Makaay schuift op in hiërarchie van Oranje SPORT Bauer probeert Canada wielerwiis te maken wim Jansen heeft geen Guus Hiddink vindt rode kaart Kezman onterecht Dik Snik overleden r zin in functie bij Ajax Hasselbaink gepasseerd voor interland tegen Moldavië Fernando Ricksen bouwt verder aan zijn reputatie Vv Noordwijk tal Ter Leede franje-selectie Bondscoach Frans de •eft gisteren zes speelsters [ndskampioen Ter Leede omen in de selectie van iderlands vrouwenelftal, luwen spelen op 18 okto- fodense tegen Denemar- 1 een wedstrijd voor groep [het EK-kwalificatietoer- De zes Sassenheimse (ters zijn: Burger, Koster, haard, Witteman, Muller flchuizen. 4 bekert ["jen Ouderkerk IAi - Fiks komt morgen in In de tweede ronde van =jemooi om de districtsbe- |e tweedeklasser uit Oegst- kpeelt om 20.00 uur tegen tkerk uit de vierde klasse, liel wordt op het veld van Qictoria gespeeld, omdat ^kerk geen lichtinstallatie jtar-Eindhoven rdt uitgespeeld lef-zuiD - De wedstrijd Telstar-Eindhoven in de 62ste :fyit werd gestaakt nadat de e^stallatie was uitgevallen, iifuitgespeeld. De thuisclub t het restant met een jrong van 4 -1de stand s$ het scorebord stond toen c spelen niet meer moge- J kerman iner Zwolle eu - FC Zwolle krijgt een die op de fiets etiet veld kan. Hennie Spij- is de opvolger van Pe- eijeve die na vijf wedstrijden intslagen. De Zwollenaar nu nog in Emmen. rdt daar voorlopig opge- f i door Alfons Arts. Spijker- J peelde bij PEC Zwolle en j ead Eagles. Op 27-jarige t werd hij afgekeurd. Als S& was hij werkzaam voor lu jles, de amateurs van t1 Raalte en Urk en VW Ji ma staat m op het ijs eii - Schaatser Rintje Ritsma 1 psteren voor het eerst sijn kuitbeenbreuk op 15 t tus van dit jaar op het ijs cljn. Ritsma ging in Inzeil eer het ijs op en deed het it ïstig aan. Echt bochten w was er nog niet bij. De m waren vooral bedoeld bekijken hoe het been ii elde met schaatsen on- 33-jarige Fries toonde d a afloop niet ontevreden. rvoudig wereldkampioen 1 id brak van de zomer zijn scfcen tijdens een ongelukki- h< ding bij het kite-surfen. dinsdag 7 OKTOBER 2003 Tti door Henri van der Steen Zeist - Roy Makaay is opgeschoven in de hiërarchie van Oranje. De spits van Bayern München is een van de vier aanvallers die door Dick Advocaat wer den opgeroepen voor de tot oefen wedstrijd gedegradeerde EK-interland tegen Moldavië, zaterdag in Eindho- Advocaat riep 18 spelers op, vier min der dan normaal. Ruud van Nistel- rooij is disciplinair geschorst, Van Bommel en Davids zijn door de UEFA geschorst, Jerrel Hasselbaink werd gepasseerd. Advocaat vindt dat hij met Kluivert, Van der Vaart, Van Hooijdonk en Makaay afdoende is bevoorraad, als het om spitsen gaat. Het betekent een kontje voor Makaay. De recordaankoop van Bay ern München werd tijdens de laatste twee interlands (thuis tegen Oosten rijk en uit bij Tsjechië) niet eens goed genoeg bevonden voor de bank, me de omdat hij in de aanloop licht ge blesseerd was. Zijn vorm en goals in München hebben Advocaat ertoe ge bracht Makaay te laten promoveren, al zal hij naar verwachting zaterdag op de bank beginnen. De bonds coach wenste gisteren overigens, zo als gebruikelijk, geen toelichting te geven op zijn selectie. Hasselbaink Hasselbaink, ondanks een geweldige