Hiddink zet PSV op de weegschaal SPORT K18.8.S Jell! Huntelaar, tnixis m de zestien uit van Hooijdonks carrière Hofland terug in de basis Ricksen uit Oranje gezet na wangedrag T^i t t t -i j Het meest gênante moment Veldkorfbal wordt opgeheven dinsdag jo september 2o03 lieffoto: AP thea Gibson rerleden r orange - De voormalige nister Althéa Gibson is zon- r op 76-jarige leeftijd overle- 1. De Amerikaanse Gibson s de eerste zwarte speelster Wimbledon en de Ameri- nse kampioenschappen op ir naam schreef. Ze verkeer- al jaren in slechte gezond- d en overleed zondag in een cenhuis in East Orange. Gib- iwas in 1950 de eerste zwar- peelster die mocht meedoen i de Amerikaanse kampioen- appen. de huidige US Open. ijaar later mocht ze ook len op het gras van Wimble- i Ze won in 1956 Roland- ros en was in hetzelfde jaar erste zwarte vrouw die een won op Wimbledon, in het jbelspel met de Britse Ange- uxton. In de twee opvolgen- aren schreef Gibson in het elspel zowel Wimbledon als imerikaanse kampioen- appen in Forest Hills op rnaam. valdo blijft ch bij Milan aan Rivaldo blijft in elk ge- tot december bij AC Milan, b en speler zijn dat gisteren reengekomen. Vorige week [zegden beide partijen hun itract op. Rivaldo wilde weg, dat hij bij de winnaar van de impions League voorname- op de bank zat. Milan wilde dit verzoek meewerken. In weekeinde veranderde de bleiding van gedachten. De ziliaan reist vandaag met an naar Spanje. Daar speelt club in de Champions Lea- i tegen Celta. Ajax maakt 1 uit van dezelfde groep. asters ver weg >or Schalken iskou - Sjeng Schalken is gis- en in de eerste ronde van het inistoernooi van Moskou rd onderuitgegaan. De als rste geplaatste Limburger trioor voor 7000 toeschouwers uien het uur in twee sets (3-6 5) van de Rus Igor Andrejev, nummer 114 van de wereld, irig jaar bereikte Schalken in tzelfde toernooi de finale larin hij van Mathieu verloor, lalken verliest niet alleen 35 nten op de wereldranglijst, loopt achterstand op in zijn ging door te dringen tot de sters in Houston. Karnten van aude verdacht men - Het door de extreem- htse politicus Jörg Haider eide FC Kamten, tegenstan- van Feyenoord in het FA-Cuptoernooi, wordt ver- cnt van fraude met miljoe- euro's aan belastinggeld, voetbalclub zou enkele mil- nen aan subsidies hebben ibruikt en valsheid in ge- irifte hebben gepleegd om fraude met onder meer sub- ie voor de jeugdafdeling van club te verdoezelen, lider, die zowel voorzitter van club is als gouverneur van deelstaat Karinthië, doet de ischuldigingen aan het adres an zijn club af als politieke smmingmakerij. acchi niet electeerd - Alessandro Pettacchi, lie dit jaar in de drie grote wie erronden verscheidene etap- >es won, is niet opgenomen in e Italiaanse ploeg voor de we- Idlcampioenschappen wiel- nnen op de weg. Bondscoach anco Ballerini denkt dat het rcours in de Canadese plaats imilton niets is voor de su- rsprinter. Dat geldt natuurlijk voor Mario Cipollini, die als ■lverdediger automatisch rtgerechtigd is. Cipollini be st morgen of hij meedoet op oktober. ÏC toch televisie megen - De NOS zendt de IFA-Cupwedstrijd NEC-Wisla akóvv toch rechtstreeks uit. nvankelijk gaf de NOS op •ensdag 15 oktober de voor- Ïr aan MSK Zilina - FC echt en NAC - Newcastle ited. Studio