y Spelers Oranje kwaad op Ruud van Nistelrooij WK-zilver met een verschrikkelijke kater Hockeyers moeten diep buigen SPORT iVespen' en Te vers' voor k Museeuw Spits Manchester United schond in Praag alle afspraken Dennis van der Geest vergooit wereldtitel in slotfase van finale Volleybalteam grijpt naast prijzen op EK Gepassioneerde Spaanse ploeg maakt Nederland op EK kansloos voor goud g' irk Huizinga eschakeld a - Mark Huizinga is van- »nd in de klasse tot 90 kilo- uitgeschakeld op de we- ampioenschappen judo in a, De olympisch kampioen :hiedam verloor in de de partij van de herkansing ie Cubaan Despaigne. Eer ras Huizinga naar de her- - ing verwezen door verlies jj derde ronde tegen de Ca- es Morgan. Fi in China ^Bahrein 10* - Bahrein en China op de kalender van de 'Oule-1-autosport van 2004. keert daarop terug. De in Canada en Oostenrijk llen. De nieuwe kalender 'de formule 1 is gisteren in ta, waar zondag de Itali- Grand Prix wordt verre- bekend gemaakt. Het WK begint weer in Australië loume) op 7 maart en ein- i Brazilië (Sao Paulo) op ttober. Bahrein in het Mid- losten is als derde race in lizoen geplaatst op 4 april, ina wordt geracet op 26 mber in Shanghai, twee voor de Japanse Grand Suzuka. il wint Irit in Vuelta Isidro Nozal heeft |e etappe van de Ronde ije, een tijdrit over 43,8 r met start en finish in oza, gewonnen. De ise wielrenner, die tot Otyr geen geweldige staat van ei^t had, verstevigde daar- "Mn eerste plaats in het al leen klassement. Hij finishte minuten en 34 seconden, ;n gemiddelde snelheid ende van ruim 49 kilome- ruur. Nozal had 1.20 prong op de Schotse spe- David Millar en 1.26 op ech Jan Hruska. Beste Ne- ider was Raborenner Ro lutsaars. Hij eindigde als op 5.47 van de winnaar. Bril (91) rieden D n ik - Op 91-jarige leeftijd is t in de voormalige bokser jt ril overleden. Hij was be- twaalfvoudig Nederlands rl; oen ook jarenlang een at ard boksarbiter. Bril wei- ;p door zijn Joodse afkomst ;t; inaar de Spelen van Ber- •t gaan. Hij overleed in zijn [aja een rusthuis. Bril nam lorjarig jochie al deel aan de van Amsterdam, al dat officieel pas als je was. Hij zag daar zijn enoot, de Rotterdammer n Klaveren, goud beha- bokste meer dan drie- Wf rd partijen en werd zelfs ncjtal (Joods) wereldkampi- vrijdag 12 september 2003 ste plaats iriovaarsters jiile- Op de eerste dag be wereldtitelstrijd kanova- Gainesviile moesten de uwen met Tamara Yosef, aze, Femke Roos en 'vaarster Bulk genoegen met een achtste plaats, s een regelrechte tegen- Het viertal kwam een start nimmer te boven. A! enpersoonskajak werd p de 500 meter in de idstrijd vierde. djohan Museeuw, Mario en Jo Planckaert zijn Btasi opnieuw ondervraagd dit Et parket van Kortrijk. baowerd ondervraagd over atie met veearts José it en verzorger Herman beiden verdacht van ding van de Belgische nenwet. De renners in na verhoor naar huis, lie ïoesten eerst een bloed- estaal afgeven. Lie nVersele bekende giste- 1 aantal nieuwe feiten, de s Michaël Verstraeten, rocaat, zal het dossier h( rmeend dopinggebruik delerpeloton nog uit- omdat Versele nieuwe noemde. „Mijn cliënt be! irklaringen afgelegd die k belastend zijn voor f, maar ook voor ande- rlif tenners in hun contac- LLanduyt codewoorden Ac ten, raakte al eerder be Lesneden brood', 'ke- 1'wespen' stonden voor A.ja Ie