Crescendo zegeviert in matte derby SPORT Landskampioen haalt Treffers hard onderuit Sparta heerse winde thuisb Alphiaii eerste vi op slotc Star schittert bij Zuid West Vermoeide Van Delft kan stunt niet herhalen nïcurn MASTERS HDC986 maandag 1 septe KNLTB district Leiden Dactylo kent ze. www.dactylo.nt WWW.LIAMINFO.NL De beste banen. De beste flexkrachten. door Ron Hoogendam tafeltennis - De start van de eredivi sie is voor de mannen van Heems- kerksport Treffers op een domper uitgelopen. In eigen huis gleed de Roelofarendsveense formatie tegen zesvoudig landskampioen FVT hard onderuit: 1-6. De Rotterdammers, die zaterdag ook al Van Herwaarden met 7-0 oprolden, hebben nu al een formidabele stap gezet richting de play-offs van de herfstcompetitie. Treffers begon beroerd doordat de Nigeriaanse aanwinst Saubana Ay- emojuba door motorpech Rotterdam te laat op het appèl verscheen. „Dat was balen", aldus coach Warmer dam. „We hadden volgens de regle menten een kwartier uitstel gekre gen, maar 'Sau', die opgehaald moest worden, kwam helaas twintig minuten te laat en dus werd de ope ningspartij met 0-3 verloren ver klaard." FVT was verder meedogenloos en snelde naar een 6-0 voorsprong. Geenszins teleurstellend was de ne derlaag van de piepjonge Jelle Bos man (14) tegen Toriola (4-11, 9-11, 7- 11). Des te meer de verloren partij van Merijn de Bruin tegen Roy Vis ser, die het duel met twee gelukkige randballen in de vijfde game won. De Bruin herstelde zich in de dubbel met zijn Nigeriaanse collega goed, maar ondanks het spektakel verloren ze met 3-0. Vervolgens eindigde het Afrikaanse onderonsje tussen Toriola en Ayemojuba in het voordeel van de FVT kopman: 0-5. De Bruin had wat goed te maken, maar liep ook tegen Wijers (0-3) achter de feiten aan. Het enige punt kwam op naam van de butant Bosman, die Visser met 1-3 klopte. Warmerdam: „Ja, voor de rest was het droevig. Volgende week spe len we een dubbel programma en hebben we weer kans om te herstel len." Voor de mannen van Scylla was de eerste ronde, met de 6-1 nederlaag tegen Cosmos, evenmin succesvol. Hoewel de uitslag anders doet ver moeden, hadden de Veldhovenaren moeite met Scylla, dat in eigen zaal te weinig kreeg voor het goede spel. Liefst drie partijen gingen in de vijfde game verloren. „Een terechte over winning, maar wel geflatteerd", zei Cosmos-coach Willem Bakx. Met na me Scylla-speler Mark Heemskerk was niet erg gelukkig. In het begin moest de Haagse econoom en jurist de weer achter de Nederlandse tafel teruggekeerde Jorg de Cock met 11-4 in de vijfde game voorlaten en in de laatste partij werd hij in een bloed stollende partij de loef afgestoken door de 15-jarige debutant Pim de Goede (in de plaats voor kopman Mohammed Mechmedovic, die her stellende is van een auto-ongeluk); 9-11 vijfde game. Met deze onver wachte Leidse nederlaag kregen de bezoekers teveel van het goede. Want ook Edgar Malchasian, die eerst met 3-1 verloor van Davy Van- vinckenroye, had zeker kansen tegen De Cock, al werd het 1-3. Gerard Bakker zorgde met een soepele 3-1 zege op De Goede voor het enige punt. Hij kon terugkijken op een al leraardigste en zeker geen kansloze partij tegen Vanvinckenroye (10-12, 11-4, 9-11,10-12). lurri Ac gran yuui ourr and Jed I Dene seri- e pi< z. atletiek - Pieterijt h heeft bij wedstrijd 400 meter horden ring geschreven. De aring Spartaan won gist te voorsprong in 5-ouri Zijn clubgenoot Frk. i ten won het