Zwak Feyenoord nipt langs NAC SPORT3 Publiek onthaalt koploper Ajax op striemend fluitconcert Hiddink blijft ondanks zege wijzen op fouten Bedroevende vertoning in De Kuip Van Bronckhorst draait goed mee bij Barcelona en naar lesbrough I Boudewijn Zenden t seizoen voor Middles- De Engelse club huurt )iational van Chelsea. #as op zoek naar een lub omdat hij bij Chel- ian spelen toekwam. ,g nach Dick Advocaat had aten weten dat hij er- itzi basisplaats moest krij- 3nsn aanmerking te blij- open voor het Neder- iw^al. :ht< Hooijdonk us 1 weer ien koi - Pierre van Hooij- dijit in de Turkse compe- ;st)r met het maken van ieflke doelpunten. De -eleige Feyenoorder be- >n iijn ploeg Fenerbahce n F in de uitwedstrijd te- rbakirspor de zege: 1- vartier voor tijd trof de onal doel uit een vrije was de derde compe- ;r voor Van Hooijdonk, pijn ploeg op negen lit vier duels kwam. ilele krijgt zijn zin De Franse intematio- de Makelele heeft toch jekregen. De aanvaller leal Madrid voor Chel- :elele weigerde vorige g te trainen bij Real omdat hij naar Chelsea rtrekken. Uiteindelijk celele zijn werkweige- In leek een transfer naar i van de baan. Zater- ikten beide partijen en overeenkomst. elbaink Chelsea - Chelsea ontsnapte za- - de thuiswedstrijd te- Mkburn Rovers aan een t«3|g. Hasselbaink bepaal- ^63ste minuut uit een kip de eindstand op 2-2. Hniettemin de eerste Bvan de club uit Lon- volgt bij Crespo op Intemazionale heeft iriterkt met de Argentijn- E}ller Julio Ricardo Cruz. lit ïyenoorder tekende bij ee! uit de Serie A een con- i. >r drie jaar. Cruz speel- ZOiaar bij Feyenoord, aajtiij in 2000 naar Bolog- Cruz volgt zijn landge- man Crespo op, die slsea is vertrokken. Brugge in r Anderlecht - Na vier wedstrijden is :ht in de Belgische tie nog altijd zonder balies. De ploeg uit Brus- 8°zaterdag met 1-0 van ed'. Momar maakte in de r nnuut het doelpunt. ^esr twee Club Brugge, te- K der van Ajax in de "rins League, rolde FC T op: 4-0. Simons, Ver- KUaetemes en Mendoza gkop) scoorden. :;',:t)ere tijden Erik Cerets 1 vic - De toekomst van ietets als coach van Kai- c?ern ziet er somber uit. ^zag zijn ploeg zaterdag e rn in de eerste ronde van igc:se bekertoernooi. Ein- ^Uraunschweig, uit de Re tina, was met 4-1 te sterk. "uindesliga staat Kaisers- vorig seizoen nog be vist, na vier duels punt- 3Uieraan. Bayern Mün- »)nmet5-0 vanBorussia d- chen, dat uitkomt in de t h. Bayem-spits Roy :rei kwam opnieuw niet tot aei >ef legoor is octe huur lt /en - Vitesse kan Jan ,rvbor of Hesselink niet Dan PSV. Vitesse zag in Woor of Hesselink een >- i;er van de naar Enge- iuftrokken Bob Peeters. *e<or voetbal Frank Ame- i11 PSV gaat niet in op het n I van Vitesse omdat hij Jd verantwoord vindt om oor of Hesselink te laten SV heeft niet veel aan- <pntracteert ische spits - AZ heeft gisteren de ta(e Stein Huysegems vast- ^De Belgische jeugdin- j-mal tekende een con dor vier jaar. De linksbe- a pvaller, die ook als cen- aa]its uit de voeten kan, is eetig van Lierse SK. Door jjöop van Joost Volmer vast Bromwich Albion had reir enige bestedingsruim- ^ielg was het afgelopen |Qji zestien keer succesvol srse. EREDIVISIE Roda JC - RBC Roosendaal 0-2 (0-1). 