Louis van Gaal verkiest de luwte bij Ajax SPORT Nils Dirkse: de stofzuiger van DIOK apart in tijdrit Muntz heeft beste start van Nederlands toptrio Millar is klasse Oud-trainer is nu technisch directeur van Amsterdamse club °B" C rijdt Japan •^Ja - De Japanse autocou- fakuma Sato neemt per het stoeltje over van I .rijder Jacques Villeneuve. die deze week te Tkreeg dat zijn contract jordt verlengd, liet de lei- BAR weten dat hij niet Joika wil rijden. Op dat t in Japan wordt dit week- *Tde laatste Grand Prix van verreden. BAR had «g al aangekondigd dat lot nu toe testrijder voor ^Jstal, in 2004 voor de for- fzou rijden. relander bij Oranje rdam - Oud-international Bovelander is opge- len,ps assistent-bondscoach *it Nederlands hockey- De voormalige topscorer kan onvoldoende prjmaken voor zijn taken de technische staf. Zo- ,n j Bovelander als bij vatf:oach Joost Bellaart be- ;n er tevens enige ontevre- v^d over zijn te kleine rol team. Bovelan- visffd in april 2002 aange- nt( s assistent-bondscoach. rmalige strafcornerspe- zou tot en met de Olym- T Spelen van Athene 2004 n pje blijven. Zijn werk- d. ieden als organisator van d kampen nemen evenwel e in beslag. Bovelander is gS i vakantie niet bereik - /tipor commentaar. dte test fdr postitief loli d De kans is groot dat de iaanse sprintster Kelli paar twee gouden me- wjdie ze won bij de WK at- jexpoet inleveren. De inter- Sl^le atletiekfederatie IAAF ietgde gisteren dat ook in pt van de atlete sporen •onverboden middel pil zijn aangetroffen. :gevierde in augustus in eerste atlete op zowel !00 meter. Na de race meter werd ze positief :n op modafinil, een :egen slaperigheid met mierende werking, ver- orJjar met efedrine. evens langer r bankgiroloterij fA Jeroen Blijlevens idok volgend seizoen bij „Alleen het ,0gi moet nog getekend fuu', zegt de spurter. Dat- neifldt voor Rudi Kemna, ran der Ven en Matthe én pit kwartet is alles wat on t van de huidige forma- Jans Koerts wordt nog t gjen en daarbij ligt de bal renftmp van de renner, lanj s schorst nrlachte speler ids reepe Engelse voetbalclub iet (nited heeft middenvel- [dof Morris (24) voor twee geschorst. Morris is ver end een zedenmisdrijf. Hij t ^fokken zijn geweest bij j rtachting van een 20-ja- jjJe op een parkeerplaats g e| snelweg in Leeds. De ond Morris is het twee- 5t ijchandaal dat het Engel- jg^fal in zijn greep houdt. 1Spjs verschijnen in de Brits berichten over de groepsverkrachting onpndens hotel, ongeveer jen geleden. Een 17-ja- rei Je beweert dat ze door n delers van een club uit „fier League is verkracht. |eeft zich Yij politie e Een man die zegt de Dhebben gehad in de u hti een voetbalfan bij rel- (insdag uitbraken na af- i ni een wedstrijd tussen n tyanse clubs heeft zich er «(aangegeven bij de poli- d fatiago de Compostela. rlo«a braken uit na afloop vialwedstrijd tussen Com- olden Deportivo la Coruna. krij^rige slachtoffer over- de gevolgen van een hop in zijn maag, die [toen hij aanhangers ll ortivo terechtwees die /an Compostela in el- jgen. lercq mag «toppen Veldrijder Mario de )u zondag tijdens 'zijn' lario de Clercq een ten achter zijn loop- sar De Clercq mag nog ipen. Op aandringen Sponsor maakt de Belg ien af. „Op 1 november it de naam van die ster