SERVICE Tomaten met schelpjesmacaroni Beautiful, I'm A Slave 4 U. Caught Out There. Hot In Herre, Light Your Ass On Fire. De lijst megahits waarvoor ze in vijf jaar verant woordelijk waren is eindeloos. Jay-Z, Britney Spears, Justin Tim- berlake, Nelly. Busta Rhymes, 01' Dirty Bastard. Sterren staan in de rij voor The Neptunes, het invloedrijkste producersteam. Allemaal willen ze een maatpak, maar ze krijgen merkkleding. Hoe hard Ke- lis ook krijst of hoe verbeten een hiphopact als Clipse ook van zich afbijt, aan de sprankelend transparante sound die ze uitdragen, hoor je af dat ze bij Pharrell Williams en Chad Hugo zijn langs ge weest. Presents Clones is daarom een overbodig egodocument - een staalkaart van ijdele jongens achter de knoppen. Dat zeggen we nu tenminste. Over dertig jaar blijken al die sterren/sterretjes slechts het uithangbord te zijn geweest van The Neptunes, net zo als The Ronettes, The Crystals, Darlene Love en The Righteous Brothers dat waren voor Phil Spector. Klonen, niks meer. Lekkere plaat overigens. BOEK VAN DE DAG Genre: vrouwen Ronald Giphart en Eric van der Eisen Heldinnen uitgeverij Podium Prijs: €25,00 Wat bindt Heieen van Royen, Sylvana Simons, Carice van Houten, Birgit Schuurman en Halina Reijn? Dat ze zich, met nog zeven an dere jonge vrouwen, uitgebreid en meestal niet héél warm gekleed lieten fotograferen door Eric van der Eisen én zich lieten intervie wen door Ronald Giphart. Het resultaat is het boek Heldinnen. An ders dan in veel andere boeken met erotisch getinte fotografie heeft de fotograaf hier slechts de wensen van de vrouwen gevolgd. Als Birgit Schuurman altijd al vrijwel naakt op een café-bar wilde staan, dan maakte Van der Eisen daar geen punt van. Hij regelde iets en drukte braaf af. Het heeft als gevolg dat de foto's voortdu rend sensueel zijn en nooit vulgair of pornografisch. En de heren samenstellers, die ongetwijfeld menig natte droom in vervulling zagen gaan, waren ook de beroerdsten niet. Op een van de laatste bladzijden presenteren zij zichzelf in adamskostuum ten overstaan van de twaalf, ogenschijnlijk zeer geshockeerde dames. KOKKERELLEN Lunchgerecht voor 2 personen vandaag morgen Weertype halfbewolkt halfbewolkt Zon 50 70 Middagtemperatuur 23 24 Windkracht in Beaufort NW 3 NO 3 Gevoelstemperatuur 25 27 UV index (0-10) 3 4 Watertemperatuur 22 I 22 Terrasindex (0-10) 9 9 Strandindex (0-10) 7 9 .O OiSassenheim Katwijk Leiden1^» O Wassenaar p Den Haag Eenvoudig pastagerecht uit de keuken van Toscane. Je hebt er lekkere in de zon gerijpte toma ten voor nodig. Die tomaten ko men voornamelijk uit Italië en het is dan ook verstandig om bij aankoop van de tomaten juist daarop te letten. Ingrediënten 100 - 125 gram schelp jesmacaroni of andere kleine pastasoort; zout; 150 gram rauwe (Par- majham, dikke (ca. 5 mm) plakken, in mi nuscule (ca. 5 mm) blokjes gesneden; 2 bos uitjes, met veel fris groen, gesnipperd; 1 teentje knoflook, ragfijn gehakt of uitgeperst; 5 verse basilicumblaadjes, in uiterst smalle reepjes (draadjes) gesneden; witte pe per uit de molen; ca. 11/2 eetl. olijfolie, traditioneel; 4 rijpe Ita- laanse tomaten, ontveld; 4 eetl. kookroom; 2 eetl. fijngeraspte Parmezaanse kaas; 1 eetl. fijn droog kruim van wit- of bruin- brood; 1 eetl. fijngehakte (blad) peterselie. Bereiding Kook de pasta in ruim water, zoals op de verpakking is aan gegeven. Voeg een beetje zout aan het water toe. Houd er re kening mee dat de ham en de kaas ook vrij veel zout bevatten. Laat de pasta na het koken even op een zeef uitlekken. Doe ze daarna terug in de pan waar in ze werd gekookt. Schep 1/2 eetlepel olie, ham, bos uitjes, knoflook, basilicum en een beetje peper er door. Doe alles over in een met een kwastje met olie bestreken oven- L vast schaaltje. Snijd de ontvelde tomaten in niet al te dunne plakken. Leg ze dak pansgewijs in cirkels op de pasta en wel zo dat er van de pasta vrijwel niets meer te zien is. Strooi er naar eigen smaak en inzicht wat zout en peper over. Schep daarna de room er over en bestrooi het ge recht met het mengsel van ge raspte kaas, broodkruim en pe terselie. Plaats de schaal op het rooster in het midden van de tot 200 o C. voorverwarmde oven. Laat er in ca. 20 minuten een fraai korstje op bakken. Presentatie Dien het gerecht in de oven schaal op. Geef er een eenvou dige groene sla bij. Hans Belterman STRIPS DIRK JAN DE RECHTER pe oAJTv/oeRDeRs Die arjem HïuBeRS 6 /^AAaJOEaJ Ai PUASTtC -re>JTJe VAJTHïeUDE/O.. HeBSBAi VOU66/VJS oe aj uosseu> ©eKREoevo. VERKEERSCONTRO LJE S De verkeerspolitie controleert in het hele land of de automobilis ten zich houden aan de voorgeschreven maximum-snelheden. Een aantal controles wordt dagelijks uitgevoerd: Al knooppunt Hoevelaken en knooppunt Beekbergen en A27 knooppunt Gorin- chem en knooppunt Everdingen. Horizontaal: 1. Rekje waarop men eieren bewaart; 7. gebraad; 8 Engeland; 10. eenheid van lichtgevoeligheid; 12. wi artikel; 13. rivier in de Ardennen; 16. muziekgenre een; 20. arrondissement; 21. niet een; 23. rivier in I 26. Griekse letter; 28. droog (van wijn); 30. grootva luchtband; 34. zeeschildpad; 35. fonkeling. Verticaal: 1. Godin van de dageraad; 2. bijbelvertaling; 3. vog0n 4. muzieknoot; 5. graveren; 6. beroep; 7. rivier in 0b,e 9. inwendig orgaan; 11. rund; 14. hafachtig zoutma "inl reeks; 17. roem; 19. tijdperk; 21. sluiting; 22. vr. 24. uitslag; 25. deel van een bijenkorf; 27. symbool feel griezelig; 31. door; 33. bolgewas; 34. karaat. nv d Oplossing van vrijdag: Horizontaal: 4. papbuik; 5. steenworp; 8. eng; 9. stik; 1' Verticaal: 1. Spitsen; 2. speelgoed; 3. giro; 6. KM CREATORS SYNDICATE, 7^ is DOr; Sti eld

Leidsch Dagblad | 2003 | | pagina 28