Wonen in Zoeterwoudd fors duurder Don't call me baby. Woede in Oegstgeest over uitbreiding van La France REGIO me cabrio. me terreinwagen, me stationwagon, me stadsauto. Noem Noem Noem Noem Warmondse anekdotes gezocht voor carnaval Blij met skatepark, twijfels bij hangplek 1 Bezoek onze introductieshow die plaatsvindt t/m 4 oktober De nieuwe Panda Bromfietser in Zoeterwoude aangereden oed seizoen voor zwembad Zoeterwoude Frisse kleuren, een vrolijk uiterlijk, veel zit- en hoofdruimte en toch compact en wendbaar. De nieuwe Panda is zeer compleet uitgerust en leverbaar met aantrekkelijke optie-pakketten. Hij is er al v.a. 8.495,-. Een proefrit in de nieuwe Panda overtuigt je niet alleen van z'n unieke rij-eigenschappen; het levert je ook een gratis Fit&Verwencard op. Hiermee ga je met 2 personen naar een beauty-centre naar keuze voor de prijs van 1 persoon. Aarzel dus niet en kom snel langs in onze showroom. Wij rekenen op je komst. Prijs incL BTW/B PM, exclusief kosten rijklaar maken en verwijderingsbijdrage. Gemiddeld brandstofverbruik 4,3-5,7 ltr./100km volgens EU 1999/100-norm (1 op 17,5 -1 op 23,3) C02-emissie: 114- 135g/km, KATWIJK AAN ZEE: AUTOMOBIEL- EN GARAGEBEDRIJF SEINPOST B.V., DRIEPLASSENWEG 7, TEL. 071 - 4071644 LEIDERDORP: AUTO BOOT B.V., WEVERSBAAN 12, TEL. 071 - 5898900 HILLEGOM: AUTOBEDRIJF B. J0REN, ARNOUDSTRAAT 1, TEL. 0252 - 414839 NOORDWIJK: B00T-RIALT0 NOORDWIJK B.V., VAN BERCKELWEG 34, TEL. 071 - 3640040 Omwonenden Apollolaan voelen zich derderangsburgers door Jeroen Bordewijk oegstgeest - Omwonenden van de Apollolaan hebben nog steeds problemen met plannen van de gemeente voor uitbrei ding van partycentrum La France. Ook een nieuwe, grote re sporthal ter vervanging van dè tanende Apollohal is tegen het zere been van de meer dan vijftig Oegstgeestenaren die gis teren de inspraakavond be zochten. De gemeente heeft grote plan- nèn met het gebied rond de Apollolaan. Zo breidt het Rijn lands Lyceum uit op eigen ter rein en krijgt zorgcentrum Rus- tènborch nieuwbouw. De buurt biegrijpt dat. Veel minder begrip is er voor de uitbreiding van La France, die volgens menig om- vvonende tot meer verkeer en geluidsoverlast leidt „Een ster ke uitbreiding, zoals staat in het plan van de gemeente, is bo vendien in strijd met het be stemmingsplan", zei Homerus- laan-bewoner Kal, die zich hardop afvroeg hoe de gemeen te kon garanderen dat de ge luidsproductie niet toeneemt. „Èr zijn bovendien alternatieve plekken voor La France, zijn die ai onderzocht?" La France is gpvestigd tussen verpleeghuis Rustenborch en de Willibrord- parochie met begraafplaats. „De bewoners, maar ook wij worden volkomen terzijde ge schoven", zei parochiebestuur der Hilhorst. Ongeloof was er vooral over de tien avonden per jaar waarop La France, met een nieuwe ca paciteit van duizend bezoekers, een vol huis heeft. La France mag groeien van 1.200 naar 1.750 vierkante meter. Uitbater Van Zon van La France pro beerde de zaal gerust te stellen: „Als je tien keer per jaar dui zend man binnen hebt, is dat vaak." Inspreker Greebe viel het colle ge aan op de kap van 'praktisch alle bomen langs de Apollo laan'. „Daardoor krijgen wij straks uitzicht op lelijke recla meborden en een verouderde tribune", zei hij. „Die bomen fungeren bovendien als ge luidsbarrière." Veel bewoners maakten zich er boos over dat de gemeente de sporters en de feestvierders