Geplaagd Oranje zoekt naar eenheid Regen redding voor Schalken SPORT Advocaat kiest tegen Oostenrijk voor twee buitenspelers Volleyballers laten zich niet leiden door geld Ajax verhuurt Van der Gun en Boukhari ^lta Goedkoop verlangt prestaties van ploeg bij EK Hockeyer Singh gewond bij ongeluk I schorsing Je White be Amerikaanse atlete iite is ontsnapt aan een lg van twee jaar als straf jr positieve dopingtest gelopen WK atletiek. Ze ioedelijk wel haar beide medailles die ze op de tl in Parijs won, moeten n. White won op de WK i zowel de 100 als 200 ïa haar winst op de iprintafstand testte ze op modafinil, een mid- ti slaapstoornissen met luierende werking, lil staat niet op de lijst y loden middelen, maar irelateerd aan andere li producten. qjse ziet af 'jiulp Aalbers L®- Vitesse is ervan over- eVjt Karei Aalbers spon- ^jft om de noodlijdende indersteunen. De Am- |ub ziet echter af van ^dat de sponsors zeg- :n b willen over het geld. onduidelijkheid over ^%ide voorwaarden. Dat "*een verklaring van al- r®ldhecteur Theo Mom- Mi Vitesse gisteren, ïei gink treft bij Mallorca Arnold Bruggink heeft werkgever Real gisteravond de weg r" in de competitiewed- s- len Zaragoza. De oud- 'a bende de score vlak e/( na fraai voorberei- c Mrk van collegaspits Sa- i'o. In de tweede helft de Kameroense inter eindstand op 2-0 strafschop te benut- 1 Madrid binnen *?'Bij Real Madrid "het geld binnen. De kondigde gis- recordwinst aan van dg miljoen euro, voor |en, voor het lopende iDankzij een nieuw tv- I goed voor ruim vijftig 1 «ïuro, en hogere inkom- narketingactiviteiten kassa als nooit tevo- Dmst van David Beck- danchester United) och al stijgende in een nieuwe impuls ge- donderdag 4 SEPTEMBER 2003 keyliga lelgië door Henri van der Steen katwijk - Het speculeren en filosofe ren kan beginnen: Dick Advocaat speelt zaterdag tegen Oostenrijk met minstens één buitenspeler. Meer ver klapte de bondscoach gisteren nog niet, maar de twee trainingen lieten wel een goed deel van zijn bedoelin gen zien. Kluivert (diepe spits) en Van der Vaart zullen 'voorop' spelen, de ach terhoede bestaat uit Van der Sar en het kwartet Reiziger, Stam, Frank de Boer en Zenden. Als Advocaat inder daad met één vleugelspits uitpakt, kan hij zijn middenveld-trio (Van Bommel-Cocu-Davids) intact laten. Het is wel een rare opstelling dan. Een elftal bestaat normaal gesproken uit zes verdedigende en vier aanval lende spelers. Oranje heeft er daar met één buitenspeler slechts drie van. Sommige Oranje-volgers specu leerden gisteren op een elftal met Kluivert en Makaay voorin en Van der Vaart daar achter, maar dat lijkt on denkbaar. In dat geval komt Oranje automatisch uit op de ruit die de wedstrijd tegen België verknalde. Bo vendien is Makaay vooralsnog niet meer dan een reserve-spits bij Oran je, vooral geschikt als wissel wanneer er een voorsprong moet worden ver dedigd. Het experiment met twee centrumspitsen en Van der Vaart er achter, zal Advocaat hopelijk ook niet snel meer herhalen. Volgens de wetten der voetballogica rolt er zaterdag dus een opstelling uit met twee buitenspelers (Overmars op links, Van der Meijde op rechts), zo dat er een middenvelder moet sneu velen. Dat zal dan Edgar