Sluiter laat Costa ontsnappen SPORT Shaheen is vroegere maatjes te snel af Bart van Delft klopt oud-winnaar bij TEAN Volleybalsters Gemini alsnog naar tweede divisie Barry Opdam moet het even rustig aandoen Sjeng Schalken en John van Lottum gemakkelijk verder op US Open libbelvier lor het oog 1 de naald Zorgen voor Ajax ierenveen niet UEFA Cup UREAL - Heerenveen ont- kt dit seizoen in het deel- jersveld van het UEFA-be- oemooi. De Friese ploeg jde laatste horde op weg ir het hoofdtoernooi niet ne- i. Het team van trainer Fop- e Haan bleef in de tweede 111 strijd van de finale in de In- ,l to Cup tegen het Spaanse lc rreal steken op 0-0. Na de n jrlaag van 1-2 op eigen veld 11weken geleden was Hee- 8 een uitgeschakeld. Heeren- i speelde zonder de aanval- )enneboom (disciplinair P' aft) en Sibon (gebroken 1 telblessure 'l ii Persie !«d»m - Feyenoorder Ro- &e lan Persie heeft gisteren tij- 111 de training een forse en- essure opgelopen. Bij na- i inderzoek in het zieken- werd letsel aan de banden P iet gewricht geconstateerd. italenteerde middenvelder 3 ee tot vier weken uitge- n< eld. „We weten pas hoe ig de blessure is als de en- inder opgezwollen is", ns aarde clubarts Van Lin- 3,1 en op de website van Fey- jrd. Van Persie reageerde eslagen op zijn kwetsuur. s echt rot. Gelukkig is de pijn nu wel over." i Bronckhorst ir Barcelona - Giovanni van Bronck- speelt dit seizoen op r" »asis voor Barcelona. De tl jse club van trainer Frank rd bereikte een akkoord r nal over de voorwaar de overgang, waarin ftie tot koop is meegeno- le 28-jarige middenvel- e in 2001 voor ongeveer i. joen euro overkwam van Ïv Rangers, kon bij de club niet meer op een taats rekenen. Hij stond >p het verlanglijstje van rd, die versterking aan de cant goed kon gebruiken. woensdag 27 augustus 2003 ndi door Mare Molenaars new vork - Bedachtzaam laat Raemon Sluiter een korte stilte vallen, dan volgt alsnog de ana lyse van zijn verliespartij in de eerste ronde van de US Open. „Als je het laatste punt niet maakt, dan ben je zeker niet de betere. Maar ik was vandaag ook zeker niet de mindere van Albert Costa." Sluiter oogt rustig, een beetje gelaten zelfs, maar in zijn hoofd stormt het. Want natuurlijk is het frustrerend zoals hij Costa, de nummer 25 van de plaat singslijst. heeft laten ontsnap pen. Vier sets: 6-7, 6-7, 6-2, 3-6. Duidelijke cijfers, maar stel je eens voor dat de Rotterdamse knuffelbeer in de tiebreak van de eerste set niet zo knullig een riante voorsprong had ver- 'kwanseld. Met een dubbele fout en een paar onnodige mis sers. „Die tiebreak hing als los zand aan elkaar", moet hij beken nen. „Ik geloof niet dat Costa op eigen kracht twee punten heeft gemaakt. Maar wat kon ik anders? Ik moest wel zo aanval lend spelen. Goed, ik sla een paar ballen tegen de netband, maar ik deed geen domme din gen." Cruciaal moment in die eerste tiebreak was de dubbele fout waarmee Sluiter de set als het ware in Costa's schoot wierp. Een foutje van de lijnrechter, want de bal landde ogenschijn lijk keurig op de lijn. Later op de avond, in de catacomben van het Arthur Ashe Stadium, spreekt hij