SPORT Alphense Boys rijpt talenten op zaterdag 'Ik speel nu met dochters van oud-teamgenoten' BH Klassement topscorers '03-'04 Foreholte - Alphense Boys zaterdag, 14.30 Leidsch Dagblad Matthijs Vink uitgeschake DIOK in slotfase langs Hilversum HDC 992 vrijdag 17 oktober 2003 door Anton Diedrich alphen aan den run - Alphense Boys heeft een groep jonge, ta lentvolle voetballers. Het groot ste deel van hen speelt al sinds de jeugd samen. Maar het eerste elftal van Alphense Boys, dat op zondag boven in de tweede klas se meedraait en op promotie mikt, is voor de jonge talenten nog net te hoog gegrepen. Daar om besloot de vereniging voor dit seizoen de spelers in te schrij ven als zaterdagelftal. Een oplei dingsteam, van waaruit ze bin nen driejaar de overstap naar het 'echte' eerste, het zondag team moeten maken. Trainer Pe ter Taalman en leider Gerard Kalshoven over het nieuwe initi atief. Waarom spelen deze jongens niet gewoon in het tweede? Peter Taalman: „Tsja, het zijn jongens van achttien, negen tien, twintig jaar. Die willen za terdag uitgaan. Het is moeilijk voor jongens van die leeftijd om het belangrijk genoeg te vinden om op zondag om half elf dan alweer op het veld te staan. Na een late avond zit je er niet zo op te wachten om om acht uur 's morgens in het bus je naar DHC te stappen." Gerard Kalshoven: „En er wordt toch anders tegen een eerste team aangekeken dan te gen het tweede. Als je in het tweede een keer slecht speelt, hoor je er weinig over. Maar ie dereen wil wel weten wat het eerste heeft gedaan, dan hoor je het als je goed en ook als je slecht hebt gespeeld." PT: „Ook daar moeten ze mee leren omgaan." De eerste resultaten waren be moedigend. Een 14-0 overwin ning. de week later 10-1. Zijn jullie niet gewoon te sterk voor de vijfde klasse? PT: „Het probleem is dat je dat het hele jaar moet volhouden. En dat lukt niet. We hebben al vijf punten verloren, sinds dien." GK: „Een van die eerste tegen standers vroeg na afloop: kun nen jullie volgende keer niet wat oudere mensen meene men. Ze werden aan alle kanten voorbijgerend. Dat was wel grappig." PT: „Trouwens, toen dit plan net op tafel kwam is er wel even over gepraat of we niet moesten proberen wat hoger in te schrij ven. Maar dat vind ik onterecht. Het zijn de regels van de KNVB, iedereen moet gewoon in de vijfde klasse beginnen, dus wij ook. Daar moet je niet hoog moedig over doen. Dat ze lek ker voetballen is belangrijk, dat ze ervaring opdoen tegen te genstanders die keihard werken voor een resultaat. Of dat in de derde, vierde of vijfde klasse is, is niet zo interessant." Het zaterdag-1 elftal is bedoeld om een vangnet te zijn tussen de junioren en de senioren. Om de talentvolle jongens extra tijd te geven zich te ontwikkelen. Werkt dat? PT: „Dat gaan we aan het einde van het seizoen eens bekijken. Dan kun je zien of er inderdaad iemand genoeg vooruit is ge gaan om bij de A-selectie te ko men. En dan weet je wat er goed ging, wat er minder goed üep, wat je eraan moet veran deren." GK: „Het kan ook alleen maar werken als de jongens echt in de zondag-1 willen komen. Dat is een vereiste. Anders kom je ook niet in de zaterdag-1." Waarom hebben deze talentvol le jongens op hun achttiende de A-selectie eigenlijk nog niet ge haald? GK: „Vergis je niet, de overstap van de A-junioren naar de tweede klasse zondag is echt groot. Vooral mentaal. Ze ko men tegen jongens met erva ring, van 27, die precies weten hoe ze je moeten intimideren Peter Taalman, trainer van