Dreumes geeft Ajax stof tot nadenken SPORT 3 Hiddink benut lichtvoetigheid van zijn aanvallers optimaal Van Nistelrooij naast Aldridge Miljonairs versus paupers Koeman na benauwde winst op RBC: 'De slechtste wedstrijd sinds ik trainer ben' Fans mogen weer staan in stadion razer AK ird onderuit H(N - Grazer AK heeft in l0op naar het duel met Ajax, tvoorronde van de Cham- hs League, een flinke mis- gemaakt. De club verloor Oostenrijkse competitie ]oos van Schwarz-Weiss enz: 4-1. Het betekende Grazer AK de eerste neder- jn de competitie dit sei- i. Ajax staat woensdag in de A tegenover Grazer AK. De terdammers speelden twee sn geleden gelijk (1-1). ckenbauer wil inzen sluiten rcART - In navolging van »r-Vorfelder (voorzitter van uitse voetbalbond DFB) wil :ranz Beckenbauer het j buitenlanders in de Bun- ja beperken. De voorzitter ayern München zei zater- vond dat 'Duitse talenten iteeds moeilijker kunnen ikkelen. Een beperking iet aantal buitenlanders in indesliga kan een oplos - ijn." Enkele dagen eerder le Mayer-Vorfelder dat De preses van de DFB jeacht de kritiek van de clubs, in op een Europe- jeling. in Hooijdonk >er succesvol won Een week na zijn fcnde treffer in het door fcbahce gewonnen duel frabzonspor (1-0) is Pierre Booijdonk zaterdag op- ir succesvol voor zijn nieu- ïrkse werkgever geweest. id-Feyenoorder won met bahce van Elazigspor (7- scoorde eenmaal. Galata- morste de eerste punten et seizoen. De ploeg van diger Frank de Boer speel- lijk bij Bursaspor: 2-2. Is- ilspor is na drie speelron- e enige club uit de hoog- trkse divisie die nog geen ;n heeft verloren. rcot clubs erie B - De Italiaanse voetbal- heeft zondag twaalf be- jdstrijden moeten schrap- Bet besluit is een gevolg ten boycot die negentien e twintig clubs uit de Serie iben afgekondigd. Ze wil- et dat hun klasse van g naar 24 teams wordt ireid. De Italiaanse bond [de dwarsliggende vereni- n nog voor het begin van mpetitie met puntenaf- )e Italiaanse voetbalbond de de tweede divisie uit 1 I Catania via de rechter datie uit de Serie B wilde 'f chten. De bond besloot n itania in de Serie B mocht A i en voegde ook Genoa, si litana en Fiorentina aan i|sse toe. '1 endam haalt rassend uit >am - Een slim Volendam t^iitgehaald tegen FC Gro- 3-0. Ondanks een veld- icht van de Groningers tfft Volendam, dat sterk :nd de kansen met bei- -f iden aangreep. „Het leek if Ironingen het idee had ei» ons wel even zouden abelen zei Volendam-trai- lefsman na afloop. Volgens v tgen-trainer Jans klopte 'idfieorie. „We hadden ons h (verwinning op NAC vo- ïek al rijk gerekend. Maar van een koude kermis tkomen." RKC-huurling 'utter, Maurice Buys (pe- ïn Dion Esajas scoorden. maandag 25 augustus 2003 machteloos e Goffert in - NEC kan deze com- voorlopig slechts dro- in de vijfde plek in de s e sie, vorig seizoen be- SP in de beste eindklasse- ze it. De ploeg ging in sta- e Goffert tegen Roda JC os onderuit (1-3) en is na ze üels nog zonder punten. P (eelde tegen de Limbur- 0( n van zijn slechtste ïdstrijden sinds jaren. Neeskens waarschuwde uj op voor paniek bij de 4nier aan de UEFA-beker ats vrijdag). „Ook vorig sei- ee irloren we van Feyen- Roda JC en eindigden de e! kie RKC $n Zwolle - Zonder overmatige in- ng heeft RKC Waalwijk ac 1 van FC Zwolle gewon- en Jor de zege is de Waal- n ploeg, op doelsaldo, n. ervan de eredivisie. Net ge week was er opnieuw idacht voor RKC-spits |el| edan. De talentvolle ?n er maakte voor de pau- 1 nvaller voor de gebles- Torma, twee doelpun- ben trots dat ik zo be- voor de ploeg kan zijn", lotterdammer na afloop. door André Hoogeboom Roosendaal - Een dreumes in het