GESPREK VAN DE DAG 'Twijfel over gevangenishuwelijk nooit helemaal verdwenen' Ouders vechten vergeefs voor leven kind Karin Bloemen op de foto 5als Eva maar zonder vijgenblad Zangeres eist 30.000 euro van Weekend Kaartspel J 3gevaarlijke Amerikanen Denise trouwt met Amerikaanse terdoodveroordeelde Mooi dik is niet lelijk DAGELIJKS LEVEN Het Amphia Ziekenhuis in Breda hoeft een ernstig geestelijk gehandicapt kind niet lan ger te reanimeren. De ouders van het op 12 mei dit jaar geboren Bredase meisje eisten in kort geding dat de artsen doorgaan met voortdurend reanimeren, maar de recht bank wijst die eis af. Volgens de advocaat van het ouderpaar maakt het besluit van het ziekenhuis om niet langer te reanime ren 'het risico dat het kind overlijdt zeer groot'. Alle elf kinderartsen van het Amphia Zie kenhuis zijn van oordeel dat reanimatie van het meisje 'medisch zinloos' is. „Het zou haar lijden verlengen en haar toestand niet instandhouden of verbeteren", aldus de gezamenlijke artsen. Hun oordeel wordt bevestigd door geconsulteerde vakgenoten in de academische ziekenhuizen in Rotter dam, Utrecht en Nijmegen. De ouders gaan er echter, mede op grond van hun (bijbelse) geloofsovertuiging, van uit dat hun dochtertje volledig zal genezen. Ze hebben hun dochter na de geboorte drie keer thuis gehad, de eerste maal twee we ken. Door een longontsteking en ernstige ademhalingsproblemen moest het kind in alle drie de gevallen temg naar het zieken huis. De ouders menen ook dat de ademhalings problemen en het vollopen van de longen voorkomen kunnen worden door het aan brengen van een maagsonde. De artsen achten dat uitgesloten. „Ze heeft een constante behoefte aan extra zuurstof en zal altijd afhankelijk blijven van medi- ik de ise poi tie sche ondersteuning, waaronder frequeide uitzuigen. Ze moet soms vier of vijf keeri i dag gereanimeerd worden. Dat veroorzdit 1 extra leed. De kans dat ze ooit kan comiin - niceren met haar omgeving is minimaalhte De ouders eisten in het kort geding ook|ur< Amphia meewerkt aan overplaatsing nadie een ander ziekenhuis, dat wel wil reaniipp* ren. Amphia verklaart zich daartoe beret aj maar de ouders kunnen nog geen andeirin instelling vinden. |er< i>rd MENSELIJK DONALD Een rechtbank in Bombay heeft filmfinancier Bharat Shah, de 'KO NING VAN BOLLYWOOD', veroor deeld tot een jaar cel. De rechtbank achtte bewezen dat Shah informatie heeft achtergehouden over de ban den tussen de Indiase filmwereld en de maffia. Shah heeft een jaar in voorarrest gezeten en kwam daar door meteen vrij. Het openbaar mi nisterie had de maximumstraf van zeven jaar cel geëist. Producent Na- zim Rivzi en diens assistent kregen ieder zes jaar cel wegens banden met de maffia. De twee vonnissen zijn de eerste in de strijd die het openbaar ministerie heeft aange bonden met de invloed van de geor ganiseerde misdaad op de Indiase filmindustrie. Achter de glamour, de suikerzoete plots en de exotische lo caties gaat volgens het OM een we reld schuil waarin de maffia de dienst uitmaakt. Zo worden acteurs geregeld bedreigd om hen te dwin gen een rol te accepteren. In Canada hebben onderzoekers een FOSSIEL SKELET van een HAAI ge vonden dat met 409 miljoen jaar het oudste is dat tot nu toe werd ge vonden. Volgens de onderzoekers is het uit het oude Devon stammende fossiel tot wel 20 miljoen jaar ouder dan de tot nu toe oudste resten van een haai. De skeletstructuur is nog duidelijk te herkennen. Goed be waarde vondsten zijn bij roofvissen zeldzaam, doordat zij geen botten maar kraakbeen hebben, dat na hun dood snel vergaat. Bij mensen be staan alleen delen van de neus, oren en gewrichten uit kraakbeen, dat weinig kalk bevat. Net als alle haai en uit de oertijd behoorde het nu in de Canadese atlantische provincie New Brunswick gevonden dier tot de zoetwaterbewoners. Het Duitstalige Zwitserse tabloid Bliek heeft gisteren excuses aange boden aan haar lezers nadat de krant ontdekte dat een eerder gepu bliceerd vraaggesprek met MICK JAGGER verzonnen was. Het IN TERVIEW was geschreven door