'Als ik niemand heb voor de Space Ball blijft ie dicht' V Inn! REGIO De Does woest over fout bericht Buschauffeur gaat gebukt een OPEN DAG een OPEN DAG Leiderdorp nu ook 'wireless' R5 ijken iterschap ijjorde Deze open dag vindt plaats op zaterdag 20 september 2003 De open dag vindt plaats op zaterdag 20 september 2003 donderdag l8 september 2003 der boete van llerbank - De politie van jeest neemt zaterdag de lank mee naar de infor- en demonstratiemarkt 0 aan de Lange Voort. ,00 tot 18.00 uur kunnen etseigenaren hun brom- 31 ten testen op construc- ïeid. Bij overschrijdin- rden geen boetes uitge- Daarnaast geeft de poli- ionstraties met de laser- u de drager, een blaasap- 1 I selfeest t ;e Voort 1st - Winkelcentrum .Woon houdt zaterdag [e 00 tot 16.00 uur zijn B[ ;e mosselparty. Dit keer n Visgilde Hugo van der n een aantal restaurants rl jtgeest (Beukenhof, i, China House, de Gou- etit Oase) aan de Iris- eJ nieuwe mosselen naar jecept. De mosselen wor- >r slechts 1 euro per por- ocht. De verkoopop- gaat traditioneel naar ■j aal goed doel. De orga- ly :n schenken ook mos- en mosselbier. ifni' Manager Tikibad vindt kritiek van ANWB overtrokken P Het waterschap De u Rijnstromen heeft tij- rf e intensieve inspecties dijken in de Leidse en J ïse regio nauwelijks maatregelen hoeven i. „We hebben twintig r,°. tig kuub klei moeten maar dat is te ver zen", antwoordde aad Straathof gister tijdens de verenigde ering in Leiderdorp r^gen. „Zelfs waar we igelen namen, was er reet gevaar." De dij- Üllen daarom volgend !t extra op de begro- ïkken. er!i waarover Straathof ieN|d, is gestort over een ^van 7.200 meter langs ideweg tussen Nieuw- 70m Zwammerdam. Ver- 1 het waterschap on- l^en paar bomen kap- bij het fietspad langs e )7 in de richting van plderbuurt in Alphen tïn Rijn stonden. Bo- onttrekken tijdens ^periodes water aan w waardoor die ver- aakt. Het waterschap irop toezien dat er .elomen op dijken wor- ,t ïgeplant en treedt zo- n landhavend op. j- de droogte aanhoudt, I" !t waterschap de dij- gttra controleren, al is v0pder intensief dan een ken geleden. door Nienke Ledegang wassenaar - Het is rustig in het Tikibad op deze doorde weekse ochtend. Vooral veel ouders met kleine kinderen poedelen rond in de ondiepe baden van het waterparadijs. De glijbanen, de voornaamste attracties, zijn nauwelijks in ge bruik. De zes toezichthoudende zwembadmedewerkers hebben de boel onder controle, zo lijkt het in elk geval. Toch oordeelde de ANWB deze week negatief over de veiligheid in het Tiki bad. De bond gaf het bad een vijf, vooral omdat 'het perso neel 's morgens te statisch is en het toezicht volstrekt onvol doende'. Vervelend vindt hij het wel, dat er zo over het bad wordt geoor deeld, zegt Tikibadmanager Ed Baumann. „We zijn met onze neus op de feiten gedrukt. Blijk baar moet ik mijn personeel nog beter motiveren. Het is een momentopname geweest en ik denk dat doorgaans het toe- zichtgoed is. Maar we werken met mensen en waar mensen werken worden fouten ge maakt. Er staat wel eens ie mand tegen een pilaar te leu nen. Als ik dat zie, roep ik zo ie mand onmiddellijk tot de or de." Aan de ene kant heeft Bau mann begrip voor het rapport van de 'mystery guest' „Laat ik vooropstellen dat het hartstikke goed is dat dit soort onderzoe ken wordt gedaan. Wat ik ook zeg, het is niet bedoeld als aan val op de ANWB." Aan de ande re kant plaatst de manager kanttekeningen. „Wij hebben het rapport erbij gepakt en zijn alle kritiek punt voor punt na gegaan. Toen kwamen we toch wel wat gekke dingen tegen. Er staat bijvoorbeeld dat de toe zichthouders slechts om het uur wisselen van plek Dat klopt niet, wij doen dat, zonder uit zondering, om het half uur. We hebben een roulatiesysteem Ed Baumann: „Wij hebben het rapport erbij gepakt en zijn alle kritiek punt voor punt nagegaan. Toen kwamen we toch wel wat gekke dingen tegen." Foto Dick Hogewoning waarbij iedere medewerker na dertig