EROPUIT 9 ng eigen kinderen Leidsch Dagblad Den Haag begint 's nachts tekenen van leven te geven Willem-Alexander opent 'HartsTocht' in Naturalis ih Angst voor ziektes na watersnood GRATIS PROEFLES! Klokkenluider Van Buitenen keert terug bij oude werkgever Politie alert na aankondiging van zelfdoding op concert VS www.woonbeurs.nl TTTT Leidsch Dagblad JP than torn of the Opera en Chitty Chitty Bang Bang. Eén van eciale effecten verrast het publiek aan het slot van de show. middel van een speciale vliegtechniek vliegen danseressen no is de finale letterlijk de zaal in. neel is de show zeker. De internationale acts zijn ontleend ircusnummers die zich bij uitstek lenen voor deze ultravoch- roductie. Eén van die acts wordt gepresenteerd door de b evenwichtskunstenaar en choreograaf Wolfgang Bientzle. iponeert met een reusachtig turnwiel. Met dit staaltje van me acrobatiek heeft hij de tumsport in het theater geïntro- rd. Als topsporter werd hij meermalen Duits en Europees ioen turnen en in vier opeenvolgende jaren behaalde hij ook 1 reldtitel. Bientzle heeft als choreograaf gewerkt bij het Cir- n u Soleil en is nu verantwoordelijk voor een deel van de cho- ifie bij de h2o show. Hij krijgt daarbij steun van zijn Belgi- ollega Christian Dedeene. Deze danser-choreograaf kreeg ileiding aan de strenge Antwerpse Balletschool en hij dans baar als solist in het fameuze ballet van Maurice Béjart in b andere speciale onderdelen in de voorstelling komen van ~er 10 Moltiv en de Britse acrobate Tina Clay. De Moltivs zijn onge meisjes uit Mongolië, die al vanaf hun zesde jaar hun ;..jnmeisjesact trainen. Samen studeerden ze ook toneel. Ze op in verscheidene circussen, theaters en in enkele West lusicals in Londen. Tina Clay lijkt letterlijk zomaar uit de e komen vallen. Een luchtacrobate die, zoals zij het zelf zegt door de verbazing van het publiek omhoog wordt gehou- 1 ;rde ev nwichtskunst komt van het duo Equilibrium. De in Thomas en de van oorsprong Cubaan Ernesto Sarabia uibrilisten die hun sporen in circussen en theaters hebben n j nd. De Belgische Isolde Vandaele presenteert een spannen- j dans-act. Zij schitterde daarmee eerder in de muzikale pro- Aïda en Carmen. En dan is er ook nog heuse hiphop. ior zorgen Klaas Pattyn en Davy Debleekere uit België. Sa- iden ze een masterclass en voor h2o ontwierpen ze een ulaire snelle hiphop choreografie. eem natte voorstelling kreeg een schitterende kleurrijke j -.wing. Ontwerper Radboud Kuypers gebruikte voor deze eciale kostuums zoveel mogelijk waterafstotend materiaal, e na afloop van elke voorstelling zo snel mogelijk weer "«zijn te krijgen, ziek voor h2o is gecomponeerd door Serge Feys en is vol- componist 'mysterieus, melodieus en bij vlagen hitgevoe- f ervaren muzikanten begeleiden de show live. Het zogehe- ound sound systeem zorgt voor een maximale orkestrale sterkte. g maar eens even één van de beloftes van h2o aan te halen: It, drijvend op de golven van muziek, meegenomen door ische krachten van het water. Elegante choreografie wordt seld met stoere dance-acts en speciale acrobatiek'. bi Wettest Show on Earth. Maandag 22 september t/m 19 oktober. De aaI irstellingen zijn van woensdag t/m zondag en beginnen om 20.00 uur. g is er om 15.00 uur ook een matinee. Inclusief twintig minuten pauze voorstelling twee uur. Op maandag en dinsdag zijn er geen optredens. De nd est Show on Earth speelt zich af in een enorme tent op het strand van en is te bereiken met Connexxion buslijn 70 