Tijd krijgt geen vat op Agassi Koude soep houdt fans wakker SPORT Hockeyers: winnen en vooral heel blijven Amerikaan naar kwartfinales Gerecht Ralf Schumacher maakt crash Blessures Stam en Makaay woensdag 3 SEPTEMBER 20C>3 noordwuk aan zee - Jaap Stam en Roy Makaay hebben zich ge blesseerd gemeld in het trai ningskamp van het Nederlands elftal. Oranje bereidt zich in Noordwijk aan Zee voor op de interland tegen Oostenrijk. Stam kampt met een rugblessu re. Afgelopen weekeinde speel de hij niet mee met zijn club Lazio Roma in de eerste Itali aanse competitieronde. Makaay heeft last van zijn knie. De kwetsuur van Makaay komt het Nederlands elftal slecht uit, omdat Ruud van Nistelrooy voor de wedstrijd tegen Oos tenrijk is geschorst. Ronald de Boer is geopereerd Glasgow - Ronald de Boer is gisteren aan zijn linkerknie ge opereerd. De international van Glasgow Rangers, die vanwege zijn blessure niet voor het Ne derlands elftal werd opgeroe pen. is vermoedelijk iets meer dan een maand uit de roulatie. Valkenburg wil start Vuelta valkenburg - De gemeente Val kenburg heeft zich vrijblijvend kandidaat gesteld voor de start van de Ronde van Spanje. Dat zou moeten gebeuren in de ja ren 2009, 2010 of 2011. Valken burg heeft Dick Heuvelman, de man die vorig jaar de Giro d'Ita- lia naar Nederland haalde, aan gewezen om met de Spanjaar den te onderhandelen. Miljoenencontract basketballer Elson Rotterdam - Francisco Elson heeft een lucratief contract ge tekend bij de Amerikaanse bas ketbalclub Denver Nuggets. De 27-jarige Rotterdammer speelt daardoor de komende drie jaar in NBA. Hij krijgt er volgens zijn zaakwaarnemer miljoenen eu ro's voor. Daarmee gaat voor de 2,10 meter lange center een lang gekoesterde wens in ver vulling. Elson, oorspronkelijk afkomstig van Rotterdam Bas ketbal, vertrok halverwege de jaren negentig naar de Verenig de Staten om te spelen aan de universiteit van Berkeley in Ca- lifomië. Melchers leidt in Ladies Tour biddinghuizen - Mirjam Mel chers heeft in de Holland La- dies Tour de oranje leiderstrui overgenomen van Diana Zi- liute, de Litouwse die 's och tends haar tweede opeenvol gende ritzege had geboekt. Mel chers schoof op in het klasse ment dankzij een ijzersterke ploegentijdrit van Farm Frites- Hartol. Vrijdag is de koningin- nenrit door Limburg, een dag later eindigt de ronde in Lisse. Tyler Hamilton naar Phonak zürich - De Amerikaanse wiel renner Tyler Hamilton rijdt vol gend jaar in dienst van Phonak. Nadat CSC-manager Bjame Riis maandag bekend had gemaakt dat Hamilton bij diens ploeg zou vertrekken, meldde de ren ner een dag later op zijn websi te dat Phonak zijn nieuwe werkgever wordt. „Het is een mooie kans voor mij, maar ik kijk terug op twee mooie jaren bij CSC", meldde Hamilton gis teren. De Amerikaan won dit jaar onder andere Luik-Basten aken-Luik en een etappe in de Ronde van Frankrijk. Vergiftigd infuus nekte Ullrich bijna berlijn - Een vergiftigd eiwit-in- fuus heeft Jan Ullrich in de af gelopen Ronde van Frankrijk bijna doen opgeven. Dat ver klaarde de Duitse wielrenner, tweede achter Armstrong, voor de Duitse tv-zender ARD. Nadat de bedorven eiwitten aan Ull rich waren toegediend, kreeg de renner onmiddellijk een koorts aanval. „Bijna veertig graden", vertelde Ullrich, die het pro bleem tijdens de Tour stilhield om de concurrentie te mislei den. De verhoging was snel weer verdwenen, maar Ullrich had zich vier dagen verzwakt gevoeld, onder andere in de rit naar Alpe d'Huez. Carrière Engels staat op spel kapellen - Addy Engels moet uitzien naar een andere ploeg, bevestigt Rabobank-ploegleider Theo de Rooy. .Engels is wel ge selecteerd voor de Ronde van Spanje, volgens De Rooy om zich in de kijker te rijden bij an dere ploegen. De Rooy: „Dus de inzet