Zeven gegadigden klassiek FM-pakket MEDIA Einde van embargo Prinsjesdag is nabij De gong van Sterrenbeurs luidt Minder seks in Sex and the City Speelkwartier door ogen van kinderen meulen chef dio Sport isum - Arno Vermeulen de nieuwe 'chef voetbal' OS Studio Sport. Vermeu- de opvolger van Chris van tten, die onlangs naar het ïeen Dagblad vertrok. De re chef voetbal begint per jmber. Vermeulen is geen ;ende voor de NOS. Hij e jarenlang als voetbal- lentator bij NOS Langs de p Radio 1. Op dit moment head of reporting' bij WK icties, het tv-bedrijf van ansma. Vermeulen zal g ïefswerk bij de NOS com- I »n met het leveren van I ientaar bij voetbalwed- ndacht voor ase op Radio 2 isum - Vein maandag 6 tot it 10 oktober staat Radio 2 ïelemaal in het teken van :n zeventig. Deze keer jeciale aandacht voor de n musical Grease, want 25 jaar geleden dat de 1 Nederland uitkwam. Ie- is er aandacht voor uzikale icoon uit de jaren vrijdag wordt de Top 70 onden. De themaweek avonds af met de de Ra- imazing Meezingparty, li- uit discotheek The Loco- n in Zoetermeer, met een (treden van de Broadway in de muscial Grease, die jmoment door Nederland gaat weer den zoeken Isum - De KRO houdt op- jeen verkiezing heldd van ar. Bij de verkiezing voor Id van 2003 gaat het om poon, een landgenoot, jh dit jaar op een bijzon banier verdienstelijk heeft ikt. Binnenkort gaat de net een campagne op ra- Itv op zoek naar de Held |03. Criteria voor deze inen variëren van de jganger die iemand redt ld, geweld of een onge- de inspirator die ie- loor een moeilijke perio- idie sleept. Mensen hun persoonlijke held telden via internet op .kro.nl. ende mannen in blad fUM - Elf bekende man- jan uit de kleren voor Iblad Starstyle. Het vrou- El vindt het maar raar vrouwenbladen meer uwen dan over man- jrwijl de heren toch het ie gespreksonderwerp van de lezeressen. Van- it bekende Nederlanders aagd of zij voor het de kleren wilden. Er is compleet, onder wie [oert Jan de Bruijn, jrtresentator Seth Kamp- lussionist Hans Klok, icteur John Wijdenbosch talig Yorin-omroeper imsma. spijkers van start Ium - Het prijswinnende ibrogramma Kopspijkers zaterdagavond aan een reeks afleveringen. Het tpanel kruipt in de huid fitici en andere bekende inders om het nieuws afgelopen week door te diparet-team bestaat uit iot, Owen Schumacher, rallis de Vries, Mike Mart ine Sandifort, Tho- Luyn en Hans Rie- 'e gasten die in de eer- 'ering het spits afbijten Kopspijkerspel zijn ;eys Claudia de Breij en StNen (Nederland 3, 20.05 programma hr platteland De EO start mor- serie televisieprogram- er de veelzijdigheid van teland. De serie speelt ;t veranderende karak- ïet platteland en is een op het Agrarisch Jour- jarenlang werd uitge- Het nieuwe program- cht de sociaal-culturele n het platteland, de en de economie van lelijk gebied. dinsdag 16 september 2003 afzien van.. ;e Sukke Scène uit de serie Geheimen van het schoolplein van de VPRO. Foto: GPD/Leendert Jansen door Mischa de Bruijn Hilversum - Probeer maar 's dertig uitgelaten kinderen voor de camera vijf weken lang, dag in dag uit, keer op keer exact hetzelfde te laten doen. Voor die taak stond regisseur Simone van Dusseldorp, bij de opna men van de nieuwe kinderdra maserie Geheimen van het schoolplein. De negen afleveringen van de VPRO-serie, die naar verwach ting in februari op televisie ver schijnt, gaan allemaal over één en hetzelfde speelkwartier op het plein van een basisschool in een grote stad. In elke afleve ring wordt alles wat er op het schoolplein plaatsvindt door de ogen van een ander kind beke ken. De kijker ziet daardoor bij elke aflevering een herhaling van alle gebeurtenissen, maar steeds gezien vanuit een ander standpunt. Van Dusseldorp, die de serie ook schreef, putte uit haar ei gen