Tv-zenders strijden om voetbal-duel MEDIA Geen spel voor watjes Hans Boelen (City FM) heeft radioziekte Jubilerend Elegance is meer dan buitenkant 1 Masterplan schrijft eigen testament TV-mannetje Bob de Bouwer wordt nieuw Zipzoo: coördinaat X is stoer en allesbehalve kinderachtig War Child en RTL 4 gaan samenwerken KIJKCIJFERS s Big Brother erg wreed in België brussel - Tv-producent Ende- mol is beschuldigd van dieren mishandeling in de Vlaamse va riant van tv-programma Big Brother. De producent had de deelnemers gevraagd om een kip te slachten, wat niet goed lukte. Een deelneemster sloeg de kip acht keer met een zware bijl. Erg wreed en strijdig met de wet, volgens de Belgische dierenrechtenorganisatie Gaia. De organisatie heeft bij de poli tie een klacht ingediend tegen de bewoners en de producent. Een woordvoerder van Ende- mol kon niet ingaan op de klacht. Wel zei hij dat het in het algemeen niet de bedoeling is dierenmishandeling als tv-en tertainment te brengen. Vrouwentennis blijft bij Eurosport Hilversum - Eurosport en de WTA Tour verlengen hun meer jarige uitzendovereenkomst. Eurosport begon in 1999 met het uitzenden van de WTA Tour en zal dat nu blijven doen tot en met het seizoen 2007. Jaar lijks zal Eurosport maar liefst 420 uur besteden aan vrouwen tennis uit de WTA Tour. Daar naast zal het laatste nieuws uit de WTA te zien zijn op Euro- sportnews en blijft er ook op eurosport.com een aparte WTA afdeling. Omroepsites beter bezocht Hilversum - De publieke om roepen hebben op internet in september 62 procent meer be zoeken gehad dan in dezelfde maand vorig jaar. Dat meldt Kijk- en Luisteronderzoek. Af gelopen maand telden de om- roep.nl sites bijna 7,5 miljoen bezoeken, waarbij 35,5 miljoen pagina's werden bekeken. NOS- rtv bleek met ruim 1,7 miljoen bezoeken de populairste om roep, gevolgd door de verza melsite omroep.nl met even boven de 1,5 miljoen. Derde is de VPRO met ruim 830.000 be zoeken. De best bezochte site is die van het NOS nieuws (2 mil joen bezoeken, gevolgd door Schooltv (TFT.FAG/NOT) met 1,7 miljoen bezoeken. dinsdag 14 oktober 2003 Cannes - Bob de Bouwer krijgt binnenkort een nieuwe klus. Het populaire bouw- vakkertje gaat in een nieuwe tv-serie een hele stad bou wen. Dat hebben de produ centen van de serie gisteren bekendgemaakt op de au diovisuele handelsbeurs MIPCOM in Cannes. Hit Entertainment, de firma achter het animatiefiguurtje Bob, wil met de vernieuwing kinderen in de Verenigde Staten voor de harde werker en zijn vriendjes interesse ren. In de nieuwe serie wordt naast Bob en zijn pratende bouwmachines een aantal nieuwe personages geïntro duceerd. Speelgoedfabrikant Lego haakt in op de ver nieuwde reeks door uitbrei ding van het Bob-assorti ment. Bob de Bouwer, een serie voor peuters en kleu ters, wordt ook in Nederland uitgezonden. hilversum/anp - De tv-rechten van de thuiswedstrijden van Oranje zijn in handen van SBS6, maar de play-off-wedstrijd van de voetballers in Schotland is nog in de aanbieding. De diverse zendgemachtigden zijn wel ge ïnteresseerd, maar staan naar ei gen zeggen ook weer niet te trappelen om de wedstrijd op 15 november om 16.00 uur uit te zenden. Dat blijkt uit een rondgang maandag langs de diverse tv- stations naar aanleiding van de EK-kwalificatieloting. De NOS heeft wel interesse, maar die is minder groot dan normaal, meldt een woordvoerder. Dat komt omdat de uitwedstrijd in Glasgow de eerste van twee wedstrijden is. „De bëslissende wedstrijd op 19 november wordt in Nederland gespeeld en die rechten liggen bij SBS", schetst de zegsman. Een ander minpuntje is dat de wedstrijd 's middags wordt ge speeld in verband met politie verordeningen in Glasgow. Door dat uitzendtijdstip is het kijkerspotentieel kleiner. „Maar we hopen natuurlijk dat Neder land zich plaatst, want wij heb ben de tv-rechten van het EK in Portugal", verklaarde