-iet ABC van 25 jaar Leidsch Dagblad Masters SPORT Even aan niks denken en rennen Pouleindeling 25ste Masters ;,^ch '\'/v S2 B \v i Mfh' MASTERS Onno Borst wil wat rechtzetten bij FC Boshuizen 25* zaterdag 13 september 2003 tr Gertjan van Geen 65ste Masters van het Leidsch feblad Tennis Circuit, die vanaf lende maandag worden ver- fcld, lenen zich voor een uit weide terugblik. Het ABC van jflasters in 24 begrippen, his- Iche feiten, geschiedenis- frijvende deelnemers en be- grijkste prestaties. Van Ar- dvan der Capellen tot Bionda derop. mold van der Capellen. [n 1979 initiatiefnemer van tenniscircuit. De eerste vier werden de Masters slechts r B-spelers georganiseerd. 983 kregen ook de C- en D- lissers hun eigen circuit. De belende dertigplussers «ten nog een paar jaar hten. oogmans, Jeroen, lecordhouder met vier B-ti- waarvan drie op een rij in eriode 1994-1996. De vier- n voorlopig laatste pakte hij )01. Is er dit jaar, mede r een hardnekkige blessure, bij. Werd in 2000 met het menteam van Zee Duin skampioen. jnsumptiebonnen. Toen het nog beter ging met conomie, kregen de deelne- steevast consumptiebon- na hun gespeelde wed- 1. Aan de verliezer de taak onnen op te halen en om te >n in een drankje voor /haar/hunzelf en de tegen- der(s). De geste werd zes geleden afgeschaft. ubbels. daar liefst veertien deelne- pakten door de jaren heen lubbel, twee titels in ver lende categorieën. Zes /an lukte het in C en B. tenniss(t)ers in D en C. rste. iet Leidsch Dagblad Tennis lit gold als voorbeeld voor re districten. Als eerste in loort is het altijd het popu- gebleven. ïling, Henny. :rste B-Master uit de ge- denis. De Sassenheimse 1 destijds uit voor Unicum eef als enige van de vier leemsters ongeslagen. Gert-Jan Onvlee. Grote stimulator om het circuit te behouden na de over name van de Leidse Courant door het Leidsch Dagblad. De mare gaat dat hij het 30+-dub- belcircuit in het leven riep om zelf eens te winnen. Deed dat ook, tot tweemaal toe, met John Manuputty Heieen van den Berg. Behoort zeker in het rijtje illustere oud-winnaressen. De nationaal kampioene van 1991 uit Noordwijkerhout was in 1985 de beste in C en twee jaar later ook in B. Illuster Jolanda Mens zorgde voor een unieke prestatie door in een tijdsbestek van drie jaar (1990-1991-1992) achter elkaar D-, C- en B-Master te worden. Het illustere rijtje is een nim mer herhaald huzarenstukje van de Voorhoutse. Jan Siemerink. De beroemdste oud-winnaar. De mooiste bloem van Rijns burg won, voordat hij aan zijn opmars op de wereldranglijst begon, in 1984 het C-onderdeel en twee jaar later in B. Koemans, Hennie. Eerste B-Master uit de his torie. De speler van Forescate klopte in de eerste Mastersfina- le Marinus Brooshooft in twee sets, nadat hij in de poule nog smadelijk had verloren van Herman van der Capellen. De winnaar ontving 400 gulden. Leidse Courant. De inmiddels ter ziele gega- ne krant nam in 1983 het circuit over van sporthuis Match. Met de Leidse Courant kwam er ook een circuit voor C- en D-spe- lers. et herenenkel 3 zijn vijf van de zes deelnemers bekend. Guido van den Broek en Julian Vandenbussche spelen vandaag een beslis- swedstrijd. De winnaar komt in poule B. In het damesenkel 7 zijn Nanet den Eisen, Joke de Groot en Fleur Groot gelijk geëindigd, leien vandaag in poulevorm om de twee openstaande plaatsen. De winnaar gaat naar poule B, de nummer twee naar poule A. BA; ie Thomas (Unicum) ly Spierenburg (Amstelpark) "'Visser (Hillegomse TQ B: van der Kaaij (Unicum) >n van Ingen (TEAN) van den Broek (Zee Duin) of Poule B: Vandenbussche (Dekker Tennis) Samantha van der Drift (Hillegomse TC) DE 5 Poule A: Carlijn Kruijt (TEAN) Anita Koelewijn (LTC Lisse) Sanne Bauman (Unicum) BA: d Spruijtenburg (Roomburg) van der Spek (Sassenheimse TV) ?rcj i Driessen (Dekker Tennis) BB: daan Rijksen (Roomburg) ;van Hinsbergh (Dekker Tennis) •drijf. -Paul Verdoes (LTC lisse) lotteveel (Unicum) iGeerlings (SV Voorhout) oöfliitte (LTC Lisse) van de Ven (Unicum) Vletter (Zee Duin) Paul de Vrind (Artesia) mm Sa IfVe i6 - 5i y Boers (Unicum) te Griekspoor (Zandvoort) Sanders (TEAN) rerhoeve (Forescate) fossik (De Munnik) Gabrielle van der Willige (De Meren- wijk) Axine van de Berge (SV Voorhout) DE 7 •Poule Ai Natalie Tamaela (SV Voorhout) Laura Bastiaenen (OLTC) nr. 6 Poule B: Valeria Podda (Unicum) Miriam Rijlaarsdam (Hillegomse TC) nr. 5 EINDSTANDEN DUBBELS Herendubbel 3: 1. Pieter Visser (Hillegomse) 55; 2. Mar co van Trigt (Hillegomse) 36; 3. Willem Visser (Hillegomse), Mare Nagelkerken (Tean) 31; 5. Gregory Levy (VS) 25; 6. Martin Hink (Leeuwenberg), Rogier van Renesse van Duivenbode, Julian Vandenbussche (Dekker Tennis) 22; 9. Hans van Velzen (Roomburg), Rai- mond van Eek (Nieuwe Sloot) 21; II. Michael Rusman Nieuw-Vennep) 20; 12. Roderick Goedegebuure (Lisse), Rutger Baans (Boskoop), Paul Baans (Boskoop), Frank Stokman (Hillegom se), Arjan de Rooy (Nieuwe Sloot), Nor- bert van Oosterhout (Nieuwe Sloot), Rogier Liefbroer (Nieuw-Vennep), Tjeerd Star (Zee en Duin), Nick van Wïnsen (Dekker Tennis) 16. Herendubbel 5 35+: 1. Erik Walters (Tean), Charles Assel- bergs (Tean) 51; 3. Koos Vennik (Hille gomse), Winfred Roose (Lisse) 35; 5. Bonno Meddens (Hillegomse), Wim Draijer (Hillegomse) 21; 7. Cor Strijk (Voorschoten), Chris Brouwer (Voor schoten) 20; 9. Frank Schouten (Al kemade), Pim v.d. Meer (Alkemade), L Snaterse (Nieuwe Sloot) 16. Herendubbel 7 35+: 1. W. van Haver (De Munnik) 57; 2. M. de Rijter (Botesa) 42; 3. AC. Bisschop (Nieuwe Sloot) 37; 4. AA.J. Neuteboom (De Munnik) 36; 5. Dick Koopman (Nieuw-Vennep), Piet Heemskerk (Hoogmade) 31; 7. N.J. Rozemeiier (Sassenheimse) 27; 8. Sjaak van aer Ploeg (Rijpwetering), John Hoogen- boom (Kaagse). Frank Gordijn (Artesia) 25; 11. Hans Rutgrink (Lisserbroek) 22. Herendubbel 50+: 1. Arie Wesseling (Artesia), Jan Mens (Forescate) 40; 3. Thomas de Mooy (Pijnkamers) 26; 4. Jan van der Maari (Nieuw Vennep), Jan Heijnen (Nieuw Vennep), D. Bouman (Oranje TC), F.V. Engelenburg (Oranje TC) 21; 8. W.T. van Adrichem (De Delftse Hout), C. Boeter (Benthuizer) 16; 10. Rob Brand- sen (Nieuw Vennep), Karei Burger (de Meer), J.G.W. Draulans (OLTC), G.H. v.d. Meij (OLTC), Ed Pex (De Gevers), Han Salman (De Gevers), A.D. Dol (Lis- :gom- se), J. Stern (lisse). Jaap Kuyt (Katwijk- Nor- se LTV), Nico Roos {Katwijkse LTV), L De eerste sponsor en naamgever van het circuit. Het Leidse sporthuis, toen nog aan de Nieuwe Rijn, hield het vier jaar vol. Noordwijkerhout. Locatie van de Super Mas ters die dit jaar voor de vierde keer gehouden worden. De B- winnaars uit de districten Lei den, Haarlem, Den Haag en Rotterdam strijden in Tennis Center Frijlink om die titel. Open toernooien. In maar liefst 38 open toer nooien wordt 's zomers gestre den om Masters-punten. Puntentelling. Jaarlijks weer een secuur werkje. Óp alle toernooien van het LD-circuit kunnen punten worden behaald vanaf de kwartfinale. Hoe meer