Ervaren Mastersduo met een doel SPORT Verhoeve wankelt, maar houdt zicht op trilogie s® AZC geen partij voor Moskovieten DIOK herstelt zich met winst tegen Amstelveen BALLETJE MET Pieter Vink Blauwe broekjes? Op jacht naar doelpunten(makers) w Oegstgeest 25* MASTERS a f HDC 992 donderdag l8 SEPTEMBER door Peter van der Hulst moskou - De ambiance was mooi, maar die kon AZC niet inspireren tot grootse daden. In Moskou kwam de waterpo- loploeg van Eric Noordegraaf er achter dat de top van Euro pa voor de landskampioen van Nederland nog ver is verwij derd. Pim Visscher redde voor de ploeg uit Alphen aan den Rijn de eer tegen de thuisspe- lende ploeg Sjturm 2002 Tsje- chov, die met 15-1 uithaalde. „Dit is in Europa een absoluut topteam", aldus André de Jeu, manager van AZC. Met vier Russische internatio- nals, drie spelers uit Servië- Montenegro en een Italiaan heeft Tsjechov zich in een jaar op de kaart gezet. Het bij el kaar gekochte team beschikt over de beste faciliteiten. De poulewedstrijden worden in een splinternieuw zwembad verspeeld. De Jeu: „Zeg maar gerust een stadion. Er kunnen enkele dui zenden toeschouwers in. In de hal hangen grote beeldscher men. On-Russisch eigenlijk. Als ze zouden zeggen dat we in Amerika zijn, geloof ik het ook. Ze bulken hier van het geld." Als AZC tegen de sterke oppo nent ook nog één van zijn mindere wedstrijden speelt, is de veegpartij snel verklaard. In de eerste periode konden de Alphenaren de Moskovieten enigszins bijbenen. „Tot 3-0 ging het nog aardig. We had den drie keer een man meer en als je daaruit twee keer scoort, blijf je bij." Het was AZC door de te passie ve zoneverdediging niet ge gund. De Alphenaren probeer den nog wel een betere stand te forceren, maar het gevolg was dat de ploeg de ene coun ter na de andere om de oren kreeg. Na een 2-0 achterstand in de eerste periode, liep Tsje chov in de tweede uit naar 5-0 om het derde deel af te sluiten met 9-0. Pas bij 14-0 slaagde Visscher erin om de eer te red den. „Daar moet je bijna blij mee zijn. Tjechov is een ver schrikkelijk goede ploeg. Het team heeft allemaal van die ge blokte spelers. Nu weet ik ook precies waar de naam Oost blok vandaan komt." Vanavond valt er voor AZC op nieuw weinig eer te behalen. Dan stuit de landskampioen op Primorje Rijeka. De ploeg uit Kroatië versloeg gisteren in de verlenging de sterker geach te opponent Paitizan Belgrado met 7-6. Toch is de kans op het behalen van de volgende ron de van de Champions League aanwezig. AZC heeft aan de voorlaatste plaats in de poule van vijf ploegen voldoende om door te gaan. Dan moeten de Alphenaren zondag wel win nen van het zwakkere Dauphins Mouscronnois uit België. door Anton Diedrich leiden - Ze hebben net nog even een balletje geslagen. Ger van der Burg en Leontine Hins berei den zich voor op de Leidsch Dag blad Masters. Meteen al de halve finale, zaterdag, in het dames- dubbel 5. „Vroeger speelde je nog wel eens een poulesys teem", zegt Van der Burg. „Maar het wordt almaar minder." De twee leden van tennisver eniging Merenwijk zijn ervaren Mastersgangers. Ze spelen vier jaar samen en zijn voor de vier de achtereenvolgende keer pre sent op het seizoensafsluitende toernooi. „Hoewel we maar drie toernooien hebben ge speeld om ons te kwalificeren", zegt Hins (51). „De gezellige." „We kiezen ook wel de toer nooien uit waar we masters- punten kunnen verdienen", voegt Van der Burg daaraan toe. Hins: „Dan tennis je met een doel, dat is veel leuker." Dit wordt haar vierde Masters. Voorlopig haar laatste, zegt Hins. „Ik moet misschien een nieuwe knie hebben. De vraag is of ik dan weer kan tennis sen." De knie, vertelt zij, is ka pot. Een streptokok, opgelopen