de NOS- woordvoerder. Het uitzendtijd stip weegt zwaar voor SBS, zegt L. Muller, chef sport van de zender. „Maar we hebben de thuiswedstrijd ook, dus we zul len zeker bieden. Maar bij com merciële tv wordt het echte geld pas in de avonduren verdiend, dus de wedstrijd is voor ons minder interessant." De RTL-zenders willen geen uitspraken doen over biedin gen, omdat het bedrijf dat vol gens een woordvoerder „strate gisch niet handig" vindt. Hilversum - Schrijf je testa ment. Zomaar één van de sms- opdrachten van de zogeheten master, die het leven beheerst van de kandidaten in de Yorin- productie Masterplan. De mas ter kan zich echter beter druk maken over zijn eigen nalaten schap, want hoewel Masterplan dé televisiehit van het nieuwe seizoen zou moeten worden, heeft Yorin al na twee weken besloten te stoppen met het spel wegens een schrijnend ge brek aan kijkers. Afgelopen za terdag stemden slechts 40.000 kijkers af op het programma. Volgens een woordvoerster van Yorin is de beslissing genomen in overleg met Endemol. „Maar uiteindelijk hebben wij als op drachtgever de knoop doorge hakt, omdat we zagen dat ook na enkele aanpassingen de kij ker maar niet enthousiast werd van het programma. Master plan heeft last gehad van grote concurrentie op andere tv-zen ders, maar dat is geen excuus. Als een programma potentieel heeft, dan had dat al lang in kijkcijfers zichtbaar geweest moeten zijn." De Holland Media Groep (HMG) gaat snel met Endemol een uitgebreide evaluatie van het programma aan. De woord voerster zegt ondanks het falen van de show toch blij te zijn met producenten als Endemol. „Het is goed dat een bedrijf met dergelijke projecten komt en ze maken ook veel programma's die wel slagen. Zonder innova tie verandert er natuurlijk nooit iets op televisie." Endemol kampt ook met tegenvallende kijkcijfers bij het SBS-program- ma Sterrenbeurs. Masterplan is een combinatie van reality-tv. drama en spel. Mensen konden zich opgeven als spelers ("players') die in op dracht van de 'Master' diverse missies moesten volbrengen om naar een volgend 'level' in het spel te komen. Voor een winnaar was er in totaal 200.000 euro te verdienen. De opdrachten werden doorgaans via sms door de Master ver strekt. Hilversum - Het forteiland bij IJ muiden is het testeiland van Zipzoo: coördinaat X. Hier vin den de opnames plaats van het avontuurlijke AVRO-program- ma. Een team van twee kinderen moet allerlei spannende en moeilijke opdrachten uitvoe ren, om zo veel mogelijk coör dinaten te verzamelen. In het finalespel moeten ze met die coördinaten zo snel mogelijk een land op de wereldkaart ra den. Uiteindelijk mogen de twee beste teams met presenta tor Sipke Jan Bousema mee op expeditie naar een nog onbe kende bestemming. ZipZoo: coördinaat X heeft nog het meest weg van een span nend computerspel, maar met het grote verschil dat dit écht gespeeld wordt. De program mamakers spelen moeiteloos in op het feit dat er maar weinig aansprekende televisie is voor kinderen rond de twaalf jaar. ZipZoo: coördinaat X is stoer, spannend en allesbehalve kin derachtig. Dat vindt ook de or ganisatie van Cinekid, die het programma heeft genomineerd voor de Kinderkastprijs 2003. Dat het programma populair is, blijkt wel uit de grote aantallen bezoekers op de website, waar op kinderen het spel kunnen spelen. Duizenden kandidaat- jes gaven zich op voor het pro gramma. Willeke Kroese (12) en Hester Zwerus (12) hebben de site spe lenderwijs ontdekt en gaven zich maar meteen op voor het programma. Na de aanmelding volgden de voorrondes. „Wij moesten naar een basisschool in Hilversum, waar we allerlei opdrachten moesten doen. En nu zijn we hier", vertelt Hester. „En we gaan ervoor!", voegt Willeke daar strijdlustig aan toe. Bij de meiden is geen greintje vermoeidheid te bespeuren, terwijl ze er toch al een hele ochtend opnames op