Een droom voor iedere jongen' MEDIA 'We leven met luisteraars mee' Kinderomroep doet gooi naar publiek bestel EO schrapt 68 banen in 2005 Vanessa huilt meer dan ze ademt Bachelor Roderick mag uit 25 vrouwen kiezen Loods 7 past in trend steek-er-wat-van-op-tV Eva Moeraerf j wint RVU Radioprijs hoc 648 donderdag 4 september 2( Hilversum - Het zal niet lang meer duren voordat Hilversum mer Roderick een bekende Ne derlander is. RTL 4 heeft hem bestempeld als meest begeerde vrijgezel en stuurde hem naar Zuid-Spanje om kennis te ma ken met 25 vrouwen die hunke ren naar een relatie. Vanaf mor gen moet blijken of hij de vrouw van zijn dromen heeft gevonden. De opnamen voor het pro gramma zijn al voorbij. Toch wil Roderick niet kwijt of hij in zijn opzet is geslaagd. Het zou voor de kijkers de spanning wegnemen. Roderick, type lin nen pak en blote voeten in in stappers, werd terwijl hij op de Auto Rai slenterde, gevraagd mee te doen aan de Nederland se editie van de Amerikaanse televisiehit De Bachelor. „Vrienden vinden het bij me passen. Ik was alweer een jaar of anderhalf vrijgezel na een re delijk vaste relatie. Maar toch merkte ik in de loop der tijd dat het me weer lekker leek een vaste relatie te hebben. Maar waar ontmoet je de perfecte persoon nog? Ik heb mijn werk als piloot en ga wat minder uit. Toen dit me werd aangeboden, vond ik het ideaal. Ik moest het maar gewoon doen. De 31-jarige Roderick groeide op in Loosdrecht, waar hij op de plassen leerde surfen, water skiën en zeilen. Op 14-jarige leeftijd maakte hij zijn eerste solovlucht. Tijdens zijn wereld reis was Roderick skileraar in Oostenrijk en surfinstructeur op Aruba, alvorens hij verder reisde naar Zuid-Amerika en het verre Oosten. Tegenwoor dig is motorcross zijn passie. Op zijn cv prijken tevens kick boksen, hockey en diverse luchtvaartsporten, zoals para chutespringen en zweefvliegen. En dan staat hij ook nog af en toe op de golfbaan. In het bui tenland brengt de piloot zijn vrije tijd het liefst door in na tuurreservaten. Een man die in een bubbelbad vol vrouwen kan zorgen voor onderlinge ri valiteit en jaloezie. Jaloers ,,YVat mij verbaasde, is dat de Nederlandse vrouwen niet nuchterder zijn dan Ameri kaanse vrouwen. Ze reageerden precies hetzelf de: jaloers en emotioneel", ver telt Irene Moors, die de acht af leveringen van De Bachelor presenteert. Roderick: „Het programma wordt steeds emotioneler en in tiemer. De eerste aflevering moest ik er al meteen tien naar huis sturen. In het begin lette ik vooral op het uiterlijk. Irene: „Ik heb geen invloed kunnen hebben op de keuze die hij maakte. Jammer genoeg, want ik had zo mijn voorkeu ren." Wel krijgt Roderick hulp van een vriend en vriendin, die de kandidates ondervragen om hem van advies te kunnen voorzien. Aan het einde van de serie spelen Rodericks ouders een belangrijke rol. Zij worden voorgesteld aan de twee over gebleven dames. Tijdens de opnamen woont de bachelor in een schitterende villa, terwijl de vrouwen een huis delen. Ze ontmoeten el kaar op tal van romantische lo caties, alleen en soms in groepsverband. Roderick: „Het klinkt als een cliché, maar het was een aaneenschakeling van hoogtepunten: mooie natuur, goede restaurants en dat in het gezelschap van hele mooie vrouwen. Het is absoluut een droom voor iedere jongen." Irene Moors, die onlangs haar contract bij RTL 4 twee jaar heeft verlengd, erkent dat het misschien erg onnatuurlijk is om op deze manier op zoek te gaan naar een