voor Addy is heel hoog. Zijn wielercarrière staat op het spel." Engels (27) werd in 2000 prof bij de Rabobank, maar on dervond veel tegenslag in zijn loopbaan. Hij raakte in 2001 ge blesseerd toen tijdens een trai- ningsrit zijn zadel afbrak en hij door de pen heen zakte. Barcelona-trainer Frank Rijkaard in een nachtelijk Camp Nou. Zijn ploeg speelde met i-i gelijk tegen Sevilla. Foto: ANP/Koen Suyk Barcelona bezorgt toeschouwers onvergetelijke nacht door Henk van den Boom Barcelona - Het nachtelijk feestje van de voetbalclub Bar celona is uitgelopen 'op een lichte teleurstelling. De club van Frank Rijkaard, zonder Ne derlanders, kwam in de tiende minuut door een penalty al op achterstand tegen Sevilla. Dit temperde de feestvreugde van de tachtigduizend opgetrom melde supporters. Toch beleef de Barcelona de wonderlijkste voetbalnacht uit de honderdja rige historie. Toen om kwart over negen de poorten van Camp Nou open gingen stroomden de tribunes al vol. Tientallen extra bussen brachten supportersverenigin gen uit heel Spanje naar de hoofdstad. Sommigen hadden er meer dan twee uur rijden voor over om deze historische thuiswedstrijd mee te maken. Bij binnenkomst kreeg iedereen een picknickpakket met onder meer de nationale koude soep gazpacho. Een feestelijk voor programma met een groot aan tal artiesten zorgde ervoor dat de feeststemming er flink inzat toen de spelers om vijf over twaalf het veld opkwamen. Beide teams hadden zich speci aal voorbereid op deze wed strijd. Barga-coach Frank Rijk aard trok zich gistermiddag met zijn spelersgroep terug in het nabij gelegen hotel Sofia, waar ze een aangepaste maaltijd met veel proteïne kregen om fit en wakker te zijn voor de late wed strijd. „Het enige belangrijke is dat ze wakker blijven", zei Rijk aard bij wijze van grap. Verder mengde hij zich niet in de discussie over de beslissing van zijn voorzitter om het duel naar dit tijdstip te verzetten. Voorzitter Laporta hoopte hier mee te bereiken dat de interna tionals, met name de Neder landse spelers nog mee konden spelen. Maar de enige winst die hij met zijn omstreden beslis sing boekte was dat de Portu-_ gees Quaresma en Ronaldii^ho konden meespelen. De Brazili aan zorgde er met een prachti ge solo-actie in de 58ste minuut wel voor (1-1) dat de Catalanen nog een punt in de wacht sleepten. In tegenstelling tot de Bar^a-achterban toonde Rijk aard zich tevreden met dat re sultaat. „Gezien de omstandig heden ben ik tevreden over het spel en de mentaliteit van de spelers." De nachtelijke uitspatting van Barcelona kan overigens nog wel juridische gevolgen heb ben. De organisatie die de tele visierechten heeft, kondigde vanmorgen aan juridische stap pen tegen Bar^a te overwegen. De wedstrijd werd niet op tele visie uitgezonden. HOCKEY Barcelona. EK, tweede dag. Vrouwen, groep A: Frankrijk - Nederland 0-7 (0-5). 8. Donners 0-1 (sc). 22. De Bruijn 0-2 (sc). 30 lammers 0-3, 32 Lammers 0-4. 35. Donners 0-5, 48 Scheepstra 0-6, 63 De Bruijn 0-7 (sc). Scheidsrechters. Peters (Dui), Henning (Eng). Toeschouwers. 150. Azerbei dzjan - Rusland 1-1, Schotland - Spanje 0-3. Stand: 1. Nederland 1-3 7-0, 2 Spanje 1-3 3- 0, 3. Azerbeidzjan 1-1 1-1, 4. Rusland 1-1 1- 1. 5. Schotland 1-00-3, 6. Frankrijk 1-0 0-7. Mannen, groep B: Zwitserland - Nederland 2-8 (0-4). 4 Taekema 1-0 (sc). 17. Ronald Brou wer 2-0, 27. Reekers 3-0. 31 Taekema 4-0 (sc), 43 Lomans 5-0 (sc), 44. Penny 5-1, 48 Rob Derikx 6-1, 50. Steinemann 6-2, 56. Tae kema 7-2 (sc), 63. Ronald Brouwer 8-2 Scheidsrechters: Blasch (Dui), Requena (Spa). Toeschouwers: 400. Schotland - Polen 3-4, Engeland - Italië 2-2. Stand: 1. Nederland 1-3 8-2, 2. Polen 1-3 4-3, 3. Italië 1-1 2-2, 4 En geland 1-1 2-2, 5. Schotland 1-0 3-4, 6 Zwit serland 1-0 2-8 PRIJSVRAGEN Lucky Day 3191. 