Veronica borduurt voort op stijl V8 'Nieuws met een smoel' Ik lig drie minuten op strand MEDIA Linda gooit seks-dip in de strijd Leent holocaust zich voor pretparf Geen extra geld omroepen Zuid-Holland Herstart op tv zonder toeters en bellen BIJ DE KAPPER den haag - Zuid-Holland stelt geen extra geld beschikbaar voor de twee regionale omroe pen, RTV West en RTV Rijn mond, die allebei in grote fi nanciële nood verkeren. Dat heeft gedeputeerde Van Heijningen (WD) gisteravond gezegd in Provinciale Staten tij dens een door de LPF aange vraagd spoeddebat over de pro blemen. ,,De nood is hoog", stelde Van Heijningen vast, nadat hij eer gisteren uitgebreid werd inge licht door de directies van de beide stations. „Per omroep is er een tekort van anderhalf tot twee miljoen euro. Ik ga dit financiële pro bleem niet oplossen. Dat is de eigen verantwoordelijkheid voor de beide omroepen. Ik wil wel meedenken over een oplos sing." De gedeputeerde zei daarbij te denken aan een nauwere sa menwerking tussen 'West en Rijnmond. Intern circuleren plannen voor het schrappen van vele banen. Bij West zou het gaan om op heffing van 25 van de 150 ba nen, bij Rijnmond wordt ge dacht aan het verdwijnen van 40 van de 150 banen. Hoofdredacteur Michiel Bicker Caarten (rechts) is vanaf het begin betrokken bij Businessnieuws Radio. Foto: GPD BusinessNieuws Radio brengt niet zoveel zakennieuws Floortje Dessing al drie seizoenen op pad voor Yorin Travel Op televisie is Floortje Dessing een sportieve, stoere vrouw die niet stil kan zitten. „Ik denk dat ik in het echt net zo ben als op televisie", zegt de presentatrice van Yorin. Foto: GPD door Mischa de Bruijn Hilversum - Voor veel buitenstaanders is ze dat blonde meisje van de commerciële om roep, dat nog aan het begin staat van haar tv-carrière. Maar Floortje Dessing (33) re kent zichzelf tot het meubilair van Yorin. „jk ben al een soort oudgediende." Haar hoofdtaak is het reisprogramma Yorin Travel, dat nu het derde seizoen is inge gaan. Zo'n vijf maanden per jaar is ze voor dat programma op pad. Om een idee te krijgen van Dessings schema: Net terugge komen van een twee maanden durende reis naar Equador, Peru, de Verenigde Sta ten, Rusland, Mongolië en China. Twee da gen geleden geland op Schiphol, de volgen de ochtend alweer bezig met filmpjes in spreken in de studio. Inmiddels is ze alweer naar Bermuda. ,,In oktober ga ik naar het Midden-Oosten, in november naar Afrika." En tussendoor opnamen voor het nieuwe programma 'Hoe voelt het om...', dat ze sinds begin deze maand elke dinsdag sa men met Gijs Staverman presenteert. Op televisie is ze een sportieve, stoere vrouw die niet stil kan zitten. Als er geen camera's bij zijn is het niet anders, zegt Dessing. „Ik denk dat ik in het echt net zo ben als op te levisie." Misschien is een van de eigen schappen die haar geschikt maken voor tv, vermoedt ze. „En ik ben van nature nieuwsgierig. Als je me met een glazenwas ser op stap stuurt kan ik er misschien ook nog een leuk item van maken, omdat ik él- les interessant vind." Jaloers Haar tv-carrière begon zeven jaar geleden toen Veronica haar een keer vroeg in te val len voor Gijs Staverman, die toen de Mega Top 50 deed. Ze werkte al vijf jaar voor Ra dio Veronica. „Ze vonden me op de radio wel grappig klinken. Ik ben toen wel in het diepe gegooid." Dessing grinnikt. „De eer ste keer bij de