18. Youssouf 0-1, 89. Daelemans 0-2. Scheids rechter: Schenkels. Toeschouwers: 11.500. Gele kaart: Van Dessel (Roda JC), Tininho (RBC Roosendaal). FC Twente - PSV 0-2 (0-2). 18. Kezman 0-1, 31. Rommedahl 0-2. Scheidsrechter: Luinge. Toeschouwers: 13.000. Feyenoord - NAC 2-1 (0-1). 23. Diba 0-1, 82. Bombarda 1-1, 90. Buffel 2-1. Scheidsrech ter: Jol. Toeschouwers: 39.000. Gele kaart: Van den Berg, Van Wonderen (Feyenoord), Pe- tö(NAC). FC Groningen - ADO Den Haag 2-0 (1-0). 13. Matthijs 1-0, 87. Salmon 2-0. Scheidsrechter: Temmink. Toeschouwers: 12.165. Gele kaar ten: Matthijs (FC Groningen), Carrillïo, Van As en Ros (ADO Den Haag). FC Utrecht - NEC 0-1 (0-1). 42. Schuurman 0- 1. Scheidsrechter: Van Egmond. Toeschou wers: 17.000. Rode kaart: 86. Wielaert (NEC/2x geel) Gele kaart: Zonneveld, Tumba, Ax (NEC). Ajax - FC Zwolle 1-0 (1-0). 32. Pienaar 1-0. Toeschouwers: 47.880 Scheidsrechter: Luij- ten. Gele kaarten: Galasek (Ajax), Yobo (FC Zwolle). RKC Waalwijk - Volendam 3-0 (3-0). 8. Hoo- gendorp 1-0 (strafschop), 17. Hoogendorp 2- 0, 27. Redan 3-0. Scheidsrechter: Van Don gen. Toeschouwers: 7200. Gele kaart: Petro- vic, Boulahrouz, Van Hintum (RKC Waalwijk), Salden, Wilson (Volendam). RKC 3 3 0 0 9 7- Ajax 3 3 0 0 9 4- PSV 3 2 1 0 7 10- AZ 3 2 0 1 6 5- Feyenoord 3 2 0 1 6 4- Groningen 3 2 0 1 6 3- Heerenveen 3 2 0 1 6 2- Willem II 3 2 0 1 6 4- Roda JC 3 1 1 1 4 5- FC Utrecht 3 1 1 1 4 2- NAC 3 1 0 2 3 3- Volendam 3 1 0 2 3 3- RBC 3 1 0 2 3 3- NEC 3 1 0 2 3 3- FC Twente 3 1 0 2 3 3- ADODenHaag 3 0 1 2 1 1- Vitesse 3 0 0 3 0 2- FC Zwolle 3 0 0 3 0 0- Topscorers: 1. Kezmari (PSV) 5, 2. Re dan (RKC Waalwijk) 4, 3. Rommedahl (PSV), Hoogendorp (RKC Waalwijk), Buf fel (Feyenoord), Cristiano (Roda JC), Anastasiou (Roda JC) 2. Programma: Geen competitieduels in verband met EK-kwalificatie duels tegen Oostenrijk en Tsjechië. Eerste divisie programma: Vanavond: De Graafschap - Haarlem, BV Veendam - Sparta, MW - FC Den Bosch, FC Eindhoven - Go Ahead Eagles, Excel sior - FC Dordrecht, Cambuur Leeuwar den - Fortuna Sittard, Heracles Almelo - Emmen, Stormvogels Telstar - AGOW, TOP - VW. door Jaap van Essen Rotterdam - Meestal wint de beste ploeg een voetbalwed strijd. In De Kuip trok gistermid dag de minst slechte ploeg aan het langste eind. Na een wel haast komisch zwakke vertoning kopte Thomas Buffel in de 94ste minuut Feyenoord voorbij NAC. De treffer voorkwam op de val reep een soort volksoproer in Rotterdam-Zuid, want vooral na rust wekte de thuisploeg alleen nog maar ergernis, zo slecht werd er gevoetbald. En dat tegen een elftal dat ook niet bepaald overloopt van kwaliteit. NAC speelde gisteren ook lange tijd hopeloos. Bijna geen combina tie slaagde en de talrijke coun ters werden niet goed uitge speeld. Dat ergerde de Bredase trainer Lokhoff nog het meest. „Ik ben ongelooflijk kwaad hoe wij met onze uitbraken omsprongen. We hadden op 0-2 en 0-3 kun nen komen en ook na de gelijk maker hadden we hier nog zo maar kunnen winnen." De wedstrijd had overigens heel anders kunnen verlopen als de Feyenoordspitsen in de eerste helft wat doortastender waren geweest. NAC leek de eerste 45 minuten zonder middenveld te spelen en verdedigde telkens zo stuntelig uit, dat de thuisclub niets hoefde doen om in balbe zit te komen. Vooral