hooggra junior, die eerder doos sprong, bedwong hoogte van 2,00 nrinf speerwerpen wasirinj dreef (58,28) en ve clubgenoten Roryis. (51,53) en Vincei-Do wind (50,11). Sas ii sprintte bovendienen snelle 22,83 op d»ijt I maar kreeg daarbij tv: van de wind dat ding officiële ranglijst, komt. Op dezelfde afst vrouwen liep jun van Noort 25,25. I springen gingen 1 Poel en Remona 1 1,65. De 1.500 mei prooi voor Vincent Atletiek) in een tijd Bij het discuswer Martijn Scheffers tiek) Arnoud Koo taan) af: 47,38 om 4 n de naai ken. ïonc -■ -a lis en at. 1 isoi 5 Di door Pieter van der >o D boo honk- en softbal1^ heeft Alphians ee)eg ning geboekt. Aan 30 de competitie won degradeerde Alphd22 balploeg met 10-0 Mie: gels in slechts acht zor winst werd in het c vierd als een kampiuje „Wat een oplucht coach Rob Buisma;aci zo'n wedstrijd waaP*>E deed wat hij moest ;2^1 les lukte. Eindelijk ttêr kunnen laten zien w-00 staat zijn". Voor Zui2 het verlies een bitte 03. voorgaande twee onstei won de ploeg uit H^n® maar dit keer was ejnk ploeg die de dienst utfei Met Niels Burger (5 de heuvel verwend het thuispubliek mi,n7 concentreerd optrede.' lend leken de Alpho h bailers plotseling allsc nen. Veel lopers op waarbij de 'hoge I501 maal open ging. Jophc Streek was de meest speler. De catcher 35 een gemiddelde vaiiar punten binnen, wa; uit een homerun. ktu 3.01 In Lisse deed The Rep zaken door Quick L2C foort met tweemaal slaan. De ploeg van we Assendelft knokte zioket chel Loos als werper,19| 4 achterstand teru^g waarna de Lissese fim moment meer verz;< 2 goed gemikte honltulb slim honklopen were eenvoudig uitgebreid! Het tweede duel vveJD haalrace. The Flags verrassen en stootte Pa 0-6. Weer was het dè! die op tijd het voortoM „Een geweldige vond Assendelft. ,W team dat dit seizo heeft meegemaakt. in die laatste weken competitie hebben zc^, hoe het moet. Geen 1 de tegenstander, ma< het eigen spel spele dan ook met een gc^g terug op dit seizoen* Flags is de tijd aangel£j op zoek te gaan nafe ding van het aantaf^ want om weer een he roofbouw te moeten één werper is niet gc een betere tegenstan worden". ILEIDSCH DAGBLAD TENNISCIRCUIT 2003 V 25' Circtt* www.leidschdagblad.nl •38 open toernooien Top puntenklassement wordt uitgenodigd voor de Masters (15 t/m 21 september op TC Unicum in Leiden) Masters pnjzenpakket van €3780,- door Peter Klein tennis - Het hele toemooiseizoen kon Tjeerd Star het niveau van de competitie in de eredivisie maar niet benaderen. In zijn laatste evenement binnen het Leidsch Dagblad Tennis Circuit schit terde de Zee Duiner ineens als vanouds. In de finale van categorie 3 bij Zuid West versloeg Star in een gelijkopgaand duel de jonge Marlon van Ingen in drie sets. Star verdeelde na een sterk optreden in de play offs van de eredivisie zijn aandacht over de lan delijke A-toemooien en de regionale categorie 3 (voorheen B1-) toernooien. Zijn deelname in de hoogste categorie leverde Star twee halve finales op. In de Leidse toernooien speelde hij bedui dend minder. Pas op' het kunstgras van Zuid West, een ondergrond die zijn spel ten goede komt, greep hij zijn eerste seizoenstitel. „Ik heb dit jaar veel tennisles gegeven en weinig getraind", aldus Star. „Ik raak mijn zelfvertrou wen kwijt als ik niet train. Met deze overwinning ben ik blij, maar het was geen goed jaar. Ik kon ondanks deze overwinning de Masters niet meer halen." Ook Van Ingen was na zijn finale in de eerste