Sport heeft die !Uze herzien omdat NAC door e5-0 nederlaag in Engeland 'goed als zeker uitgeschakeld NEC heeft door de 2-1 ne- tlaag in Polen de kansen nog dgen hand. De wedstrijd be- "t om 20.30 uur. door Mark Caldenhoven la coruna - Meer dan eens is PSV internationaal gewogen en te licht gevonden. Dick Advo caat, Bobby Robson, Erik Cerets en ook Guus Hiddink legden de club in de Champions League vergeefs langs de internationale meetlat. In de wetenschap dat het Europese avontuur van PSV in La Coruna vanavond alweer een schier onmogelijke missie kan worden, geeft Hiddink zijn ploeg nog één kans. „De spelers gaan nog één keer nu op de weegschaal." Als hij in de nabije toekomst als trainer én als directievoorzitter van PSV het sportieve sane ringsproces daadwerkelijk in gang zet, zal Guus Hiddink zijn eindoordeel voor een groot ge deelte toetsen aan het treffen met Deportivo la Coruna. Wie gisteravond aandachtig luister de, hoorde een getergde en te gelijk geprikkelde coach. Ie mand wiens intense teleurstel ling van het verlies tegen Mo naco (1-2) van twee weken ge leden nog altijd niet was wegge spoeld. Dus, zo zei Hiddink met veel woorden, gaat PSV tegen De portivo la Coruna op voor het allesbeslissende herexamen. Het uur U heeft in Eindhoven geklonken. ,,Ik hoopte dat een aantal spelers dit seizoen was doorgegroeid, maar ik moet concluderen dat de sportieve zorgen alleen maar zijn toege nomen. Tegen Monaco hebben we op ons donder gehad. Klaar. Iedereen moet zich nu realise ren dat ik geen gedrag meer wil zien dat duidt op angst. Ik wil niet zien dat PSV verstoppertje speelt. Daarvan moeten alle spelers doordrongen zijn. PSV is een ambitieuze club. Het kan niet zo zijn dat het in de toe komst een voortkabbelend ge heel wordt." In de hernieuwde jacht op Eu ropee? eerherstel, het wordt een eentonig verhaal, grijpt Hiddink vanavond terug op een in de voorbereiding beproefd recept. In de aanloop naar het seizoen testte PSV in Zuid-Ko- rea - in de strijd om de Peace Cup - een op de Champions League gestoelde speelwijze. Uitgangspunt: realisme boven naïviteit. In het tegen Olympi- que Lyon en Nacional gebruiHe 'Korea-model' was geen plaats voor de aanvallers Arjen Rob ben en Jan Vennegoor of Hes- selink, dievanavond dan ook vrijwel zeker ontbreken, maar verstevigde PSV zijn midden veld. In de zienswijze van Hiddink kan Robben, die de laatste we ken met een terugslag kampt, in het verloop van de wedstrijd altijd nog van de bank worden gehaald. Achter de snelheid van Rommedahl en Kezman pos teert Hiddink de Koreaan Park, die kort voor het trio Van Bom mel, Vogel en Van der Schaaf PSV-trainer Guus Hiddink: „ledereen moet zich nu realiseren dat ik geen gedrag meer wil zien dat duidt op angst." Foto: AFP/Miguel Riopa opereert. Hiddink: „Met spelers als Sergio, Valeron en Mauro Silva wü 'Depor' (dat Romero vanwege een slangenbeet mist, red.) ons vastpakken op het middenveld. Daar moet PSV dus wat tegenover stellen en zorgen dat we niet op een naïe ve manier in het mes lopen." Dè verrassing bij PSV vormt de vrijwel zekere terugkeer van Ke vin Hofland in het centrum van de verdediging. Dat gaat ten koste van Jurgen Colin, over wie Hiddink over de grenzen toch nog te veel twijfels heeft. André Ooijer