bij een eenvoudige meniscus operatie in het Rijnland Zieken huis in Leiderdorp. „Ik heb zes weken in het ziekenhuis gele gen, hoge koorts en al. Ik ga het ziekenhuis misschien nog aan klagen ook, want ze hebben die bacterie elf dagen in mijn knie laten zitten. Volgens hen kwam hij uit mijn lichaam, maar met zijn drieën hebben de dokters aan mijn bed gestaan en toen zeiden ze dat de streptokok tij dens de operatie van buiten moet zijn gekomen." „Ze heeft twee jaar om te revali deren", zegt haar dubbelpart- ner. Ger van der Burg is name lijk nog maar 48, en ze hebben alweer een nieuw doel voor ogen: het Nederlands kampi oenschap damesdubbel 50+ Leontine Hins (links) en Ger van der winnen. Hins: „We speelden een keer tegen iemand van 62, Henriëtte van der Laan, die Ne derlands kampioen was. Zij werd door de bond uitgezon den naar 50+ toernooien in Turkije, Italië, Spanje. Dat zien wij ook wel zitten." Eerst staat de Masters op het programma. Een leuke afslui ting van het seizoen, zegt Van der Burg. Maar het duo is het erover eens, dat de sfeer de laatste jaren minder is gewor den. „Op de finaledag gaan we nog altijd kijken, dan komt ie dereen. Maar zeker aan het be gin van de week is het dood stil." Van der Burg: „Vroeger, in de tijd van de Capelletjes (de Burg spelen hun vierde Masters op organisatoren Arnold en Her man van de Capellen), was het anders. Toen leefde het meer." „Misschien is het allemaal seri euzer geworden, en dat gaat ten koste van de sfeer", oppert Hins. „Wij drinken graag een glaasje wijn na afloop en in on ze klasse kan dat ook best. We hebben in de 'vijf een leuke groep, we kennen de tegenstan ders meestal goed. Maar die jongere deelnemers zijn na hun partij meteen verdwenen." Misschien is iedereen na het seizoen een beetje tennismoe, denken zij. En voor de neutrale toeschouwer is er wat minder te genieten, vindt Hins. „Tennis is tegenwoordig boem, boem, rij. Foto: Henk Bouwman boem. Er zit geen subtiel bal letje meer tussen." Bij de wed strijden van Hins en Van der Burg is er altijd publiek, mini maal één: „Onze vaste suppor ter is Lenie van der Tuuk. Ze komt altijd kijken, dat is fantas tisch. En ze geeft ook tips. Dat ik vier jaar geleden mijn eerste wedstrijd na de operatie won, kwam ook een beetje door Le nie." Met zijn tweeën hebben ze een duidelijke taakverdeling: Ger aan het net, Leontine op de ba seline. Van der Burg: „Die is zó vast en zet ze daarmee onder druk. Dat maakt het voor mij aan het net gemakkelijker. Ik probeer ze zo weinig mogelijk ruimte te geven." Van der Burg houdt helemaal niet van 'singe- len'. „Dan krijg je élle ballen aangespeeld. Inslaan doe ik ook niet graag, ik begin liever met een aan de wedstrijd. Daar straks hebben we veertig minu ten lang staan spelen, ik heb nu ook al een blaar op mijn duim." „Voor mij telt vooral hoe ik van de baan af kom, lopend of krui pend", zegt Hins. Haar kapotte knie en het vooruitzicht van een zware revalidatie zetten een domper op haar tennisseizoen. „Maar ik wil toch een keer van de pijn af." Van der Burg houdt de moed erin. „Dan gaan we eerst twee jaar in retraite. En dan Parijs, Rome." door Peter Klein leiden - Linda Verhoeve kan in het jubileumjaar van de Leidse Masters het fraaie record van Jeroen Boogmans en Barbara van der Gugten van drie Mas ter-titels op rij evenaren. In 2001 en 2002 was de speelster van Forescate superieur. Giste ren kon ze op Unicum de eerste aanval van de nieuwe lichting net weerstaan. Verhoeve wan kelde, maar bleef in categorie 3 (voorheen BI) in twee sets (7-5 7-5) overeind tegen Tanja Nos- sik. Omdat setverlies achterwege bleef, heeft Verhoeve morgen avond aan één gewonnen set tegen Samantha