Davids moe ten worden, een van drie aanvoerders van het elftal. Frank de Boer en Cocu zijn de andere twee door Advocaat al dus benoemde captains van de ploeg. Davids is een speler die altijd keihard werkt, maar zich vaak ook verliest in geknoei aan de bal. Davids is een ge weldige balafpakker, die er echter slechts zelden in slaagt zich tot die specialiteit te beperken. Het afgelo pen jaar liep hij diverse keren uit de pas, tegen alle instructies in, zodat hij de aangewezen man lijkt om plaats te maken voor een aanvaller. Nederland moet Oostenrijk natuurlijk klop geven en liefst met grote cijfers. Als het Nederlands elftal en Tsjechië hun resterende wedstrijden winnen en het woensdag in Praag 1-1 wordt, is het doelsaldo bepalend wie zich di rect plaatst voor de eindronde en wie een play-off moet spelen. Momenteel hebben de Tsjechen een voorsprong van vier doelpunten opgebouwd. Met een selectie van 22 man moet Advocaat zaterdag vier man naar de tribunes verwijzen. Van Nistelrooij is een van de vier; die is geschorst. Ooij- er is nodig als reserve-verdediger, Waterreus als keeper, Davids zal in elk geval een vernederende tribune plaats bespaard blijven, Bosvelt is een all-round speler en voorin hebben Van Hooijdonk en Makaay hun speci fieke kwaliteiten om eventueel in te vallen. Robben is een aantrekkelijke optie om achter de hand te houden, zeker omdat Overmars ook vanaf rechts kan spelen. In dat geval zien Van Bronckhorst, Sneijder en Hassel- baink naast Van Nistelrooij de wed strijd vanaf de tribunes. Zo kan het gaan. Maar misschien dat Advocaat een verrassing heeft. Het zou niet de eerste keer zijn sinds be gin vorig jaar. door Jaap van Essen katwijk - De belangrijkste week van Dick Advocaat ais bonds coach is dinsdagavond begonnen met enkele praatsessies. De groepsgesprekken moeten er toe bijdragen dat Oranje als een ech te eenheid optreedt in de EK- kwaiificatieduels tegen Oosten rijk (zaterdag) en Tsjechië (woensdag). Van echte zelfkri tiek lijkt echter nauwelijks spra ke. Dinsdag, in het vaste luxe on derkomen Huis ter Duin in Noordwijk sprak de bonds coach eerst zijn manschappen toe, vervolgens ging de selectie onderling in conclaaf. Advocaat zei gisteren dat hij een goed ge voel had overgehouden aan de gesprekken. „Als coach zag ik vandaag ook bepaalde dingen die aangeven dat het effect heeft gehad." Inhoudelijk wilde gisteren nie mand al te diep op de materie ingaan. Maar duidelijk werd wel dat de negatieve publiciteit rond Oranje een van de hoofd onderwerpen was. Advocaat zei bijvoorbeeld: „Ik ben niet zozeer geschrokken van het voetbal tegen België, maar vooral van de verhalen in de kranten daarna. De eerste helft was slecht, maar de twee de helft was een stuk beter en dat heb ik nergens gelezen." Ook de NIPO-enquête in de GPD-bladen, waarbij deze krant is aangesloten, werd door de bondscoach nog even aange haald. Daaruit bleek klip en klaar dat de Nederlandse voet balliefhebber zijn buik vol heeft van Oranje. Advocaat: „Al die negatieve verhalen en zo'n en quête maken het mij als bonds coach een stuk makkelijker." Aanvoerder Frank de Boer wil de ook niet al te lang stilstaan bij de gesprekken van dinsdag. „We hebben het ook