leding voor in n om het bed Kindermode: Hip, romantisch en stoer Donatella Versace Stoere laarzen voor kids zijn het helemaal Ann Demeulemeester haar slaapkleding kun je zo het nachtleven in duiken. Tot de collectie behoren onder meer een lange ochtendjas van zwarte zijdechiffon en polyester. De jas heefteen blote rug met een rijgsnoeropening. Dan is er ook nog een prachtige vrijetijdsjurk met een diep décolleté waarin dezelfde rijgsluiting is verwerkt. Verder brengt Dekkers een zogenaamde drawstring pantalon meteen aansnoersluiting en enkele tops. Echt te mooi om in te slapen. door Machteld Leistra/GPD Voor meer informatie: www.twinklestar.nl www.marliesdekkers.nl Hansopje of shortama? - de kindercollecties is er deze winter geen aan variatie. Folklore? Glamour? Of toch ver sportief? Kies maar wat je wilt. Grove n, bikerjacks en jeans voor de oudere kids én peuters. Kinderen die met hun ouders uit winkelen gaan, krijgen het nog moeilijk. Wordt het meegaan met de mode of toch weer iets met roze? En zijn de jongens nog 'skater' of willen ze nu die stoere leren jas? Soms lijkt het ook wel of ontwerpers geen kleine mensjes meer kennen en alle kids als volwassenen behandelen. Neem bijvoorbeeld het merk Liu- Jo. Dit trendy, nog-net-niet designermerk heeft ook een lijn voor jonge meiden. Overgooiertjes met bloemapplicaties, geborduurde wollen tule tops en moleskin broeken (een soort fijne fleece-stof), folky rokjes en mohair breigoed toveren een kleine meid om in een echte prinses. Daarnaast vinden we ook zwarte Kiekeboe, stoer voor hem. denim rokken shirts met strass-steentjes en tule applicaties aan de rokjes. Maar ook het merk Van Hassels heeft trendy kleding als een bloemenbloes met ruches, lange vesten en spijkerbroeken met 'rafels'. Maar verder is de kindermode vooral erg stoer. Stoere jacks zijn er genoeg, ze hebben een beetje een 'biker'- look of een nep-bontkraag, zoals bij Kiekeboe of Van Hassels. De kleding oogt zeer comfortabel. Net als bij de jongens is ook de meidencollectie rijk voorzien van lekkere truien en vesten. En er is aandacht voor de skate- jongens, daar hebben ze wijde sweaters en jeans met grote zakkèn voor. De voorliefde voorgebreid spul en stoere looks komt overal in de mode naar voren, ook bij de baby- en peuter-collecties. Bij Noppies bijvoorbeeld is er veel aandacht voor grove breisels, vestjes en pullovers. Die doen het leuk op stonewashed jeans of ribbroeken. Samen met een ribpetje geeft dat een mooi 'Ciske derat'-effect. Ook Kiekeboe gaat voor stoer. Ze hebben ook veel denim (met de gewenste vintage dirty of bleach-look) en stoere thema's zoals de schipperswereld (hoewel men dan bij de meisjes hartjes-prints gebruikt). IJstruien, stoere canvasbroeken en gebreide jurkjes hebben echter wel allemaal een vrolijke uitvoering in blauwe, grijze-, zwarte- en khakibruintinten en hier en daar een beetje paars en roze. j met dat oude T-shirt vol gaten en dat in de was vergrijsde lachtponnetje met konijnenprint, t slapen kan ook echt niet meer. Ife gaan, net als in vroeger tijden, weer zeer gekleed te bed. Met y pyjama, bedjasje, nachthemd of isop. De pyjama is namelijk weer maal terug. Maar, niet alleen om te slapen. De term nachtkleding volstaat eigenlijk niet meer om datgene te omschrijven wat er deze winter in de winkels hangt. Het Engelse 'homewear' komt meer in de buurt. Volgens Monica van Alewijn van Bodyfashion Promotion zie je een tendens om nachtkleding binnenshuis als gewone kleding te dragen.