Alphense Boys-zaterdag: „De tegenstanders zijn ook niet gek. Die gaan anders tegen ons voetballen." Foto: Eric Taal om je uit de wedstrijd te halen. En binnen hun eigen elftal krij gen ze als jongste ook met een nieuwe pikorde te maken. PT: „Er zijn wel honderd rede nen voor. De puberteit en het uitgaansleven zijn er maar een paar. De bedoeling is wel dat er eind dit jaar twee drie de overstap maken. Ze krijgen alle maal een jaar of drie. Als ze het dan nog niet gehaald hebben, dan komt het er ook niet meer van. Dan kunnen ze nog best in het tweede gaan spelen, na tuurlijk. Maar voor de zaterdag- 1 komt er weer een nieuwe lich ting A-junioren aan." De laatste paar weken zijn de resultaten minder goed. Waar ligt dat aan? PT: „De tegenstanders zijn ook niet gek. Die gaan anders tegen ons voetballen. In het begin was het voor ons en voor hen natuurlijk afwachten hoe het zou gaan. Als je dan een paar keer zo dik wint, dan denkt de volgende tegenstander heus wel even na, voordat hij lekker open gaat aanvallen." GK: „Het is geen must om kam pioen te worden. Van dat soort wedstrijden, waarin het minder loopt, leren de jongens ook. Je ziet ze al volwassener worden, je ziet ze erover nadenken." PT: „Deze groep is grotendeels al vanaf hun achtste bij elkaar. En ze hebben altijd heel goede resultaten gehaald. Daarom hadden ze het idee dat 'alles toch wel weer goed zou komen' vanwege hun kwaliteiten, dat is ten slotte in het verleden ook steeds gebeurd. Maar nu zien ze in dat het bij de senioren niet zo werkt." GK: „In die eerste verliespot, te gen Te Werve, lieten ze zich te veel intimideren." PT: „Nou, intimideren, de te Doelpuntenmaker van de week: Doelp. Pm Aad Duivenvoorde (WSB) 03 0 Michel Nolten (Alphense Boys-za) 02 16 12.1 2) Wilfred van der Star (R0AC79) 01 08 06.1 3) Erik Cuiper (Abbenes) 00 10 07. 4) Aydil Radini (GOL Sport) 01 10 07.1 5) Mohammed Rakoubi (Alph. Boys) 01 07 07.1 6) Remco Visser (Oegstgeest) 02 07 07.1 7) Oscar van Dam (Foreholte) 01 06 06. 8) Florencio Cornelia (Ter Leede) 00 06 06.1 9) Jaco de Jong (KRV) 00 06 06.1 1$ Klaas Uit den Boogaard (MMO) 02 07 05. genstander was gewoon net even wat feller. Deze jongens zijn nog maar achttien, negen tien jaar. Dat is dit seizoen een excuus. Volgend seizoen niet meer. Ze moeten bij ons routi ne en durf aanleren." De komende twee weken staan de toppers tegen Foreholte en Schipluiden op het programma. Zin in een prognose? PT: „Nee, daar kan ik geen wil de gooi naar doen. Ze hebben allebei evenveel punten als wij. Schipluiden heeft nog maar één doelpunt tegen, dit seizoen. Ik ben benieuwd." GK: „Het is wel weer een goede graadmeter." Wout Bergers stelt voor de topscorer van de week een waardebon van twintig euro beschikbaar. De bon wordt naar de club gestuurd. De top scorer van de maand ontvangt een bon van zeventig euro. Voor de drie voetballers die aan het einde van het seizoen het totaalklassement aanvoe ren, zijn aantrekkelijke prij zenpakketten beschikbaar ge steld. De prijzen worden uitge reikt tijdens het Amstel Voet balgala in Leiden. Wim van Duivenbode is dage lijks tussen 10.00 en 16.0 it bereikbaar voor vragen ei »ki merkingen over het to s; rersklassement, tel. 5356461. Barcelona - Handballer Mat thijs Vink is voorlopig uitge schakeld. De Noordwijker- houtse speler van Barcelona 2 raakte afgelopen weekeinde geblesseerd aan zijn elleboog. Zowel spaakbeen als ellepijp van zijn linkerarm schoot uit de kom toen hij bij het ma f|( van zijn vierde doelpunt duw in zijn ribbenkast ki Vink werd afgevoerd naai j. ziekenhuis, maar hoefde geopereerd te worden. 