producten. Gisteren les euwe geheimtaal uit. Zo rdf menband' op het intra- ;n? toedienen van produc- II n, 'buitenband' op in- rrgculair gebruik. „Ik heb t\ le schoenen gereden", lenflde dat de renner in »ch bijna door zijn voor- mi uducten heen was, als den 'nieuwe schoenen' gebruikt zou het om telling van verboden ten gaan. door Marcel van der Kraan praag/amsterdam - De woede- uitbarsting van Ruud van Nistel rooij in Praag heeft tot nieuwe spanningen geleid binnen de se lectie van het Nederlands elftal. De sterspeler van Manchester United heeft het voor even ver bruid bij het grootste deel van de spelersgroep. De spits die woensdagavond zeer tegen zijn zin door Dick Advocaat werd gewisseld, heeft in de ogen van de groep alle re gels overtreden die amper een week geleden in Noordwijk wa ren overeengekomen. In het hotel vielen woensdagnacht harde woorden en de gesprek ken kregen 's morgens in alle vroegte een vervolg voor het vertrek uit Tsjechië. Advocaat werd voor het oog van heel Nederland én Europa voor gek gezet door zijn eigen speler. Van Nistelrooij tierde en vloekte in de richting van Dick Advocaat toen hij van het veld kwam, hij schopte tegen een waterfles aan en nam woedend plaats op de reservebank. De actie van Engelands topscorer werd uitgebreid op de BBC ge toond. In Groot-Brittannië staat Van Nistelrooij op een voetstuk en kan hij geen kwaad doen. Maar zo lekker als het met de Brabander in Engeland gaat, zo moeizaam komt hij tot bloei in Oranje. Zijn tirade van woens dagavond had alles te maken met zijn eigen frustraties. De samenwerking met Patrick Kluivert liep voor de zoveelste keer op niets uit, waardoor Ad vocaat hem naar de kant be sloot te halen. „Hij weet zelf op wie hij boos moet zijn", zei Ad vocaat. De vraag is welke maatregelen de bondscoach gaat nemen. Laat hij het bij een zware repri mande of kiest hij voor hardere sancties? Advocaat woensdag nacht: „De aanvoerder en de spelers hoeven hem niet te ka pittelen, dat doe ik zelf wel." Maar na de wedstrijd bleek dat de ergernis over het gedrag van Van Nistelrooij, die de fatsoens normen had overschreden, de spelers meer bezig hield dan de twee gele kaarten van Edgar Davids. Na maanden van sluimerende irritaties, scheldpartijen en een dreigend handgemeen in de kleedkamer (Van Bommel en Davids) en een incidentje (tus sen Van Nistelrooij en Davids) op het trainingsveld voor Bel- gië-Nederland, dachten de in ternationals in de aanloop naar de interlands tegen Oostenrijk en Tsjechië verhelderende ge sprekken te hebben gevoerd. De spelers kwamen op initiatief van Dick Advocaat bijeen en vertelden elkaar in een groeps gesprek zonder de bondscoach stevig de waarheid. Aanvoerder Frank de Boer sprak na afloop van een geslaagd initiatief. Het grote onderwerp - acceptatie vermogen - werd door iedereen als handvat voor de toekomst van Oranje beschouwd. Er werd afgesproken dat nie mand meer gedrag zou verto nen, waaraan andere spelers zich zouden storen. Dat zou het imago van het Nederlands elftal verder naar beneden halen. Oranje moest weer een eenheid worden. Tegen Oostenrijk leek het de goede kant op te gaan, maar de ontploffing van Van Nistelrooij in Praag haalde het hele 'imago-project' weer on deruit. De spits had de code ge broken. Routiniers binnen de groep, maar ook de reserves en naar de