veel. heel Mannenmode: Er mag veel Yohji Yamamoto Vivienne Westwood Ruig romantisch, barok en antiek Karl Lagerfeld bekent kleur ww.toostylish.com Kinderzonnebril Big hair Wijn voor je huid De sobere, verhullende kleding van Yohji Yamamoto (1943) is altijd erg populair gebleven bij artistiekelingen. Voordat hij 20 veel kilo's afviel, hulde Karl Lagerfeld zich louter in de kimono achtige gewaden van de Japanse ontwerper. Regisseur Wim Wenders, die ooit een film over hem maakte, en danseres Pina Bausch zijn verstokte Yamamotodragers. Begin jaren tachtig werd de westerse modewereld ineens geconfronteerd met een tegenbeweging uit Azië. In tegenstelling tot de Parijse opvatting om het lichaam meer en meer te onthullen, streefden de Japanners naar verhulling. Yamamoto debuteerde in 1981 in Parijs met geometrische zwarte gewaden. Het werd hem niet bepaald in dank afgenomen door de pers, maar in artistieke kringen kreeg hij algauw een cultstatus. Samen met IsseyMiyake en Rei Kawakubo van het merk Com me des garcons, behoort hij tot de drie grote ontwerpers die onze opvatting van lichaam en kleding Yohji Yamamoto. Foto: John Schultts/Reuters op zijn kop hebben gezet. Zij lieten zich namelijk inspireren door geometrische vormen en traditionele Japanse kimono's. Wie de mode van Yamamoto nader bestudeert, ziet dat hij een ware meester in de snijkunst is. Zijn typische schuin gesneden en in de breedte geknipte creaties zijn ware kunstwerken voor de liefhebber. Vivienne Westwood. Foto: Michel Euler/GPD/AP Sex. Dat was de naam van de boetiek die ex-lerares Vivienne Westwood (1941) begon in het Londense West End. We schrijven 1970, het begin van een roerige punktijd. Westwood verkocht in haar winkeltje op punk geïnspireerde mode zoals rubberen outfits, T-shirts met naar pornografische neigende opschriften, gescheurde spullen en veel accessoires s als veiligheidsspelden en studs. Haar levenspartner Malcolm McLaren was manager van de Sex Pistols en samen waren zij de trendsetters in die tijd. Eind jaren zeventig was Westwood helemaal klaar met de punk en wierp ze zich in haar ontwerpen op de historie. Grote hoepelrokken, uitpuilende korsetten, strikken, kragen en enorme pruiken kenmerkten haar shows in de jaren daarna. Ook haar beroemde plateauzolen en huizenhoge naaldhakken baren opzien. Historisch modemoment: Naomi Campbell komt op en valt en plein publique languit op de catwalk. Zelfs voor een topmodel waren hakken van 25 centimeter iets te hoog gegrepen. Vivienne Westwood behoort nu tot de gevestigde orde van ontwerpers. Ze heeft eigen parfum- en confectielijnen net als ieder ander. Haar ontwerpen zijn niet meer zo schokkend als voorheen, maar haar provocerend karakter zal ze nooit verliezen. Zo shockeerde ze de koninklijke familie door in 1992 zonder slipje op de thee bij de Britse koningin te verschijnen in een soort ode aan Sharon Stone in Basic Instinct. senheugenis stopt Spa zijn bronwater in je flessen. Daarom is het op zijn minst een rwarrend als Spa Rood ineens in een rode valt tegen bij het inschenken, het is toch ion bronwater met bubbels. „Het nieuwe 50 eft een verfrissend eigentijds design, dat ontwikkeld voor de doelgroep van jong »n", laat Spa weten. „De Pierrot, het van Spa, is in een reliëf op het flesje terug Spa Rood heeft geen klagen over zijn populaire mineraalwater met prik wordt bruisend, verfrissend, dorstlessend, :n gezond. Het nieuwe flesje kost 49 en sixpack komt op 2,89 euro. Spa Rood-nieuwe stijl. Publiciteitsfoto Het wordt een sprookjesachtige winter als het aan de modemakers ligt. Ruig romantisch, barok en antiek zijn de steekwoorden die op de trends van nu slaan. Zachte stoffen zoals fluweel, flanel en wol gaan hand in hand met grovere materialen als leer, suède, vilt, corduroy en tweed. Het sprookjesachtige zien we vooral terug in details, kleurgebruik, stoffen, prints en accessoires. Pof- en kopmouwtjes, ruches, lage, ronde halslijnen en ruisende rokken. De kleuren zijn fris, maar toch ook doorleefd en doen een beetje denken aan plaatjes uit oude sprookjesboeken. De stoffen zijn zacht en glanzend en bedrukt met middeleeuwse heraldiek, barokke jachttafereeltjes of oude schilderijen. Gobelin (van die ouderwetse geweven gordijnstoffen met bloemen) wordt ook verwerkt in kleding en accessoires. De accessoires zijn veelal zwaar en doen antiek aan. Veel zilver en grote edelstenen. Ook fluwelen bandjes met ouderwetse medaillons eraan zijn supertrendy. De retrotrend is nog lang niet op zijn retour. Dit keer zijn het