concurrentie basisspeler bij Chelsea en in die rol bijna wekelijks goed voor een doelpunt, werd dus bedankt. De spits had bij Oranje altijd al een bij rol. Van Nistelrooij en Kluivert wer den (of worden) beschouwd als de eerste spitsen, Van Hooijdonk is de ideale pinch-hitter bij een achter stand, Makaay de perfecte spits als er een voorsprong verdedigd moet wor den. Bij de aanvallers van Oranje wordt sinds enige tijd ook Van der Vaart geteld. De selectie, zoals Advocaat die giste ren bekend maakte, is meteen ook een antwoord voor Clarence Seedorf, die hogelijk verbaasd was dat hij voor de dubbel tegen Oostenrijk en Tsje chië niet werd uitgenodigd en uitleg eiste. Advocaat verklaarde dat See dorf, die werd gebruikt als hangende rechtsbuiten, die positie niet ambi eerde. Dat klopt. Seedorf wil centraal spe len. Daarvoor acht Advocaat hem on bekwaam, zelfs nu Van Bommel en Davids en ook Ronald de Boer (ge blesseerd) niet beschikbaar zijn. Ad vocaat heeft meer geloof in Wesley Sneijder, de perfect tweebenige mid denvelder die bij Ajax nog geen basis plaats heeft. De wedstrijd tegen Moldavië stelt of ficieel niks meer voor; Nederland is en blijft tweede in de door Tsjechië gewonnen poule en moet maandag hopen dat er in Frankfurt bij de loting voor de play-offs een bespeelbare te genstander uitrolt. Selectie: Doel: Van der Sar. Waterreus; verde diging: Frank de Boer, Van Bronckhorst. Ooijer, Reiziger, Stam en Zenden; midden veld: Bosvelt, Cocu, Van der Meyde, Over- mars, Robben, Sneijder; aanval: Van Hooij donk, Kluivert, Makaay, Van der Vaart. Ex-renner komt handen tekort bij WK in Hamilton renners naar ;ische ploeg - Vijf renners uit de roloterijploeg hebben ag hun handtekening )nder een contract bij de :he wielerploeg Chocola des, die volgend jaar als ide team I op de weg ver- |t. De vijf zijn Bart Vos- I, Gerben Löwik, Jan van p, Rik Reinerink en Bert Etra. De vijf volgen ploeg- «Johan Capiot die tot een Neling akkoord kwam. lans s denkt na over de aanbie- Chocolade Jacques. indam staat •rand afgrond Jol am - Eerste divisieclub BV htfam stevent af op een fail- bf lent. B en W van Veen- ni iaarin gesteund door een n neerderheid, hebben be- jk i het stadion aan de Lan- depe niet terug te kopen. Ze ïei n het niet verantwoord de se ia de aankoop, die rond ui liljoen euro zou gaan kos- ;ede helpende hand toe te B en W stellen dat de te- van het stadion te ris-, Lkt n moeilijk te verdedigen ie amateursport, die on- te horen heeft gekregen 125.000 euro per jaar inleveren en ook nog eens hi uiefsverhogingen krijgt te BV Veendam kan nog maanden uitzingen. Vol teinsiders is het op 1 januari kt ifgelopen met de club. 1 7 ich werpt idschoen t 1 3 - Jan Ullrich heeft giste- it j de presentatie aan de t v lamens zijn niéuwe werk- at Telekom, volgend seizoen ënf de naam T-Mobile in het r srpeloton, Lance Arm- :sdg direct de handschoen ite worpen. 