er Costa nog eens op aan. Die toont zich uiteraard de vader van de diplomatie. Wel op de lijn, niet op de lijn: het was moeilijk te zien. Ach, eigenlijk wil Sluiter, sinds kort ambassadeur van Feyen- oord, niet zeuren over die ge miste kans in de eerste set. De man van rood en wit ergert zich groen en geel aan de dramati sche ontwikkelingen in het vier de bedrijf. Met een 3-1 voor sprong op zak gaat Sluiter een paar keer opzichtig in de fout en niet veel later staat Costa al met de duim omhoog. „Ik ga niet zeuren over pech of zo; fouten maak je tenslotte zelf. Die eerste twee sets kosten veel energie, maar je verliest ze. Dat is pijnlijk, maar je zet je er overheen en je vecht je zelfs op een geweldige manier terug in de wedstrijd. Als je dan in de vierde set opnieuw tegenslag krijgt, is dat net te veel." John van Lottum en Sjeng Schalken bereikten op eenvou dige wijze de tweede ronde. Van Lottum versloeg in een on vervalste Derby der Lage Lan den de Belg Christophe Rochus in drie snelle sets: 6-0, 6-2, 6-2. Schalken, die in New York een plaats in de halve finale verde digt, maakte in zijn openings partij korte metten met het Franse servicekanon Julien Boutter: 6-2, 6-3, 6-2. Schalken, die doorgaans wat traag op gang komt, kende voor de verandering een bliksem- start. Toch was de Limburger niet helemaal tevreden. „Het is werken, keihard werken. Ik zoek nog naar de vorm die me verder kan brengen in het toer nooi. Ik heb te weinig rust in mijn spel; het gaat allemaal niet vanzelf. Ik moet me bij elke ser vice inprenten wat te doen, an ders wordt het helemaal niets." Schalken, die in de tweede ron de op de Duitser Lars Burg- smüller stuit, beloonde zich voor de vlotte overwinning op Boutter met een extra training. „Ik moet op zoek naar het juiste gevoel. Dat kan er zomaar zijn. Met mijn huidige spel kom ik tekort tegen heel veel spelers. Maar valt het kwartje, dan blij ven er maar een paar spelers over voor wie ik bang hoef te zijn." Van Lottum liet zich eerder op de dag wel van zijn beste kant zien. Hij speelde een van zijn betere wedstrijden. „Ik voel me altijd goed in New York. Bij an dere toernooien moet ik de wedstrijdspanning oproepen, maar hier ben ik al scherp vanaf het moment dat ik de stad bin- nenrij", verklaarde de Neder lander, die de voorbije weken toch vooral spotte met de wet ten van de logica en het hard court meed. Als voorbereiding op de US Open speelde hij vrij wel uitsluitend op gravel. „Een bewuste keuze. Ik heb nogal de neiging om te gehaast te spelen en op gravel moet je geduldig zijn. Je ziet vandaag tegen Rochus dat ik degene ben die de rust kan opbrengen om de ballen wat langer in de rally te houden." Van Lottum speelde magistraal en maakte met veel vertoon van macht gehakt van zijn tegen stander. De naar Antwerpen uitgeweken Nederlander ser veerde sterk, verzwakte geen moment en toverde ook nog eens de mooiste passeerslagen uit de hoge hoed. Met gevarieerd aanvalsspel dwong hij de kleine Rochus, op de wereldranglijst toch nage noeg gelijkwaardig aan de Ne derlander, in recordtijd op de knieën. In de tweede ronde treft hij de