herinneringen. „Ik vond het speelkwartier vroeger altijd het spannendste moment van de dag." Het schoolplein, daar gebeurt het allemaal, weet Dus seldorp: verliefdheden, vecht partijtjes, pesterijen, stoer doen. Ieder kind beleeft het speelkwartier volgens haar weer anders. Voor de een is het het leukste moment van de dag, de ander kijkt er huizehoog tegen op. De verhaaltjes die een afleve ring beslaan: een meisje is he vig verliefd op een jongen, een jongen doet mee aan een wed strijd ver plassen, een ander rent rond met een condoom, die hij in de bosjes heeft gevon den. De 12-jarige Anouk Kleykamp speelt het meisje dat tegen haar wil in verliefd wordt. Ze vond het wel even lastig om dit te ac teren. „Ik kende die jongen eerst helemaal niet, en moest hem heel lang verliefd aankij ken." Sander van de Merwe (16) is de stoerste jongen van het schoolplein. „Ik moet men sen afkafferen en dat soort din gen." Als er 'actie' wordt geroepen op de set stormen de ldnderen jui chend en schijnbaar chaotisch het schoolplein op. Een jonge tje botst tegen iemand op, een meisje lacht hem uit, een ander meisje neemt met een vriendin netje een hoekje van het plein in, om daar op één been te gaan balanceren. Bij de twee, derde, en vierde keer dat het commando actie klinkt herhaalt zich exact hetzelfde tafereel. Van Dusseldorp blijkt zich be hoorlijk wat op de hals te heb ben gehaald met haar idee van negen afleveringen die allemaal als puzzelstukjes in elkaar val len. „Het was vooral in het begin heel ingewikkeld, een soort wis kunde. Maar nu weet iedereen wel wat hij moet doen. den haag/anp - Zeven gegadig den hebben zich gemeld voor het laatst overgebleven FM-pak ket, dat bij de onlangs gehouden etherverdeling onverdeeld is ge bleven. Dat maakten de betrok ken ministeries (Economische Zaken en Cultuur) gisteren be kend. Het landelijke FM-pakket voor commerciële radio is be stemd voor klassieke- en/of jazz muziek. In totaal hebben 29 aanvragers zich bij de overheid gemeld voor een landelijke-, regionale- of middengolffrequentie. Voor het 'klassieke' pakket, het zoge noemde 'kavel A8', hebben zich in elk geval Radio 538 (Classi ci, Mojo Concerts samen met John de Mol (North Sea Jazz FM) en Sanoma Uitgevers (Hammock FM) opgegeven. Mensen uit de radiobranche geven aan dat de overige gega digden zijn: Erik de Vlieger (Co lorful Radio), Arrow Classic Rock, het Amsterdam Sympho ny Orchestra en Mediasales Finland (SuperJazz). De zeven beschikbare frequen ties zijn tijdens de etherverde ling in juni onverdeeld geble ven. In geval van kavel A8 kwam dat omdat Sky Radio met Classic FM afviel. Dat kwam omdat het radiobedrijf Sky Ra dio al het maximale aantal fre quenties van twee had verwor ven met de zenders Sky Radio en - inmiddels - Radio Veroni ca. Omdat er verder onvoldoen de 'klassieke' animo was, schreef de overheid een nieuwe verdelingsprocedure uit voor kavel A8. Dezelfde onafhankelijke advies commissie die de aanvragen in de eerste ronde toetste, zal ook nu de aanvragen beoordelen. Naar verwachting worden de beschikbare kavels nog dit na jaar verdeeld. Als het kavel A8 in deze verdelingsronde weer niet aan een partij kan worden toegekend, wordt het pakket la ter als algemeen pakket in de verkoop gedaan. Dat houdt in dat de eigenaar er op kan uit zenden wat hij wil en niet ver plicht is om bijvoorbeeld alleen klassieke muziek uit te zenden. door onze mediaredactie Hilversum - De embargo-af spraak tussen de Nederlandse media en de Rijksvoorlichtings dienst (RVD) over het vijf dagen stilhouden van de Miljoenen nota 'heeft zijn langste tijd ge had.' Dat is de inschatting van Pieter Broertjes, voorzitter van het Genootschap van Hoofdre dacteuren en tevens hoofdre dacteur van De Volkskrant. Ook de RVD ziet het