toemooiweek op De Munnik de gehele zomer onzichtbaar. De 15-jarige Leimuidenaar had er een reden voor, want hij speelde in de landelijke en internationale jeugdtoemooien. De speler van TEAN moest zijn positie in de top-10 van de Ne derlandse jeugd consolideren en deed dat met verve. Desondanks werd Van Ingen, evenals zijn tweelingbroer Tim, niet meer geselecteerd voor de Bonds Jeugd Opleidingen van de KNLTB. Het getalenteerde duo sloot zich aan bij de tennis- school Touch en wil onder leiding van de Al- phense trainer Gertjan Egberink en voormalig re giotrainer Michiel Zegveld toch de ranglijsten be stormen. Op de baan liet Marlon van Ingen zien dat zijn keuze voor een topgerichte tennisopleiding suc cesvol kan zijn. Tijdens de prijsuitreiking zei Star over zijn jonge opponent: „Nu kon ik hem nog net pakken. Volgend jaar lukt dat niet meer." Van Ingen pakte de eerste set met 7-5 en had ook in de tweede set de beste mogelijkheden op de ze ge. „Ik had kansen op 5-3", zei de sterkste van de tennistweeling. „Maar ik had toch wat moeite met het kunstgras. Als je wat onwennig op de baan staat, lukt zo'n beslissend punt dan net niet. Hij had het misschien ook sneller kunnen uitmaken." Met 6-7 7-5 en 6-3 won Star. Oscar Schoordijk veroverde de titel bij de man nen categorie 4. Hij werd de eerste wedstrijdlei der van een groot toemooi die winnaar werd van een single-onderdeel. In de eindstrijd was hij in twee sets te sterk voor John Doove. „Na mijn eer ste partij sinds jaren had ik forse spierpijn, maar ook twee dagen om te herstellen. In tweede partij had ik aan negentig procent genoeg. Daarna ging het alleen maar beter", aldus Schoordijk. De Hoofdprijzen in de categorie 5 werden een prooi voor Frank de Rooij en Carlijn Kruijt. De Rooij bleef Tibo Bouter in twee sets voor. Kruijt werkte het rijtje partijen af, dat zij naar alle waar schijnlijkheid ook bij de Masters moet spelen. Moeizame winst in de kwartfinale op Anne van den Berge (de derde zege in drie toernooien op rij), een lastige halve finale tegen Laura Wijsman en een bloedstollende eindstrijd tegen Laura van de Bent. Kruijt won die finale pas in de tiebreak van de derde set. In de categorie 7 lieten bij na-veteraan Peter-Paul de Vrind en de jonge lichtgewicht Valeria Podda nogmaals zien belangrijke kandidaten voor de Masters-titel te zijn. Voor de jeugdspeelster van Unicum was het na TeHaDo de tweede titel op rij. René Vletter en Laura Bastiaenen mochten de tweede prijs ophalen. Bentlanden Ewoud Spruijtenburg werd door zijn titel bij het Bentlanden-toernooi van Benthuizen zeker van deelname aan de 25ste Masters van het Leidsch Dagblad Tennis Circuit. In de eindstrijd had de Roomburger veel te stellen met Patrick Degenaar uit Zoetermeer, die pas in de supertiebreak van de derde set capituleerde, 6-7 6-4 en 10-4. Spruij tenburg kon na zijn keuze voor Benthuizen opge lucht ademhalen. Vier van de zes andere kandi daten kunnen pas in Zoeterwoude de nog be schikbare Masters-tickets ophalen. Jaap Kamp- meinert en Wïllemijn van Eldik grepen de hoog ste eer in de categorie 7. Tweede werden de thuisspelende broer Roy en zus Colet Weening. door Michel van Cent korfbal - Crescendo en De Da naïden hebben aan het begin van het veldseizoen hun top vorm nog niet te pakken. De Leidse derby in de derde klasse werd een matte vertoning, waarin spanning en schotvaar digheid ver te zoeken waren. Het was veelzeggend dat in het laat ste halfuur