make-up zeiden ze: 'meid, wat moeten we met jou beginnen." Het hele jaar door op vakantie gaan voor je werk. Het cliché is dat je daar jaloers op moet zijn, maar lijkt het allemaal niet veel leuker dan het is? „Wat mensen inderdaad niet zien is dat ik voor een shot mijn hand doekje spreidt op het strand, drie minuten lig en dan weer verder moet. Af en toe ben ik helemaal klaar met dat reizen. Dan moe ten we in China vier uur met de bus voor een opname op de Chinese muur. Als we daar zijn is het snel, snel, want we hebben geen vergunning. En op de weg terug heeft de bus pech. Ben je een hele dag kwijt! En vaak om zeven uur opstaan, omdat 's och tends het licht het beste is voor opnamen." Maar het zijn kleinigheden, die Dessing al weer snel vergeten is. „Ik heb zo'n ontzet tend gefortuneerd leven! Aan het begin van het seizoen lekker op de kaart kijken, om te zien waar we nu weer eens heen zullen gaan. Ik kan nog steeds tot tranen toe ge roerd zijn als ik op een mooie plek kom." Enthousiast: „Ik ben net met de Transsibe- rië Express geweest, de hele fucking wereld over!" Ze is een beetje de tel kwijt geraakt als het gaat om het aantal landen dat ze heeft be zocht. Ze pakt de atlas erbij. Tellend slaat ze bladzijde na bladzijde om, om het al snel op te geven. „Iets van tachtig of zo, denk ik. Ik weet het niet." Opgetogen: „Ik moest laatst een nieuw paspoort halen, omdat hij vol zat met stickers en stempels." En als ze écht op vakantie gaat, in haar vrije tijd, wordt het dan een keer - voor de afwis seling - Texel of Drenthe? „Nee hoor. Dit jaar was het Sicilië, en straks wordt het de Malediven. Ik ga juist vaak terug naar lan den terug waar ik geweest ben voor Travel. Het is een soort verslaving. En het kan ook wel makkelijk, want ik spaar met vliegen natuurlijk heel veel punten." Wehkamp-tv naar middag Hilversum - Het dagelijkse tv- programma Wehkamp Welkom op SBS 6 is een half jaar na de start verhuisd van de ochtend naar de middag. Niet alleen het tijdstip van het programma is gewijzigd, maar ook de locatie. De huiskamer in de Gooise villa is ingeruild voor een grote stu dio in Almere met meer bewe gingsruimte voor presentatrice Manon Thomas. Het is nu mo gelijk met meerdere camera's tegelijk te draaien en te schake len tussen bijvoorbeeld de keu ken en de metamorfosehoek. Dj's van 3FM te gast bij MTV Hilversum - De dj's van Radio 3FM zijn volgende week te gast bij MTV. Ruud de Wild brengt zijn favoriete clips uit de jaren tachtig en negentig. Maar ook Rob Stenders en Fred Siebelink mogen hun persoonlijke favo riete nummers aankondigen. Verder zijn deze week Claudia de Breij, Giel Beelen, Gerard Ekdom en Timur Perlin dage lijks te zien op MTV. Clipclas sicsis dagelijks te zien, tussen 11.00 en 12.00 uur. In het week end van 27 en 28 september, zet MTV, tussen 12.00 en 17.00 uur, alle 'Clipclassics' van de Radio 3FM dj's nog een keer op een rijtje. amsterdam/anp - De terugkeer van Veronica als aparte tv-zen- der gaat zaterdag niet gepaard met knallende champagnekur- ken en andere toeters en bellen. Om 22.00 uur verandert het ka naal van V8 in Veronica, die zal voortborduren op de V8-pro- grammering. Veronica probeerde onlangs als zelfstandige tv-zender te overle ven met veel seks-, reallife- en Nederlandse producties. Dat lukte niet, waarna het station in zee ging met de SBS-groep (SBS 6/Net 5/V8). Dat