en niet de bewo ners als de belangrijkste 'ge bruikers' van het gebied rond de Apollolaan beschouwt. Be woners wezen de plannen al eerder af. Volgens veel omwo nenden is niets gedaan met eerdere reacties. Als de ge meente naar de bewoners luis tert, waarom is er dan geen va riant waarin de uitbreiding van La France eenvoudigweg ont breekt, was onder meer de vraag. En welk belang heeft de gemeente eigenlijk bij La Fran ce? Wethouder Meester erkende dat La France niet alleen be staat voor Oegstgeest, maar gasten trekt uit de hele regio. „Maar toch willen we in Oegst geest aan dit soort uitgaansge legenheden de ruimte geven." Meester had op het spervuur aan kritiek amper een ant woord. Met veel ambtelijk taal gebruik probeerde ze de zaal uit te leggen dat ze nu eenmaal niet iedereen tevreden kon stel len. „Wij hebben geprobeerd een evenwichtig pakket neer te zetten", was het verweer. Dat het de buurt hoog zit, bleek wel toen Fiks-voorzitter Hui zing het woord nam, één van de weinige voorstanders van de plannen. Korfbalvereniging Fiks wordt medegebruiker van de nieuwe sporthal en krijgt vol gens de plannen ook nog een kunstgrasveld. „Wij maken de gemeente een compliment, er is met veel partijen rekening ge houden", zei hij. 'Slijmbal', klonk het daarop uit de zaal. zoeterwoude-dorp - Een 45-jarige bromfietser uit Lei derdorp liep gistermiddag beenletsel op bij een botsing pp de Weipoortseweg in Zoeterwoude-Dorp. Het on geluk werd veroorzaakt door een 49-jarige automobilist uit Zoeterwoude die bij het verlaten van een uitrit geen voorrang verleende. De ge wonde is voor behandeling haar het Rijnland Ziekenhuis in Leiderdorp gebracht. warmond - De Warmondse carnavalsvereniging zoekt War- monders die anekdotes hebben over spraakmakende War mondse gebeurtenissen. Wie op de hoogte is van een smeui- ig verhaal kan dat laten weten aan Jozef van der Vooren. Hij heeft voor de avond van de prinsverkiezingen (zaterdag 8 november) een tekstschrijver gevonden die Jut en Juul weer tot leven brengt. „Vandaar de oproep, want het Jut en Juul verhaal moet veel dijenkletsers bevatten, waarbij humor, ironie en een vleugje cynisme centraal staat", aldus Van der Vooren. Het liefst ziet hij gebeurtenissen waarbij een plaatsgenoot cen traal staat of waarbij een plaats genoot lekker in de maling kan worden genomen. „Het hoeft geen kant-en-klaar verhaal te zijn", zo stelt Van der Vooren. „Een korte omschrijving is al voldoende. De tekstschrijver plaatst het wel in een kader. Het spreekt vanzelf dat wij alle inzenders met hilarische verha len voor eeuwig dankbaar zijn." e-mail: famvooren@tiscali.nl zoeterwoude - Het Zoeterwoudse openlucht zwembad Haasbroek heeft met 28.776 bezoekers een goed seizoen achter de rug. Het bad, dat van 20 april tot 6 september open was, trok 5.500 zwemmers meer dan vorig jaar. Maar ondanks het aanhoudende warme weer werd het succes v&n 1995 niet geëvenaard. Toen kwamen ruim 37.000 mensen zwemmen. Het afgelopen seizoen konden ambtenaren van de gemeente Zoeterwoude voor het eerst een tiënbadenkaart krijgen. Onder de noemer be drijfsfitness ('werknemers met een goede condi tie zijn minder snel ziek') konden personeelsle den buiten werktijd een gratis duik nemen. De animo was teleurstellend: slechts negen van de bijna tachtig ambtenaren maakten ervan ge bruik. Volgens een woordvoerder heeft de gerin ge belangstelling