Russische qualifier Dimi- tri Toersoenov die verrassend Gustavo Kuerten uitschakelde. Simon Vroemen moet tevreden zijn met zevende plek op steeple chase i/cpd - De spectaculaire van de Nederlandse acht het wereldkampioen roeien in Milaan abrupt ide gekomen. De ploeg ach Mark Emke, in drie en als een komeet om- loten in de intema- roeiwereld, slaagde er niet in door te dringen 'e finales. „De druk is ilijk te veel geworden", bedremmeld. ienacht was in het Ne- kamp het grootste fer van de tussenronde het WK traditioneel het het koren scheidt. Even- lubbeltwee van Matthijs 1 Gijs Vermeulen Neerlands snelste j)t in de herkansingen en e in Milaan geen kwalifi- oor de Olympische Spe- jwingen. Or de wol geverfde dub- van Gerritjan Eggen- Geert Cirkel, Diederik Si- p Michiel Bartman ont- ternauwemood aan *<de lot. Niet meer dan derdste van een seconde le het kwartet van uit ing; Bartman kon de __p de finishlijn nog net die van Oekraïne du- 1 zegt altijd: roeien is een ssport. Dan moet je ook tel bieden", verpa&e de e slagroeier zijn opluch- een kwinkslag. „Maar had het niet zo 'close' te zijn. Het ging al wel an in de voorwedstrijd, je dat we door blessu- ln optimale voorberei- onjbben gehad. Nee, onder ïstandigheden ben ik al gi een finaleplaats." waren aan de pupillen f n Emke gisteren niet Hun ontreddering hoe in drie maan- rwachtingspatroon in was gewijzigd. In mei Is een project van de :r Roeibond, ten einde ief te bieden aan een lederlandse roeiers dat on^al en schip was geval- hefden aanvankelijk de gisVan Peking in 2008 als vaag richtpunt Maar kende prestaties tij- strijd om de nationale harde Holland Beker, ge- ior een sensationele its in Luzem bij de fi- het wereldbekertoer- len Milaan en zelfs zicht. redstrijd op het WK iandag nog voldoende iingspunten voor opti- [isteren sloeg de ver- naar de C-finale in als Mark Emke: „Onge il, wilden gewoon te beheersing en rust door Fardau Wagenaar parijs - Simon Vroemen droomde heimelijk van een me daille op het WK atletiek in Pa rijs. Bijna onhaalbaar, dat wist hij. Maar dromen mag. De at leet werd gisteravond zevende op de 3000 meter steeple chase (8.13.71). Hij kon uiteindelijk niet anders dan er tevreden mee zijn. Winnaar werd Saif Saaeed Shaheen, sinds twee weken uitkomend voor Qatar, maar in het hart Kenyaan. Vooraf had trainer Bram Was senaar tegen Simon Vroemen gezegd met niks tevreden te moeten zijn. Niet de vijfde of de zesde plaats. Hij moest gaan voor alles, zich in de laatste ronde helemaal laten gaan en compleet uitgewoond over de finish komen. Maar Vroemen kon het geweld in de finale niet aan. Winnaar Saif Saaeed Sha heen (tot voor twee weken gele den heette hij Stephen Chero- no) ging als een wilde leeuw van start. Voormalig landge noot Ezekiel Kemboi sprintte achter hem aan, leek de eer van Kenya te kunnen redden, maar in de laatste ronde was het toch de atleet uit Qatar die goud won. Derde werd de Spanjaard Eliseo Martin. „Ik schrok van die opening", zei Vroemen net na de wed strijd. „Ik heb moeite met een race waarin zo snel wordt gestart. Ik was na een ronde de macht in mijn benen kwijt. Ik