tribune verwezen spelers hadden geen goed woord voor zijn actie over. Er waren meer spelers ernstig teleurgesteld, zei een van de reserves gisteren. „Omdat sommigen hadden ge dacht te zullen spelen en niet eens op de bank mochten zit ten." Maar die spelers hielden door Herman Wissink osaka - Winnaar van zilver op een WK judo, het zijn er niet veel die dat kunnen zeggen. Ben Spijkers was de laatste mannelijke judoka die tweede werd op een WK. In 1989. Tot gisteren Dennis van der Geest het zilver pakte. Het was een plak die met een verschrikkelij ke kater gepaard ging. Want 24 seconden voor het einde van de partij stond de 28-jarige Haar lemmer nog op voorsprong. Van der Geest gaf het goud ech ter alsnog uit handen. Onnodig. Daardoor zijn er sinds gisteren minstens twee Japanse meisjes die niet echt positief over de Nederlandse familie Van der Geest zullen denken. De sfeer was bij het Nederlandse trio El- co, Dennis en vader Cor om te snijden. In de ochtenduren strandde broer Elco (24) al in de eerste ronde, terwijl de oudste van de twee in de finale verloor van de Japanner Yasuyuki Mu- neta. Het eerste meisje, gekleed in keurig geel t-shirt van de or ganisatie, dat het zwaar te ver duren kreeg kwam direct na de door Dennis van der Geest ver loren finale in de gangen van de Osaka-Jo-Hall de judofamilie tegen. „Ik wil je niet meer zien, rot op", bitste de chagrijnige vader en coach van de twee. La ter stond Dennis achter de tri bune een blikje drinken uit een automaat te trekken toen een ander, eveneens in het geel ge huld, riep dat hij moest komen voor de prijsuitreiking. „Ik wacht hier al een half uur. Ik heb het helemaal gehad met jullie", was de geïrriteerde reac tie. Elco van der Geest wist dat het verliezen van zijn eerste en eni ge wedstrijd, tegen de Israliër Zeevi, zijn eigen schuld was. Er was een tactisch plan bedacht, maar daar had hij zich niet aan gehouden en dus plofte hij op zijn rug. Maar het verlies van de finale in de categorie boven de honderd kilo was toch echt niet de schuld van broer Dennis zelf, zo was de overtuiging. Hoewel de judokolos tegen de kleine Ja panner op voorsprong stond, maakte hij een inzet voor een worp, maar in plaats van dat Muneta over Van der Geest heen duikelde, bleef hij gewoon staan en kwam de oudste telg van de judofamilie met lege handen op zijn knieën terecht. Voor die actie werd hij bestraft en direct stond hij op een ach terstand die in de laatste tellen niet meer werd ingehaald. „In een ander land zou ik hier niet voor bestraft zijn", be klaagde de kersverse vice-we- reldkampioen zich. „Maar met al die Japanners op de tribune durven de scheidsrechters mij niet het voordeel te geven, maar wordt gekozen voor de Ja panner." Balen dus, want dit was zijn kans. De gedrongen Japanner kwam immers net terug van een in april opgelopen knie blessure. Dennis had weliswaar tegen de oersterke Braziliaan Daniël Hernandes al een halve finale achter de rug die hem heel wat energie had gekost, maar éls hij een keer wereld kampioen had willen worden, had het deze keer moeten ge beuren. Eenmaal terug in de trainings hal stond vader Cor hangend met de armen omhoog tegen de muur. Ook hij had even nodig om zijn emoties te verwerken. Zilver, maar geen zilver om blij mee te zijn. Cor van der Geest: „Je kan beter de strijd om het