- „De traditionele pyjama en het nachthemd waren niet meer zo in trek de laatste jaren, maar kleding voor in en om het bed komt nu weer helemaal terug. De mensen vinden het heerlijk om lekker thuis te ontspannen en trekken - zodra ze thuiskomen van hun - werk hun kleren meteen uit om een gemakkelijker tenue aan te doen. Ze willen er niet shabby bij lopen, maar goed verzorgd. De nachtmode van nu is zo mooi datje er gewoon mee kunt rond lopen zonder je te hoeven omkleden als er bijvoorbeeld iemand aan de deur staat. De grenzen vervagen. Dat zag je al bij de lingerie en de badmode en dat zie je nu ook bij de nachtmode gebeuren." De trends in de nachtmode volgen het gewone modebeeld. Veel mix match dus. Een ouderwetse flanellen pyjamabroek met ruitjes of streepjes in combinatie met een mooi T-shirtje erop is heel hip. Deze trend is overgewaaid uit de Verenigde Staten. Ook uit de VS komen de pyjama's van het razend populaire merk Twinklestar. Ally McBeal verscheen vaak op het tv-scherm met een flanellen herenpyjama in roze of pastelblauw met wolkjes of schaapjes erop. Sinds kort is dit merk ook in Nederland verkrijgbaar en zien we onze soapsterren uit GTST er ook in rond lopen. „Avondkleding, maar dan voorthuis. Heel chic en diva-achtig." Zo noemt Monica van Alewijn een andere grote trend in de nachtmode deze winter. Van slipdress tot voile negligé, het is allemaal even mooi en luxueus. De bekende lingerie ontwerpster Marlies Dekkers brengt deze winter haar eerste nachtmode- collectie genaamd Nightdressed. Met Hansop/jumpsuit: Eendelig pak met lange pijpen en mouwen. Soms met voeten eraan. Pyjama: Tweedelig pak met een lange broek met jasje of shirt. Shortama: Pyjama maar dan met een short in plaats van een lange broek. Babydoll: Kort ballonvormig broek je met ruimvallend dun hesje. Nachthemd: Lange slaapjurk, in lengte variërend van knie tot en kel. Bigshirt: Kort nachthemd in T- shirtmodel. Negligé-set: Lange ochtendmantel met een bijpassend nachthemd, Kleine dame (Liu-Jo). gemaakt van luxe materiaal. Vaak doorschijnend. Huisjurk: Lange jurk van soepel vallend materiaal. Comfortabel, maar toch gekleed. Huispak: Comfortabel tweedelig pak om thuis in te ontspannen. Duster: Korte of lange ochtendjas voor huiselijke bezigheden. Peignoir: Enkellange ochtendjas. Bedjasje: Jasje met lange mouwen om over de nachtkleding in bed te dragen. Kimono: Ochtendjas in Japanse stijl met wijde mouwen en zonder kraag. Want de meidenkleding heeft vaak nog wél een romantische uitstraling. Bij de jongens mag de skate-trend niet vergeten worden. Van Hassels heeft veel relaxte broeken en capuchonsweaters in de collectie. Folklore wordt overal wel een beetje vertegenwoordigd, maar de stoffen en kleurkeuze van Oililyzijn hier natuurlijk ideaal voor. Geborduurdebloemen, franjes en drukke patronen in hun breisels, niks is ze te gek. Voor wie zijn uk liever 'gewoon' als een baby wil aankleden: Noppies heeft nog een no-nonsense lijn in pastelblauw en poederroze. door Caroline Göttgens/GPD Voor verkoopinformatie: Liu-Jo Girl, tel. 0032 32 211010 Van Hassels, tel. 0032 52 44 47 77 Oilily, tel. 072 566 22 66 Kiekeboe, tel. 0900 54 35 32 63 Noppies, tel. 0321 38 77 77. spyjama van Triumph. WOENSDAG 24 SEPTEMBER 2003 Ann Demeulemeester. Foto: Michel Damanet/GPD Schrijver Herman Brusselmans noemde haar in zijn boek 'Uitgeverij Guggenheimer' in 1999 'een omhooggescheten