1 minimaal tot januari uf° schakeld Voorhoutse Ellen Warmerdam kan vooralsnog niet zonder handbal door Mascha Welling voorhout - Ze is een monument in het regionale handbal. Ellen Warmerdam speelt op haar veer tigste nog altijd in het eerste team van Foreholte. Ze ziet het als haar taak om haar jongere ploeggenoten op te peppen. Ploeggenoten van wie de moe ders nog met Warmerdam speel den. Je begon met handbal toen je twaalf was. Waarom koos je deze sport: „Handbal heeft alles. Actie, tac tiek, techniek, snelheid, kracht. Ik kan er goed mijn ei in kwijt. Ik twijfelde tussen voetbal en handbal. Omdat ik altijd met blauwe plekken thuiskwam van voetballen met de jongens, koos ik ervoor te gaan handbal len bij Foreholte." Nu, 28 jaar later zit je nog bij die club. Ben je nooit bij Fore holte weggeweest: „Ik heb één jaar bij Aalsmeer gezeten. Dat was ongeveer twaalf jaar geleden. In de voor bereiding werd ik zwanger, dus veel heb ik daar niet gespeeld." Op je achttiende kwam je al in het eerste van Foreholte. Ze speelden toen eerste divisie. Kon je dat aan? „De meeste teamgenoten wa ren ouder dan ik. Ze hebben me heel goed begeleid en ik heb veel van hun geleerd. Nu speel ik met dochters van oud- Ellen Warmerdam: „Handbal heeft alles. Actie, tactiek, techniek, snelheid, kracht. Ik kan er goed mijn ei in kwijt." Foto: Dick Hogewoning teamgenoten in het eerste. Ik probeer hetzelfde voor hun te doen. Nu ben je veertig en je speelt nog altijd in het eerste. Kun je nog goed meekomen? „Je merkt wel dat je spieren minder snel herstellen. Tech nisch ben ik nooit echt goed ge weest. Ik moet het hebben van het harde werken. En op dat vlak kom ik nog wel mee. Maar of je in het eerste zit, hangt al tijd af van de trainer. Ik dacht eigenlijk dat vorig jaar mijn laatste jaar in het eerste zou zijn. Maar ik zit er weer bij. Wordt dit dan het laatste jaar? „Dat durf ik niet meer te zeg gen. Ik heb al een paar keer aangekondigd te gaan stoppen. Je krijgt er zo'n Heintje Davis gevoel van. Misschien speel ik volgend jaar wel in het tweede. Ik weet eigenlijk zelf nog niet wat ik wil. Ooit erover gedacht om trainer of coach te worden? „Vorig jaar kwam ik erachter dat ik coaching wel erg leuk vind. Ik voel het ook een beetje als mijn taak om de meiden op te peppen en te coachen. Na SPORTAGENDA AMATEURVOETBAL DAMMEN Zaterdag (14.30 uur) Hoofdklasse A: Hoek - Capelle. Scheveningen - ARC. Excelsior M. - Ter Leede. Lisse - ASWH. Rijnsburgse Boys - Noordwijk. Quick Boys- Katwijk (15.00 uur). Achilles Veen - Kloetinge. Vierde klasse B: TAW - Sportief Vijfde klasse A: Abbenes - FC Boshuizen. Marine - Delft, Schip luiden - Te Werve. UVS - GWS. Leidsche Boys - WSB, Duinoord- /Jagers - SVOW. Foreholte - Alphense Boys Beker (14.30): ASC - Quick Boys 2, Koudekerk - Zoetermeer. Zondag, (14.00 uur) Derde klasse A: Docos - Verburch. Vierde klasse B: R0AC '79 - Meerburg. Vijfde klasse A: Erasmus - Dynamo '67. Alphen - GOL Sport. Fo rum Sport - Graaf W II VAC. RFC'95 - Oranje Blauw, JAC - Quick Steps. Real Zoetermeer - Taurus, Duinoord/Jagers - Warmunda. Beker (14.00): Foreholte - FC Rijnland. FC Boshuizen - DOSR. VROUWENVOETBAL KNDB-c om petitie (za. 12.00 uur) Hoofdklasse Dammers uit Oost 2 - RDC Rijnsburg Klasse 2D RDC 2 - Samen Sterk (Haz RDG/DIO 2 - Damgenootschap HANDBAL Vrouwen, hoofdklasse: Bevo HC - Foreholte (zo. 13.30) HOCKEY Vrouwen: DI0K - The Wasps (14.30 uur) SCHAKEN