'Der Jan', in 2003 jekeerd aan de wereldtop ;eme problemen, wil de Tour ortens winnen. „Ik ben nu ira ;enoeg tweede geworden, t 1 Lance nu wel eens ver- Daarvoor heb je een ster- r fDeg nodig. Bij T-Mobile zie beste voorwaarden. Dat is erkste team ter wereld." door Edward Swier Hamilton - Het nieuws gaat snel in Hamilton, deze week pleisterplaats voor het WK wiel rennen. Als een Nederlandse 'reporter' op zoek is naar Steve Bauer, zoekt de hele gemeen schap mee. „Heb jij 'm gezien? Nee ik niet, want dan had ik wel een handtekening gevraagd." Even later is de geblokte ex- coureur dan toch gespot. Aan het eind van de finishstraat probeert Bauer voor het goede doel een fiets te repareren. Het Childhood Cancer Support Centre blijkt - als zovelen deze dagen - evenmin vergeefs een beroep te hebben gedaan op Bauer, die komende week han den te kort dreigt te komen. Officieel is hij niet bij de organi satie van het WK betrokken, maar Bauer is wel onmisbaar gebleken de afgelopen maan den. En zal dat deze week ook zo zijn. De vroegere prof, 44 in middels, is immers voor de on wetende Canadezen en de al wetende Europeanen hét ge zicht van wielrennen in Cana da. Aan de tv-stations in Cana da gaf hij bruikbare tips om de sport iets beter te doorgronden. „CBC zendt de wedstrijden live uit. Misschien dat er hier niet zoveel van het WK te zien zal zijn als in Europa, maar het is hoe dan ook meer dan ooit. En ik hoop dat het commentaar, na wat ik ze verteld heb, ook WK 2006 in Salzburg Het WK wielrennen op de weg wordt in 2006 in Salz burg gehouden. Dat heeft de UCI gisteren in Hamilton op de vooravond van het WK beslist. Luzem, de tweede kandidaat voor 2006, trok zich kort voor de stemming terug. Het WK op de baan gaat in 2006 naar Bordeaux, het WK veldrijden naar Zed- dam in de Achterhoek en het WK mountainbike in Nieuw- Zeeland. Volgend jaar is het WK op de weg in Verona, in 2005 in Madrid, in 2007 in Stuttgart. saitama/rotterdam/gpd - Wim Jansen is geen kandidaat om bij Ajax technisch directeur te wor den. De oud-Feyenoorder, die als trainer werkzaam is bij Ura- wa Red Diamonds in Japan, wil helemaal geen functie bij Ajax. Jansen staat versteld van de lobby die op gang is gekomen om hem in de ArenaA binnen te halen. „Ik heb helemaal geen zin om bij Ajax technisch directeur te worden. Ik heb überhaupt geen trek in een functie bij Ajax. Er is tussen de club en mij geen con tact geweest en dat hoeft er ook niet te komen," zegt Jansen. Duidelijker kan de boodschap niet zijn voor het Ajax-bestuur en in het bijzonder voorzitter John Jaakke, die heeft aange kondigd dat hij zou onderzoe ken of Jansen de ideale man is om de naar Mexico vertrokken Leo Beenhakker op te volgen. Clubadviseur Johan Cruijff zou Jansen, 65-voudig internatio nal, ook een goede kandidaat vinden voor 'zijn' Ajax. Hij roemde afgelopen weekeinde weer eens de kwaliteiten van de man, met wie hij al jaren be vriend is en in wiens voetbalvi- Steve Bauer: ,Het wordt, dat is zeker, een belachelijk drukke week. Maar dat heb ik er graag voor over. Dit is de kans om wielrennen in Cana da onder de aandacht te brengen." Foto: GPD/Cor Vos kundig is. Al besef ik dat het voor mensen zonder historie in het wielrennen moeilijk is om deze intrigerende sport te door gronden. Leg iemand maar eens uit dat vroege vluchters, helpers die vooruit zijn ge stuurd, dondersgoed beseffen dat zij die dag niet zullen win nen. Ook al liggen ze minuten voor." Bovendien verzorgde Bauer - als eigenaar van Steve Bauer Bike Tours - voor vele fans, lan denteams, tv-ploegen en VIP's de accommodatie in de nabije omgeving van Hamilton