minuten doorschuift naar een andere plek. Bij de ba den, bij de garderobe, bij de in gang. Dat hadden ze wel eens beter kunnen checken." Baumann spuit nog meer kri tiek. „Iets anders zijn onze pic togrammen. Daarop staat wat wel en niet mag in het bad. Die krijgen een onvoldoende. Maar kijk eens naar dit certificaat", zegt hij terwijl hij een grote map opslaat. „Dit is van de keuringsinstantie die hier de wettelijke controles doet. Er ko men hier zwembaden uit heel Nederland naar onze picto grammen kijken omdat deze keuringsdienst zegt: 'Ga eens bij het Tikibad kijken. Die doen het pas goed'. Ik trek me de kri tiek wel aan. Maar waarom niet even deze instantie gebeld?" Maar het vervelendst vindt Baumann toch de belangrijkste kritiek van de ANWB: die over het statische personeel. „Ik heb alle medewerkers al bij elkaar geroepen en gezegd: jongens, we moeten het toch nog beter doen. Daar schrokken ze wel van. Want meestal krijgt het Ti kibad alleen maar complimen ten of prijzen." Baumann denkt dan ook dat de ANWB een belangrijke factor over het hoofd heeft gezien: het Tikibad is geen zwembad. „Het is een waterparadijs. Dat heeft consequenties. Als de ANWB zegt: het personeel is te sta tisch, dan zeg ik: ja, maar ter is ook geen diep bad waar ze langs moeten blijven lopen. Ik instrueer medewerkers juist om bij de heftige attracties op één plek toe te kijken. Ik wil weten of iemand veilig van die glij baan komt. Bij de Space Ball staan altijd één of twee men sen. Als ik dat niet voor elkaar krijg, dan blijft ie dicht." Baumann neemt ook niet zo maar iedereen aan. .Alleen mensen tussen de pakweg 18 en 28 jaar. Ze krijgen een twee daagse cursus en moeten een stukje reddend zwemmen laten zien. Het is niet zo dat wij zeg gen: daar is het bad, ga daar maar eens kijken. Het duurt wel even voordat iemand zelfstan dig aan de kant kan staan. Denk je eens in: voor sommige glijba nen moet je minimaal 1,50 me ter lang zijn. Als de ene mede werker een oogje dichtknijpt, en er staat een half uur later een andere medewerker die dat niet doet, dan heb je de poppen aan het dansen. Dat kan dus niet. Regels zijn regels." De mooiste passage uit het rap port is wat Baumann betreft die over een stoplicht dat als on duidelijk en volstrekt onvol doende wordt aangemerkt. Uit het rapport: 'hij springt van rood naar geel van paars naar groen'. „Maar wat zij bedoelen is helemaal geen stoplicht. Het is een sterrenhemel, pure deco ratie. Ik kan er de humor wel van inzien", grinnikt Baumann. „Maar aan de andere kant telt dit mee in die negatieve beoor deling. Dat blijft jammer." Leiderdorpse zwemmers misleid door artikel in huis-aan-huisblad onder fatale verkeersfout door Janneke Dijke leiderdorp - Remco Pielstroom, manager van zwembad De Does in Leiderdorp, is 'hele maal over de zeik'. Op de voor pagina van het op het Witte Weekblad, dat gisteren ver scheen, stond het bericht dat De Does de komende week dicht is omdat er olie uit de be weegbare bodem in het zwem bad ligt. „Dat klopt helemaal niet. Zwembad De Dolfijn in Hazerswoude-Rijndijk kampt met dat probleem, niet wij", tiert Pielstroom. „Dit betekent financiële schade voor ons be drijf." Hij overweegt een scha declaim bij het huis-aan-huis blad in te dienen. Nadat het huis-aan-huisblad gisteren in Leiderdorp op de deurmatten plofte, stond de te lefoon in zwembad De Does roodgloeiend. „Mensen vroe gen ons of het waar was, en wanneer we weer opengaan. Sommige kinderen zijn gisteren niet op zwemles gekomen. Er zijn ook zwemverenigingen die hun leden hebben afgebeld met de mededeling dat het zwem bad dicht is." De Does had de afgelopen jaren regelmatig problemen met de beweegbare bodem, maar hoef de daar nooit de deuren voor te sluiten. Afgelopen zomer kreeg het bad een nieuwe bodem, en sindsdien zijn er geen klachten meer. In zwembad De Dolfijn in Hazerswoude-Rijndijk werd twee weken geleden een olie achtige substantie op het water