neemt zodoende zijn oude positie als rechtsback weer in. Hofland wilde gister avond niet vooruit lopen op een mogelijke rentree, nota be ne in Riazor, het indrukwek kende 'huis' van Deportivo la Coruna. Met of zonder Hofland kan PSV de borst flink natmaken. Niet alleen zijn de rapportcijfers in uitwedstrijden in de Cham pions League ronduit bedroe vend. De laatste uitzege van PSV dateert alweer van 24 okto ber 2000 in Kiev tegen Dynamo (0-1). Ook kan het in La Coruna spoken, weet Hiddink uit erva ring. „Hier is het altijd kwaad kersen eten. Dat weet ik nog uit mijn tijd als trainer van Real Madrid, Valencia en Betis Sevil- la. Het zal heel moeilijk wor den. Juist daarom moet PSV zich in de oren knopen dat elke kans aangegrepen moet wor den." Vermoedelijke opstellingen: DEPORTIVO LA CORüfiA: Molina; Héctor, Jorge Andrade, Naybet en. Capdevilla; Sergio, Mauro Silva, Victor en Valeron; Luque en Pandiani. PSV: Waterreus; Ooijer, Hofland. Bou- ma en Lee; Van Bommel. Vogel en Van der Schaaf; Park; Rommedahl en Kez- den haag/gpd - Fernando Rick sen blijkt begin juni uit Oranje te zijn verwijderd; Dick Advo caat bestrafte de back van Glas gow Rangers wegens wange drag in Minsk, na de interland tegen Wit-Rusland. Ricksen dronk er na de wedstrijd een flinke slok, werd dronken en trapte vervolgens de deur van zijn hotelkamer in. Het borreltje werd Ricksen niet kwalijk genomen, er was zelfs toestemming voor verleend. De interland tegen Wit-Rusland was ook de laatste wedstrijd van het seizoen, voor de inter nationals begon de vakantie. Het was zijn wangedrag vanwe ge dronkenschap dat Ricksen voorlopig zijn plaats kost(te) bij Oranje. De speler zelf, in Schotland al eens dronken achter het stuur door de politie van de weg ge haald en ooit binnen het kwar tier van het veld gestuurd tij dens de titanenstrijd met Celtic, erkent zijn dronken bui, maar bagatelliseert al het overige in Sportweek die vandaag ver schijnt. „Eigenlijk is er niet al te veel gebeurd. Er waren er een stuk of zes, zeven, onder wie ik, flink dronken. Dat ging gepaard met wat kabaal en zo, verder is er niks schokkends gebeurd." De Limburger (twaalf inter lands) dreigt nog wel min of meer dat 'al die mensen die over anderen lullen, heus aan de beurt komen', maar beseft dat hij een reputatie heeft op gebouwd, waar hij niet snel meer van af komt. Dick Advocaat is intussen ver baasd dat de affaire naar buiten is gekomen. De bondscoach werd voor de wedstrijd tegen België expliciet gevraagd waar om Ricksen niet was geselec teerd; op dat moment was het geen logische keuze. Advocaat antwoordde toen met een leu gentje dat Ricksen even niet no dig was. Kenners voorspellen AGOW-spits een grote toekomst door Piet Arends Apeldoorn - Hij staat al op acht treffers in de eerste divisie, droomt van Oranje en Valencia, voelde zich met een pruik van Gullit de bink van de school en hield in zijn slaapkamer einde loos een tennisballetje hoog. Klaas Jan Huntelaar, net 20 jaar, scherpschutter van AGOW, PSV-huurling. De kenners voor spellen hem een grote toe komst. Neusje voor de goal. veel talent, leergierig, een eredivisiespits, stronteigenwijs, maar ook: iets te langzaam. Het cv-tje van Huntelaar ziet er op een paar kleine tekortkomingen na al heel aardig