en 82. Met de auto: via de ig IJmuiden en IJmuiden aan Zee volgen. Via het Holiday Inn Hotel IJmui- r geheel verzorgde arrangementen mogelijk. Parkeren kan op de parkeer- 1 Holiday Inn. Kaarten reserveren: TopTicketLine tel. 0900-300 5000 .5 wk op www.topticketline.nl en de AUB Ticketshop/Uitlijn tel. 0900-0191 Meerir'- ;r info: www.h20show.nl Delfts blauw Aardewerk uit Delft ge niet wijd en zijd faam als Delfts blauw. Dat de blauwwitte keramiek al vele ja ren in de gratie van het koninklijk huis is, heeft aan die populariteit zeker bij gedragen. Eind zeventiende eeuw legde de Engelse koningin Mary II als gema lin van koning-stadhouder Willem III een imposante verzameling aan. Van koningin-moeder Juliana was bekend dat zij eveneens veel belangstelling aan de dag legde voor Delfts blauw. Het 350-jarig bestaan van aardewerkfa briek De Koninklijke Porceleyne Fles vormde voor Museum Het Prinsenhof de aanleiding om 'het antwoord op Chi nees porselein' als ambachtelijk pro duct in volle Hollandse glorie uit te stallen van 20 september tot en met 27 juni 2004. 'Het verhaal van een natio naal symbool' heet de tentoonstelling niet ten onrechte. De Porceleyne Fles, in 1919 vereerd met het predikaat 'ko ninklijk', is als enige van de 32 aarde werkfabrieken overgebleven. 'Het verhaal van een nationaal symbool', in Museum Het Prinsenhof van 20 september tot en met 27 juni 2004. Openingstijden: di. t/m za. van 10-17 u; zo. 13 tot 17 u. Het museum is gevestigd aan het Sint Agathaplein 1, vanaf NS-station Delft een minuut of tien lopen. Buslijn 129 en tramlijn 1 stoppen nagenoeg voor de deur (halte Het Prinsenhof). In de om geving is voldoende parkeergelegenheid. Koninklijk tafelen Een vorkje mee- prikken bij Beatrix of Willem-Alexander zit er voor gewone stervelingen meestal niet in. Wij onderdanen kunnen op Pa leis Het Loo evenwel toch 'smullen' van een koninklijke dis. Het paleis in Apel doorn laat vanaf 5 november zien hoe twee eeuwen lang de tafel werd gedekt EERSTE CULTUURNACHT Een enorme spin In het atrium van het stadhuis, foto anp marcei antonisse Ga er maar goed voor zitten, wellicht dat de ogen spontaan beginnen te knipperen en de oren te klapperen, maar Den Haag heeft besloten ook 's avonds tot leven te komen. Beleef deze unieke gebeurtenis op zaterdag 20 september, wanneer de eerste editie van de CultuurNacht een poging gaat doen de Haagse binnenstad beschaafd in beweging te zetten. Van 's avonds acht tot 's nachts twee uur rumoer en wie weet kouwe drukte binnen de begrenzing van een gebied, waar Haagse bluf en Haagse kak elkaar tegenkomen zonder elkaar werkelijk te verstaan. Er bestaan nu eenmaal Hagenaars en Hagenezen. Elk initiatief om Den Haag uit de ambtelijke lethargie te halen, verdient lof. Zo ook de CultuurNacht. In elk geval hebben diverse Haagse culturele instellingen in samenwerking met de opgerichte stichting Cultuurnacht de nodige voorbereidingen getroffen om een serieus te nemen cultureel evenement op poten te zetten. Veelal jonge kunstenaars laat zich op uit eenlopende locaties gelden. Alleen al op het Spui is er van alles te doen. De Koninklijke Schouwburg vaardigt stand-up comedian Martijn Ooster huis af naar de Openbare Bibliotheek (op nummer 68), waar trouwens ook woorddanser Jeroen Naaktgeboren geacht wordt zijn gehoor te laten lachen. Verder zijn hier optredens van de Hiphop-band NuClear Family, de BBoys breakdancers en van dj Mark van Dale. Een deur verder (op nummer 70) voert toneelgroep