hebben zitten. Bij de stormbaan, waar de kandidaatjes tussen draaien de ballen, zwaaiende zwaarden en vastgeknoopte touwen moe ten doorklimmen, verschijnt er toch een beetje spanning op de gezichten. In de startpositie wachten Wil leke en Hester uiterst gecon centreerd op het teken dat ze Presentator Sipke Jan Bousema deelt de coördinaten uit in het spannende kinderprogramma van de AVRO Zipzoo: coördinaat X. Foto: CPD/AVRO de stormbaan op mogen. Het wedstrijdelement is al genoeg om een gezonde dosis span ning te veroorzaken, maar de meiden hebben ook nog eens te maken met cameramannen, ge luidsmensen en redacteuren. Toch brengen ze het er goed vanaf, aan het eind van de stormbaan staat presentator Sipke Jan Bousema klaar met één coördinaat. Hester puft, ze is moe van de stormbaan en blij dat ze het ge haald heeft. Bousema is streng: „Het is ook geen spel voor wat jes, hè?", knipoogt hij naar de meisjes. Dat is Zipzoo: coördi naat X inderdaad niet. Er wordt nogal wat van de kandidaatjes gevraagd, niet alleen fysiek maar ook op mentaal gebied. De kinderen krijgen tijdens de opdrachten moeilijke vragen voor hun kiezen. Een coördi naat krijgen ze uiteraard niet voor niets. Het budget van Zipzoo: coördi naat X is behoorlijk aan de lage kant. Op de set is daar niets van te merken. Alles is aanwezig om het programma zo spannend en zo echt mogelijk te laten lij ken. Ook de expeditie aan het eind van alle afleveringen be looft iets spectaculairs te wor den. „We kunnen gelukkig naar een plek ergens buiten Europa. Ik kan je natuurlijk niet vertel len waar dat zal zijn, dat is nog geheim. Maar dat we zo ver kunnen gaan, komt puur door het enthousiasme van het team. Wij maken lange dagen, van acht uur 's ochtends tot tien uur 's avonds", vertelt Bouse ma. Het Forteiland bij IJmuiden is goed uitgekozen. De vele lange gangen en donkere verstop- plekken maken het ideaal voor een avontuurlijk en spannend kinderprogramma. „De vorige keer waren we in de Valken- burgse grotten, maar we heb ben dat weten te overtreffen. We hebben alweer een locatie voor de volgende reeks, maar daar kan ik nog niets over zeg gen", aldus Bousema. „Dat wordt nog beter." Willeke en Hester vinden het beiden leuk om mee te doea „Het is echt cool. Het is veel spannender dan op televisie. Daar lijkt het allemaal zo saai vertelt Hester. „En ook Sipke Jan is veel leuker in het echt heeft zo'n grappig petje", grit nikt Willeke. Ze lijken nog steeds onvermoeibaar. Of ze dat ook zijn zal blijken tijdens de nieuwe reeks uitzending van Zipzoo: coördinaat X, d vanaf vandaag te zien is. Rianne Vaartjes Zipzoo: coördinaat X, vanda bij de AVRO. Ned. 3.17.00 m Hilversum - RTL 4 gaat de ko mende twee jaar samenwerken met War Child Nederland. De samenwerking behelst het kos teloos uitzenden van twee con certen en twee documentaires. Directeur Willemijn Verloop van War Child is blij met de verbintenis: „Zo kunnen wij de komende twee jaar de situatie van kinderen in oorlogsgebie den onder de aandacht bren gen van een breed publiek zon der dat we kosten hoeven te maken voor publiciteit." Op 9 november zendt RTL 4 de regi stratie uit van het Friends for War Child concert dat afgelo pen zondag werd gehouden in Ahoy". Op het podium stonden artiesten als Trijntje Oosterhuis, Ilse DeLange, Krezip, Marco Borsato en Acda De Munnik, Van Dik Hout en Blof. Hans Boelen presenteert in de ochtend op City FM. Foto: GPD den haag - City FM is er bij de frequentieverdeling van mei goed afgekomen. Het mu ziekstation is nu overal in de Randstad en de overige delen van de provincies Zuid- en Noord-Holland en Utrecht te horen. Een kwart miljoen luis teraars stemt inmiddels maan delijks af op de zender, 145.000 mensen doen dat elke week. Bijvoorbeeld om te luisteren naar het ochtendprogramma van Hans Boelen (34). De Rotterdammer is een typi sche radioman, die als