van der Drift genoeg om zich voor de kruisfi nales te plaatsen. De 16-jarige speelster van Hillegomse TC bezorgde dit seizoen wel als enige de regerend tweevoudig Master een nederlaag, eind juni bij het toernooi van De Meren wijk. Van der Drift heeft nog een reden om er vol tegenaan te gaan. De inwoonster van De Zilk koos voor een school- en tennisopleiding doordeweeks in Valkenswaard bij kampioen enkweker Henk van Hulst. Bij een afscheid van de regio en het Leidsch Dagblad Tennis Circuit past de felbegeerde Masters-kroon. Peter van der Spek greep ruim drie kwartier na middernacht in categorie 5 de laatste strohalm. De Lissenaar klopte Ewoud Spruijtenburg na drie lange sets. Van der Spek verloor eer der in twee sets van Theo Driessen, heeft een negatief set gemiddelde en haalt alleen de kruisfinales als de Dekker-spe ler ook Spruijtenburg voorblijft. Roomburger Spruijtenburg- plaatst zich voor de halve fina les als hij wint van de al ge plaatste Driessen. Carlijn Kruijt bij de vrouwen categorie 5 (voorheen Cl) en Peter-Paul de Vrind bij de man nen categorie 7 (voorheen Dl) wonnen zonder problemen hun poules en plaatsten zich zonder setverlies voor de halve finales, die zaterdag worden verspeeld. Wedstrijdleidster Sanne Bauman is, ondanks de nederlaag tegen Kruijt, zeker van een vervolgoptreden op haar thuisbanen. Clubgenoot Van de Ven moet daarvoor zijn laatste partij tegen René Vletter winnen. Uitslagen woensdag 17 sep tember DE3, poule B: Verhoeve - Nos- sik 7-5 7-5. HE5, poule A: Van der Spek - Spruijtenburg 4-6 7-5 6-1. DE5, poule A; Kruijt - Bau man 6-1 6-2 HE7, poule A: Jutte - Geerlings 6-4 6-2. HE7, poule B: De Vrind - Van de Ven 6-0 6-1. DE7, poule A: Tamaela - Groot 3-6 6- 16-3 HD5 35+, halve finale: Roose/ Vennik - Brouwer/ Strijk 3-6 6-4 6-2. DD5 35+, halve finale: Coebergh/ Smith - Hoogen- boom/ Straathof 6-7 6-2 6-2. DD7 35+, halve finale: De Bruin/ Lansbergen - Marre- wijk/ Olsthoom 7-6 3-6 6-4. HD 50+, halve finale: Mens/ Wes- seling - Adrichem/ Boeter 3-6 6-1 6-1 Programma donderdag 18 september 18.00 uur - HE3, poule A: Spie renburg - Visser. HE5, poule B: Verdoes - Van Hinsbergh. HD 50+, halve finale: De Mooy/ Star - Draulans/ Van der Meij 19.30 uur, DE5, poule B: Van de Bent - Van der Willige von Schmidt auf Altenstadt. DE7, poule AGroot - Bastiaenen. DE7, poule B: Podda - Rijlaars dam. DD7 35+, halve finale: Kruitwagen/Leushuis - Van Klaveren/De Lange 21.00 uur, DE3, poule B: Nos- sik - Van der Drift. HD3, halve finales: Goedegebuure/ Van- denbussche - Nagelkerken/ De Rooij; Visser/ Visser - Flink/ Van Renesse van Duivenbode. HE7, poule A: Jutte - Rotteveel. HD7 35+, halve finale: Koot/Rozemeijer - Neuteboom- /Van Haver door Pieter van der Vliet leiden- DIOK is de klap van zondag te boven. Na het stevige verlies in Den Haag, versloegen de Leidse rugbyers gisteravond op eigen veld het gepromoveer de Amstelveen met 25-19. De punten waren heilig, want ie dereen was het erover eens dat het spel niet best was. Duidelijk opgelucht bedankte coach Robert Broers zijn spe lers. Ze waren tot het uiterste gegaan om de overwinning vei lig te stellen. De strijdlust die afgelopen zondag nog bij DIOK ontbrak was gisteren enorm. Amstelveen, dat in Leiden met een half dozijn Engelstalige spelers begon, wilde zo veel mogelijk punten te halen. Im mers, bij een nederlaag met minder dan vier punten krijgt de verliezer bonuspunten. De Leidenaars dachten daar an ders over. Hun werklust leverde geregeld terreinwinst op, maar die werd net zo vaak door on nodige overtredingen weer te nietgedaan. Na afloop bleek de verhouding in penalty's 60 om 22 te zijn in het nadeel van DI OK. Dat baarde Broers zorgen. De hardwerkende