Noordvolk in het Atrium van het stadhuis een 'meubelstuk' op. Recht tegenover de archi tectonische nieuwlichterij van het Stadhuis bevindt zich zeventiende eeuwse Nieuwe Kerk, waar studenten van de afdeling Beeld en Geluid van de Koninklijke Academie van Beeldende Kunsten een eigentijds pro gramma verzorgt. VJ Stalker zal zijn Dansmachine tonen. Maar goed dat de in 1656 gestorven Pieter Noorwits, de architect van de Nieuwe Kerk, er geen weet van heeft. Er bestaan kunstenaars die prat gaan op hun meervoudige kunstzinnige aanleg. In Stroom, het centrum voor beeldende kunst (Spui 193-195) laten exposerende kunstenaars als Brechje van der Marei, Jan Duivenvoorde en Pierre Sondeijer ook hun andere -muzikale- kant zien. Een paar kilometer naar het zuidwesten is in Paard van Troje, de door Rem Koolhaas gerenoveerde poptempel aan de Prinsegracht, de bijzon dere voorstelling van het Nederlands Dans Theater een aanrader. Temeer ook omdat bodybuildster Anja Timmer-in 2001 Miss Universe- daarin een haar passende rol speelt. Een paar keer omvallen van hier in de richting van het centrum be vindt zich 't Gat in de Markt. Tot afgrijzen van neringdoenden zijn werklui op de Grote Markt en in de Grote Marktstraat al jaren druk doende een tramtunnel te graven. Helaas maakt het miljoenen ver slindende object telkens water. Het schildersduo Felicia Doornberg en Marcus van Soest heeft zich voor genomen terzijde van dit staaltje kapitaalvernietiging een 'kapitaal' schilderswerk te vervaardigen. GERARD VAN PUTTEN Meer informatie over de programme ring van de Haagse CultuurNacht, zie www.cultuurnacht.nl voor gekroonde hoofden. Aanleiding daarvoor is de uitreiking van de Eras musprijs aan culinair historicus Alan Davidson op 4 november in het Konink lijk Paleis op de Dam. Bezoekers van de tentoonstelling, die tot 31 januari van het volgend jaar duurt, krijgen te zien hoe de zeven Nederlandse koninginnen tafelden. In de vertrekken van koningin Wilhelmina van Pruisen, koningin Anna Paulowna en koningin Sophie is gedekt voor het dejeuner (lunch), terwijl in de zitkamer van koningin Emma gedekt staat voor het ontbijt met de kleine Wil helmina. Toen die laatste ouder werd, was Het Loo de zomerresidentie waar ook officiële ontvangsten plaats had den. Hoogtepunt van de expositie is een reconstructie van het diner dat in 1988 werd aangericht voor de ont vangst van het Britse koningspaar door Beatrix en Claus. In de Nieuwe Eetzaal werd bij die gelegenheid de tafel ge dekt met de mooiste tafelstukken uit de zilverkamer van Paleis Het Loo en bloemwerk verzorgd door de tuindienst van dat paleis. Voor meer informatie over deze expositie, tel. 055- 57 72 448 of www.paleishetloo.nl Pa leis en Tuinen zijn het hele jaar open van dins dag tot en met zondag open van 10 tot 17 uur. Entree: 9,- (volwassenen), kinderen van 6 t/m 17 jaar 3,-. De tuinen van Mien Ruys In 2002 moest er een reddingsactie georgani seerd worden om de Tuinen van Mien Ruys te behouden. Een gemeentelijke subsidie, alsmede de welkome financi ële steun van nieuwe donateurs zorg den voor een nieuwe bloeiperiode. Meer dan ooit koketteren in Dedemsvaart op 21 september de Tuinen van Mien Ruys met de rijkdom van de plantenwe reld. Het wemelt er zondag ook van de stands van kwekers, specialistenvereni gingen en collectiehouders. Zo moet de naamgeefster, wier leven goeddeels werd gedomineerd door de tuinarchi tectuur, het ooit hebben bedoeld. Mien Ruys en haar echtgenoot/uitgever Theo Moussault