wellicht te maken met het feit dat de actie pas in juni begon. „Sommige ambte naren hadden toen al een abonnement gekocht." Binnenkort beslist de gemeente of de fitnessactie volgend seizoen een vervolg krijgt. Zoeterwoudse skaters zoeken sponsors door Judy Nihof zoeterwoude - Ze zijn enthou siast over het plan voor een skatepark langs de provinciale weg N206 in Zoeterwoude- Dorp. Minder blij zijn de ska tere die deze woendagmiddag 'Kinderen niet het dorp uitkeilen' zoeterwoude-dorp - Niet al le bewoners halen niet opge lucht adem als de funrarap van het Loetheveld ver dwijnt. De plek is prima, zegt Lóethe-bewoonster Patricia Driebeek. Ze vermoedt dat ouders jonge kinderen niet Th een uithoek' laten spelen. Een skatepark langs de N206, buiten de bebouwde kom, keurt zij af. „Ik vind niet dat de kinderen het dorp uitge- kèild moeten worden. Sociale controle ontbreekt v olgens Driebeek. „Er rijden hoogstens wat auto's voor bij. Fietsers zijn er later op de avond ook niet veel. Zo ver weg is de kans groter dat er kinderen ontsporen." De funramp op het Loethe veld moet weg voor woning bouw. Driebeek is tegen de bouw, omdat daarvoor be halve de ramp ook bomen moeten sneuvelen. Zij vreest dat er voor de jongere kinde ren niets te skaten overblijft De funramp wordt overdag ook gebruikt door kinderen van of zeven of acht jaar. naar het gemeentehuis zijn ge komen, met het plan van de ge meente om er ook een hang plek met afdak te maken. De skatere hebben slechte erva ringen met een paar hangjon geren. „Maak dat afdak niet van hout, want ze steken het in de fik," waarschuwt er één. Bij de funramp op het Loetheveld zit ten ook van die figuren. Uit ver veling gaan ze treiteren of din gen vernielen. Sander vertelt dat ze zijn jas hebben onderge- pist. Van een ander hebben ze zijn mobiele telefoon en porte monnee gejat. Bang zijn ze niet. Wel zijn de skaters het zat. „Preventief ruimen, die gas ten", stelt Tim droogjes voor. Sander vindt het jammer dat de 'lijfstraffen zijn afgeschaft'. An ders wist hij het wel. De wethouder heeft skatere uit zowel Zoeterwoude-Dorp als - Rijndijk uitgenodigd om de plannen voor het skatepark te bespreken. Er komen vier Zoe- terwoude-Dorpers en vier Rijn dijkers opdagen. Het is de be doeling dat de funramp van het Loetheveld wordt verplaatst naar het nieuwe skatepark langs de N206, schuin tegen over Swetterhage. De ramp moet daar weg voor woning bouw. Op de nieuwe plek moet ook nog een paar kleinere toe stellen komen. Paul en Tim zijn aan de slag gegaan. Ze halen folders tevoorschijn die ze bij fabrikanten hebben aange vraagd. Daarin staan de toestel len die ze helemaal zien zitten, zoals een funbox en een quart- ramp. Volgende week gaan ze donderdag 2 oktober 2qop? door Judy Nlhof zoeterwoude - Inwoners van Zoeterwoude gaan volgend jaar fors meer belasting betalen. Wie een koophuis heeft met een taxatiewaarde van 150.000 euro is straks 240 euro meer kwijt dan dit jaar. Dat komt doordat de onroerendezaakbelasting (ozb) met 23 procent stijgt, de ri oolrechten 156 euro duurder worden en de afvalstoffenhef fing met 28 euro omhooggaat. Het is al langer bekend dat de lasten in Zoeterwoude in 2004 flink stijgen. De gemeente ziet de inkomsten van het rijk te ruglopen. Beknibbelen op voor zieningen of een streep halen door grote projecten, zoals de plannen met de dorpskern, wil de gemeente niet. De ozb