Affaire Kezman schokt PSV SPORT 'Een beroemde voetballer liquideren maakt indruk' Overleven gaat zwak Feyenoord goed af 1 Dopingschandaal in Amerikaanse atletiek EC-avontuur kost NEC hoop geld Ontvoering van Servische aanvaller verijdeld Abnormale bloedwaarden van Astarloa onderzocht lateurs trappen jeger af Duels in het amateur- ial beginnen op zaterdag ivember uiterlijk om 13.30 Hn plaats van 14.30 uur. De trijden zijn afgelopen op loment dat het Neder- elftal in Glasgow de eerste off tegen Schotland af- t, De KNVB besloot tot de ging om alle leden in staat len het duel om kwalifica- or het EK live op televisie Mcijken. Clubs en elftallen ;n in onderling overleg wel nt :en van het vervroegde ip. Schotland - Nederland it om 16.00 uur. .(C-doelman ppereerd I - NAC-doelman Gabor is vandaag geopereerd f ijn rechterarm. De Hon- brak de ellepijp tijdens het r.fllBeker-duel met Newcast- ited afgelopen woensdag. 3.1 tenminste zes weken uit- lakeld. NAC Breda heeft inteel te maken met een blessuregolf. Behalve Ba- 3 ijn ook Fehèr, Petö en Di- 51 orlopig niet inzetbaar. De van Koning, die tegen astle United met een uur uitviel, is voorlopig lachtig. Hij heeft last van ;hillespees, zijn knie en es weken eschakeld NEC moet het de ide tijd doen zonder Pa- De aanvaller scheurde op de training een tussen zijn kuit- en ,01 ibeen. Hij is minimaal ei eken uitgeschakeld. Voor- to s zijn enkel in het gips ge- ter een week mag hij met alidatie beginnen. ubu jaar ;er bij Ajax ïl dam - Ajax heeft het ct met Abubakari Yakubu lengebroken en met een rlengd. De verbeterde tenis loopt nu tot juli )e Ghanees speelt al van- f11 bij de Amsterdamse kwam tot dusver 75 actie in de hoofdmacht UK. - hez verhuurd Olympique lile - Manchester United- _jw Fabien Barthez wordt van het seizoen ver- Olympique Marseil- fanse international Manchester amper d en wilde daarom graag club uit de hoogste divisie vertrekken. De voetbalbond FIFA moet sfer nog goedkeuren. vrijdag 17 OKTOBER 2003 erslautern eschakeld FC Kaiserslautem is lakeld in de UEFA-be- Duitse ploeg, die onder staat van ex-PSV-coach rets, verloor gisteren de itrijd tegen het Tsjechi- ilice met 1-0. De thuis- werd al met 2-1 verlo- rich Bencik maakte in minuut het enige doel- n de wedstrijd. Gerets, igeld onder vuur ligt in fd, maakt tot nu toe een seizoen door met de luivels'. In de competi- Ide ploeg op de dertien- ts met slechts zeven uit acht wedstrijden, autern begon het sei- et drie strafpunten we- 2§ entieproblemen. )0\ ïen jnl ie lie eindhoven/gpd - PSV heeft ge schokt en met verslagenheid ge reageerd op het nieuws dat er plannen waren om spits Mateja Kezman te ontvoeren. PSV-voor- zitter Harry van Raaij: „Dit is een trieste aangelegenheid". De club is in betrekkelijk korte tijd door een aantal incidenten getroffen. Eerst werd Hiddink zelf bedreigd en in mei werd bekend dat toen malig PSV-directeur Fons Spoo- ren van ontucht met minderjari ge jongens wordt verdacht. De politie heeft dankzij een tip de ontvoering van Kezman door Joegoslavische criminelen kunnen voorkomen. De tip kwam zaterdag bij de politie binnen; na het eerste onder zoek werd zondag een 59-jarige verdachte uit Arnhem aange houden. Deze man is gisteren wegens onvoldoende bewijs vrijgelaten. Kezman en zijn gezin worden sinds afgelopen weekeinde 24 uur per dag bewaakt. Het is vol gens politie de eerste keer dat de 24-jarige voetballer wordt bedreigd. De ontvoering zou zijn be raamd om losgeld te innen. De politie heeft nadat ze lucht kreeg van de ophanden zijnde ontvoering, een recherche-bij standsteam van twintig man op