima in het seizoen dat de Alkmaarders bele ven. Na het verlies in de competitie ouverture tegen Willem II was de ploeg van trainer Co Adriaanse niet meer te kloppen. Zelfs de uitbeurt bij landskampioen PSV leverde de volle winst op. AZ staat na acht duels derde, de achtervolgers (Heerenveen en Fey enoord) zijn al op respectabele achter stand gezet. De successen van AZ komen voor een belangrijk deel op het conto van Co Adriaanse. Toen de Amsterdammer een klein jaar geleden het roer over nam in de Alkmaarder Hout stond AZ net boven de degradatiestreep. Adri aanse loodste de club niet alleen uit de gevarenzone, de Noord-Hollanders kwamen zelfs nog aardig in de buurt van UEFA-Cupvoetbal. Dit seizoen moet dat Europese ticket er wel ko men, vindt Adriaanse. „Ik ben niet naar AZ gekomen om er mijn nadagen te slijten." De trainer zag gisteren dat zijn spits Ali Elkhattabi weer even makkelijk scoort als in zijn laatste seizoen bij Sparta, toen hij 21 keer raak schoot. Gisteren scoorde hij AZ's eerste twee goals en bracht daarmee zijn seizoentotaal op zes. Op aangeven van Barry van Galen schoot Elkhattabi al na negentig se conden raak. Twee minuten later had Van de Haar de gelijkmaker op de schoen. Zijn inzet kwam echter terug van de paal, waarna AZ een tegenstoot opzette. Met een schitterende pass vond Van Galen opnieuw Elkhattabi die ook ditmaal niet faalde 0-2. De geschokte thuisploeg ging twee mi nuten later voor de derde keer tegen het canvas. Wederom verzorgde Van Galen de assist, ditmaal was het Perez die de punch uitdeelde: 0-3. De resterende 85 minuten waren een formaliteit, al erkende Co Adriaanse na afloop dat hij er toch niet helemaal ge rust op was geweest. „Op een of ande re manier sloop er onrust in het team. Als Utrecht gescoord had, hadden we het misschien nog wel lastig gekre gen." Tegen zijn gewoonte in bracht Adriaanse er na rust met Wijker een extra verdediger in. „Daarna was het echt gedaan." FC UTRECHT: Ponk; Lamey, Van den Brink, Zwaanswijk en Shew-Atjon (25. De Groot); Fu- jita (54. Chaiat), Zuidam (14. Broerse), De Jong en Tanghe;Van de Haar en Van den Bergh- AZ: Timmer; Kromkamp, Opdam, Fortes Ro driguez en De Cler, Lindenbergh, Buskermolen en Van Galen (46. Mans); Elkhattabi (60. Wij ker), Huysegems en Perez (71. Nelisse). door Jaap van Essen kerkrade - De clubleiding van Feyenoord houdt manmoedig vol dat het eerste elftal ook dit seizoen meedoet in de kampi oensrace. Trainer Bert van Mar wijk weet waarschijnlijk beter, maar weigert dat te zeggen. Gis teren verloor zijn elftal weer eens twee punten. De Rotter damse voetballers speelden met 1-1 gelijk bij het uiterst laffe en behoudende Roda JC, dat weer eens liet zien wat onvervalst Vloetbal' Inhoudt; spelen met als doel om vooral niet te verlie zen. Het is geheel conform de vi sie van trainer Wiljan Vloet. Als gisteren één partij verdien de te winnen, dan was het wel Feyenoord. Maar omdat de spitsen in de eerste twintig en laatste vijf minuten van de wed strijd de mooiste kansen mis ten, bleef de stand gelijk. Tus sendoor gebeurde er in het Parkstad Limburg-stadion ei genlijk bedroevend weinig. Dat had overigens ook veel te maken met de veranderde in zichten van Bert van Marwijk. Voorheen predikte hij altijd aanvallend voetbal en het moet gezegd, hij probeerde zijn elftal ook meestal op de helft van de tegenstander te laten spelen. Die tijd is voorbij. Tegen Kam- ten was al te zien dat Feyen oord de speelwijze