nationale voetbal heeft Ajax stof tot nadenken gegeven. Za terdagavond wonnen de Amster dammers met o-i moeizaam bij het dappere RBC in Roosendaal, maar de povere zege maakte niemand blij. Ronald Koeman verzuchtte dat het de slechtste wedstrijd ooit was onder zijn re gie en dat hij zich 'op z'n zachtst gezegd ernstige zorgen begint te maken'. De generale repetitie van Ajax voor het cruciale tref fen woensdag tegen Grazer AK mislukte in ieder geval volko men. Met zijn opmerking leek de Ajax-trainer een poging te doen om zijn ploeg op scherp te zet ten voor de return in de derde voorronde van de Champions League. Zoals Koeman dat eer der deed, vorig seizoen in Gro ningen, toen hij voor het eerst Mido publiekelijk schoffeerde door hem vlak voor het rustsig- naal te wisselen. Maar zaterdagavond bij RBC had hij veel meer recht van spreken. In Groningen wonnen de Amsterdammers destijds ook, maar met 4-1. In Roosen daal stond een magere 0-1 op het scorebord, tot stand geko men door een 'toevalstreffer' van Soetaers. Iedereen in het Ajax-kamp lijkt te beseffen dat er dit seizoen meer gevraagd wordt van de ploeg dan vorig jaar. De frisse verrassing is weg en voor de jongere spelers is er geen respijt meer. Maar juist zij faalden op zichtig tegen RBC, net als vorige week tegen Vitesse. Koeman noemde ze zaterdag bij naam: Van der Vaart, Sneij- der en De jong. Het midden veld, het hart van het team, klopte niet. Te afwachtend, te weinig beweging zonder bal. Was het illustratief voor de in stelling van de Ajacieden dat zij zich voor de aftrap wandelend naar de middenstip bewogen, Doelman Maikel Aerts van RBC heeft de bal klemvast. Tom Soetaers (links) heeft de landing ingezet. Foto: ANP/Robert Vos waar RBC zich in looppas meldde? Zo lamlendig als Ajax het veld betrad, zo lamlendig speelde de ploeg ook. Een enkeling daarge laten acteerden de Amsterdam mers onder de maat. Afwach tend, slordig, gemakzuchtig. Het was Koeman ook opgeval len, maar het stelde de trainer voor een raadsel. Hij wilde zich niet verschuilen achter een het drukke programma van zijn ve le internationals, ook niet ach ter de blessures. „Kom zeg, we zijn pas twee competitiewed strijden onderweg." Ook het ontbreken van enkele bepalende spelers was geen ex cuus. Steven Pienaar was rust gegund en Tomés Galések ont brak nog wegens een blessure. Vooral het gemis van de Tsjech doet zich steeds nadrukkelijker voelen. De ervaren middenvel der kan als geen ander in dienst van het elftal spelen. Zaterdag werd hij vervangen door Nigel de Jong, achttien jaar nog maar. Een heel ander type voetballer, een man voor de actie. Maar ook een talent dat volgens Koe man te makkelijk is geworden. Deemoedig erkende De Jong zaterdagavond dat hij mis schien iets te veel heeft geteerd op de roem van vorig seizoen. „De trainer heeft mij duidelijk gemaakt dat ik er meer aan moet doen. Vorig jaar heb ik hele mooie momenten meege maakt, maar dat was vorig jaar. Nu wordt het moeilijker voor ons. Omdat iedereen meer ver wacht en wij die verwachtingen moeten inlossen." Ook Van der Vaart maakt voor het eerst in zijn prille carrière een mindere periode door, net als Sneijder, die afgelopen we ken wel twee belangrijke doel punten maakte. Koeman vond het drietal vooral mentaal on der de maat. „Geen beweging zonder bal, alleen actief éan de bal. Het kan zijn dat je de vorm mist, maar compenseer dat dan in ieder geval met hard wer ken." De Jong: „Het probleem zit ook in de communicatie. Van achteruit komt er vanwege het taalprobleem weinig coa ching en Rafael speelt te ver voorin om leiding te kunnen geven." Actief waren wel de