de zaak gezet. Dat hield vervol gens de verdachte aan in een hotel in Rotterdam. Dat hij is vrijgelaten, betekent volgens de politie niet dat er niets aan de hand is. Ze is ervan overtuigd dat de ontvoering een dezer da gen had moeten plaatsvinden. Er was echter onvoldoende be wijs om de verdachte voor te geleiden. Hij wordt nog wel als medeplichtig gezien. Hoofd regionale recherche W. van den Brand en hoofdofficier van justitie Ch. van der Voort, hebben dat gisteren in het bij zijn van PSV-trainer Guus Hid dink, meegedeeld. „We hebben uitzicht op het grote verhaal, maar niet op het bewijs", vatte Van den Brand de situatie kort samen. De verdachte heeft de Neder landse nationaliteit en onder houdt contacten met crimine len uit het voormalige Joegosla vische. De daders die de politie op het oog heeft, bevinden zich volgens Van den Brand nog in Nederland. Justitie kwam gisteren met de zaak naar buiten, omdat ze hiermee wilde aangeven 'er bo venop te zitten'. „Wij accepte ren en tolereren zo'n dreiging op geen enkele manier", aldus Van der Voort. Hiermee is volgens een woord voerder niet gezegd dat de plannen naar buiten zijn ge bracht om de zaak 'kapot te maken' - een uitdrukking die de politie doorgaans gebruikt als het gaat om het afschrikken van criminelen door hun plannen bekend te maken. De politie lichtte zaterdagavond PSV-trainer Guus Hiddink al in. Kezman zelf speelde toen met zijn nationale team Servië- Montenegro in Wales. Omdat de politie hem persoonlijk wil de inlichten en uit de tip bleek dat de ontvoering niet in het weekeinde was 'gepland', is Kezman pas zondag bij zijn te rugkeer op Schiphol geïnfor meerd. Di Stefano ooit drie dagen vastgehouden Mateja Kezman. Foto: ANP/Ruud Voest De politie wil niet ingaan op de beveiliging van het gezin, al is duidelijk dat behalve de woning van de Kezmans in Nuenen, ook het PSV-stadion en het trai ningscomplex De Herdgang in Eindhoven worden beveiligd. Naar nu blijkt had Mateja Kez man zelf bij een televisieoptre den in Studio Sport afgelopen maandag ook twee bodyguards bij zich. door Henri van der Steen haarlem - Voetballers, vooral in totalitaire regimes en bananen republieken, zijn veel vaker het slachtoffer geweest van ontvoe ringen. Of bedreigingen. Meest al liep het goed af. Een enkele voetballer is nooit meer terug gezien. De beroemdste, althans be kendste voetbal-ontvoering al ler tijden is die van Alfredo di Stefano, een van de beste spe lers die de wereld ooit kende. De vooral in Zuid-Amerika en Spanje aanbeden Blonde Pijl van Real Madrid, Argentijn van geboorte, werd in februari 1964 op een vroege ochtend van zijn bed gelicht op kamer 219 van hotel Pontomac in Caracas (Ve nezuela). Zijn ontvoerders de den zich voor als leden van de narcotica-politie. Het was een troepje tamelijk onschuldige idealisten van het Gewapende Front van Nationale Bevrijding, onder aanvoering van een zeke re Maximo Canales, een char mante man met een vriendelij ke snor. Di Stefano kwam er pas later achter dat hij weinig te vrezen had. Hij was eigenlijk het meest bezorgd om een bevrijdingsac tie van leger of politie, die tot een wilde schietpartij zou kun nen leiden. Het kwam er niet van. Canales maakte hem dui delijk dat het Front slechts uit was op het in verlegenheid brengen van president Betan- court. Een publiciteitsstunt was het doel, de wereldberoemde Di Stefano was het slachtoffer die Oostenrijkse dreumes maakt het Rotterdammers nog heel lastig inga niet NK judo - Mark Huizinga afgemeld voor de Ne- kampioenschappen Igende week zaterdag in ;en. In overleg met zijn 'hris de