over al die kritiek gehad. Nee, niemand van de internationals heeft tij dens dat gesprek de hand in ei gen boezem gestoken. Dat hoeft volgens mij ook niet, ik weet zeker dat iedere speler op het veld altijd de volle honderd procent geeft voor een goed re sultaat." Dat men intern bij Oranje nog steeds vindt dat men op de goe de weg is, bleek ook uit de woorden van Dick Advocaat. „Sinds ik bondscoach ben heb ben we dertien wedstrijden ge speeld. Daarvan hebben we er niet een verloren en vaak uit stekend gespeeld. Tot de wed strijd tegen Tsjechië schreef ook iedereen dat het uitstekend Oranje trainde gisteren in Katwijk. Giovanni van Bronckhorst houdt Rafael van der Vaart vast. Foto: ANP/Marcel Antonisse was. Daarna is de hosanna stemming wel erg snel omge slagen." Wat de spelers betreft is er nu in elk geval een hoop duidelijk heid. Frank de Boer: „We heb ben afgesproken dat er nog maar één doel is: Portugal. Daar gaan we naar toe, als het moet met bloed, zweet en tranen." Advocaat stond gisteren ook nog even stil bij die ene speler die niet meer mag meehelpen in Portugal te geraken: Clarence Seedorf. „Seedorf is niet gepas seerd omdat hij de enige was die onder de maat presteerde. Ik heb hem niet opgeroepen omdat hij niet als rechtsbuiten wil spelen, terwijl ik vind dat hij daar uitstekend kan voetballen. Hij voelt zichzelf er gevangen en heeft er na enkele goede wedstrijden ook een aantal heel slechte duels gespeeld. Hij heeft overigens niet bij mij neerge legd dat hij er per se niet meer wil spelen, maar hij heeft er wel duidelijk een aversie tegen. Daarom heb ik Andy van der Meyde in zijn plaats opgeroe pen." Van der Meyde viel gisteroch tend geblesseerd uit tijdens de eerste training. Arjen Robben raakte hem op de enkel. Het is geen blessure die Advocaat echt zorgen baart, net zo min als de lichte kwetsuren van Stam en Hasselbaink. „De knieblessure van Makaay lijkt het grootste probleem. Ik weet niet of hij de wedstrijd van zaterdag redt", meende de bondscoach. De speler zelf was optimisti scher. '„Ik ben hier omdat ik denk dat ik zaterdag kan spe len." amsterdam/gpd - Ajax is giste ren tot overeenstemming geko men met NAC en ADO Den Haag over de verhuur van Nor- din Boukhari (22) en Cedric van der Gun (24). Boukhari wordt bij NAC de opvolger van de naar Espanyol vertrokken Kevin Bobson. Van der Gun keert voor een jaar terug bij de club waar hij als junior heeft ge speeld. De 22-jarige in Rotterdam ge boren Marokkaan kwam tijdens het vorige seizoen van Sparta naar Ajax. Hij slaagde er vorig seizoen niet in een basisplaats af te dwingen. Nadat de Am sterdamse club voor het begin van de competitie de Belg Tom Soetaers had aangetrokken van Roda JC, werd duidelijk dat Boukhari overbodig was. Bouk hari, die bij Ajax een contract heeft tot 2006, besprak vorige week nog een overgang naar Dundee United of Cordoba. Van der Gun, hij heeft een con tract voor nog twee seizoenen, wordt voor de derde keer door Ajax verhuurd. In het seizoen 1999-2000 speelde hij bij FC Den Bosch en vorig seizoen voor Willem II. Van der Gun was een belofte bij Ajax, in het seizoen 2000-2001 scoorde hij in drie Uefa Cup-duels vier doelpunten. In augustus 2001 raakte