en neemt hij als tourgids diezelfde groepen op sleeptouw naar Niagarra Falls, rustieke golfba nen, mooie restaurants én na tuurlijk het WK-parkoers. Het zelfde parkoers dat hij, met zijn lange ervaring als beroepsren ner zelf hielp ontwerpen. „Het is op mijn lijf geschreven, maar ja ik fiets niet meer." Althans, niet hard. De ex-coureur zit echter nog altijd op zijn oude gewicht. „Minder spieren, meer vet", lacht hij. Deze week zal hij sowieso afval len. „Het wordt, dat is zeker, een belachelijk drukke week. Maar dat heb ik er graag voor over. Dit is de kans om wielren nen in Canada onder de aan dacht te brengen." Het zijn hoogtijdagen voor zijn bedrijf, dat door de aanslagen van 11 september 2001, de oorlog in Irak, de economische terug gang en ook nog eens de SARS- uitbraak in Toronto twee moei lijke jaren kende. De trips naar de Tour de France en Giro d'Italia gingen weliswaar door, maar regiotrips in Ontario - de omgeving van het wereldse To ronto, het 500.000 zielen tellen de Hamilton en Bauers iets ver derop gelegen woonplaats Vi neland (tussen de wijngaarden) - waren even minder in trek. Bauer, prof van 1984 tot en met 1996 bij onder meer La Vie Claire, 7-Eleven en Motorola, had als renner zelf ook al een bijzondere relatie met wereld kampioenschappen. In zijn tweede race als beroepsrenner, het WK van 1984 in Barcelona, won hij brons. „Ik miste nog de ervaring om er goud te pak ken." Dat ging dat jaar naar Claude Criquelion, de coureur met wie hij 1988 tijdens het WK in Ronse flink in de clinch lag. In de sprint bergop dacht Cri quelion een gaatje te zien, Bau er sloot dat, en de Belg beland de in de hekken. Maurizio Fon- driest profiteerde en pakte de regenboogtrui, de twee anderen vochten jarenlang tot in de rechtszaal om hun gelijk „Ik heb alle zaken gewonnen, maar het heeft me wel een vervelen de smaak gegeven." Sportief hinderde het gepieker over jus titiële zaken hem nauwelijks. „Het jaar erop, in Chambery, was ik bijna weer wereldkampi oen. Ik had even daarvoor het Kampioenschap van Zürich ge wonnen, was sterker dan ooit. Maar in de laatste klim reed ik lek." In 1990 droeg hij, net als in 1988 overigens, ook nog eens het geel in de Tour de France. „Ja, the yellow jersey, daarvan begrijpen ze hier inmiddels wel wat het is." Verder moet Bauer in Canada echter nog steeds al les uitleggen. Het worden dan ook drukke dagen. Archieffoto: Hielco Kuipers eindhoven/gpd - Guus Hiddink vindt de rode kaart voor Mateja Kezman wegens een slaande beweging naar Jeffrey van As tijdens ADO Den Haag-PSV onterecht. Een schorsing van Kezman is niet op zijn plaats, vindt de coach van PSV. De aanvaller kreeg zaterdagavond een rode kaart van scheidsrechter Roelof Luinge, omdat hij een elleboogstoot zou hebben uitgedeeld aan Van As. Hiddink: „Ik heb gisteren de beelden nog eens gezien. Daaruit blijkt dat het absoluut niet gaat om een elleboogstoot. Hij steekt zijn arm uit en raakt Van As. Daar past een kleinere sanctie bij dan hij nu gekregen heeft. Een gele kaart in plaats van een rode. Maar laten we wachten welk oordeel er komt. Aan de hand daarvan zullen we bekijken of we in beroep moeten gaan." De PSV-coach vergelijkt de kwestie met de op schudding in de wedstrijd Willem II-PSV in maart van dit