uit. Met 'referenties' als Frank Arnesen, Peter Bosz, John Lammers, Martin Jol, Jur- rie Koolhof en Robert Roest kan de getalenteerde aanvaller met een gerust hart de boer op. RKC-trainer Martin Jol loopt weg met de kwaliteitein van Huntelaar: „Ik zou hem over een jaartje zo willen hebben. Hij is nu al completer dan onze spits Rick Hoogendorp. Hoo- gendorp blijft weg en slaat toe. Huntelaar is eveneens een af- werker, maar ook een aanspeel punt. Zo'n jongen moet je eens laten spelen met een type spe ler als Said Boutahar. Die voedt 'm, dat heeft hij nodig. AGOW is een prima tussenstation. Hij schopt er dit jaar vijfentwintig in, daar ben ik van overtuigd. Als je dat kunt, scoor je ook in de eredivisie." Vorig jaar huurde De Graaf schap halverwege de lijdensweg Klaas Jan Huntelaar van AGOW snelt langs RKC-speler Petrovic. Foto: GPD/Tom van Dijke in de eredivisie Huntelaar van zijn huidige werkgever PSV. In negen wedstrijden deed trainer Peter Bosz een beroep op z'n killersinstinct. De teller kwam niet in beweging. Bosz gelooft onvoorwaardelijk in de mogelijkheden van de AGOW-spits. „Klaas Jan wordt een eredivisie-spits. Hij heeft een groot scorend vermogen, is heel vast in de afwerking. Klaas Jan mist explosiviteit. Hij moet daarom niet te statisch spelen en hij moet slimmer worden, maar dat heeft met ervaring te maken. Dat hij dit jaar voor AGOW heeft gekozen is heel verstandig, hij speelt daardoor veel wedstrijden." Oud-spits John Lammers werk te als assistent-trainer bij De Graafschap vrijwel dagelijks met Huntelaar. De lofzang houdt aan. „Klaas Jan komt in de eredivisie terecht. De vraag is: speelt hij uiteindelijk voor een topclub of houdt het bij een club in de middenmoot op. Dat is moeilijk te zeggen. Hij zit pas op veertig, vijftig procent van z'n kunnen." Ervaren rot en pur sang verde diger Robert Roest komt Hun telaar dagelijks tegen, in de kleedkamer, op de training in de duels. „Klaas Jan heeft een neusje voor de goal en het is heel moeilijk om als verdediger in het duel aan de bal te ko men. Hij is heel gedreven, het lijkt me zo'n type die vroeger als jongen met een bal onder zijn kussen sliep.' Frank Amesen, manager scou ting en transfer van PSV, houdt de vorderingen van Huntelaar nauwgezet in de gaten. Hunte laar staat ook volgend jaar nog onder contract bij PSV. „Klaas Jan scoort goals, daar gaat het in het voetbal om. Een echte speler voor de zestien. Koel, kopsterk en een neusje voor de goede positie. Wat de toekomst brengen zal weet ik niet. Aan het einde van dit seizoen praten we met Huntelaar over zijn toe komst, niet eerder." AGOW-trainer Jurrie Koolhof kent Huntelaar en de familie al langer, als hoofd opleidingen van De Graafschap. Huntelaar voetbalde van z'n tiende tot z'n zestiende in de jeugd van de Achterhoekse trots. Ook hij is, maar dat zal niemand verras send, gecharmeerd van de kwa liteiten van z'n topscorerr. „Klaas Jan heeft met AGOW een goede keuze gemaakt. Hier komt hij tot rust, hier mag hij een slechte wedstrijd spelen. De Graafschap kwam voor Klaas-Jan op een verkeerd mo ment. Daar moest hij onmid dellijk presteren, daar werd ge streden voor behoud van een plek in de eredivisie." door Henri van der Steen istanbul/den haag - Hij spreekt zelf van een zwarte