Lazovic kreeg de ene kans na de andere. De Joego slaaf werd in Rotterdam al beti teld als de nieuwe Kezman, maar vooralsnog moet de speler van Jong Joegoslavië nog heel eerbiedig kijken naar de spits van zijn nationale A-team. Opvallend was dat Van Marwijk ditmaal Dirk Kuijt echt centraal in de aanval liet spelen, naast Lazovic. In de eerste competitie duels stond de Katwijker voor namelijk rechtsbuiten. Met Par- do voor de geblesseerde Van Persie werd bovendien het Rot terdamse middenveld wat ver sterkt. Het waren kleine verbe teringen, maar Van Marwijk zit nog steeds met een aantal fikse problemen. Zo is zijn defensie nog lek als een mandje. Dat bleek in de 24ste minuut toen NAC zowaar eens aardig com bineerde en door de achterhoe de van Feyenoord sneed. Het was Diba die uiteindelijk op doel schoot. De bal leek veel te zacht en een makkelijke prooi voor Zoetebier, maar de doel man dook nogal vreemd over het speeltuig heen: 0-1. Het optreden van Zoetebier za delt Van Marwijk met weer een nieuw probleem op. De spe lersgroep heeft het liefst Lode- wijks in het doel staan, maar de trainer deed Zoetebier vorig sei zoen de toezegging dat hij eer ste man is. Maar na een fatale misser tegen Heerenveen en nu een tegen NAC, is dat toch een beetje te veel van het goede. Van Marwijk wilde gisteren niet verder gaan dan de mededeling 'dat ik hier niet ga zeggen of keepers wel of niet spelen'. Niet bepaald een uitspraak waaruit het volledige vertrouwen in Zoetebier blijkt. Feyenoord moest na rust op jacht naar de gelijkmaker, maar slaagde er niet eens meer in bij het doel van Babos te komen. Van Marwijk sloeg aan het wis selen, waarbij de eerste invaller een beetje de wanhoop teken de. Song werd vervangen door Ono. De Japanner trainde pas vijf dagen met de selectie mee en kwam door een blessure al dik drie maanden niet in actie. Later werd Lazovic gewisseld voor Lurling en nog even later kwam Bombarda voor De Nooijer. Het was de laatste wis sel die het tij deed keren. Een beetje per ongeluk, dat wel. Mariano Bombarda brengt, gehinderd door verdediger Mark Schenning, Feyenoord op gelijke hoogte met NAC. Foto: ANP/Robert Vos NAC had na rust welgeteld nul kansen weggegeven (Lokhoff: 'De wedstrijd hobbelde eigen lijk maar een beetje voort'), maar ongewild was het Slot die Bombarda in stelling bracht. De middenvelder van NAC kreeg een bal verkeerd op het hoofd en de Argentijn stond ineens in scoringspositie: 1-1. Het was Bombarda's honderdste doel punt in zijn tiende seizoen in de eredivisie. Luttele minuten later kreeg Slot de kans zijn fout te herstellen, maar hij gleed net te laat in om een voorzet van Diba binnen te tikken. Het was wederom een duur foutje, want diep in bles suretijd won Feyenoord dan toch. Peter van den Berg kopte terug op Buffel, die fraai inknik- te. „Een heel belangrijke zege", wist ook Van Marwijk. FEYENOORD: Zoetebier; Song (56. Ono), Van den Berg, Paauwe en De Nooijer (77. Bombarda); Buffel, Van Wonderen, Schreuder en Pardo; Lazo vic (65. Lurling) en Kuijt. NAC: Babos; Feher, Penders, Schen ning en Gudelj; Stam, Petö (78. Bara- kat), Slot en Seedorf (70. Boussaboun); Diba en Elmander (87. Vos). door Peter van Duyl Amsterdam - Terwijl de naam van Cristian