jongen van veertien op zijn slaapkamer met twee pick-ups al program ma's maakte en het - via pira ten en de ziekenomroep - op jonge leeftijd schopte tot de enige betaalde kracht van de lo kale omroep in Barendrecht. Later werkte hij voor Stadsradio in Rotterdam en Den Haag. „Ik lijd aan de radioziekte. In het dagelijks leven ben ik rede lijk rustig, maar in de studio kom ik los. Door de chemie van de radio valt alles dan van me af. Eigenlijk ben ik er altijd mee bezig, het houdt niet op als ik naar huis ga. Ik lees kranten, kijk nieuws en heb altijd een blocnote klaarliggen om dingen te noteren die ik in mijn pro gramma kan gebruiken. Mijn vriendin wordt gek van me, want ik schakel op de radio van spreker naar spreker, de muziek ken ik toch al", vertelt Boelen. „Mijn wens was altijd al een ochtendshow te presenteren. Dat is de mooiste tijd van de dag. De wereld wordt wakker en je kunt de dag van je luiste raars maken of breken. Je mag als presentator 's morgens ook meer. Gasten, bands, telefoon tjes." „Ik voel die speciale sfeer al als ik 's nachts over de uitgestor ven A13 naar de studio in Rijs wijk rijd. Ik kreeg de kans al bij Stadsradio Rotterdam. Toen belde City FM of ik, vooruitlo pend op de nieuwe frequenties, bij hen een ochtendshow wilde doen. Een grote uitdaging, want nu kan ik voor de hele Rand stad werken. De ochtendshow is het meest besproken pro gramma van de dag. Dat is zo bij alle zenders. Wij willen ech ter wat brengen dat niet al wordt gedaan. Gezellig, maar met humor die niet ten kosie van de luisteraars en de gasi gaat. Mijn 'sidekick' Stefan Brau en ik willen niet op een troon zitten, maar op een g< niveau staan als de luisteraar of zelfs eronder. Ook praten niet zoveel als op andere sta tions." „Verder bespreken Stefan eti allerlei onderwerpen. Dan ga we lekker tegen elkaar in. Ste denkt echt anders over essen ele dingen dan ik en dat is goed, want als je over alles hi j zelfde denkt, bloedt zo'n ge sprek snel dood." Hans Boelen in de ochtendl werkdag 06.30-09.30 uur op( K ty FM. 'Een vochtinbrengende dagcrème is niet meer genoeg. Uw huid vraagt nu om een vollere crème, vanzelfsprekend mét beschermingsfactor en bij voorkeur met mineralen en vitaminen of huideigen en zymen als Oio. Maak er een gewoonte van 's ochtends en 's avonds een ge zichtverzorgend product aan te brengen. Een nachtcrème stimuleert de celver nieuwing.' door Monique Brandt Amsterdam - De laatste cosmeticatips, de nieuwste mode: het maandblad Ele gance biedt haar lezeressen de brood nodige duiding in de gecompliceerde wereld der uiterlijke verzorging. Opge richt in 1937 en niet verschenen tijdens de oorlogsjaren, bestaat het blad in middels zestig jaar. 'Ons eerste nummer na de vrede ligt voor u. Nieuwe, maar ook oude mede werksters nemen hun taak op, de taak de Nederlandsche vrouw in te lichten op het gebied van mode, schoonheid, kunst en sport in binnen- en buiten land. Elegance, het eenige Nederland sche maandblad voor de moderne vrouw, is er weer', zo luidde het voor woord in het julinummer van Elegance in 1946. Na de kommervolle oorlogsjaren kon den de lezeressen, meestal echtgenotes van welgestelde heren, eindelijk weer lezen over haute couture en de laatste keukengeheimen en zich vergapen aan de society-gala's waar zij wederom niet waren uitgenodigd. Maar ook: film en toneel. Auto's. In 1955 wijdde het blad een heel themanummer aan Vrouw en Auto. Op de cover een vrouw in een tij gerprint-short, stoer poserend op de voorbank van een open sportauto. En muziek: 'Een gezelschap jongelie den dat, behalve door een opmerkelijk- sourdine zangstijl en een duidelijk her kenbare instrumentale accentuering van de liedjes die zij brengen, opvallen door hun onmogelijk lelijke gezichten en het feit dat zij het haar nóg onorde lijker laten groeien dan de leden van al le andere groepjes', zo werd in 1964 ge