brons winnen, dan de finale verliezen." Toen Dennis van der Geest de finale bereikte dacht iedereen even aan 1964, toen Anton Geesink in Japan olympisch kampioen werd. En aan Wim Ruska die in 1971 voor het laatst voor Nederland goud haalde. En dan nu op 11 sep tember 2003 wereldkampioen worden, in Osaka, in Japan, te gen een Japanner, kon het mooier? Maar Dennis van der Geest zal ongetwijfeld ook aan 8 februari 2003 hebben ge dacht. Toen stond de judoka op het prestigieuze Toumoi de Pa ris ook in de finale tegen de Ja panner die zeker een kop klei ner is. Ook toen verloor de Ne derlander. Het lukte Elco, Cor en Dennis van der Geest in Osaka daarom niet iets wat op een glimlach moest lijken op het gezicht te toveren. Zilver om de nek, maar vrolijk, nee dat was de familie niet. „Ik ben hier erg blij mee", pro beerde Dennis van der Geest nog wel, maar daar direct aan toevoegend: „Maar nu even niet. Ik ben hier heel erg ziek Dennis van der Geest heeft het moeilijk tegen Yasuyuki Meneta. De Nederlander was woest en teleurgesteld na de in zijn ogen onterechte nederlaag, die hem de wereldtitel kostte. Foto: Reuters/Eriko Sugita hun boosheid voor zichzelf. „We hadden afgesproken dat we binnen en buiten het veld een eenheid zouden vormen en frustraties niet naar buiten zou den brengen." Ook kopstukken binnen Oranje, zoals aanvoerder Frank de Boer, hekelden Van Nistelrooij. De Boer baalde ervan dat hij als 'captain' meteen na afloop al verantwoording moest afleggen voor het gedrag van een ploeg genoot. De Boer na de kater van Praag tegen verslaggevers: „In mijn ogen ging hij veel te ver ten op zichte van de trainer. Zoiets doe je niet." door Vincent Ronnes karlsruhe - Exact 24 uur nadat ze dolgelukkig een spetterende 3-0 overwinning op Rusland vierden, biggelden gistermid dag tranen over de wangen van Reinder Nummerdor en Mike van de Goor. Maar niet van ge luk. Deze keer konden ze maar niet bevatten dat ze een prach tige kans op de beste prestatie sinds jaren uit handen hadden gegeven. Bulgarije won met 3-0 van Ne derland, waardoor in poule 1 Rusland met Servië-Mon- tenegro naar de halve finales van het EK mag. Voor de derde achtereenvolgende keer speelt Nederland op een EK om plaats vijf tot en met acht. Dat Bulgarije niet makkelijk even aan de kant te vegen was, hadden de Nederlandse volley ballers zich terdege gereali seerd. In de World League werd deze zomer immers drie keer van hen verloren. Op het laatste EK in Tsjechië werd Nederland ook al door Bulgarije het pad naar de laatste vier afgesneden. In de eerste set was er gisteren bepaald nog geen reden tot wanhopen, was er zelfs een set- punt voor Nederland. De te leurstelling over dat verlies (24- 26) leek de spelers behoorlijk in de benen geschoten te zijn want in de tweede set stonden ze voor ze het zich goed en wel realiseerden al met 5-0 achter. Een bedenkelijke start in het moderne volleybal, het kwam dan ook niet meer goed. De buitenaanvallers Görtzen, Schuil en Nummerdor scoor den minder dan van hen ver wacht mag en moet worden. Bert Goedkoop schoof na af loop in omzichtige bewoordin gen de schuld voor een belang rijk deel in de schoenen van spelverdeler Nico Freriks. Maar zo ondermaats was diens spel niet. Ook al lijkt de 3-0 op een af straffing te duiden, beroerd speelde Nederland niet. In de