dag. „Ik heb het meest gênante mo ment uit m'n carrière meege maakt." Een strafschop missen, soit. Maar uitglijden, de bal eerst met links en dan met rechts raken, is wel erg apart. Pierre van Hooijdonk miste de penalty zaterdag voor Fener- bah^e tegen Genclerbirligi, al vroeg in de wedstrijd. „Ik gleed weg met mijn standbeen en raakte toen eerst met links de bal. Van horen zeggen heb ik dat de bal links van de keeper naast de paal ging. Ik lag zelf met mijn gezicht in het gras, ik heb niks gezien. Ik heb ook ei genlijk niet het gevoel dat ik heb gemist, want ik heb niet ge schoten. Ik heb er dus geen rot gevoel over. Dat was het geval geweest als de keeper m'n bal had gepakt." Hamvraag: wat was de oor zaak? Van Hooijdonk: „Het enige dat ik kan bedenken is het veld. We speelden in Izmir, als straf voor supportersgeweld, op een veld met zacht, droog gras. Matras achtig. Ik heb voor de wedstrijd gevraagd of het veld niet even besproeid kon worden, maar dat ging niet. Vanwege dat gras heb ik op rubbertjes gespeeld in plaats van op pinnen, maar het bleek dat je wel in dat gras zak te, maar geen grip had; je pakte niks." Meteen na die strafschop van schoenen verwisseld? Van Hooijdonk: „Haha, daar ben ik dan weer te eigenwijs voor." Hoe lang is het geleden dat je een strafschop miste? Van Hooijdonk: „Twee jaar, in mijn eerste wedstrijd voor Fey enoord, tegen Sparta. Daarna heb ik er voor Feyenord nog negen gemaakt in de competi tie, eenje tegen PSV in de beker, eentje tegen PSV in de UEFA Cup, de beslissende toen en eentje in de UEFA Cup finale." Blijf je ze wel nemen? Van Hooijdonk: „Tuurlijk! De euforie blijft trouwens over heersen, we staan mooi tweede. AI moet ik zeggen dat het me niet slecht uitkwam dat we acht minuten voor tijd dus nog die 1-0 maakten." SPORTUITSLAGEN BOKSEN Rotterdam. Bep van Klaveren Memorial. Amateurs, veder: Dominico (Ita) wint op pun ten (4-1) van Haratunjan (Ned), licht: Kocabas (Ned) wint op punten (5-0) van Bochiero (Ita). midden Serdjoek (Ned) wint op punten (3-2) van Ndaye (Ita) Profs, Benelux-titel lichtwelter: Haeck (Bel) wint door opgave in zevende ronde van titel houder Akunel Dias (Ned); supermidden: Krol (Pol) wint op punten van Daniêls (Ned). DAMMEN Zwartsluis. Barrage WK mannen. Driekamp, vierde ronde: Ts|izjov (Rus) - Geor- gtev (Rus) 1-1 Stand: 1. Tsjiziov. Georgiev 3- 3,3 Valnens (Let) 2-2. HONKBAL New York. Major Leagues, eindstanden. American League, east division: 1 New York Yankees 101-61, 2. Boston Red Sox 95-67, 3 Toronto Blue Jays 86-76, 4. Baltimore Orioles 71-91, 5. Tampa Bay Devils Rays 63-99. Cen tral Division 1 Minnesota Twins 90-72, 2. Chicago White Sox 86-76, 3. Kansas City Roy als 83-79, 4 Cleveland Indians 68-94, 5. De troit Tigers 43-119 West Division- 1 Oakland A's 96-66. 