de jaren twintig en dertig die in de belangstelling staan in navolging van de musicalfilm Chicago met strakke korte jurkjes die veel been laten zien. Ook de eind jaren zeventig, begin jaren tachtig zijn zeer hip. Denk aan Charlie's Angels en borduur daarop voort. Dus big hair, strakke coltruitjes, krappe colbertjes en getailleerde jasjes met enorme (nep) bontkragen. Een vrij nieuw kledingstuk dat teruggrijpt op deze periode is de off- shouldertop of -trui die heel sexy één schouder vrij laat. Nieuw in dit thema zijn ook de broeken met sigarettenpijpen. Iets te kort, supersmal toelopend van onderen en met een messcherpe vouw erin. Uiteraard draag je hier torenhoge pumps bij. Broeken en rokken hangen laag op de heupen, maar ook hier is het extreme er een beetje van af. Landen zijn altijd een dankbaar onderwerp als inspiratiebron. Deze winter staan China en Oost-Europa modisch gezien in de belangstelling: veel satijn en zijde in heldere kleuren waarop draken en bloemen staan afgebeeld of zijn geborduurd. Blouses hebben kimonomouwen en worden om het middel gewikkeld. Ook de meer sobere en militaristische Mao-stijl doet het goed. Sowieso is de rol van de militaire kleding nog lang niet uitgespeeld. De poffende cargopants gaat nog een winter lang mee. Draag er beenwarmers en pumps bij en je bent helemaal up-to- date. Of draag de broek in de lange laarzen. Trenchcoats en kakikleurige parka's zijn nieuw deze winter. Met (nep) bont wordt deze winter niet te zuinig omgesprongen. Het komt overal terug. Dikke randen aan capuchons, aan mouwen, langs revers en aan kragen en voeringen van bont Ook de hele harige varianten zijn superhip. Het taboe om echt bont te gebruiken raakt helaas een beetje in de vergetelheid. De stoere meid wordt deze winter zeker niet vergeten. Sportieve mode grijpt een beetje terug op de jaren zeventig en tachtig met veel glimmende trainingspakken en zachte velours. Het is erg trendy om op dit gebied uitbundig te combineren. Dus een supersportief trainingsjackje op een geklede krijtstreep pantalon of een glimmende trainingsbroek met torenhoge stillettohakken. door Machteld Leistra/GPD Karl Lagerfeld. Foto: EPA „Mode is de gezondste reden om op dieet te gaan." Niet de eerste provocerende uitspraak van modegoeroe Karl Lagerfeld die drie jaar geleden besloot dat de tijd rijp was om net zo slank als zijn modellen te worden. In dertien maanden tijd viel hij 42 kilo af en nu is hij de 'perfecte kleerhanger', zoals de man met het eeuwige grijze staartje en de donkere zonnebril het zelf zegt. Met gemak wurmt hij zich in spijkerbroekmaat 26. Hij schreef een dieetboek dat tegelijkertijd een autobiografie werd. Lagerfeld werd in 1938 in Hamburg geboren. Zijn modecarrière ging van start toen hij in 1954 samen met de even piepjonge Yves Saint Laurent de eerste prijs won in een wedstrijd van het Internationale Wolsecretariaat. Lagerfeld heeft nooit een eigen lijn geambieerd maar verhuurde zich vanaf het begin aan andere merken als freelancer. In 1963 ging hij voor het merk Chloë werken. Tussendoor ontwierp hij bontcollecties voor het luxe merk Fendi in Rome. Grote furore maakte hij toen hij in 1983 voor het legendarische merk Chanel ging werken. In eerste instantie was men bang dat hij het merkte grabbel ging gooien met zijn uitdagende nieuwe invloed (zo zette hij begin jaren negentig enorme CC-logo's op kledingstukken en accessoires) maar desalniettemin heeft hij in altijd de geest van Mademoiselle Coco weten te werken. Lagerfeld blijft ondanks zijn bijna pensioengerechtigde leeftijd onvermoeibaar bezig. Zo ontwierp hij nog niet zo lang geleden een spijkerbroek voor het hippe merk Diesel. Vrouwenmode: Winterjas met bontkraag (Mexx). Publiciteitsfoto (Emani) of een driekwart lengte (Wilvorst). Gecombineerd met een zwarte coltrui wordt dat helemaal 'Zen'. Hier en daar zien we een bruin pak, eventueel in combinatie met een gestreept overhemd -en dan niet een dun krijtstreepje maar met verschillende kleuren. Daarover gaat dan een grijze halflange jas. Een donker jasje kan tegenwoordig best op een bruine broek en donker overhemd gedragen worden. Zeer apart is de combinatie van een donker krijtstreep colbert met daaronder een met vacht gevoerde jeansjack. Een echte stijlbreuk. Doris Hartwich combineerde jeans ook op zo'n manier door spijkerbloezen onder colberts te laten dragen. Hij had ook mooie velours pakken met een 'jeans' uiterlijk. Corduroypakken zijn er ook volop, in okerbruin, beige tinten maar ook felle kleuren als oranje en