op de truitjes van -Collstrop. En die werd ïhaald met mijn naam. afhaak, zit de ploeg ponsor." Aangezien de van de wielerformatie ilercq's toekomst is (hij segleider bij Palmans), rijder terug op zijn be- vrijdag 10 OKTOBER 2003 door André Hoogeboom Amsterdam - De kogel is door de kerk: Louis van Gaal is benoemd tot tech nisch directeur bij Ajax. Daarmee is vrijwel zeker ook definitief een einde gekomen aan de rol van Johan Cruijff die als adviseur van de Amsterdamse club gekant was tegen Van Gaal (52) die vanaf 1 november aan het werk gaat in de ArenA. De reacties zijn, begrijpelijk, louter positief. Van Gaal, die als trainer na zijn periode bij Ajax slechts twee keer landskampioen met Barcelona werd maar internationaal geen grote prij zen won - verkiest met zijn nieuwe baan een rol in de luwte. Ajax-trainer Ronald Koeman had als keiharde voorwaarde gesteld dat hij alleen wenste te werken met een technisch directeur die zelf geen am bities meer heeft om trainer te wor den. „Ik heb altijd gezegd dat ik op mijn 55ste wilde stoppen als trainer. Het is iets eerder geworden", is de re actie van Van Gaal. Waarmee de voormalig bondscoach geen twijfel meer laat bestaan over zijn ambities en erkent dat hij een rol in de scha duw prefereert boven een nieuw avontuur in de dug-out. Van Gaal: „Ik kom terug op het oude nest. Dit is mijn club. Ik ga mij eerst in alle rust oriënteren." Na het echec met Oranje, waarbij Van Gaal er niet in slaagde het wereld kampioenschap 2002 in Korea en Ja pan te halen, was Barcelona zijn laat ste actieve klus, maar hij werd vorig jaar roemloos ontslagen bij de Cata laanse club. Daarna fungeerde de trainer als deeltijd analyticus voor de wedstrijden van Oranje bij SBS6. Ajax heeft met Van Gaal een kaderlid aangetrokken dat op volledige steun kan rekenen binnen de club. Van hoog tot laag zijn de reacties louter positief. Voorzitter John Jaakke: „De keuze voor Louis van Gaal is met gro te eenstemmigheid genomen." Arie van Eijden over de inhoud van de functie van Van Gaal: „Door de aan stelling van Louis van Gaal zal het drie jaar geleden ingezette beleid een extra impuls krijgen. Louis gaat sa men met Danny Blind de jeugdoplei ding verder verfijnen. Hij wordt de verbinding tussen De ArenA en De Toekomst." Drie jaar geleden moest Frank Kales, de basketballer die Ajax op een nieuw spoor moest zetten, wijken voor de traditionele voetbalbestuurders. Van Eijden keerde terug vanuit de KNVB en Leo Beenhakker werd aangesteld als technisch directeur. Co Adriaanse was trainer en was al begonnen met de drastische verjonging van de se lectie. Na het vertrek van Beenhakker, aan het einde van het vorige seizoen, ontstond er een vacature in de direc tie. Na zorgvuldige afweging is geko zen voor Louis van Gaal, een naam die al in een vroeg stadium in het ge ruchtencircuit circuleerde. Voor trainer Ronald Koeman was Van Gaal nooit omstreden. Hij werkte als assistent met de Noord-Hollander sa men in Barcelona en kon altijd goed met hem overweg. „De komst van Louis van Gaal is een goede zaak voor de club en voor mijzelf. Ik heb de stellige indruk dat deze positie voor Louis van Gaal een eindstation is. Hij heeft afscheid van zijn actieve trai nerscarrière genomen. Ik zie