nut van de af spraak niet langer in. Om op Prinsjesdag goed besla gen ten ijs te komen, krijgen Nederlandse media vijf dagen voor Prinsjesdag een exemplaar van de Miljoenennota, op voor waarde dat zij er niet eerder over publiceren. In de ogen van de RVD is deze embargoregeling, na jaren van rust, dit jaar drie keer geschon den. Vrijdag gebeurde dat door NRC Handelsblad en het NOS Journaal. Die berichtten over de plannen van het kabinet met de wao, die pas vandaag op prins jesdag openbaar worden. Zaterdag en gisteren ging De Volkskrant volgens de RVD de fout in door uit de Macro Eco nomische Verkenning van het Centraal Planbureau te citeren. Ook daarop rust het embargo. En ook vorig jaar lekte nieuws rond de Miljoenennota uit. Toen verscheen een deel van de Prinsjesdag-productie van het ANP voortijdig op het internet. Daarmee vervalt nut en nood zaak van de regeling, wat Henk Brons van de RVD betreft. „Ook al moet je tegelijk constateren dat slechts enkele media de af spraken schenden. Wij handha ven het embargo op verzoek van de media. Als die het ver volgens schenden kun je je af vragen wat het nut nog is. Daar gaan we in het najaar over pra ten. Vanuit de overheid wilde we er vorig jaar al mee stoppen, maar op dringend verzoek van de hoofdredacteuren zijn we doorgegaan." Dat wordt beaamd door Broer tjes. „We maken die afspraak voor onze lezers. Zodat we de tijd hebben zorgvuldig te be richten." Tegelijk met de ver lenging van de regeling zijn vo rig jaar strengere afspraken ge maakt. Zo verplichten media zich na vrijdagochtend, als ze de Miljoenennota in handen krijgen, er niets meer over te melden. Ook niet als ze daar op een andere manier achter geko men zijn. Precies die regel zorgt nu voor onduidelijkheid. De Volkskrant en de NOS zeggen dat ze de in formatie die ze rond het week einde brachten al voor vrijdag in bezit hadden en dus moch ten publiceren. De RVD vindt dat na vrijdag ochtend het embargo geldt, on geacht wanneer de informatie bij de media in het bezit is ge komen. „Na die tijd valt name lijk niet vast te stellen hoe ze aan hun spullen kwamen. We spreken de betreffende media daar op aan." Het NOS Journaal nodigt de Rijksvoorlichtingsdienst uit een klacht in te dienen over de nieuwsrubriek bij de Raad voor de Journalistiek. Dit laat hoofd redacteur Hans Laroes van het NOS Journaal weten in een brief aan de RVD. Het Journaal haalde vrijdag net als de andere media de embargostukken op, maar berichtte diezelfde dag al over de WAO-plannen. Volgens Laroes betrof het informatie die zijn mensen los van de stukken hadden vergaard. Daardoor hoefde hij zich niet aan het em bargo te houden, zo redeneert hij. Broertjes en Brons willen bei den nog niet zo ver gaan het embargo definitief af te schrij ven. Daarvoor is dit najaar eerst overleg nodig. Maar beiden hechten er niet meer aan. In dat geval krijgen de media vol gend jaar pas op Prinsjesdag al le stukken. Of andere partijen, zoals vakbonden en adviesor ganen van de regering, de stuk ken dan ook niet meer onder embargo krijgen, kon de RVD niet zeggen. Adam Curry en Robert den Brink presenteren Sterrenbeurs. Wilma Nanninga (midden) kent de punten toe op basis van nieuwtjes over de sterren. Foto: GPD/SBS 6 Handel in aandelen BN'ers losgebarsten door Berrit de Lange Hilversum - Na het luiden van de gong van de Sterrenbeurs is op de internetsite de handel in aandelen Bekende Nederlan ders gisteren losgebarsten. Van avond is op SBS 6 de eerste uit zending van het gelijknamige tv-programma, waarin voort aan wekelijks de koersstijgingen en -dalingen worden doorgeno men. Een béknopte beurshand- leiding. - Hoe kunt u aandelen op de Sterrenbeurs bemachtigen? U kunt zich aanmelden via sms. U ontvangt dan een password om u op de internetsite