Groenoordhallen Leiden SCHRIJVENDE LEZERS De hoofdredacteur is onzorgvuldig en leest zijn eigen krant niet vrijdag k©@[S)ÊW(Q)in)(3] september zaterdag Echt een dagje uit! voor uw huidige auto of 1.500,- bovenop de ANWB/BOVAG-inruilwaarde zondag Personeel van Valkenburg zou moeten staken Wat zijn minister Kamps werkelijke motieven om Valkenburg te sluiten? Leids gemeenteraadslid Sloos is zelf vast nooit kind geweest EL CID-fest is stankfestj 12.000 TEVREDEN KOPERS GINGEN U VOOÉ 10.00 tot 21.00 uur september 10.00 tot 17.00 uur MINIMAAL 290 occasions van alle merken Ongedwongen kijken en vergelijken Occasions vanaf 4.950,- Altijd de voordeligste autoverzekering Aantrekkelijke financierings mogelijkheden Entertainment voor de kids door Clown Max met springkussen GRATIS entree en parkeren september 10.00 tot 17.00 uur (Willem de Zwijgerlaan 2) DONDERDAG 4 SEPTEMBEI Eindelijk, het hoge woord is eruit: kiezersbedrog! En niet zomaar, maar ordinair kiezersbedrog. Niet uit de mond van bijvoorbeeld raadslid De Coo - altijd in voor een vrolijke noot of een ongefundeerde be schuldiging - maar de hoofdredacteur van het Leidsch Dagblad zelf be schuldigt mij ervan. Twee maanden na de bekend making van mijn ambities voor het burgemeesters ambt van Wageningen in een hoofdredactioneel commentaar op de voor pagina (LD 2/9). Prima, dat wethouders nooit op het goede mo ment weggaan, is bekend. Te vroeg of te laat, de keus tussen zogenaamd kie zersbedrog en wachtgeld op gemeenschapskosten. Het is echter niet deze be schuldiging, die mij aan spoort tot deze brief. Van der Malen geeft in deze column een paar dingen aan, die daar wél aanlei ding voor zijn. Namelijk: Van der Malen is onzorg vuldig, is niet op de hoogte van bestuurlijke ontwikke lingen en... leest zijn eigen krant niet. Ik licht toe. Mijn opvolger oud-Leidenaar Ruud Hes- sing, door Van der Malen onzorgvuldig aangeduid als Hessing en Hessink (gelukkig geen Hekking), komt inderdaad van bui ten de stad. Van der Malen heeft hier problemen mee en foetert dat nu met Rab- bae (ook van buiten de raad) en Lenferink, dade lijk drie bestuurders niet uit Leiden komen. Hij weet kennelijk niet dat het dua lisme sinds de vorige ver kiezingen juist die moge lijkheid biedt voor wet- houdersposten. Kandida ten dienen echter wel snel te verhuizen. Dat hij dit verbindt met een burgemeester van bui ten de gemeente geeft aan dat Van der Malen al wat langer niet oplet, zo'n 150 jaar. Van der Malen be treurt het ook dat niet dui delijk is of een zittend raadslid van D66 geen op tie was. Dat antwoord staat echter in zijn eigen krant op de regiopagina. Die zijn gepolst, maar lie ten de eer nu voorbij gaan. Niks geheimzinnig dus, kwestie van je krant lezen. Maar wat is de tendens en sfeer die de hoofdredac teur probeert in te zetten? Stadsbestuurders zijn geen echte Leienaar en dus niet verbonden aan de stad. Als dat geldt voor bestuurders, dan geldt dat ook voor hoofdredacteuren van de regionale krant. Sinds de komst van Kees van der Malen enkele jaren terug, heb ik hem zelden in het zeer veelzijdige 'Leidse le ven' gezien, behalve als de krant het zelf organiseerde of sponsorde. Ik wens het Leidsch Dag blad veel sterkte met zo'n hoofdredacteur. Alexander Pechtold, Leiden. Valkenburg al per 1 januari dicht' lees ik op de voorpagina van het Leidsch Dagblad van dinsdag 26 augustus. Schanda lig! Het personeel, de gezinsleden, iedereen verkeert in onzeker heid, maar kennelijk heeft de redactie van de krant informa tie die ons niet wordt gegeven. Ik vraag me af: hoe komt de krant hieraan? Ons wordt ver teld dat we Prinsjesdag maar moeten afwachten. Wat mij betreft knallen ze (mijn man en al zijn collega's) nu de knop er eens uit. Stoppen met werken in plaats van altijd maar klaar staan voor die bende. Want o, als ze weer wat heb ben, wordt er nu nog steeds verwacht dat ze bij nacht en ontij wel weer klaar staan voor deze minister. A.D. van Reenen, Smilde. Alexander Pechtold en Kees van der Malen. Een Lockheed P3C Orion van de Marineluchtvaartdienst boven zijn thuishaven Valkenburg. Foto: Frans Roomer Al jaren is woningbouw een re den om vliegkamp Valkenburg te laten verhuizen. Dat kan in een maatschappij een goede re den zijn. Het is echter bizar dat de minister het kamp wil slui ten omdat, zoals hij het zelf ver woordde, 'de onderzeeboot dreiging minder is'. Het is na melijk niet waar. Zijn voorganger Korthals heeft een paar jaar geleden in de Tweede Kamer uitgelegd dat men zich ernstig zorgen maakte over het gestegen aantal duik boten in de wereld. Vooral de geografische verspreiding (lees: niet-Westerse landen) van deze nieuwe boten baarde zorgen. Daarnaast is de beëindiging