wist dat een Europeaan derde ging wor den, ik wist het. Daarom dacht ik vooraf ook aan een plek er gens tussen de drie en tien. Maar ik heb in het midden van de race iets laten liggen." Het deed pijn in het Kenyaanse Steeple-lopers passeren de waterbak in de finale in het Stade de France. kamp. Al sinds 1987 ging al het grote goud naar het Afrikaanse land, dit keer niet. Al won een Kenyaan, in het rijke Qatar werd gejuicht. Shaheen koos voor het staatje, vanwege het geld. Maar toch, ook al staat er Qatar achter zijn naam, hij blijft een zoon van Kenya. Daar wor den de grote jongens op de steeple chase gemaakt. De steeple in Kenya is te verge lijken met schaatsen in Neder land. Daarom doet het ook veel pijn dat Stephan Cherono nu Saif Saaeed Shaheen is gewor den. Het gevoel dat een Keny aan krijgt bij de waterbak, is hetzelfde als het Oranjelegioen krijgt bij de 1500 meter op het Foto: Reuters/Jerry Lampen ijs. Ezekiel Kemboi is de Rintje Ritsma van Kenya. Voor Vroe men ligt het heel anders. Hij beoefent het onderdeel over 3000 meter met horden en wa terbak in niet-atletiekland Ne derland. Waar de steeple wat populariteit betreft vergelijk baar is met de 1500 meter schaatsen in Kenya. Voorschotense club neemt plek van Abcoude 2 over door Peter van der Hulst voorschoten - De volleybal- sters van Gemini Kangeroes ke ren na een jaar terug in de tweede divisie. Het team van coach Peter van Vliet liep aan het einde van het vorige sei zoen net aan promotie mis, maar mag als beste verliezende club van de nacompetitie de vrijgevallen plaats van Abcoude 2 overnemen. Die ploeg trok zich om onbekende reden ruim een maand voor aanvang van de competitie terug. Bij Gemini hoefden ze niet lang na te den ken over het verzoek van de Ne derlandse Volleybal Bond om terug te keren naar de tweede divisie. Van Vliet: „De vereni ging heeft de ambitie om zo hoog mogelijk te spelen." Door de late promotie heeft Ge- mini zich niet kunnen verster ken. Een tweede divisionist is voor speelsters die op een ho ger niveau buiten de boot val len immers interessanter dan een derdedivisionist. Toch hoor je Van Vliet niet klagen. „De elf speelsters die vorig seizoen voor ons uitkwamen, zijn alle maal gebleven." De resultaten in de nacompetitie en de oefen wedstrijden van vorig seizoen geven de coach een goed ge voel. „Van tweededivisie-ploe gen als Rijnmond, Ekspalvo en Tonegido wonnen we en ook VSTS, de kampioen in onze klasse, versloegen we twee keer in de competitie. De potentie om ons te handhaven in de tweede divisie is er." Probleem is wel dat middenspeelster Marloes Hoogeveen halverwege het komende seizoen afhaakt om naar Australië af te reizen. „Zij is een heel goede speelster. De anderen zullen dan een stap bij moeten zetten." Was Gemini op een normale manier gepromoveerd dan zou de Voorschotense ploeg zijn opwachting maken in 2C. Ab coude kwam echter in 2B uit waardoor Gemini voor de uit wedstrijden verder moet reizen. „De uitschieter is Lichtenvoor de dat nog voorbij Doetinchem ligt. Daarnaast moeten we naar Zwolle en twee keer naar Arn hem." Dat zorgde voor de nodi ge