hebben tal van tuinliefheb- bers met hun leerzame boeken wegwijs gemaakt bij het inrichten van hun tui nen. Op het programma staan onder meer ook diverse dialezingen. Daar naast verstrekken hoveniers snoeiadvie- zen. Themadag 'Diversiteit, plantenschatten en verzamellust'op zondag 21 september van 10 tot 16.30 uur. Entree €17,50 (donateurs 12,50). De Tuinen van Mien Ruys zijn te vin den in de Moerheimstraat 78 te Dedemsvaart. Meer info: tel. 0523-614 774 en www.mien- ruys.nl Jazz by the Sea Jazz is een muziek genre, waarbij weldra de link wordt ge legd met rokerige stadse kroegen. Maar ook op het zout der aarde van Zeeland kent de frivole jazz zowaar z'n liefheb bers. Voor de verandering wordt van donderdag tot en met 21 september het dagritme langs de küstlijn van Wal cheren aangegeven door Jazz by the Sea 2003. Het hoofdprogramma wordt afgewerkt in Domburg. Compleet met kroegentocht, streetparade en diverse openluchtconcerten op het hoofdpodi um. De belangrijkste 'acts' op dit Oude Stijl Jazzfestival worden verzorgd door The David Livingstone Jazz Messengers met zangeres Beverly Daley. Captain Gumbo, The Bourbon Street Stompers en het Engelse Shine. Het mag voor de ze contreien, waar nogal wat streng in de leer zijnde gelovigen wonen, opmer kelijk heten dat er ook op zondag 21 september volop geconcerteerd wordt. Aansluitend op een zogeheten Jazz- kerkdienst, dat wel. Maar daarna gaan de musici erop los langs de Walcherse kust en aan de oevers van het Veerse Meer. In strandtenten, dijkpaviljoens en boulevardcafés dan wel te verstaan. De laatste jazztonen sterven weg tegen een uur of zes 's avonds. Daarna wordt ter plaatse als vanouds de toon gezet door het rustgevende geruis van de gol ven onder begeleiding van het geluid van een stijve, uit het zuidwesten aan geblazen bries. Meer info: tel. 0118-581 222 en www.jazzby- thesea.nl Platen en cd's De Amsterdamse RAI en meer bepaald hal 4 biedt zaterdag 20 september tussen 10 en 17 uur on derdak aan een platen- en cd-beurs. Er is ook een bescheiden film- en sci-fi af deling. Een kleine tweehonderd stand houders uit vijftien verschillende lan den zorgen dan voor een aanbod van miljoenen elpees, singles met muziek in elk denkbaar genre. De platen.beurs in de RAI is bij dj's erg populair als een van de beste vindplaatsen voordance- platen. De afdeling dj-vinyl is de snelst groeiende op de beurs en trekt veel be kende dj's aan, die hier hun repertoire komen vernieuwen of aanvullen. Maar ook voor de liefhebbers en verzamelaars van andere soorten popmuziek is er ge noeg te vinden. Van rock 'n roll, beat, metal en punk tot country, blues en ca baret, zowel op plaat als op cd. De Platen, CD, Film Science Fiction Beurs in de RAI in Amsterdam is op zaterdag 20 sep tember geopend van 10.00 tot 17.00 uur. De toegang bedraagt 6 euro (CJP/Pas 65 5 euro). Voor meer informatie kan overdag worden ge beld met organisator ARC, tel. 0229- 213 891, of kijk op internet w blad vrijdag 19 september 2oo3 umimMmM in 0830-1700uur De gróótste selectie kantoormeubelen 2000 m2 SHOWROOM! v^^sCieba K^itoormeubelen NR. 43339 LOSSE NUMMERS 1,10 ZATERDAG 1,55 a op als ze door acht figuren orden meegenomen? Wij ne- uder mee, dat schept vertrou- veer jaren psychologische be- ie kinderen." leeft de Belgische justitie, be self, inmiddels al contact ge- >era. Llobera was vanochtend voor commentaar. De Belgi- r doet op laste van de onder- jen enkele mededeling. Vol- iefting is er een internationaal 1 uitgegaan