Korte heeft de ich kampioen besloten lemen. Hij wil weer fris iein aan het nieuwe sei- Een week na de WK in 'j> heb ik de training weer zei de judoka gisteren. :rningen gingen echter l01 i niet naar mijn zin. Ik a mijn lichaam nu even moet komen." Huizinga ljuni geblesseerd aan Hij deed uiteindelijk e aan de WK in Japan. ïc >eldam terug De Sjiem - Jeroen Dubbeldam eze week zijn rentree toppaard De Sjiem. De liter uit Weerselo doet et concours hippique "r iinki, behorend tot de B in de wereldbeker. De n n zomer kwam Dub- tnauwelijks in actie met c' rige ruin, het paard hij in 2000 op de che Spelen van Sydney n. Het dier had last van ilessure en miste daar- ier meer de Europese door Mikos Gouka klagenfurt - De nummer voor laatst uit de bescheiden Oos tenrijkse competitie liet giste ren dé kans liggen om Feyen oord uit het UEFA-Cuptoemooi te knikkeren. FC Karnten ging thuis in de vrieskou met 0-1 on deruit terwijl het drie weken ge leden in Rotterdam ook al met 2-1 aan de verkeerde kant van de score was gebleven. En dus bleef de nog altijd krampachtig opererende ploeg van Bert van Marwijk een blamage bespaard. De treffer van Thomas Buffel na een kwartier spelen kwam pre cies op het juiste moment. Het brak het hevige verzet van de furieus begonnen Oostenrij kers. Keeper Edwin Zoetebier vond na afloop dat het gereno veerde Feyenoord goed had ge speeld, al erkende hij ook dat de formatie nog veel tijd nodig heeft. „Als we de ruimte iets be ter benutten en we zijn gecon centreerder bij de laatste pass, lopen we gewoon uit naar 0-2 of 0-3", beweerde hij. „Ik heb het idee dat we op de goede weg zijn. Als ik de ploeg verge lijk met vier weken terug, dan spelen we een klasse beter." Een opvallend positieve visie van Feyenoords beste man in Klagenfiirt. Natuurlijk hield Feyenoord de laatste drie wed strijden achterin de nul, maar wel tegen opponenten die nor maliter stuk voor stuk de Rot terdammers met angst en be ven tegemoet zouden treden. Maar zowel Zwolle (0-3), RBC Roosendaal (2-0) als FC Karn ten ontdekten tot hun verras sing dat het verschil in niveau met dit Feyenoord niet al te groot is. Slechts op basis van karakter en een paar bevliegin gen voorin (van Kuijt en Buffel) bleef Feyenoord in die duels zonder kleerscheuren. Zoetebier heeft wel een punt wanneer hij zegt dat Feyenoord de laatste weken nauwelijks schade oploopt. De eerste ron de in de UEFA Cup is overleefd, in de competitie is de achter stand op PSV slechts drie en op koploper Ajax vijf punten. „Dan Dirk Kuyt probeert zwevend in de lucht uit te halen. Foto: AP/Gert Eggenberger doen we het toch helemaal niet zo slecht?", aldus Zoetebier. In de enerverende beginfase zette de thuisploeg Feyenoord gisteren echter met de rug te gen de muur. Tot driemaal toe slingerden de flankspelers Tho mas Holler en Robert Schellan- der de bal akelig precies voor de goal van Edwin Zoetebier. Met kunst- en vliegwerk voor kwam de Rotterdamse defensie een vroege achterstand. Een uitstekende actie van Dirk Kuijt zette de Oostenrijkse dreumes weer op z'n plaats. De wederom keihard werkende aanvaller draaide aan de linker kant van het veld gemakkelijk weg bij een verdediger en bracht de bal keurig vöor de goal, waar Thomas Buffel het buitenkansje op waarde schat te: 0-1. FC Karnten was voor even ge temd, maar ook de belangrijke treffer van de Belg bracht de Rotterdammers niet tot rust. Het positiespel van de stadion club was opnieuw ronduit zwak. Eigenlijk beperkten de roodwitten zich tot het onüege- len van het Oostenrijkse spel, zonder zelf de wedstrijd in han den te nemen. Pas in