Chivu over de tribunes van de ArenA waarde, deden zijn oud ploeggenoten een verwoede poging de noodzaak van zijn rentree te bena drukken. In een slakkentempo en steeds slechter voetballend bleef Ajax gisteren het nietige FC Zwolle ternau wernood voor: 1-0. Tijd is al sinds het begin van het sei zoen het sleutelwoord in Amsterdam, maar inmiddels begint diezelfde tijd angstig te dringen voor Ajax Inclusief het duel met Zwolle van gisteren, speelden de Amsterdammers dit sei zoen vijf officiële wedstrijden. Meest al was het spel moeizaam te noemen, met enige regelmaat was het heel slecht. Zoals vorige week bij RBC Roosendaal, zoals een groot deel van de wedstrijd tegen FC Zwolle. Aan de vooravond van de derde com petitiewedstrijd sprak trainer Ronald Koeman de verwachting uit, dat de kwalificatie voor de Champions Lea gue zoveel druk van zijn ploeg zou halen, dat Ajax automatisch beter zou gaan spelen. Daarvan was gisteren heel weinig terug te zien. Ajax startte nog acceptabel, maar zakte naarmate het duel vorderde steeds verder weg en ging na negentig minuten onder een striemend fluitconcert naar de kleedkamer. In de trainerskamer van Ajax wordt dagelijks druk gefilosofeerd over de vraag wat er mis is met het vlaggen schip. Gisteren waren Julien Escudé, Zdenek Grygera en Tom Soetaers de enige spelers in de basisopstelling die vorig seizoen nog niet bij Ajax onder contract stonden. Escudé en Grygera zijn zonder discussie aanwinsten, Soetaers was tegen FC Zwolle zeker niet de minste Ajacied. Het probleem van Ajax zit hem veel meer in het gebrek aan vorm bij spe lers - vooral de aanvallers - die vorig jaar nog de basis van het succes vormden. Zlatan Ibrahimovic was gisteren onzichtbaar en Steven Pie naar heeft nog altijd moeite om op gang te komen, maar de grootste te genvaller was ook gisteren Rafael van der Vaart. De aanvoèrder, hij is de eerste om het toe te geven, heeft sinds de start van de competitie nog geen fatsoen lijke wedstrijd gespeeld en werd gis teren voor het eerst sinds hij serieus aan de weg timmert vervangen, om dat hij onder de maat speelde. „Van der Vaart had het heel moeilijk en we hebben Sonck op de bank", legde Koeman die stap uit. „Dan kun je er een keer voor kiezen om Ibrahimo vic te laten staan." Volgens Koeman heeft Ajax vooral trainingsminuten nodig om te wer ken aan automatismen en spelpatro- nen. Die tijd heeft Ajax echter niet. Gisteren waaierde de Ajax-selectie uit over Europa om zich pas volgen de week donderdag weer in de Arena te melden. Twee dagen later spelen de Amsterdammers tegen koploper RKC Waalwijk, nog eens 72 uur ver der wacht AC Milan in San Siro. De enige goal die Ajax gisteren maakte, had geluksfactor 10 ook. Een steekpassje van Tomas Galések raakte de hak van Van der Vaart en de kruin van Ibrahimovic voordat de bal voor de voeten van Steven Pie naar viel. De subtiele voetbeweging van de Zuid-Afrikaan was Zwolle- goalie Johan van der Werff te mach tig- Het was pas de tweede treffer van een Ajacied in deze competitie. In de uitwedstrijd bij Vitesse schoot Purrel Frankel in eigen doel, vorige week verzorgde RBC-doelman Micheal Aerts een Amsterdams doelpunt. Veel duidelijker kunnen cijfers de huidige aanvallende onmacht in de