Belgische spitsen Sonck en Soetaers en zij speelden ook een hoofdrol. De een, Soetaers, in positieve zin door een lucky goal na een combinatie met Maxwell. De ander, Sonck, verprutste twee opgelegde kansen en zei dat het tegen Grazer AK beter moet, omdat het anders wel erg moei lijk wordt. Koeman was net zo duidelijk: „We staan weliswaar bovenaan, maar spelen ver on der ons niveau. Ik hoop dat de jongens dat ook beseffen. Want als het kwartje pas valt op het moment dat we een afstraffing krijgen, is het te laat." RBC ROOSENDAAL: Aerts; Lammens, Molenaar, Hesp en Hellemons; De Graaf (90. Razic), Oliseh (73. Hertog), Tininho en Nino (73. Daelemans); Youssouf en Ikedia. AJAX: Lobont; Trabelsi (59. Pasanen), Grygera, Escudé en Maxwell; De long. Van der Vaart en Sneijder (90. Van Damme); Wamberto (46. Sikora), Sonck en Soetaers. Willem II kansloos tegen PSV door Henk van Weert eindhoven - Als de carrousel voorin bij PSV gaat draaien krij gen verdedigers het heel moei lijk. Dat gebeurde zaterdag avond tegen Willem II. Romme- dahl, Park, Robben en Kezman dwarrelden de hele wedstrijd over de grasmat. Dan op links, dan op rechts, dan voorin, dan achter in het zestienmeterge bied. Willem II werd tureluurs van de onophoudelijke positie wisselingen bij PSV. Het leidde tot een kansloze 6-1 nederlaag voor de Tilburgers. Guus Hiddink heeft veel veran derd in het aanvalsspel van PSV. De landskampioen speel de altijd traditioneel 4-4-2 met buitenste middenvelders die nauwelijks naar binnen kwa men. Spits en schaduwspits waren in dit systeem al even ge bonden aan hun natuurlijke posities in het veld. Hiddink heeft gebroken met deze vrij statische manier van voetballen. Hij wil de snelheid en de lichtvoetigheid van zijn aanvallers optimaal benutten. Rommedahl en Robben wisse len voortdurend van positie. Links of rechts, het moet hen niets uitmaken. Kezman is per manent in beweging. Hij sleurt zijn verdediger van hot naar her. Park duikt, komend vanaf het middenveld, in de gaten die zo ontstaan. Hij is ook de per ronchef in dit spel. In zulk voetbal is geen rol weg gelegd voor Jan Vennegoor of Hesselink, die door oud-trainer Erik Gerets als targetman ge haald is. Onder Hiddink wordt de lange bal op de voorste aan valler nauwelijks nog gespeeld. Vennegoor of Hesselink is re servespeler geworden. De nieuwe manier van voetbal len vergt veel van Robben en Rommedahl. Robben is links benig, Rommedahl rechtsbenig. Ze kiezen daarom meestal de weg binnendoor, precies zoals Hiddink het graag ziet omdat hij gevaar in het strafschopge bied wil scheppen. „Romme dahl heeft op links vaak meer waarde dan op rechts. Zoals we vanavond speelden wil ik het graag zien. Het is voor verdedi gers vervelend als er telkens ie mand anders voor je neus op duikt", vindt de coach. De positiewisselingen kwam vorig seizoen lang niet altijd uit de verf. Het molentje draaide dikwijls verre van optimaal. Te gen Willem II slaagde dit wel volledig. Rommedahl scoorde zelfs vanaf links met links (2-1) en Robben pegelde de bal zelfs een keer met zijn rechtervoet op doel. Park toonde voor het eerst het thuispubliek zijn kwaliteiten. De Koreaan was vrijwel steeds aanspeelbaar en verloor weinig ballen. De onvermoeibare Park was de man die de andere drie in stelling bracht. De steekpass is het middel dat hij het liefst hanteert. Twee keer gaf Park de eindpass voor doelpunten van Romme dahl (2-1) en Kezman (5-1). Zelf maakte hij de zesde. Ooijer opende de score uit een comer van Park. Kezman en Van Bom mel maakten de andere twee doelpunten. Voor Willem II maakte Sektioui gelijk. Dat doelpunt was het ge volg van twee