tv-bedrijf had eerder al het station V8 opge tuigd om daar later Veronica te huisvesten en die intentie wordt zaterdag verwezenlijkt. Ook op de radio keerde Veroni ca terug. Daartoe is een over eenkomst gesloten met radio- bedrijf Sky Radio, dat bij de on langs gehouden etherverdeling een FM-frequentie verwierf voor een 'gouwe ouwe zender'. Op die frequentie zendt Radio Veronica nu uit. De herstart van Veronica op tv begint zaterdag met een kort filmpje waarin in vogelvlucht de nieuwe programmering van het station wordt uitgelegd. Daarna is de film Gladiator te zien. „We gaan geen overzicht van het verleden van Veronica uitzenden", legt de SBS-zegs- man uit. „Dus geen dobberen de schepen en geen schokkeri ge Miami Vice-beelden. We wil len het nieuwe gezicht laten zien." De oude aankondigingsfilmpjes van Veronica keren wel terug. Ook het bekende logo is ge handhaafd. Alexander Stevens van Radio Veronica is aangeno men om als achtergrondstem de diverse programma's aan te kondigen. De vorige herstart van Veronica ging gepaard met de slogan 'Eindelijk iets fat soenlijks op tv". Deze leus werd gekozen met een knipoog naar de seksprogramma's die die zender ging uitzenden. 'Veroni ca is terug!' is dit keer de leus. De programma's van het nieu we Veronica borduren deels voort op de bestaande V8-pro- grammering. Het moppentappende konijn Ab Normaal keert terug, Fear Factor wordt geprolongeerd en series als Seinfeld, Malcolm in the middle en Lois and Clark blijven te zien. Nieuw zijn on der rheer de BBC-serie Top Ge- ar (over auto's), Judas Game en Veronica Vibes. donderdag l8 SEPTEMBER De blaadjes vallen en de buiken bollen. Roddel en achterklap? Daar kom je de winter niet mee door. Bakerpraatjes willen we. Baby"s voor en na. De bladen zijn deze week bevangen van het wel en wee van de zwangere sterren, prinsessen en andere babes. Geen zwangerschap zonder zorgen, dus laten we maar be ginnen met het onheil dat BAC CHUS over onze troonopvol ging heeft afgeroepen. MAXIMA stelt de kleine WIT.T.FM of WIL- LEMIEN met nog 14 weken te gaan doodleuk bloot aan enor me hoeveelheden alcohol. Nou ja, dat is tenminste wat Privé suggereert met een benevelde foto van MAXIMA aan een Oostenrijkse hotelbar. Er staat een witte cirkel om wat een ver geten glas met een bodempje rode wijn zou kunnen zijn. Het zijn vast de zenuwen. Volgens Party zou de prinses als een Lechse berg opzien tegen een eventuele keizersnede. Hoog tijd kortom voor ALEX om, zo als het een Nieuwe Vader be taamt, de stressverlagende want vertederende truc met de toiletrol toe te passen. Leeg rol letje op de bolle buik - een keu kenrol is nog beter, tipt Story in haar brave zwangerschapsdag boek - en daar zal het hartje die muizenissen wegkloppen. Als het boeng-pok ALEX tenminste niet vreemd in de oren klinkt, want volgens het Duitse week blad Neqe Post zou iedereen behalve onze kroonprins de va der kunnen zijn. Weekend geeft het maar even door, onder het laffe motto „als we liegen, lie gen we in commissie". In de re portage zelf heet dat trouwens vrij vertaald: „kijk hullie eens schandalig insinueren". Geen twijfel - althans niet in de bladen en niet op dit moment - over de aanstichters van de ge zegende toestand waarin ande re bekende vrouwen verkeren. Wij feliciteren (voorzover we dat niet al eerder hadden ge daan): DANIËLLE OVERGAAG, ANNETTE BARLO, MARJOLEIN