voorwaart- sen namen bij DIOK het voor touw, toch was het Danny Evers die met een driepunter de score opende. Wat Amstelveen ook probeerde, DIOK had di rect een antwoord klaar. Na een vijfpunter van Brian Winter en goede kicks van Evers werd er bij 8-6 van speelhelft gewisseld. In het tweede bedrijf zorgde Karl-Heinz Hellmann met een snelle score voor lucht. On danks verwoede aanvalspogin- gen van DIOK bleven de gasten in het spoor. Enkele keren ont snapte DIOK, maar toch maak te de ploeg het zichzelf nog on nodig lastig. Na try's van Den nis Weeda en Fred Moerland kwam Amstelveen tekort om nog roet in het eten te gooien. In eert spannende slotfase werd niet meer gescoord. The Bassets verloor met 17-5 van The Hookers. In Hoek van Holland moest Bassets-coach Michiel Snijders voor de tweede keer dit seizoen constateren dat zijn ploeg aanvallend te veel kansen nodig had. Van de knappe wedstrijd van zondag tegen DSR-C, leken de Sassen- heimers nog niet bekomen. Van Dijke klopt Noort op 1.500 meter leiden - René van Dijke en Pascal Noort hebben hun laatste test af gelegd voor de Nederlandse estafettekampioenschappen van het komende weekeinde. Het duo van Leiden Atletiek gaf gisteravond in Leiden de toon aan op de 1.500 meter: 4.05,6 om 4.07,7. Amoud Koot van De Spartaan wierp de discus 42,57 meter ver. Yvonne van Dorp (Leiden Atletiek) won het verspringen met 4,81 meter. (bij)zaken in de sport BELLETJE MET Scheidsrechter Pieter Vink uit Noordwijkerhout floot af gelopen zaterdag de wed strijd RBC - Vitesse. Studio- Sportcommentator Jeroen Grueter beëindigde zijn bij drage met: „Er was een hoofdrol voor scheidsrechter Pieter Vink, een negatieve hoofdrol wel te verstaan." Op deze kritiek zit je vast niet te wachten? „Het was bepaald geen lief- desverklaring.Fluiten op dit niveau heeft positieve en ne gatieve kanten. Je weet dat er bij alle wedstrijden verslag gevers zijn. Het hoort erbij, zal ik maar zeggen. De meest omstreden beslis sing was het bestraffen van RBC voor een terugspeel bal. „Toen ik de beelden zag, be sefte ik ook dat het geen op zettelijke terugspeelbal was. Ik moet in een 'splitsecond' beslissen. Dan kan je wel eens de fout ingaan. Je moet niet te beroerd zijn om dat achteraf te erkennen. Wat een heerlijk vertrouwd gezicht, dat aloude Danaïden- broekje. Goed, blijkbaar ver kleuren ze wat in de was, maar er gaat niets boven dit blauwe broekje dat onder het witte korfbalrokje wordt ge dragen, vinden sommigen. „Er is nog een aantal Danaï- denlingen dat het degelijke blauwe broekje koestert", schrijft Marieke Kalthoff in het clubblad Hermes van de Leid se club. Bij haar bijdrage aan het clubblad heeft zij deze fo to geleverd. Haar stoort het dat de unifor miteit in de kleding bij de korfballers blijkbaar ver te zoeken is. En ook clubbladre dacteur Huug Kok „betreurt het, want wat er heden ten da ge bij dames van jong tot oud onder de korfbalrokjes ge dragen wordt, is hemelschrei end! Daar word je niet vrolijk van. Het is meestal a-sexy, a- sportief, a-esthetisch, tisch, kortom: het staat a vlag op een modderschuif Wie is nu verantwoorde!! voor het verdwijnen van i blauwe broekje? Na een j gen staaltje onderzoeksjol nalistiek komt de rubriek! letje met' uit bij Wijnand r Sloos, van het gelijknamil sporthuis aan de Vijf Meiï Hoe zit dat mijnheer Sloq „De broekjes zijn niet mer leveren. Er is nu iets veel! demers, een rokje met eef genaaid broekje, het lijkt f een legging. Dat oude bnr is oubollig, helemaal uit <F tijd." En... uuuhh... Danaïden.