opeenvolgende defensieve fouten bij PSV. Eerst kreeg Bogelund de bal niet weg. Daarna passte Bouma de bal per abuis naar Sektioui. Hiddink legde in de nabespre king het accent op wat er fout ging. Het stoorde hem bijzon der dat zijn ploeg achterin nog altijd slordig speelt. Over enkele weken begint de Champions League - donderdag is de loting - en juist zulke slordigheden hebben PSV in dat toernooi eerder de das omgedaan. „Tijdens de rust ben ik kwaad geworden. Dat klinkt gek als je met 4-1 voor staat, maar ik vond het nodig om die slordig heden aan de orde te stellen. Ze moeten weten dat ze in geva renzones de bal met alle moge lijke middelen moeten oprui men. Dat hoeft niet mooi te ge beuren", beklemtoonde Hid dink. PSV: Waterreus; Bogelund, Ooijer, Bouma en Lee; Van Bommel, Park en Vogel (46. Van der Schaaf); Romme dahl (57. Vennegoor of Hesselink), Kezman en Robben (69. Hoogstrate). WILLEM II: De Vlieger, Van Nieuw- stadt, Mathijsen, lallens en Wau; Calu- wé (59. Quinn), Landzaat en Mathijs- sen (65. Mariana); Ceesay (67. Ha- douir), Van den Eede en Sektioui. u nden/anp/rtr - Ruud van Nistelrooij heeft za terdag dankzij een treffer in het competitieduel rassen Manchester United en Newcastle United (2-1 zege) het record van Liverpool-spits John Al dridge geëvenaard. De Brabander was in het tiende competitieduel op rij trefzeker en kwam daarmee op gelijke hoogte met Aldridge, die die serie in 1987 neerzette. Van Nistelrooij maakte op St. James Park in New castle zijn vijftigste treffer voor Manchester Uni ted. Daar had hij slechts 68 competitiewedstrijden voor nodig. Mede dankzij het doelpunt van de Nederlandse international bleef de formatie van Alex Ferguson voor de twintigste keer op rij on geslagen in de competitie. Het laatste verlies in de Premier League dateert van december 2002. .Het enige smetje op de zege was d.e uitsluiting van Ferguson. De coach werd in dC eerste helft naar de tribune verwezen omdat hij het arbitrale trio had uitgescholden. 'Sir Alex' meende name lijk dat Newcastle-speler O'Brien een rode kaart had moeten krijgen na een overtreding op Giggs en maakte dat iets te duidelijk aan de scheids rechter en zijn assistenten. Noodgedwongen bekeek de woedende Ferguson het duel verder vanaf de tribune. In de 51ste mi nuut kalmeerde hij enigszins toen Van Nistelrooij met een goed geplaatst schot Manchester United op gelijke hoogte bracht. Acht minuten later kon de succescoach zelfs een beetje lachen toen Scholes, met de borst, de bal in het doel werkte: 2-1. Bobby Robson, coach van Newcastle, accepteer de de nederlaag gelaten: „We hebben een voor sprong genomen, maar Manchester was in de tweede helft gewoon te ervaren en te sterk, zowel kwalitatief als fysiek." Chelsea en Leicester tegenpolen in de Premiership door Gijs van Oosten londen - Een vergelijking tus sen de miljonairs van Chelsea en de paupers van Leicester Ci ty levert louter duizelingwek kende contrasten op. De Lon- dense club had zaterdag voor 90 miljoen euro aan nieuwe aankopen op het veld staan, negen miljoen op de reserve bank en nog eens negen mil joen op de tribune. Chelsea won zaterdag moeizaam met 2- 1, daarom is het hoog tijd voor aankoop nummer tien; Heman Crespo (25 tot 35 miljoen euro). Roman Abramovitsj, de 36-jari- ge Russische zakentycoon die in twee maanden tijd al meer dan 200 miljoen euro in de club heeft geïnvesteerd, kreeg zater dag voor de eerste thuiswed strijd van Chelsea een helden ontvangst. Het feest is voor de Londense fans, dronken van geluk, nog lang niet voorbij. De miljardair heeft pas één procent van zijn geschatte vermogen uitgegeven. Chelsea