jaar. Ook toen was Luinge de scheidsrechter. Hij gaf Kezman een rode kaart voor een vermeende klap in het gezicht van de Tilburgse verdediger Jaliens. Op televisiebeelden was daar echter niets van te zien. „De situatie in Den Haag was analoog aan die in Tilburg," vindt Hiddink. Kezman kreeg toen geen straf opgelegd. leiden - Op 84-jarige leeftijd is vorige week Dik Snik overleden. Snik was de bekendste Leidse bokser van de vorige eeuw. Zijn grootste successen behaalde hij in de jaren veertig. Hij werd toen kampioen van Zuid-Hol land in de lichtgewicht klasse. Snik, die lid was van Door Trai ning Sterk (DTS) leverde gedu rende zijn loopbaan 48 gevech ten af, in geen van die duels ging hij knock-out. De Leidenaar had een opmer kelijke bijnaam, 'Snik de Snui ver'. Hij kreeg die bijnaam om dat hij tijdens wedstrijden bij het uitdelen van een stoot zijn neus ophaalde. Snik was erg trots op deze bijnaam. Na zijn actieve carrière bleef de bokser actief in zijn sport als trainer. In 1966 richtte hij eerr boksschool op in de Haven straat. Daar zou hij onder ande ren Chris Lantrok opleiden, die nu boksschool Leiden runt. Snik had in zijn leven veel be roepen, de laatste jaren van zijn werkzame leven werkte hij als proefdrukker bij het Neder lands Drukkerijbedrijf. In 1997 kreeg hij problemen met zijn gezondheid. De laatste jaren van zijn leven bracht hij door in verpleegtehuis Mariën- haven in Warmond. Dik Tjerk Snik is gistermorgen op Rhijn- hof in Leiden begraven. SPORTUITSLAGEN PRIJSVRAGEN Lucky Day 3219. 2.5.6.10.12.19 22.24.28.30.36 38.43.45. 48.52.61.68 69 72. (Onder voorbehoud van typefouten). SCHERMEN rov (WRu) - Sepulveda (Spa) 13-12, Robeiri (Fra) - Schmid (Dui) 15-10. Jeannet - Barrien- to (Cub) 15-10. Halve finales: Jeannet - Robei- ri 15-12, Kvorost - Zacharov 15-14 Finale: Jeannet - Kvorost 15-13. Eindstand: 1 Fabri- ce Jeannet, 2. Kvorost, 3. Robeiri en Zacharov, 5. Sepulveda, 6. Schmid, 7. Barriento, 8. Rhompson, 9. Rota (Ita), 10. Kardolus, 16. Tigchelaar, 103. Den Otter, 106. Verwijlen TENNIS Havana (Cub). WK. Mannen, degen, eerste voorronde: Soudan (Bel) - Den Otter (Ned) 15-10. Shong (Can) - Verwijlen (Ned) 15-11; tweede voorronde: Tig chelaar (Ned) - Budinich (Chl) 15-7. Eerste ronde: Arwin Kardolus (Ned) wint van Abajo (Spa), Tigchelaar w.v. Karoetsjenko (Oek) Tweede ronde: Kardolus w.v Carillo Ayana (Cub), Tichelaar w.v. Martinelli (Ita) Derde ronde: Sepulveda (Spa) w v. Kardolus, Fabrice Jeannet (Fra) - Tigchelaar 15-3. Kwartfinales: Kvorost (Oek) - Thompson (VSt) 15-14, Zacha- Vrouwen, floret, eerste ronde: Angad-Gaur (Ned) w.v Nagaty (Egy) Tweede ronde: Zim- mermann (VSt) - Angad-Gaur 10-9. Kwartfina les: Scarlat (Roe) - Trillini (Ita) 15-14, Grucha- la (Pol) - Varga (Hon) 15-2, Mohamed (Hon) - Joetsjeva (Rus) 7-5, Vezzali (Ita) - Bauer (Dui) 15-5. Halve finales: Gruchala (Pol) - Scarlat (Roe) 15-8, Vezzali (Ita) - Mohamed (Hon) 15- 7. Finale: Vezzali - Gruchala 15-10. sie hij veel vertrouwen heeft. Jansen (56) vernam gisteren bij zijn club Urawa Red Diamonds, waar hij samenwerkt met Hans Ooft, dat de Japanners via de kranten op de hoogte waren van de belangstelling van Ajax. „Die mensen lazen het ook maar en weten niet wat ze er verder mee aan moeten. Nou, helemaal