slechts drie doelpun ten vielen, maar de zege van Crescendo (12-8) kwam nooit in het geding. Zowel Crescendo als De Danaï den ziet zichzelf niet kampioen worden, omdat veel onervaren spelers moeten worden inge past. Dat lijkt een juiste in schatting afgaande op het on derlinge duel. De thuisploeg opende veel wilskrachtiger en won zowat elk sprongduel on der de palen. Michel Wijnen bezorgde zijn persoonlijke te genstander Mark Rietbergen een zware middag door in drie aanvalsbeurten vijf keer te sco ren. Dat leverde na zo'n 25 mi nuten een 7-2 voorsprong op. Enrico Mud, debuterend trainer bij De Danaïden, zag de ope ningsfase met lede ogen aan. „Wij zaten helemaal niet in de wedstrijd, de communicatie en de scherpte ontbraken, en wij schoten allemaal slechte bal len", stelde hij mismoedig vast. Zijn ploeg hield de schade tot de rust beperkt (8-5), maar bleef kwetsbaar. De aanvallers hadden moeite lang balbezit te houden en de slecht opgestelde verdedigers gaven geregeld kansen weg in de paalzone. Uit één zo'n fout kon Sylvia Baak in de 52ste minuut de twaalfde treffer voor Crescendo maken (12-6), maar dat zou meteen de laatste voor haar ploeg blijken. „Wij waren aan het einde niet scherp meer, misschien omdat het conditioneel zo zwaar was. We bewogen niet meer en uit stilstaand korfbal is het moeilijk scoren", verklaarde coach Mar tin Verhorik de terugval. De Da naïden kwam door Leon van Paridon en invalster Kim van Nood op 12-8, maar miste te veel kansen, waaronder een strafworp, om nog verder terug te komen. Sporting Trigon legde in de eerste helft de basis voor de 14- 9 zege op Sporting Delta. De formatie van Robin Sommeling begon met Meta Kleer in de ba sis voor Manon Groen, die met een knieblessure voorlopig is uitgeschakeld. Sander de Haas (3), Bart Niesing (2), Brenda Ve- nema, René Bekker en Misja IJzerman bouwden in 23 minu ten een ruime 8-1 voorsprong op. Als gevolg van slordigheden in de verdediging slonk de mar ge tot 8-5 vlak na rust, maar Mark Rietbergen en Liesbeth Kalthoff van De Danaïden combineren voor het oog van Crescendo'er Thierry Arnoldus. Foto: Dick Hogewoning spannend werd het niet meer. Venema en Bekker maakten rap achter elkaar 10-5, waarmee het verzet alsnog vroegtijdig was gebroken. Rozeline van der Berg mocht als invalster haar debuut in het eerste maken. Pernix stelde danig teleur door bij Vitesse kansloos en ruim te verliezen met 20-12. De Leide- naars kwamen via Inge Hom berg en Ewoud van der Kooij op 1-2, maar raakten vervol gens op achterstand (9-7 rust). De eerste aanval creëerde be hoorlijk wat kansen, maar had pech in de afwerking. De twee de aanval zat niet in de wed strijd. Van der Kooij onder scheidde zich als enige door in de eerste helft drie van de vier doelpunten in het vak te ma ken, terwijl hij toch een onder steunende taak had. Na 11-10 ging het definitief mis. Vitesse hep uit naar 17-11. Ook inval lers Janna Minderhout, Pauline Vlug en Lennert de Bock kregen de tweede aanval niet meer aan het draaien, al maakte laatstge noemde nog wel een doelpunt. De eerste ronde van het toer nooi om de districtsbeker brengt morgenavond twee der by's. Crescendo en Velocitas nemen het op tegen Fiks en Fluks. Verder komt Madjoe thuis in actie tegen SEV. De drie wedstrijden beginnen om 20.00 uur. Gremelmayr en Van de Ven winnen internationaal toernooi TEAN Mercedes-Benz L-I.A.M. Sporters het gat op de ranglijst. Van Delft besloot zijn