tweede set kwamen ze nog wel vier punten te kort maar in de derde was het weer krap (24-26) De teleurstelling na de knappe prestatie tegen de Russen een dag eerder was enorm. Reinder Nummerdor: „Ik denk toch dat het verlammend heeft gewerkt dat we zomaar ineens zo'n gro te kans op de halve finale had den." SPORTUITSLAGEN BILJARTEN door Edwin Alblas Barcelona - Weer geen goud en een rottig olympisch kwalifica tietoernooi als straf. De laatste dagen van het Europees kampi oenschap in Barcelona zijn voor de Nederlandse hockeyers een kwelling, nu de finale bui ten beeld is. Spanje, met de Ne derlander Maurits Hendriks als visionair nota bene, verziekte de boel voor Oranje door in de halve finales de ploeg van bondscoach Joost Bellaart met veel passie aan gruzelementen te spelen: 5-2. Slechts één keer eerder in de historie van het Europees kam pioenschap plaatste Nederland zich niet voor de finale. Dat was in 1974 in Madrid. De finale toen: Spanje-Duitsland. Spanje won. Voor Hendriks, van wie de Ne derlandse ploeg na het goud in Sydney genoeg had, was het gisteren uiteraard een triomf met grote waarde. „Ik heb er van genoten." Zijn Nederlandse collega-coach Bellaart had met dit scenario geen rekening gehouden. Duitsland-Nederland, het leek een vertrouwde finale bij Euro pese kampioenschappen. Bij de laatste drie edities was dat im mers het slotstuk geweest. Bellaart moest bekennen dat Nederland niet de vorm van de Champions Trophy, die bijna drie weken terug in Amstelveen werd gewonnen, had kunnen vasthouden. Dat Oranje te diep was gegaan, daar wilde hij nog altijd niets van weten. „Ik ge loof nog steeds dat het niet aan die voorbereiding heeft gele gen." Gemakzucht leek in de eerste week van het EK niet uit te ban nen in de Nederlandse ploeg. Italië, Zwitserland, Schotland en Polen, daar liggen de Neder landse hockeyers niet wakker van. En toen Oranje toch als eerste door de groepsfase rolde, werd te makkelijk verondersteld dat de ploeg tegen Spanje zijn ware aard wel zou laten zien. Niet dus. Spanje had gisteren ook nog eens de hulp van een onder steunend legioen op de tribu nes. Het stadion zat eindelijk eens goed vol en in die sfeer haalde de thuisploeg het beste in zich zelf boven. „We weten zelf nog van de Champions Trophy dat je daar als thuisploeg voordeel van hebt", zei Taeke Taekema. Met een passie, die bij Neder land ver te zoeken was, kreeg Spanje al snel een onoverwin- Droomfinale bij vrouwen Als voor de Nederlandse hockeysters morgen de fina le van het Europees kampi oenschap op het punt van beginnen staat, bedenkt cap tain Mijntje Donners onge twijfeld weer een spontane peptalk. Die tegen Duitsland in de halve eindstrijd giste ren was nog 'een oude uit 1803'. Hij werkte wél. Over tuigend (5-1) plaatste Neder land zich in Barcelona voor de strijd om het goud. Het wordt een weerzien met Spanje, dat verrassend in een strafballenserie Enge land uitschakelde. „Van de Duitsers heb je pas gewon nen als ze met de bus de stad uit zijn gereden", pe perde Donners haar ploeg genoten in. Die kreet ver diende niet de originaliteits- prijs, gaf ze toe, maar werkte wel. nelijk gevoel. Op de vlotte ope ningstreffer van uitblinker Santi Freixa uit een strafcomer had Nederland via Piet-Hein Geeris nog een antwoord. Daarna glip te het initiatief Oranje uit de