stijgt meer dan de ge meente in april van plan was. Sindsdien is de situatie nog wat verder verslechterd, aldus wet houder Van der Kooi. Zo is de gemeente geconfronteerd met extra salariskosten door de ho gere pensioenpremies en een aantal andere tegenvallers. Ver der wil het college twee procent van de ozb-stijging gebruiken om het Groenfonds te voeden. Uit dit fonds worden vergoe dingen betaald aan boeren die het Zoeterwoudse landschap instandhouden. Afgesproken is om elk jaar 50.000 euro in het (ff( Groenfonds te stoppen. De rioolrechten stijgen zo, omdat de gemeente toelg naar een kostendekkend ta Tot dusver kwam er aan rl rechten veel minder biri dan de gemeente kwijt was** onder meer onderhoud enE vanging van leidingen. '^7 Volgens Van der Kooi ontl£ Zoeterwoude er niet aan ortrs woners en bedrijven een bijdrage te vragen. Jarenf.! stegen de lasten slechts mei inflatiepercentage. Dat komc der meer door flink te pij? uit de reserves. „Maar f houdt een keer op", aldul?1 wethouder. Zoeterwoude is in Zuid-P land nu nog de gemeente de laagste lasten. Na de taif 1 stijging hoort Zoeterwoudé11 ker niet bij de duurste gemi01 ten, denkt Van der Kooi., verwacht dat we dan ergeifX* de middenmoot staan." Naast lastenverzwaring oplw de het college in april het om precariobelasting in te j ren voor Nuon en andere ^1 giebedrijven. Daarmee dj het college 150.00 euro bii®' te halen. De Zoeterwoudsi meenteraad schoot dat echter af. Volgens de fraP dient precariobelasting onj° een omweg meer geld var burger te krijgen. Nutsbedrfe zouden deze belasting doqei rekenen aan de klanten. lei Wethouder Ates (rechts) overlegde gisteren met de plaatselijke skate-jeugd over het plan voor een skatepark langs de provinciale weg N206 in Zoeterwoude-Dorp. Foto: Henk Bouwman offertes aanvragen. Om de kos ten te drukken willen ze spon sors zoeken. Ook belooft Paul ervoor te zorgen dat de nieuwe plek schoon blijft. De vier uit Zoeterwoude-Rijn- dijk vinden het geen bezwaar dat het skatepark in Zoeterwou de-Dorp komt, en niet bij hen. Een stuk fietsen moet iemand als Tim toch. Hij skate nu nog in De Bloemerd in Leiderdorp, maar daar is het niet leuk meer „vanwege de geweldplegin gen." Er trekken steeds meer hangjongeren heen die skatere met stenen bekogelen. Volgens wethouder Ates is het nog geen uitgemaakte zaak dat het skatepark er ook komt. Ze vraagt de jongeren daar reke ning mee te houden. De pro vincie, die eigenaar is van de grond, moet haar definitieve goedkeuring nog geven. Verder moet de politie nog worden overtuigd. Zij vindt de plek wat afgelegen. Of de gemeenteraad instemt, is ook nog maar de vraag. Ates verwacht niet dat de raadsleden staan te springen. Zij ergeren zich aan de vernie lingen die aan de lopende band worden aangericht rond de funramp op het Loetheveld. Op het veld is al enige tijd een aannemer bezig met de aanleg van een bezinkbassin. Deze week ging een bouwkeet in de fik en werd het zoveelste hek vernield. Ates: „De aannemer is het zat. Al zijn het maar een paar jongeren die het voor een grote groep verpesten, de raadsleden zijn toch wat terug houdend geworden om geld uit te trekken." Naar schatting kost de verplaatsing van de funramp en het neerzetten van nieuwe toestellen 21.000 euro. Het voorstel voor het skatepark komt in november in de raad. (advertentie)

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 16