KEUNING en KIM VAN KOO- TEN. Op de wachtlijst staan nog model FREDERIQUE VAN DER WAL, die zich in Privé een Linda de Mol. Foto: GPD/TROS zusje of broertje wenst voor dochter Scyla, en zwemster IN GE DE BRUIJN, die in datzelfde Privé onthult dat zij zichzelf op een dag wel achter een kinder wagen ziet lopen. Linda de Mol gooit seks in de strijd om haar nieuwe magazi ne aan de man te brengen. Seks verkoopt, juist als je te boek staat als de ideale schoondoch ter. Een imago waarmee DBfc MOL radicaal wil breken, be looft Weekend. LINDA zal in het blad openhartig vertellen over haar seks-dip. Nee, daar heeft Duyvis verder niks mee te maken, dat is een serieus, veel voorkomend probleem bij vrouwen, weten ze bij Week end. Een tijdje geen zin in seks. LINDA zocht er destijds hulp bij en kan iedereen de therapie aanraden: „Je moet niet zeuren en gewoon zin maken." Dat had mijn moeder ook kunnen bedenken. Nee, dan de dames en heren politici. Die hebben er altijd en overal zin in. Beweert Story, dat Prinsjesdag luister bijzet met een visieloos pakket aan oude roddels en vage verhalen over de liefdesgeheimen van het Binnenhof. Sodom en Gomorra aan de Hofvijver - we willen er nu alleen nog mee worden las tig gevallen wanneer JAN-PE- TER betrapt wordt als Ger maanse leatherboy. En ANNIE SCHREIJER vroeg er zelf om, met die veel te blote jurk. Ingrid Bosman Sinds vijfjaar brengt Business Nieuws Radio nonstop econo misch en algemeen nieuws en niet te vergeten twee keer per uur actuele file- en flitserinfor matie. Volgens de hoofdredactie heeft het station meer luiste raars dan de kale cijfers laten zien.BNR laat van zich horen. door Jacques Geluk Amsterdam -De tegenhanger van Radio 1 bestaat zondag vijf jaar. Het publiek wordt er via billboards van op de hoogte ge bracht dat de zender er is. De programmering wordt enigs zins aangepast. Over die veran deringen zijn hoofdredacteur Michiel Bicker Caarten en zijn adjunct Mark Fuller, die afkom stig is van de nieuwe eigenaar Het Financieele Dagblad, zeer enthousiast. „Elke maandagochtend wordt een Tweede-Kamerlid, die de zeven grote partijen om de beurt zelf mogen aanwijzen, over een door ons te bepalen onderwerp ondervraagd. De Kamerleden geven een schot voor de boeg en bepalen daar mee de agenda van de dag. Dat moet zo belangrijk zijn dat alle politici wel móeten luisteren. In Engeland is de 'Today show' wat dat betreft spraakmakend. De dragende interviews van vijf zes minuten worden bij ons meestal afgenomen door Bas van Werven. Dat brengt Bicker Caarten op een tweede verandering. De ochtend- en avondspits krijgen een eigen presentator, 's Mor gens is dat Van Werven, 's avonds vanaf vijf uur Rens de Jong. De uren daartussen wor den afwisselend gepresenteerd door Marjan van den Berg, Fre- derique de Jong en Henk Samp- loniuS. Rens de Jong (27), die tv-journalistiek heeft gestu deerd, jongste bediende was bij het NOS-Journaal en de ladder heeft beklommen bij AT5, werkt 3,5 jaar bij BNR.Als je vaste uren krijgt wordt het toch meer je eigen ding, de luisteraar weet wat hij gaat horen. Je bemoeit je veel meer met de voorberei dingen dan wanneer je presen tator van dienst bent op een willekeurig tijdstip. Dat is lekker en ik denk dat dat doorklinkt", zegt De Jong. Bicker Caarten (46), die eerder werkte voor NRC Handelsblad, RTL Nieuws en tv-zender CNBC, is vanaf het begin be