de slotfa se van de eerste helft legde de ploeg eindelijk een prima aan val op de mat. Kuijt vond Shinji Ono die ditmaal wél met één voetbeweging Buffel vrij voor doelman Roland Goriupp zette. De Belg schoof de honderd - procentkans echter nipt voor langs. Na de pauze bleef Feyen oord vooral door doelman Ed win Zoetebier op de been. De Volendammer redde zijn wan kelende ploeg tot viermaal toe tegen een elftal dat in de Oos tenrijkse liga in twaalf wedstrij den slechts negenmaal scoorde. „We moesten vandaag de twee de ronde bereiken en dat heb ben we goed gedaan", aldus trainer Bert van Marwijk. „Ik realiseer me dat het ook van avond weer niet goed was, maar het gaat stapje voor stap je." FC KARNTEN: Goriupp: Jovanovic, Kogler (46. Kampei), Papac en Schel- lander; Zafarin, Kolvidsson, Hota (85. Junior) en Holler; Ambrosius (46. Ka- bat) en Bubalo. FEYENOORD: Zoetebier; Swerts, Van den Berg, Paauvve en De Nooijer; Acu- na, Ono (89. Ghaly) en Schreuder; Buf fel, Kuijt en Van Persie (76. Lurling). berustend de excuses van Ca nales aanvaardde voor het on gemak en in arren moede maar ging meedoen aan de spelletjes domino die de tijd moesten do den. Drie dagen, 57 uur om precies te zijn, duurde het voor dat zijn ontvoerders Di Stefano in de buurt van de Spaanse am bassade los lieten, succes wens ten en wat kleingeld gaven voor een taxi. Ontvoeringen in de voetbalwe reld blijven doorgaans beperkt tot de dreiging ervan. Op 30 ja nuari 1974 schreef de KNVB een vertrouwelijke brief aan de Duitse voetbalbond. Het WK kwam eraan en Nederland steunde Israël. Dat was moge lijk riskant, gezien het bloedbad dat anderhalf jaar eerder tijdens de Spelen van München door Palestijnen was aangericht. „Zoals U weet zijn wij niet zul ke goede vrienden van de Ara bieren. Een ontvoering van één van de kinderen van Johan Cruijff zou mogelijk zijn." Vreselijk, treurig, onopgelost en wreed was de ontvoering van Joe Gaetjens, maker van een van de beroemdste doelpunten aller tijden. Op 29 juni 1950 speelde het grote Engeland op het WK te gen de Verenigde Staten. Het werd een onthutsende, onver getelijke 0-1. Doelpunt: Gae tjens, een in Haïti geboren spe ler - international bovendien! - die in Amerika ging studeren, als bordenwasser de kost ver diende en eigenlijk niet eens voor de VS had mogen uitko men wegens gebrek aan docu menten. Daar werd door de FIFA niet al te moeilijk over ge daan in die tijd, hoewel Gae tjens nooit meer voor Amerika zou spelen. Weer wel voor Haï ti. Hij groeide uit tot het eerste voetbal-icoon van het land. In 1953 was Joe, een vrolijke, vrije jongen, teruggekeerd naar Haïti, in de tijd dat Francois 'Papa Doe' Duvalier de macht ging grijpen en zijn weerzin wekkende regime zou begin nen. 'Kleine Joe' wist dat zijn familie sterk bevriend was met Louis Dejoie, de belangrijkste tegenkandidaat van 'Papa Doe' bij de verkiezingen van 1957. Dejoie kwam op de dodenlijst van Papa Doe te staan en met hem zijn vrienden. Dus ook de hele familie Gaetjens. Op een zomerochtend in 1964 werd Joe Gaetjens door drie mannen opgewacht bij diens reinigingsbedrijf en ontvoerd. Hij werd, met een pistool op de slaap, gedwongen in een auto te stappen en meegenomen. Sindsdien is nooit meer iets van hem gehoord. Pas tientallen jaren later werd bekend dat Gaetjens in Fort Di- manche terecht is gekomen, een beruchte gevangenis annex martel- en fusilladeplaats van Papa Doe. Mary Gaetjens, een nicht van Joe, denkt anno 2003 dat Duva lier een voorbeeld heeft willen stellen; een beroemd voetballer uit de weg ruimen maakt in druk. Op 10 juli 1964 werd Joe Gae