www- .sterrenbeurs.nl te registreren. De 'beursautoriteiten' verstrek ken iedere deelnemer een start kapitaal van tienduizend pun ten, waarmee kan worden be legd in aandelen van BN-ers. Honderdvijftig sterren zijn beursgenoteerd, op alfabeti sche volgorde. Van Albert Ver linde (vanochtend nog steeds in de plus met een waarde van ruim 32 punten) tot Xander de Buisonjé, die zijn koerswaarde vanochtend met een half pro centje zag inzakken tot 18,51 punten. De koers van een BN'er wordt bepaald door vraag en aanbod en daarnaast door een beurscommissie die bonus- en minpunten uitdeelt, wat de handel zal aanwakkeren. De beurscommissie bestaat uit vijf tien, anonieme 'experts uit alle geledingen van de showbizz', die het nieuws over de sterren in waarde zullen uitdrukken. Woordvoerster is Wilma Nan ninga, die wekelijks in de tv-uit- zendingen het oordeel van de commissie zal toelichten. De openingskoersen variëren van 25 punten voor aandelen in BN-ers van het kaliber Katja Schuurman tot 10 punten voor een belang in bijvoorbeeld Wil- librord Frequin. - Zijn er aardige sommen geld te verdienen op de Sterrenbeurs? Nee, de sterrenhandel levert u geen euro op. Uw winstpunten kunt u omzetten in cadeaus, aan te schaffen in de speciale Sterrenbeurs-shop. Het assorti ment loopt uiteen van kortings bonnen voor een hamburger bij een bekende fastfoodketen en digitale camera's tot een para chutesprong met Jantje Smit, een dagje op misdaadreportage met Peter R. de Vries en een sessie op de trilplaat met Con nie Breukhoven. - Wie verdient er aan uw han delsgeest? Het Sterrenbeurs-consortium, bestaande uit producent Ende- mol, SBS 6, De Telegraaf, Noordzee FM en Spits. Zij heb ben de afgelopen maanden een uitgekookt publiciteitsoffensief gevoerd in de hoop een ware tv-hype te ontketenen. De ad verteerders staan inmiddels al te dringen om hun producten in de Sterrenbeursshop uit te stallen, verzekert spelleider Ju- rian van der Meer van Ende- mol. Verder pikken de aanbieders van sms-diensten nog een graantje mee. Aanmelden per sms kost 25 eurocent, net als het password dat u vervolgens op uw mobiel ontvangt. Een keer per week krijgt u, ook per sms, een overzicht van uw aan- delenportefeuille, waarvoor 70 eurocent in rekening wordt ge bracht. Kopen en verkopen via internet kost niets, handelen via sms kost 70 eurocent per transactie. - Sterrenbeurs is geen lang leven beschoren omdat tal van BN-ers rechtszaken voorbereiden. Adam Curry kondigde luid ruchtig een rechtszaak tegen Endemol aan wegens misbruik van zijn portretrecht. Dat pro bleem is inmiddels uit de weg geruimd: Curry zal het pro gramma samen met Robert ten Brink presenteren. Het presen tatieduo zal zelf niet aan Ster renbeurs genoteerd zijn. Bij Endemol maakt men zich geen zorgen over juridische stappen van onwillige sterren. „We vertalen het nieuws over sterren naar een spel, wij zijn niet de bron. Als iemand be zwaar heeft, zou die ook de roddelbladen, de RTL Boule vards en de Shownieuwsen moeten aanklagen." - Het bekende strip- /\ike Sukke is vanaf 25 )ervan 23.15 uur bij Nederland 2 te zien. In en van.... blikt het duo oristische wijze terug gelopen maand. In de (levering bespreken Sukke de verjaardag is Friso, leveren zij ntaar bij actuele foto's, in op de oorzaken van oorbraak in Wilnis en >ver het overlijden van iharles Bronson. Hilversum - Naar verhouding weinig seks in de nieuwe afleveringen van Sex and the Ci ty. De dames hebben averij opgelopen in het leven, waardoor de gedachten wat min der uitgaan naar erotiek. Wat minder, maar ze kunnen niet echt zonder natuurlijk. Op Net 5 begint vanavond het vijfde sei zoen van deze tv-hit (in Amerika zijn ze toe aan de zesde reeks). De fans zullen het moeten doen met minder afleveringen dan verwacht. In