3.7.9.15.17.20.25.27.32.42 43.46.50.51. 52.66.73.76.77 78 (Onder voorbehoud van typefouten). TENNIS New York. US Open, 16 miljoen euro. Mannen, vierde ronde: Agassi (VSt/1) Dent (VSt) 6-7 6-4 7-5 opgave Dent Afgebroken wegens regen: Ferrero (Spa/3) - Martin (VSt) 6- 2, Coria (Arg/5) - Bjorkman (Zwe) 6-2 2-0, Sri- chaphan (Tha/11) - Hewitt (Aus/6) 4-3. Vrouwen, vierde ronde, afgebroken wegens re gen: Miskina (Rus/7) - Pierce (Fra) 7-6 2-0, Sugiyama (Jap/15) - Schiavone (Ita) 7-6 5-4. VOETBAL Spanje. Primera Division. Villarreal - Real Madrid 1-1 (0-0). 71. Ander son 1-0, 86. Nunez 1-1 Osasuna - Valencia 0-1 (0-0). 50. Baraja 0-1. Real Sociedad - Celta de Vigo (1-0) 1-1. 37 Kovacevic 1-0, 63. Milosevic 1-1 Barcelona - Sevilla 1-1 (0-1). 10. Reyes 0-1 (strafschop), 59. Ronaldinho 1-1 Scheids rechter: Megia Oavila. WIELRENNEN Biddinghuizen. Holland Ladies Tour. Tweede etappe, eerste gedeelte. Biddinghui zen - Biddinghuizen: 1. Ziliute (Lit) 88 km in 2.13.35, 2 Gilmore (Gbr), 3. Hennes (Dui), 4. Cooke (Gbr). 5. Teutenberg (Dui), 6. Brodtka (Dui), 7 Valen (Noo), 8. De Goede (Ned). 9 Ljungskog (Zwe). 10. Spijkerman (Ned). Tweede gedeelte, Biddinghuizen - Biddinghui zen (ploegentijdrit): 1. Farm Frites-Hartol 23,3 km in 30 11, 2. BIK-Powerplate 0.17, 3. Nurnberger 0.19, 4. Ondernemers van Nature 0.25, 5. Ned selectie 0 33, 6. Velodames 0.41, 7 Duitse selectie 1.03, 8. Acca Due 0 1.21, 9. Vlaanderen 1 56, 10. löwik Almelo 2.02. Algemeen klassement: 1. Melchers (Ned) 5.43.55, 2. Van Alebeek (Ned) 0.01, 3. Van der Helm (Ned), 4. Heal (GBr), 5 Van de Zee (Ned), 6. Valen 0.14. Merksem. Schaal Seis. 1. De Jongh (Ned) 193 km in 4.16.13, 2. Ver- heyen (Bel), 3. Mitloesjenko (Rus) 0 07, 4. Harrigan (Aus), 5. Weissinger (Dui), 6. Van Dijk (Ned), 7. Löwik, 8 Blijlevens, 9 Hiem- stra, 15. Kemna 2.08. Het Nederlandse volksge recht heeft zich ten langen leste, uitgesproken over Dick A. en zijn benauwde veste. Het volk vindt dus dat een paar voetballers zich gedragen ais verwende miljonairs. En dat die nouveau riche jongetjes dus maar moeten opzouten. Dat vier van die knapen van Suri naamse signatuur zijn, zullen we maar als toeval duiden, an ders gebeuren er nog gekke dingen. Of is Frank de Boer de 'token whi te' zoals dat in de Ame rikaanse sport heet? Waar be moeien we ons mee? Een voet balelftal se lecteren en een opstel ling maken is aan de bonds coach. Na tuurlijk voelt iedere Nederlan der zich een beetje coach, ten minste, zo luidt toch dit platge treden gezegde. Nou, ik voel me helemaal geen bondscoach, ik laat graag die dingen aan Dick A. (en vroeger zijn beroemde voorgangers) over en basta. Ik kijk van afstand toe en erger me niet, maar wil gewoon de wed strijden van deze ploeg niet meer zien. Dat is een keuze. Ik kijk graag naar mooie of leuke dingen op de televisie en dit is al een tijdje noch mooi, noch leuk. Dan is mijn keuze snel ge maakt: ik kijk niet, zelfs niet uit stiekeme nieuwsgierigheid die ik altijd nog onder beroepsde formatie kan rangschikken. Toegegeven: een kort samen vattinkje voldoet. Toen het Nederlands elftal de eindronde van de laatst ge speelde WK niet haalde, moest ik van velen horen 'dat het waarschijnlijk wel een saaie, rustige en vervelende zomer zou worden'. Ook zo'n misverstand. Het werd heel leuk op Wimbledon en in de Tour de France. JE 'mk-y Niet alles dat die voetballers doen is n.l. interessant. We gaan rond voetbaltoernooien wel even collectief gek doen er trekken onze oranje kleren wef aan, maar dat is tijdelijk. En in beciel. maar dat terzijde. Nu vallen we dus over een handvol spelers en vooral ovei hun instelling en 'wij' vinden dat er maar wat moet gebeurt Het volksgerecht staat klaar, waar is de guillotine? Lekker roestig