de komst van Louis van Gaal als iets dat voor mij een steun kan zijn." Van Gaal kende vele successen bij Ajax, met als climax het winnen van de Champions League en de wereld beker in 1995, gevolgd door een nieu we finaleplaats in 1996, die werd ver loren van Juventus. Arie van Eijden: „Met Louis van Gaal krijgt Ajax een technisch directeur met een indrukwekkende staat van dienst. Iemand met zo'n erelijst heeft recht van spreken." hilversum/gpd - Joop Rühl was in 1947 de laatste Nederlandse winnaar van het Dutch Open Golf. Bijna zestig jaar later lij ken er bij de 84ste editie van 's lands grootste golfevenement (de 22ste editie op Hilversum) voor het eerst weer serieuze kansen op een 'oranje' zege. Van het Nederlandse toptrio Rolf Muntz, Maarten Lafeber en Robert-Jan Derksen startte Muntz (66) gisteren het best. Lafeber (67) baalde van een mobieltje en Derksen (71) had last van een tak. Muntz kwam op de matig be zochte openingsdag als eerste binnen van het trio Neerlands hoop. De Brabander, die al om 8.55 uur afsloeg, liep een knap pe ronde van 66 (vier slagen onder par), mede dankzij een drietal birdies (een onder par) en een mooie eagle (twee onder par) op hole twaalf. Daarmee staat hij na de eerste dag niet ver van de drie koplopers, de Ier Gary Murphy, de Schot Alastair Forsyth en de Welsh man Jamie Donaldson, die hun rondje in 64 slagen voltooiden. „Ik vind het leuk om in eigen land te spelen", zei een tevre den Muntz. „Er lopen veel mensen mee en dat is altijd fijn. En de omstandigheden waren prima. Klein beetje regen, maar weinig wind. De greens waren zacht, waardoor ik lekker aan vallend kon golfen." Bleef zowel Muntz als Lafeber onder par, dat kon op de ope ningsdag van het Dutch Open niet gezegd worden van Robert- Jan Derksen. De Nijmegenaar, dit jaar de verrassende winnaar van de Dubai Desert Classis, Maarten Lafeber speelde de eerste negen holes uitstekend en leek op weg naar de kop van het klassement. Foto: Ton Kastermans eindigde boven par: 71. Het ging vooral mis op de veertien de hole, een par vier, waarvoor Derksen liefst zeven slagen no dig had.De Nijmegenaar was opvallend opgewekt onder zijn matige ronde. „Ik maak me geen zorgen of ik de cut haal. Dat lukt wel. Mijn spel is goed en ik heb nog steeds het idee dat ik hier kan winnen. De baan leent zich goed voor een lage score, waarmee ik mijn uitslag van vandaag weg kan poetsen. Bovendien heb ik zo'n misser liever op de eerste dag dan later in het toernooi." Van de overige Nederlanders (vijftien in totaal) deed Joost Steenkamer het verreweg het best. De Haarlemmer haalde dezelfde score als Lafeber: 67. Verder maken Inder van Wee- relt (70), Ralph Miller (71) en Stéphane Lovey (72) nog een kans het finaleweekeinde te ha len. door Anton Diedrich Nils Dirkse (27) is 'flanker' bij rugbyclub DIOK. „De stofzuiger op het middenveld", zo legt hij het meestal uit aan vrienden die niks van rugby weten. Sinds zijn negende speelt hij bij de Leidse vereniging. Hij is onderdeel van het 'vierjarenplan' van coach Ro bert Broers: DIOK met voorna melijk jongens uit de eigen kweek terugbrengen aan de top van het Nederlandse rugby. De gouden jaren „In de jaren '90 werd DIOK tien keer landskampioen. In die pe riode heb ik