Leiden, Buurthuis Op Eigen Wieken (za., 12.30 uur): Jubileum jeugdtoernooi Leidse Schaakbond (t/m 20 jaar) TAFELTENNIS Mannen Eerste divisie: Brandersstad - Scylla 2 VOLLEYBAL Mannen Eerste klasse B: LOHC Leiden - Nieuwegein. Vrouwen Derde klasse B: Castricum - Leidse Studs. KORFBAL Beker: Ter Leede - Berghuizen (14.30) BASKETBAL Eerste klasse E: Sporting Trigon - DKC (zo. 14.30). Tweede klasse F: ZKC'31 - Tempo, Fiks - DKV( IJ) en Velocitas - VE0 (za. 15.30). Derde klasse C: Crescendo - Hoger Op (zo. 14.30); D: GKV(H) - KZ Leiden. Bekercompetitie Mannen: Lokomotief - BS Leiden (za. 20.00), WSC - MSV (zo. 19.00). Vrouwen: BC Vlissingen - Grasshoppers (za. 19.15). Den Helder - BV Leiderdorp (zo. 16.00) f RUGBY Ereklasse: Ascrum - Rotterdam. Castricum - Den Haag, Hilver sum - Amstelveen, 't Gooi - Amsterdam. Roosendaal - DI0K. Eerste klasse: Den Haag 2-The Bassets Tweede divisie B: Leython - SSS 3 (za. 14.00) Vrouwen Tweede divisie B: Gemini/Kangeroes - Longa '59 2 (za 16.30) WATERPOLO Mannen Hoofdklasse: HZ/Zian - LZ 1886, Brandenburg - De Zijl/LGB, AZC-ZPB (19.15). Tweede klasse: Sassenheim - Katwijk (18.40). Derde klasse: NZPC - Alkemade (20.00), Koudekerk - ZDHC (16.25). Vrouwen Hoofdklasse: LZ 1886 - Nereus (18.30). Eerste klasse: De Zijl/LGB -Trivia (19.15). Tweede klasse: Alliance - LZ 1886 2, Nereus-Alkemade zoveel jaar hoog spelen, ga je systemen herkennen en zie je dingen aankomen. Dat kan ik tegen het team zeggen. Trai ning geven vind ik niet leuk. En daar heb ik de papieren niet voor. Zijn er andere sporten waar je, je na handbal mee bezig kan houden? „Hardlopen vind ik heerlijk. Ik heb zelfs twee keer een halve triatlon gedaan. Soms tennis ik en ik kijk heel veel naar voetbal. Mijn twee zonen voetballen al lebei. Jeffrey is elf en voetbalt bij Foreholte. En Django is acht en voetbalt in de F1 van Ajax." Dus het sportieve zit in de fa milie? „Waarschijnlijk wel. Mijn vader was altijd fanatiek voetballer en fietst nu nog drie keer in de week. Ik denk dat ik het van hem heb. Mijn jongens krijgen het van twee kanten mee. Mijn man heeft ook altijd gehand bald bij Foreholte." Wat zijn de plannen met Fore holte voor dit seizoen? „Vorig jaar hebben we lang meegedaan voor de eerste plek. Uiteindelijk zijn we als vijfde of zesde geëindigd. Dit jaar gaan we voor het kampioenschap. We hebben een hele goede voorbereiding gehad. En het team is weer een jaar langer bij elkaar. We hebben alleen een nieuwe leidster en een nieuwe keepster erbij. Als we dit jaar promoveren, ben ik weer waar ik begonnen ben. In de eerste divisie." leiden - De rugbyers van DIOK boekten woensdagavond een 27-24 overwinning op Hilver sum. Na een 17-7 ruststand werd het in de tweede helft nog even spannend: 17-17. Met twee try's liepen de Leidenaars weg van hun opponent en kwa men niet meer in gevaar. Coach Robert Broers was on danks de zege niet tevreden met het spel van zijn ploeg. „Het is voor onze ploeg moei lijk om twee keer in de week de concentratie op te brengen. Die was tegen Hilversum niet half zo goed als afgelopen zondag. We maakten daardoor veel te veel fouten, Hilversum kon al leen scoren omdat wij ongeluk kig balverlies leden." Naam: Mascha Charlotte Kimman. Sport en club: hockey bij Fo- rescate. Geboren: 14-8-1983 te: Lei derdorp. Woonplaats: Sinds een jaar woon ik in Den Haag op ka mers. Ik heb altijd in Voor schoten gewoond. Broers/zussen: een broertje Tim, een stiefbroer Taro en een stiefzus Elise. Studie: Ik ben vierdejaars stu dente op de