partner. „Maar wat maakt het uit als je vrijgezel bent en je zoiets krijgt aangebo den? Het is het avontuur van je leven, echt waar! En wie weet zit de ware er tussen." De vrouwen zijn uitgezocht door de redactie en een cas tingbureau. Daarvoor zijn ze de kroeg ingegaan om meisjes rechtstreeks te vragen. „Zo wis ten we in ieder geval dat die meiden mooi waren, goed kon den praten en enigszins slim waren. Dat scheelt dagen scree nen." Irene vindt bachelor Roderick een ontzettende charmeur. „Het is dat ik getrouwd ben en twee kinderen heb en daar niet open voor sta, maar ik zie pre cies wat hij doet. Hij is daar heel gehaaid in. Eentje vond hem mwaah en niet helemaal haar type, maar de rest ging he lemaal voor hem." Nico Post ma De Bachelor, vanaf morgen RTL 4, 21.30 uur. Irene Moors presenteert vanaf morgen het nieuwe programma The Bachelor waarin vrijgezel Roderick uit Hilversum aan een vrouw gekoppeld wordt. Foto: RTL 4 Niels Hoogland nieuwe program-director van Radio 538 hilversum/mediaredactie - Het nieuwe Yorin-program ma Loods 7 met Froukje de Both past in een trend op te levisie. Want wat blijkt vol gens Yorin uit onderzoek: kijkers zetten de televisie niet alleen aan om vermaakt te worden, ze willen als het even kan ook nog iets van een programma opsteken. In Yorin-termen vragen de kij kers zich af: 'What's in it for me?' In ieders leven speelt het thema 'wonen' een rol. Dus zit je altijd goed met pro gramma's die zich afspelen in of rond het huis, redene ren de tv-stations, die de mensen onder het oog van de camera's massaal laten klussen, tuinieren, verbou wen ('metamorfose!') of hui zen kopen. Een variant is Loods 7, waar in stylistes een interieur in richten voor een stelletje dat gaat samenwonen. Het pro gramma sluit volgens Yorin- programmaleider Erland Galjaard ideaal aan op de doelgroep van zijn station, mensen tussen de 20 en 34 jaar. „Het zijn jonge mensen zonder gezin, die in een fase zitten dat ze keuzes moeten maken." Samenwonen levert natuur lijk altijd gesteggel op over het interieur. De een houdt van gifgroen, de ander van bosbruin. De een wil per se een splinternieuwe zitcom- binatie, de ander zweert bij de uit het ouderlijk huis af komstige, afgeragde sofa. Yorin hakt de knoop voor het jonge koppel door. In een loods knutselen twee stylis tes afzonderlijk van elkaar twee interieurs in elkaar. Het paar kan nog wel kiezen tus sen die twee, en elk van de partners mag twee dingen f uit het oude huis meene- l men. Froukje de Both gaat aller eerst met de geliefden teru^ naar hun oude woningen. Het meisje neemt een kijkje in het huis van de jongen, andersom. Voor presentatri ce Froukje de Both is het thema herkenbaar. „Ik woo) sinds twee maanden samer Het meest heikele punt wa^ de planten. Ik hou er niet van, hij wel. We hebben nu één hele grote plant, die ik I ook wel mooi vind. I Overigens kunnen de kijker vanaf 24 september ook te-I recht bij Net 5 voor een soortgelijk programma, mei de titel SamenWonen. Hieri leidt een styliste de tegenge stelde ideeën van een stel l over wonen in goede baner en creëert een nieuw interri eur dat in de smaak moet vallen bij beide partners. D< partners mogen een object I uit hun oude interieur meet nemen dat hen zeer na aan het hart ligt. Gejat? „Op papier lijken de programma's op elkaar, maar SamenWonen wordt gemaakt door De Beeldbri gade en Loods 7 door Ende mol, dus de producenten zijn al verschillend. En zij hebben Froukje de Both, w Erik van der HofF', legt