gevonden. Het bleek afkomstig te zijn uit het hydraulische sys teem van de bodem. Het duurt vermoedelijk nog twee weken om dit mankement te verhel pen. Al die tijd is het Hazers- woudse zwembad dicht. Pielstroom eist van het Witte Weekblad dat het zo snel moge lijk een rectificatie in het Leidsch Dagblad plaatst. „Zij komen pas over een week weer uit. Als ze dan pas rectificeren, is de schade al geleden." Joop Touw, werkzaam bij het Witte Weekblad en schrijver van het stukje, zegt dat de fout niet bij hem ligt. „Ik heb het uit een mailtje geknipt. Dat mailtje hebjk niet meer Maar u< ga De ik heb dat rode licht niet gezien Dolfijn natuurlijk met verande- ren in De Does." Hij gaat ervan door Nancy Ubert uit dat er verkeerde informatie in het mailtje heeft gestaan. Pielstroom vindt het ongeloof lijk dat Touw zijn informatie niet gecheckt heeft. Touw: „Ja, je weët hoe dat gaat op maan dag. Druk, druk, druk." Hij overlegt vandaag over de recti ficatie. „Misschien zetten we het zondag in Het op Zondag." Touw is tamelijk laconiek en verwacht niet dat hij een scha devergoeding moet betalen. „Je kunt een keer een fout maken. Als je elke keer dat je een fout maakt moet betalen, ben je fal- liet." (advertentie) (advertentie) In het kader van )E WEEK VAN DE KINDEROPVANG' heeft Ijor u georganiseerd aan de Krom in Katwijk... olgende OPEN DAG zal in "de Bomschuit zijn. bent van Harte Welkom van 10.30-14.30 uur aan de Krom 101 te Katwijk U kunt daar dan terecht voor informatie, k jjn rondleiding, tekeningen van de nieuwbouw zij I trü r. F en andere gezellige activiteiten Meer weten???? Bel naar 071-4088994 of mail naar info@kokkinderopvang.nl In het kader van 'DE WEEK VAN DE KINDEROPVANG' heeft voor u georganiseerd in de splinternieuwe locatie in Valkenburg!!! U bent van Harte Welkom van 10.30-14.30 uur aan de P. Oosterleestraat 1 te Valkenburg!!! U kunt daar dan terecht voor informatie, een rondleiding en andere gezellige activiteiten. Meer weten???? Bel naar 071-4088994 of mail naar info@kokkinderopvang.nl denhaag/alphen - Je hoeft geen psychiater te zijn om te zien dat de 59-jarige Nieuw- koopse buschauffeur deze woensdagmiddag als een ge broken man in de rechtbank van Den Haag zit. Dertien jaar heeft hij op de vrachtwagen ge reden en 27 jaar op de bus. In die veertig jaar heeft hij nog nooit een verkeersovertreding begaan. Maar nu krijgt hij van de officier van justitie de schuld van de noodlottige aanrijding met een dieselloc, die het leven kostte aan de 43-jarige rangeer der van de locomotief. Dat on geluk had in januari plaats op een industrieterrein in Alphen aan den Rijn. Rijbewijs inleveren en een taak straf van 200 uur. Dat is in het kort de eis van de officier van justitie. De advocaat van de busbestuurder ziet het liefst dat de man wordt vrijgesproken, al begrijpt hij dat dit voor de na bestaanden van het slachtoffer onverteerbaar kan zijn. De chauffeur was op de dag van het dramatische ongeluk 's morgens vroeg met een gevulde passagiersbus op weg naar het Alphense station. Bij de spoor wegovergang op industrieter rein Rijnhave West negeerde hij het rode licht. De naderende dieselloc ramde de zijkant va:* de bus. De rangeerder die voor op de trein stond werd doodge drukt. Buspassagiers raakten gewond. Enige slachtoffers hebben aan de nachtmerrie psychische klachten overge houden. Vrij snel na het ongeluk ver klaarde de buschauffeur aan de politie dat hij het rode licht niet had gezien. Voor de rechters van de meervoudige kamer blijft hij bij die verklaring. Bijna fluisterend en ineengekrompen doet de man zijn relaas. „Ik reed op tijd, had geen bijzonde re haast. Opeens ging het alle maal zo snel. Ik hoorde iets, zag iemand zwaaien en voordat ik het wist viel de klap. Ik heb dat rode licht niet gezien. Ik dacht: die lichten hebben daar niet ge staan, dat kan niet, anders zou ik toch wel gereageerd hebben. Later dacht ik, als ze er stonden dan kunnen ze