betoog met de woorden: „Lekker dat dat goede spel vlak bij je eigen huis gebeurt. Dan valt dat ten minste ook eens op. Je blijft an ders zo'n onbekende, terwijl ik hard train en probeer zo hoog mogelijk te komen." Vrouwen Met Anouk Sterk bereikte Jo- landa Mens de finale van het dubbelspel bij het gelijktijdig verspeelde 10.000-dollartoer- nooi voor vrouwen. Het Dek ker-duo kwam in de slotronde met tweemaal 2-6 duidelijk te kort tegen een ander, volledig Nederlands koppel, Tessy van de Ven en Suzanne van Har- tingsveldt. Eerder op de dag be sliste Van de Ven ook het enkel spel in haar voordeel. De Bra bantse klopte de Bosnische Sandra Martinovic met 6-2 7-5. Voor Mens was de finale in het dubbelspel een pleister op de wonde voor het onverwachte verlies in de kwartfinale van het enkelspel. Ze verloor in twee sets (6-1 7-5) van de Duitse Isa bel Collischon. Mens: „Daar had ik goed de pee over in. Ik had een totale offday, terwijl ik de ballen de afgelopen twee da gen juist weer uitstekend stond te raken. Eindelijk, dacht ik, heb ik weer het goede ritme te pakken. Het herstel na mijn en kelbreuk in februari duurt toch langer dan ik aannam. Ik moet nog meer geduld hebben." door Peter Klein alphen aan den run - Bart van Delft heeft zijn dubbele stunt van vrijdag bij het internationa le 15.000 dollar Future-toemooi van TEAN geen waardig vervolg kunnen geven. De vermoeide Rijnsburgse tennisser was za terdag in de halve finale niet opgewassen tegen Denis Gre melmayr: 1-6 1-6. De Duitser won na drie sets tegen de Zweed Robert Lindstedt vervol gens ook het toemooi in Al phen aan den Rijn. Van Delft kwam als enige deel nemer vrijdag tweemaal in ac tie. Hij merkte dat de volgende dag direct aan zijn fysieke ge steldheid. „Bij de US Open heb je na vijf sets één dag rust", bromde de 21-jarige Rijnsbur ger. „Hier speel je zes sets na elkaar tegen tegenstanders die ook nog hoger op de wereld ranglijst staan. En moet je de volgende dag meteen weer aan de bak. Ik was behoorlijk stijf en kon tegen Gremelmayr voor al niet goed serveren. Aan de andere kant moet ik zeggen, dat hij ook sterk stond te spelen. Fit had ik het misschien ook niet gewonnen." De neo-prof was ondanks de lichte teleurstelling over de snelle eliminatie tevreden over zijn optreden in Alphen. „Ik had altijd wel het gevoel, dat ik er dichter bij stond dan de 700 tot 800 plaatsen verschil die er nu op de wereldranglijst be staan. Maar ik had vaak te veel respect voor die jongens rond derde set, na op ongelukkige wijze twee matchpoints ver speeld te hebben. „Ik speelde goed, maar uitgerekend een wegschietende ace op de bui tenkant van de lijn en een bad bounce zorgden ervoor, dat ik die twee punten miste. Deze week speelde ik ook steeds goed. Vooral mijn service liep en dat bepaalde zeker tegen Si mon Larose (de als eerste ge plaatste Canadees, ATP-208) de winst. Het verschil met Paul Logtens was altijd al kleiner dan Bart van Delft. Archieffoto plaats 200. Afgelopen jaar heb ik ervaring kunnen opdoen in de internationale toernooien en de viersterren A-toemooien in Nederland. Op een gegeven moment weet je waar je plaats is. Voor mijn gevoel stond ik op plaats 1.013 te laag. Dan moet je het alleen nog een keer be wijzen." Vorige week bereikte Van Delft bij het Future-toemooi in En schede de kwartfinale. De Rijnsburger verloor van de Belg Stefan Wauters met 7-6 in de

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 18