^ heeft gelijk. Tips, suggesties, op- f' aanmerk oaiuiKi luiigcii. sportredactie.ld@hdc.nlM Alphense Boys won zondag met grote cijfers bij Hellevoetsluis: 0-6. Da's flink. Trainer Peter Wubben moet hebben genoten van zijn ploeg. Dat beaamde hij, terwijl hij trots de doelpuntenmakers doorgaf: twee keer Emiel van Eijkeren, twee keer Mohammed Rakoubi, een keer Moustafa Yachou en een keertje Sjo- rensley Koffie. Mooi, gefeliciteerd. En zo kwam het in de krant. Paul Bahlmann, technisch manager van de Boys, meldde echter iets heel anders: die Van Eijkeren had wel goed gespeeld, maar toch echt heus niet gescoord. Rakoubi wel, maar liefst vijf keer! Wat heeft die Wubben dan zitten doen op de bank, vraag je je af. Dus Peter Wubben nog maar eens gebeld. „Neeneenee, wat er in de krant staat klopt ge woon, hoor." Rakoubi vijf keer? Echt niet, zegt de trainer. Die na een telefoontje met Bahlmann nog eens terugbelt. „Eh... Ik had het toch fout... Ik he»b ook Van Eij keren nog even opgebeld, en die zegt dat hij niet heeft gescoord... Dus Rakoubi heeft er vijf gemaakt." Wacht even... Rakoubi héd er twee, daar ko men de twee van Van Eijkeren bij, dan zitten we nog steeds niet op vijf. „Eh, nee, nou, f' heeft Koffie ook niet gescoord", zegt Wu» Hmmm. Op zo'n moment worden we eentë beetje achterdochtig. Ze zouden toch nieir feiten verdraaien om Rakoubi topscorer t(P ken? Alphense Boys toch niet? Zo'n nettel Maar toch maar even checken. p Secretaris M. Boutkan van HellevoetsluisJ- die Rakoubi heeft er vijf gemaakt." Mooi r „Tenminste, dat zei de voorzitter van Alp» Boys in de bestuurskamer. Ik heb zelf nielf3 opgelet... We kregen ze tegen." Hn mm. Nog maar eens checken. Scheidsrechter Hilt: „Van Eijkeren heeft zi niet twee keer gescoord." Mooi zo. „Maai gens mij wel eentje, dacht ik. Zeker weten ik het niet. Als je wilt weten in welke minir elk doelpunt viel, kan ik je dat precies verf Maar wie ze nou maakte..." Gelukkig biedt de verslaggever van het Rof dams Dagblad uitkomst. „Die is altijd he# cuur", meldt zijn collega. „Daar komt-ie:F minuut Rakoubi, 34ste Yachou, 44ste Ra] 61ste... Hee, die Rakoubi heeft ze verder gj woon allemaal gemaakt." Echt? „Echt. 1 Bevaart het zegt, dan kun je ervan opaanJ-1 Gelukkig, Alphense Boys, nette club, heefF boel niet geprobeerd te foppen. Maar wat heeft die Wubben dan zitten d<£ tijdens de wedstrijd? Zitten pitten? 1 RONDJE LANGS DE VELDEN 1. Bewegwijzering en bereik baarheid 5 Hoe moeten wij weten dat de vv Oegstgeest op 'De Voscuyl' speelt 2. Parkeerplaats en entree 7 Jammer van de rommel rond de papiercontainer. 3. Reclameborden 7 6. Vuilnisbakken Beetje weinig. 7. Scorebord en klok 8. Dugouts 9. Clubgebouw binnen 8 Er zullen vast mensen zijn die die tegeltjesmuur wél mooi vinden. De topdrie vatu dig een Leidse accommofir datie te noemen.) De beste: a; 1 tutmo De club heeffes Önbouwteamdeb roretvoor het complex, a dsbdde nummer twee e, tóLerstereenPOa; werkzaamheid endatg ook gezelligheid. nhoe^ KSÏÏÏÏi. prachtig heeft ojigekl ia Dat kom je modena 7 niet of nauwelijks tego o TAW. („In Ter Aar e. helelfdealsbijdev+i; 7 twee.") o De slechtste aa 3 MVKV.(,Hetwas.p ener is tot voortel geen spijker of likje gespendeerd. 2. GWS. LToch een 4. Velden 8 5. Penaltystip 5 We willen een penaltySTIP en geen penaltyKRUIS. Hoogte van het doel 2,40 meter (moet zijn 2.44). 10. Clubgebouw buiten Top Klassement: 1. Lugdunum 2. w Oegstgeest 3. Voorschoten '97 9 7,7 7,1 7,0 bedenkt aar ei p* afstandelijk. Je mi j thee in de rust zd lento de sporthal a (advertentie) LEIDSCH DAGBLAD TENNISCIRCUIT 2003 ■^ch '\/v O- Circ»vV 38 open toernooien Top puntenklassement wordt uitgenodigd voor de Masters (15 t/m 21 september op TC Unicum in Leiden) Masters prijzenpakket van 3780,- www.leidschdagblad.nlwww.tennisworld.nl

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 18