trokken bij BusinessNieuws. „In de zomer van 1998 verhuis de ik, na een verblijf in Londen, terug naar Nederland. Ik had een contract met Ivo Niehe Producties en heb de serie 'De beslissers' gepresenteerd." Hij zou nog meer programma's voor Niehe maken, maar daar kwam het niet van. Tezelfder tijd sloot de eigenaar van Talk Radio zijn station en wilde die een nieuwszender beginnen. „Hij zocht iemand en ik was beschikbaar. Na drie maanden liep de radio als een trein en heb ik afscheid genomen van Ivo." Bicker Caarten wilde het anders doen dan Veronica Nieuwsra dio, dat 'te veel leek op Radio 1'. „Nonstop live nieuws dat wel wordt herhaald, maar dat - in blokken van dertig minuten, met vaste onderdelen op vaste tijden - voortdurend wordt ver verst. Wat de Engelsen 'rolling news' noemen. We zijn begon nen met twintig man, nu zijn het er vijftig. Toen we begon nen was beleggen een hausse en concentreerden we ons vooral op de beurs. We zaten ook alleen op de middengolf. En als je in zo'n zijstraat zit moet je nieuws met een smoel brengen. Al na zes maanden hadden we veel meer algemeen nieuws. Nu is de verhouding 75 procent algemeen en 25 pro cent economisch nieuws. Bin nen dat kwart ligt het accent niet meer alleen op de beurs, maar vooral op financieel-eco- nomische rapportages en gaat het over zaken als de CBS- werkloosheidscijfers en ar beidsvoorwaarden. Fuller: „We willen topmensen 1 aan het woord laten, die ons graag als spreekbuis gebruiken. Ietsje anders dan doorsnee. We brengen nieuws neutraal, zake lijk, flexibel. Het is een behoor lijke niche die wij bedienen." „We hebben nu een Haagse re dactie van drie mensen en twee verslaggevers", zegt Bicker Caarten die glundert als blijkt dat het is opgevallen dat de BNR-microfoon steeds vaker opduikt tijdens reportages in het NOS-Joumaal en het RTL Nieuws. Hij wist het al, want op het entresol van één van twee BNR-huizen aan de 2 sterdamse Vondelstraat h 1 een krantenknipsel met d foto's die dat beeld bevesi h. De samenwerking met H< e nancieele Dagblad werpt vruchten af. Fuller: „Een| e meur van het FD krijgen v dag eerder, zodat we de ti hebben er een goed item maken." Ook heeft het st< j een uitgebreid netwerk v< t (freelance) correspondent het buitenland. „We zijni 5 wassen geworden, ik durf v zeggen dat wie naar ons li m even goed geïnformeerd i 3 een luisteraar van Radio ,g al zijn we nog verre van p fect", zegt Bicker Caarten Fuller: „Radio 1 is stabiel maar langzamer." Ondan®1 enthousiasme valt het aa luisteraars nog tegen. Eei 1. miljoen stemmen er per 19' af en tijdens de spitsen zi 50.000 luisteraars. Een m 3 aandeel van 0,2 procent. chiel Bicker Caarten vind G niet genoeg, maar denkt n< er in werkelijkheid meerA Sinds de nieuwe frequenl11 deling heeft BNR in de 'h straat', de FM-schaal, via u, ether een dekking van zei v< procent. Vrijwel geen enk ?r commerciële zender heel meer. Daar kunnen de tw c ren zich ook druk over m ui want de publieke omroep15 hebben een dekking van derd procent. „En dan m d ren ze nog als ze ergens ii -> weiland niet goed te ontv zijn." ic Hilversum - Hoe moeten we de holocaust herdenken en de her innering eraan levend houden? Deze vraag staat, zestig jaar na dato, centraal in de documen taire 'De Verbeelding van de Holocaust', van Oeke Hoogen- dijk. Enerzijds toont Hoogendijk concentratiekamp Auschwitz- Birkenau, waarin