tjens doodgeschoten in Fort Di- manche. Zijn lichaam is nooit gevonden, alle documenten zijn systematisch vernietigd. washington/anp/afp - In de Amerikaanse atletiekwereld is een groot dopingschandaal ontstaan. „Verscheidene" Ame rikaanse atleten zijn betrapt op het gebruik van een nieuw ana bole steroïde. Tot voor kort was dit middel niet te ontdekken bij dopingcontroles. De voorzitter van het Amerikaanse dopinga- gentschap spreekt van de „grootste dopingaffaire ooit". Het antidopingagentschap noemt het middel Tetrahydro- gestrinon (THG). Het ontdekte het product toen het bloed monsters van 350 deelnemers aan de Amerikaanse atletiek- kampioenschappen, afgelopen juni, nader onderzocht. Later werden ook circa honderd con troles buiten wedstrijdverband uitgevoerd en aan het onder zoek toegevoegd. De preses van het Amerikaanse dopingagentschap Terry Mad den wilde niet vertellen hoeveel atleten betrokken zijn bij het schandaal. „Maar ik ken geen grotere dopingaffaire. Zeker als je weet hoeveel atleten erbij be trokken zijn. Wat wij hebben ontdekt, lijkt op dopegebruik van het ergste soort." Wanneer ook de B-staal van de betrapte sporters positief blijkt te zijn, riskeren de atleten een schorsing van twee jaar en kun nen ze niet deelnemen aan de Olympische Zomerspelen, vol gend jaar. Volgens Madden zul len de namen op zijn vroegst in december openbaar worden gemaakt. THG was tot voor kort niet te ontdekken bij een controle. In middels heeft het door het IOC goedgekeurde laboratorium van de universiteit UCLA in Ca- lifomië een test ontwikkeld waarmee THG wel valt op te sporen. Volgens Madden is de affaire absoluut geen incident. „Dit zijn geen atleten die 'per onge luk' positief zijn omdat ze een vervuild voedingssupplement hebben gebruikt", sprak hij. „Dit is een samenzwering van wetenschappers, coaches en bepaalde atleten. Ze ontwikkel den een steroïde die niet te ont dekken zou zijn. Daarmee heb ben ze fraude gepleegd. Niet al leen hun concurrenten zijn be drogen, ook de toeschouwers die wereldwijd wedstrijden be zoeken." milaan/anp/afp - Het bloed van Igor Astarloa, die zondag wereldkampioen wielrennen werd, vertoonde een dag voor de titelstrijd abnormale waar den. Daarom heeft de Span jaard nog diezelfde dag urine moeten afgeven aan doping- controleurs van de internatio nale wielrenunie UCI. Een la boratorium in Lausanne onder zoekt de plas nu. Dat heeft de UCI gisteren verklaard. Abnor male bloedwaarden kunnen wijzen op het gebruik van epo. Ook de bloed- en urinemon sters van de Italiaan Danilo di Luca en de Spanjaarden Manu el Beltran en Aitor Osa worden verder onderzocht. UCI-preses Hein Verbruggen bevestigde de 'extra' controle van de vier wiel renners, maar vindt het onbe grijpelijk dat wereldkampioen Astarloa al als 'positief wordt bestempeld. „De voorzitter van de medische commissie heeft me verteld dat het laboratorium in Lausanne woensdag de urinestalen heeft ontvangen. Dan kan je toch niet spreken van een 'positief geval. Dat is belachelijk", zei een dui delijk geïrriteerde Verbruggen. De renner zelf gelooft in zijn onschuld. „Ik hoef me nergens ongerust over te m^ken", sprak de wèreldkampioen. SPORTUITSLAGEN DAMMEN Amsterdam. Bijmerdamtoernooi, grootmees- tergroep. Zesde ronde: Samb (Sen) - Van den Akker (Ned) 0-2, Ndjofang (Kam) - Sijbrands (Ned) 0-2, Jansen (Ned) - Goloebjeva (Let) 1- 1, Virnyi (Dui) - Van Ballegooijen (Ned) 1-1, Thijssen (Ned) - Tsjizjov (Rus) 1-1. Zevende ronde: Sijbrands - Samb 2-0, Tsjizjov - Jansen 1-1, Virnyi - Thijssen 1-1, Van Ballegooijen - Van den Akker 1-1, Goloebjeva - Ndjofang 