heeft aan past, ook gisteren zakten de Rotterdammers meestal heel ver terug op de eigen helft. Je zou de nieuwe speelwijze countervoetbal kunnen noe men, maar dat is volgens Van Marwijk niet de bedoeling.,,In eerste instantie spelen we dich ter op het eigen doel, zodat we ruimte krijgen om er uit te ko men. Als we dan eenmaal in balbezit zijn moeten we wel vooruit blijven spelen." Countervoetbal of niet, het is natuurlijk slechts een interpre- Roda JC-speler Sergio, die in de 21ste minuut inviel, maakte de Limburgse treffer. Op de achtergrond Feyenoorder Acuna. Foto: GPD/Ermindo Armino tatieverschil. Feyenoord trekt zich bij balver lies hoe dan ook snel massaal terug op de eigen helft, het op jagen van de tegenstander be hoort tot het verleden. Van Marwijk vindt blijkbaar dat zijn team eerst maar eens een beet je zelfvertrouwen moet tanken. Het is een speelwijze die Wiljan Vloet wel zal aanspreken. De Brabander heeft een naam hoog te houden als defensieve coach, een predikaat dat hij overigens te vuur en te zwaard bestrijdt. Zolang Vloet echter keuzes maakt zoals gisteren zal hij eeuwig in het verdomhoekje blijven zitten. Gisteren begon Roda weliswaar met drie aanvallers, maar voor het overige kreeg iedereen een defensieve taak opgelegd. De meest creatieve spelers, Sergio en Cristiano - de van NAC 'ge stolen' Braziliaantjes - werden op de bank gehouden. Dat bleek weer eens een foute keu ze. Feyenoord begon goed en kwam al na drie minuten op 0- 1, door een fraaie treffer van Kuijt. Roda ontbeerde vervol gens overduidelijk iemand die aanvallend de lijnen kon uitzet ten. Pas toen Mark Luijpers na 21 minuten het veld af moest, maakte Vloet zijn fout goed. Hij bracht Sergio als aanvallende middenvelder. Sven Vanden- broeck die als verdedigende middenvelder was begonnen schoof terug naar de achter hoede. De gedwongen wissel betaalde zich meteen uit. In de 31ste mi nuut zette Sergio al Kone vrij voor het doel. De Ivoriaan schoot echter voorlangs. Luttele minuten later legde diezelfde Kone echter terug op Sergio die beheerst binnenschoot: 1-1. Wie er in Limburg daarna eens lekker voor ging zitten met het idee dat de wedstrijd nu ging beginnen, kwam geheel bedro gen uit. Er gebeurde vrijwel niets meer. Roda JC acteerde als verlamd door de nieuwe perspectieven, Feyenoord sloeg de schrik weer eens in de be nen. De Rotterdammers kropen in de tweede helft steeds verder achteruit en gunden Roda de bal. De Limburgers wisten zich daar op hun beurt weinig raad mee, maar zowaar, Sonkio (tweemaal) en Anastasiou kre gen toch grote kansen. De speelhelft van Roda bleef na rust net zo leeg en verlaten als die van FC Karnten afgelopen donderdag in de tweede helft. Pas in de allerlaatste minuten gebeurde er weer iets. Eerst brak Feyenoord drie man sterk uit, maar schoot Lurling in het zijnet. In blessuretijd liep Ono nog verkeerd tegen een bal aan terwijl voor een leeg doel stond. Feyenoord kreeg daardoor niet de volle winst, en liep dus weer averij op in de race om de titel. De achterstand op Ajax is - na acht wedstrijden - inmiddels zeven punten. RODA JC: Kujovic; Sonkaya, Senden, Luijpers (21. Sergio) en Filipovic (77. Ruage); Sonko, Vandenbroeck, Vice- lich en Van Dessel; Anastasiou en Ko ne (87. Cristiano). FEYENOORD: Zoetebier; Swerts, Van den Berg, Paauwe en Snoyl; Acuna, Schreuder, Ono en Van Persie (41. Lurling); Buffel (71. Lazovic) en Kuijt.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 19