spendeerde 108 mil joen euro aan nieuwe voetbal lers, Leicester City niet meer dan een fractie daarvan: 870.000 euro. De wedkantoren keren op een kampioenschap van Chelsea voor elke ingelegde pond er vijf uit, voor Leicester ligt dat op één op 2000. Aan een degradatie van Leicester City valt van alle clubs het minst te verdienen: een inleg van zes pond levert een winst van vier pond op - niet eens een ver dubbeling. Na de promotie van vorig jaar is Leicester City met afstand favo riet om te degraderen. In dat opzicht is er een gelijkenis met Volendam, vanwege het be scheiden budget en de meta foor van de 'heen-en-weer'. Leicester City degradeerde in de voorbije 25 jaar vijf keer (1978, 1981, 1987, 1995, 2002) uit de hoogste afdeling. Van de huidige selectie hebben 21 spe lers al eens een degradatie mee gemaakt. Leicester City ging in vorige sei zoen bijna op de fles. De direc tie vroeg in het voorjaar surse ance van betaling aan, waarna een consortium onder de cha rismatische leiding van oud topscorer en tv-persoonlijkheid Gary Lineker met pijn en moei te de schuld van 43,5 miljoen euro saneerde. Chelsea had ook een schuld - 115 miljoen euro - maar de club had geen consor tium nodig. Abramovitsj nam die achteloos voor zijn rekening hij de overname van de club. Eidur Gudjohnsen van Chelsea schermt de bal af voor een speler van Leicester City. Foto: AFP/Jim Watson Leicester City bereidde zich on- spoor en Hasselbaink - zater- der stringente budgettaire re stricties voor op de terugkeer naar de Premiership. Het con trast met Chelsea is enorm, dat op kosten van Abramovitsj de spelersmarkt eens flink op schudde. Negen spelers kwa men, onder wie Veron, Duff, Mutu en Geremi. De koophonger is nog lang niet gestild. Alexei Smertin van Bor deaux staat op het verlanglijstje van coach Claudio Ranieri evenals Claude Makelele van Real Madrid. Prioriteit heeft echter de komst van de Argen tijnse spits Crespo, zaterdag eregast op Stamford Bridge. De 28-jarige aanvaller van Inter, vorig jaar goed voor negen doelpunten in de Champions League, wordt getaxeerd op ten minste 25 miljoen euro. De toekomst van de Nederland se enclave bij Chelsea wordt met de week somberder. De Goey is al weg (Stoke City), Bogarde heeft de status van een paria, Zenden staat op een zij dag met Melchiot nog in de ba sis - is bezig aan zijn zwanen zang. Crespo zal, als de deal wordt gesloten, met Mutu een koppel in de aanval vormen en daarmee zal ook Hasselbaink overbodig worden. Ondertussen zet Leicester City de survivaltocht voort. De ploeg van manager Micky Adams be rustte in de kleine nederlaag in het duel tussen David en Goli ath. Al wijzen het eigen doel punt van Nalis en de twee rode kaarten voor Rogers en Scimeca er niet op dat zijn formatie on der een gelukkig gesternte is ge boren. Het geluk was met Chelsea. Adrian Mutu maakte in zijn de buutwedstrijd het winnende doelpunt. De Roemeen kreeg een zwak genomen vrije trap via de muur weer voor zijn voe ten, waarna hij met schitteren de uithaal van 25 meter scoor de. Ranieri over het geluk en de klasse van Mutu: „Dat is wat je krijgt voor 23 miljoen euro."" RKC 2 2 0 0 6 4- Ajax 2 2 0 0 6 3- Heerenveen 2 2 0 0 6 2- PSV 2 1 1 0 4 8- Roda JC 2 1 1 0 4 5- FC Utrecht 2 1 1 0 4 2- AZ 2 1 0 1 3 3- Volendam 2 1 0 1 3 3- NAC 2 1 0 1 3 2- Feyenoord 2 1 0 1 3 2- FC Twente 2 1 0 1 3 3- Groningen 2 1 0 1 3 1- Willem II 2 1 0 1 3 2- ADO 2 0 1 1 1 1- NEC 2 0 0 2 0 2- RBC 2 0 0 2 0 1- Vitesse 2 0 0 2 0 1- FC Zwolle 2 0 0 2 0 0- EREDIVISIE PSV - Willem II 6-1 (4-1). 