een Duitse journalist en werd geplaatst in het kader van het komende con cert van de Rolling Stones in Zurich. Tiet management van Mick Jagger lichte de krant in over het bedrog. De journalist baseerde zich op kran tenknipsels over Jagger en voegde er zelf wat sensationele details aan toe, aldus een woordvoerder van Bliek. Het is het tweede geval in korte tijd van een nepinterview in Zwitserland. Zondag meldde de krant NZZ al dat een door de krant gepubliceerd vraaggesprek niet de Amerikaanse schrijver Scott Turow vals was. Foto: WFA Actrice HALLE BERRY en haar man, zanger Eric Benet, zijn na drie jaar huwelijk UIT ELKAAR. De 37- jarige Berry liet gisteren in een ver klaringweten datwe tijd apart no dig hebben om onze verbintenis te evalueren". Ze vroeg de pers verder respect te hebben voor hun privacy. De Afro-Amerikaanse actrice, die vorig jaar een Oscar won voor haar rol in de film Monster's Ball, ont moette Benet tijdens een van zijn concerten. Berry's vorige huwelijk met American footballer David Jus tice, speler van de Cleveland In dians, strandde in 1996. Foto: AP Onze trouwe viervoeters, de HON DEN, lijken genetisch meer op de mens dan lange tijd werd aangeno men. Dat heeft een eerste ruwe schets van het DNA-PATROON van honden uitgewezen. De poedel Sha dow van geneticus J. Craig Venter vormde het onderzoeksobject op ba sis waarvan twee Amerikaanse insti tuten het eerste ruwe genenpatroon van honden hebben vastgesteld. De schets toont aan dat de hond zo'n 2,4 miljard basenparen DNA heeft, ongeveer een half miljard minder dan de mens. Toch heeft de hond genetisch veel meer gelijkenissen met de mens dan bijvoorbeeld de muis, die in de evolutie wel dichter bij ons staat en veel vaker gebruikt wordt voor experimenten. Volgens de onderzoekers kan de schets van het genenpatroon van de hond van belang zijn voor medisch onderzoek bij mensen. Honden delen zo'n 360 genetische afwijkingen met de mens en zijn na de mens het me disch meest onderzochte organisme ter aarde. Een Britse zakenman heeft een BOETE van 750 pond (bijna 1.100 euro) opgelegd gekregen omdat hij de watertoevoer heeft gesaboteerd naar de plastic box waarin de Ameri kaanse illusionist DAVID BLAINE 44 dagen wil doorbrengen. De door zichtige box hangt aan een hijskraan bij de Tower Bridge over de Thames. De illusionist leeft alleen van water en heeft er 27 van de 44 dagen op zitten. De 38-jarige zakenman Step hen Charles Field bekende tegen over de rechter op de toren te zijn geklommen vanwaar water naar de box wordt gestuurd en daar de toe voer te hebben gesaboteerd. Beveili gingspersoneel sommeerde Field naar beneden te komen. Toen hij dat na verloop van tijd deed, werd hij meteen in de boeien geslagen. Zijn sabotage-actie richtte voor zo'n 225 Britse pond (327 euro) schade aan. Dertigduizend euro schadever goeding, een paginagrote rectifi catie, inlevering van alle fotoma teriaal en het vrijgeven van de naam van de fotograaf. Dat eiste de advocaat van Karin Bloemen gisteren in een kort geding tegen boulevardblad Weekend. Het blad drukte, in het nummer van 10 september dit jaar, zeven foto's af waarop Bloemen naakt een boek ligt te lezen. De beelden komen van een filmpje van drie secon den, dat gemaakt werd door een toerist, aldus Weekend. Alleen het gekopieerde dvd'tje is in bezit van het magazine. Tijdens haar vakantie op Jamaica werd de zangeres actrice cabaretière naakt gefilmd. Zeven stilstaande shots werden gebruikt door het roddelblad. „Ze had kunnen we ten dat er op het strand, in één van de meest toeristische plaatsen van Jamaica, andere Nederlan ders waren en dat ze herkend zou worden", vindt raadsman K. Gil huis van Audax, de uitgever van Weekend. Bloemen zegt dat ze op een privé-strand zat. De actrice heeft het gevoel dat de fotoreportage, onder de kop 'Ka rin Bloemen als Eva, maar zonder vijgenblad', bedoeld is om de lachlust en de spot van het pu bliek op te wekken, zo stelt haar advocaat J. Versteeg. „Ze voelt zich in haai' persoonlijke levens sfeer, eer en integriteit aangetast. Ze