vingers. Bovendien was de Spaanse ploeg akelig effectief. Vooral bij strafcorners (vier uit zes). Strafcomergoeroe Toon Siepman, vorig jaar nog in Ne derlandse dienst en nu Spanje behulpzaam, zal daar ongetwij feld een aandeel in hebben ge had. „Wij kregen ook open kansen, maar waren er niet zorgvuldig mee", jammerde Bellaart. Op de Spaanse zege viel niets af te dingen, maar de uitslag was in zijn ogen ietwat- geflatteerd. Daar kon Hendriks zich wel in vinden. Met een grote grijns op zijn gelaat. Als technisch direc teur van de Spaanse hockey- bond kan hij met twee ploegen in twee finales voorlopig niet meer stuk in Spanje. Joost Bellaart moet zijn troepen opladen voor een wedstrijd om plaats drie, tegen Engeland, dat Nederland eerder deze week nog met 3-0 de oren waste. „Dat zal niet makkelijk gaan, maar het moet. Gelukkig heb ben we met de Engelsen nog een appeltje te schillen." Hurghada (Egy). Finale EC driebanden. Tweede ronde: Sanchez (Spa) - Tijssens (Ned) 3-0 (15-7 15-10 15-7/1,800-1,000), Tasde- mir (Tur) - Theriaga (Por) 3-0 (15-11 15-7 15- 8/1,956-1,181), Blomdahl (Zwe/1) - Rudolph (Dui) 3-0 (15-14 15-2 15-4/1,666-0,759), Balogiannis (Gri) - Kasidokostas (Gri) 3-1 (5- 15 15-6 15-13 15-10/1,315-1,189), Caud- ron (Bel) - De Backer (Bel) 3-1 (15-3 15-8 3- 15 15-3/2,400-1,611), Haack-Sorensen (Den) - Papakonstandinou (Gri) 3-0 (15-6 15- 4 15-2/1,875-0,521), Zanetti (Ita) - Efler (Oos) 3-2 (14-15 12-15 15-6 15-6 15- 12/1,651-1,265), Rodriguez (Per) - Sayginer (Tur) 3-2 (10-15 9-15 15-10 15-3 15- 13/1,560-1,365). Kwartfinales: Tasdemir - Sanchez 3-1 (15-3 6- 15 15-6 15-11/1.593-1,129), Caudron - Ro driguez 3-0 (15-3 15-14 15-12/1,216-9,805) HOCKEY Barcelona. EK. Vrouwen, halve finales: Nederland - Duitsland 5-1 (3-1). 2, Moreira de Melo 1-0, 7. Rinne 1- 1, 20 Van der Vaart 2-1, 27. Lammers 3-1, 54. Booij 4-1' (sc), 69. Donners 5-1. Scheids rechters: Buckley (Aus), Henning (Eng). Toe schouwers: 400. Gele kaart: Boomgaardt (Ne derland), Rinne (Duitsland). Bijzonderheid: 30. Boomgaardt (Nederland) miststrafbal. Opstelling Nederland: Sinnige; De Bruijn, Booij, Schopman en Boomgaardt, Van der Vaart, Smabers en Scheepstra; Moreira de Me lo, Donners en Van Geenhuizen. Wissels: Lam mers, Romkes, Snoeksen Van Kessel. Spanje - Engeland 1-1 na verlenging (1-1 1-1) Spanje wint na strafballen (3-2). Finale: Nederland - Spanje; om derde plaats Duitsland - Engeland. 5e t/m 8e plaats: Schotland - Oekraïne 2-3, Ierland - Frankrijk 4-2. Mannen, halve finales: Nederland - Spanje 2-5 (1-2). 7. Freixa 0-1 (sc), 12. Geeris 1-lj 35. Freixa 1-2 (sc), 44. Freixa 1-3, 58. Esteban 1- 4, 64 Taekema 2-4 (sc), 70 Freixa 2-5. Scheidsrechters: Ehlers (Den), Blasch (Dui). Toeschouwers: 4000. Opstelling Nederland: Vogels: Van der Weide, Jazet, Taekema en Lomans; Rob Derikx, Del- mee en-De Nooijer; Reekers, Geeris en Mat- thijs Brouwer. Wissels: Klaver, Ronald Brou wer, Evers en Geert-Jan Derikx. Duitsland - Engeland 5-1 (3-0). 