niks. Ik respecteer mijn contract, dat op 1 januari 2004 afloopt." Jansen, die bij Feyenoord begin jaren negentig trainer was en later technisch directeur werd, heeft als speler ook een kort verleden bij Ajax. Jansen, die 524 wedstrijden voor Feyen oord speelde, zegt zich nog niet over zijn nabije toekomst te hebben gebogen. In zijn trai nerscarrière volgt hij al jaren zijn gevoel. Eerder wees hij de functie van bondscoach bij het Nederlands elftal af. Jansen zegt: „Ik wil de dingen doen die ik zelf leuk vind. Ik heb bij Feyenoord gewerkt, bij Celtic, ik ben nu bijna twee jaar in Japan. Als mijn contract hier over een paar maanden ten ein de is, ga ik eens nadenken wat ik dan weer verder wil doen." den haag/gpd - Voetballer Fer nando Ricksen blijft voor be roering zorgen buiten het veld. De international werd al door bondscoach Dick Advocaat ge schorst, omdat hij in een dron ken bui vernielingen had aan gericht in het hotel na de EK- kwalificatiewedstrijd in en te gen Wit-Rusland. Maar ook bij zijn club Glasgow Rangers heeft hij inmiddels een bedenkelijke reputatie opge bouwd. De rechtsback bleef vorige week in Athene bij de Cham pions League-wedstrijd van zijn club tegen Panathinaikos aan de kant, omdat een hoofdwond nog niet was geheeld. Dus bracht hij de uren voor de wedstrijd, toen de rest van de selectie op de hotelkamer lag te slapen, samen met het bestuur door bij de rand van het zwem bad. In een jolige bui besloot Ricksen de voorzitter van zijn club, John McLelland in het zwembad te gooien. Wat hij niet wist was dat de Schot geen meter kan zwemmen. De Ne derlander moest zelf in het zwembad springen om zijn voorzitter te redden, zo meld den de Schotse kranten dit weekeinde. Bovendien sneuvelde bij de val in het zwembad McLellands gouden Cartier-horloge van 18.000 euro, zijn digitale came ra van 700 euro, zijn mobiele telefoon en moest Ricksen een paar keer naar de bodem dui ken om 's mans bril boven wa ter te krijgen. Een tweede bestuurslid zei in een reactie: „Ik geloof niet dat Ricksen voorlopig in aanmer king komt voor een salarisver hoging." De aanklager van de KNVB seponeerde de zaak. Hiddink verwacht niet dat Kezman na alle bele digingen aan zijn adres de Nederlandse competi tie gaat ontvluchten. „Kezman is graag bij ons. Ik denk niet dat hij in de winterstop alles op alles zet om te vertrekken. Hij maakt het seizoen ge woon bij PSV af." Na afloop van het duel beklaagde Kezman zich over het gebrek aan respect voor zijn persoon. Kezman zei gekwetst te zijn door het gezang van de Haagse aanhang (die onder meer zijn moeder voor hoer uitmaakte) en zich te hebben verbaasd over het uitblijven van maatregelen van de "kant van de scheidsrechter. Scheidsrechtersbaas Jaap Uilenberg vindt niet dat Luinge een fout heeft ge maakt door ADO Den Haag-PSV niet te onder breken in verband met de kwetsende spreekko ren. Volgens Uilenberg heeft Kezman daar ook niet om gevraagd. De oud-arbiter wijst er boven dien op, dat het voorkomen en aanpakken van dit soort leuzen vooral een taak van de clubs is. „Kezman is een beetje in de slachtofferrol gekro pen", zegt Uilenberg. „Ik heb het idee dat als Kezman geen rode kaart zou hebben gekregen, niemand het hier nog over had gehad." Wenen. Mannen, 765.00 