mijn debuut ge maakt in het eerste team, als jongen van 17. Ik kwam daar de kleedkamer binnen en al die grote mannen leken echt enorm. Stond ik daar tussen, met zijn allen op de vloer te stampen: 'Wat gaan we doen we gaan winnen!' Prachtig, vond ik dat. Maar ik was nogal eigenwijs, een beetje een rebel. De toen malige coach Theo Snijders kon dat niet waarderen, en zeker niet dat ik een paar keer te laat kwam voor een wedstrijd. Ei genwijs ben ik nog wel een beetje. Maar dat soort dingen heb ik wel afgeleerd. Het team dat er toen stond, is natuurlijk legendarisch. Jonge jongens kwamen ook nauwe lijks door, want een goed team ga je niet wisselen. Toen het wat minder begon te draaien, kregen we het zwaar. DIOK was tien keer kampioen van Neder land geworden, daar wilde ie dereen per se van winnen. En nu nog, trouwens. DIOK is een grote naam. Dat geeft tegen standers extra motivatie." Robert Broers „Die was echt verschrikkelijk goed. Toen ik mijn debuut maakte, scoorde ik meteen drie keer een try. Ik speelde niet op mijn huidige positie, daar stond Broers nog. En hij was een klas se apart. Hij had in het buiten land zijn geld met rugby kun- Nils Dirkse: „Ik heb vroeger ook vaak op mijn lazer gehad van Robert Broers. Stond ik in de kantine met een biertje in mijn hand, en dan schold hij me uit: 'Dat kan nietje moet straks mijn plek overnemen'. Fo to: Mark Lamers nen verdienen, vind ik. Volgens mij hoorde hij gewoon bij de wereldtop. En nu is hij onze trainer. Dat is, om een voetba lanalogie te gebruiken, alsof je training krijgt van Johan Cruijff. Ik heb vroeger ook vaak op mijn lazer gehad, van hem. Stond ik in de kantine met een biertje in mijn hand, en dan schold hij me uit: 'Dat kan niet, je moet straks mijn plek over nemen'. Hij is nu in de dertig, als hij niet geblesseerd was ge raakt had hij gewoon nog op het allerhoogste niveau ge speeld, denk ik." Rugby „Schitterend. Mijn vader (Henk Dirkse, red.) speelde bij DIOK en als kleine jongen ging ik wel eens mee kijken op zondag. Ik was een wildebras, en ik vond het meteen fantastisch. Dat wil de ik ook! Ik voetbalde toen nog bij Roodenburg, maar daar was ik niet zo'n ster in. De trainer daar, meneer Pennenburg, noemde me toen al het 'werk- paardje'. Die rol heb ik bij DI OK nu ook. Zeker toen ik jong was, was ik helemaal weg van het spelletje. Ik had rugbyposters aan de muur, ik liep op straat in rugby- shirts, ik zeurde mijn vader elk weekeinde aan zijn kop of we naar rugby gingen kijken. Dat wordt wel wat minder als je ou der wordt, maar wedstrijden kijken en spelen, dat doe ik nog steeds heel graag." Blessures „Echt een zware blessure heb ik nooit gehad. Hoewel ik in het begin niet te remmen was, ik vlóóg er in. Als kind heb ik na een nekblessure een half jaar niet gespeeld, ook omdat het van mijn ouders een tijdje niet mocht. Voor de veiligheid, ik was per slot van rekening in de groei. Maar na een half jaartje was ik niet meer te houden. Later heb ik nog wel eens een paar maanden aan de kant ge staan met last van mijn rug of mijn heup, maar echt erg is het nooit geweest. Mijn vader zei -altijd: 'Je moet er hard ingaan, want als je een halfzachte tackle maakt, dan is het veel gevaarlij ker'. En hij zei ook: 'Als je niet