ontwerpster van coutureloze zwarte vodden waar chichiwijven zich zonder enige reden blauw aanbetalen'. Ann Demeulemeester deed hem een proces aan zijn broek en het boek moest uit de handel. Het moge duidelijk zijn dat Demeulemeester, een van de invloedrijkste ontwerpers van de avant-gardistische mode, zich heeft laten inspireren door de Japanners met hun sobere, verhullende creaties. Ann Demeulemeester is de enige vrouw uit de 'Zes van Antwerpen'. Samen met vijf andere - nu wereldberoemde Vlaamse ontwerpers- als Dries van Noten, Martin Margiela, Josephus Thinister, Dirk Bikkembergs en Walter van Beirendonck presenteerde zij zich in 1985 in Parijs. De leden van deze groep zaten allen in dezelfde klas op de Academie der schone kunsten in Antwerpen. Demeulemeester kenmerkt zich door gewaagde snijtechnieken en zegt zelf gefascineerd te zijn door de 'esthetiek van het onvoltooide'. Als een van de enige ontwerpers ter wereld brengt zij sinds jaar en dag onder eigen naam een label uit dat over de hele wereld gretig aftrek vindt. Zelf woont en werkt ze nog steeds in Antwerpen. In haar boetiek verkoopt ze inmiddels haar eigen dames- en herenlijn, schoenen en accessoires. Donatella Versace. Foto: Antonio Calanni/GPD Na de moord op haar broer Gianni Versace in 1997 nam zuslief Donatella het creatieve roer over van het Italiaanse mode imperium. Broer Santo ging zich met de zakelijke kant van het miljardenbedrijf bezighouden. De platinablonde, strakgetrokken, zonnebankbruine jetsetdame Donatella was altijd al de muze geweest van haar broer die het bedrijf in 1978 oprichtte. Donatella beweegt zich met het grootste gemak in de wereld van de sterren. Gwyneth Paltrouw, Madonna en Jennifer Lopez behoren tot haar intieme vriendenkring. Over haar ontwerptechnische kwaliteiten is niet iedereen te spreken. Haar creaties zijn extravagant en gewaagd. Een beetje ordinair eigenlijk. Ze weerspiegelen de mode-ontwerpster zelf die al vaak gekozen is tot slechtst geklede vrouw. Dit jaar heeft Donatella zangeres Christina Aguilera (die ook al niet te boek staat als de meest smaakvol geklede vrouw) aangetrokken als gezicht van Versace. Voor winter 2003-2004 liet de Italiaanse zich dan ook inspireren door de zangeres: veel korte rokjes, hotpants aansluitende kledingstukken. aarzen, a la Hiawatha of 0 itas, zijn het helemaal. >e er-trend bij de u enen en ook alle li|ierken zwichten ervoor, te ge crêpezooi is ook eend voor de schoenen dit inies gaf er een flower- el raai aan. heeft laarzen voor en meisjes. Voor de t met een patchworklook - chillende lapjes leer -, de aI krijgen 'Chelsea' boots. zijn er voor de die niets met Pocahontas Voor de jongens die geen Willen, zijn er )enen. Bunnies heeft als alternatief Formule i laarsjes, want 'raceschoenen' zijn ook hip dit jaar. Banaline heeft nog wél laag schoeisel: al zijn deze ruige stappers ook voorzien van een crêpezooi en hebben ze een 'vintage-look' door de gebleekte kleuren. Lekker 'grunge'. Hier en daar staat een tekening op de zijkant. Onmisbaar zijn de skateschoenen, van Bunnies bijvoorbeeld. Gemaakt van suède en hightech materiaal. Voor meer informatie: Bunnies, tel. 0416 273 851 Banaline, tel. 0032 51 263 600 Brakkies, via Van Gastel kinderschoenen, tel. 0416 273 851. Banaline, stoere stappers met vintage look. Brakkies, indianenlaars met verschillende kleuren. Banaline, grove boots. Publiciteitsfoto's

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 23