Arena niet illustreren. Zdenek Grygera haalde het einde van de wedstrijd niet. De Tsjech ver liet de Arena op een brancard, na een botsing met Ivan Cvetkov. De Tsjech liep een hersenschudding op. AJAX: Lobont; Grygera (43. De Jong), Escudé en Maxwell; Pienaar, Galasek, Van der Vaart (62. Sonck) en Sneijder; Ibrahimovic (70. Si- kora) en Soetaers. FC ZWOLLE: Van der Werff; Ravensbergen, Yobo, Van der Haar en Pamela (80. Snippe); Bosschaart (65. De Ridder), Takak, Karlsen, Van Dinteren (86. Lim-Duan) en Svetkov; Hristov. Rijkaard debuteert met zege barcelona/gpd - „We hebben gewonnen met een beetje geluk", gaf Frank Rijkaard zaterdagavond toe na zijn eer ste overwinning (0-1) als coach van Barcelona in de Spaanse competitie. De Catalanen kregen het in het San Mamés stadion van Athletic de Bilbao zeer zwaar te ver duren, maar hielden hun voorsprong vast. Barca was in de elfde minuut op 0-1 gekomen door Cocu die raak kop te uit een vrije trap van de debuterende Van Bronckhorst. „De spelers hebben aangetoond dat ze willen vechten", zei Rijkaard. Zijn opluchting en blijdschap werden ge deeld door spelers en de Bar^a-achterban, maar tevens was duidelijk dat dit 'Nieuwe Barcelona van president La- porta en trainer Frank Rijkaard' nog niet echt vernieu wend bezig is. Dè grote teleurstelling was Ronaldinho. De Braziliaan die een maand geleden door Barcelona als sterspeler en me- diatrekker is aangekocht, ging ten onder in het snelle aanvallende geweld van de Baskische tegenstanders. Het zelfde gold voor spits Saviola die vrijwel geen bal kreeg door een falend middenveld. In de rust werd hij dan ook gewisseld. Rijkaard probeerde de wedstrijd door een aantal radicale veranderingen in de opstelling naar zijn hand te zetten, maar dat lukte maar gedeeltelijk. De coach moest later erkennen dat balbezit en precisie zaken zijn waar nog hard aan gewerkt moet worden. Over het debuut van 'Gio' van Bronkhorst was hij zeer tevreden. „Zijn aandeel in het doelpunt was belangrijk en ondanks het feit dat hij nog maar één keer met ons heeft getraind, draaide hij goed mee." Behalve de prestatie van de ploeg van Rijkaard stond het Spaanse voetbalweekeinde in het teken van de eerste competitiewedstrijd van David Beckham bij Real Madrid. De Britse megaster deed wat van hem werd verwacht. Al in de tweede minuut van de wedstrijd scoorde hij tegen Betis na een voorzet van Ronaldo. Maar toen het Madri- leense sterrenteam dacht de wedstrijd in de zak te heb ben, kwam de ploeg uit Sevilla keihard terug. Dat leidde tien minuten voor de rust tot de gelijkmaker door een kopbal van Juanito uit een corner. De debuterende Portugese coach Carlos Queiroz moest in de rust flink van leer trekken om de heren erop te wij zen dat ze niet voor niks een dik salaris verdienen. In de 62ste minuut maakte Ronaldo het beslissende doelpunt na een voorzet van Zidane (2-1). En zo begon ook Madrid de competitie met drie punten. Dat kan niet worden gezegd van Barga's stadgenoot Es- panyol, waar Jordi Cruijft debuteerde. De tweede club van Barcelona speelde thuis in het Olympisch Stadionl-L tegen Real Sociedad. De aanwezigheid van vader Johan op de tribune kon daar niets aan veranderen, zij het dat Jordi geen onaardige wedstrijd