hij geblesseerd aan zijn enkel. Naast Van der Gun en Boukha ri, zijn nog vijf spelers uit de A- selectie van Ajax verhuurd: Ri chard Knopper (Heerenveen), Kwame Quansah (AIK Solna), Stefano Seedorf (NAC), Cristian Chivu (AS Roma) en Pius Ikedia (RBC). er - Het kwakkelende dse ijshockey heeft net België gesloten, og begint na de beker- competitie tussen vijf de hoogste Belgische j de clubs uit de Ne- g superliga om de zo- jn^oupe der Lage Lan- uperliga telt bij aan- de bekercompetitie Nederlandse clubs. In bfe waar de Tigers begin Q.failliet gingen, is een bjub opgezet die met- intree maakt in de enjshockeycompetitie. ka wint oii ie Tour ingela Brodtka heeft le derde etappe van de -adies Tour gewon- .jonge Duitse talent mplete internationale te snel af. In de 126 lange rit van Leende de versloeg zij de ole Cooke en wereld- e Susanne Ljungskog. lerlandse was natio- >ioene Suzanne de Zoeterwoude. Mir- ïers van Farm Frites n. Zij heeft drie tellen ïg op ploeggenote Sis- beek. runsven geopereerd suur amazone Anky ;ven is gisteren op- ipereerd aan het been anuari brak na een val )aard Gestion Joker, isch kampioene van t de schroeven en ijze- aten verwijderen «die zijn ingebracht om ïetjes te laten helen, ge amazone moet de vier weken revalide- ^ini toch Supersprinter Mario Bn zijn ploeg Domina fijn toch welkom in de p Spanje. Volgens de ie is de Italiaanse we- :n poen met zijn ploegge- derweg naar Gijon, ruelta zaterdag begint. enhaakte de organisatie e Italiaanse ploeg te éweigerd omdat die, ifspraken in, van plan er Cipollini aan de ffschijnen. Dat dreige- p. door Vincent Ronnes woerden - Het Nederlands mannenvolleybalteam begint morgen in Leipzig met de wed strijd tegen titelfavoriet Servië en Montenegro (het voormalige Joegoslavië) aan het Europees kampioenschap. Kans op een medaille is er niet, wel hoopt bondscoach Bert Goedkoop 'het agressiefste team ooit' aan het werk te zien. Voor de buitenwacht leken de nationale volleybalteams het af gelopen jaar meer met geld dan met sportzaken van doen te hebben. Hebben de volleybal lers veel last gehad van het fail lissement van Top Volleybal Nederland (TVN)? Bondscoach Bert Goedkoop: „De opstart is dit jaar moeilijk geweest. Maar in hoeverre heb je daar last van? Topsporters, en zeker volleyballers, zijn ge wend aan dat soort zaken om hen heen. Ondanks alles was de sfeer positief. Er zijn zeker pro blemen geweest, veel zelfs. Het duurde lang, maar ze werden ze opgelost. Ik ben nu twintig jaar coach en al die tijd zijn er dit soort zaken geweest. Daar wen je aan. Uiteindelijk hebben we deze zomer een optimaal pro gramma kunnen draaien. We hebben heel zuinig geleefd, dat wel. Maar ach, zeker de ervaren jongens weten hoe dat functio neert. Als je een wedstrijd speelt of traint, dan doe je dat omdat je van de sport houdt. Er is echt niemand afgehaakt om dat al die problemen er waren. Topsporters laten zich niet lei- Bert Goedkoop: We gaan dit EK spelen met het meest agressieve na tionale team dat we ooit op de been hebben gebracht." Foto: ANP- /Toussaint Kluiters den door geld." Hoe staat het met de verjonging van het team? Goedkoop: „Laten we zeggen dat we halverwege zijn. Elk jaar brengen we een of