schreven over The Rolling Stones. Jaarhoroscoop De doelgroep is door de jaren heen be hoorlijk veranderd. De hedendaagse Elegance-vrouw is idealiter rond de 35 jaar, modern en onafhankelijk. Ze weet wat ze wil, maar ze houdt zich wel graag op de hoogte van de nieuwste trends. Niet voor niets nemen mode en cosmetica nog steeds zo'n prominente plaats in op de pagina's van de eerste echte Nederlandse glossy, precies zoals de joodse uitgever Perel dat al in de ja ren dertig bedoeld had. Maar Elegance is niet alleen buitenkant en zeker niet 'voor domme gansjes', zo stelt de huidige hoofdredacteur Elly van Zutphen graag even met nadruk. Geen interviews met soapies, maar met echte schrijvers. Geen verhaal over het hoe en wanneer van de beste orgas men, maar: hoe combineer je werk en gezin? Geen lezersrubriek, daar hebben de Elegance-vrouwen het te druk voor. Wel: wonen, culinair, literatuur. Reizen is nog zo'n belangrijke pijler onder de bladformule. Een jaarhoroscoop die klópt. En kunst, natuurlijk. „Geen an dere glossy heeft zoveel aandacht voor kunst en cultuur. Diepgravende verha len, waar je echt even voor moet zitten. Uit onderzoeken blijkt dat onze leze ressen een goed moment zoeken om de Elegance te lezen. We zijn niet zo maar een zapblad, lezeressen nemen echt de tijd en doen er ook lang mee." Om de diepgang verder uit te dragen, wordt het jubileum in gepaste culturele sfeer gevierd. Vanaf morgen is in het Amsterdamse fotomuseum Foam de expositie Stijlmeesters te zien, waarbij 41 Nederlandse fotografen hun visie geven op het begrip 'Elegantie'. De ten toonstelling is samengesteld door Adri- aan Monshouwer, voormalig directeur van het Nederlands Foto Instituut. De foto's zullen tijdens de opening geveild worden, en de opbrengst gaat naar Unicef. „Bij Elegance is het beeld net zo belangrijk als het geschreven woord", licht van Zutphen toe. „Daar om vonden we het leuk om eens te la ten zien wat fotografen zich voorstellen bij elegantie." De expositie geeft een gevarieerd beeld van een vooraanstaand gezelschap Ele- gance-fotografen. Voor de één is Igoné de Jongh, eerste soliste bij het Nationa le Ballet, het toonbeeld van elegantie en vrouwelijkheid, Erwin Olaf koos een expressieve foto van cabaretière Sanne Wallis de Vries, naakt achteroverlig gend op een bank, een duivels staartje hangend over de rand. Sibrand Meijer koos voor een drietal witte Charolais- koeien met zwarte 'sokken'. „Prachtig, daar ga ik zeker op bieden", aldus Van Zutphen. De Expositie Stijlmeesters is tot en met 28 oktober te zien in Foam, Keizers gracht 609 in Amsterdam. Dagelijks ge opend van 10 uur tot 17 uur. donderdag tot 21 uur. De veiling vindt plaats tij dens de opening op 15 oktober enstarT om 21 uur Top 10 meest bekeken programma's 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. Baantjer Nederland-Moldavië Spoorloos Goede tijden slechte tijden Kopspijkers Journaal (ma, 20u) TV Show Postcodeloterij 1 tegen 100 Hart van Nederland Peter R de Vries RTL 4 2.587 SBS 6 2.325 KRO 2.242 RTL 4 2.195 VARA 2.094 NOS 1.970 TROS 2.171 TROS 1.769 SBS 6 1.715 SBS 6 1.635 Top 10 meest bekeken kinderprogramma's 1. Jeugdjournaal NOS 368 2. Klokhuis NPS 3. Villa Achterwerk VPRO 4. Buurman en buurman VPRO 5. Sesamstraat NPS 6. Klik VPRO 7. Haai Henkie VPRO 8. Kindertijd KRO 9. Mijn Lievelingsdier VPRO 10. Cinekid VPRO Marktaandelen in Nederland 1 12,0 (12,5) - Nederland 2 13,7 (19,1) - Nederland 3 8,2 (7,4) RTL 4 18,7 (17,0) RTL 5 4,9 (3,9) Yorin 5,6 (5,6) SBS 6 12,3 (11.1) NET 5 6.4 (6,6) - Veronica 4,2 (3,6) De weekcijfers zijn afkomstig van de afdeling Kijk- en Luis1' onderzoek van de Publieke Omroep. Het aantal kijkers x 1 De lijst met meest bekeken kinderprogramma's bestaat uil kers van 3 tot en met 12 jaar. Tussen haakjes staan de nW aandelen van vorige week.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 10