naar wij mogen hoperj Doen we dit o bij de nationa hockeyploeg bij de samen stelling van de Holland Acht de Rabobank- ploeg? Neen, natuuil doen we dat niet. U zegt dat voff bal veel belan rijker is dan df andere sporte en dat we ons daarom zo co lectief verbazi en boos mak< Ook dat is misverstand: is een plaatse ke bui, meer niet. Naar de laatste wedstrijd var Oranje keken ruim twee mil joen mensen. Dat lijkt heel ei veel, maar is het niet. Het is zelfs betrekkelijk weinig en e duidelijke motie van wantroi wen. Het betekent tevens dat er m dan dertien miljoen burgers niet keken en dat cijfer zegt meer. Wij maken al dat gedoe van< voetballers belangrijk, maar vergeten dat er volksstamme zijn die met hele andere din| bezig zijn op zo'n avond. Wij ook hebben deze voetba Iers te belangrijk gemaakt. Daarom zijn het van die ove het algemeen over het paan getilde jongetjes geworden. Dick A. moet doen wat hem goeddunkt en die spelers m( ten spelen, hun grote smoel houden en winnen. Dan is weer voor een tijdje rustig. door Mare Molenaars new york - De tijd lijkt geen vat te krijgen op Andre Agassi. De 33-jarige Amerikaan had het weliswaar niet eenvoudig tegen de jonge hemelbestormer Taylor Dent, maar plaatste zich wel als eerste voor de kwartfinale van de US Open. Taylor Dent, zoon van de gewe zen Australische tennistopper Phil Dent, pakte in het kille Ar thur Ashe Stadium brutaal de eerste set. Een vervelende ham stringblessure stond een grote re sensatie in de weg. Na de derde set moest de 22-jarige krachtpatser teleurgesteld op geven: 6-7, 6-4, 7-5. Agassi, die in eerste aanleg geen raad wist met het puur aanval lende spel van de ongecompli ceerde Dent, profiteerde zo doende optimaal van het fysie ke ongemak bij zijn tegenstan der. De tot dan dominant ope rerende Dent moest noodge dwongen gas terugnemen, kwam daardoor wat minder vlot naar het net waardoor ook zijn volleys aan scherpte verlo ren. Agassi, die zijn tweehon derdste overwinning in een grandslamtoemooi in de schoot geworpen kreeg, ont worstelde zich moeizaam aan de druk maar kwam met de schrik vrij toen de coach van Dent vanaf de tribune de witte vlag zwaaide. Na verlies in de derde set vond hij het welletjes. „Taylor verliest vandaag één wedstrijd, gaat hij door dan ver speelt hij misschien een deel van zijn loopbaan legitimeer de Brad Stine zijn interventie. Dent zelf had vrede met die be slissing. ..Al moet ik bekennen dat als Brad geen seintje had gegeven of als ik de derde set nog gewonnen had, ik waar schijnlijk gewoon had doorge speeld. Maar dat is de fout die ik in het verleden ook al eens heb gemaakt. Het is zuur, want ik weet zeker dat het geen ern stige blessure is, maar het is wel een verstandig besluit." Agassi, door de wol geverfd, veinsde teleurstelling en gaf het antwoord dat van een groot sportman wordt verwacht. Ui teraard was het niet leuk om zo een wedstrijd te winnen en ui teraard was hij verrast door het sterke spel van zijn jonge land genoot. „Wat Taylor vandaag üet zien is veelbelovend. Vooral zijn opslag is een serieus wa pen. Die service neemt hij de rest van zijn loopbaan mee, dus dat kan nog wat worden als hij de rest van zijn spel nog verder ontwikkeltstak hij nog wat veren op de hoed van de verlie zer. Agassi stuit nu op de winnaar van het duel tussen Jonas Bjorkman en Guillermo Coria. Hun wedstrijd werd door aan houdende regenval afgebroken, net zoals alle andere wedstrij den van de dag. Sjeng Schalken kwam nog wel naar het stadion voor zijn partij tegen Rainer Schüttler, onderwierp zich zelfs nog aan een serieuze warming- up, maar keerde tegen midder nacht onverrichter zake terug naar zijn hotel. monza/anp - Formule 1-cou reur Ralf Schumacher is giste ren naar het ziekenhuis overge bracht