voelt zich soms met spot beke ken." Voor die immateriële scha de eist Bloemen smartengeld, maar ook zakelijk zal zij hiervan schade ondervinden, stelt Ver steeg. „Door die foto's zal gedu rende lange tijd haar werk anders bekeken worden", aldus de advo caat. Die schade is echter niet be wezen, merkt Gilhuis op. Hij erkent dat er sprake is geweest van schending van de privacy, maar dat is volgens Gilhuis niet voldoende om deze klachten in te willigen. „Het is een wereldwijd fenomeen dat glamourbladen vaak nauwelijks geklede publieke figuren afbeelden", stelt Gilhuis. Dat er gespit wordt in het privéle- ven van deze bekende Nederlan der, begrijpt ook Bloemens advo caat. „Ze vraagt niet om nooit meer ongevraagd foto's te maken en te publiceren. Het hele volgen de nummer mag over Bloemen gaan. Ook negatief. Maar dit zijn hele intieme foto's." In je blootje een boek lezen op het strand; dat vindt Gilhuis niet intiem. Even brengt Bloemen haai' raads man in verlegenheid als de tegen partij inbrengt dat de actrice eer der naakt in een film heeft ge speeld. „Dat wist ik niet", zegt Versteeg terwijl hij zich met een indringende blik tot zijn cliënte wendt. Heel zachtjes en met een rood hoofd geeft Bloemen com mentaar: „O." De eisen van La Bloemen vindt Weekend exorbitant. Een voor schot van dertigduizend euro is 'buitensporig', rectificatie op pa gina drie van een artikel dat op pagina 42 en 43 stond is 'absurd', met het vrijgeven van je bronnen 'droog je ze uit en dat is negatief voor het vergaren van nieuws' en het inleveren van het fotomateri aal is 'niet nodig omdat Weekend al heeft toegezegd de foto's niet nog eens te gebruiken.' De rechter doet 9 oktober uit spraak. CPD Karin Bloemen voelt zich aangetast in persoonlijke levenssfeer, eer tegriteit. Foto: GPD As Sectdirv of Dclfasc. lie lijd fnr«fc(Knvl<xlgc of the attacks on ",'ll minutes Kïorc they occur red. Rumsfeld then capiuli/cd on the attacks os an exeme to increase the military budget. Hee has since formed an army capable of "dilliillhr domina tion" over the Earth. it D< Donald Rumsfeld is de schopri aas, George Bush de ruitenkoni en Osama bin Laden is de jokst Extreem-links in Frankrijk veiu koopt sinds enkele weken viao. temet zijn antwoord op het km spel dat de Amerikanen sameni stelden van de meest gezochtidi Irakezen. Het Franse kaartspölc slaat aan. „Ik vond het volkorrt ongepast om een mensenjacljv voor te stellen als een spelletje zegt Thierry Meyssan, de mar achter het kaartspel. De Franjj' kaarten zijn bedoeld om duia te maken waarom 'de 52 gevafi lijkste Amerikanen' in en om regering-Bush een gevaar zijl** voor de wereld. in Op de kaart van president Buon wordt gememoreerd dat nietv maar Al Gore de meeste stemi E kreeg bij de verkiezingen van Je 2000. Minister van defensie Rin( sfeld wist volgens de makers \dt het kaartspel van tevoren vansb aanslagen van 11 september, sn maar deed niets zodat hij de ag slagen kon gebruiken als een en cuus voor het opvoeren van cfeei defensiebegroting. Bin Ladende een agent van de CIA die ver- 'ai deeldheid moet zaaien tusserpr christelijke en islamitische wev; Meyssan is voorzitter van de lhe se organisatie Réseau Voltaire auteur van de controversiële ljcj seller 11 septembre 2001: l'effi able imposture (de grote leug4l| waarin hij ook al uiteenzette d een deel van de regering en dé»J» gertop in Washington van tevda op de hoogte waren van de aade slagen. Het Pentagon zou bovi zc dien nooit door een Boeing zijst geraakt, maar door een Amerien kaanse raket. Er waren immeijie: nergens brokstukken van een ite vliegtuig te zien. D De afgelopen weken zijn enkelwc duizenden exemplaren van h£v; kaartspel via het web verkoch?sa Binnenkort zijn ze in FrankrijlQij ook in de winkel te verkrijgen.!. 