twee jonge spelers in. De eerste jongeren waar ik mee begonnen ben, Ni co Freriks en Joppe Paulides bijvoorbeeld, draaien nu lang zamerhand lang genoeg mee dat ze niet alleen mee moeten kunnen doen, maar ook een wedstrijd voor het team kun nen gaan winnen. Die ontwik keling moet doorgaan, zodat we op de Spelen van 2008 in China weer om de medailles kunnen spelen." De Spelen van volgend jaar in Griekenland dan maar verge ten? Goedkoop: „Natuurlijk niet. Elk toernooi is er een. En vergeet niet dat het voor sommige spe lers wel eens het laatste toer nooi kan zijn. Die zijn er op ge brand om nog iets te laten zien. We gaan dit EK spelen met het meest agressieve nationale team dat we ooit op de been hebben gebracht. Zware loting Oranje woerden/gpd - Het heeft Ne derland niet meegezeten bij de loting voor het EK, dat van 5 tot en met 14 september in Duitsland (Leizpig, Karlsruhe, Berlijn) plaatsheeft. Neder land treft in de poule wereld toppers Servië en Montenegro (vrijdag) en Rusland (woens dag. Tegen Griekenland (zaterdag), Polen (zondag) en Bulgarije (donderdag) liggen winstkan sen. De nummers een en twee van de poule spelen om de eerste vier plaatsen, de num mers 3 en 4 om de plaatsen 5 tot en met 8. Maar toch, nu het hogere doel pas voor de Spelen van 2008 wordt gesteld moet het wel erg bij je jeuken om je contract na Athene te mogen verlengen? Goedkoop: „Ik bekijk dat per jaar, heel simpel. De opbouw op de langere termijn verloopt in verschillende fasen. Dat be gint met het selecteren van jon geren en die langzaam aan in ternationale ervaring laten op doen. Na een paar jaar ga je dan andere eisen aan hen stel len. Jongeren opleiden is me al tijd tamelijk goed afgegaan, misschien dat iemand anders dan maar voor de laatste fase van de ontwikkeling op de lan ge termijn moet staan." Als jullie theorie over de op- De finalisten van het EK mo gen naar de World Cup in no vember waar de eerste drie plekken voor de Olympische Spelen zijn te verdienen. De nummer drie tot en met zes mogen deelnemen aan het Europees olympisch kwalifi catietoernooi, waarvan alleen de winnaar naar de Spelen mag. Rest er volgend jaar nog een laatste olympisch kwalifi catietoernooi, waar Nederland op basis van de. wereldrang lijst aan zou mogen deelne men indien plaatsing voor Athene nog niet is gereali seerd. bouw op langere termijn klopt, dan moet het team nu beter presteren dan op het EK van twee jaar geleden toen het te leurstellend achtste werd. Goedkoop: „De eisen zijn nu absoluut hoger dan in 2001. Maar dat wil ik niet meteen uit drukken in een eindklassering. Ook andere teams zijn ge groeid. Ik verwacht van het team een veel stabieler niveau en van enkele spelers een veel meer volwassen houding. Op het EK van '91 en het WK van '92 zijn we uitstekend gestart, maar kwamen we na een pak slaag in de problemen en wis ten ons mentaal niet te herstel len. Ik verwacht dat we daar nu beter mee kunnen omgaan." SPORTUITSLAGEN BADMINTON PRIJSVRAGEN TRIATLON VOETBAL Kota Kinabalu. Maleisië Open. Mannen, eerste ronde: Palyama (Ned) - Smith (Can) 15-4 15-6. HOCKEY Barcelona. EK. Vrouwen, groep B: Duitsland - Wales 4-0 (2-0), Ierland - Italië 2-1 (2-0), Engeland - Oekraïne 5-0 (3-0). Stand: 1. Engeland 2-6 (13-0), 2. Duitsland 2-6 (12-3), 3. Ierland 2-6 (3-1), 4, Wales 2-0 (0-5), 5. Italië 2-0 (1-10), 6. Oekra- ine 2-0 (3-13). Mannen, groep A: Ierland - Rusland 3-0 (1-0), Duitsland - Frankrijk 2-0 (1-0), Spanje - België 3-2 (0-0). Stand: 1. Duitsland 2-6 (6-1), 2. Spanje 2-6 (9-6), 3. Ierland 2-3 (7-6), 4. Frankrijk 2-3 (3-2), 5. België 2-0 (3-7), 6. Rusland 2-0 (0-6). Lucky Day 3192. 