een' Net 5-woordvoerder overtu gend uit. Volgens de zegs- >e man heeft Endemol echter wel al dreigende taal uitge-^a slagen richting Net 5. Een ).1 woordvoerster van Endem<j>e laat weten het Net 5-pro- gramma eerst goed te gaan.3, bekijken, alvorens eventueüa stappen te ondernemen. Loods 7, vanavond, Yorin, 20.30 uur. E" 3( door Jan van Stipriaan Luïscius Hilversum - Als jongetje van zes jaar zei hij tegen zijn vader pappa, later, als ik groot ben, wil Uc dj worden bij de radio. Pa zei: niet doen jongen, want dan zit je de hele dag met een kop telefoon op je hoofd. Nou roe pen kleine kinderen wel vaker dat ze vuilnisman, hersenchi- rurg, dokter of brandweerman willen worden, maar daar komt toch zelden iets van terecht. Niels Hoogland blijkt echter een zienersblik te hebben ge had. Want hij kwam terecht bij Radio 538. Eerst 'gewoon' als dj. nu combineert hij dat sinds kort met zijn baan als program- director van het best beluister de jongerenstration. Terwijl sommige mensen ver slaafd zijn aan koffie, thee, zou te drop. een stickie of het och tendsigaretje, is Niels Hoogland (npg nét 30 jaar) een muziek- verslaafde. Twee jaar geleden werd Hoogland ernstig met zijn neus op de feiten gednikt toen hij ging verhuizen. Veertig dozen vol met cd's be zit ik," constateerde Hoogland met grote schrik. „Het lijkt af en toe wel alsof ik in een pakhuis woon. En het wordt steeds er ger. Als ik ergens ben in bin nen- of buitenland, duik ik meteen een platenzaak in. Jë ontdekt altijd wel iets dat je nog niet kent." Niels Hoogland ontwikkelde zijn liefde voor muziek al op de lagere school. Als vriendjes aanbelden omdat ze iemand nodig hadden voor het straat- voetbalelftal, gaf Hoogland niet thuis. Nee, de 538-dj legde veel liever zijn oren tegen de ge luidsbox van de radio, om maar geen seconde te hoeven missen van de Top 40. En na schooltijd gïhg Niels ook nog eens naar muziekles om drums te leren spelen. Rönd zijn veertiende jaar zette Hoogland zijn eerste voorzich tige schreden op het radiopad: met een vriendje begon hij een illegaal straatzendertje in Amersfoort, waarop hij zijn ei gen samengestelde lijsten uit zond. Dit zendertje heeft onge- Niels Hoogland: „We zijn vooral een heel vrolijk station." Foto: Radio 538 veer anderhalf jaar bestaan. Op zijn zeventiende verhuisde Hoogland van Amersfoort naar Amsterdam om economie te gaan studeren. Na twee jaar kwam hij in de hoofdstad te recht bij City FM, waar hij over dag diverse programma's en 's nachts een rapshow presen teerde. Via City FM kwam hij in contact met Ruud de Wild (nu BNN), die hem vroeg om de productie van zijn programma op zaterdagavond bij Radio 538 te doen. Overdag hield hij zich nog bezig met zijn studie en de werkzaamheden bij City FM. City FM kon hem echter niet langer boeien. Hoogland wilde werken bij een nationale zen der, in plaats van bij een lokaal station. Hij gaf zijn studie, bijna afgerond, er definitief voor op. Niels Hoogland is intussen door en door een radioman ge worden: hij presenteert diverse programma's (onder andere op vrijdagavond drie uur lang met Froukje de Both) en heeft sinds kort ook een leidinggevende functie bij het jongerenstation. „Er zit zoveel aan radio vast. De luisteraars hóren dat natuurlijk niet - en dat is maar goed ook - maar het is veel meer dan al leen maar plaatjes draaien en wat kletsen. Radio is communi céren, en het gaat ook om de opbouw van muziek en het ge sproken woord. Kijk, dit zou je kunnen zeggen: over het totale