verband met de zwanger schappen van hoofdrolspeelsters Sarah Jes sica Parker (Carrie) en Cynthia Nixon (Mi randa) werd het geplande aantal van der tien uitzendingen teruggebracht naar acht. Dat zou overigens wat gemor hebben ver oorzaakt op de set: de hoofdrolspeelsters hadden al een deal gesloten voor het hele seizoen en kregen ieder de afgesproken 250.000 dollar gewoon op de bankrekening gestort. Maar de crew van Sex and the City liep wél geld mis, omdat die per aflevering kreeg betaald. In dit seizoen likt Samantha de wonden die ze heeft opgelopen tijdens haar affaire met Richard Wright, Charlotte komt bij van haar mislukte huwelijk, Miranda heeft twijfels over het moederschap en Carrie wordt zich bewust van haar leeftijd. Het is een periode, zo stellen de producenten van de serie, waarin de vier vriendinnen een nieuwe fase van hun leven ingaan. Voor wie die serie nog nooit heeft gezien: Sex and the City is een komedie over het liefdesleven van vier succesvolle vrouwen in New York. Een voor de serie illustratief De serie Sex and the city begint aan haar vijf de seizoen in Nederland. Foto: GPD/NET5 dialoogje: „Dump jij een man echt als-ie niet kan zoenen?" „Je móet wel. Als zijn tong daar al alleen maar ligt, wat denk je dan dat zijn pik zal doen?" Columns Rode draad zijn de columns van hoofdrol speelster Carrie, die openhartig schrijft over haar avonturen en die van haar vriendin nen. Het karakter van Carrie is gebaseerd op Candace Bushnell, die in het echt co lumns over het New Yorkse liefdesleven schreef voor The New York Observer. Vanavond gaat Carrie op zoek naar gezel schap. Ze gaat bij Big langs en ontdekt dat deze naar Californië gaat verhuizen. Sa mantha voelt zich ook eenzaam, en vraagt zich af waarom haar relaties nooit werken. Charlotte wordt in het museum uitgevraagd door één van de bezoekers. Als Carrie zich opmaakt voor een spannend afscheid van Big, belt Miranda. Net 5 heeft een feestje gemaakt van het nieuwe seizoen Sex and the City (voor insi ders: 'SATC'). De avond begint om half ne gen met de laatste aflevering van vorig sei zoen, dan is er een 'I love sex and the City Special', met 'bekende Nederlanders' die hun mening ventileren over de serie en openhartig zijn over hun eigen seksleven. Zo vertelt regisseur/producent Johan Nij- enhuis dat hij wel eens sperma heeft ge proefd. De kijkers moeten tot 22.10 uur wachten op de nieuwe aflevering. Daarna volgt nog 'Het verhaal achter Sex and the City', met onder meer een interview met Candace Bushnell. Mischa de Bruijn Sex and the City, vanavond, Net 5, 20.30 uur. KIJKCIJFERS Top 10 meest bekeken programma's ■1. Tsjechië-Nederland SBS 6 3.907 2. Studio sport (zo, 19u) NOS 2.400 3. Spoorloos KRO 2.045 4. Goede tijden slechte tijden RTL 4 2.025 5. Miljoenenjacht TROS 1.861 6. Journaal (ma, 20u) NOS 1.744 7. Studio Sport (za) NOS 1.607 8. Hart van Nederland SBS 6 1.541 9. Zonnetje in huis RTL 4 1.451 10. Journaal (ma, 18u) NOS 1.450 Top 10 meest bekeken kinderprogramma's 1. Jeugdjournaal NOS 354 2. Klokhuis NPS 330 3. Buurman en buurman VPRO 280 4. Sesamstraat NPS 262 5. Haai henkie VPRO 262 6. Kids top 20 Fox Kids 243 7. Shinchan Fox Kids 227 8. Pokémon Fox Kids 214 9. Little ghosts VPRO 191 10. Klik VPRO 190 Marktaandelen in Nederland 1 12,2 (12,3) - Nederland 2 15,6 (14,0) Nederland 3 6,7 (7,0) - RTL 4 15,4 (17,6) - RTL 5 3,9 (4,8) - Yorin 5,8 (6) - SBS 6 16,1 (13,8) NET 5 6,0 (5,7) V8 3,8 (3,6) De weekcijfers zijn afkomstig van de afdeling Kijk en Luister- onderzoek van de Publieke Omroep. Het aantal kijkers x 1000. De lijst met meest bekeken kinderprogramma's bestaat uit kij kers van 3 tot en met 12 jaar. Tussen haakjes staan de markt aandelen van vorige week. 4

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 19