1.3.8.11.12.15.19.21.22.29.33.34.39.43 52.54.57.58.65.67. (Onder voorbehoud van typefouten). TENNIS New York. US Open, 16 miljoen euro. Mannen, vierde ronde: Roddick (VSt/4) - Ma- lisse (Bel) 6-3 6-4 7-6. Afgebroken wegens re gen: Schalken (Ned/12) - Schüttler (Dui/8) 5- 1. Vrouwen, vierde ronde, afgebroken wegens re gen: Clijvters (Bel/1) - Mauresmo (Fra/5) 3-0. Aalsmeer. Olympische afstand (1,5 km zwem men, 40 km fietsen, 10 km lopen). Mannen: 1. Berk (De Kwakel) 1.55.13, 2. Se- verin (Almere) 1.55.40, 3. Laven (Drachten) 1.55.51, 4. Verkleij (Leusden) 1.56.45, 5. le- dema (Drachten) 1.58.43, 6. Gierman (Lat- hem) 1.59.18. Vrouwen: 1. Kortekaas (Kudelstaart) 2.06.33, 2. Kidd (Amsterdam) 2.15.32, 3. Schwab (Amsterdam) 2.18.21. Sherborne. Halve triatlon (2 km z km fietsen, 20 km lopen). Mannen: 1. Andersson (Zwe) 3.51.35, 2. Allen (GBr) 3.53.15, 3. Blow (GBr) 3.53.36; 35. Veeger (Ned) 4.15.20. Vrouwen: 1. Kristensen (Den) 4.20.51, 2. Los- kotova (Tsj) 4.24.02, 3. Best (Dui) 4.26.00, 5. Zeekapt (Amsterdam) 4.28.40. Spanje. Primera Division. Barcelona - Sevilla-1-1 (0-1). 10. Reyes 0-1 (strafschop), 59. Ronaldinho 1-1. Murcia - Racing Santander 1-1 (1-1). 8. Richl 1-0,44. Javi Guerrero 1-1. Valladolid - Malaga 1-0 (1-0). 43. Jesus Japon 1-0 (strafschop). Deportivo la Coruna - Athletic Bilbao 2-0 (1-0). 12. Valeron 1-0, 58. Pandiani 2-0. Real Mallorca - Zaragoza 2-0 (1-0). 43. Brug gink 1-0, 53. Eto'o 2-0 (strafschop). Betis - Espanyol 2-2 (2-0). 31. Joaquin 1-0, 39. Martin Palermo 2-0, 68. Raul Molina 2-1, 90. Lopo 2-2. Atletico Madrid - Albacete 1-0 (0-0). 50. Jorge 1-0. WIELRENNEN Moskou. 5K baan, onder 23 jaar. Mannen, 1 km: 1. Theo Bos (Ned) 1.02,525, 2. Terennteis (Rus) 1.03,046, 3. Vinokirov (Oek) 1.03,336, 4. Mulder (Ned) 1.03,537. Ronde van Hessen. Eerste etappe, Frankfurt - Griesheim: 1. Vas- seur (Fra) 178,3 km in 4.08.15, 2. Hary (Fra), 3. Merckx (Bel), 4. Gabriel (Fra) 0.26, 5. Cha- vanel (Fra), 6. Nicolas Jalabert (Fra) 0.46. Leende. Holland Ladies Tour. Derde etappe, Leende-Leende: 1. Brodtka (Dui) 126 km in 3.14,36, 2. Cooke (GBr), 3. Ljungskog (Zwe), 4 De Goede (Ned), 5. Gilmo re (Aus), 6. Raaijmakers (Ned), 7. Simonova (Oek), 8. Ziliute (Lit), 9. Doppmann (Dui), 10. Teutenberg (Dui). Algemeen klassement: 1 Melchers (Ned) 8.58.31, 2. Van Alebeek (Ned) 0.03, 3. Van der Helm (Ned) 0.05, 4 Heal (Gbr), 5. Van der Zee (Ned), 6. Ljungskog 0.14. door Mare Molenaars new york - Sjeng Schalken moet vandaag opnieuw opdra ven in de vierde ronde van de US Open. De Limburger begon afgelopen nacht, in de bizarre ambiance van een leeg Louis Armstrong Stadium, nog wel aan zijn partij tegen Rainer Schüttler, maar regen was we derom spelbreker. Op het moment dat de partij definitief werd afgebroken (halftwaalf Amerikaanse tijd), leidde