geluid, de sfeer van het station is nagedacht, maar de luiste raars zullen dat niet horen. Net zo goed als lezers ook niet we ten hoe een krant precies wordt gemaakt." „Wat wij willen als station een gevoel uitstralen. Een gevoel dat jongeren aanspreekt. Als luisteraars zeggen dat ze Radio 538 gezellig vinden, dan is dat onze verdienste. Onze kracht." De opvolger van Uunco Cerfon- taine is voorlopig niet van plan grote veranderingen door te voeren. Dat is nérgens voor no dig, zegt hij. „Radio 538 is al een merk, een goed merk. Ie dereen kent het, we hoeven niets meer aan onze luisteraars uit te leggen." En hoe zou je Radio 538 in en paar zinnen kunnen omschrijven? „We zijn vooral een heel vrolijk station. Wij leven gedurende de hele dag met de luisteraars mee. Vanaf het moment dat ze op staan (met Edwin Evers, red) tot het moment dat ze weer naar bed gaan. Saaiheid zullen we altijd vermijden, we willen altijd verrassend zijn." Eén wens heeft Niels Hoogland overigens nog wel, hoewel dat meer valt onder de categorie dagdromen dan iets waar hij serieus en constant over na denkt. „Ik ben een enorme R &B- en hiphop-fanaat. Ik zou het wel erg leuk vinden om een 24-uursstation met R&B en hip hop op de markt te zetten. Maar helaas kan dat niet meer sinds de laatste veiling van fm- frequenties." Niels Hoogland: maandag tot en met donderdag 19.00-21.00 uur, vrijdagl8.00-21.00 uur, zondag 20.00-22.00 uur. door onze mediaredactie Hilversum - Bakken geld' voor een grootscheepse ledenwerf actie heeft hij niet. Ook zal hij het moeten doen zonder aan sprekende sterren als Katja of Bridget, die in ruil voor het lid maatschap van BNN tongzoe nen. Toch rekent Frank Seriier erop dat hij de komende vier maan den vijftigduizend mensen be reid vindt zes euro te betalen om zo zijn plannen voor de pu blieke kinderomroep KTER (Kinder Televisie En Radio) te steunen. De zender richt zich op kinde ren op de basisschool, dus tus sen de 4 en 12 jaar. „Het wordt een hele klus, maar ik ga er van uit dat het lukt. We willen de le den laten werken voor hun ei gen organisatie. Ze moeten weer nieuwe leden aantrekken. We hopen dat we vervolgens vanaf 1 september 2005 deel uitmaken van het publieke be stel." Seriier loopt al veel langer met plannen rond een kinderom roep van de grond te krijgen. Als theatermaker van het Apel- doomse Sprookjestheater en ei genaar van een bedrijf dat tv- producties voor kinderen maakt, sprak hij de afgelopen tien jaar naar eigen zeggen met tienduizenden bezorgde ou ders. „We weten dat er behoefte is aan een omroep die écht be stemd is voor kinderen, aldus Seriier. „Z@ppelin is prima en we zouden graag met ze sa menwerken. Maar het blijft een zender die het moet doen met materiaal dat de omroepen aanleveren. En het is een feit dat bij omroepbezuinigingen kinder-tv altijd het kind van de rekening is. Dat gaat ten koste van de kwaliteit. Kijk naar de TROS, daar komt een Belg met Kabouter Plop binnen en hop, het gaat de zender op. Daarom is het hoog tijd voor een om roep die het gehele budget be steedt aan kinderprogramme ring die wat anders biedt dan Plop." Seriier weet waarover hij praat: als lid van het theaterduo Kwie- bus en Snoezepoes was hij een paar jaar geleden bij de TROS- televisie te zien. Het duo hoop te op een televisieserie, maar de komst van de Belgische kabou ters gooide roet in het eten. Wat de toekomst betreft ziet Seriier het al helemaal voor zich: een kinderomroep met een brede programmering die