organisatorische problemen. „We nemen het speelschema van Abcoude 2 over en dat is precies tegenovergesteld aan het schema dat we in de derde divisie zouden hebben. Op de weken dat we thuis zouden spelen, hebben we nu een uit wedstrijd. De zaalhuur voor de wedstrijden was al rond, maar we hebben dat gelukkig nog kunnen regelen." Gemini wordt daarnaast met hogere vervoers kosten geconfronteerd. „Al moet dat ook weer niet over dreven worden. Je moet dat, om een realistische vergelijking te krijgen, af zetten tegen de vervoerskosten in 2C en dan hadden we ook naar Hulst, Vught, Uden en Tilburg gemoe ten." Gemini begint op 27 september de competitie met een thuis wedstrijd tegen SSS uit Bame- veld. door Peter Klein Alphen aan den Rijn - Rijns burger Bart van Delft en Dek ker-speler Melle van Gemerden hebben zich moeiteloos ge plaatst voor de tweede ronde in het internationale met 15.000 dollar gedoteerde Future-toer nooi in Alphen aan den Rijn. Vooral de zege van Van Delft, op de meest recente ranglijst de nummer 1013 van de wereld, op Jan Weinzierl was opmerke lijk. De Duitser, zo'n 600 plaat sen hoger gerangschikt, won het evenement bij het Alphense TEAN twee jaar geleden. De eerste doorgang ging tot de tie break volledig gelijk op. De Rijnsburger, dit jaar bezig aan een goed toemooiseizoen, kreeg in die beslissende slot- game met 8-6 de beloning voor de getoonde moed. In de twee de set kwam Weinzierl er niet meer aan te pas, 6-1. Van Delft had zich zondag via drie zeges in de kwalificaties in het hoofd schema gespeeld. In de tweede ronde stuit hij donderdagmid dag op de nummer 1 van de plaatsingslijst, de Canadees Si mon Larose (ATP-206). Ook de tweede qualifier uit de Leidse regio, Van Gemerden, overleefde de eerste schifting. De Dekker-speler trof in Vince Mellino eveneens een speler uit de kwalificaties. De Australiër had onvoldoende antwoord op de jagende slagen uit het ach terveld van Van Gemerden, tweemaal 6-4. In de tweede ronde treedt de Amsterdammer vanavond om 20.00 uur aan te gen de als zevende geplaatste Fransman Eric Prodon (ATP- 365). In het dubbelspel werden Van Delft en Van Gemerden uitgeschakeld. De Rijnsburger ging samen met Hagenaar Boy Wijnmalen in twee sets ten on der tegen de Jong Oranje-com binatie Michel Koning/Steven Korteling. Van Gemerden, sa menspelend met de Sloveen Nejc Smole, kwam in twee sets nipt tekort tegen het als tweede geplaatste duo Weinzierl en Harsh Mankad uit India. Jolanda Mens en Anouk Sterk wonnen hun eerste dubbelspel ronde wel. Woerdense Kika Amsterdam - Bezorgd buigt Ajax-trainer Ronald Koeman zich over Hatem Trabelsi. Ajax moest gisteren tijdens de laatste training voor het treffen met Grazer AK een forse tegenvaller incasseren. Rechter vleugelverdediger Trabelsi raakte geblesseerd aan zijn knie en moest een MRI-scan laten maken. Hij is vanavond niet inzetbaar en zal wor den vervangen door Petri Pasanen. Foto: ANP/Rick Nederstigt Gebroken jukbeen voor Lissenaar door Peter van der Hulst lisse - De rake elleboogstoot die FC Twente-speler Kim Cristen- sen vrijdagavond in een duel van de eredivisie uitdeelde, dreunt