Haagse Academie* voor Lichamelijke Opvoeding. Partner ik heb een vriendje. Lengte: 1.65 meter. Links- of rechtshandig: rechtshandig. Positie: linksvoor. Sterkste punt: scoren en ik kan hard rennen. De rechts back is meestal de langzaam ste in het team van de tegen stander. Om te scoren heb je het hele team nodig, maar ik sta vaak op de goede plek. Zwakste punt: verdedigen. Ik wil graag vol op de bal inlo pen, maar dan mis ik vaak de bal. Het is moeilijk om af te stoppen als ik op snelheid ben. Trainers: Simone de Vos en Resa Taberima. Van Simone heb ik hockey geleerd, Resa heeft het afgemaakt. Hoogtepunt: ik ben wel eens kampioen geworden. Ik geloof met de Dl. Eigenlijk is heel het hockey een groot hoogte punt. Dieptepunt: heb ik niet. Blessures: nooit gehad. Hoc key is niet gevaarlijk, behalve als je er niets van kan en een beetje met die stick gaat zwaaien. De bal is wel hard en ik heb vaak genoeg blauwe plekken, maar dat is alles. Leukste tegenstanden we hebben vaak oefenwedstrij den gespeeld tegen Alecto en dat is een leuke ploeg. Vorig jaar wonnen we nog, terwijl zij een klasse hoger speelden. Dit jaar was het 8-0 voor hun. Dan weet je waar je staat. Vervelendste tegenstander: Gouda. Die ploeg speelt veel te hard. Het is niet leuk tegen fysieke ploegen. Beste wedstrijd ooit: een paar weken geleden tegen Gouda, het hele team speelde goed en ik maakte zes van de zeven doelpunten. Dat komt niet vaak voor. Ik was niet egoïs tisch of zo, maar was steeds de laatste die aan de bal kwam. Favoriete hockey(st)en Mijn tje Donners. Haar felheid, daar herken ik me wel in. Dat is ook mijn instelling. Ze is niet de beste ter wereld. Dat is toch wel de Australische Aly- son Annan. Ambitie: ik hoef niet per se naar de hoofdklasse. Ik zie wel wat er komt. Ooit wil ik wel een klasse hoger spelen, maar dat moet wel met een leuk team. Ik heb meegetraind met Alecto, maar ik vind de afstan den een probleem. En de clubs in Den Haag: ik houd niet zo van die mensen daar. Het is een apart volk. Hobby's: ik tennis en doe voor mijn opleiding natuurlijk heel veel sporten. Krant/tijdschrift: geen. Eten: lasagne. Drinken: ik drink geen prik en geen alcohol. Doe mij maar dubbeldrank. Muziek: top40 Politiek: doe ik niet aan. Geloof: ook niet. Bijgeloof: weer niet. Ik ben vrij nuchter. Respect voor: eerlijke men sen. Dat ben ik ook altijd. Hekel aan: mensen die hun best niet doen en er in het veld met de pet naar gooien. Topscorer: ik heb op dit mo ment de meeste doelpunten gemaakt in de eerste klasse, maar ik weet niet of dat aan het eind nog steeds zo is. Vo rig jaar werd ik derde of vierde en het scheelde tien doelf |n ten met de nummer 1 Toekomst club: we krijge een nieuw clubhuis en he ze 1 moet een klasse hoger spelen. Wij staan nu voor j n ste, maar ik denk wel dat in de eerste klasse blijven mc zijn aan het opbouwen. V seizoen werden we tweed terwijl we de hele tijd bov (e aan hadden gestaan. Wel den onze zinnen gezet o[ overgangsklasse, maar topG dat mislukte, stopten vee i\ speelsters en bleven er m vijf over. Daarbij is onze I j( ster gaan hockeyen, omd eze toch een halfjaar weggaai t we hebben weinig verval Het is jammer dat we wei |et opnieuw moesten begini y maar volgend jaar moete weer de ambitie krijgen o n z hoger te spelen. nai Toekomst persoonlijk: il j_e voor de klas staan op een sisschool. Kinderen zijn I cjlf en bewegen is leuk. Die n j binatie moet helemaal le Foto: Dick HogevN ,n

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 22