4. Michel 1-0, 10. Zeiler 2-0 (sc), 18. Witthaus 3-0, 40. Mid- dleton 3-1 (sc), 55. Michel 4-1, 61. Bech- mann 5-1. Scheidsrechters: Elders (Ned), Teixera (Por). Toeschouwers: 4000. Finale: Spanje - Duitsland; om derde plaats: Nederland - Engeland. PRUSV8AGEN prijswinnaars Toto-13, week37A/2003 le prijs (13 wedstrijden goed voorspeld): 0 winnaars 2e prijs (12 wedstrijden goed voorspeld)- 10 winnaars e. 555,49 bruto p.p. 3e prijs (11 wedstrijden goed voorspeld): 105 winnaars e. 79,35 netto p.p. Jackpot Toto-13 week 37/2003: e. 40.000,- onder voorbehoud van typefouten. TENNIS Costa do Sauipe (Bra). Mannen, 342.000 eu ro. Eerste ronde: Kuerten (Bra/3) - Norman (Zwe) 6-3 6-2, Saretta Bra/7- Daniel (Bra) 6-4 6-3, Mello (Bra) - Capdeville (Chl) 6-7 6-0 6-1, Es- chauer (Oos) - Silva (Bra) 5-7 7-6 7-6. Tweede ronde: Schalken (Ned/2) - Carraz (Fra) 7-5 6-4, Schüttler (Dui/1) - Goldstein (VSt) 6- 0 6-1. Nusa Dua (Ino). Vrouwen, 215.000 euro. Tweede ronde: Tanasugarn (Tha/5) - Zheng (Chn) 6-4 6-3, Vento (Ven) - Martinez (Spa/3) 6-1 6-3, Widjaja (Ino) - Garbin (Ita) 7-5 6-3, Gagliardi (Zwi) - Abramovic (Kro) 6-1 7-5. Dédain (Fra). Vrouwen, 75.000 euro. Eerste ronde: Schruff (Dui) - Noorlander (Ned) 6-0 6-2. VOLLEYBAL Karlsruhe. EK volleybal mannen, vijfde speel dag. Poule 1: Bulgarije - Nederland 3-0 (26-24 25- 21 26-24), Griekenland - Rusland 2-3 (26-24 25-27 26-24 20-25 9-15), Polen - Servië- Montenegro 3-2 (25-22 22-25 26-28 25-19 15-13). Eindstand: 1. Servië-Montenegro 5-8 (14-5), 2. Rusland 5-6 (10-9), 3. Nederland 5-6 (10- 10), 4. Polen 5-4 (11-11), 5. Bulgarije 5-4 (7- 11), 6.»3riekenland 5-2(7-13). Poule 2: Frankrijk - Tsjechië 3-0 (25-23 25- 20 25-21), Spanje - Slowakije 3-1 (25-21 25- 23 20-25 25-18), Italië - Duitsland 3-0 (25- 17 25-20 25-19). Eindstand: 1. Italië 5-10 (15-2), 2. Frankrijk 5-8 (13-4), 3. Duitsland 5-6 (10-8), 4. Spanje 5-4 (7-11), 5. Tsjechië 5-2 (5-13), 6. Slowa kije 5-0 (3-15). Halve finales: Servië-Montenegro - Frankrijk, Rusland - Italië. 5 t/m 8: Nederland - Spanje, Polen - Duits land. WIElRENNEl/ Ronde van Spanje. Zesde etappe, tijdrit in Zaragoza: 1. Nozal (Spa) 43,8 km in 53.34 (49,06 km/uur), 2. Millar (Sch) 1.20, 3. Hruska (Tsj)1 1.26, 4. Gonzalez de Galdeano (Spa) 1.37, 5. Aitor Gonzalez (Spa) 1.41, 6 Beltran (Spa) 1.42, 7 Möller (Den) 1.56, 8 Grabsch (Dui) 1.57, 9. Frigo (Ita) 2 21. 10. Santos Gonzalez (Spa) 2.23; 41. leipheimer (VSt) 4.50, 62. Mutsaars 5.47, 71. Boven 6.00, 103. Van Heeswijk 6.40, 09. Tankink 6.48, 134. Addy Engels 7.43, 137. De Jongh, 153. Kroon 8.11. Algemeen klassement: 1. Nozal 15.04.37, 2. Gonzalez de Galdeano 2.27, 3. Beltran 2.42, 4. Möller 4.16, 5. Heras (Spa) 4.35, 6. Frigo 4.36, 7. Serrano (Spa) 4.49, 8. Mancebo (Spa) 5.02, 9. Aitor Gonzalez 5.15, 10. Val- verde (Spa) 5.23; 79. Engels 16.39, 95. Tankink 19.26, 115. Van Heeswijk 22.08, 122. De Jongh 22.57, 125. Boven 23.46, 144. Kroon 28.00, 154. Mutsaars 32.31. Ster Elektrotour. Tweede etappe, Eindhoven - Nuth: 1. Serri (Ita) 197 km in 4.14.57, 2. Markov (Rus), 3. Löwik (Ned), 4. Sutherland (Aus), 5. Schmitz. (Ned), 6. Reinerink (Ned) 0.34. Algemeen klassement: 1. Markov 4.20.34, 2. Schmitz 0.02, 3. Löwik 0.04, 4. Sutherland 0.15, 5. Serri 0 18, 6. Dekker (Ned) 0.34 Rousset-Sur-Arc. Ronde van de Toekomst. Achtste etappe: Valréas - Rousset-Sur-Arc: 1. Voeckler (Fra) 164,5 km in 4.16.00, 2. Moera- vyev (Kaz) 0.02, 3 Ljungblad (Zwe), 4. Du- moulin (Fra), 5. Vastaranta (Fin), 6. Silloniz. (Spa). Algemeen klassement: 1. Martinez (Spa) 29.51.10, 2. Rogina (Kro) 1.50, 3. Dumoulin 3.51, 4. Fedrigo (Fra) 4.24, 5. Gilbert (Bel) 4.27, 6. Lovkvist (Zwe) 4.34.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 19