van de Koude Oorlog al betaald door de MLD met inlevering van 23 procent van de vliegtui gen. Voor veel geld worden de Orions op dit moment gemo derniseerd. Dat programma is net begonnen. Sommige krijgen zelfs extra apparatuur om ze boven Kosovo en Afghanistan optimaal inzetbaar te maken. Dit was de Nederlandse bijdra ge in de Navo-top in Praag, het Praghue Capability Commit ment, van november 2002. De Tweede Kamer was het met die uitgaven helemaal eens. De Orions konden niet multifunc tioneel genoeg zijn. Extra Ori ons werden naar de Antillen ge stuurd voor drugsbestrijding. Nederland leverde dus interna tionaal een aardige bijdrage in tal van operaties, in samenwer king met diverse landen. Duik boten waren in die operaties van ondergeschikt belang. Een bestemming is ook al ge vonden. De Duitse collega's willen onze Orions graag over nemen om hun bejaarde Atlan- tics te vervangen, blijkt uit een artikel van het Duitse Die Welt van 22 juli. Voor een zacht prijsje uiteraard. En ja, dan wil len ze graag onze kustbewaking overnemen, met ander woor den: ze vliegen af en toe een keer langs. Minister Kamp, als uw voor gangers zoveel redenen hadden om zo kort geleden extra geld aan de Orions uit te geven, waar zijn uw redenen dan om dat weer te niet te doen? Uw motivatie van verminderde duikbootdreiging is niet waar, het doet slechts 'snel scoren' vermoeden in tijden van bezui nigingen. Was er echt geen alternatief? Vliegkamp De Kooy overheve len naar Valkenburg? Uit het peperdure pantserwagenpro ject stappen waar Engeland al is uitgestapt omdat het voertuig niet praktisch is? Moeten al die internationale afspraken om trent de inzet van de MLD nu echt in de prullenbak? Zonder debat in de Tweede Kamer? Gaat het echt zo slecht in Ne derland? R. Kremer, Leiderdorp. Mijn naam is Famke Kersten. Ik ben de moeder van de 13-jarige Leroy Kersten. Vol verbazing heb ik het arti kel 'Sloos prijst politie in affaire nep- pistool' (LD 26/8) gelezen. Ik zou graag willen reageren op de uitspraak van de heer Sloos. Ik veron derstel dat hij zelf geen kinderen heeft en ongetwijfeld zelf nooit kind is geweest, aangezien hij zelf nooit als kind met een pistooltje (of waterpis tool die tegenwoordig ook al zo 'echt' worden gemaakt) heeft gespeeld. Mijn kind is, godzijdank, in Neder land geboren. Hij heeft dus geen oor log etcetera meegemaakt, zoals de kinderen in het Midden-Oosten. Wat een vreselijke vergelijking. Natuurlijk snap ik dat de politie geen risico neemt, maar om een kind dat nog nooit in aanraking is geweest met de politie en echt nog een kind is - en dus totaal niet besefte dat er zulke ri sico's aan vast zaten - zo te behande len. Hij heeft, alleen in een kamertje, vijf uur lang gehuild, nadat hij ge boeid als een crimineel was meege nomen. Waar is de menselijke kant gebleven van de politie? Het is wel een kind en geen vuurgevaarlijke crimineel, wat al snel werd vastgesteld. Mijn zoon had altijd respect voor de politie en ik ook, zoals het hoort. Nu verkrampt hij als hij een politiewagen ziet. Dat het aangepakt wordt, dat snap ik. Maar dat de heer Sloos wil dat het hier Amerika wordt, waar de kinde ren ook niet him onschuld mogen behouden en niet buiten kunnen spelen. Dat snap ik niet van iemand van Leefbaar Leiden. Lekker leefbaar, zeg! Pak de echte criminelen, de fabrikan ten en de ouders die zoiets voor hun kind kopen aan en geef de kinderen voorlichting op school, zoals het hoort. Ik ben blij dat ik hier in Zee land woon, waar de kinderen gewoon worden aangesproken als ze iets ver keerds doen. Dat is iets wat eerder Paul Day van de SP, dan de heer Sloos zal bereiken. Famke Kersten, Oost-Souburg. en acd url ikc' Op 13 augustus was he Leids eerstejaarsfestiva Leidse Hout. Er waren se bands en allerlei acl ten. Prima. Dit gebei enige jaren voor aank< de studenten. Deze keer heeft het fe; echter een onwelrieke staartje. De wc's en ur worden niet weggeha; diverse telefoontjes hit verliepen als volgt: Service-punt woonon j] ving. Nee mevrouw, di geen zaak van de germ Leiden, u moet bij EL zijn." fa „EL CID. Wij onderney actie, mevrouw. Geen actie, dus weer Ij vicepunt woonomge^ beid. „Ze worden weggehaaE vrouw. Feit is dat veertien dad^l plaatsing de toiletten- steeds in de Leidse He U stonden. Al met al eer P| voor de spelende kind J en wandelaars. En got gj het gras ook. Kennelijk was dit jaar Pj motto: 'zij deden een W lieten alles zoals het v Marina van de' (advertentie) 5 6 1.500.- te a tn 1 In 1 ktï *rg< igo nisi in wel r da EO 1; I VO n, i 1 ff holi oe 1 rga eed os t kba: igels jwil b< an c eken neu ien iubb m ti n I a n. V n mi mie Hij •j lart

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 20