alleen ruïnes nog een verhaal vertellen. De houten barakken zijn groten deels vergaan. Anderzijds zijn er de zeer realistische holo caustmusea in met name de Verenigde Staten, waar mensen een nagebouwde gaskamer kunnen betreden. „Ik heb in mijn film geen pas klaar antwoord willen geven op de vraag: Hoe moeten we zestig jaar na dato de holocaust her denken? De vraag stellen vind ik interessanter dan het geven van een oplossing", zegt Oeke Hoogendijk. „Ik ben zelf ge vormd door de boeken van Pri mo Levi, die juist niet de letter lijke gruwelen beschrijft, maar op een hele sobere manier overbrengt hoe de ontmenselij king in z'n werk ging. Die sub tiele manier zegt mij persoon lijk meer dan de extreme mid delen van de holocaustmusea in Amerika." Hoogendijk maakte eerder Een Gelukkige Tijd, een documen taire over bevoorrechte Neder landse joden die vrijwel alle maal de oorlog overleefden. „Opgegroeid als kind vah een joodse moeder, is de oorlog een tijd lang bepalend geweest voor mijn keuze van onderwerpen als filmmaker. Het liet mij niet makkelijk los. Daarbij vind ik dat over de oorlog veel cliché matige films worden gemaakt." „Een Gelukkige Tijd was een ta boedoorbrekende film omdat moeten we zestig jaar na dato de gebeurtenissen in Kamp Auschwitz herdenken? hij handelt over de hiërarchie van het leed onder overleven den. Dat was toen mijn fascina tie. De Verbeelding van de Ho locaust, of The Holocaust Expe rience, zoals de film eigenlijk heet, benadert de holocaust ook weer vanuit een nieuwe in valshoek. Niet de gebaande we gen bewandelen is een beetje mijn handelsmerk. Ik maak ei genlijk alleen films over onder werpen waar ik zelf iets mee uit te zoeken heb, omdat de uitda ging dan het grootst is." Het maken van de documentai re had veel voeten in de aarde. Hoogendijk ondervond van al lerlei kanten tegenwerking. „In Amerika was er tijdens het draaien steeds iemand bij van het museum die ons moest be waken. Iedereen was bang dat ik een kritische film over hun museum zou maken. Ik wist natuurlijk wel dat het onder werp van mijn film politiek ge voelig lag, maar dat het zo moeilijk zou zijn had ik niet verwacht. In Polen waren weer heel andere moeilijkheden. Daar moet je door een bureau cratische papiermolen voor je écht aan de gang kunt. Toch waren de Polen uiteindelijk aanzienlijk coöperatiever dan de Amerikanen. Ik had het pre cies andersom verwacht." Waarom koos Hoogendijk voor een vergelijking van twee uiter sten in haar documentaire? „De bedoeling was een inkijkje te geven in de herdenkingswereld. Het ging er mij om tegenstellin gen en dilemma's te tonen waarmee vragen worden opge roepen over de manier van her denken. Is het echt nodig dat een holocaustmuseum in Los Angeles op een themapark lijkt en dat er een gaskamer bouwd waar bezoekers ten? Is dat niet een 'disni tie' van de holocaust? Of een noodzakelijk kwaad de jonge generatie ander haakt? Dat soort vragen in de film gesteld. Daar k dat het filmisch ook de n interessante beelden opl om van die twee uiterste 23 gaan. De hyperrealiteit v musea in de Verenigde S waar de holocaust met v rd wordt nagebouwd om d< zoeker een echte 'holoca iet perience' te bezorgen, te io over het geploeter met d ten van de misdaad in P< Rianne Vaartjes De Verbeelding van de H caust, vanavond Ned. 1, 23.10 uur

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 10