nog na in het hoofd van AZ-verdediger Barry Opdam. Waar de actie van de aanvaller onbestraft bleef, zit de 27-jarige Lissenaar thuis met de gebak ken peren. „Ik moet het rustig aan doen en mag me, om druk op mijn hoofd te voorkomen, niet inspannen", zegt Opdam die zaterdag in het Medisch Centrum Alkmaar aan een ge broken jukbeen werd geope reerd. „Het gaat al een stuk be ter, maar het is nog niet hele maal top." Het incident gebeurde vlak voor rust. „Er kwam een hoge voorzet en ik had alleen oog voor de bal. Christensen haalde in het duel zijn linkerelleboog naar achteren en plop daar lag ik. Ik ben het veld afgegaan voor behandeling. De hele lin kerhelft van mijn gezicht was verdooft. Er was nog maar en kele minuten te spelen tot de rust, dus ik ben weer het veld ingegaan. Ik heb wel vaker een tikje gekregen waarna de pijn snel weg trok. In de rust ben ik door de doktoren in de medi sche ruimte onderzocht en toen bleek dat ik een gebroken kaak of een gebroken jukbeen had. Was ik in het veld een kopduel aangegaan dan had mijn ge zichtsvermogen kunnen wor den aangetast. Ik had zoveel last dat ik alles met mijn voeten heb gedaan." Tijdens de operatie hoefde de breuk niet met een plaatje wor den hersteld. „Het bot is met een haakje weer tegen elkaar aan gezet. Ik heb een paar hechtingen en die worden vrij dag verwijderd. Ik krijg dan ook te horen hoe lang het herstel nog duurt." Berichten dat hij zes tot zeven weken is uitge schakeld, noemt Opdam voor barig. „Dat is waarschijnlijk ge baseerd op de vergelijkbare blessure die Paul Bosveld eer der had." Of hij, zoals de Feye noorder twee jaar geleden deed, met een gezichtsmasker gaat spelen, kan de verdediger nog niet zeggen. „Ik moet zeker weten dat het mijn gezicht ver stevigt, eerder doe ik het niet. Nu voelt het allemaal nog niet stevig aan." Voor Opdam is het gebroken jukbeen de eerste serieuze bles sure in zijn profcarrière. „Voor het eerst ben ik meer dan een maand uitgeschakeld. En dat terwijl ik een goede voorberei ding op de competitie achter de rug heb. Ook aan het duel met Willem II hield ik, ondanks dat we met AZ verloren, een goed gevoel over." Over een gebrek aan aandacht heeft hij niet te klagen. „Veel vrienden, familieleden en men sen van AZ hebben mij gebeld. En ik word op straat aangespro ken, al ga ik nog niet veel naar buiten want ik moet nog voor zichtig zijn." SPORTUITSLAGEN Het WK atletiek in het Stade de France zit er voor hem op. Ze vende van de wereld, dat kun nen er niet veel zeggen. Maar desondanks kan hij in Neder land rustig over straat. Vroe men is geen Ritsma. De steeple chase zit niet in het Nederland se bloed, daarvoor moet je in Kenya zijn. Of in Qatar. Hoogendoorn en de Slowaakse Andrea Masarykova werden met 6-4 6-7(6-8) en 6-4 versla gen. Voorhoutse Mens speelt eind van de middag haar eerste ronde in het met 10.000 dolaar gedoteerde vrouwentoernooi tegen de Australische Kirsten van Elden. Leonie Mekel ging in de laatste kwalificatieronde ten onder. De Leidschendamse, die voor Forescate en Zee Duin in de tenniscompetitie uit kwam, verloor met 3-6 en 4-6 van de Italiaanse Krizia Borga- rello. WK in Parijs Vrouwen. 