1 zijn versies in tien andere taleJfei komst. Prijs: 8 euro per stuk. A ie www.reseauvoltaire.net/ bushregimedeck.html j| Trouwen met iemand in een Ame rikaanse dodencel is geen alledaag se keuze. Denise de Boe uit Gouda heeft het toch gedaan. Vijfjaar na haar eerste ontmoeting met de ter doodveroordeelde Amerikaan Mi chael DeLozier stapte ze deze week in het huwelijksbootje. „We werden verliefd en een jaar na onze eerste ontmoeting beslo ten we te trouwen." Het heeft uit eindelijk nog vier jaar geduurd voor de huwelijksceremonie plaats kon vinden in de gevange nis van McAlester, in de staat Oklahoma. „Ik heb eerst geprobeerd een vi sum te krijgen voor Amerika, om daar te gaan wonen. Dan zouden we snel daarna trouwen", vertelt Denise vanuit Amerika. „Het heeft twee jaar geduurd voor die aan vraag werd afgewezen. Waarom is nooit duidelijk geworden maar het heeft zeer waarschijnlijk te maken met Michaels situatie. Uit eindelijk hebben we het huwelijk toch doorgezet." Ze vertelt dat ze vanaf het mo ment dat ze Michael leerde ken nen, geworsteld heeft met een in nerlijk conflict. Aan de ene kant de rationele gedachten dat het be paald niet voor de hand ligt om een man te trouwen die in death- row (dodencel) zit, de vraag of ze daar wel goed aan doet, en aan de andere kant de emotionele over wegingen omdat ze van hem houdt. „Die twijfel is nooit hele maal weggegaan. Ik ben er van overtuigd dat het Gods wil is dat wij trouwen, maar het is heel on werkelijk om met iemand te trou wen die je nooit kan aanraken." Denise blijft in Nederland wonen en werken. Ze gaat regelmatig op bezoek in McAlester en verder verloopt het contact via brieven. „Daarnaast bidden we samen. We hebben een vaste date in de week, dat is een vast moment waarop we alle twee tegelijk kunnen bid den en verder bidden we ieder op onze eigen tijdstippen. Het is heel moeilijk uit te leggen dat wij op die manier contact hebben. Ik denk dat het uiteindelijk niet uit te leggen is, dat moet je zo voe len." Denise wordt vaak aangesproken op haar partnerkeuze. Mensen verklaren haar voor gek en des kundigen hebben een mening over het type vrouw dat trouwt met een terdoodveroordeelde. Denise begint te lachen: „Het type eenzame vrouw. Nou ik ben be slist niet eenzaam. In het begin had ik het gevoel ik mezelf moest verdedigen. Dan dacht ik, ben ik nu gek? Dat verdedigen doe ik niet meer, ik weet dat ik ben ge trouwd uit liefde. Ik ben erg ge lukkig en het huwelijk heeft mij veel te bieden." De wetenschap dat het aardse huwelijk zeer waar schijnlijk kort zal zijn, schrikt haar niet af. „Eigenlijk begint het nu pas. We gaan nu verder bouwen aan onze relatie." De daden van Michael DeLozier - hij heeft in 1995 samen met Bo en Nathaniel Madison twee mannen doodgeschoten op een kampeer plaats bij de Glover river- zijn voor Denise moeilijk te accepte ren. „Ik heb moeite met het ac cepteren van zijn verleden voor dat ik hem leerde kennen. Ik heb het uiteindelijk wel gedaan en ik heb het vergeven. Ik ben alleen nooit naai' de plek gegaan waar het is gebeurd. Michael heeft zelf ook moeite met het verleden. Hij weet dat God het hem vergeven heeft en hij accepteert het feit dat hij moet boeten." Er moet een wonder gebeuren wil Michael DeLozier niet over een paar jaar worden terechtgesteld. De staat Oklahoma staat bekend om zijn grote aantal executies. „Er is nog een kans, al is die kans wel heel erg klein. Het is hopen tegen beter weten in." Melita Lanting theater van haar af wil omdat het 'een arrogant kreng is met misplaatste sterallures'. Bij deze miss-verkiezing in Roemenië liggen de prioritei ten wat anders. Daar kijken ze niet op een pondje meer of minder. De Russische ballerina zou daar zelfs niet mee mogen doen omdat ze te dun zou worden bevonden. Het betreft hier namelijk een schoonheidswedstrijd voor dikke vrouwen, 'the national fatty beauty contest' die dezer dagen voor de vijfde keer werd gehouden in Pees, 190 kilometer ten zuiden van Boeda pest. Foto: EPA pesc - In Rusland maken ze zich 'dik' om een ballerina die te veel ijs zou eten en te zwaar zou zijn. Het befaamde Bolsjoi-theater iri Moskou heeft haar de laan uit gestuurd omdat er geen partner te vinden was die de ballerina zou kun nen optillen. Het ware verhaal zou zijn dat het

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 2