nieuws, cultuur, drama, muziek en ver strooiing brengt, geperst in kor te, aansprekende items. Geen tekenfilms, wel producties waarin 'echte' mensen figure ren. Geen geweld, een positieve inslag en vooral Nederlandse producties. „Er loopt zoveel Nederlands talent rond dat geen poot aan de grond krijgt in Hilversum. Wij willen juist die mensen een kans geven." Seriier ziet het publieke bestel bij uitstek als de plek waar een kinderomroep thuishoort. „Commerciële tv voor kinde ren, dat hoort eigenlijk niet. Kinderen vormen een kwetsba re groep." hilversum/anp - Eva Moe* heeft de RVU Radioprijs gewonnen. Dat maakte de woensdag bekend op het Mie Park in Hilversum. *u De studente won met hadP1 zending 'Dansen met sti4g een zoektocht naar het ubw gevoel van 'El Duende', flaf®! codansers en zigeunenjpZ kanten. 50 De winnares, studente v»a< RITS-opleiding voor audkfëj ele kunst in Brussel, kre%g prijs van juryvoorzitter ine Trip tijdens een live-uitzer vanuit het RVU paviljoen prijs bestaat uit het makel vv een radiodocumentaire voiiai RVU en een geldbedrag vaijp1 euro. Volgens de jury oijJF scheidt de reportage zichsjt de andere inzendingen do/ee „de luisteraar door inlj?r. vorm en toon werkelijk meegenomen". io i Tweede werd Annei'ty' Bouwman, ook studente30 het RITS, met de inzendin Romeo, Jij Julia', een veiDi over een onmogelijke jeuggs de die jaren later een v^j® krijgt. ,.s BIJ DE KAPPER hilversum/anp - De Evangeli sche Omroep heeft het precieze aantal banen dat moet verdwij nen vastgesteld op 68. De reor ganisatie is het gevolg van de bezuinigingen die de overheid de publieke omroepen oplegt. De personeelsreductie gaat in per 2005. Als de overgang naar Netwerk van het EO-smaldeel van Twee Vandaag (TROS/EO) en Knevel op Zaterdag een feit is, komen daar nog eens vijftien te schrappen banen bij. Die overgang naar Netwerk is overi gens nog niet zeker. De Net werk-redacties zien de komst van de EO niet zitten. Dit reorganisatieplan heeft de omroep gisteren besproken met de diverse werknemersor ganisaties. De EO, waar in totaal 380 men sen werken, is de eerste zend gemachtigde die de maatrege len als gevolg van de kabinets- bezuinigingen met de bonden bespreekt. De omroepen moe ten jaarlijks miljoenen bezuini gen, oplopend naar een bedrag van 80 miljoen euro op jaarba sis in 2007. De programmaleiding van de EO zoekt de kostenbesparingen vooral bij de afdelingen radio, internet en ondersteunende diensten. De bezuinigingen ko men extra ongelegen, omdat de EO van Nederland 2 naar Ne derland 1 verhuist en meer moet investeren in program ma's op 'prime-time'. EO-directeur A. de Boer is te vreden over het gesprek dat hij woensdag met de bonden voer de over de reorganisatieplan nen. „We hebben ze een toe lichting kunnen geven op onze plannen en ze volledig geïnfor meerd over de keuzes die we als bedrijf willen gaan maken. Het zijn pijnlijke keuzes, vooral om dat het je personeel betreft, maar we doen er alles aan om de strategie en de missie van de EO niet in gevaar te brengen." Schijnt dat VANESSA een huiselijk pro bleem heeft. Opstandige kinderen. Het komt dus niet alleen in de beste families voor, maar ook in die van de BREUKHOVENTJES. Volgens echtgenoot HANS (in Party) huilt VANESSA meer dan ze ademt. Dat zou normale stervelingen zwaar in de fysieke problemen brengen, maar VANESSA is nu eenmaal een biolo gisch wonder, dus mogelijk dat er enige waarheid in deze aangrijpende woorden te vinden is. Wij lachen meer dan VANESSA