naar de moeder, t zeker dat de kinderen na de- (an hem worden toegewezen, t hij in december vorig jaar in strijd met de wet door zijn kinderen na een logeerpartij niet naar huis te brengen. Zijn kinderen zouden geweigerd hebben terug naar hun moeder te gaan. Desondanks loopt er een dwangsom van 5000 euro per dag te gen Warenberg. „Formeel is meneer niet goed bezig, dat klopt", geeft Liefting toe. „Maar de Raad voor de Kinderbescherming en het bureau Jeugd zorg vinden dat ze bij Warenberg moeten blij ven. De kinderen zijn gelukkig in België en het gaat goed op school." Pagina Binnenland 1: 'Dat doet een moeder niet!' ik weet orven on- jkse ha- leer dan door Theo de With leiden - Kroonprins Willem- Alexander opent woensdag 8 oktober de tentoonstelling 'HartsTocht' in het Leidse mu seum Naturalis. Deze nieuwe expositie valt samen met een andere tentoonstelling, 'Lijf- Reis' geheten. Ze behandelen allebei de werking van het men selijk lichaam en die van het hart in het bijzonder. Willem-Alexander is voor de opening gevraagd omdat hij he- schermheer is van de Neder landse Hartstichting. Deze stichting heeft de tentoonstel ling in samenwerking met het Leidse nationaal natuurhisto risch museum ontwikkeld. De expositie 'HartsTocht' toont het belang van het hart als motor van het menselijk lijf. Bezoekers kunnen zelf experimenten uit voeren en daardoor bijvoor beeld hun hartslag veranderen. Ook wordt inzichtelijk gemaakt wat er gebeurt bij een hoge rajshahi/anp-rtr - De Benga- lese autoriteiten zetten medi sche teams in om de uitbraak van ziektes tegen te gaan in het door overstromingen ge troffen noordwesten van het land. Door de recente over stromingen is er onder de dui zenden vluchtelingen een dringend tekort ontstaan aan voedsel en drinkwater. Negen mensen zijn door de watersnood om het leven ge komen. Circa 300.000 inwo ners zijn van de buitenwereld afgesloten en nog eens 200.000 zijn op de vlucht geslagen. Lo kale functionarissen geven In dia de schuld van de overstro ming. Dat land zou via haar Farakka-dam water hebben doorgelaten. Sinds de moes son begon in juni, zijn er door overstromingen ten minste honderd mensen omgekomen en duizenden gezinnen dak loos geworden. Ook de mate riële schade is groot, aldus de autoriteiten. ndkoming van één Euro- markt De landbouw werd kosten van Brussel - dras- gemoderniseerd. Toen de je ook niemand klagen: )a was het ideaal, en we enden er ook nog aan. imslag kwam in 1992, toen lier Lubbers zich in Edin- i committeerde aan een leende contributieverho- Elk land vocht daar voor eigenbelang: de Duitsers de Europese steun aan de malige DDR, de Fransen lie- ;eld reserveren voor de boe- Lubbers kwam niet verder wat extra geldelijke hulp Flevoland. Hij was destijds ai bezig met de oorlog in Dslavië, de benoeming van partijgenoot Hans van den efl tk in de Europese Commis- iOfl én met zijn eigen campagne een Europese topbaan. dat moment van onoplet- ts£j Iheid - of slecht begrepen ei- y «lang - betaalt Den Haag ddels een hoge rekening, lals voor het kritiekloos be- ivan het Europees ideaal, premier Balkenende zit er anders op dan voortaan i maar eens zijn poot stijf te [Uf 'en en vast te houden aan nationaal veto over de Euro begroting. Nederland is aal zo armlastig dat we in Brus- hoeven te gaan bedelen, om van alle landen het he bij te dragen is weer het re uiterste. de Vries Politiek Den Haag eist harde garanties door Richard Mooyman schiphol - De positie van Ali talia is het