Schalken met 5-1 in de eerste set. Toch kwam het hem wel goed uit dat de wedstrijd werd verdaagd. Sterker nog, Schalken stuurde zelf aan op een staakt-het-vuren met het Duitse loopwonder. „Ik heb de afgelopen twee da gen behoorlijk last gehad van een virus. Ik heb dat stil gehou den opdat Schüttler er niet ach ter zou komen. Maar elke dag uitstel is in mijn voordeel. Van daag had ik al weer de nodige energie, maar als ik een dag eerder tegen hem had moeten spelen, was ik kansloos ge weest. De regen heeft me abso luut gered deze keer", bekende hij in de kleedkamer. Schalken gaf Schüttler, in de se rene rust van het anders zo swingende Louis Armstrong Stadium, geen schijn van kans. De Duitser, nummer acht van de wereld, legde onvoldoende vuur in zijn spel om de solide Limburger te verontrusten. Het was dan ook verwonderlijk dat juist Schalken, bijzonder goed op dreef toch, na een eerste re genpauze een herstart frus treerde. „De wedstrijdleiding probeerde ons wel te overreden om door te gaan, maar de baan was niet droog en de lijnen te glad. Er zat eenvoudig te veel mist in de lucht. De baan glinsterde hele maal." Vreemd genoeg werd in het naastgelegen Arthur Ashe Sta dium wel gewoon getennist. Ook die spelers (Andy Roddick en Xavier Malisse) moesten naar binnen voor een korte re genpauze, maar zij pakten na die gedwongen onderbreking de draad weer op. „Het verschil is dat de baan in het Louis Arm strong Stadium veel ouder is dan die in het Ashe Stadium. Die ondergrond is wat lastiger droogte maken." De organisatie van de US Open, toch al in tijdnood, bewoog ver volgens hemel en aarde om Schalken en Schüttler weer de baan op te krijgen. Tot in de kleedkamer werd door hoofd- scheidsrechter Brian Earley in tens op beide spelers ingepraat. Zonder resultaat. Schalken en Schüttler hielden voet bij stuk en keren pas vandaag terug voor het restant van hun partij. De totaal ontredderde Duitser in de hoop dat hij nu wel de juiste strategie weet te beden ken om de Limburgse muur te slechten, Schalken in de hoop dat hij nog wat verder herstelt van zijn virusinfectie. Dat zal nodig zijn, zo verzekert hij. „Dat ik met een voorsprong van 5-1 kan beginnen is lekker, maar zegt helemaal spiets. Het wordt een langdurig gevecht vanaf de baseline; ik verwacht nog een hele strijd. Maar goed, ik zag het de afgelopen dagen heel somber in en ben al lang blij dat ik die kans nog krijg." Inzet van de strijd met Schüttler is een kwartfinale tegen Andy Roddick. De lieveling van het Amerikaanse publiek, een van de belangrijkste titelkandidaten ook, versloeg de Belg Xavier Malisse eenvoudig in drie sets: 6-3, 6-4, 7-6. Dat Roddick nu minstens een dag extra rust krijgt, ziet Schal ken niet als een probleem. „Als ik eenmaal het juiste ritme te pakken heb, kan ik elke dag spelen." new dehli/afp - De Indiaanse hockeyer Jugraj Singh (21) heeft dinsdag bij een auto-ongeluk diverse verwondingen aan on der meer zijn elleboog en scheenbeen opgelopen. De 21- jarige talentvolle speler van het nationale team is voorlopig uit de roulatie. Hij mist zeer waar schijnlijk de Azië Cup van 21 tot en met 28 september in Kuala Lumpur.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 19