huilt, want waarom zouden zij het beter hebben dan u en ik? Om een mij onbekende reden is de onenig heid tussen VAN, HAN, CON en JOR het ul tieme showbizznieuws en zijn de liefdes- en overspelperikelen van WENDY en XAN- DER opeens oud nieuws. WENDY en XAN- DER? Wie waren dat ook weer? De kakkerlakpers heeft zich massaal op VA NESSA en haar man en kinderen gestort. Privé wijdt er zelfs een serie aan: Geheimen van de Breuckhove. Deze week Deel 2. Ta da: Het Moordwapen. Maar het is al net als met die MARGARITA-serie in HP/De Tijd: meteen na de eerste aflevering verveelt het hopeloos. De politie zou in de villa naar een moordwapen hebben gezocht. Blijkt een oude kwestie rond een vriend van JOR die allang is opgelost. Privé moet komende week met heuse ont hullingen komen, anders krijgt het roddel blad deze nachtkaars niet weer aan het branden. Lijkt me zinvoller dan de belache lijke woordenstrijd die Privé en passant uit vecht met RTL Boulevard. In dat program ma, waarin de jonge BREUKJES hun ver haal wilden doen, werd Privé 'een roddel blad' genoemd - nou, dat lijkt mij nog veel te veel eer. Weekend heeft VANESSA op Schiphol op- Connie Breukhoven. Foto: CPD gewacht en laat haar uit de grond van haar decolleté zeggen hoe goed ze toch maar mooi voor CON en JOR zijn geweest. CON- STANZA had op een gegeven moment toch maar mooi zelfs een schuld van 100.000 eu ro en die heeft HANS toch maar mooi gesa neerd. Weet u, het zal allemaal wel. Als niet vol gende week blijkt dat de oude, echte VA NESSA, dat wil zeggen in natuurlijke, on- verbouwde staat, jarenlang in Breuckhove in een bezemkast is gegijzeld en daar nu opeens uit komt rollen, moet WENDY VAN DIJK vrezen dat de paparazzi eerdaags weer bij haar in de rododendrons komen liggen. Bovendien zou Privé eens moeten durven duidelijker te zijn in de berichtgeving. He lemaal achterin staat een verhaal over LEM-ALEXANDER. De kroonprins zoUjeu het ziekenhuis hebben gelegen. Gezieinch feit dat hij ooit leed aan de ziekte van NIER-BOECK geen onbelangrijk feit. dan komt Privé met louter vage tijdsaagó - duidingen als 'na een weekendje', 'hetshc holst van de nacht' en 'de volgende od sc tend'. Is het nou zo moeilijk om een sjr® fieke dag te noemen? We kunnen alleen duceren. 'Aan het eind van de middagLOO hij alweer racen op Zandvoort. Wanné,ers Het zou slechts om een virus zijn gega^, maar MAXIMA zou wel 's nachts nog $ac zijn bed hebben gezeten. Het verhaal \°2- op gepaste afgesloten met twee alineaPc over sterfbed en dood van PRINS CLA1 waar dan wel keurig de data in staan. W moeiend. En dan mag je niet zeggen deac het een roddelblad is. L1Ï TOOSKE pleegt overspel, beweert We%,eP vrolijk. Ze zou buitenechtelijke rek- enile strekoefeningen uitvoeren met haar m calpartner BASTIAAN RAGAS, die mog om deze reden zijn huwelijk met LAU1 'Frizzle sizzle door het wuifkruid' VLAl. BLOM zag stranden. TOOSKE is gehuv met een Amerikaan die in New York 'Een zeemanshuwelijk' volgens Week^, Dat zou ook SYLVIE MEIS te wachten nen staan. De vriendin van RAFAEL Va m, DER VAART zou zelf hebben ge-flap-ij00ri de Ajax-speler op het punt staat een cörog tract te tekenen bij Manchester United-00 dat SYLVIE hier en RAFAEL in Engelaö^ zou zitten. Schrijft Party. Lijkt me ster) de inschrijvingstermijn voor de Chamj League is gesloten (en VAN DER VAAP momenteel nog geen basisplaats bij d) M serves van de W Oudeberkoop 6 verdfsiai v ODe Theo Hakkert \l

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 10