grootste obstakel geworden bij het sluiten van een alliantie tussen de KLM en Air France. Dat zegt vice-voorzitter H. Popelier van de Vakbond voor Nederlands Cabineper soneel. Verder wil politiek Den Haag harde garanties over het voortbestaan van de KLM en de mainportpositie van Schiphol. De Nederland se overheid heeft als mede- aandeelhouder van de KLM een vetorecht. De Italiaanse luchtvaartmaat schappij Alitalia werkt al lan ger samen met Air France in SkyTeam, maar vreest in de knel te komen als de KLM toetreedt. „De Italianen zijn bang voor de positie van Ali talia en de Milanese luchtha ven Malpensa", aldus Pope lier. De verwachte officiële aankondiging van een coalitie tussen de EM en het veel grotere Air France bleef deze week uit, wat een golf van speculaties opleverde over de oorzaak. De betrokken bedrijven wil len geen commentaar leve ren, maar duidelijk is dat de kwestie Alitalia een lastig punt begint te worden. Vol gens Popelier groeit in Italië de angst dat het verlieslijden de Alitalia en het vliegveld Malpensa het gaan afleggen tegen een combinatie KL M/Air France met luchtha vens in Amsterdam en Parijs. De Italianen willen ook niet buitenspel komen te staan. Topman Mengozzi zei van ochtend in de Financial Ti mes dat Alitalia wil toetreden tot de gezamenlijke holding die de KLM en Air France op het oog hebben. Volgens Franse kranten komt er zo'n houdstermaatschappij waar bij de KLM en Air France on der hun eigen naam verder werken. De besparingen zou den per jaar circa 450 miljoen euro bedragen. De verhouding tussen de KLM en Alitalia is nogal pro blematisch. De KLM besloot drie jaar geleden een fusie met Alitalia af te blazen nadat Rome beperkingen had opge legd aan de groeimogelijkhe den van luchthaven Malpen sa. De Italianen reageerden woedend op het 'verraad' en begonnen een juridische pro cedure die de KLM een boete opleverde van 181 miljoen euro netto. Op zijn zachtst gezegd zien de Nederlanders en Italianen elkaar dus.met gemengde ge voelens terug in de club Sky Team van Air France. (advertëntie) msnOhJbJORLD^j: KICK-OFF WINTERSEIZOEN 2003/2004 www.snowworld.nl T: 079 3 202 202 brussel/anp - Paul van Buite nen, de Nederlandse EU-amb- tenaar die met zijn onthullin gen over fraude de vorige Eu ropese Commissie in een crisis stortte, is terug bij zijn oude werkgever. Sinds enkele dagen werkt hij bij het directoraat Administratie van de Europese Commissie. Van Buitenen kreeg met zijn verhalen over fraude in 1998 internationale bekendheid. In 1999 moest de commissie als gevolg daarvan zelfs aftreden. De 'klokkenlui- dèr' kreeg geen bedankje, maar een berisping en een overplaatsing. Teleurgesteld nam Van Buite nen vorig jaar zomer ontslag, met het recht om na een jaar terug te keren. new york/anp-dpa - De Amerikaanse hardrock band Hell on Earth heeft aangekondigd dat een van de fans, die een ongeneeslijke ziekte heeft, tijdens een liveconcert in Florida zelfmoord zal plegen. Dat meldde het muziektijdschrift 'Rolling Stone' op zijn internetsite. De politie wil de zelf doding verhinderen. De niet nader geïdentificeerde fan gaat volgens Hell on Earthzanger Billy Tourtelot een eind aan zijn leven maken tijdens een optreden van de band op 4 oktober in het State Theater in St. Pe tersburg in Florida. Tourtelot zei dat de band had ingestemd met het verzoek van de fan omdat Hell on Earth 'achter het recht om waardig te sterven staat". De naam van de fan wordt op de dagg/an het concert bekendgemaakt. Dy^ieke (advertentie) BEIWirvJ! 