niet gebrand hebben." Ook de andreaskrui sen heeft hij niet opgemerkt. Het onderzoeksrapport ver meldt dat de rode lichten bij de overgang van het goederens- poor wel hebben gebrand, maar niet hebben geknipperd. Het merendeel van de getuigen heeft verklaard dat de chauffeur door rood licht is gereden. Hechter Koek, die de zitting leidt, zegt dat het haar duidelijk is dat de man gebukt gaat on der zijn schuldgevoel. Ook voor de officier van justitie staat dat niet ter discussie. Maar schul dig is de man wel, oordeelt die. „Geen opzet." Een aantal be trokkenen heeft nog verklaard dat het leek alsof de buschauf feur een black-out had. Me disch zijn daarvoor echter geen aanwijzingen gevonden. Na het fatale ongeluk is de Nieuwkoper vier maanden uit de roulatie geweest. Hij heeft zich onder behandeling van het maatschappelijk werk gesteld. Nog steeds krijgt hij begelei ding. „Het moet heel moeilijk voor u zijn geweest", zegt rech ter Koek. De man begint prompt te huilen. Connexxion heeft een brief ge schreven waarin de chauffeur wordt beschreven als een soci aal, loyaal en trouw mens. „Daarom is het zo wrang", zegt de Utrechtse advocaat Verbunt. „Nooit heeft hij een fout in het verkeer gemaakt; één keer gaat het mis en dan heeft dat zulke grote gevolgen." Hoeveel begrip de rechter ook kan opbrengen voor de last die de Nieuwkoper met zich mee draagt, ze wil in haar oordeel ook rekening houden met de nabestaanden van het slachtof fer. De officier eist een werk straf van 200 uur of een gevan genisstraf van honderd uur. Het rijbewijs moet de Nieuwkoper- ook worden afgenomen. Voor een periode van drie jaar, waar van twee voorwaardelijk. Advo caat Verbunt vindt dat te gortig. „Mijn cliënt is nog nooit in aan raking geweest met het feno meen toga en bef. Ik heb voor afgaand aan deze zaak uren met hem moeten praten om te zorgen dat hij hier niet ter plek ke zou instorten." De buschauffeur heeft zijn werk inmiddels weer opgepakt maar gaat met de vut. Volgende week is zijn laatste werkdag. Verbunt: „Die man leefde voor de bus. Nee, hij was de bus. Waarom zou je zijn rijbewijs afpakken en hem een jaar confronteren met het drama dat hij toch al voor de rest van zijn leven met zich meedraagt. Zijn echtgenote heeft geen rijbewijs. Die men sen moeten hun leven opnieuw inrichten, nu mijn cliënt straks thuiszit." Vrijspraak, dat ziet Verbunt het liefst. „Maar de wet zit nu een maal zo in elkaar dat je voor een fout als deze wordt be straft." Verbunt somt zijn twij fels op. „De stroom watdie dag uitgevallen; de lichten knipper den niet zoals het hoort; het was nog schemerig op die vroe ge ochtend en de officier heeft gezegd dat niet alle lichten op de locomotief waren beves tigd." Als de rechters de chauf feur willen straffen, dan maar met een geldboete, suggereert de advocaat. De uitspraak is over twee weken. leiderdorp - Een computer, een dikke kabel, een netwerk kaart en een antenne op het dak. Dat zijn de basisingrediën ten voor een draadloos netwerk waarmee computers met elkaar verbonden kunnen worden. Na Leiden en Woubrugge is nu ook Leiderdorp aan de beurt om in een 'wireless' netwerk te stap pen. Deelnemers kunnen met het V draadloze netwerk spelletjes te gen elkaar spelen en bestanden zoals de vakantiefoto's uitwis selen. Voordat de droom van René van der Kroft van Wireless Leiderdorp uitkomt moet ech ter nog wel wat gebeuren. „We zijn hard op zoek naar vrijwilli gers die willen meehelpen met de plaatsing van nodes in Lei derdorp", zegt Van der Kroft. Nodes zijn antennes op hog» punten die de signalen kunnen ontvangen en versturen naar andere nodes. In de Leyhof is al een grote no de actief op het dak van het Lei derdorpse bedrijf QCG. ,Als Wireless Leiderdorp contact kan maken met die node, heb ben we al een netwerkje", aldus Van der Kroft. „NodeQCG is al verbonden met Leiden die al een jaar 'wireless' is."

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 17