rood. Het geheel wordt nog kleurrijker door grove, superlange sjaals in allerlei felle tinten, met een grof geruit overhemd eronder. Het tegenovergestelde is 'punky" corduroy in zwart-wit-streep met een grote sjaal en donkere trui en broek. Op zo'n corduroybroek past heel mooi een grof gebreide trui met sneeuwvlokmotief of kabeltrui in lichtblauw en crèmekleur. Een oranje vest, een trui met jaren zeventig- of 3D-motief kan ook heel goed. Of een gebreid exemplaar met een brede grove turtleneck in rode, blauwe of beige tinten. Naast dit hele expressieve ribverhaal is er ook een rustige versie: de 'Noorse boer' draagt zijn ribje in beige met een beige trui en bijbehorende bodywarmer (Timberland) of crèmekleurig vest met patronen op een beige broek (Dockers). Van leer wordt in de mannenmode gretig gebruik gemaakt. Leren motorjacks en leren broeken in diep zwart voor de rocker, maar ook grote met schapenvacht gevoerde vliegeniersjacks of een met vacht gevoerde bodywarmer. Sportkleding blijft ook in de mannenmode een grote inspiratiebron. Trainingsvestjes met capuchon in kleuren als blauw, rood of bruin op bijvoorbeeld gewone jeans. Of jaren zeventig vestjes (Lacoste), want in de sport is retro nog steeds hot. En daar horen natuurlijk sportschoenen bij. s er een nieuwe or vrouwen: ylish.com. Trends, shion, mannen, un, reizen en shopping raai op deze site, die uwd adres moet Dr vrouwen tussen de de veertig'. Op de site ringen en ideeën met de redactie en Ook kun je online rzijn artikelen te onderwerpen als ieksualiteit, gezondheid en de laatste modetrends, waar je op kunt reageren. De doelgroep zijn de lezeressen van glossy bladen, met dit verschil datje volgens de sitemakers op internet veel meer de 'diepte in kunt' door de interactiviteit met de redactie. In ieder geval wel een leuk initiatief; zeker omdat steeds meer vrouwen gaan internetten. 44,2 procent van de internetters in Nederland is vrouw, in de VS is dat al een meerderheid van 52 procent. Toostylish mikt dan ook op 100.000 vaste bezoekers binnen een jaar. Of ze nu voor grote gebreide truien en lange sjaals gaan, stoere jacks kiezen, zich in leer hullen, of hun corduroy pak van zolder halen. Mannenmode is lekker veelzijdig. Van Noorse boer tot stoere rocker. Ook bij de mannenmode is er een overdaad aan trends. Er mag er veel, heel veel. De 'Attila de Hun'-look. jsels worden het helemaal, (at werk voor nodig, maar vde shampoo van Herbal dooft hulp. Hij heet atural Volume' en bevat e die dit effect moet igen. Plantenextracten van oranjebloesem en zorgen ook nog eens voor zintuigen. Er is ook een met een zeer lichte ardoor het haar wel glad irdt, maar het volume uiden- en plantenextracten poos en conditioners ïog eens een frisse en geur af. nces Natural Volume, 1 conditioner, 2,99 euro ïren op de catwalk: |etijdskleding. Gekleed gaan als een woeste oerkrijger bijvoorbeeld, met een stoere suède jas, gevoerd met schapenvacht of (nep)bont. De jassen - in beige en donker gekleurd suède - zijn lang: driekwart of tot op de enkels en voorzien van pluizige kragen. Net als bij de vrouwen soms gecombineerd met bonten beenkappen. Bij de mannen geen pluizige mutsen maar grof gebreide sjaals. En hij mag oma's harige moonboots dragen. Natuurlijk is er nog altijd het pak, om een ander uiterste te noemen. Donker graag deze winter, meticolberts die los vallen en soms afwijken vap het klassieke model door een langere rij knopen en rechte revers U'fjAfcf- r-r-,;-.-r' Nog meer volume dankzij Her bal. Publiciteitsfoto nt nu ook met een (bril. My first Ray-Ban, de meest populaire twerpen zijn versies op bat gemaakt met lijke eigenschappen en policarbonaat lenzen lardige kwaliteit maken ze veiliger en lichter. De monturen stralen volgens de ontwerpers "een exceptionele pasvorm, comfort en duurzaamheid" uit. De Junior Collectie telt tien modellen voor kinderen tussen acht en twaalf jaar. Adviesprijs rond 50 euro. comst tignac e den in al an rode orie is de wijn ie ons pen bij 2n van en. Deze buitenaf eldeling ,|jng Alcina: wijn Iedere avond een glas inken zou dus goed Bij Alcina gaan ze weer erder met hun Bio- er. Zij besloten er een one in te verwerken, er-anti-oxidant, evat. Dit geeft je huid voor je huid. Publiciteitsfoto een goede bescherming tegen vrije radicalen, beweren ze bij Alcina. Samen met ingrediënten als plantaardige oliën heb je dan weer een zacht mooi vel. Dr. Kurt Wolff Balance Kosmetik van Alcina, Bio actief masker, 29,95 euro.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 19