800 m, finale: 1 Mutola (Moz) 1.59,89. 2 Holmes (GBr) 2.00,18. 3. Kroetsjeljova (Rus) 2.00.29, 4. Hammou (Mar) 2.01,09, 5. Gesell (Dui) 2.01,84, 6 Cummins (Can) 2.02,48, 7. Serwaa (Gha) 2.03,24. Niet gestart: Graf (Oos) Hinkstapspringen, finale: 1. Lebedeva (Rus) 15,18, 2. Mbango Etone (Kam) 15,05, 3. Martinez (Ita) 14,90, 4. Pjatitsj (Rus) 14.72, 5. Gay (Cub) 14,52, 6. Lah (Ita) 14,38, 7. Ho- vorova (Oek) 14,38, 8. Devetzi (Gri) 14,34. 100 m horden, naar finale: Foster (Jam) 12.65, Felicien (Can) 12,68, McKelvy (VSt) 12,77, Adams (VSt) 12,78, Trywianska (Pol) 12,79, Alozie (Spa) 12,81, Golding-Clarke (Jam) 12,84, Dixon (Jam) 12,85, Girard (Fra) 12,85. Uitgeschakeld: titelverdediger Devers (VSt) 12,87. Kogelslingeren, naar finale: Montebrun (Fra) 71,36, Moreno (Cub) 70,91, Koezenkova (Rus) 69,53, Heidler (Dui) 67,46, Scott (Tri) 67,27, Melinte (Roe) 67,27, Mahon (VSt) 67,25, Skolimowska (Pol) 66,38, Keil (Dui) 66,30, Price (VSt) 66,13, Shaw (GBr) 66,10, Gu (Chn) 66,02. 200 m, naar halve finales: Edwards (VSt) 22.66, White (VSt) 22,67, Block (Oek) 22,67, Hurtis (Fra) 22,70, Onyali-Omagbemi (Nlg) 22,73, Kapatsjinskaja (Rus) 22,73, Kravtsjen- ko (Oek) 22,81, Gevaert (Bel) 22,91, Majda- nova (Oek) 22,93, Anim (Gha) 22,95, Mcdo nald (Jam) 22,96, Safronnikova (WRu) 22,96, Hewitt (Aus) 23,10, Nku (Nig) 23,16, Diaz (Cub) 23,21, Mothersille (Cay) 23,39. Uitge schakeld: Poelman (Ned) 23,51. 5000 m, naar halve finales: Masai (Ken) 14.45,35, Dibaba (Eth) 14.45,96. Yingjie (Chn) 14.46.73, Dominguez (Spa) 14.48,33, Ouaziz (Mar) 14 52,66, Abeylegesse (Tur) 14.54,95, O'Sullivan (Ier) 14.55,50, Adere (Eth) 14.56.01, Ochichi (Ken) 14.56,63, Za- dorozhnaja (Rus) 14.56,70, Szabo (Roe) 14.56,70, Samitova (Rus) 14.58,88. Mondor (Can) 14.59,68, El Kamch (Mar) 15.00,61, Babcock (Can) 15.01,48. Mannen. 400 m finale: 1. Young (VSt) 44.50, 2. Was hington (VSt) 44.77, 3. Raquil (Fra) 44,79, 4. Blackwood (Jam) 44,80. 5. Djhone (Fra) 44.83. 6. Harrison (VSt) 44.96. 7. Milazar (Mau) 45.17.8. Francique (Gre) 45.48 Steeplechase, finale: 1. Shaheen (Qat) 8.04,39. 2. Kemboi (Ken) 8.05,11, 3. Eliseo Martin (Spa) 8.09,09, 4. Tahri (Fra) 8.10,65, 5. Cherono (Ken) 8.13,37, 6. Luis Miguel Martin (Spa) 8.13,52, 7. Vroemen (Ned) 8.13,71,8 Blanco (Spa) 8.17,16 Discus, finale: 1. Alekna (Lit) 69,69. 2 Faze- kas (Hon) 69,01, Kaptjoetjs (WRu) 66,51, 4. Riedel (Dui) 66,28. 5. Möllenbeck (Dui) 66,23. 6 Kruger (ZAf) 65.26. 7. Tammert (Est) 64,50, 8 Pestano (Spa) 64,39. 400 m horden, naar halve finales: Sanchez (DRe) 48,43, Woody (VSt) 48,53, Herbert (ZAf) 48,55, Thompson (Jam) 48,63, Rawlin- son (GBr) 48.73. Griffiths (Jam) 48,75, lako- vakis (Gri) 48,76, McFarlane (Jam) 48.86, Thomas (VSt) 48,87, Muzik (Tsj) 48,88, Al- Nui (Qat) 48,90, Myburgh (ZAf) 48,92, Meles- jenko (Kaz) 48,95, Al-Somaily (SAr) 48,97, Diagana (Fra) 49,00, Gorban (Rus) 49,07, Keita(Fra) 49.08, Tesarik (Tsj) 49,09. Borsu- mato (GBr) 49,16, Cilliers (ZAf) 49,17, Mail- lard (Fra) 49,25, Rodrigues (Spa) 49,37, Ja- kobsson (Zwe) 49,40, Tamesue (Jap) 49,45. Polsstokhoog, naar finale: Markov (Aus) 5,70, Miles (VSt) 5,70, Joertsjenko (Oek) 5,70, Gibi- lisco (Ita) 5,70, Chistyakov (Aus) 5,70, Lobin- ger (Dui) 5,70, Kristiansson (Zwe) 5,70, Brits (ZAf) 5,70, Mack (VSt) 5,70, Strogaliov (Rus) 5.60, Sawano (Jap) 5,60, Kolasa (Pol) 5,60 Uitgeschakeld: Blom 5,60 (te veel pogingen nodig), Tamminga 5,35. Tienkamp, stand na vijf onderdelen (100m - ver - kogel - hoog - 400): 1Karpov (Kaz) 4599 punten (10.71 - 7,75 - 15.51 - 2,12 - 47.33). 