deelne mers, hoe hoger het aantal. De beste zes spelers worden geïn viteerd voor de Masters. Bij ge lijk eindigen volgen beslissings wedstrijden, die vanmiddag op Unicum worden gespeeld. Regen. Meer dan eens spelbreker bij de Masters, omdat de orga nisatie traditiegetrouw niet uit wijkt naar de hal. Het buiten seizoen moet en zal ook in de buitenlucht afgesloten worden. Desnoods een week later. a 's C hoi* Scherprechter. Het laatste toernooi op de hardcourtbanen van de Zoeter- woudse TC is traditioneel de scherprechter. Daar vallen jaar lijks de laatste beslissingen over wie zich heeft geplaatst of niet. Zo plaatste Leimuidenaar Mar lon van Ingen zich, ondanks een kansloos vooruitzicht, in categorie 3 op het laatste mo ment voor de Masters door bij ZTC de titel te pakken. 1 Het prestigeobject voor alle deelnemers. Elk jaar in een an dere kleur, van wit tot zwart, van mintgroen tot paars. Een originele Masters-trui is jaloers- makend voor iedere tennisser die de Masters niet heeft ge haald. Unicum. Sinds jaar en dag het park waar de Masters worden ver speeld. Alleen tussen 1984 en 1987 was het een reizend cir cuit. Roomburg, Dekker Tennis, OLTC en De Munnik waren de respectieve gastheren in die tijd. Verkerk, Martin. Deed in 1994 voor het eerst en het laatst mee aan de Mas ters. Verloor in de halve finale B in drie sets van Gertjan Egbe- rink, maar maakte toen al grote indruk op zijn tegenstanders. TA 7 impe Thomas. VV De regerend kampioen in categorie 3 en ook bij de jubile umaflevering de grootste favo riet voor de hoogste titel. Ook tweevoudig titelverdedigster Linda Verhoeve is dit jaar van de partij. Zij kan de reeks van Barbara van der Gugten - drie titels op rij - evenaren. X finales. De Masters worden in pou levorm verspeeld. Het overgrote deel van de edities met twee keer vier deelnemers per cate gorie, de laatste jaren met twee keer drie. De eerste twee per poule spelen kruisfinales om een plaats in de finale. Z onderop, Bionda. Zondermeer een van de beste B-speelsters die het dis trict Leiden ooit gekend heeft. Is wel houdster van een dubi eus record. Hoewel ze alle toer nooien in het district wel zo'n beetje gewonnen heeft, ont breekt een Masters-titel. Maar liefst zeven finales, zowel in D, C als B, gingen verloren. Leo van Egmond (Rijnkanters) 10. Damesdubbel 5 35+: 1. Gerry van de Burg (De Merenwijk), Leontien Hins (De Merenwijk); 3. Joke Smith (Artesia) 30: 4. Cas Coebergh (Artesia) 26; 5. Marieke van Dam (Uni cum), Annemiek Wegman (Unicum) 16; 7. Tonny Vurens (Boskoop), M. van der Werf (De Sluiper) 15; 9. Rla Straat hof (Rijpwetering) 12; 10. Marjo Sweij- en (Artesia), Margo Hoogendoom (Bo skoop), G.M. Bouwer (Dekker Tennis), EUes de Jong (Dekker Tennis), D. van Rheenen (lisse), C. Hoogkamer (lisse), Anne-Monique van Son (Boskoop), C.C. Gijzel-Soeting (Artesia), AL Ver meiden-Molenbroek (Artesia) 10. Damesdubbel 7 35+: 1. Emma de Lange (De Leidse Hout) 61; 2. Els van Klaveren (De Leidse Hout), W. Lansbergen (Benthuizer) 51; 4. Marijke Olsthoom (Zoeterwoudse), Eliy Marrewijk (Zoeterwoudse) 45; 6. Wil de Bruin (Benthuizer), Monica Kruitwagen (Overbos) 36; 8. E. van der Vlugt (TEAN) 31; 9. Mienet de Meijier (Woubrugge) 30; 10. N. Lelieveld (Tean), Caroline Cok (Tean), Betty Bar- endse (De Munnik) 25. Damesdubbel 50+: 1. Hannie Boskamp (Oosthout)» Siny Evers (Oosthout) 31; 3. Edith van Re- mundt (de Munnik) 27; 4. W.M. Koele- man (Leimuiden), Hennie Kok (AMVJ) 25; 6. C- Wesseling (Langeraar), Luci Heijers (Langeraar) 21; 8. Ine ten Hage (lisse) 20; 9. G.L.M. Stem (Lisse) 16; 10. Leontine Hins (De Merenwijk), Thea van Kooperen (De Merenwijk), M. Leu- nissen (De Munnik) 15- door Anton Diedrich leiden - Eigenlijk is hij 's avonds moe. Geestelijk hele maal op. Wil hij niets liever dan op zijn bed gaan liggen. Maar een keer per week sleept hij zich in de auto, rijdt van Vught naar Leiden en gaat trai nen bij FC Boshuizen. „Dan voel je je wel weer lekker, even aan niks denken en rennen", zegt hij. Onno Borst (23) volgt de opleiding tot marechaussee, „en dat is veel leren. Heel veel, heel hard leren." Borst kwam vorig seizoen bij UDWS, dat is opgegaan in FC' Boshuizen. Zijn 'hele leven' bracht hij door bij UVS, maar na de komst van trainer Paul van der Zwaan, vijf jaar gele den, kreeg hij weinig speeltijd meer in het eerste elftal. „Toen ben ik weggegaan. Misschien had ik wat meer geduld moe ten hebben, maar ja." Hij schreef zich over naar Docos, waar hij precies en welgeteld één competitiewedstrijd speel de. „Daarna had ik geen tijd meer om te trainen, ik werkte in de beveiliging op Schiphol. Zodoende ben ik ook met de marechaussee in aanraking ge komen." Anderhalf jaar heeft de gebo ren en getogen Leidenaar geen bal aangeraakt, op het veld, al thans. In de zaal speelde hij Onno Borst: „Heel veel, heel hard leren" Foto Taco van der Eb nog wel, bij Bax 2 in de eerste divisie. „Ik wist nog wel hoe een bal eruit zag." Vervolgens begon zijn opleiding, intern, aan de andere kant van Neder land en leek elke week trainen helemaal onmogelijk. „Via een paar vrienden, Rocky en Nino Poulina, ben ik bij UDWS gaan voetballen. Ik kan een keer per week komen trainen en dat is net genoeg, anders zou ik niet opgesteld worden. Maar die rit heb ik er elke week best voor over. Het bevalt hier prima, voetballen met je vrienden is toch altijd leuk?" En het xt, ook een goede ploeg, vindt Borst. „Hoewel de eerste wedstrijd niet zo best was, die verloren we met 3-0. Maar er zitten een hoop goede voetbal lers tussen, ik kan niet echt een zwakke linie opnoemen." Een hoop snelle, technische spelers mag middenvelder Borst zijn teamgenoten noemen. Dat maakt bij elkaar nog geen goe de ploeg, beseft hij. „Je moet ze coachen, natuurlijk. Of ze dan ook luisteren is vers twee. Maar met zo'n elftal moet je fluitend in de derde klasse kunnen blijven." Derde klasse, is dat wel leuk voor iemand die bij UVS steeds op hoog niveau heeft gespeeld? „Onder Wim van Zwam in de hoofdklasse, dat was echt een heel mooie tijd. Maar natuurlijk is dit ook leuk, het is mijn hobby. Ik kan ook niet zonder voetballen. Al leen, mijn toekomst gaat ge woon voor. Dus moet ik kei hard werken in de opleiding, en dan komt een hobby ge woon op de tweede plaats." Dat betekent niet dat hij het best vindt om te verliezen. Morgen speelt FC Boshuizen thuis tegen Lugdunum, en moet de thuisploeg stevig aan de bak. „Vorig seizoen hebben we twee keer van ze verloren. Dat wil ik niet nog eens", zegt Borst. Boshuizen mist voorin wel de veel scorende spits Mourad Mokhtafa die vorige week een operatie onderging. „Dat is een behoorlijke aderla ting", zegt Borst. „Maar dan nog, we hebben wat recht te zetten." LEIDSCH DAGBLAD TENNISCIRCUIT 2003 38 open toernooien Top puntenklassement wordt uitgenodigd voor de Masters (15 t/m 21 september op TC Unicum in Leiden) Masters prijzenpakket van 3780,-

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 25