tegen pijn kunt, dan moet je maar gaan dammen'. Maar er zijn jongens met wie ik mee ge speeld heb, die echt door een blessure zijn gestopt. Jacob Bonnet kreeg in één seizoen drie hersenschuddingen, alle drie de broertjes Verhoog zijn ermee opgehouden door hun nek of hun rug. Dat zijn al vier man die nu in het eerste had den kunnen spelen." Timmerman „Je wordt wel ouder, en dan heb je ook andere verantwoor- delijkheden. Ik heb een baan, ik woon samen. Maar toch denk ik er nooit over na dat ik wel eens geblesseerd zou kunnen raken. Ik ben timmerman. Ik deed een opleiding tot metaalbewerker, maar daar vond ik echt niks aan. Ik had geen idee wat ik wil de gaan doen en mijn vader zei: 'Leer maar een vak, dan kom je altijd aan de bak'. Dat werd timmerman, dus. Ik speelde bij Bas van Dijk in het team, dat is de zoon van Boy van Dijk, van Jobo. Daar ben ik begonnen als vakantiehulpje en blijven han gen. Dat bevalt me goed. Ik ga elke dag met plezier naar mijn werk. Ik ben trouwens ook best blij als ik thuiskom." DIOK „We hebben weer een ploeg die bij de top kan gaan horen. Mis schien nog niet dit jaar, maar dan toch volgend jaar. En het leuke is: allemaal verschillende mensen door elkaar heen, van timmerman tot student tot chi rurg, die het in de kleedkamer, in het clubhuis en op het veld goed met elkaar kunnen vin den. Het is belangrijk dat deze groep nog een tijdje bij elkaar blijft. Als we dit jaar in de topdrie ein digen, dan doen we het goed voor een club die de afgelopen jaren toch een paar klappen heeft gehad. En als het draait, dan wordt het voor andere spe lers aantrekkelijker om bij ons te komen rugbyen. Dan krijgt DIOK weer wat meer uitstra ling. Nu kiezen spelers die een andere club zoeken vaak voor Den Haag of Castricum, met het idee dat ze dan meer kans hebben om kampioen te wor den. Ik stond zelf als jeugdspeler ook voor de keuze. DIOK had geen jeugdteam meer, dus het was óf naar de senioren, óf naar Den Haag. Maar voor mij bestond er geen twijfel, ik zou nergens an ders willen spelen. En mijn va der zei ook: 'Als je naar HRC gaat, dan breng ik je niet weg'. Het is een eind fietsen, van de Merenwijk naar Den Haag... Hij zou me heus wel gebracht heb ben, maar hij had het toch niet leuk gevonden als ik hier weg was gegaan." door Edward Swier Hamilton - Ze moeten in het wielerpeloton altijd een beetje om hem lachen. Dan zijn z'n haren weer blond, dan draagt hij het zwart. En zijn brillencol- lectie is ook imponerend. David Millar is allesbehalve gewoon tjes. Hij haat de middelmaat. Het is alles of niks. Soms neemt hij teveel risico's, andere keren heeft hij niet zo'n zin. Maar richt hij zich eenmaal op een evenement, dan is de concur rentie snel stil. Zoals in Hamil ton, waar de 26-jarige Schot op imponerende wijze de wereldti tel tijdrijden bij de elite-renners won. En er komt meer. „Want ik wil nu ook olympisch kampi oen worden." Millar was de torenhoge favo riet in Canada. „Ik werd er on zeker van, voelde me net een junior. Het is een opluchting dat het voorbij is, een opluch ting dat ik gewonnen heb. Ie dereen viel me er al mee lastig, terwijl we nog moesten fietsen. Toen ik vanmorgen wakker werd, dacht ik: Thank God, het is eindelijk zover." Prompt had hij er zin