1-1 Stand aan kop: 1. Tsjizjov 10, 2. Van den Ak ker, Sijbrands 9, 4. Virnyi, Ndjofang 8 GOLF I in augustus in Donau- n. Greensboro. Greensboro Classic, 4 miljoen eu ro. Stand na eerste ronde: 1. Jacobsen (VSt) 63 slagen, 2. Ames (Tri) 64, 3. Toms (VSt), Maruyama (Jap) 65, 5. Morgan (GBr), Byrd (VSt), Pride (VSt), Gow (Aus) 66. Mallorca Classic, 400.000 euro. Stand na eerste ronde: 1 McGrane (Ier) 64 slagen (-6), 2. Olazabal (Spa), De Vooght (Bel) 66, 4. Jonzon (Zwe), Little (Eng) 67, 6. o.a Lafeber (Ned) 68. Wentworth (Eng). World Match Play. Eerste ronde: Clark (ZAf) verslaat Leaney (Aus) 3 2; Singh (Fij) verslaat Cejka (Ger) 8 7; Campbell (VSt) verslaat Jacobson (Zwe) 6 5; Björn (Den) verslaat Mattiace (VSt) 4 3. HOCKEY Amstelveen. Vrouwen, vriendschappelijk. Nederland - China 2-0 (0-0). 55. Lammers 1- 0, 60 Lammers 2-0 (strafcorner). PRIJSVRAGEN Lucky Day 3228. 1.3.9.14.16.17.18.20.23.27.33.34.36.40. 51.56.64.67 70.77. (Onder voorbehoud van typefouten). SCHAKEN Hoogeveen. Essent-toemooi. Kroongroep: Karpov (Rus) - Polgar (Hon) 172- 1/2, Aronian (Öui) - Sokolov (Ned) 1/2-1/2. Stand: 1. Polgar 3, 2. Aronian 2, 3. Karpov, Sokolov 1,5. Open groep, belangrijkste uitslagen: Inarkiev (Rus) - Giek (Dui) 1-0, Rogers (Aus) - L'Ami (Ned) 1/2-1/2, Pert (Eng) - Dvoirys (Rus) 1-0, Stellwagen (Ned) - Izoria (Geo) 0-1, Grigori- ants (Rus) - Baramidze (Dui) 1-0, Hort (Dui) - Hoeksema (Ned) 1/2-1/2, Besjoekov (Rus) - Jens (Ned) 0-1, Motilev(Rus) - Willemze (Ned) 1-0, Hebden (Eng) - Van de Oudeweetering (Ned) 0-1, Janssen (Ned) - Afek (Isr) 1/2-1/2, Williams (Eng) - Van dér Werf (Ned) 1-0. TENNIS 6 6-2. Srichaphan (Tha/7) - Gambill (VSt) 7-5 6-4, Federer (Zwi/3) - Fish (VSt) 6-3 7-6, Gros- jean (Fra/6) - Spadea (VSt) 6-3 6-2, Chela (Arg) - Novak (Tsj/8) 3-6 7-6 6-2, El Aynaoui (Mar/15)-Ginepri (VSt) 6-4 6-7. Dubbel, eerste ronde: Costa/Verkerk (Spa/Ned) - Coetzee/Hood (ZAf/Arg) 4-6 7-6 6-4 Zürich. Vrouwen, 1 miljoen euro. Tweede ronde: Clijsters (Bel/1) - Srebotnik (Slv) 6-2 6-2, Schnyder (Zwi) - Mauresmo (Fra/3) 6-2 6-2, Bovina (Rus) - Suarez (Arg) 6- 4 6-3, Pisnik (Slv) - Sugiyama (Jap/6) 5-7 6^3 6-3. Rio de Janeiro. WK beachvolleybal. Eerste ronde: Prosser/Williams (Aus) - De Ko gel/Mulder (Ned) 2-1 (19-21 21-19 15-12). nijmegen/gpd - Drie rode kaar ten, een fan die het veld oprent en een arbiter die door woe dende toeschouwers met drank wordt overgoten. De Europese rentree van NEC liep uit op een anticlimax. Voorzitter Van Delft: „Dit gaat ons meer geld kosten dan het heeft opgele verd." De club die zich twee decennia verheugde op een Europese te rugkeer, likte gisteren uitge breid zijn wonden. „Ik ben boos én gefrustreerd over de wijze waarop sommige spelers zich na rust hebben gemanifes teerd. Dit kan écht niet", oor deelde Johan Neeskens. Nijmegens eerste Europese thuiswedstrijd sinds twintig jaar krijgt voor NEC binnenkort een kostbare nasleep.Er wacht NEC een grote geldboete. Zo vreest ook Hans van Delft. „Dit is een stevige kater voor de club. We hebben moeten knokken voor elke duizend euro die we bin nen konden halen. Het was krabben en bijten om in de UEFA Cup financieel quitte te spelen. Dat leek te lukken. Nu komt daar ineens, volkomen onnodig, een fikse boete over heen." In totaal werden woensdag avond en -nacht bij ongere geldheden veertien Nijmeegse fans aangehouden. NEC is van plan de boete deels op vanda len te verhalen.Het aantal stadi onverboden zal in Nijmegen flink stijgen. „En eventuele maatregelen tegen spelers laat ik over aan Johan Neeskens."

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 23