na een zwaar ongeluk tijdens tests op het circuit van Monza in Italië. Volgens een woordvoerster van zijn team Williams lijkt er op het eerste gezicht weinig adn de hand met de jongste Schumacher. Eerder op de dag ontsnapte de coureur nog aan een ernstig ongeluk toen zijn bolide in de pitbox in brand vloog. Het brandje, dat ontstond door een olielekkage, kon snel worden geblust. Matthijs Brouwer (midden) in actie tegen Zwitserland. Oranje won met 8-2. Foto: ANP/Koen Suyk Bondscoach Bellaart beducht voor de gevaren eerste week EK door Edwin Alblas oen haag/BARCELONAHet Europees kam pioenschap hockey is in de eerste week voor de Nederlandse ploegen een weg vol kuilen. Niet zo zeer in de kracht van de tegenstanders schuilt het gevaar, maar wél in de lompheid en het tech nisch onvermogen van de mindere ploe gen. Winnen en heel blijven, luidden gisteren de opdrachten in de openings wedstrijden tegen Zwitserland (mannen, 8-2 winst) en Frankrijk (vrouwen, 7-0 winst). Dat hockey een gevaarlijk spelletje kan zijn als je het niet goed beheerst mag duidelijk zijn. Een hijs met een stick kan nogal wat schade aanrichtten, een ver dwaald schot evenzeer. Vraag het inter national Karei Klaver, die vorig jaar in een coma raakte na een doelpoging van ploeggenoot Remco van Wijk. De bal raakte de slaap van Klaver met hersen letsel als gevolg. Hij verkeerde zelfs even in levensgevaar. Klaver herstelde volledig, maar de Ne derlandse bondscoach Joost Bellaart vreest de dag waarop het nog slechter afloopt. Hij ergerde zich gisteren ook aan het gedrag van de Zwitsers. „Ze sloegen naar alle lichaamsdelen van on ze spelers. Belachelijk." En dan is er ook nog de suïcide-loper, een benaming die al weinig goeds doet vermoeden. Het is een speler die bij de strafcomer van de tegenpartij uitloopt naar de strafcornememer. Het enige doel is om in de baan van het schot of de push te lopen. Taeke Taekema werd gisteren hardhandig omver gelopen door het Zwitserse 'exemplaar'. Met het vrijwillige slachtoffer kan het slecht aflopen. „Het kan maar zo gebeu ren dat er nog een vent met zijn gezicht aan barrels het ziekenhuis in wordt ge sleept." Dat is niet Bellaarts enige argument te gen die kamikaze-actie. Hij noemt het één van de gedrochten van het hockey. „Iemand die zich in de baan van het schot werpt wordt daar feitelijk nog voor beloond. Dat is bij de wilde spinnen af. Onzin. Het is uitlokken van gevaarlijk spel. Voor ieder bal die het lichaam raakt zou een nieuwe comer moeten worden gegeven." Nu is het nog zo dat een uitloper slechts wordt bestraft als de bal een plek tussen enkel en knie raakt. In dat geval wordt de strafcornememer geen schuld aange wreven. Bellaart: „Maar wat is de prak tijk? Een speler wordt onder zijn knie ge raakt, maar doet alsof zijn hoofd of arm is getroffen." Bij de onlangs gehouden Champions Trophy in Amstelveen zwengelde Bel laart de discussie aan onder collega-co» ches. In zulke onderonsjes krijgt hij va» steun, maar als het protest te formej j wordt, haken er altijd wel een paar i Bellaart. „De discussie moet op gaij= blijven, want ik voorspel dat er nog vo| Athene grote ongelulcken gaan gebet ren." Eén spelregelwijziging helpt al wel h» gevaar bij de strafcomer enigszins int dammen. De IHF heeft bepaald dat sj* Iers bij strafcomers geen aparte stio meer mogen gebruiken. Volgens Bellal hebben voord de specialisten van zwal ke broeders als Zwitserland er een han» je van om een verzwaard exemplaar 11 de dug-out te halen en daar ongenad) mée uit te halen. De Zwitsers kregen gi teren overigens niet één strafcomer. nieuwe regel wordt pas vanaf 1 januJ 2004 van kracht. Op het EK in Barceloi zal Bellaart zich dus nog vaak ergeren.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 14