2. Pappas (VSt) 4546 (10,80 - 7,62 - 16,11 - 2,09 - 47.58), 3. Sebrle 4423 (11,00 - 7.46 - 15,47 - 2,06- 47,90), 8 Warners 4142 (10,95 - 7,55 -14,13 - 1.91 - 48,94). PRIJSVRAGEN Uitslag Lucky Day 3185, d.d. 26.08.2003 1.17.19.20.24.27.31.32.39.40. 45.50.52.53.54.62.73.74.76.77 Onder voorbehoud van typefouten TENNIS New York. US Open, 16 miljoen euro. Mannen, eerste ronde: Van Lottum (Ned) - Christophe Rochus (Bel) 6-0 6-2 6-2, Schütt- ler (Dui/8) - Arthurs (Aus) 4-6 6-3 6-2 6-4, Ka felnikov (Rus/28) - Vliegen (Bel) 3-6 7-6 6-2 6-2, Chela (Arg/33) - Karanusic (Kro) 6-4 7-6 6-3, Srichaphan (Tha) - Saulnier (Fra) 2-6 6-2 6-3 7-6, Hrbaty (Slw) - Gimelstob (VSt) 6-3 6- 4 6-2, Santoro (Fra) - Benneteau (Fra) 0-6 7-5 6-2 6-2, Kiefer (Dui) - Squillari (Arg) 6-3 5-0 opgave Squillari Vrouwen, eerste ronde: Asagoe (Jap) - Maleeva (Bul/10) 6-4 6-3, Heniq-Hardenne (Bel/2) - Kapros (Hon) 7-5 6-3, Myskina (Rus/7) - Nagy- ova (Slw) 6-2 3-6 6-1, Sugiyama (Jap/15) - Martinez Granados (Spa) 6-1 6-0, Dokic (SMo/22) - Gagliardi (Zwi) 6-4 6-2, Serna (Spa/30) - Jeong Cho (ZKo) 3-6 6-2 6-1, San chez Lorenzo (Spa) - Bejgelzimer (Oek) 7-6 7- 5, Razza'no (Fra) - Leon Garcia (Spa) 6-1 6-0, Mikaelian (Zwi) - Weingartner (Dui) 6-3 6-1, Pierce (Fra) - Gehrlein (Dui) 6-3 6-2, Talaia (Kro) - Randriantefy (Mad) 6-3 6-0, Obata (Jap) - Tian Tian Sun (Chn) 6-2 7-5, Garbin (Ita) - Santangelo (Ita) 4-6 7-6 6-4, Pisnik (Slv) - Haynes (VSt) 6-4 6-2, Serra Zanetti (Ita) - Foretz (Fra) 3-6 7-5 6-4. VO#feAL Champions League, derde voorronde, tweede wedstrijd Sparta Praag (Tsj) - Vardar Skopje (Mac) 2-2 (1-1). 30 Georgievski 0-1. 34. Poborsky 1-1, 67. Anyanviu 1-2, 82. Sionko 2-2. Eerste wed strijd: 3-, Sparta Praag naar CL. Chelsea (Eng) - Zilina (Slw) 3-0 (1-0). 32. Johnson 1-0, 67. Huth 2-0, 78. Hasselbaink 3-0. Eerste wedstrijd: 2-0 Chelsea naar CL. Wisla Krakow (Pol) - Anderlecht (Bel) 0-1 (0-0) 84. Dindane 0-1. Eerste wedstrijd: 1-3, An derlecht naar CL. Def>ortivo la Coruna (Spa) - Rosenborg (Noo) 1- 0 (1-0). 16. Luque 1-0. Eerste wedstrijd 0-0, Deportivo naar CL. Intertoto Cup, finale, tweede wedstrijd Villarreal (Spa) - Heerenveen (Ned) 0-0. Scheidsrechter: Dougal (Sch). Toeschouwers: 20.000 Gele kaart: Mari (Villarreal), Bakkati, Vonk (Heerenveen) Eerste wedstrijd: 2-1, Vil larreal naar UEFA-bekertoemooi. VfL Wolfsburg (Dui) - AC Perugia (Ita) 0-2 (0- 1). Eerste wedstrijd 0-1, AC Perugia naar UEFA-bekertoemooi. Schalke'04 (Dui) - SV Pasching (Oos) 0-0. Eer ste wedstrijd: 2-0, Schalke'04 naar UEFA-be- kertoernooi. VOLLEYBAL llawa (Pol). Oefenduel. Polen - Nederland 3-1 (25-14 25-19 21-25 25-19).

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 17