10. Ooijer 1- 0, 18. Sektioui 1-1, 32. Rommedahl 2- 1, 36. Van Bommel 3-1, 39. Kezman 4- 1, 58. Kezman 5-1, 63. Park 6-1. Scheidsrechter: Vink. Toeschouwers: 32.000. ADO Den Haag - FC Utrecht 1-1 (0-1). 20. De Groot 0-1, 86. Pronk 1-1. Scheidsrechter: Bossen. Toeschouwers: 5000. Gele kaart: Van der Leegte, Van As (ADO Den Haag), Lamey (FC Utrecht). Heerenveen - Feyenoord 1-0 (1-0). 20. Sibon 1-0. Scheidsrechter: Haverkort. Toeschouwers: 14.600. Gele kaart: Vay- rynen (Heerenveen), Van den Berg, La- zovic, Van Persie, Schreuder (Feyen oord). NAC Breda - Vitesse 2-0 (0-0). 68. Stam 1-0, 77. Petö 2-0. Scheidsrech ter: Temmink. Toeschouwers: 13.000. Gele kaart: Féhèr, Penders (NAC), Cor- nelisse, Mbamba, Rankovic en Hofs (Vi tesse). RBC Roosendaal - Ajax 0-1 (0-1). 35. Soetaers 0-1. Scheidsrechter: Wege- reef. Toeschouwers: 5000. Gele kaart: Trabelsi (Ajax). NEC - Roda JC 1-3 (0-1). 40. Cristiano 0-1, 61 Anastasiou 0-2, 70. Cristiano 0-3, 90. De Freitas 1-3. Scheidsrech ter: Luinge. Toeschouwers: 12.250. FC Zwolle - RKC Waalwijk 0-3 (0-2). 24. Redan 0-1, 28. Redan 0-2, 90. Pe- trovic 0-3. Scheidsrechter: Oskam. Toe schouwers: 6.150. Gele kaarten: Cvet- kov (FC Zwolle), Greene (RKC Waalwijk) Volendam - FC Groningen 3-(h(2-0). 17. Putter 1-0, 19. Buys 2-0 (straf schop), 56. Esajas 3-0. Scheidsrechter: Koopman. Toeschouwers: 5075. Gele kaart: Putter (Volendam), Salmon. Mat- thijs (FC Groningen). Topscorers: 1. Kezman (PSV) 4. 2. Re dan (RKC Waalwijk) 3. 3. Anastasiou (Roda JC), Sektioui (Willem II) 2. Programma. Vrijdag: Vitesse - AZ, Willem II - Heerenveen; zaterdag: Roda JC - RBC Roosendaal, FC Twente - PSV, zondag: Feyenoord - NAC Breda Ajax - FC Zwol le, FC Groningen - ADO Den Haag, RKC Waalwijk - FC Volendam, FC Utrecht - NEC. Programma eerste divisie. Vrijdag: AG0- W - MW, FC Den Bosch - De Graaf schap, FC Dordrecht - Heracles Almelo, Emmen - TOP Oss, Go Ahead Eagles - Ex celsior, Haarlem - BV Veendam, Hel mond Sport - FC Eindhoven, Sparta - Cambuur Leeuwarden, VW - Stormvo gels Telstar. heerenveen/gpd - De Feyen- oord-fans hadden zaterdag de primeur. Zij beleefden in Hee renveen de terugkeer van de staanplaatsen. Als eerste club in Nederland hebben de Friezen een deel van hun stadion ont daan van de stoeltjes en weer geschikt gemaakt om als staan plaats te fungeren. Officieel zijn de staanplaatsen vanaf 2000 verbannen uit de Nederlandse stadions. Maar feitelijk waren twee jaar eerder alle eredivisie clubs al staanplaatsvrij. Halverwege de jaren negentig verdwenen de staanplaatsen onder druk van de KNVB-veilig- heidsexperts. Louter zitplaatsen zou veiliger zijn, en bovendien hooligans beter traceerbaar maken. Twee jaar geleden pleit ten diverse clubs en de landelij ke federatie van supportersver enigingen (SOVS) weer eens na drukkelijk voor de terugkeer van staanplaatsen. Een van de redenen was dat supporters ook op de triïunes met stoeltjes nog steeds grotendeels staand de wedstrijden volgden, wat ook gevaarlijk is. Heerenveen mocht als eerste de staantribune in ere herstellen vanwege een apart probleem. De capaciteit van het bezoe kersvak in Heerenveen was vol gens de normen veel te klein. Aangezien de Friezen tot de verbouwing van hun stadion volledig uitverkocht zijn, was de enige oplossing om het uitvak als staanplaats in te richten. Daardoor kunnen er nu acht honderd in plaats van vierhon derd bezoekende supporters in. De KNVB is inmiddels ook in gesprek van Willem II en NAC die weer staanplaatsen in hun stadion willen. NAC wil een ge deelte van de B-side, waar de eigen fanatieke fans zitten, ont doen van de stoelen. Over de eerste divisie is nog niet gespro ken.

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 15