speelde. PSV sterk tegen FC Twente Real Madrid-speler David Beckham viert met Ronaldo zijn doelpunt tegen Betis. De Engelsman scoorde al na twee minuten voor zijn nieuwe club. Foto: Reuters/Desmond Boylan door Henk van Weert enschede - In de aanloop naar de Champions League is elke competitiewedstrijd voor PSV een tentamen. Bovenmeester Guus Hiddink is niet gul met complimenten. liever legt hij de vinger op kleine fouten die zijn spelers maken. Dat deed hij uitvoerig na de gemakkelijke overwinning op Willem II een week* geleden. En hij deed dat ook na de 0-2 zege op FC Twente, afgelopen zaterdag. Het is voor hem een kwestie van frappez toujours geworden, een voortdurend hameren op fouten in bepaalde situaties, net zo lang tot de tekortkomin gen verdwenen zijn. Hiddink, Erwin Koeman en Fred Rutten reageren heel alert op details in het spel die niet goed gaan. In de slotfase van FC Twente-PSV lagen de voorbeelden voor het oprapen. Tien minuten voor tijd, FC Twente lag al lang op zijn rug. Johann Vogel maakte een foutje en verloor de bal op het mid denveld. Van belang voor de wedstrijd was het niet, maar Hiddink en Koeman schoten overeind in de dug-out en ga ven de Zwitser een uitbrander. Even later raakte Arjen Robben verstrikt in een zinloze dribbel. Het deerde de suprematie van PSV in het geheel niet, maar de technische staf wilde het niet zien en reageerde fel. Hiddink: „Ik weet ook wel dat perfectie niet bestaat, maar be paalde dingen moeten er toch uit. Ik vond ons bijvoorbeeld te statisch spelen om de wedstrijd helemaal onder controle te krij gen. De oneffenheden lagen deze keer vooral voorin. FC Twente kwam nog goed weg met 0-2. Als Kezman en Robben alerter hadden gereageerd op kansen en mogelijkheden (en meer oog voor elkaar hadden gehad) dan waren de Tukkers volledig opgerold en vernederd. FC Twente kon zelf geen potten breken. De enige grote kans deed zich kort na de rust voor. Invaller Collins John vuurde van dichtbij op het doel van PSV. Ronald Waterreus pareer de de bal met de voet. Het ge beurde in de enige fase in de wedstrijd (de eerste tien minu ten na de rust) waarin FC Twente de Eindhovenaren te rug kon dringen. Ook in het eerste kwartier van de wedstrijd had PSV de teugels niet in han den, maar dat had niets met de tegenstand te makel!. Het duur de lang voordat PSV de juiste afstemming had gevonden. De dagprijs was weer eens voor Mateja Kezman. Zijn doelpunt in de 18de minuut was van een grote schoonheid. Met de bal aan de voet doorkruiste Kez man het strafschopgebied. De Servische spits zag in een flits dat Jelle ten Rouwelaar ruimte achter zich open liet. Kezman lepelde de bal, met links, over de huurling van PSV, 0-1. Ook in het tweede doelpunt had Kezman een groot aandeel. Hij verlengde een kopbal van Park, met zijn rechtervoet in de rich ting van Rommedahl. De Deen passeerde Ten Rouwelaar han dig, 0-2. FC TWENTE: Ten Rouwelaar; Niemey- er, Grujic, Pothuizen (78. Allach) en Polak; Sibum (46. John), Ouedraogo en Heubach; Gakhokidze, N'Kufo en Christensen (68. Da Costa). PSV: Waterreus; Bogelund, Ooijer, Bouma en Lee; Rommedahl (75. De Jong), Van Bommel, Vogel en Robben; Park en Kezman.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 15