2 Seattle Mariners 93-69, 3. Ana heim Angels 77-85, 4. Texas Rangers 71-91 National League, east division: 1 Atlanta Bra ves 101-61, 2. Florida Marlins 91-71, 3. Phi ladelphia Phillies 86-76, 4 Montreal Expos 83-79, 5. New York Mets 66-95. Central Divi sion. 1. Chicago Cubs 88-74, 2 Houston As tros 87-75, 3. St Louis Cardinals 85-77, 4 Pittsburgh Pirates 75-87, 5. Cincinnati Reds 69-93, 6. Milwaukee Brewers 68-94 West Di vision: 1. San Francisco Giants 100-61, 2. Los Angeles Dodgers 85-77, 3. Arziona Diamond backs 84-78, 4 Colorado Rockies 74-88, 5. San Diego Padres 64-98. Play-offs, eerste ronde (best-of-five). American League: New York Yankees - Minne sota Twins (eerste wedstrijd dinsdag), Oakland A's - Boston Red Sox (woensdag) National League: Atlanta Braves - Chicago Cu bs (dinsdag), San Francisco Giants - Florida Marlins (dinsdag). PAARDENSPORT Joure. Draverij. Eerste koers, 2025 m: 1. Racing Dragon (Eng- werda, J.W.M.) 1.24.3, 2 Phinto S, 3. Pala Frisiana. Niet gestart. Rita Dee, Pro Roodnoot. Toto: winnend 2,70; plaats 1,50 1,80 2,00; duo 9,30; trio 37,80. Tweede koers, 1609 m: 1 Impeccable Value (Pools. R L.) 1.27,9, 2. Nippon Express, 3. Nobel Friesma Niet gestart: Pro Roodnoot. To to. winnend 4,00, plaats 1,90 3,40 7,90; duo 33,00, trio 614,80; dubbel winnend 10,20. Derde koers, 1609 m: 1 Nikki Groenhof (Wes ter, R.) 1.27,2, 2. Kwier Buitenzorg, 3 Narrow Escape. Niet gestart. Odin d'Almere Toto; winnend 8,00, plaats 3,40 4,70 3,90; duo 85,40; trio jackpot. Vierde koers, 2025 m: 1. 0 Jules S (Bakker, J.G.H.) 1.23,9, 2. Nirwana, 3. Remco Shoeing.Toto winnend 6,60; plaats 1,80 1,90 1,40; duo 68,0, trio 352.00 Vijfde koers. 2025 m: 1. Presh Up (Kooyman, TH.) 1.25.0. 2. Rush Kingly. 3. Roxy Shoeing. Toto. winnend 9,50; plaats 2,30 1,70 1,90; duo 30,50; trio 292,40. Zesde koers, 2025 m: 1. Romeo Beemd (Vlie ger, R.T. de) 1.25,2, 2. Ottofire Spirit, 3 Roodnoot Jansara. Niet gestart: Radja Supre me. Toto; winnend 3,60; plaats 1,690 2,70 1,60; duo 32,40, trio 88,30 Zevende koers, 2785 m: 1 Nutcracker (Hoo- geveen, Mw E.E.C.M1 26,8, 2 Pecos Greenacre, 3 L'Fresh Wind C Toto: winnend 6,50; plaats 1,70 1,70 2,00; duo 37,30; trio 234,90. Achtste koers, 2025 m: 1 Mario Faune (Klap- pe, Mw. I 1.23,9, 2. Morengo D, 3. Janco van Douma, 4. Icare Quatre. Toto: winnend 17,60; plaats 5,30 2,40 2,10; duo 182,30; trio; kwartet 5420,60. Negende koers, 2025 m: 1 Odin Kingly (Poort, Mw. M S.) 1.28,5, 2 Souteneur, 3. Ringo Faithful. Toto: winnend 3,80; plaats 1,60 2,40 2,60, duo 35.30; trio 217.30 Tiende koers, 2025 m: 1 Prins (Blonk F.W van der) 1.28,0, 2. Rigilio Oei Jet, 3 Rilonka Meerswal. Niet gestart Soulmate Toto: win nend 3,90; plaats 1,60 1,70 2,50; duo 15,10; trio 121,10. Elfde koers, 2025 m: 1Hugo Trotting (Hette- ling, Mw K.) 1.24,6, 2 Narrow Escape, 3. Melie D. Toto; winnend 15,70; plaats 6,40 4,80 4.90; duo 840,90; trio 4977,30 Totalisatoromzet: 135.095,50. PRIJSVRAGEN Lucky Day 3213. 2.4.8.13.19.27.32 33.37.41.46.48 54 55. 58.67.69.71.76.78 (Onder voorbehoud van typefouten). TENNIS Moskou. Mannen, 875.000 euro. Eerste ronde; Andreiev (Rus) - Schalken (Ned/1) 6-3 6-1, Spadea (VSt) - Stoljarov (Rus) 1-6 6-4 6-4 Oliver Rochus (Bel) - Bjórk- man (Zwe) 6-4 6-4. Moskou. Vrouwen, 1,13 miljoen euro. Eerste ronde: Serna (Spa) - Farina-Elia (Ita) 2- 6 6-3 6-2, Zvonareva (Rus/7) - Coetzer (ZAf) 4- 6 6-1 6-2, Doetsjevina (Rus) - Raymond (VSt) 6-2 7-6. Metz. Mannen, 380.000 euro. Eerste ronde: Pavel (Roe) - Hrbaty (Slw/6) 4-6 6-4 7-6, Sanguinetti (Ita) - Enqvist (Zwe) 7-5 6-3, Ferrer (Spa) - Beek (Slw) 6-1 6-2, Behrend (Dui) - Puerta (Arg) 7-5 6-4, Mahut (Fra) - El Aynaoui (Mar/2) 7-6 4-6 7-6 Tokio. Mannen, 605.000 euro. Eerste ronde: Van Scheppingen (Ned) - Vinci- guerra (Zwe) 4-6 6-4 6-1, Iwami (Jap) - Es- chauer (Oos) 6-0 6-4, Bogomolov (Rus) - Heu- berger (Zwi) 6-2 7-6, Ulihrach (Tsj) - Miranda (Per) 2-6 6-4 6-4, Norman (Bel) - Bastl (Zwi) 7-5 6-4, Draper (Aus) - Vacek (Tsj) 6-3 7-6, Phau (Dui) - Salzenstein (VSt) 6-7 7-6 7-6, Verdasco (Spa) - Weiner (VSt) 6-4 6-2. Kra- tochvil (Zwi) - Berdych (Tsj) 7-6 4-6 6-3, Iwa- buchi (Jap) - Mammnt (VSt) 7-6 6-2. Tokio. Vrouwen, 150.000 euro. Eerste ronde: Fujiwara (Jap) - Cargill (VSt) 6-3 6-2, Parra (Spa) - Serra-Zanetti (Ita) 6-1 6-2, Schaul (Lux) - Sucha (Tsj) 6-1 7-5. Groningen. Challenger mannen, 50.000 euro. Eerste ronde: Niemeyer (Can) - Logtens (Ned) 6-3 6-2, Rehnquist (Zwe) - Van Gemerden (Ned) 6-4 6-4, Eiseneer (Bel/5) - Wawrinka (Zwi) 6-4 5-7 7-5, Sirianni (Ita) - Traikov (Bul) 6-2 6-4, Parmar (GBr/7)- Sjoekin (Rus) 3-6 7- 6 6-4, Johansson (Zwe) - Rojer (NAnt) 6-3 6-2 Dubbelspel, eerste ronde: Sluiter/Hemmes jr (Ned/1) - Bracciali/Lorenzi (Ita) 6-3 6-2, Kem- pes/Wessels (Ned) - Huss/Sirianni (Aus/lta) 7- 5 6-4, Van Gemerden/Wauters (Ned/Bel) - Dijkstra/Van Haasteren (Ned) 6-4 6-4, Karanu- sic/Kisgyorgy (Kro/Hon) - De Gier/Koning (Ned) 6-3 6-4 Glasgow. ITF-vrouwen, 25.000 euro. Kwartfinales: Van de Ven (Ned) - Nooni (Zwe/6) 6-7 7-5 7-6. Halve finales: Van de Ven - O'Donoghue (GBr/2) 6-2 6-2. Finale Arvids- son (Zwe/1) - Van de Ven 3-6 6-3 6-3. Slecht nieuws voor de korf ballers. Ik heb besloten om het onderdeel 'veldkorfbal' af te schaffen. Niet omdat ik iets tegen deze sport heb. Integen deel, mijn dochter Anouk kwam vorige woensdag met een prachtige beker thuis die zij bij het schoolkorfbal had gewonnen. Bij die gelegenheid viel mij wel op wat een enorm stuk land de lokale korfbalver eniging van de plaatselijke (Leiderdorpse) .overheid ter beschikking heeft gekregen. In Leiden is het niet anders. Daar korfballen clubs als De Danai- den en KZ Leiden op een paar hectare grond. Dat zou niet zo bezwaarlijk zijn, als deze terreinen enigs zins efficiënt zouden worden benut. Dat is helaas niet het geval. Als de korfballers in september en oktober hebben gespeeld, trekken zij de zaal in. De overheid heeft voor de korfballers ook nog een paar sporthallen neergezet. En als het zaalseizoen afgelopen is, wordt er ook nog eens een paar maandjes in de buiten lucht gespeeld. Het attractieve zaalkorfbal heeft de variant op het veld al lang overvleugeld. Er komen duizenden mensen kijken naar de indoorsport, de jaar lijkse finale om het landskam pioenschap in Ahoy1 is een happening. Waarom bestaat d?t veldkorf bal nog, vroeg ik met zo lang geleden aan een collega die 'er op zit'. „Omdat de clubs de kantine-inkomsten niet kun nen missen", legde hij uit. Een ontluisterend antwoord. Ik had gehoopt dat hij zou zeggen: er is niets lekkerder dan bij windkracht negen en een maartse bui in het verde digingsvak te kijken naar de pogingen van je ploeggenoten om een punt te scoreij. Maar nee, onze club heeft de alco holinkomsten nodig en of de overheid daarvoor maar wat potentiële bouwkavels wil op offeren. Bebouwen dus die korfbalvel- den (en in Leiderdorp kunnen er op het veld van Velocitas tennisbanen worden aange legd). Willem Spierdijk Reacties naar w.spierdijk@hdc- .nl

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 19