euro. Eerste ronde: Schalken (Ned/4) - Waske (Dui) 4-6 6-1 6-2, Nieminen (Fin) - Kucera (Slw) 7- 6 6-0, Henman (Eng) - Pescosolido (Ita) 6-2 6- 3, Björkman (Zwe) - Volandri (ita) 6-1 6-4, Melzer (Oos) - Robredo (Spa/6) 6-2 6-7 7-6, Chela (Arg) - Massu (Chl/7) 7-5 7-6. Lyon. Mannen, 800.000 euro. Eerste ronde: Joezjni (Rus) - Mantilla (Spa/4) 6-3 7-6, Hrbaty (Slw) - Nadal (Spa) 6-3 7-5. Olivier Rochus (Bel)- Ascione (Fra) 3-6 7-6 6- 3. Ljubicic (Kro) - Lapentti (Ecu) 6-2 7-6. Tasjkent. Vrouwen, 120.000 euro. Eerste ronde: Golovizina (Rus) - Tatarkova (Oek) 6-3 6-4, Okamoto (Jap) - Tongsalee (Tha) 7-5 1-6 6-4. Filderstadt. Vrouwen, 600.000 euro. Eerste ronde: Conchita Martinez (Spa) - Groenefeld (Dui) 7-6 6-2, Farina Elia (Ita) - Coetzer,'7Af) 7-6 7-6. ACHTERLIJN Toetbalvereniging Noord- V wijk heeft een vaste sup- portersschare. De vijfde colon ne noemen ze zichzelf wel eens schertsend. Eén van die sup porters is Pieter Haasnoot, Pie- ter de Baard is zijn bijnaam, al geloof ik dat die baard al enige tijd is verdwenen. Met hem sloot ik de laatste jaren steeds een weddenschap af. Ik weet van de afkeer die de Noordwij- kers hebben van het grote geld van Ter Leede, dus Pieter ging graag de weddenschap aan dat Ter Leede boven Noordwijk zou eindigen in de hoofdklasse A. Het heeft mij wel eens 25 gidden gekost en hem ook. Als ik hem zaterdag tegenkom, zal hij wel niet bereid zijn om de weddenschap voor dit jaar af te sluiten. Dat is logisch; na zes wedstrijden staat Ter Leede bovenaan, Noordwijk heeft acht punten en bezet de negen de plaats. De matige seizoenstart was voor de sportredactie van deze krant aanleiding om naar Noordwijk te trekken en de spelers Rocky Pitti en Michael van der Laan eens te horen over de tegenvallende resulta ten. Het interview waarmee collega Gertjan van Geen te rugkwam, vond ik onthutsend. Zelfvertrouwen is prima, het mag een beetje op het arrogan te afzijn, maar ik vond Pitti en Van der Laan wat naïef on bezorgd over de nu al precaire positie op de ranglijst. Een paar citaten: „Wij hebben de ambitie om bij de eerste vijf te spelen.En: „Er zit zo veel voetballend vermogen in deze ploeg, dat het niet anders kan of het gaat resultaten opleve ren. We hebben FC Zwolle één helft het vuur na aan de sche nen gelegd en op de trainingen staan we soms te kijken van het niveau dat we halen. "Als klap op de vuurpijl: „Statis tisch gezien gaan we zaterdag winnen." „Dat wordt verliezen tegen ARC", toeterde ik over de re dactie. Groot was dan ook mijn verbazing toen ik hoorde dat Noordwijk de wedstrijd in Alphen aan den Rijn met 5-0 had gewonnen. Een zo grote ovenuinning kon Nomdwijk nu net niét gebruiken. Van der Laan en Pitti weten het nu ze ker: het komt allemaal wel goed. Die overtuiging heb ik niet. Zaterdag wil ik met Pieter wedden dat Noordwijk op de tiende plaats (of lager) eindigt. Willem Spierdijk P.S. Mijn besluit van vorige week om het veldkorfbal op te heffen is in niet alle kringen even enthousiast ontvangen. Voor de korfballiefliebbers is er een geruststelling: mijn voor stellen in deze rubriek gedaan hebben niet in alle gevallen tot maatregelen van de overheid Reageren? w.spierdijk@hdc.nl Hamilton, 2003 V J[ A

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 19