in. „Ik voelde me al een dag of tien niet zo lekker, had nauwelijks trek om te fiet sen. Maar vanmorgen draaide het opeens weer lekker." In de Vuelta bevestigde Millar dat hij richting Hamilton op de goede weg was. Na een indruk wekkende solo van twintig kilo meter won de Schot ruim twee weken terug de zeventiende etappe. Gisteren stond er ook geen maat op de Schot. Na het eerste tussenpunt op 8 kilome ter leidde Millar de dans reeds, met een kleine acht seconden voorsprong op de Duitser Uwe Peschel. Bij de eerste passage van de finish, met 20,6 kilome ter op de teller, was de marge met Peschel al bijna 37 secon den. „Ik wist toen dat ik het zelfs wat rustiger aan kon doen." Aan de streep had Millar - die de 41,3 kilometer in 51.17,29 af raffelde - liefst een minuut en 25 seconden voorsprong op de Australiër Michael Rogers, die twee kilometer voor de finish pech kreeg maar erkende dat Millar sowieso sneller zou zijn geweest. Het brons ging naar Peschel. De concurrentie in Hamilton was overigens niet al te groot voor Millar. Tal van bekende tijdrijders ontbraken, onder wie Santiago Botero (de kampioen van vorig jaar), Jan Ullrich, Ai- tor Gonzalez en Lance Arm strong. „Maar ik ben inmiddels zover dat ik niet meer bang ben voor mannen als Ullrich en Armstrong." Globetrotter Millar is een kleur rijk figuur, bijna te kleurrijk voor de conservatieve wieler- wereld. Geboren op Malta, ver huisde hij al snel naar Schot land. Daar crosste hij rond op een BMX-fiets en mountain bike. In 1990 verhuisde Millar naar zijn vader, in Hongkong en ging de vlotte jongeman be halve mountainbiken ook wa- keboarden en mono-skiën ach ter de speedboat. Thuis, bij zijn moeder in het Engelse Berk shire, reed hij 's zomers op een wegfiets. Het leverde hem in 1990 een plek in de selectie voor het WK junioren op. In 1997 werd Millar, na een aantal jaren als amateur in Frankrijk te hebben vertoefd, prof bij Cofidis. Wennen aan het traditionele wielermilieu kon Millar moeilijk. De vrijheid van Hongkong miste hij, het le ven in een keurslijf beviel geenszins. Nu nog wil de Schot zijn levensstijl liever niet veran deren, neemt hij het er 's win ters van. Al weet ik natuurlijk wel wat nodig is om te kunnen presteren." SPORTUITSLAGEN nië- Italië 45-43 Litija (Slo). Champions League Futsal. Eerste wedstrijd: Dynamo Moskou (Rus) - West Stars (Ned) 11-2. Doelpunten West Stars: El Hamdaoui, Boukari. GOLF Hilversum. Dutch Open, Europese Tour, 1 mil joen euro: Stand na le ronde: 1 Forsyth (Sch), Donald son (Wal). Murphy (Ier) 64 slagen (-6). 4. Car ter (Eng). Lynn (Eng), Widmark (Zwe) 65. 7. Muntz (Ned). Stenson (Zwe), Tinning (Den), Johnstone (Zim), Scahill (NZe), Rumford (Aus) 66, 13. Lafeber (Ned). Steenkamer (Ned), Van Hootegem (Bel) 67, overige Nederlanders- 54 Van Weerelt 70, 78 Derksen, Miller 71, 92. Lovey 72, 110. Van der Valk, Kraai), Van Hoof (amateur), Bensdorp 74, 117. Saxton (am) 75, 122. Huiskamp (am) 76, 125. De Vries (am) 77. 126 Wechgelaer 82 GOLF Las Vegas. Las Vegas Invitational, 3,5 miljoen Stand na tweede ronde: 1. Verplank (VSt), Flesch (VSt) 126 slagen. 