38 SEPT-5 OKT AMSTERDAM RAI bloeddruk of slagaderverkal- king. Niet alleen het lichamelijke as pect van het hart krijgt aan dacht op de tentoonstelling. Studenten van de Hogeschool voor de Kunsten in Utrecht ma ken met behulp van korte ani matiefilmpjes duidelijk dat het hart ook allerlei symbolische kanten heeft. Belangrijke eigen schappen als moed, angst of liefde worden nog altijd aan het hart toegedicht. De andere expositie met de titel 'LijfReis' is oorspronkelijk uit Finland afkomstig. Bezoekers van Naturalis kunnen een ont dekkingsreis maken langs be kende en onbekende plekken in het lichaam. Het is bijvoorbeeld mogelijk de elementen te zien waaruit het menselijk lijf bestaat: water, calcium en vet. Verder krijgt het publiek de kans zijn eigen bloedcellen te bekijken of de ei gen huid uitvergroot in beeld te krijgen. Verdachte moord Lindh langer vast Stockholm - De Zweedse aan klager die is belast met het on derzoek naar de moord op de minister van buitenlandse za ken, Anna Lindh, heeft vandaag gevraagd om de hechtenis van de hoofdverdachte te verlen gen. De politie houdt sinds dinsdagavond Per Olof Svens- son vast op verdenking van de moord. Ongeveer 1300 vrien den, collega's, diplomaten en internationale hooggeplaatsten wonen vandaag in Stockholm een herdenkingsdienst bij voor Anna Lindh. De begrafenis is morgen. Defensieminister Saddam gepakt mosul - De voormalige minister van defensie van Saddam Hus sein, Sultan Hashim Ahmad, heeft zich in de Iraakse stad Mosul overgegeven aan de Amerikanen. Ahmad was de nummer 27 op de lijst van meest gezochte Irakezen. Bij een aanval op een Amerikaans legerkonvooi even buiten Tikrit zijn gisteravond drie Ameri kaanse'soldaten doodgescho ten. De aanval was de tweede van die dag. Eerder werd in Centraal-Irak een Amerikaanse patrouille in een hinderlaag ge lokt. Daarbij raakten volgens een legerwoordvoerder twee soldaten gewond, al meldde de Arabische nieuwszender Al- Arabiyah dat acht militairen waren gesneuveld. fan wil met zijn zelfdoding op het toneel een sta tement maken over het recht van doodzieke mensen om waardig te sterven. Hij schreef in een verklaring dat hij de voorkeur zou geven aan eu thanasie onder toezicht van een arts. „Maar tot de wet verandert moeten mensen als ik blijven lijden of er zelf een eind aan maken". Op welke wijze de fan zijn leven gaat beëindigen, is niet duidelijk. De politie vindt dat de zelfdoding tij dens het concert niet mag doorgaan omdat er sprake is van een misdrijf. „Ik weet niet of het een publiciteitsstunt is, maar wij gaan proberen het tegen te houden en hen duidelijk te maken wat de wet zegt", aldus een woordvoerder. Vol gens de Amerikaanse wetgeving is hulp bij zelf moord strafbaar. Ja, ik word abonnee en ontvang de krant eerst 2 weken gratis. NaamDMDV V Postcode Telefoon met persoonsgegevens. In het colofon van de krant treft u nadere informatie aan. Bij machtiging tot automatische betaling krijgt u bovendien een 1/5 Staatslot met Jackpot cadeau Bij automatische betaling is mijn bank-gironummer Wij gaan zorgvukig Ik neem een: maandabonnement automatische betaling 19,60 kwartaalabonnement automatische betaling 54,50 betaling per acceptgiro 55,00 Handtekening: 712141 400114 Stuur deze bon in een envelop, V1 zonder postzegel, naar: Leidsch Dagblad, abonneeservice, Antwoordnummer 10050 2300 VB Leiden www.leidschdagblad.nl i L) agblac I RTajH-T"

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 29