3 Howell III (VSt) 128, 4 Herron (VSt). Barlow (VSt), Lowery (VSt) 129 Mannen, eredivisie Volendam - Tachos 25 - 23; Hellas - E en O 29-35 New York. Major League, playoffs. American League New York Yankees - Boston Red Sox 6-2. Stand best-of-seven series: 1-1. PAARDENSPORT Boekelo. Military. Stand na eerste dag dressuur: 1Schrade (Dui) Dusty Ches 35,20 strafpunten. 2. Touzaint (Fra) Hildago 41,00, 3 Willefert (Fra) Escape Lane Mill 42,80. 4 R u der (Dui) Kyneally Bay 45.80, 5. Levett (Aus) Minuto 47.40. 6. De- busschere (Bel) Sledge Hammer en R u der- /Butcher 47,80, 24 Van Beek/Capnlli's Sla- ney Squire 57,80, 32. Duivenkate/Horstlin- de's Argit 61,60. PRIJSVRAGEN Lucky Day, 9 oktober 2. 16. 24. 25. 27. 29. 32. 35, 38. 39. 40. 43. 48. 50. 56. 64, 67. 77. 78. 79. Onder voorbehoud van typefouten) TENNIS Wenen. Mannen, 765.000 euro. Tweede ronde: Moya (Spa'2) - Spadea (VSt) 6- 2 6-1, Federer (Zwi/1- Beek (Slw) 6-3 4-6 6- 4, Miryni (WRu) - Calleri (Arg/5) wo, Bjork- man (Zwe) - Costa (Spa/8) 6-3 6-4, Lopez (Spa) - Koubek (Oos) 6-2 6-2, Kiefer (Dui) - Melzer (Oos) 6-4 6-4.. Lyon. Mannen, 800.000 euro. Tweede ronde: Srichaphan (Tha/3) - Olivier Rochus (Bel) 6-3 6-2, Schüttler (Ger/1) - L|u- bicic (Kro) 4-6 7-6 7-5, Ginepri (VSt) - Saulnier (Fra) 4-6 6-3 6-4, Arazi (Mar) - Mahut (Fra) 6-2 6-4, Clement (Fra) - Vicente (Spa) 6- 1 6-4, Santoro (Fra) - Rosset (Zwi) 6-3 5-7 6- Filderstadt. Vrouwen, 650.000 euro. Tweede ronde: Pierce (Fra) - Capriati (VSt/4) 6- 4 6-2, Mauresmo (Fra/5) - Schnyder (Zwi) 6-2 7-6, Clijsters (Bel/1) - Hantuchova (Slw) 6-1 6-1, Dementieva (Rus/6) - Farina Elia (Ita) 6-0 2-1, opgave Farina Elia, Bovina (Rus) - Myski- na (Rus/8) 6-2 6-3, Maleeva (Bul) - Rubin (VSt/7) 6-3 6-4, Davenport (VSt/3) - Sugiyama (Jap) 6-2 6-4 Tasjkent. Vrouwen, 121.000 euro. Tweede ronde: Parra (Spa) - Mandula (Hon/1) 7-5 6-1, Serra Zanetti (Ita) - Pennetta (lta/5) 6-4 7-5, Obata (Jap/3) - Jie Zheng (Chn) 6-1 6-1. Quito (Ecu). Mannen, challenger, 21.000 eu- VOETB 'f.. SCHERMEN DIOK- Zondag, Castricum 14.30 uur Havana. WK Landentoernooi, mannen, degen, eerste ronde: Kazachstan - Nederland 41-40. Halve finales: Rusland - Zweden 35-34 nv. Duitsland - Polen 45-38 Finale; Rusland - Duitsland 45-40 Om de derde plaats- Zweden - Polen 45-37. Vrouwen, fleuret, halve finales: Rusland - Italië 45-39, Polen - Roemenië 45-32. Finale- Polen Rusland 45-36. Om de derde plaats. Ri ?me- Den Haag, oefenwedstrijd. ADO Den Haag - Sparta 0-2 (0-0). Doelpunten: Koevermans (Sparta) 2. Bijz Trainer Snoei in tweede helft van het veld gestuurd wegens aanmerkingen op de arbitrage. Beloften, eredivisie: NAC - Willem II 0 - 1 Eerste divisie A: Stormvogels Telstar - NEC 4 - VOLLEYBAL Rio de Janeiro. WK beachvolleybal. Vrouwen, laatste 32: Novakova/Celbova (Tsj) - Kadijk/Leenstra (Ned) 21-14 21-19. WATERPOLO Belgrado. Euro League, tweede kwalificatie ronde (mannen) Tweede speelronde: Vouliagmeni NC (Gri) - AZ &PC (Ned) 10-5 (4-1 1-1 2-2 3-1). Partizan Belgrado (SMo) - AVK Triglav (Slv) 15-5. WIELRENNEN Hamilton. WK wielrennen, individuele tijdrit. Mannen: 1. Millar (GBr) 41,3 km in 51.17 (48,319 km/u), 2 Rogers (Aus) 1.25, 3. Pe schel (Dui), 4 Rich (Dui) 1.35, 5. Nozal (Spa) 1.39, 6 Frigo (Ita) 1.51, 7. Ekimov (Rus) 1.58, 8. Wauters (Bel) 2.07, 9. Hrazdira (Tsj) 2 13,10. Roesems (Bel) 2.15

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 15